JOHAN BOSKAMP Tientallen „vrije''' artikelen voor de levensmiddelenbedrijven eeuwig jongeacteur gaat opnieuw beginnen Parallellisatie biedt voordelen voor de winkelende huisvrouw Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 10 februari 1961 Derde blad no. 30277 Na een lialve eeuw op de planken A Nog eenmaal „Potasch en Perlemoer" (Van onze Amsterdamse correspondent) „Een stuk, dat het doet?" „In 1950 brachten Johan Kaart en ik „Potasch en Perlemoer" in Den Haag. We zeiden tegen elkaar; „veertien dagen, dan is het wel bekeken." Maar de zaal was veertien dagen achtereen uitver kocht. Toen naar Amsterdam. Stamp volle zalen! Tenslotte het land door. Uitver kocht! En zo maar door, meer dan 1600 voorstellingen lang. Weet je, wat ik zoek? Een nieuwe „Potasch". Een nieuw suc cesstuk, waarmee ik vaste grond onder de voeten kan krijgen." Johan Boskamp begint volgende maand met een eigen toneelgezel schap, nu hij zijn trouwe partner Kaart aan „My fair lady" heeft ver loren. Voor menige veertiger is op nieuw beginnen al een hele presta tie. Johan Boskamp is vorige maand zeventig geworden en hij vindt het de gewoonste zaak van de wereld, dat hij alsnog een nieuwe toekomst wil opbouwen. Hij beschikt dan ook over de vitaliteit van een jonge ke rel en een toneelervaring van vijf tig jaren. Hij staat op het ogenblik in de hoofd rol van „Troeleke" in de Kleine Komedie te Amsterdam, een rol van bijna 300 bladzijden tekst, die hij tussen de be slommeringen door heeft geleerd. Be slommeringen, die verband houden met het grote feest, dat deze week ter gele genheid van zijn dubbel jubileum wordt gehouden: vanmiddag een receptie in Theater Carré en zaterdagnacht een feestvoorstelling in de Kleine Komedie met o.a. een fragment uit „Potasch en Perlemoer". VEERTIG JAAR Hij zit achter een kopje koffie bij Schiller op het Rembrandtplein, het trefpunt van de oudere artiesten in Amsterdam. Hier dronk hij ook zijn biertje zo'n veertig jaar geleden, na af loop van de voorstellingen van operette en revue, in de tijd, dat het Florathea ter, het Grand Theater en Mille Colon nes nog het centrum vormden van het hoofdstedelijk vermaaksleven. In deze vertrouwde omgeving doet Jo han Boskamp zijn levensverhaal. Als zoon van een Amsterdamse diamantbe werker was het welhaast vanzelfspre kend, dat ook de jonge Johan naar de slijperij ging, waar destijds een goed stuk geld was te verdienen. Maar Jo zong meer dan hij werkte. „Hé jo, zing nog 's wat", riepen zijn collega's in de slijperij en dan zette Boskamp zijn zo veelste opera-aria in. Jo Boskamp bracht bijna al zijn geld naar de kassa van het Paleis voor Volks vlijt, waar hij geen opera of operette wou missen. Aan Nardus Wolff, redac teur van het toen zeer bekende tijd schrift „De kunst" heeft hij het te dan ken, dat hij met zijn welluidende stem zijn brood zou verdienen. Wolff gaf hem de raad zich op Franse liedjes toe te- leggen, hij gaf hem de fraaie toneel naam Jean du Lac en bemiddelde ten slotte nog in een engagement, waarbij de nieuwbakken artiest de taak kreeg als chansonnier de pauzes op te vullen in een programma van de danseres Meine Irwen. Dat was in januari 1911. TOURNEE „Ik heb met haar nog een tournee gemaakt door België en Frankrijk. Toen ik terugkwam was ik zo bezeten van het zingen, dat ik een auditie aanvroeg bij de opera van Koopman. Ik kreeg een contractje, maar het gezelschap ging al spoedig uiteen. De volgende stap was naar de opera van Morrison en Van der Berg. Maar toen ik daar goed en wel zat, moest ik onder dienst. Enfin, ik mocht er zangles geven liederen uit Valerius' Gedenckclanck en liedjes als „Asperine". Jo Boskamp keerde nadien terug bij Morrison en maakte daar nog juist het faillissement mee. De opera werd ech ter overgenomen door Louis Bouwmees ter jr. Tot dit gezelschap behoorde o.m. Beppie de Vries, de populaire Kalman Knaack en Louis Morrison. „Daar kreeg ik m'n kans. We zouden de operette „De fidele boer" brengen, toen hoofdrolspeler Kalman Knaack plotseling voor een operatie werd opge nomen. Ik vroeg Bouwmeester: „Baas, mag ik die rol?" Hy keek wel gek, maar hy zat met z'n handen in het haar. Bij de remiére zaten de zenuwen in m'n keel, maar ik had het publiek gewon nen. De volgende dag kreeg ik van Bouwmeester een krans bloemen en honderd gulden! FRANS Het zat Boskamp mee. Bouwmeester was door de oorlog zo anti-Duits, dat hy geen Duitse opera's en operettes meer wilde brengen. Hij schakelde over op het Franse repertoire, maar hier faalde de tongval van Oostenrijker Kalman Knaack. „Ik kreeg fijne rollen, maar je moet niet denken, dat er dik werd verdiend. Ik moest zelf m'n kostuum betalen en ik heb toen een maand lang van brood en bokking geleefd om een jas en een hoge hoed te kunnen afbetalen". De revue betaalde meer. De revue in het Floratheater, waar Boskamp zijn komische gaven kwijt kon. Hij stond er samen met Hennriëtte Davids op de Slanken. Toch bevredigde hem dit niet elemaal en toen Bouwmeester hem een jaar later voor dezelfde gage wilde terugnemen, stapte hy dankbaar over. By Bouwmeester had hy een uitsteken de leerschool en toen hy tenslotte naar het Rotterdams Operettegezelschap overging stond hij bekend als een toe gewijd operette-acteur. En daar in Rot terdam liggen misschien wel Boskamps prettigste herinneringen. Hy praat er graag over. GETROUWD .,Ik speelde daar met Jo Heesters, Harry Boda en Emmy Arbous in „Ca sino" en „Tivoli". Iedere veertien dagen een nieuwe operette. Dat hebben we vol gehouden tot 1940. Dat was een fantasti sche tijd. Ik ben er getrouwd en m'n zoons zijn er geboren. Later begon ik met m'n eigen gezelschap: Van Aerschot en Boskamp". In mei '40 was het gedaan in Rotter dam. Boskamp keerde terug naar de hoofdstad en associeerde zich met Car ré-directeur Alex Wunnink. Zy brach ten nog een paar jaar operette met Chris Reumer, Johan van der Zalm, Dora Schrama en Truce Speyck. Het grootste succes in die dagen was „Gri- gri". Maar tenslotte gooide de Cultuur kamer, waarvan de artiesten geen lid wilden worden, roet in het eten. Twee maal werd op last van de bezetter een voorstelling halverwege afgebroken. De eerste maal, omdat er onder de 150 fi guranten van „De dochter van de tam boer-majoor" bijna 100 onderduikers za ten, die prompt in overvalwagens wer den afgevoerd. Na de bevrijding stond „De dochter van de tamboer-majoor" weer op het repertoire en in die tijd werd Johan Boskamp gedécoreerd met de Franse onderscheiding van „Offi cier de 1'Academie". SOESTDIJK In 1950 begon de samenwerking met Johan Kaart en bewees Boskamp een hartveroverend kluchtspeler te zijn. Zij brachten „Potasch en Perlemoer" in honderden zalen tot in het Paleis Soest- dyk toe. ..Kaart en ik maakten ons zorgen, omdat we vreesden, dat de koninklijke familie de jiddische gein van het stuk niet zou begrijpen. Had je gedacht! De Koningin en de Prins hebben gescha terd en in de pauze beleefde ik een van de mooiste momenten van m'n leven. Wij werden door de Koningin ontvangen en het was zo gezellig en zo ongedwon gen, dat ik het gevoel had bij een goede kennis op visite te zijn". Voor de zoons van Boskamp geen to neelloopbaan. Zy houden het bij de sport: z'n oud ste, Hans (26) is beroepsvoetballer en aanvoerder van DWS, Henny (24), ook voetbalenthousiast, is aanvoerder van AFC en Octave (22), thans 1ste luite- nant-infanterie op Nieuw-Guinea, is een uitstekend roeier. En dan is er de pleegzoon Kareltje (14) ,,'n schat van 'n jongen" die nog geen keus heeft gemaakt. Overigens heeft Henny toch zijn to neeldebuut gemaakt. „Ik had niemand voor een bepaalde rol in „Troeleke". 't Moest een slungelige jongen zijn, een slome kerel. Toen zegt Kaart opeens: „Neem je zoon Henny, die is geknipt voor die rol 't Zal je maar gezegd worden! Enfin, Henny wilde wel helpen en nou staat hy iedere avond in de Kleine Komedie en hij doet het nog goed ook. Heel AFC komt kijken! Maar toen ik hem gisteravond in de kleedka mer schminkte zei hij: „Pa, 't is wel leuk voor een keertje, maar ik dank de hemel, dat ik geen toneelspeler ben geworden". Nou ja, binnenkort doet-ie z'n doctoraal rechten. Zover heeft z'n vader het nooit geschopt". OPNIEUW Z'n vader denkt er niet aan om het toneel de rug toe te keren. Straks begint het Gezelschap Boskamp en het zal weer op tournee gaan om de mensen een vrolyke avond te bezorgen. „Ja, ik moet het als ongesubsidieerd gezelschap wel in de klucht zoeken. Daar komen ze op. Het zal wel uitdraaien op een Frans repertoire. Dat ligt me beter en boven dien hebben de Duitse blijspelen zó'n baard". Op tournee. Dat betekent natuurlyk ook Rotterdam. Van der Lugt heeft al geschreven, dat de Grote Schouwburg voor hem openstaat. „Ik speel er graag, in Rotterdam, 't Is een prachtige schouwburg, maar ik mis toch wel heel erg die sfeer van „Casino" en „Tivoli". Ach, wat heb ik er een herinneringen liggen. In '39 bijvoorbeeld, toen m'n vrouw in het St.-Francfscusziekenhuis lag en Octave werd geboren. Ik was op tournee met „De Koningin van Mont- martre". Pas na middernacht kwamen we in Rotterdam terug en dan ging ik meteen naar het ziekenhuis. Ik belde aan en als de zuster-portier opendeed zei ze steevast: „Dag, dokter". Want ze verwachtte immers op dat uur niemand anders. Ik liep dan met een strak ge zicht verder. De zaalzuster was op de hoogte van het stiekeme bezoek en ze had er zoveel lol in, dat ze zelfs die hele week 's avonds een flesje bier voor me klaarzette, 'n Fijne stad, Rotterdam". NOG EENMAAL Er zullen ongetwijfeld ook Rotter dammers komen, vanmiddag in Theater Carré aan de Amstel, als directeur Karei Wunnink uit eer bied voor de vriendschap, die be stond tussen zijn vader en Boskamp, de jubilaris een feestelijke receptie aanbiedt. En morgennacht zal het feest in de Kleine Komedie worden voortgezet. Als de 70-jarige acteur 's avonds zijn 300 pagina's tekst van „Troeleke" heeft gespeeld en het doek na het laatste bedrijf is geval len, zal hij zich omschminken voor een reprise van „Potasch en Perle moer" en zal de vriendenkring in de zaal getuige kunnen zijn van dit vermoedelijk laatste optreden van het duo Kaart-Boskamp. Kennedy bevordert de volksgezondheid President Kennedy heeft gisteren het Congres om een verplichte ziekenhuis- en nazorgverzekering gevraagd voor vrijwel alle burgers, waarvan zij kunnen profiteren als zij de 65-jarige leeftijd hebben bereikt. De financiering zou moeten geschieden door de sociale ver zekeringspremies voor werkgevers en werknemers met een kwart procent te verhogen. Verder wil de president meer geld be schikbaar gesteld zien voor de bouw van ziekenhuizen en de opleiding van artsen en tandartsen. De minister van Volksgezondheid zou persoonlijk moeten toezien op de verbetering van de licha melijke gezondheid van de jeugd. „De volksgezondheid is de sleutel tot de toekomst, tot economische vitaliteit en een hoog moreel van de burgers, tot het bereiken van de gestelde doelen en het tonen van de zegeningen van een vrije maatschappij aan anderen", aldus Kennedy. Advertentie Wijder uitslaan van gekortwiekte vleugels (Speciale berichtgeving) Het vandaag in het Staatsblad afgekondigde vestigingsbesluit levens middelenbedrijven 1961 doorbreekt een barrière, die tot nu toe verhin derde, dat de parallellisatie tot volle wasdom kon komen. Een parallel lisatie dus het verkopen van méér artikelen, behorend tot een breder terrein zonder dat daar extra diploma's voor vereist zijn waar in de kring van betrokken middenstanders een steeds sterker wordende behoefte naar is ontstaan. Niet alleen is deze verbreding van het assortiment zeer bevordelijk voor bedrijfsuitbreidingen, die de detaillisten een wijder uitslaan van de sedert lang nog gekortwiekte vleugels mogelijk maken en waardoor het ,,neen"-verkopen verminderd wordt .maar daarnevens heeft de parallellisatie ook grote voordelen voor-de winkelende huisvrouw. By de kruidenier kan zij namelyk reeds dezer dagen (indien hy zich ten minste snel genoeg heeft kunnen be voorraden) om. óók flessenmelk en ge steriliseerde melkprodukten, voorverpak te aardappelen en groenten, tabak en tabaksprodukten en bepaalde zeer een voudige geneesmiddelen kopen, bij de bakkers bepaalde kruidenierswaren en by de groentezaken bijv. verpakte ge steriliseerde melk en zwak-alcoholische dranken. Tegelijk met dit vestigingsbesluit le vensmiddelenbedrijven zijn vestiginsbe- sluiten voor de kleinhandel resp. in drogisterijpartikelen, in tabaksartikelen en in parfumerieën alsmede een wijzi ging van het vestigingsbesluit klein handel in alcoholhoudende en alcohol vrije dranken 1947 afgekondigd. Het vestigingsbesluit levensmiddelen bedrijven houdt o.m. in, dat alle betrok ken gespecialiseerde bedrijven naast hun eigen z.g. kern-assortiment de levens middelen mogen verkopen, die voorko men op een speciale lyst, welke on derverdeeld is in elf groepen: a. graanderivaten, zetmeelprodukten ryst, rijstprodukten; b. specerijen, sauzen, smaakstoffen, aro ma's, soepen: c. spijsolie, spijsvet; d. conserven, halfconserven, waren in diepbevroren toestand; e. koffie, thee, vervangingsmiddelen en derivaten van deze waren; f. verpakte gesteriliseerde melk, verpakte gesteriliseerde melkprodukten, een en ander voor zover niet door middel van warenautomaten verkocht; g. boter, margarine, eieren; h. ingrediënten bestemd voor het sa menstellen van oosterse gerechten; i. suiker, cacao, boterhamstrooisel, bo terhamsmeersel, niet in eigen onder neming vervaardigd brood, gebak, cho coladewaren, bonbons, suikerwerk, schuimwerk, marsepein, koude voorge rechten, puddingen, ragoütwerk, sau- Regeling verkoop van woningwet-woningen Tenminste tien procent eigen kapitaal De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft een nieuwe regeling ingevoerd voor de verkoop van woningwetwoningen aan particulieren. Overdracht zal slechts kunnen geschieden aan bewoners, die financieel in staat worden geacht de lasten van de woning te dragen en die tenminste 10% van de overdrachtsprys als eigen kapitaal inbrengen. Indien de nieuwe eigenaar een geldlening moet aan gaan, zal de gemeente waarschijnlijk wel een aanvullende garantie willen verlenen. De overdrachtprys zal worden bepaald aan de hand van een taxatie door een commissie van drie deskundigen, t.w. de hoofdingenieur-directeur van de Volks huisvesting en de Bouwnijverheid in de betrokken provincie namens het Ryk, een deskundige aan te wijzen door de gemeente, dan wel de woningbouwver eniging, indien deze eigenares is, en een door deze twee deskundigen aan te wy- zen derde. De commissie kan worden in gesteld nadat de minister in beginsel zijn goedkeuring aan de overdracht heeft gehecht. By de taxatie wordt onder scheid gemaakt tussen woningen die tot en met 31 december 1945 tot stand kwa men en de later gebouwde. By de tot en met 31 december 1945 ge bouwde woningwetwoningen dient te worden uitgegaan van de verkeerswaar- Eichmann schuldig aan dood van Joegoslavische joden De Joegoslavische autoriteiten hebben in verband met het proces-Eichmann documenten naar Israël gezonden waar uit blijkt dat Eichmann rechtstreeks verantwoordelijk is voor de dood van 90 procent van de Joegoslavische joden en de deportatie van 90.000 Slowenen. Hy kreeg hierbij de steun van voor aanstaande oestasji's, onder wie Andrija Artoekovitsj, wiens uitlevering Joego slavië de Verenigde Staten heeft ver zocht, zo wordt in de brief van de re gering in Belgrado gezegd. de van de bewoonde woning. De ver- keerswaarde moet by voorkeur worden bepaald aan de hand van prijzen van niet lang geleden onderhands of open baar verkochte woningen, die vergelijk baar zyn met de over te dragen wonin gen. De taxatie van de na genoemde da tum gebouwde woningen dient te ge schieden op basis van de vervangings waarde op het moment van de schat ting. De overdrachtsprys is in het alge meen gelijk aan het bedrag van de ta xatie. Voor na 31 december 1945 gebouwde woningen wordt op de geschatte vervan gingswaarde een waarde in mindering gebracht der thans geldende premie en toeslag voor eigen woningen, alsmede een afschrijving voor de sedert het ge reed komen der woning verstreken jaren. Gedeeltelijke bekentenis (Van onze correspondent). De 21-jarige man, die verdacht van aanranding en beroving van een 78- jarige weduwe uit de Lenghenhof te Dordrecht in het Huis van Bewaring aldaar verbiyft, heeft gedeeltelijk be kend, schuld te hebben aan dit misdrijf. Van het gestolen geld het schijnt eerder tegen de 800 dan de 500 gulden te lopen is niets meer over. De man heeft op Katendrecht goede sier ge maakt. Het geld ging geheel op aan wyntje en tryntje. sijzebroodjes, bepaalde deegprodukten, koekjes, sprits enz. en andere uit deeg, beslag of schuim vervaardigde bak- produkten; j. gedroogde vruchten, geconfijte vruch ten, appelen, zomede verpakte con sumptie-aardappelen, verpakt fruit, dat in het binnenland pleegt te worden geteeld, en verpakte voor onmiddel lijke menselijke consumptie gereedge maakte verse groenten; k. zwak-alcoholische dranken, daaron der niet begrepen bier en vruchten wijn. Voorts wordt een nieuw bedryfstype geintroduceerd, te weten het: beperkte levensmiddelenbedryf. Dit bedrijf kan worden uitgeoefend door ondernemers, die niet een gespe cialiseerd bedrijf uitoefenen, doch die prijs stellen op het verkopen van ten hoogste twee groepen van de op de lyst voorkomende gemeenschappelijke waren. Voor net verkrijgen van een vestigingsvergunning dient men slechts aan twee eisen, n.l. die van krediet waardigheid en handelskennis, te vol doen. Ook ondernemingen, die andere artikelen dan levensmiddelen verkopen, zullen nu als regel in staat zyn een beperkt levensmiddelenassortiment erby te gaan verkopen. Het tweede nieuwe bedryfstype dat wordt geintroduceerd is de: kleinhandel in vlees. Onder de uitoefening van dit bedrijf wordt verstaan het aan particulieren verkopen van vlees, dat niet op de plaats van verkoop voor onmiddellijke mense lijke consumptie is of wordt gereedge maakt. Dit gereedmaken is namelyk Ingevolge de nieuwe vesti ging sbepaling en zullen de be staande gespecialiseerde levens middelenwinkels (kruideniers, bakkers, slagers, groentewinkels enz.), zonder dat de onderne mer in het algemeen moet vol doen aan extra-eisen, kunnen uitgroeien tot meer algemene levensmiddelenzaken, waar een groot assortiment levensmidde len verkrijgbaar zijn. Door de andere winkelbedrij ven dan de- gespecialiseerde le vensmiddelenbedrijven wordt eveneens een mogelijkheid ge schapen om op betrekkelijk eenvoudige wijze hun assorti ment met een beperkt aantal levensmiddelen uit te breiden. Een nieuw bedrijfstype, het beperkte levensmiddelenbedrijf, wordt met het oog hierop in gevoerd. een kernhandeling van het slagersbe- drijf. Ook vleeswaren kunnen in de kleinhandel in vlees worden verkocht. Voor het verkrijgen van een vestigings vergunning moet worden voldaan aan eisen van kredietwaardigheid en han delskennis, alsmede aan eisen van vak bekwaamheid. Ook dit bedryf zal naast een der andere levensmiddelenbedrijven kunnen worden uitgeoefend. Tenslotte is er een nieuwe regeling met betrekking tot het broodverkopers- bedrijf. Door filialen van broodbakkers ondernemingen zullen namelyk alle op de speciale lyst voorkomende waren in het assortiment kunnen worden opge nomen (mits aan de daarvoor gestelde eisen wordt voldaan). De kleinhandel in zuivelprodukten, waarvan het assortiment volkomen ge dekt wordt door dat van het krui- deniersbedrijf, is in het vestigingsbe sluit niet als afzonderlyk bedryf op genomen. Nog géén beslissing is genomen over de toevoering van eenvoudige verpakte geneesmiddelen en verbandmiddelen aan het assortiment van het kruide- niersbedrijf, behoudens een zeer be perkt aantal. De verkoop van huishoudelijke artike len door de kruideniers zal eveneens (eventueel) nog nader geregeld wor den. De straathandel in aardappelen, groen ten en fruit is voor bepaalde produk- ten gedurende nader bij beschikking vast te stellen tijdvakken vrij. De verkoop van verpakte gepasteuriseer de melk en melkprodukten door mid del van automaten wordt vrygelaten. Advies aan de S.E.R.: Aantal verkoopplaatsen brood niet schoksgewijs uitbreiden Funeste gevolgen voor de kleinere bedrijven voorkomen Als straks, uiterlijk 31 december van dit jaar, het erkenningsreglement we derverkopers bakkersartikelen vervalt, is 't hek van de (brood)-dam. Dan zullen immers op de wederverkoop van brood nog slechts de door de vestigingswet geving gestelde vestigingseisen ten aan zien van handelskennis, kredietwaar digheid en vakbekwaamheid van toepas sing zijn. Dan zal de weg geopend zijn voor duizenden nieuwe verkooppunten voor brood. Vooral voor de kleine en middel grote brood bakkerij en zou dit funeste gevolgen kunnen hebben. Van sterke gebondenheid zou men plotseling over stappen naar vrijwel algehele vrijheid. De Sociaal Economische Raad is daar om van oordeel zo blijkt uit een thans gepubliceerd en op 27 januari j.l. vast gesteld advies, uitgebracht aan de staatssecretaris, van Economische Zaken dat deze schoksgewijze ontwikkeling dient te worden afgeremd, temeer daar reeds geruime tijd met steun van de overheid een politiek wordt gevoerd van inkrimping van de produktiecapaciteit en van het aantal verkooppunten van brood. Geleidelijk De parallellisatie in de broodsector dient dus volgens de SER geleidelijk te geschieden, daar anders de produktie- apparatuur verstoord zou worden, terwijl bovendien het bestaande distributie-ap paraat onderbezet zou geraken. Naar de mening van de Sociaal Eco nomische Raad zou daarom het huidige systeem, waarbij het slechts toegestaan is als wederverkoper van brood op te treden wanneer men in het bezit is van een erkenning, nog gedurende ten hoog ste vijf jaar gehandhaafd dienen te worden. Erkenning Gedurende deze tijd zou by hand having van de reeds bestaande erken ningen een erkenning moeten worden verleend 'door het produktschap voor granen, zaden en peulvruchten, gehoord een commissie, waarin vertegenwoordi gers van broodbakkers, broodslijters en consumenten zitting hebben): a. Voor alle inrichtingen waarin recht matig in de zin van het Vestigings besluit ten minste drie branches van het gespecialiseerde levensmiddelen- bedrijf worden uitgeoefend; b. Voor de inrichtingen op het gebied van het beperkt levensmiddelenbe drijf. die het karakter dragen van 'n speciaalzaak in brood; c. Voor alle ambulante broodslij terson dernemingen d. Voor alle inrichtingen, waar de pro- duktie van brood wordt gestaakt, doch de verkoop van brood (ai of niet in hoofdzaak) wordt voortgezet (z.g. koude bakkers) e. Voor een inrichting in de levensmid delensector welke gevestigd is (of wordt) in een gebied waar, naar het oordeel van de instantie welke de vergunning afgeeft, om welke reden dan ook niet in de redelijke behoefte van de consumenten wordt voorzien. Deze regeling zou in een aparte wet dienen te worden vastgelegd, aldus het advies van de SER, waarbij de minister van Economische Zaken al naar gelang de zich in de praktijk voordoende ont wikkeling de bevoegdheid zou kunnen worden gelaten om de tijdsduur van de regeling te verkorten en tijdens de wer king van de regeling de eisen voor een erkenning te beperken.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5