ALAIN GILETTI OP WEG NAAR EEN NIEUWE EUROPESE TITEL KOOP VAN HART TOT HART Zege kwam niet bij de sterkste rijders terecht Marika Kilius en Hans Baumler opnieuw beste paarrijders IOTFN "-PER STUK Lvicn IN VIJF KLEUREN f235.000.- PRIJZEN AGOSTINI TREKT VAN LEER TEGEN SCHIJNAMATEURISME Sportlezers schrijven Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 27 januari 1961 Vierde blad no. 30263 Vreugde en leed in Berlijns Sportpalast )Van onze correspondent) De glimlach week van het ge zicht van Werner Mensching, toen de scheidsrechter hem iets in het oor fluisterde. Het waren maar een paar woorden, maar Werner, een 26-jarige binnenhuis-architect uit Hannover, zal ze nooit vergeten. „Het spijt ons, maar we hebben ons vergist, jullie zijn niet derde maar vierde". Mensching draaide zich bruusk om, legde zijn arm bescher mend om de hals van zijn partner Rita Blumenberg, die niet begrij pend verschrikt opkeek. Gebogen liepen de beide Westduitsers naar de kleedkamer. Geen derde plaats in de Europese kampioenschappen paarrijden. Wederom was een jarenlange illusie in luttele minuten vergruizeld. In hun plaats kwamen, ongelovig kijkend, de 15-jarige Margit Senf en de 19-jarige Peter Göbel op het erepodium. Meer dan 6000 toeschouwers zagen gis teravond de tien beste Europese paren in volmaakte harmonie de schoonste com posities op het ijs leggen. De toeschou wers wachtten op het grote duel tussen Margreth GöbelFranz Ningel en Mari ka Kilius en Hans Jürgen Baumler. Mar greth en Franz, twee jaar achtereen kampioen van West-Duitsland, tegen de blonde knappe Marika en de atletische Hans Jürgen. Twee paren van wereld klasse, met een charme, een vaart en een kunde, die de toeschouwers minutenlang vasthield als in een stevige omhelzing. Gisteravond in het Sportpalast van West-Berlijn, was de eerste plaats voor Marika Kilius en Hans Jürgen Baumler. En, evenals vorig jaar bij de Europese kampioenschappen in Garmisch-Parten- kirchen, moest de kleine Franz Ningel verbeten toezien hoe de Europese titel hem wederom uit de handen werd ge grist. En nog wel door het meisje dat drie jaar terug zijn partner was, Marika Kilius. Ik word te groot Drie jaar geleden vertelde Marika het hem: „Franz, je rijdt voortreffelijk, maar je bent te klein. Ik word steeds groter, als ik met je blijf rijden gaan de men sen om ons lachen. Ik moet een ander zoeken". Marika vond Hans Jürgen Baumler en Franz Ningel, de kleine decorateur, zocht en vond een nog kleinere partner: Mar greth Göbel. En zij oefenden zes uren per dag. Misschien ook speelde bij Franz Ningel de gedachte dat zijn overwin ning des te groter zou zijn als hij Ma- SCHAATSENRIJDEN Jeen van den Berg snelste in Jutrijp De Fries Jeen van den Berg is win naar geworden van de nationale lange- baanwedstrijd over 500, 1500 en 3000 m., die gisteren in Jutrijp Lommert is ge houden. Hij won zowel de 1500 als de 3000 meter, de 500 meter was voor de Harderwijker Pfrommer. De wedstrij den, waaraan 55 rijders deelnamen, werden gehouden onder zeer gunstige omstandigheden. Het vroor vier graden en het ijs was in zeer goede conditie. De publieke belangstelling was groot. De uitslagen waren: 500 meter: 1. L. Pfrommer (Harderwijk) 48.2 sec.; 2. Klaas Renes .(Nieuwpoort) 48.3 sec.: 3. Jeen Wester (Eernewoude) 48.8 sec. 1500 meter: 1. Jeen van den Berg (Heerenveen) 2 min. 36 sec.; 2. Jeen Wester 2 min. 36.3 sec.: 3. Egbert van U Oever (Lisse) 2 min. 38.2 sec. 3000 meter: 1. Jeen van den Berg 5 min. 23 sec. ;2. Egbert van 't Oever 5 min. 25.6 sec.; 3. Arie Vroege (Woer den) 5 min. 28.2 sec. Eindklassement: 1. Jeen van den Berg 155.733 punten; 2. Jeen Wester 156.533 ;3 .Egbert van 't Oever 156 983; 4. Klaas Renes 159.367; 5. Arie Vroege 159.467. Judo-examens De volgende leden van de judoclub „Eendracht" zijn in Haarlem voor hun examen geslaagd: 5e kyu (gele band): J. P. Borst, C. Brandt, A. P. v. d. Luit, J. Uiterdijk. J. de Bruyn, H. Smit, G. v. Strater, J. v. d. Kaai, J. v- Es. W. Smit. P. v. d. Heijden, W. J. v. d. Waals. J. J. Abbink. 4e kyu (oranje band): R. A. H. Schip per. J. H. Budding, R. W. Klinkenberg, J. Borst. 2e kyu (blauwe band): F. Nievaart. Het examen werd afgenomen door de heer G. F. M. Schutte, 5e Dan. De protestcommissie van de KNVB heeft een door Celeritas ingediend pro test tegen de uitslag van de wedstrijd Celeritas 2LFC 2 toegewezen. De uit slag werd gewijzigd van 0-0 in 1-0. rika met haar nieuwe partner achter zich kon laten. Dan eerst zou hij tevre den zijn. De glimlach, die Franz met enige moeite rond zijn mond liet komen, toen hij op het erepodium stond, bleef niet lang. Want naast hem - op de hoogste trede - stond Marika Kilius, z ij n Ma rika. En Franz had weer verloren. De eindsuitslag van het paarrijden is: 1. Marika KiliusHans Jürgen Baum ler (West-Duitsland), plaatscijfer 13, punten 104,2; 2. Margreth Göbel—Franz Ningel (West-Duitsland), plaatscijfer 14, punten 103.7; 3. Margit SenfPeter Göbel (Oost-Duitsland), plaatscijfer 38.5, punten 93.1; 4. Rita Blumenberg- Werner Mensching (West-Duitsland), plaatscijfer 36, punten 95.4; 5. Diana HinkoHeinz Döpfl (Oostenrijk), plaats cijfer 43.5, punten 93.4. ver achter. Hij kreeg niet meer dan cij fers tussen 4.2 en 4.7, waarbij het Zwit serse jurylid voor Calmats figuur zelfs niet meer dan 3.7 punten overhad. Cal- mat hervond echter zijn zelfvertrouwen. Met iedere figuur liep hij op Schnell- dorfer in om de Westduitser bij de laat ste figuur voorbij te streven. Driemaal kreeg Calmat een waardering van 4.9, een cijfer, dat Schnelldorfer geen enkele maal kon bereiken. Het verschil tussen Calmat en Schnelldorfer is slechts klein. Vanavond zal de kür de beslissing moe ten brengen: Calmat of Schnelldorfer tweede. Want dat Alain Giletti, de knap pe fabrikantenzoon uit Parijs, wederom zijn naam zal laten bijschrijven op de lange lijst van Europese kampioenen lijdt geen twijfel. De stand na de zes verplichte figu ren is: 1. Alain Giletti «Frankrijk), plaatscijfer 9, punten 948,9; 2. Alain Calmat (Frankrijk), plaatscijfer 23.5, punten 897.9; 3. Manfred Schnelldorfer (West-Duitsland), plaatscijfer 24.5, pun ten 894.6; 4. Peter Jonas (Oostenrijk), plaatscijfer 33. punten 866,7; 5. Emme rich Danzer (Oostenrijk), plaatscijfer 56, punten 810.4; 6. Robin Jones (Engeland) plaatscijfer 61, punten 792,8. Giordano Abbondati huilde. Grote tra nen zochten zich vanuit zijn ooghoeken langzaam een weg over zijn roze-rood kinderlijk gezicht. Ja, de Italiaanse kam pioen had verdriet. Want op de eerste dag van de Europese kampioenschappen kunstrijden op de schaats was hij de enige, die bij de verplichte figuren uit balans raakte en met het tweede been even steun moest zoeken op het ijs. En de kleine Italiaan moet op dat ogenblik beseft hebben, dat zijn rol in deze titel strijd uitgespeeld was. Twee andere Ita liaanse deelnemers bogen zich troostend over hun troetelkind, dat nu reeds de naam kampioen mag voeren. Want Gior dano is pas twaalf jaar Zijn tranen van vandaag zullen niet de laatste in zijn sportloopbaan zijn. Want de weg naar de top van de kunst- rijwereld is dicht bedekt met teleurstel lingen. De heren hebben gisteren hun zes ver plichte figuren geheel afgewerkt, vier in de ochtend en de resterende 2 's mid dags. Achtereenvolgens werden gereden een tegenkering, een paragraaf drie, een paragraaf dubbeldrie, een kering, een paragraaf lus en een paragraaf tegen- drie. Onze nationale kampioen Wouter Toledo reed bepaald niet slecht. Zijn fi guren liepen goed door en zijn houding was een afspiegeling van de rust, waar mee hij de ijsvloer was opgegleden. Tranen De drie favorieten voor de Euro pese kunstrijkampioenschappen in Berlijn, gefotografeerd tijdens de training. V.l.n.r. de Oostenrijkse Karin Froher, onze landgenote, Sjoukje Dijkstra en de Oostenrijk se Regine Heitzer. Domper De klassering na de verplichte figuren zette echter een domper op zijn optimis me. De 13e plaats was voor hem met daarachter nog de ongelukkige Abbon dati en de gebrilde Wikstroem die zijn 14 mededingers ver moest laten voor gaan. Alain Giletti heeft een belangrijke stap gezet op de weg naar een prolon gatie van zyn Europese titel. Bij alle ju ryleden, onder wie onze landgenote me vrouw Benedict, kreeg hij de hoogste cij fers en er is in het Westberlijnse Sport palast niemand meer die twijfelt aan een nieuwe Franse overwinning. De Frans man zal. wanneer hij vanavond de hoogste trede van het erepodium opstapt de tonen van zijn volkslied niet horen. Want de organisatoren hebben bepaald, dat - om alle moeilijkheden tussen „Oost" en „West" te vermijden - dit maal de volksliederen achterwege zullen blijven. Er zullen geen vlaggen worden gehesen en bij het afroepen van de na men van de winnaars zal hun nationali teit niet worden genoemd. Verbitterd gevecht Om de tweede plaats speelt zich een verbitterd gevecht af tussen de forsge- bouwde Westduitser Manfred Schnell dorfer en de nerveuze Fransman Alain Calmat. Schnelldorfer kreeg van de jury een zeer hoge waardering voor zijn eer ste figuur: een tegenkering. Zijn cijfers varieerden van 4.3 tot 4.9 waarbij vijf maal het cijfer 4.8. Calmat bleef hierbij Kees van Dijke als een vorst ontvangen bij Elinkwijk (Van onze Rotterdamse correspondent) Met enige verrassing heeft de voetbal wereld kennis genomen van het fcit dat „good old" Kees van Dijke door bij Elinkwijk het roer over te nemen weer in het „grote werk" is terugge komen. Met alle respect voor Leonidas: een amateurclub geeft een oude rot als Van Dijke natuurlijk niet de bevredi ging, die het trainen van semi profs geeft. En dan voelde Van Dijke zich natuurlijk gevleid dat de Utrechtse club zich tot hem heeft gewend. Toen Van Dijke, na PSV vaarwel te hebben gezegd, zich in een Rotterdams café-restaurant vestigde, daoht ieder een, dat de ex-Peijenoorder een leven van voetbal afsloot. Nou ja, een ama teurclub erbij als tijdspassering, maar niet meer het emotionele gejaag naar roem en eer. Misschien heeft Van Dijke het zelf ook wel zo gevoeld, in ieder ge val zijn vrouw, die nu eindelijk blij was dat aan een leven van zwerven een einde was gekomen. Wie zoals wij gisteren met Van Dijke heeft zitten praten, gelooft niers meer van dat mooie rustige leventje. Het was weer de oude Kees-met-J >- pijp, die zich als een jonge kerel ver heugde over „wat hij allemaal in Utrecht zou gaan doen" en de trots straalde van hem af. toen hij vertelde hoe hij dinsdagavond bij Elinkwijk was ontvangen. ..Er heerste een stemming alsof ze kampioen gingen worden grin nikte Kees van Dijke. Ik heb mijn eerste praatje gehouden en het ging er in als koek. De enige die zich bij dit alles niet zo „happy" voelt is ma van Dyke. Ze vreest met groten vreze dat de rust, die 7,y in Rotterdam meende te hebben ge vonden, van korte duur was geweest. Cgk. Min. v. Just. d.d. 19-3-'60. L.O. 590/162/449 t.g.v. de St. tot BIJ WINKELIERS of Giro 510.000 ie vandaag volkomen gezond is kan morgen hulpbehoevend zijn oog-tbc. Adr. v. lnl.: H'slngel 303 R'dam, Tr. 15-2-*81. 6 ser. v. 340.000 loten. 11.- p. st. Geen voetbal in Afd. Leiden Zoals te verwachten viel heeft de Af deling Leiden van de KNVB alle voor het weekeind vastgestelde wedstrijden afgelast. Badmintoncompetitie Voor de tweede maal ln de lopende competitie ontmoette Veglo 2 het team van A.B.C.D. 1 uit Delft. En evenals in de eerste wedstrijd werd het een punten verdeling (4-4). Veglo 1 ontvangt zondag a s. de ploeg van VEDO 2, terwijl het tweede team een zware wedstrijd tegemoet gaat tegen het leidende EVA uit Rotterdam. Rallye Monte Carlo n as iveer gokspel Heel Monte Carlo kent hem in eens. Woensdag kon hij nog rustig door het kleine pittoreske stadje lopen zonder aangekeken te wor den. Nu weet iedereen ineens wie Maurice Martin is. Nu weet ieder een, dat de officieuse Rallye Mon te Carlo-winnaar 41 jaar is, dat hij eigenaar is van een Panhardgarage in Nice, zeven maal in een Rallye Monte Carlo geklasseerd werd, nimmer een sportprestatie van be tekenis heeft geleverd, goed zon der slaap kan, maar toch oh zo graag eens lekker lang in bed wil blijven. Dat gaat zo vaak met de winnaars van de sterrit naar Monte Carlo. De ene dag kent niemand hem, maar als blijkt, dat het geluk hem in het kansspel dat Rallye Monte Carlo heet gunstig gezind is geweest, is hij de man over wie iedereen praat in het kleine vorstendom aan de Mid dellandse Zee. Ja, het spel is gespeeld, het win nende nummer is bekend, en daar mee tvillen wij zeker niet beweren, dat Maurice Martin en Roger Ba- Topatleten verdienen goed „Ik schrijf dit artikel op een machine, die mij in strijd met de reglementen als tweede prijs (de overwinning was voor Armin Hary) in 1958 te Dortmund ten geschenke is gegeven", zo begint de befaamde sprinter Mike Agosti- ni (Trinidad) een verhaal in „Sports Illustrated", waarin hij ten strijde trekt tegen het schijnama- teurisme in de atletiek. „Een amateur-atleet van klasse kan per jaar 10.000 dollars (38.000 gulden) verdienen, wanneer hij zich weet te „verkopen". Het geld wordt hem onder de tafel door toegeschoven voor deelnemmg aan bepaalde wedstrijden", zo luidt de be wering van Agostini, waarbij hij steunt op eigen ervaringen in Amerika en Europa. „De Scandinavische landen zijn wat dat betreft voor de atleten het royaalst Alle kritiek uit Agostini op de hui chelachtige houding van de officials en met het volgende voorbeeld illustreet hij dit: „Een official van de Engelse ama- teur-atletiekbond. die in de hele wereld wordt gerespecteerd, zei my eens in 1958: „Mike. kijk goed uit je ogen, reis en loop, overal waar jem aar wilt, ver dien zoveel mogelijk geld als je kunt, maar zorg ervoor niet te verliezen." 1200 dollars Agostini, die thans in Londen woont, na in Amerika te hebben gestudeerd, citeert verschillende voorvallen uit zijn loopbaan. Een tournee van drie weken door Finland en Zweden, waarbij hij in 18 dagen 17 wedstrijden liep, leverde hem 1200 dollars op, waarbij inbegre pen de prjjs, die hij ontving voor zijn ongebruikte vliegtickets. Hij geeft een uitvoerig relaas van zyn tournee in 1958, waarby hij o.a. liep in Frankrijk, Duitsland, Finland, Noorwegen, Zweden en Groot-Brittanië. en de financiële on derhandelingen tijdens deze tournee met organisatoren en officials. „Dat jaar heb ik mijn tarieven verhoogdzo merkt Agostini op. Agostini heeft geen blad voor zijn mond genomen. Voor de indoorwedstrij- den in Amerika gelden speciale tarieven, die worden vastgesteld volgens wet van vraag en aanbod: 50 tot 125 dollars voor een sprinter. 100 tot 600 dollars voor een middenafstandloper en een bedrag tot duizend dollar voor een mijlloper. Eén dollar per yard Dat dev olgende anekdote prachtig in zyn verhaal past, Is zeker: „Een middenafstandloper, winnaar van een gouden medaille op de Olym pische Spelen, liet zich door de orga Volleybalcompetitie Dames van PW en Blokkeer deelden in matig duel winst Neen, het was niet best wat de dames van PW en Blokkeer gisteravond in het gymnasium hebben laten zien. De goe de spelmomenten waren op de vingers van één hand te tellen. Aan beide zijden was het opvangen van de serve slecht verzorgd. Kwam er een goede pass uit het achterveld, dan lukte de aanval wel, want op het punt van smashes wisten én PW èn Blokkeer de toeschouwers her. haaldclyk van hun kunnen te overtui gen. De basis van het volleybal, de pass, bleef echter beneden de maat en daar mee waren uiteraard de kansen aan het net schaars. Blokkeer kon de eerste set na gelijkopgaande strijd tot 1111, met de serve in haar voordeel beslissen. Mevr. Klinkhamer en Carla v. d. Lippe waren de zwakke punten en dat buitte mej. v. d. Kaav van Blokkeer uit. 1511. Els de Wit en Niny Sonneveld redden de zaak voor PW, toen Blokkeer in de tweede set een 117 voorsprong had ge nomen. Een plaatsbal werd door Niny Sonneveld met een fraaie safe omhoog gewerkt en Els de Wit reageerde daar snel en doeltreffend op. De serve ging naar PW en via 119, 1111, en 1412 nivelleerde PW met 1512 de set-stand. Blokkeer kwam in de derde set wer kelijk met aanvaardbaar aanvalsspel los. Er werd stevig gesmasht en PW kon daar geen verweer tegen vinden. Na 123 voor Blokkeer wist Ali Zonderop met enkele harde bovenhandse treffers PW nog naar 127 te brengen, maar Blokkeer raakte niet uit cadans en won overtuigend met 158. Ali Zonderop echter zou een verdiende beloning krijgen/ voor haar goede serve ren. Bij 109 voor PW in de beslissen de set produceerde zij 5 voltreffers, 159 en dat betekende een gelijkspel. De beste uitslag! TAFELTENNIS Leiflenaar Westbroek politiekampioeii Tafeltenniskampioen 1961 van de Ne derlandse Politiesportbond is de Leidse politieman J. Westbroek. Gisteren bracht hij de titel op zijn zijn, want zolang de acht verschillende I "aam in Assen, waar de sportvercni- aanlooproutes naar het verzamelpunt van het vierde distriet der Ko- meer dan 3000 km lang zijn en de "inklijke Marechaussee op voorbeeldige „route commune" naar Monte Carlo wÜze de kampioenschappen organiseer de. Te Assen speelden de tien beste tafeltennissende politiemensen van Ne derland achter de groene tafel, en heb ben voor spannende wedstrijden ge zorgd. De nieuwe kampioen Westbroek heeft het niet gemakkelijk gehad. Zwaar be laagd door Hekman van het APGS uit Amsterdam en diens clubgenoot Zwart, moest hij zich tot het uiterste inspan nen en alleen tegen Hekman had hij succes, hoewel daar drie sets (12-21, 21-12 en 16-21) voor nodig waren. In de achtste ronde vond de Leidenaar aan tafel 8 zijn Waterloo: concurrent Zwart klopte hem met 21-11, 8-21 en 21-13. Deze ontmoeting had tot gevolg dat de wedstrijden reeds meteen moes ten worden verlengd, omdat Zwart er verder in was geslaagd zijn partijen in winst om te zetten In de beslissende wedstrijd tussen beide cracks deden ze het voorzichtig aan .zonder risico's te nemen. Er groei de een grote spanning, welke tenslotte werd verbroken, toen Westbroek met knap spel respectievelijk op 21-14 en 21-16 kwam. De uitslag werd: 1. de Nederlandse politiekampioen J. Westbroek (LPSV) Leiden (9 gesp.. 8 gew.); 2. A. Zwart (APGS. Amsterdam) 9 gesp. 8 gew.: 3. P. J. Hekman (Her mandad. Rotterdam) 9 gesp. 7 gew., 4. A. Poelstra (APGS. Amsterdam) 9 gesp. 6 gew.; 5. B. Bol (SRGA. Arnhem) 9 gesp., 5 gew. teau, zijn 46-jarige co-équipier die een modezaak heeft in Juan Les Pins, de Rallyezege alleen maar aan geluk te danken hébben gehad. Stel lig niet, wel is het zó dat beslist niet de beste Rallyerijder als overwinnaar naar voren is gekomen. De kansen zijn ook dit keer weer vol komen ongelijk geweest. De 35 rijders die in Monte Carlo startten bereikten na een 3600 km lange en barre tocht, over de beijsde en besneeuwde wegen van de Alpe$ Maritimes, de Franse Al pen, het Massif Centra] en de Jura Charbonnieres. Het legioen was toen al gedecimeerd, nog maar elf rijders waren strafpuntloos. De gelukkige der tien equipes die Athene als startplaats hadden gekozen kwamen daarentegen na een „wandeletappe" in Charbonnieres aan. Geen enkel team had ook maar een strafpunt opgelopen. Kansen niet gelijk Neen, de kansen waren weer niet ge lijk, ze konden trouwens ook niet gelijk nauwelijks 700 km telt, zullen de moei lijkheden waarvoor de rijders zich ge- steld zien niet gelijk kunnen zijn. En dan hebben wij nog niet eens ge- I sproken over de invloed die de lengte van de rallye-karavaan op de kansen heeft. Als de laatste equipe in een plaats aankomt is de eerste daaruit maar liefst al bijna zeven uur vertrok ken. En zeven uur verschil kan veel uitmaken, zeker in de bergen waar het weer ongekend snel kan veranderen. Een sprekend voorbeeld daarvan maakte wij mee bij Charbonnieres. De eerste groe pen die daar aankwamen troffen bij zonder goed weer, toen echter later de deelnemers uit Glasgow Charbonnieres naderde was er een dichte mist komen opzetten. Een dertigtal equipes moest daarna de strijd staken. Slechts drie wagens die in Glasgow waren gestart kwamen zonder strafpunten in Char bonnieres aan. l'Equipe had het voorspeld De allerbelangrijkste oorzaak die maakte dat dit jaar de kansen in de rallye-roulette zo heel erg ongelyk waren, was ongetwijfeld de veel bespro ken en evenveel bekritiseerde vergelij- kings-coëffieiënt. AI maanden voordat I het startsein was gegeven durfde het Franse sportblad l'Equipe het aan, in nisatoren van indoorwedstryden per een fors opgemaakt artikel nog wel, te yard betalen. Eén dollar per yard. Een voorspellen dat Panhard de dertigste i organisator bood hem op een dag voor Rallye Monte Carlo niet alleen zou win een wedstrijd 400 dollars. Precies 4001 n?n> doch ?e,fs zou gaan beheersen, yards na de start stapte hij uit de baan, Dic voorspelling is volledig uitgekomen, j naar men dacht door een blessure. Toen I!"T!e.rs- bÜ deeerste twintig van het de organisator hem later vroeg, hoe het met zijn been ging, antwoordde hy: „Myn been? Prima. U heeft m(j voor 400 yards betaald en u hebt uw 400 yards gehad Met een toespeling op de sancties, welke in Duitsland tegen enkele atle ten zijn genomen, die hebben deelge nomen aan de Olympische Spelen 1960 te Rome, vraagt Agostini: „Waarom al leen zy, die in Rome hebben deelge nomen. Als men een onderzoek zou in stellen vanaf de Spelen 1948 te Lon den, zou men bijna alle medailles, die op de 100, 200 en 400 meter zijn ge wonnen, moeten terugnemen." Zuivering De 26-jarige Agostini, die ervan over tuigd is na deze publikatie nimmer meer tot de wedstrijdbanen te zullen worden toegelaten, suggereert om tot een „Zui vering" in de amateur-atletieksport te komen, de toegestane onkostenvergoe- dingte verhogen en de atleten permis sie te geven om tegen een honorarium op te treden voor televisie, radio en an dere publiciteitsorganen. „Atletiek is business geworden. De toeschouwers ko men niet om te kjjken naar de offi cials, maar zij komen voor de atleten. De topatleet brengt het publiek in de stadions en, gelijk een artiest, zal een atleet daarvoor moeten worden betaald." eindklassement staan maar liefst vyf Panhards... Tekenend voor de onbillijkheid in deze 30e Rallye Monte Carlo is wel dat Maus Gatsonides in weerwil van zijn lage klassering klassewinnaar werd in klasse vier van de tweede categorie... Uitslag 1. Martin/Bateau (Fr) met Panhard 2701,566 strafpunten; 2. Loffler/Walter (Did.) met Panhard 2720.096; 3 Jouan- neux Qoquillet (Fr.) met Panhard 2753,907; 4. Carlsson/Knrlsson (Zw) met SAAB 2771.330; 5. Block Paul (Did met BMW 2776,644; 6. Keinanen'Eklund (Finland) met Skoda 2790.234 7. Hap- pel/Guichat (Fr.) met Renault 2794.672; 8 Behra Berges (Fr.) met NSU 2801,100; 9. Feret/Montraisse (Fr.) met Renault 2822,568; 10. Metternich (Did.) met BMW 2833,254. De plaatsingen van de Nederlanders waren: 47. Dee/Gorris met SAAB 3109,925; 50. Oscar/ Rosenblatt met Simca 3122,526; 52. Tak/Pfann met Mercedes 3124,344; 80. Gatsonides/Van Noordwijk met Fa- cel Vega 3370,815; 153. Van den Bergh/ De Schutter met Auto Union 6954.960. De winnares van de Coupe des Dames werd de equipe Anne Hall en Valerie Domleo (G.B.) met een Ford. die als 44e werd geklasseerd met een totaal van 3081,562. Het bestuur van De Bataven schrijft ons: ..Als aanvulling op het versiag vain bovenvermelde vergadering in het Leidsche Dagblad van gisteren, moge nog dienen, dat alleen voor de avond van 22 december geen bericht was ont vangen. doch dat kort daarop een me dedeling binnenkwam, dat de zaal we gens het leggen van een nieuwe vloer r.iet beschikbaar was. Op 26 januari zou de zaal weer beschikbaar zijn. Dit is inderdaad ook het geval geweest en gisteravond is er dan ook weer een ïn- doortraining gehouden. De zaal bleek belangrijk te zijn verbeterd, zodat ver schillende klachten nu niet meer voor komen. Inderdaad is de zaal wat klein, als er een flinke groep atleten komt trainen, zodat er wat dit betreft nog wel wensen zyn KORFBAL Microkorfbal Het treft goed. dat er juist dit week einde zowel in Utrecht als in Rotter dam microkorfbal toernooien zijn vast gesteld. want voor de veldkorfbalwed- strijden ziet het er slecht uit. In Rotterdam komen van Leidse zyde De Danaïden I °n Crescendo I uit in Je door de RKB georganiseerde microkmf- b al competitie. In Utrecht nemen deel Fluks I en II, KNS. De Danaiden A en B-junioren..

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 13