TV PROGRAMMA BEZOEK VAN KONINGIN BOLLENSTREEK Rabindranath Tagore - eeuwfeest Met een enkel woord Agenda ligt MAANDAG 6 FEBRUARI 1961 Vol traditie, arm aan spanning (Van onze t.v.-medewerker) I. Er was in „Espresso" een grapje, waarbij de reclame in de t.v. werd ge persifleerd. Het was een onschuldige Ajax-Feyenoordcompetitie, het ging heerlijk over de sport de echte sport meenden we in onze onschuld en daar kwam ineens een jongen, waarover nogal uitgebreid gepraat was, aan net woord en die zei, dater voor hem een tamelijk hoge prijs moest worden betaald. Verder was er sprake van stam boekvee, de waarde en de fok ervan. Een aardig onderdeel. Hoofdschotel was de TV-Toto, waarin het steeds meer blijkt aan te komen op wie er voor het voetlicht treden, minder op wat ze doen. Er werd wat midget golf bedreven, er werd wat gegooid en geschoten en er werd tenslotte met skelters een race georganiseerd, waar van de kijkers buiten de zaal konden profiteren^ maar waarvan de zaal naar ons gevoel weinig weet van gehad zal hebben. Mensen, die voor het voetlicht treden, daarin- zit het hem dus. En dat weet Eerdmans ook wel. Daarom was hij kennelijk gelukkig met de prijswinnaars van de vorige keer. Toen was de beurt aan Nini Boesman Visscher, de bekende notarisvrouw- ballonvaardster, die haar hobby op de hengelsport na het veiligste ter wereld vind!!??? Ze leek ons een leuke vrouw, die graag als een zigeuner door net zwerk zwerft (de woorden waren ook van haar). Daarop trad de vermaarde Jan Gode- rie aan, ge „meneer"d door Eerdmans, die hem als oudere collega eerde. Een mooie vent, als we het zo zeggen mo gen, met sterke verhalen gewapend. Of die bij ieder in' goede aarde zullen zijn gevallen, is een andere kwestie. Daar tegenover deed de circuit-directeur uit Zandvoort wat vormelijk aan, hoe car- navalsachtig hij met gekke vervoers middelen ook binnenkwam. Toch lijkt hij wel te weten wat „publioity" is, al beoefent hij die wat strak en afgeme ten. Het vertier tussen de nummers was als gebruikelijk, wel geraffineerd, maar men raakt er op uitgekeken. Met alie goede dingen, die er van te zeggen zijn, lijkt dit soort amusement ons toch te weinig ruggegraat hebben om op den duur te bevredigen. Het wordt weer tijd voor een nieuw seizoen met een andere Eerdmans en zonder Lou van Burg. als men het ons vraagt. n. Martie Verdenius „School der volwas senen" was wat aan de flauwe kant. Ook hier .werd het carnaval geïntroduceerd, maar hqt was bepaald met je dat. Ge zeur mét vijfmaal 8 en geduvel met de baan van de man van de werkster, daarmee komt men er niet. Zo wordt het doel niet gehaald. En dat terwijl deze vorm van voorlichting, die blijkens de rubrieken in verschiLlende tijd schriften in een dringende behoefte voorziet, -toch zeker beter tot recht kan komen, bij het toepassen van hoor en wederhoor. Het zou zeker gewenst zijn, indien de schrijfster eens te rade ging bij een psychologisch adviesbureau om wat bevredigender diepgang in haar manuscripten te krijgen. Verder leverde de avond als gebruikelijk een film op en een concert van het Kunstmaand- orkest, ditmaal weer met een klassiek nummer. Geheel buiten de kwaliteit van het 'gebodene om, dient te worden vastgesteld, dat tal van programma's een vaste schablone gaan vertonen. Het verrassende element, één der sterkste punten van de televisie, wordt hierdoor gebannen. Dat kan nu nog jammer wor den genoemd, maar het zal op den duur blijken moordend te zijn. Als er nu één onderwerp is, waarvan men vermoeden, moet, dat het snel Reportage Santa Maria Filmkeuring knipt in journaal van Fox (Van onze Haagse oorrespondent) Een commissie van de centrale film keuring heeft uit het journaal dat deze week van Fox in de bioscopen draait, een passage laten verwijderen uit de reportage over de „Santa Maria". Er werd daarin gesproken over „de fascdstische politiestaat Portugal" en „de sociaal verwaarloosde bevolking van dit land". De filmkeuring achtte deze uitlatingen gericht tot een officiéél be- vriende mogendheid in strijd met de goede zeden. „Een filmjournaal moet nu eenmaal neutraliteit in het oog houden. Kranten moeten zelf weten wat zij schrijven" zeide de voorzitter van de centrale film keuring mr. Bijdendijk desgevraagd. Hij achtte denigrerende opmerkingen als de geciteerde voor filmjournaals in strijd met het algemeen fatsoen. Fox Movietone, dat de Nederlandse commentarerj ln Parijs laat inspreken door Doude van Herwijnen, voelt zich door deze coupure achtergesteld bij o.a. de televisiejournaals, die zeker ook niet altijd een strikte objectiviteit in acht nemen en die ongecensureerd onder veel meer ogen komen. AUTORIJSCHOOLHOUDERS GAAN IN APPÈL De Centrale Bond van Rijschoolhou ders heeft bij het Haagse Gerechtshof appèl aangetekend tegen het vonnis van de president van de Haagse Rechtbank, die de rijschoolhouders woensdag j.l. in het ongelijk stelde in een tegen het Centraal Bureau voor de afgifte van rijvaardigheidsbewijzen (CBR) aange spannen kort geding. Het ging hierbij om de vraag of het CBR bevoegd is onderscheid te maken tussen rijschoolhouders die wel, en zij die niet een Vamor-examen hebben af gelegd. De eersten mogen bij de rij examens meerijden en krijgen de uitslag en de motivering overgelegd, de anderen niet. De Centrale Bond van rijschool houders is van mening dat deze facili teit een onrechtmatige daad is, die zijn leden economische schade berokkent en die een aantasting betekent van de grondwettelijke vrijheid van onderwijs. De rechtbankpresident was het hiermee niet eens. De schriftelijke voorbereiding van het appèl is vastgesteld op 16 fe bruari a.s., waarna op een nader te be palen dag de advocaten van beide par tijen hun pleidooien zullen houden. vervelen zal, is dat wel de meditatie voor de t.v. Nu is het verwonderlijke, clat Manus van der Kamp er in slaagt het telkens weer tot de meest boelende prod uk ties te brengen. We aarzelen niet zijn „Met vallen en opstaan" het enige pakkende hoogtepunt van dit verder wel erg traditionele televisie- weekeinde te noemen. Waarbij we van zelfsprekend niets tekort willen doen aan hetgeen de ski-liefhebbers aan ge not is voorgezet, noch de sportenthou- siasten te genieten hebben gekregen. Nog een enkel slotwoord over het ver beelde verhaal van de verloren zoon. We moeten eerlijk bekennen, dat de passa ge over de biecht meer kerkelijk dan psychologisch was ingesteld, waardoor deze een groot deel van de kijkers niet aangesproken zal hebben, ja wellicht zal hebben verstoord. Een zo algemeen ewaardeerd programma-onderdeel doet eter zich niet exclusief tot een bepaal de groep te richten, want dan zal de waardering in brede kring snel dalen. VAST OP DE ROTSEN Kans op berging van de „Eddystone" gering De kans op berging van de 475 ton metende Groninger kustvaarder „Eddy stone", die vrijdagavond is vastgelopen op een rots bij de Glenan-eilanden ter hoogte van Concurneau aan de Bre tonse kust, is volgens kapitein L. Dekker van de „Eddystone" zeer gering. Het schip is in stormweer zo hoog op de rotsige kust geworpen, dat het b(j laag water geheel droog staat. Zaterdag avond is de kustvaarder bij hoog water nog hoger op het rotsachtige strand ge worpen en lek geraakt in alle tanken en de machinekamer. Bij hoog water moeten dan ook alle pompen worden bijgezet om het binnen dringende water weg te werken. Aan boord van de „Eddystone" waren zaterdagavond nog vyf man. De vrouw en het doch ter je van kapitein Dekker, de tweede machinist en een lichtmatroos zijn aan de wal. Er is 'n lijnverbinding met de rotsen ge maakt, zodat ook de andere opvarenden, wanneer dit nodig is, van boord kunnen gaan. De enige kans om het schip, dat geladen is met rollen staal, vlot te krij gen zou volgens de kapitein over twee weken zijn, wanneer het opnieuw spring tij is. Gelijk bekend, is de Koningin voornemens op 14 februari een bezoek aan de bloembollenstreek te brengen. In grote lijnen houdt het programma voor dit bezoek het volgende in: te Rijnsburg wordt een bezoek gebracht aan de bloemenveiling „Flora", waarbij wordt getoond het kweken van bolbloemen, het veilen en het klaarmaken voor binnenlandse handel en export. In Noordwijk zal nader worden ingegaan op de betekenis van het toerisme en recreatie voor de streek. In Voorhout zal het onderwijs uit de verschillende gemeenten zich aan Hare Majesteit presenteren. Te Sassenheim vindt een ontmoeting plaats met de industriëlen en geeft de voorzitter van de Kring Bedrijven Bloembollenstreek een uiteenzetting. In Noordwijkerhout zal de Koningin een rondrit maken door de gemeente en wordt haar een geschenk aangeboden. In Lisse wordt bezichtigd het laboratorium voor bloembollenonderzoek, weten schappelijk centrum voor deze cultuur. Hillegom tenslotte stelt de Koningin in de gelegenheid kennis te maken met vertegenwoordigers uit het bloembollenbedrijf. In een forum worden aspecten van cultuur en handel belicht. Opslagplaats prooi der vlammen Vuurzee trok grote belangstelling Vannacht omstreeks kwart over twaalf heeft een felle brand een opslagplaats van de Nederlandse export-papierfabriek ((Nopa), gelegen aan het spoorwegem placement nabij de Graafseweg te Nij megen in as gelegd. Een woestenij van ingestorte muren en ijzeren geraamten geeft nu de plaats aan, waar voorheen deze door de papierfabriek van de Ned. Spoorwegen gehuurde loods heeft ge staan. Honderden mensen hebben uren lang vanaf het viadukt aan de Graafseweg gekeken naar deze indrukwekkende vuur zee. Bij zo'n vloedgolf van geweld, kon de brandweer niet veel anders meer doen dan de aangrenzende garage van de „Zuid-Ooster" nat houden om te voor komen dat het vuur op dit gebouw zou overslaan. Een telefoontje van de dienst doende bewaker van het gebouw alar meerde de brandweer, die spoedig na het uitbreken van de brand met groot mate rieel op de plaats des onheils aanwezig was. Een woonwagen, die tegen het ge bouw aanstond werd door een omvallen de muur bedolven en brandde direct als een geweldige fakkel. De bijzondere brandbare inhoud van het gebouw en de felle wind deden de vlammen zo hoog oplaaien, dat de vonken vele straten verder neerkwamen. Al heel kort na het uitbreken van de brand stortte met veel lawaai het dak in en daarna begaven ook de muren het. De heer G. A. Verniers, eigenaar van de naast de loods staande woonwagen, werd hierdoor wel bijzonder gedupeerd. Hij had de wagen gekocht voor zijn doch ter die binnenkort zou gaan trouwen en hij had er 14 maanden aan gewerkt om van de wagen een gezellig huisje te ma ken. Een huisje dat nog niet was ver zekerd. Dat was de loods wel. Desondanks komt het bedrijf voor aanzienlijke on kosten te staan. Niets kon uit de vlam menzee worden gered. Hoe het vuur is ontstaan is nog niet vastgesteld. Het is niet uitgesloten, dat gisteravond kinde ren op het terrein zijn geweest en daar het vuur hebben gespeeld. Von Brentano gaat binnenkort naar Rusk (Van onze correspondent in Bonn) De Westduitse minister van Buiten landse Zaken Von Brentano zal reeds volgende week naar Amerika vliegen. Op Amerikaanse uitnodiging zal hij in Washington namelijk een lezing houden over de NAVO en wat uiteraard voor Bonn veel belangrijker is een gesprek hebben met de nieuwe Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken Dean Rusk. Deze reis van Von Brentano heeft in Bonn een zeker opzien gebaard. Im mers, Von Brentano kon twee weken geleden plotseling zjjn lang aangekon digde en voorbereide reis naar Zuid oost-Azië niet maken! In zijn plaats ging de minister voor Vluchtelingenzaken Von Merkatz, die in Djakarta met Soekarno moeilijkheden gen. Volgens Soekarno zou Von Bren- maar niet Von Merkatz wilde ontvan gen. Volgens Soekarna zou Von Bren tano aan een diplomatieke ziekte lijden! Von Brentano zou een longontsteking hebben opgelopen, waarvan hij tegen het einde van deze week reeds weer geheel zal zijn genezen. Nog niet zo lang geleden had men hier in Bonn Ijverig aangekondigd, dat Adenauer op 1 februari naar Washington zou gaan om daar de rede te houden die thans Von Brentano zal uitspreken. En uiter aard zou Adenauer dan met president Kennedy praten. Van de zijde van de regering-Kennedy is toen de duidelijke wenk gegeven om ten deze niet al te snel te zijn, waarop Adenauer zyn plannen direct wijzigde. Dean Rusk heeft thans Bonn laten weten prijs te stellen op een onderhoud met Von Bren tano. Herdenkingscomité's zijn opgericht (Van onze Haagse correspondent) Op de zevende mei zal het honderd jaar geleden worden, dat de grote Hindoe- dichter-wijze Rabindranath Tagore te Calcutta werd geboren. Het is al weer een goede veertig jaren geleden dat hij, op een rondreis door Europa, ons land bezocht en slechts enkelen, en dan nog de ouderen en oudsten onder ons zullen zich dat optreden herinneren, doch voor hen die die uren mee mochten maken, blijft de herinnering aan zijn koninklijke, nobele gestalte, zijn edel gelaat en zijn waardige houding onvergetelijk. Rabindranath Tagore (of Thakoer) stamde uit een voorname Brahmaanse familie, die tal van beroemde, creatieve geesten heeft voortgebracht. Zijn vader gaf hem een voortreffelijke opvoeding, in 1878 maakte hij zijn eerste reis naar Europa, een contact dat en voor Azië en voor Europa van niet te overschat ten betekenis zou worden. In 1901 sticht te hij, die ook op het gebied van de pedagogie in India zou uitblinken, een eigen school te Santikniketan, die wel dra een grote naam kreeg en in de loop der jaren zou uitgroeien tot een universitair centrum met een sterk re ligieus-humanistisch karakter dat meer en meer internationale betekenis kreeg. Ook in Tagore's oeuvre is die diep re ligieuze inslag duidelijk waarneembaar, de oude Vedanta filosofie vond in hem als het ware nieuwe en verjongde vor men. De dichter schreef in zijn moeder taal, het Bengali, doch hij vertaalde zijn werken zelf in het Engels. Eenvou dige vorm, zuiverheid van ritmiek en woordkeus gingen gepaard met een gro te diepte. Nadat hij (1913) de Nobel prijs verwierf en zowel de dichter als de pedagoog in de schijnwerpers der we reldbelangstelling kwamen te staan, vond zijn oeuvre ook de weg naar ons land. Frederik van Eeden was de eerste, die hem in het Nederlands vertaalde, in de serie kleurige, kleine uitgaven die bij W. Versluys te Amsterdam in die jaren een zeer grote bekendheid ver wierf en waaraan de Javaanse dichter Raden Mas Noto Soeroto nog de bio grafie „Rabindranath Tagore" toevoeg de, terwijl hij in eigen beheer een werk „Rabindranath Tagore's opvoe dingsidealen" uitgaf. Van Eeden, Noto Soeroto en Henri Borel behoorden tot de eerste vertalers van Tagore's oeuvre. Voor de herdenking is in ons land een „Nederlands Tagore Comité 1961" geformeerd. Een werk-comité, be staande uit mevrouw prof. dr. J. E. van Lohuizen-De Leeuw, voorzitster, Ben van Eijsselsteijn, eerste vice-voor- zitter, P. C. J. van Hoboken, tweede vice voorzitter, mr. R. M. H. Koesoemo Joedo, eerste secretaris, mr. H. de Leau, tweede secretaris, mr. J. Haring, pen ningmeester, en Shri Kaul, adviderend lid, is reeds zijn activiteiten begonnen. Voorts is een ere-comité tot stand gekomen, waarin zitting hebben de am bassadeur van India in Nederland, de minister-president, de minister van O.K. en W. en mr. Y. Scholten, staats secretaris voor O., K. en W. BINNENLAND In het ziekenhuis te Emmen is de 78- Jarige P. Hulshof uit Exlo overleden. Deze was van een hooizolder, waar hij enige werkzaamheden verrichtte, gevallen. Op zijn verzoek is per 1 maart a.s. eervol ontslag uit de militaire dienst ver leend aan luitenant-kolonel-vlieger J. L. Flinterman, hoofd sectie vliegveiligheid by de luchtmachtstaf. De heer Flinter man, die Jaren geleden o.m. bekendheid heeft gekregen door het vestigen van Ne derlandse snelheidsrecords met Gloster „Meteor,'-straaljagers en bemoeienis heeft gehad met de vliegtechnische organisatie van verscheidene luchtvaartmanifestaties, heeft een functie ln de burgermaatschap pij aanvaard. De recherchegroep van de Rijkspo litie te water in Amsterdam heeft ln de nacht van zaterdag op zondag vier Am sterdamse Jongens van 14 tot 19 Jaar aan gehouden, die 6inds november J.l. vier maal hebben ingebroken op het ln de Am sterdamse haven liggende passagiersschip „Regina". Zij richtten er voor enkele dui zenden guldens vernielingen aan, en gin gen er driemaal met onderdelen van de 6cheepslnventarls vandoor. De vierde strooptocht, die zaterdagavond werd on dernomen, is de jeugdige vandalen nood lottig geworden. Het viertal heeft een vol ledige bekentenis afgelegd. Het Westduitse kustvaartuig „Ange lina" is gisteravond bij strandpaal 17 bij de Koog op Texel gestrand. Er hing een dichte mist, toen het vaartuig omhoog liep. De radio van het schip was defect. Tvee bemanningsleden zijn van boord gegaan. Het schip was met chemicaliën aan boord onderweg van Amsterdam naar Zweden. BUITENLAND In de eerste drie dagen van de N.A.V.O.-winteroefenlngen ln Beieren, zijn twee Duitse burgers om het leven ge komen. De burgers verloren het leven, toen hun auto op een Franse legervracht- auto reed. In opdracht van Koning Hoessein heeft de Jordaanse radio gisteren zijn aan vallen op de Verenigde Arabische Repu bliek gestaakt. De vorst handelde over eenkomstig de besluiten van de confe rentie van ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga. Drie kinderen zijn te Chrzanowlce, in Opper-Sllezlë, om het leven gekomen, doordat een granaat uit de tweede we reldoorlog. die zij ln een greppel hadden gevonden, tot ontploffing kwam. Drie an dere k'aderen werden ernstig gewond. In het afgelopen weekeinde zijn bij aanslagen door Algerijnen ln Frankrijk vier Algerijnen en een Fransman om het leven gekomen en vijf mensen gewond. Adolf Eichmann, die zich binnen kort ln Israël moet verantwoorden wegens zyn aandeel ln de moord op zes miljoen Europese Joden, heeft geweigerd te ant woorden op vragen over de activiteit van dr. Hans Globke, de staatssecretaris van Bondskanselier Adenauer, gedurende de oorlog. Zoals gemeld wordt Globke ervan beschuldigd, ook betrokken te zijn ge weest by de massamoord op de Joden. Een rechter te Haifa heeft naar aanleiding hiervan Eichmann ondervraagd, maar deze wilde niets zeggen. De nieuwe Amerikaanse regering ls van mening, dat de crisis ln Laos kan worden opgelost door de vorming van een coalitieregering, waarin ook ex-premier Prins Soevanna Phoema is opgenomen, zo wordt in gezaghebbende diplomatieke kring te Washington vernomen. Ofschoon Amerika duidelijk geen communisten in zo'n regering wenst, ligt, volgens waar nemers, het standpunt van Kennedy dich ter bij dat van Frankryk en Engeland dan het standpunt van de regerlng-Eisen- hower. De Sovjet-Unie heeft Italië gewaar schuwd dat het „gevaarlhk spel" speelt door West-Dultsland op Sardinië oefen terreinen voor raketten aan te bieden, al dus meldt het Sovjetrussische persagent schap Tass. Het water van de Sambre is van de Franse grens af tot aan de Maas aan het vallen en vrywel overal ls de rivier weer geteisterde plaatsen Marchelnne-au- binnen haar bedding. In de vier zwaarst Pont, Chatelet, Alseau en Auvelals staan nog gedeelten blank, evenals laagliggende landeryen langs de oever. Volgens de nieuwsbrief van de Ame rikaanse diplomaten, die niet algemeen gebruikte talen kennen, zullen belang rijke salarisverhogingen krijgen. Indien ae diplomaten een aantal Aziatische en Afri kaanse talen vloeiend kunnen spreken, krijgen zy 1.050 dollar per Jaar meer als de diplomaat ln het land ls, waar die taal gesproken wordt, en de helft van dat be drag. als hy elders zyn land vertegen woordigt Tot de talen waarvoor de „hoogste prys" wordt betaald, behoren: Amharlsch, dat ln Ethiopië gesproken wordt, de Indiase talen Ebengali en Ta mil. Blrmaans, Cambodjaans, Laotlaana, Koreaans, Thais. Vietnamees en He breeuws. Het Nederlands behoort met o.a. het Russisch tot de talen waarvan ken nis het laagst zal worden beloond. Een chauffeur te Calcutta, die een scholier omver had gereden en daarom achtervolgd werd door een woedende me nigte, heeft, toen hy aan zijn achtervol gers wilde ontsnappen, zaterdagavond dertig mensen aangereden van wie er vier zijn overleden. Hy reed daarop tegen een eethuis op. De menigte greep de man en mishandelde hem zo hevig, dat hy korte tijd later ln het ziekenhuis bezweek. Twintig mensen zijn met verwondingen ln een ziekenhuis opgenomen. Volgens zaterdag te Nieuw Delhi ontvange Nepalese persberichten heeft de regering onder Koning Mahendra, die, als bekend, ln december J.l. ln een „pa leisrevolutie" de macht ln zyn land aan zich heeft getrokken, tien personen doen arresteren wegens overtreding van het verbod inzake politieke bedryvigheid. De arrestaties werden uitgevoerd na een cam pagne, waarin ln de straten van de Ne palese hoofdstad Katmandoe pamfletten werden verspreid en aanplakbiljetten aan gebracht, waarin de Britse autoriteiten werd aangeraden het bezoek, dat Koning in Elisabeth 26 dezer aan Nepal zal bren gen, uit te stellen. - Twee nationalistische torpebootja- gers en drie communistlsch-Chinese sche pen hebben zondag ten noorden van Mat- soe een vuurgevecht geleverd. Een com munistisch schip werd beschadigd, aldus heeft het ministerie van Defensie in Tai- peh meegedeeld. Het was het eerste zee gevecht tussen nationalistisch en com munistische oorlogsschepen sinds enkele maanden. Bij graafwerkzaamheden ln Essen zyn 700 flessen met gifgas, zoals mosterd- gis, uit de eerste wereldoorlog gevonden. eze gevaariyke vondst werd gedaan op het terrein van een voormalige munitie fabriek. Besloten ls alle flessen met be ton te overdekken. De Zwitserse regering trekt haar pro test tegen de „Illegale activiteit" van twee Tsjechen, die de vorige maand op beschul diging van spionage ln Zürich zyn gear resteerd, niet ln. Dit valt te lezen ln een nota, die de Zwitserse regering zaterdag aan de Tsjechische ambassadeur ln Bern heeft overhandigd. Deze nota was een antwoord op de beschuldiging van Tsje- cho-Slowakije, dat de Zwitserse politie het Internationale recht had geschonden door de twee Tsjechen te arresteren. Generaal Gursel, Turks staatshoofd en premier van de Turkse regering, heeft zaterdag bekendgemaakt, dat generaal Kizllogloe benoemd is tot vice-premier. Waarnemers zien hierin het bewys dat Gursel, die sinds eind november ziek ls, zyn zware taak niet meer alleen aan kan. De functie van vlce-premler was opge heven, nadat het tweede kabinet-Gursel op 4 januari was gevormd. Volgens het resultaat van een on derzoek ln de Westduitse stad Offenbach beschikken daar slechts drie van de 38 leerlingen van een schoolklas over een eigen tandenborstel. Zeven kinderen moe ten hun borstel delen met andere kinde ren uit het gezin. By dertig van de 3f kinderen staat echter thuis een televisie toestel. Zaterdag hebben duizenden studen ten ln Rome voor de derde achtereenvol gende dag betoogd tegen de Oostenrykse eisen om grotere autonomie voor de Duits sprekende minderheid In Bolzano. De po litie heeft 20 betogers aangehouden. In Napels kwam het zaterdag tot gevechten tussen betogende studenten en commu nisten; 17 mensen werden gearresteerd. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I. 402 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Poli- tiekapel. 18.50 Act. 19.00 Pari. overz. 19.15 Regerlngsuitz.: De Zilvervloot met het Leedytrio en Meneer Jakob. 19.30 Gevar. progr. 21.30 Lichte muz. 21.55 Act. progr. 22.30 Nws. 22.40 Concertgebouwork. 23.45 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 18.50 Openbaar Kunstbezit. 19.00 Nws. en weer- ber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.05 Twee oude dames openen het vuur. hoor spel. 21.30 Gram. 22.00 Parlementair comm 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Avondover denking. 22.55 Boekbespr. 23.05 Muzikale lezing. 23.40 Het Evangelie in Esperanto. 23.55-24.00 Nws. 7Td-3looo aa :3UTSSOI<IO PICTOGRAM m 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof I seconde om de oplossing te lezen l Idee* H. Frijlink, Voorschoten MAANDAG De Doelen: Genootschap Nederland- Engeland. Spr. Rev. Ingram Hill over de Kathedraal van Canterbury. 8 uur nam. Gulden Vlies: Ver. voor Pedagogiek. Spr. dhr J. de Lange. 8 uur nam. Harmonie: Ledenvergadering 3-October Ver. over viering 75-jarig bestaan. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Lezing mevr. Eta Harich-Schnelder over Japanse rituele muziek. 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Verg. Plaatselyk Comité Bevolkings onderzoek t.b.c. 8 uur nam. Wassenaar Huize Den Deyl: Klenavond voor Dierenbescherming. 7.30 uur nam. DINSDAG Restaurant v. d. Heyden: Lezing over schoonheidsverzorging. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. Bevrydingskerk: Int. evangelisatiesamen komst. Spreker dr. P. L. Schoonheim en ds. G. van Duinen. 8 uur nam. Gulden Vlies: Jaarvergadering Ned. Ver. van Huisvrouwen. 2.30 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Herdenking Stichting Leldse Universiteit door prof. mr. J. V. Rijpperda Wierdsma. 2 uur nam. Wassenaar. Kasteel Oud Wassenaar Jaarvergadering Ver. van Huisvrouw. 2.15 uur nam. DONDERDAG RehobothLedenverg. Veron. Spr. A. A. Grimbergen. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Abonnements concert Residentie-orkest o.l.v. Dean Dixon Solist Herman Krebbers. 8 uur nam. Gerecht 10: Viering 60-Jarlg bestaan afd. Lelden Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. Pieterskerk: Avondgebed o.l.v. ds. J. Wlersma, mm.v. Gijs Reljns, hobo. 7.15- 7.50 uur nam. Prediker: Evang. Gem. „Ecclesia". 8uur nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus letter kunde o.l.v. Ad den Besten. 8 uur nam. Leiderdorp (Dorpshuls)Le denvergadering IJsclub Leiderdorp-Zoeter- woude Ryndyk. 8 uur nam. Wassenaar. DorpscentrumLode van Gent spreekt en vertoont films voor NVV- bestuurdersbond. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Feestavond Har moniekapel T. en D. 8 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling „Ars Aemu- la Naturae". Werkd.: 104 uur; 's zon dags 14 uur (t/m 20 februari). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1; Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 2-4 u. Zon- en feestdagen 2-4 u. BIOSCOPEN Casino: „Voor wie de klok luidt". 18 Jr. Werkd.: 2.30 en 7.30 uur; zondag: 2, 5 en 8 uur. Donderdagcyclus „Gy zult niet begeren". Lido: „De Commissaris in moeliykheden" 18 Jr. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: "The captain's paradise". 14 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „De Maagdenbron". 18 Jr. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2 30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Een stem ln de mist". 18 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Op hoop van zegen". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Bittere ryst". Astra-Theater Wassenaar Vrydag 8 uur - zaterdag 7 en 9.15 uur; "Sink the Bismarck" 14 Jaar. Maandag - dinsdag woensdag 8 uur "Seven Thlefs". 18 Jr. Donderdag 8 uur „Het lied van Berna- dette". Elke leeft. Zondag en woensdag 2.30 uur „April love". Elke leeft. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. GeopendZulder-Apotheek, Lammen- ™>53. schansweg 4, tel. 23553. By geen gehoor .leelallst (of dien d'okterstelefoon 22222. „Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op ,Jr— TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Act. 20.30 Cabaretprogr. 20.55 TV- film. 21.20 Int. Journalistenforum. 22.05 Dagsluiting. VOOR DINSDAG 7 FEBRUARI Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbespr. 10.00 Gram 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Pianospel. 11.15 Voor de zieken. 12.00 Lichte muz. 12.20 Regerlngsuitz.: Voor de landb. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nws. en beursber. 13.30 Gram. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 V. d. vr. 15.30 Cello en piano. 16.00 Van mens tot mens, lezing. 16.15 Gram. 16.30 Voor de Jeugd. 17.20 De dierenwereld en wy, praat- Je. 17.30 Amateursprogr. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Dansmuz. 18.30 R.V.U.: Toneel, de opbouw van een rol, door mevr. W. Carpentler Alting-Haak. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Amus. progr. 21.05 Litteraire quiz. 22.00 Kamer- muz. 22.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 22.45 Journ. 23.00 Gram. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.50 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18. Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, godsd. lezing. 10.25 Gram. 11.00 Voor de vrouw. il.30 Gram. 11.40 Volaan vooruit, praatje. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Ben Je zestig? 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 plattelandsvrouwen. 14.45 Gevar. progr. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Rege- ringsuitz.: Literatuur over de Nederlandse Antillen, door mej. L. van der Steen. AVRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Gram. 18.30 V. d. Jeugd. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Gram. 20.30 Avondcol lege. 21.00 Vioolduo. 21.25 Koorzang. 21.50 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gehuwd en ongehuwd, lezing. 22.55 Ca baret. 23.25 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Int. agrarisch nws. 20.00 Journ. 20.20 Documentaire film. 20.30 Idem. 21.00-22.20 Speelfilm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Vragenbeantw. 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoorsp. 16.30 Ge var. muz. 17.00 Onbekend. 17.30 Piano recital. 17.45 Lezing. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Gram 20.30 Radio por tret. 21.30 Ork. conc. 22.45 Lezing. 23.00 Nws. en ber. 23.30 Voordr. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Filmprogr. 13.00 Gram. 13.31 Progr. v. d. arb. 14.00 Gevar. muz. 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Gevar. muz. 16.45 Lichte muz 17.31 Mrs. Dale's dagb. 17.45 Gevar. muz. 18.31 Lichte muz. en ber. 19.40 Sportnws. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en Journ. 20.25 Sport. 20.31 Gevar. progr. 21.00 Vragen beantw. 21.31 Lichte muz. 22.00 Waar verhaal. 22.31 Gram. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Lichte muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Volksmuz. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Operette muz. 16.00 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.20 Pianorecital. 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.15 Jazzmuz. 19.45 Lichte muz. 21.45 Nws. en weerber. 23.25 Hedendaagse muz. 24.00 Nws. en weerber. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.35 Ope- ramuz. 14.10 Sol. conc. 14.40 Meesterwer ken. v. d. vokale muz. 17.00 Kamermuz. 18.30 Nwe opera-artiesten. 19.00 Nws. 20.15 Kamermuz. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.02 Gram. 12.15 Pianospel. 12.30 Weerber. 12.35 Tulnb. 12.40 Pianospel (verv.). 12.50 Koersen. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.06 Duitse les. 16.21 Gram. 16.30 Ork. conc. 17.00 Nws. en weerber. 17.15 Ka mermuz. 17.40 Boekbespr. 17.50 V. d. Jeugd. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. en weerber. 19.40 Koorzang. 19.50 Lezing. 20.00 Hoorsp. 21.15 Gram. 21.30 Jazzmuz. 22.00 Nws. 22.15 Zangrecital. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.32 Gevar. muz. 13.00 Nws. 14.45 en 15.30 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.30 Discografie. 19.30 Nws. 20.00 Ork. conc. 22.00 Wereldnws. 22.10 Vrije tijd. 22.55 Nws. Hoeveel sneeuw er Duitsland cm. sneeuw in skigebied Feldberg 120 Oberstdorf 28 Garmisch P. 14 Braunlage 90 Zwitserland Adelboden 80 Arosa 90 Davos m. d. 1 mtr. Engelberg m. d. 1 m. Gstaad 100 Grindelwald 60 Mürren 90 St.-Moritz m.d. 1 m. Zermatt 80 Oostenryk cm. sneeuw in skigebied Berwang 65 Kltzbühel 41 Seefeld 27 Igls 43 Lech 70 Saalbach 23 Mallnitz 210 Frankryk Chamonlx 260 Megève 120 Val d'Isère 200 Valloire 150 Alpe d'Huez 270 WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) I Is o sS a a SB Sa zzw 10 5 4 1 zzw 13 4 4 2 zzw 10 6 6 2 Amsterdam motregen Pl on UaIWm Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente regen regen geh. bew. regen motregen geh. bew. zw 8 2 12 Eindhoven zwaar bew Z.-Limburg geh. bew. Helsinki zwaar bew Stockholm geh. bew. Oslo sneeuw Kopenhagen sneeuw Aberdeen regen Londen motregen Brussel zwaar bew Luxemburg mist Parijs zwaar bew. Bordeaux mist zzw 6 5 5 1 w 4 zzo 2 w.stil - z 11 nw 1 zzw 12 4 4 1 -4-11 0.2 -7-16 0 •10-16 5 2 -1 0.1 2 13 12 7 4 Grenoble Nice Beriyn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen mist onbewolkt sneeuw motregen motregen geh. bew. mist onbewolkt zwaar bew. Innsbruck motregen Belgrado geh. bew. zzw 6 3 2 4 zzw 8 1 zo 5 w-stll nnw 6 1 zzo 4 zzw 4 Athene Rome Alacclo Madrid Mallorca Lissabon regen onbewolkt licht bew. onbewolkt mist geh. bew. w.stll w.srtil z 2 w.stil nnw 3 nno 8 ono 2 ono 4 w^til w .stil zw 4 2 5 2 4 5 11 -3 0 2 -5 1 2-2 3 50 15 7 5 14 -0 0 17 3 0 16 0 0 20 4 0 18 12 0

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2