WilmS Schaatsen! Bij 155 equipes, die Monte Carlo haalden, behoorden 5 Nederlandse Hertogin van Windsor verbreekt het zwijgen Driedoden UVS wil vertegenwoordiger uit 2e divisie in sectiebestuur „Na 24 jaar van vervolging" SCHAATSEN SLIJPEN WIJNLOKALEN IN GRINZING ZITTEN ZONDER KLANTEN WOENSDAG 25 JANUARI 1961 En toen maar rekenen en wachten Monte Carlo, Dinsdagavond. Monte Carlo rekent. En wacht. In de kleine rekenkamer van de monumentale International Spor ting Club werkt het elektronisch brein, waarop Monte Carlo rallye organisator Jacques Taffe zo trots is, op volle toeren en dat zal der traditie getrouw, zouden we haast zeggennog wel vele lange uren zo blijven. Al staat dan vast, dat zo'n vijftig tal equipes de rallye zelf strafpunt- loos heeft volbracht, de berekening van de punten die alle equipes in de vijf klassementsproeven hebben op gelopen, is langdurig en ingewikkeld. Immers, niet de tijden, die de equi pes in de proeven hebben gemaakt, zijn van doorslaggevend belang, daarvoor moeten die tijden nog ver menigvuldigd worden met een ver- gelijkings-coëfficient. Een factor, die afhankelijk is van de aard en type van de auto. Zo zegt bijvoorbeeld het feit, dat de Facel Vega van Maus Gatsonides en Louis van Noordwijk in de proeven zulke goede tijden heeft gemaakt, nog lang niet alles. De vergelijkingsfactor van de Facellia is namelijk lang niet zo gunstig als die van een Panhard of van een Saab. Wat die coëfficiënt be treft stond de Nederlandse DAF er gun stig voor. Helaas heeft zowel de Hage naar Hans Blansjaar als de Portugees Joao Vieira Azevedo, de roadman van het Nederlandse merk in Spanje, voor tijdig de sterrit moeten beëindigen. Te vroeg Al hebben van de tien Nederlandse equipes vijf de finish niet gehaald, toch is het nog te vroeg om nu al de conclu sies te trekken dat deze jubileumrallye voor Nederland teleurstellend is ver lopen. Het uitvallerspercentage van 50% is normaal en vrijwel gelijk aan het ge middelde van de 305 gestarte combina ties blijkt namelijk iets meer dan de helft, om precies te zijn 155, de finish te hebben bereikt. Een ander positief punt is, dat drie sterke Nederlandse equipes Gatso nidesVan Noordwijk, TakPfann, DeeGorris strafpuntloos de rallye hebben uitgereden. De drie combinaties hebben alle de capaciteiten om van deze 30e Rallye Monte Carlo nog een heel goede sterrit voor Nederland te maken. We schreven het al eerder, de kansen waren ongelijk. Dinsdag is dat nog eens heel duidelijk bewezen. Men zal zich herinneren dat de 13 equipes, die Athene als startplaats hadden gekozen heel mild door de weergoden werden behan deld. Geheel fit bereikten alle 13 teams zonder strafpunten Charbonnières, het beginpunt van de gemeenschappelijke route. En dat, terwijl bijvoorbeeld van de groep die in Monte Carlo startte nau welijks 30% in Charbonnières arri veerde met een blanco strafpuntenlijst. De prestatie van de 13 teams uit de Griekse hoofdstad was echter niet een prestatie die voornamelijk door eigen kracht werd geleverd. Toen op de „route commune" naar Monte Carlo de om standigheden werkelijk slecht werden, kwamen zeven van de dertien „Grieken" te laat aan de finish. Morgen beslissing De stratenrace zal dus morgen de be slissing moeten brengen. Dat is jam mer, want al beweert commissaire- general Jacques Taffe nu duizendmaal dat „zijn" rallye op de weg is beslist, geheel waar is dat stellig niet. Immers, het zijn niet die vele honderden kilo meters, die de rijders naar Monte Carlo voerden geweest, die de beslissing heb ben gebracht, doch de zes klassements proeven die deze 30e Rallye Monte Carlo rijk was. Dat is jammer, maar meestal onvermijdelijk. Want als een rallye wer kelijk op de weg wil worden beslist dan is medewerking van het weer onmisbaar. En die factor dat levensbelang voor een Monte Carlo-sterrit, heeft zelfs de mach tige Jacques Taffe niet in de hand. Bij aankomst te Monte Carlo bleken de aantallen uitvallers en aangekomenen over de diverse startplaatsen als volgt verdeeld gestart uitgev. regl. aangek. in M. Carlo Athene 13 2 11 Stockholm 86 20 66 Warschau 24 7 17 Monte Carlo 35 13 22 Lissabon 25 18 7 Parys 46 31 15 Frankfort 13 10 3 Glasgow 64 49 14 Totalen 305 150 155 Hans Kraay niet naar Australië (Van onze correspondent) Hans Kraay, de spil van DOS, van wie aanvankelijk gedacht werd dat hij naar Australië zou vertrekken, heeft beslo ten van deze plannen af te stappen en tot het einde van dit seizoen bij DOS te blijven voetballen. Een bespreking met het bestuur heeft tot dit besluit geleid. Kraay zal aan het einde van het sei zoen voor een redelijk bedrag (naar verluidt f. 50.000) op de transferlyst wor. den geplaatst. Bovendien heeft hij een aanmerkelijke salarisverhoging gekre gen. Uit deze cijfers blijkt, dat Glasgow het grootste percentage uitvallers heeft gehad en dat, terwijl juist het in Glas gow gestartelegioen lange tyd zonder verliezen is geweest. De oorzaak hier van is mist en sneeuw, die de Glasgow- groep, welke als laatste aan de ge meenschappelijke route begon, in het Massif Central in de nacht van maan dag op dinsdag verrasten. Reeds in het begin van de gemeenschappelijke route raakten velen van deze groep letterlijk en figuurlijk „in de mist" en daardoor het spoor bijster. Zij gingen aan het dwalen en verspeelden zoveel tijd, dat zij buiten de sluitingstijden bij de con trole kwamen om daar het onverbidde lijke vonnis te vernemen: gediskwalifi ceerd. Het ongeluk, dat de Fransman Geor ges Chauvot, die met een Citroen in Monte Carlo gestart was, gistermorgen Het wrak van de Citroen, waarmee de rallyerijder Georges Chauvot, zijn co-equipier Martin Couderc en Raymond Lafont verongelukten, toen zij op weg waren naar huis. Alle drie inzittenden vonden de dood. (Telefoto) overkwam en waarbij hij samen met een andere inzittende van de wagen de dood vond, heeft nog een derde slachtoffer geëist. In de loop van gisteravond is de co-equipier van Chauvot, Marin Cou derc, aan ztfn zware verwondingen over leden. Zoals we gisteren nog in een ge deelte van de oplage konden vermelden, was de Franse equipe, die maandag avond had opgegeven, op weg naar huis. Schrijven aan semiprofclubs UVS heeft in een schrijven, gericht aan alle semiprofverenigingen, het voorstel gelanceerd in de te verwachten vacature in het sectiebestuur betaald voetbal in verband met de benoeming van voorzitter Martens tot directeur van het KNVB- Sportcentrum te Zeist een vertegenwoordiger van een 2e divisieclub te be noemen. De Leidse vereniging is geenszins van mening, dat de huidige bestuursleden de belangen der clubs van het lagere voetbal in het geheel niet dan wel in onvol doende mate zouden behandelen. Het UVS-voorstel houdt dan ook geen poging tot discriminatie in, doch een vurige wens, aldus het schrijven, eindelijk weer eens de stem van de tweede divisie in de boezem van het sectiebestuur te doen horen. Naar de mening van UVS is dit een redelijk verlangen. In het thans zittinghebbende bestuur zetelen vier leden uit de eredivisie, twee uit de eerste divisie, terwijl er voorts één r.-k.-kwaliteitszetel is. De vereniging UVS draagt tevens een kandidaat voor: de heer B. Vonk, lid van het sectiebestuur betaald voetbal van de Leidse semiprofclub. UVS is echter gaarne bereid om, na overleg, elke andere kandidaat, die voor de functie de juiste eigenschappen bezit, te steunen. De regionale indeling behoeft niet de gelden, omdat, naar de overtuiging van UVS, het belang der tweede divisieclubs dient te prevaleren Davis Cup-toernooi Nederland in eerste ronde tegen Zwitserland Te Melbourne is gisteren de loting verricht voor de Europese zone van de Davis Cup. Italië, Frankrijk, Engeland en Zweden hadden een bye naar de tweede ronde. Nederland speelt in de eerste ronde tegen Zwitserland en in geval van een overwinning in de tweede ronde tegen de winnaar van Tsjechoslo- wakije-Duitsland. De wedstrijden van de eerste ronde moeten gespeeld zyn op 7 mei, die van de tweede ronde op 4 juni, de derde ronde (kwartfinales) op 18 juni, de hal ve finales op 16 juli en de finale op 30 juli. Nederland speelt dus zijn eerste wed strijd uit tegen Zwitserland, evenals dit in 1955 het geval is geweest, en even min als in 1955 zal ons teahi kansloos op de baan verschijnen. We zijn destijds zeer dicht bij de zege geweest, maar verloren toch nog met 3-2 omdat Van Swol door een onbegrijpelijke misser de zege tegen Blondel weg gaf. De Zwitser won het beslissende enkelspel in vijf sets met 0-6 6-2 9-7 3-6 12-10. Dit jaar behoort een overwinning op Zwitserland zeker niet tot de onmogelijk heden. Ingeval van een succes zou ech ter de strijd in de tweede ronde, tegen de overwinnaar van de ontmoeting Tsje- cho Slowakije-Duitsland, ongetwijfeld een te zware opgaaf blijken, in weerwil van het voordeel van de eigen omgeving Zaterdag a.s. zal op het SCHC- terrein te Bilhoven een selectiewedstrijd worden gespeeld tussen twee westelijke hockeyteams. In het B-elftai speelt Krol (Leiden) in de voorhoede. Seinposttoernooi Gisteravond heeft de jaarlijkse strijd om de Seinpost-wisselbeker een aanvang genomen. Deze wedstrijden worden steeds gespeeld in café-restaurant „Sein post" te Noordwijk en zijn georganiseerd door de Noordwijkse schaakvereniging „Daniël Noteboom". De hoofdgroep be staat dit jaar uit: (in lotingsvolgorde) W. F. Schuss, J. Turk jr., J. J. Piket, R. D. Westra, A. van den Berg, A. Humer, M. D. Etmans, H. Th. Weiland, C. C. Berg, Jerry Bey. De eerste ronde was rijk aan sensa ties. Piket trachtte Weiland te overdon deren met een slechte variant van het toch al zo dubieuze Diemer-systeem. Weiland weerlegde een en ander en kwam een gezonde pion voor. In hevige tijdnood maakte hij echter de ene blun der na de andere en verloor. Westra kwam tegen Etmans met voordeel uit de opening. Hij wikkelde toen te vroeg af en belandde in een verloren toreneind spel. Etmans liet echter een steek val len, waarna Westra met een fraaie „schwindel" remise bereikte. De jeugdi ge Van den Berg liep in een Siciliaan zeer hard van stapel tegen de Hagenaar Humer. Na weifelend spel van laatstge noemde kreeg de Noordwijker een on weerstaanbare aanval in handen. Humer wist zich uiteindelijk te herstellen, door dat Van den Berg diverse malen ver zuimde de partij in zijn voordeel te be slissen. Humer bood remise in een ver moedelijk voor hem gewonnen stelling. Ook Schuss en Jerry Bey kwamen remjse overeen, na een partij zonder veel we derwaardigheden. Turk en Berg braken af. Aanvankelijk had Berg zeer goed ge staan, totdat hij in de tijdnoodfase zich in de verdediging liet drukken. Turk bracht een aardig toren-offer dat hem waarschijnlijk de winst zal brengen. Vrijdag wordt de tweede ronde ge speeld, tegelijkertijd met de eerste ronde van de bijgroep(en). De hertogin van Windsor heeft het zwijgen verbroken over „vier entwintig jaar van vervolging" met de onthulling, dat haar echtgenoot diep gekwetst is door de behandeling die hij van zijn familie en zijn voormalige onderdanen sinds zijn abdicatie heeft gekregen. 24 jaar lang is mijn echtgenoot gestraft als een kleine jongen die iedere dag van zijn leven een pak slaag krijgt voor een enkele overtreding", zo schrijft de hertogin in een rubriek voor memoires in McCall's, getiteld „All things considered" (alles bij elkaar genomen). Haar memoires in Amerikaans blad Met haar scherpe commentaren op de Britten is de hertogin begonnen aan wat een maandelijkse rubriek in het Amerikaanse tijdschrift zal worden. Het geld komt van pas," bekent zij ronduit. Wat haar ertoe heeft gebracht de rubriek te schrijven? „Ik dacht dat ik eindelijk een kans had de wereld te vertellen wat ik denk over de behan deling van mijn man door zijn familie, de Britse regering en velen van zijn landgenoten". „Het kwam plotseling bij me op hoe belachelijk het is te schuilen achter een door de familie ontworpen en door de regering gefabriceerd gordijn van asbest dat het Britse Gemenebest moet beschermen tegen ons gevaarlijken. Het kwam ook in me op dat hier een ma nier was om sommige mythen te ont zenuwen en sommige leugenberichten die gedurende een kwarteeuw over ons in omloop zijn geweest, te vernietigen," aldus de hertogin. Zij wilde echter allereerst duidelijk maken dat niets van hetgeen zb schreef was ingegeven door „venijn of bitter heid" hoewel „24 jaren van vervolging, zelfs in kleine opzichten, meer dan ge noeg zijn om iemands geest te bre ken". Zij wilde vaak huilen „Ik ben er trots op te kunnen zeggen dat de mijne nog steeds intact is", voeg de zij eraan toe, „ondanks de vele keren dat ik wilde huilen". De meeste onaangenaamheden van de 24 afgelopen jaren zijn vervaagd, maar wat duidelijk overblijft „te de houding van Groot-Brittannië tegenover mijn echtgenoot". Een land heeft geen plaats voor twee heersers tegelijk, aldus de her togin, en zij noch haar echtgenoot wensten in Engeland te blijven wonen. „Er is geen twijfel aan, dat zijn be sluit zijn regering als Koning Edward VIII op te geven een schok was. Maar hij heeft zijn gehele leven niettemin geleid met waardigheid". Wrok „Aan de andere kant meen ik dat het gebrek aan waardigheid van de monarchie tegenover hem toen, en thans zo nu en dan, wrok heeft ge wekt." Leidse Schaakbond In de eerste klasse van de Leidse Schaakbond heeft Philidor III een bui tengewoon verrassende overwinning be haald tegen Boskoop I. Door dit resul taat behoudt het Leidse team een kleine kans de degradatie te ontlopen. De gedetailleerde uitslag: Philidor m Boskoop I: F. van der KaayA. Bone faas 1—0; A. J. W. KohlbeckS. J. van Wijk '2dr. R. C. Bakhuizen van den BrinkN. Cok 01; drs. J. J. Pre- vooP. van Veen Vzdr. C. de VroedtA. Sytsema sr. VzVz', F. He- merik (res.)W. Trapman 10; A. C. J. H. Koevoetir. F. Schneider 10; J. J. A. ter Haar—J. C. Bulk 1—0; H. G. van Buren (res.)S. van Gemeren VzVz'. J. G. Bethe—J. Erkelens Ores.) I Vz—Vz, to taal: 6Vz—3%. Leidse Biljartbond le-klas A: 't Centrum (Alphen)—De Carambolé 6—2; De Vriendschap—TOG 0—8; Rijnegom—TOP 6—2; De Spijker- bak—UVS 4—4. le-klas B: 't SpoortjeDOS 1 44; DOS 2—De Spijkerbak 2 44; 'fc Zuid- De Heul (Alphen) 4—4; Poort van CleefDe Morschpoort 26. 2e-klas: De Carambolé 2 't Zuid 2 26; 't Centrum 2 DDE (Roelofv.) 8—0; DVS—De Zijlpoort 0—8; TOP 2— De Morschpoort 2 08. 3e-klas: UVS 2—DOS 3 4—4; DVS 2 N. Wetering 0—8; 't Spoortje 2—DVH 2 53; De Zijlpoort 2De Heul 2 80; Rijnegom 2TOP 3 62. 4e-klas: DVS 3 De Vriendschap 3 44De Sport (Oude-W.) TOG 2 6—2; De Spijkerbak 4—Poort v. Cleef 2 44; De Carambolé 3 N. Wetering 2 6—2; De Heul 3—De Morschpoort 3 uitg. 5e-klas: De Morschpoort 4—De Zijl poort 3 6—2; 't Centrum 3—'t Noorden 2 6—2; TOP 4—UVS 3 2—6; De Spijker bak 5—Rijnegom 3 4—4; De Vriend schap 4De Carambolé 4 26. 6e-klas; DVH 3—De Zijlpoort 4 8—0; 't Centrum 4—DVS 4 6—2 (regl.)TOP 5—De Heul 4 0—8; De Morschpoort 5— t Spoortje 3 0—8; UVS 4—De Spijker bak 6 44. SPORTSPLJNTERS Arnold Palmer, golfkampioen van de Verenigde Staten, is in New York door de Amerikaanse sportjournalisten uitgeroepen tot de „profsportman van het jaar". De wereldkampioen zwaarge wicht, Floyd Patterson, legde beslag op de tweede plaats. De Tsjech Karol Divin, twee maal Europees kampioen kunstrijden by de heren zal wegens ziekte niet deel nemen aan de Europese kampioenschap pen kunstrijden, die van 26 tot 29 ja nuari in Berlijn worden gehouden. Nederland zal op de open Belgische tafeltenniskampioenschappen, die op 18 en 19 februari a.s. in Brussel worden gehouden, zijn vertegenwoordigd door twee damens en twee heren. Het zijn Tineke de Jong, Cynthia Werkhoven, Frans Schoofs en Bert Onnes (allen uit Amsterdam). Bert Onnes is verder aangewezen om uit te komen op de open Duitse kampioenschappen op 24 en 25 februari in Berlyn. De hertogin gaf te kennen dat de betrekkingen van haar en de hertog met de pers en het publiek vergemak kelijkt had kunnen worden als de Britse regering een „public relations"-man aan hun staf had toegevoegd. De hertogin klaagde er ook over dat de hertog in plaats van een belangrijke functie tijdens de oorlog te hebben ge kregen, „veilig opgeborgen werd met een benoeming van weinig betekenis, het gouverneurschap van de Bahama-eilan- den." „Niettemin heeft hij deze kleine Britse kolonie goed gediend, zonder een blijk van ontstemming te geven, zelfs niet tegenover mij". „In feite heeft hij hierover niet een woord tot my gezegd. Pas nu hebben wij, toen ik hem raadpleegde of ik hier al dan niet over kon schrijven, al les besproken. Zyn gevoelens zijn diep gekwetst," aldus de hertogin. Nutteloos bestaan? Zich verdedigend tegen de beschul digingen dat zij en de hertog een nut teloos bestaan leiden, schreef zij: „Naar sommige normen gemeten, is dit waar schijnlijk zo, maar men heeft mijn echt genoot niet toegestaan deel te nemen in publieke aangelegenheden, en hij was niet opgeleid voor het zakenleven". „In ieder geval zou hij, in zijn posi tie, nauwelijks de bedrijfsleider van een automobielzaak kunnen worden." Ook wees zij de beschuldigingen af dat zij en de hertog zich op anderen zouden moeten verlaten om hun le venswijze te kunnen handhaven. „Ik zou hier eens en voor al willen verklaren dat de hertog en ik onze rekeningen betalen". OUDERS MEDE SCHULDIG AAN HANDELINGEN VAN JEUGDBENDE Een trieste affaire Omtreqt het oprollen van een jeugd bende in Rotterdam, (jongens en meisjes van 18-21 jaar) welke zich aan 100 misdrijven schuldig maakte (in braken, winkeldiefstallen enz. waarbij zij talloze artikelen stalen), vernemen wij nog, dat de waarde van de totale buit in drie maanden vele duizenden guldens bedroeg. Een triest punt in deze affaire acht de Rotterdamse politie dat in vele ge vallen sprake was van „kortsluiting in het gezin". Enkele jongens zeiden de straat te zijn opgegaan, omdat zij niet door hun ouders werden begrepen. En daarin bleek meer waarheid te schuilen, dan men aanvankelijk geneigd was om aan te nemen. Onbegrijpelijk ook vindt de justitie het dat vele ouders passief bleven, wanneer de jongens thuis kwa men met voorwerpen, die kennelijk van diefstal afkomstig waren. De „verkla ringen" werden zonder meer geaccep teerd. De meeste ouders wisten niet waar hun kinderen zich 's avonds op hielden. De Rotterdamse kinderpolitie be schouwt deze gehele affaire als een „uitschieter", maar meent toch de op voeders te moeten waarschuwen en aan te sporen tot voortdurende waakzaam heid. In talrijke gezinnen werd door deze geschiedenis veel leed veroor zaakt, dat had kunnen worden voor komen als aan de „vrijheid" van de jongens en meisjes die ook gelijk gemeld intieme omgang met elkaar hadden op de juiste wijze leiding was gegeven. Advertentie KUNSTSCHAATSEN, compl. v.a. 38.50 IJSHOCKEY SCHAATSEN, compleet, vanaf 45. NOREN, compleet vanaf 45. DAMESPANTALONS, TRUIEN, COATS enz. SPORTHUIS HAARLEMMERSTR. 182-184, TEL. 24872 Stampubliek blijft weg als gevolg van strengere verkeersvoorschriften (Van onze Weense correspondent) De eigenaren en exploitanten van de „Heurigen" of de wijnlokalen in Grinzing, Sievering en de overige wijndorpen aan de rand van Wenen klagen steen en been, omdat het vroegere stampubliek weg blijft. Nog kort geleden konden voetgangers er nauwelijks door de smalle straatjes lopen, omdat er overal auto's parkeerden tot ver op de trottoirs. Nu echter zijn niet alleen de straatjes leeg, maar ook de parkeerterreinen. Aantal ongelukken is verminderd En zelfs de mannetjes die zonder ver gunning het verkeer regelden en een fooi kregen omdat zy als „Türlschnap- per" het portier toesmeten, hebben niets meer te doen. Ook Toni Karas in Sieve ring krijgt bijna geen bezoek meer van gasten die in zijn lokaal een glas wijn bestellen en intussen* willen horen hoe hy het Harry Lime-thema uit de film „The third man" speelt. De stemming is er uit, de lokalen blijven leeg en de paar mensen die met de tram komen en weer op tijd moeten opstappen, kunnen er de stemming niet in brengen. Die „anderen" zyn de auto bezitters, die niet meer durven te komen, omdat de verkeersverordening van 1 januari af buitengewoon streng is ge worden. De verkeerspolitie heeft namelijk vast gesteld dat zeer veel verkeersongelukken het gevolg zijn van overmatig drank gebruik in Grinzing en de andere wijn dorpen. Met ingang van 1 januari jl. kan nu iedere autobestuurder wiens bloed meer dan 0.8 kubieke-cm alcohol gehalte vertoont, op staande voet tot een zware geldboete (ten hoogste 30.000 schilling, d.i. 4.500 gld.) en tot verlies van zijn rybewys worden veroordeeld. Vroeger kon men zich nog onttrekken aan een bloedproef, omdat dit toen een zogenaamde ingreep was op de onaan tastbaarheid van de persoon. Nu echter is dit onmogelijk. Elke politieagent kan van een autobestuurder eisen dat hij zich ter plaatse aan de zogenaamde al- co-tëst onderwerpt. Hij moet dan in een nylon zakje blazen, waarvan de lucht een steeds donkerder kleur aanneemt, naarmate men meer alcohol heeft ge dronken Hoogstens drie glazen De vastgestelde maatstaf is zo streng dat men met goed geweten hoogstens drie Weense „achterl", dus drie glazen van een achtste liter kan drinken. By het vierde glas, dus bij een halve liter wijn kan men al door de mand vallen, een hoge boete moeten betalen en zyn rijbewijs verliezen. Onder de autobestuurders is de schrik door deze repressailles zo groot dat zy niet meer naar Grinzing gaan. De om zet loopt daar dan ook zodanig terug dat de eigenaars zelfs een daling van 98 percent noemen. Nu behoeft men met deze exploitan ten wel geen medelijden te hebben, om dat zij de afgelopen jaren genoeg heb ben verdiend en omdat er tenslotte een einde moest komen aan de auto-onge lukken na een bezoek aan Grinzing. Wel is het begrijpelijk dat zy iets willen on dernemen om hun zaken weer op gang te brengen maar hun eerst actie is mis lukt. Er werden meer taxi's naar Grinzing en de andere omliggende wijndorpen ge dirigeerd, in de hoop dat de bezoekers na afloop een taxi zouden nemen. Dat bleek echter een misrekening te zyn, want afgezien van het feit dat een autobezitter principieel in zyn eigen wa gen rydt, moet hij in zo'n geval twee maal een taxi nemen. By zoveel kosten ziet hy af van Grinzing en drinkt mis schien thuis een flinke borrel. Nu zint men op een andere en goed kopere oplossing. De bezitters van de wijnlokalen willen een aparte busdienst in het leven roepen die de bezoekers 's avonds in de binnenstad ophaalt en hen later van Grinzing weer terug brengt. Maar dat mislukt beslist, zegt men, daar een echte autobestuurder nooit in een autobus gaat zitten. De heuringenlokalen gaan dus een donkere toekomst tegemoet en Wenen dreigt een attractie armer te worden. Maar het aantal auto-ongelukken tengevolge van drankmisbruik is in alle geval minder ge wordenèn dqar ging het om! Voor alle merken en soorten naar SCHAATSSPECIALIST WOUT BERGERS HAARLEMMERSTR. 232 - TEL. 24681 Doodstraf geeist tegen Menderes In het proces tegen de leiders van het vroegere regime in Turkye, heeft de procureur-generaal van het Turkse hoogste rechtshof, Altay Egesel, giste ren voor de eerste maal de doodstraf geëist tegen oud-premier Menderes en drie afgevaardigden van de Democrati sche party. Zy zouden in september 1959 enkele afgevaardigden van de oppositie hebben verhinderd zich naar het dorp Geyikli te begeven, om daar een onderzoek in te stellen. Menderes en de drie afge vaardigden zouden een aantal met stok ken en stenen gewapende mannen op de been hebben gebracht. De procureur-generaal verklaarde dat zy zich hadden schuldig gemaakt aan beperking van de in de grond wet gegarandeerde bewegingsvrij heid en aan het uitoefenen van dwang op afgevaardigden in functie, een misdrijf dat met de dood kan wor den bestraft. Na het requisitoir werd de zitting tot 30 januari verdaagd om de advocaat van de beklaagden in staat te stellen hun verdediging voor te bereiden. GELIJKE BELONING VOOR MANNEN EN VROUWEN Tussen het departement van Sociale Zaken en Volksgezondheid vindt overleg plaats met de Stichting van de Arbeid over de vraag welke stappen in de naaste toekomst kunnen worden gedaan om te komen tot een verdere realisatie van het beginsel van geiyke beloning voor vrouwen en mannen. In afwach ting van het resultaat van dit overleg heeft de staatssecretaris van Sociale Zaken het college van Ryksbemidde- laars verzocht by voortduring aandacht hieraan te geven en waar mogelyk een ontwikkeling tot verdere vermindering van loonsverschillen tussen mannen en vrouwen te bevorderen.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 4