TYPISTE Lawine bedelft dorp in Italië: zeker vier doden Jongen in Duitsland na ontvoering vermoord SLAGERS HAMMENSPUITERS BEDIENDE Gevaar voor lawines blijft groot in Zwitserland De dader (18) eiste daarna van de ouders 20 00 mark losgeld Oost- en West Nieuw-Giiinea één zelfregerend eiland is logisch Spoedig Amerikaanse satelliet voor onderzoek der ionosfeer MAANDAG 6 FEBRUARI 1961 In de nacht van zaterdag op zondag is zoals reeds op de voor pagina gemeld een grote lawine terecht gekomen op het Italiaanse dorpje Rochemolles. Tonnen sneeuw, ijs en rotsblokken vernielden enkele tientallen woningen. Tenminste vier inwoners hebben de dood gevonden. Andere dorpelingen konden pas na twaalf uur werken door reddingsploegen onder de sneeuw vandaan worden gehaald. Wegens het gevaar voor nieuwe lawines hebben de autoriteiten besloten alle 160 inwoners te evacuëren. Bergbeklimmers in Engeland overvallen Tweehonderd politiemannen en arbei ders namen aan de reddingswerkzaam heden deel, toen bij Aosta en aantal ar beiders door een lawine werd bedolven. Hier bedroeg het aantal slachtoffers twee, terwijl twee arbeiders nog worden vermist. Een derde lawine trof een patrouille van het Italiaanse leger in de buurt van Bolzano. Andere soldaten slaagden er spoedig in de acht leden van de pa trouille te bevrijden, maar één man overleed kort nadat hij weer aan de op pervlakte was gekomen. In Zwitserland Lawines in Zwitserland hebben het verkeer in de Alpen geblokkeerd. De Zwitserse radio-omroep heeft gister avond gewaarschuwd, dat het gevaar voor lawines nog altijd bijzonder groot is, vooral in het zuidwestelijke kanton Valais. In de zijdalen van het grote Rhöne-dal zouden ruim dertig lawines zijn opgetreden. Geoefende piloten zijn het gehele weekeinde druk bezig ge weest met het bevoorraden van ongeveer twaalf dorpen die door lawines van de buitenwereld waren afgesloten. Door een sneeuwlawine nabij Modane in de Franse Alpen werd gisteravond de spoorlijn Parijs-Rome geblokkeerd. Op Engelands hoogste bergtop in het merendistrict is zondag een lawine neer gestort op een groep van tien bergbe klimmers. Zij konden allen worden be vrijd. Drie van hen waren gewond. In Amerika De sneeuwstormen in het oosten van Amerika, die het afgelopen weekeinde zeker zeventig mensenlevens hebben ge ëist, hebben vooral New York zwaar ge teisterd. Er viel een pak sneeuw van 43.5 cm. Het verkeer was volkomen ont wricht. Burgemeester Wagner heeft alle particulier autoverkeer verboden ten einde het noodzakelijke verkeer van openbare diensten niet onnodig te be moeilijken. GRÉ BROUWENSTIJN HEEFT HET DRUK Zaterdagmiddag is mevrouw Gré van Swol-Brouwenstijn van Schiphol naar Rome vertrokken, waar zij enkele voor stellingen zal geven met de Romeinse opera onder leiding van dirigent Von Mataceck. Uitgevoerd zullen worden de opera's Walkure en Tosca. Na haar optreden in Rome, waar de première op 11 februari a.s. is vastge steld, komt de Nederlandse sopraan via Nice op 28 februari naar Nederland terug en zal daarna een maand vakantie nemén. „Mijn programma is tot het einde van 1962 toe reeds vol", vertelde ze voor haar vertrek op Schiphol. In de lente vertrekt ze naar wenen, waar ze gedurende drie weken enkele concerten zal geven voor de Staatsopera. Daarna hoopt zij naar het festival in Venetië en dat van Glyn- debourne in Engeland te gaan. Van september tot november zal me vrouw Van Swol concerten geven in San Francisco. In december hoopt ze de feestdagen thuis door te brengen. Reeds nu had ze zoveel aanbiedingen voor januari van het volgend jaar, dat ze een keus moest maken. In Berlijn werd zij gevraagd voor een concert bij de opening van de nieuwe opera, Wenen wilde haar hebben voor concerten van Herbert von Karajan, Covent Garden had haar uitgenodigd en tenslotte ook nog Lissabon en Brussel. Ze koos We nen. Ook gedurende de overige maanden van 1962 zal onze zangeres veel buiten lands vertoeven. DE „ANGELINA" BIJ TEXEL GESTRAND De 300 ton metende Duitse kustvaar der „Angelina" van de rederij Schepers uit Haren-Ems is omstreeks zeven uur gisteravond in een dichte mist ten zui den van de Koog op het strand van Texel gelopen. Daar het schip geen radio aan boord heeft is de 23-jarige stuur man J. Grünefeld vannacht de kust wacht van Texel gaan waarschuwen. De „Angelina" heeft in totaal vijf man aan boord. Het schip was met chemica liën van Amsterdam op weg naar Goten- burg. De sleepboten „Simson" van rederij Wijsmuller uit IJmuiden en de „Holland" van de bergingsmaatschappij Doeksen van Terschelling zullen vandaag trach ten het schip weer vlot te krijgen. De „Angelina" zit op dezelfde plaats waar in januari 1960 de Helderse kotter HD 79 „Di-ie Gebroeders" strandde, die na drie weken werd vlot gebracht. S.E.R. OVER WAARDEVAST BEDRIJFSPENSIOENEN De Sociaal-Economische Raad heeft in zijn zaterdag gehouden besloten verga dering een ontwerp-advies inzake „waar devaste bedrijfspensioenen" uitvoerig besproken. De raad heeft echter, nog generlei be sluit kunnen nemen, omdat een aantal vraagpunten in deze gecompliceerde ma terie nog nader in overweging dient te worden genomen voordat een duidelijk geformuleerd advies kan worden aange boden aan de staatssecretaris van Socia le Zaken en Volksgezondheid. Het ligt in de bedoeling binnenkort een nieuw ontwerp-advies over dit on derwerp in behandeling te nemen. PRIJS VAN f35.000 In de 550ste Staatsloterij, derde-klasse is een prijs van f. 35.000.— op no. 6798 gevallen. Het luchtverkeer naar de stad is vrij wel stopgezet. Het laatste toestel dat uit New York Schiphol bereikte, was een machine van de KLM die donderdag avond van het vliegveld Idlewild vertrok en vrijdagmiddag om half een op Schip hol landde. Sindsdien is er tussen Schip hol en New York geen luchtverbinding meer geweest, aldus werd gisteravond op de Amsterdamse luchthaven meegedeeld. „Oceaan" met sleep in Osaka De sleepboot „Oceaan" van L. Smit en Co.'s internationale sleepdienst is vanmorgen om zes uur, na een reis van 96 dagen, met de voor de sloop bestem de Canadese kruiser „Quebec" als sleep in de haven van Osaka aangekomen. De reis van Halifax af heeft voor de slepers enkele moeilijkheden opgele verd. Op 300 mijl van de Japanse kust raakte namelijk op die „Oceaan" het stoottouw in de schroef. Kapitein Slin gerland moest de tros laten slippen, maar hij kon ondanks het slechte weer de moeilijkheden snel oplossen. De „Quebec" was inmiddels met acht run ners aan boord enkele mijlen afgedre ven. Het contact werd spoedig hersteld. NOG GEEN SPOOR VAN INDONESISCHE DAKOTA Ook Nederlander aan boord? Onder de passagiers van de Indone sische Dakota die vrijdagochtend van Soerabaja naar Balikpapan vertrok maar niet is aangekomen, zou zich een Nederlands zakenman bevinden. Zijn naam werd opgegeven als M. W. de Pere. Voorts bevonden zich de Duitse pro fessor A. Strom burg -uit Bandoeng met echtgenote aan boord. Vliegtuigen van de Indonesische luchtmacht hebben zaterdag de hele dag naar het vermiste toestel gezocht, maar geen spoor kunnen ontdekken. COMMISSIE OVERLEG IN POLITIEZAKEN (Van onze Haagse correspondent). Bij K.B. Is een commissie voor geor ganiseerd overleg in politieambtenaren- zaken ingesteld, die zal bestaan uit ver tegenwoordigers van overheid en politie personeel. Behalve drie grote politie bonden zullen ook de vereniging van j hogere politieambtenaren ln Nederland en de Rijkspolitievereniging aan het overleg in de commissie deelnemen. De commissie heeft twee adviserende afdelingen, één voor Rijks- en één voor gemeentepolitiezaken. Zij brengt aan de ministers van Binnenlandse Zaken en Justitie adviezen uit met betrekking tot de centrale rechtspositieregelingen van het politiepersoneel. Ook de cen trale commissie voor georganiseerd overleg in ambtenarenzaken is in de overleg-prooedure betrokken. Nederland wil nog steeds toetreden tot walvisconventie Op 21 februari begint in Londen een internationale conferentie over de quota, verdeling bij de walvisvaart. Nederland dat als belangstellende vertegenwoordigd wordt door 'n delegatie, die onder leiding staat van ir. J. A. P. F. Franke, direc teur-generaal van de walvisconventie, is nog steeds bereid om toe te treden, in dien een redelijke en aanvaardbare quotaverdeling wordt vastgesteld. Internationale conferentie over Noordzeevisserij Morgen begint in het Vredespaleis te Den Haag een internationale conferentie op ambtelijk niveau over de Noordzee visserij. Op deze conferentie, waarvoor geen bepaalde agenda ds samengesteld hebben Nederland, België, Frankrijk, Engeland, Ierland, West-Duitsland en de Scandinavische landen zich door gede legeerden laten vertegenwoordigen, die over de verschillende aspecten van de Noordzeevisserij van gedachten zullen wisselen. Ds. N. O. Steenbeek NAM AFSCHEID VAN OECUMENISCHE JEUGDRAAD Ds. N. O. Steenbeek heeft op de oecumenische jongerenconferentie, die in Schiedam gehouden werd, afscheid van zijn functie als voorzitter van de Oecumenische Jeugdraad in Nederland genomen. Ongeveer duizend jongeren namen dit weekeinde deel aan deze conferentie, die tot motto had „Spelen met vuur". Zon dagochtend had in de Grote Kerk te Schiedam een oecumenische dienst plaats, waarin voorgingen dr. L. J. Caze- mier, hervormd predikant te Schiedam, en ds. E. Pijlman, gereformeerd predi kant te Rotterdam. BELANGSTELLING VOOR NATUURSCHOON GROEIT „Er is bü het publiek een toenemende belangstelling voor het behoud van het stads-, dorps en landschapsschoon, en een wens tot revalidatie van oude stads kernen zonder slopingen, doorbraken of dempingen". Tot deze conclusie, die een verheugend feit werd genoemd, kwa men de gedelegeerden op het interna tionale Heemschut Congres, dat de viering van zijn 50-jarig bestaan inl Amsterdam had georganiseerd. Aan dit congres, dat onder presidium stond van de voorzitter van Heemschut, mr. S. P. baron Bentinck (burgemeester van Soest), namen gedelegeerden van de zusterverenigingen uit Engeland, Frank rijk, België, Zwitserland, Denemarken en Zweden deel. Ook de Unesco zond twee vertegenwoordigers. Besproken werden o.m. de wenselijkheid van onderhoudsplicht voor monumen ten, de toepassing van de monumenten wet in de verschillende landen en de wenselijkheid om het verkeer in de his torische stadskernen te beperken. Be houd van de functie van de stadsker nen brengt met zich mee, zo waren de gedelegeerden van oordeel, de bevor dering van het bewoond houden van deze kernen, die het middelpunt moeten blijven voor het winkelen en het amu sement. Dit zal noodzakelijkerwijs ge paard moeten gaan met beperking van het nodige verkeer en in het bijzonder van het lang-parkeren. Het gebruik van parkeermeters werd, als esthetisch niet passend in de stadskernen afgekeurd. De toepassing van andere hulpmidde len, zoals parkeerschijven, werd evenwel toegejuicht. Algemeen waren de gedelegeerden van mening, dat het initiatief van Heem schut voor dit internationale beraad op gemeenschappelijke problemen voort zetting verdient. Hierbij werd o.m. ge dacht aan Heemschut en het verkeer, de opleiding van restauratie-vaklieden en -architecten, betere coördinatie van de planning enz. (Van onze correspondent in Bonn) Gistermorgen vroeg bekende de 18-jarige los-werkman Peter Schweiger uit Ingolstadt in Beieren één van de gruwelijkste misdaden uit het na-oorlogse Duitsland. Hij had vrijdagavond een zevenjarige jongen ontvoerd, en vervolgens koelbloedig vermoord. Daarna had hij de vader van het kind opgebeld met de eis: „2000 mark of je ziet je zoon nooit meer levend terug" Tweede ontvoering sedert 1945 De zevenjarige Hans Knaupp, zoon van een slager, die tevens een caféhou der in goede doen is, verdween vrijdag avond om half zeven uit het plaatsje Friedrichshofen dat niet ver van de Beierse fabrieksstad Ingolstadt ligt. Kinderen beweerden, dat hij door een man in een auto was meegenomen. De een zei met geweld ontvoerd, de andere geloofde gepaaid om de weg te wijzen. Peter Schweiger zelf bekende gister morgen dat hij de jongen meegenomen had naar het bos, hem daar gewurgd had en vervolgens het lichaam in een bosje had achtergelaten. Twee uur na de ontvoering en moord kreeg de heer Knaupp, de vader van het ontvoerde jongetje eon brief met de me dedeling, dat de ondergetekende van het epistel, Ludwig Meier, 2000 marken moest hebben voor het levend terug brengen van de zevenjarige Hans. Mevrouw Knaupp dacht eerst dat het hier om een grove en ongepaste carna- valsgrap ging. Maar haar man nam het geval direct ernstig op. Samen toog het echtpaar in de avond naar de door de brief aangewezen plek om de 2000 mar ken te betalen „in ruil" voor het kind. Maar vader en moeder Knaupp zagen de ontvoerder noch hun zoontje. Politie sloeg snel toe Inmiddels had de politie geen halve maatregelen genomen: zij was er vrij kort na de ontvoering in geslaagd uit diverse gegevens een vrij duidelijk sig nalement van de ontvoerder te con strueren. Men kreeg verdenking tegen Peter Schweiger, en toen deze zaterdag morgen de heer Knaupp opbelde met een nieuwe mededeling over de plaats waar het geld neergelegd moest worden, sloeg de politie toe. Zij wist namelijk van waar getelefoneerd was en zij had Schweigers verdraaide stem opgenomen. Enkele minuten na het telefoongesprek had men Peter Schweiger te pakken. Na urenlange verhoren bekende de ontvoer der, die een koelbloedige moordenaar bleek te zijn. Hij had de zevenjarige Hans Knaupp ontvoerd en vermoord om de 2000 marken in handen te krijgen, niet omdat hij in financiële moeilijkhe den verkeerde, maar omdat hü wat makkelijker wilde leven Nog een kindermoord In de gehele Bondsrepubliek heerst grote verontwaardig over deze misdaad: het gaat hier om de tweede ontvoering van een kind sedert 1945, waarbij losgeld werd geëist. Deze moord werd kort na 'n even weerzinwekkende moord op een zesjarig Wesfcberlijns meisje gepleegd; in Berlijn had woensdag jl. een 20-jarige arbeider een kind meegelokt en op per verse wijze om het leven gebracht, waar na hij de avond rustig in zijn stamcafé doorbracht. De jonge moordenaar, die in december uit de gevangenis was ontslagen waar hij twee jaar wegens ontucht had door gebracht, bekende zaterdagmorgen na een verhoor van drie dagen en na een uitgebreide actie van de politie van Oost- en West-BerlUn, zelfs met behulp van radio en televisie. Minister Luns verklaart: Nederland zal zich daar niet tegen keren De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, heeft in een vraaggesprek met het Australische blad „Melbourne Herald" gezegd, dat vele leden van de Nederlandse regering geloven, dat het een logisch resultaat van de ontwikkeling van het vraagstuk-Nieuw-Guinea zou kunnen zijn, dat oost- en west-Nieuw-Guinea één zelfregerend eiland zullen worden. De Nederlandse regering zal zich niet tegen stappen in deze richting verzetten. De Nederlandse politiek ten aanzien van Ned. Nieuw-Guinea is dit gebied te helpen bij het verkrijgen van zelfregering. Indien westelijk Nieuw-Guinea zich te zijner tijd bij Indonesië zal willen aan sluiten, zal Nederland zich daar niet tegen verzetten, aldus minister Luns. In antwoord op de vraag of Nieuw- Guinea een tweede Kongo zou kunnen worden, antwoordde minister Luns dat er Nederlanders zijn die zeggen „ga nu weg voordat de bevolking in staat is zichzelf te besturen". Volgens de minister zeggen zij dit wegens onverschilligheid van enkele van Nederlands vrienden op dit punt, maar er is geen kans dat het Par lement daartoe zal besluiten. Vele autoch tonen op Nieuw-Guinea zeggen thans met het voorbeeld van Kongo voor ogen, dat de Nederlanders het gebied niet aan zijn lot over moeten laten. Verder heeft de Nederlandse minister volgens het Australische blad gezegd dat de uitnodiging een vertegenwoordiger van de V.N. te zenden, niet zo gemakke lijk een oplossing kan brengen als mis schien lijkt. Het is twijfelachtig of de secretaris-generaal van de V.N. het mo gelijk zou achten een vertegenwoordiger te laten gaan. Na een opsomming te hebben gegeven Dreigende staking van de piloten van de B.E.A. (Van onze Londense correspondent) Het is vandaag drie jaar geleden dat een Brits passagiersvliegtuig, de 2-moto- rige Elizabethan met het elftal van Man chester United aan boord, in München verongelukte. Bij deze ramp kwamen 23 personen om het leven. De piloten van de British European Airways voeren thans een actie voor een 24-uursstaking uit protest tegen de behandeling door de B.E.A. van de gezagvoerder van het ver ongelukte toestel, die ontslagen werd en wiens verzoek om in functie te worden hersteld eind vorig jaar werd verworpen. Volgens de gezagvoerder was het onge luk door natte sneeuw veroorzaakt, maar volgens een Duits rapport zou de oor zaak te wijten zijn geweest aan ijsvor- ming op de vleugels. De piloot voerde bewijzen aan, dat de catastrofe niet door ijs kon zijn veroorzaakt. De piloten eisen dat de ontslagen gezagvoerder opnieuw in dienst wordt genomen of een schade loosstelling krijgt. Pas over drie weken zal het resultaat van de schriftelijke stemming over de staking bekend zijn. Indien deze doorgaat zal dit de eerste pilotenstaking in Engeland zijn. Onderscheiding voor twee adathoofden in Nieuw-Guinea Aan twee belangrijke Tonowi's (tra ditionele adathoofden van de Kapau- koe-bevolking in het Wisselmerenge bied) zijn bij de opening van het vlieg veld Waghete aan het Tigimeer onder scheidingen uitgereikt. Het zijn de 55- jarige Tjimade Badi en de 53-jarige Wakapode Mote. Het hoofd van het plaatselijk bestuur van Enarotali reikte de bronzen ster van trouw en verdien ste uit voor hun grote aandeel in en steun voor de totstandkoming van het vliegveld. van de bljjken van slechte betrekkingen tussen Nederland en Indonesië, zei mi nister Luns nogmaals te willen herha len dat Nederland nog altijd bereid is met Indonesië te praten over de betrek kingen tussen de twee landen. Indonesië is er viermaal niet in ge slaagd de steun van de V.N. te krijgen voor zijn aanspraken op Nieuw-Guinea. Het zou in strijd zijn met het Handvest en de beginselen van de V.N. het gebied aan Indonesië over te dragen. Indonesië heeft Nederland ervan be schuldigd met de sabel te rammelen door de defensie van Nieuw-Guinea te ver sterken. Vorig jaar, aldus minister Luns, heeft Nederland enkele bescheiden defensie-maatregelen genomen. „Wij hebben slechts minimummaat regelen op het gebied van de verdediging gehomen en w\j zyn van oordeel dat wij ons op dit terrein niet schuldig mogen maken aan zodanige veronachtzaming dat het een uitnodiging wordt", aldus minister Luns volgens de „Melbourne Herald". MARKTBERICHTEN BOSKOOP, 3 februari. „De Boskoop- se Velling": Andromedablad 50, Mahonla- blad 85-57. In pot: Primula chenensis 24- 28, Primula malaxoides 31-22, Trades 33- 31, Peperomla 45-42, Hedera 26-27-30, Phylodendron 280-300, Prunus triloba 29- 22 I, idem 17-15 II, idem per bos 110-65, Forsythia I 60-51, Idem n 47-41, Idem III 36-27, Idem IV 23-18, Idem per bos 130- 80. Hyacinten roze 75-80 per 10. Japanse Azalea Perlestlma 300, idem roze 150-85, Japanse kers roze I 170-150, Idem II 120- 95, idem III 69-42, Idem per bos 280-130, Magnolia 54-37 per knop. Hevige sneeuwstormen in de Ver enigde Staten hebben tientallen mensen het leven gekost. Onder gesneeuwde auto's in New York. DADER VAN OVERVAL AANGEHOUDEN De recherche van het bureau War moesstraat in Amsterdam! heeft in sa menwerking met des olitie te Ilpendam een 24-jarige uit Suriname afkomstige bankwerker aangehouden, die ervan ver dacht wordt in de nacht van donderdag op vrijdag j.l. in een kroeg aan de Oude Zjjds Achterburgwal in Amsterdam een 42-jarige man met een mes te hebben gestoken. De man had zich na het inci dent in Olpendam schuil gehouden. Zijn vriendin, die het slachtoffer met een limonadefles had geslagen, is inmiddels weer op vrije voeten gesteld. Er was ruzie ontstaan over geld, waarna de bezoeker met een mes zou hebben gedreigd. De bankwerker heeft daarna de man verschillende messteken toegebracht. Hij werd zwaargewond in een ziekenhuis opgenomen. Zijn toe stand is thans redelijk wel. De bank werker zal woensdag a.s. onder verden king van doodslag c.q. zware mishande ling worden voorgeleid aan de officier van Justitie. Verduistering van f 15.000 De recherche in Nijmegen heeft van daag een twintigjarige caissière van een groot warenhuis in de binnenstad van Nijmegen aangehouden. Bij een onder zoek Is aan het licht gekomen dat deze jongedame gedurende drie jaar niet minder dan f 15.000 ten nadele van haar directie zou hebben verduisterd. KATWIJK AAN DEN RIJN, 4 februari Groenteveiling: waspeen (per kist) Al 7.80-8.70. Idem A2 5.20-7.60. Idem BI 5.90- 7.50. Idem B2 1.40-3.10. Idem Cl 3.30-2.00; boerenkool 42-45, breekpeen (per kist) 1-1.30. Aanvoer waspeen 54 000 kg., waar van 40.000 kg. voor export werd verkocht. ROTTERDAM, 6 februari Veemarkt: Aanvoer ln totaal 2042. Vette koelen en ossen 1163, varkens 879. Notering: Vette koelen le kw. 295-325, 2e kwal. 265-295, 3e kwal. 250-265; varkens (lev, gew.) 202, 198, 195, per ag. RIJNSBURG, 4 februari Bloemen veiling: Tulpen: v. d. Eerden 110-115, Wlntergold 105-115, Krelage 95-105, Hille- garda 95-105, Early Queen 95. Prunus 160, Copland, roze 125-130, Golden Harvest 140-145, Edlth Eddv 125-130, White Sail 120-130, Cantara 155-160, Verona 125. Narcissen: Helios 85-90. L'Innnocence 65- 75. Laurens Coster 55-65, Fortuna 100- 105, alles per bos. Hyacinten: wit 90-95, roze 75-80 per stuk. Op hoogte van 390 tot 2600 kilometer Het nationale bureau voor de ruimte vaart in de Verenigde Staten, is van plan om volgende week een 74 pond we gend radio-zendstation in de ruimte te brengen. Dit geschiedt om te trachten meer gegevens te verzamleen over de problematiek van de ionosfeer, waardoor het radioverkeer op aarde vaak wordt gestoord. Een grotere kennis van deze sfeer zou waarschijnlijk ook ten goede komen aan de meteorologische diensten en aan de geo-fysici. De ionosfeer begint bij ongeveer 80 km boven het aardoppervlak. In deze sfeer komen vrije elektrische ladingen voor. Het is dit deel van de atmosfeer dat de radioseinen weerkaatst welke voor de verbinding over zeer grote afstanden worden gebruikt Vele deskundigen menen dat de iono sfeer ook een rol speelt in het gecompli ceerde mechanische waarmee de zon het weer op aarde beïnvloedt. Het nationale bureau voor de ruimte vaart zal de nieuwe satelliet van Cape Canaveral afvuren met een 60 ton zware drietrapsraket van het type Juno II. Het radio-station zal een langgerekte baan om de aarde beschrijven. De afstand tot de aarde zal variëren van 390 tot 2600 km. Een omloop zal 115 minuten duren. Het zal de 35ste Amerikaanse satelliet zijn die in een baan om de aarde of de zon is gebracht. Vleeswarenfabriek TH. S. v. d. LAAN N.V. RIETVINKLAAN 12D - LEIDSCHENDAM TELEFOON 0 1761—4041 VRAAGT: voor de hamafdeling. voor de zouterij. Wij bieden een prettige werkkring waar voor goede krachten ruime kans op promotie aanwezig is. 45-URIGE WERKWEEK MET VRIJE ZATERDAG. Loon volgens C.A.O. voor de vleeswarenindustrie ge meenteklasse I met ruime oververdienste door premie stelsel: spaar- en pensioenfonds aanwezig; reis- en werkkleding vergoeding; wekelijks verkoop van vlees tegen gereduceerde prijs. Sollicitaties schriftelijk aan onze afdeling Personeels zaken, of mondeling dagelijks aan de fabriek. Gevraagd: A Sollicitaties aan: N.V. Sociëteit v. Chem. Industrie „KATWIJK". KATWIJK Prins Hendrikkade 18 - Katwijk aan Zee. Bij voorkeur met mulo-opleiding. Afwisselend werk. Slijterij „Overbosch" vraagt nette liefst in het bezit van rijbewijs. Leeftijd boven 18 jaar. VEURSEWEG 14 - VOORSCHOTEN - TEL. "631

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 7