PIJN OF GRIEP! Chefarine 4 Dertig Belgen in Stanleystad vrijgelaten SmBBEE&ESQHBI Met een enkel woord PICTOGRAM I Is DINSDAG 24 JANUARI 1961 Oude bekenden (Van onze t.v.-medewerker) De operaliefhebbers hebben gister avond niet te klagen gehad, zij het, dat de echte fijnproevers zich toch wel een beetje op rantsoen gesteld zagen. De on geveer 9 kwartier durende „Don Pasqua- le" is in 6 kwartier aan oog en oor voorbij getrokken. Daarvoor heeft men natuurlijk niet het tempo verhoogd, maar coupures aangebracht. Gelukkig werden de hoogtepunten, die vele zijn, integraal gehandhaafd. Na een wat stroef begin de stem men van Ollendorf en Van Kesteren klopten bovendien samen niet, het was geen team kwam er gelukkig gauw wat warmte in, gang en „Schwung" in het spel ook. Dat was zeker niet in de laatste plaats te danken aan de vrij moedige voordracht van Dorit Hanak, die feitelijk het hele scherm beheerste. Vele Nederlanders zal het deugd gedaan hebben hun landgenoot John van Kes teren weer eens te kunnen horen en zien. Zijn soepel geluid van lyrisch tenor kwam prachtig over behoudens een nare, gelukkig korte, geluidssstoring maar acteren is zijn sterke punt niet. Alleen toen inkeer van hem gevergd werd in de liefdesscenes kwam hy echt goed en compleet tot zijn recht. Hij is wat naar binnen gekeerd, maar heeft toch een warme persoonlijkheidOver het geheel viel op, dat er veel zorg was besteed aan de duidelijkheid van de voordracht, zodat het verhaal voor velen goed te volgen viel. Zo nu en dan was het gezelschap even uit de pas, maar in de moeilijke kibbelscenes bleek grondige repetitie tot een goed resultaat te heb ben gevoerd. Alles bij elkaar menen we, dat de vertolking in vele opzichten su bliem genoemd mag worden. Manus van de Kamp, ook al een oude bekende, maar dan op het gebied van de architectonische documentaire, kwam acte de présence geven. En tenslotte kwam het vertrouwde gezicht van aal moezenier Groenedyk weer eens bij ons binnen. Velen, vooral katholieke kijkers zal het deugd hebben gedaan de vader lijke voordracht in rustig tempo en met duidelijke pauzes zijn voordracht be hoort tot de beste weer eens te heb ben kunnen ondergaan. Lange tijd was hij niet op de beeldbuis verschenen. Kort na het optreden van Magister Van Waesberghe werd hij ziek en kort voor het vertrek van deze KRO-voorzitter dook de aalmoezenier weer op. Scotland Yard kan golf van moorden niet meer bijhouden (Van onze Londense correspondent) Gedurende het weekeinde is in een Londense tennisclub in district West-Bromwich de 32-jarige Do rothy Mills, die de ster van de club was, door een onbekende dader vermoord. De voorzitter van de club, die met haar bevriend was, is aan een streng verhoor onderwor pen. Er heerst thans grote onbe haaglijkheid in Engeland over 't feit dat er in de eerste 23 dagen van dit jaar reeds 17 moorden zijn ge pleegd. De recherche van Scotland Yard heeft de handen vol en wor stelt reeds met een tekort aan per soneel voor het onderzoek. In het parlement, dat vandaag voor het eerst na het kerstreces zou bijeen komen, heerst grote deining, vooral on der de conservatieven, onder wie een campagne gaande is om de regering er toe te brengen de toepassing van de doodstraf uit te breiden voor zedenmis drijven, welke gepaard gaan met moord. De leider van deze actie is het Lager huislid Sir Thomas Moore, die gister avond verklaarde, dat hij gesteund wordt door meer dan 100 leden van de con servatieve fractie. Daartegenover staat een groep Labourleden. die de doodstraf welke enkele jaren geleden tot slechts enkele categorieën van moord beperkt is, geheel willen afschaffen. Nieuwe aan leiding voor deze beweging is een dezer dagen verschenen boek over de onschul dig ter dood veroordeelde Evans, die moest hangen voor een van de moor den welke achteraf bleek gepleegd te zijn door de massamoordenaar Christie. Gratificaties voor Russische boeren H;t hoofd van de Sovjetrussische vakbeweging, Viktor Grisjin heeft gis teren bekendgemaakt, dat werkers op staatsboerderijen dit jaar aanmocdi- gingsgratificaties zullen krijgen voor het ten uitvoer leggen van de produktie- plannen en het toepassen van bezuini gingen. Grisjin, die onlangs gekozen werd als kandidaatslid van het cen trale partijcomité, sprak op een plenaire bijeenkomst van de raad van het Sovjet- russisch vakverbond. Hij deelde mee dat de staatsboerde rijen voortaan zelf de arbeidsnormen en prijzen zullen vaststellen. Behalve door het verlenen van gratificaties wil men de arbeiders stimuleren door de invoe ring van een nieuw loonstelsel, geba seerd op de kwantiteit en de kwaliteit van de produktie. Cursussen voor beroepsonderofficieren De legerorde waarin bepaald wordt dat die beroepsonderofficieren, wier al gemene ontwikkeling niet voldoet aan de eisen die voor hun wapen, dienstvak of rang zijn gesteld, een schriftelijke cursus moeten volgen, is uitgegeven. Er zyn zes cursussen ontworpen, die men, afhankelijk van zijn wapen, dienstvak of rang kan volgen. Deze schriftelijke cursussen beogen de alge mene ontwikkeling op het peil van MULO A of B te brengen. Het ligt in het voornemen mentoren aan te trekken bevoegde leerkrachten uit de burgermaatschappij die de onderofficieren zullen helpen bij deze verdere ontwikkeling. Een aantal on derofficieren zullen dus deze cursussen moeten volgen voor hun promotie tot sergeant, wachtmeester of een der ho gere onderofficiers-functies, Int. voetbaltoernooi van radio- en t.v.-medewerkers Op 18, 19, 20, 21 en 22 mei houdt de Franse radio en t.v. een internationaal voetbaltoernooi, waaraan uit acht ver schillende landen radio- en televisie elftallen zullen deelnemen. De sportieve ontmoeting zal worden gehouden in An- necy bij Chambery in Frankrijk. De deelnemende landen zijn België, Duits land, Engeland, Italië, Nederland, Oos tenrijk, Zwitserland en Frankrijk. Al deze landen hebben in principe de uit nodiging aanvaard. Er bestaat echter een mogelijkheid, dat Engeland niet zal kunnen deelnemen. Mocht dit zo zjjn dan zal West-Duitsla nd voor een tweede elftal zorgen. Het winnende elftal ont vangt een beker, de „Coupe d'Eurovi sion". Het ligt in de bedoeling het toernooi ook in komende jaren te houden. Ook Pathet Lao wil bijeeiiroeping van int. commissie De leider van de communistisch ge zinde Pathet Lao, Prins Soevanna Vong, heeft er bij de Sovjet-Unie en Groot- Brittannië op aangedrongen onmiddel lijk een internationale conferentie bij een te roepen om te trachten een op lossing te vinden voor het Laotiaanse vraagstuk, aldus heeft Radio-Hanoi (Noord-Vietnam) gisteren gemeld. Al leen een dergelijke conferentie is be voegd een regeling te treffen, aldus Prins Soevanna Vong. Groot-Brittannië heeft de regering van communistisch China op de hoogte gesteld van zijn voorstellen tot weder instelling van de internationale com missie voor toezicht voor Laos. De Britse ambassadeur in Moskou. Roberts, had deze voorstellen zaterdag overgebracht aan de Russische regering. Het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft gisteren meege deeld dat de regering in Washington het eens is met de Britse voorstellen aan de regering in Moskou. ONTSNAPTE PSYCHOPAAT BEWUSTELOOS IN AUTO Een psychopaat die op 1 januari jl. was ontsnapt uit het provinciaal zieken huis „Duin en Bosch" te Bakkum. is gisteren bewusteloos aangetroffen in de laadbak van een Amsterdamse bestel auto. Zijn identiteit is vanochtend vast gesteld. Het is een 31-jarige man, die sinds nieuwjaarsdag door de rijkspolitie te Bakkum werd gezocht. Hij is nog steeds bewusteloos, en voorlopig in het Wilhelminagasthuis opgenomen. De bestelauto, was zaterdag rëeds ge laden en had het hele weekeinde voor de woning van de chauffeur gestaan. Toen de wagen gisterochtend in de Spui straat werd gelost, trof de chauffeur de onbekende man onder enkele rollen zeil aan. Men neemt aan dat hjj daar het hele weekeinde heeft gelegen. Gister avond is hij even by kennis geweest en noemde zijn naam. waarna de politie vanochtend zyn identiteit nader kon vaststellen. Vervolg van pag. 1 Een V.N.-woordvoerder heeft meege deeld, dat in Stanleystad, de hoofdstad van de Oostprovincie, ongeveer hon derd Europeanen, merendeels Belgen, onder bescherming van de V.N. staan. Vierhonderd anderen zijn reeds uit de provincie Kivoe vertrokken, voor namelijk dank zij de goede diensten van het daar gelegerde Nigeriaanse con tingent VN-troepen. Tijdens het afgelopen weekeinde zijn in Stanleystad 33 Belgen aangehouden, doch gisteren waren op één na allen weer vrijgelaten. Er is de VN slechts een geval bekend waarin losgeld werd ge ëist en betaald, nl. in Stanleystad waar de autoriteiten een losgeld van een half miljoen Kongolese franken eisten voor de vrijlating van twaalf Belgen, onder wie drie vrouwen, die eind vorige week waren gearresteerd. Dit geld werd door de Belgische gemeenschap in Stanley stad bijeengebracht. Er zouden zich in en om Stanleystad nog iets minder dan duizend Europeanen bevinden, voor het grootste deel Belgen. Een groep Franse, Belgische en Ame rikaanse advocaten heeft een „college" gevormd ter verdediging van de afge zette Kongolese premier Loemoemba, die zoals bekend nog terecht zal moeten staan. De Italiaanse rechtsgeleerde Lucio Luzzatto is een van de mannen geweest, die zich speciaal heeft ingespannen voor de vorming van dit college. NEDERLAND KRIJGT 120 STARFIGHTERS Nederland zal in totaal 120 Starfigh- ters krijgen, aldus in in NAVO-kringen in Bonn vernomen. Van dit aantal wor den 95 vliegtuigen betrokken uit de „pool" die wordt gevormd door Neder land, West-Duitsland, België en Italië. De bouw van 25 Starfighters wordt be kostigd uit een fonds van 140 miljoen dollar (ca. 530 miljoen gulden), dat de Verenigde Staten voor de bouw van 100 Starfighters hebben beschikbaar gesteld. De vier landen zullen omstreeks 1965 in totaal 1045 Starfighters bezitten. In West-Duitsland zullen, naast de 604 ge meenschappelijk vervaardigde Starfigh ters, nog 96 jagers en 30 Starfighters- lestoestellen (voor twee personen) in ge bruik zyn. Deze toestellen hebben de Verenigde Staten aan de Bondsrepubliek verkocht. België krijgt 75 toestellen uit het Eu ropese bouwprogramma en 25 uit het Amerikaanse fonds, Italië resp. 75 en 50. In de Bondsrepubliek zijn twee pro- duktiegroepen gevormd, „Noord", die o.m. Weser-Flugzeugbau en Hamburger Flugzeugbau omvat, „Zuid" met o.m. Messerschmidt, Dornier, Heinkel en Siebel. In Nederland, België en Ita lië nemen FokkerAviolanda, Sab- cafairy en Fiat aan de produktie deel. De Amerikaanse General Electric- straalmotoren worden door F.N. in Bel gië en BMW in West-Duitsland in licen tie gebouwd. De prijs van een Starfighiter is ong'ê- veer 4.5 miljoen gulden. Het oorspronke- lijke verdrag voor de gemeenschappelijke bouw van Starfighters dateert van 5 maart 1960. Op de Navo-vergadering die in december in Parijs werd gehouden sloot ook Italië zich bij dit verdrag aan. De Starfighter zal worden gebruikt als jager, jagerbommenwerper en verken ningsvliegtuig. Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en... doen wonderen I 4 geneesmiddelen, elk afzonderlijk al wereldberoemd. Tezamen in één tablet verenigd, ondersteunen zij bovendien el* kaars werking, waardoor deze nög krach tiger is dan kon worden verwacht. De combinatie Chefarine „4" doet werkelijk wonderen en brengt vaak baat waar andere middelen falen I Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chefaro*. 20 tabl. 10.80. Voordelige gezinsverpakking 100 tabl. f3.60 BIJNA SLACHTOFFERS VAN KOOLMONOXYDE (Van onze Utrechtse correspondentN Doortastend optreden van de buren, die de politie hebben gewaarschuwd, heeft voorkomen, dat de heer en me vrouw Van Leeuwen van het Queeckho- venplein te Utrecht door koolmonoxyde- vergiftiging om het leven kwamen. Het echtpaar Van Leeuwen is slecht ter been, gevolg van kinderverlamming, en het werd door de politie in bed aange troffen. Zwak hulpgeroep van de 53-jarige me vrouw A. E. van Leeuwen—de Greeff werd gehoord bij de buren, de familie Schreurs. De heer J. Schreurs waar schuwde direct de politie. De deur van het huis op nr. 28 werd opengebroken. De toestand van de heer J. G. van Leeuwen, een 51-jarige maga- zijnchef, was het slechtst. De GG en GD werd gewaarschuwd en de bedwelmde mensen werden direct naar het beade mingscentrum van het Academisch zie kenhuis gebracht. Het gasbedrijf heeft de zaak in onderzoek. Agenda Café Aniba: Ledenvergadering Tuiniers- en Bloemistenver. D.E.V. 8 uur nam. Hotel Central: Voorlichting „Spreken in het openbaar". 8 uur nam. Prediker: Evangelist J. E. v. d. Brink. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Ontspannings avond Ned. Chr. Radiover. 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Chr. Reisstichtlng. Films en causerie. 8 uur nam. Wassenaar: Jeugdhuis. Jaarver gadering Chr. Middenstandsbond. 8 uur nam. Voorschoten. Gebouw Chr. Be langen: prof. dr. J. de Graaf over: „Hoe leeft de mens in Rusland" voor Culturele Commissie Hervormde Jeugdraad. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. Het Gulden Vlies: Ver. tot bevordering van de welsprekendheid. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer)Jaarvergade ring Vita Nova. 9.30 uur voorm. Zomerzorg: Jaarverg. Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur nam. DONDERDAG Boshuis (Hoflaan)Prot. Commissie voor Gerepatrieerden. Spr. ds. H. Zunne- berg. 8 uur nam. Prediker: Spr. ds. J. A. Smlnk van Den Haag. 8 uur nam. BINNENLAND Prof. dr. J. ten Cate, hoogleraar in de fysiologie aan de universiteit van Am sterdam. is benoemd tot ere-lid van de „Academy of Zoology" te Agra (India) en een van zijn oud-leerlingen, de Wage- ningse hoogleraar, prof. dr. J. de Wilde, tot lid van dezelfde academie. Tevens werden beide hoogleraren op de onlangs in Agra gehouden algemene vergadering van de „Academy of Zoology" gekozen tot leden van het uitvoerend comité. Gistermiddag heeft sergeant-vlieger Schwirtz met een Piper „Cub" vliegtuig van de vliegbasis Ypenburg van de Kon. Luchtmacht onder de gemeente Eemnes een voorzorgslanding uitgevoerd nabij een hotel aan de weg Utrecht-Amsterdam. Deze landing geschiedde omdat het zicht slecht werd en er mist kwam opzetten. De landing had een vlot verloop. Er is geen schade aangericht, de vlieger is on gedeerd. BUITENLAND De leider van de Westduitse socia listen. Erich Ollenhauer, is gisteren op uitnodiging van de Britse regering voor een bezoek van zes dagen in Londen aan gekomen. Hij zal voornamelijk besprekin gen voeren over economische kwesties. Op een bijeenkomst van de „Aziati sche anti-communistische volksliga" in Taipeh, Formosa, is een resolutie aange nomen waarin vrijwilligers worden opge roepen om „de strijd van het volk voor vrijheid" in communlstisch-China te steu nen. De bijeenkomst werd toegesproken door generalissimo Tsjang Kai-sjek. In het Mexicaanse dorpje San Mar tin Huixuqilucan werden vier mensen ge dood en een vijftigtal gewond, toen zon dag tijdens een kerkdienst een in een bijgebouwtje opgeslagen partij vuurwerk ontplofte. Het was daar opgeslagen in verband met feestelijkheden ter ere van de schutspatroon van het dorp. Het Peklngse „Volksdagblad" heeft in een hoofdartikel aangedrongen op over leg met de boeren alvorens de produktle- cijfers voor het komende seizoen van de communes worden vastgesteld. „De plan nen voor de produktie van de communes moeten in de massa geworteld zijn", aldus het blad. De produktie heeft zijn grenzen omdat in China de resultaten van de landbouw afhankelijk zijn van menselijke en natuurlijke factoren. Dit jaar zullen omstreeks 800 West duitse dienstweigeraars in ziekenhuizen en andere verpleeginrichtingen dienst doen. De lichtingen 1937 en 1938 hebben 2.442 principiële dienstweigeraars opgele verd wier bezwaren zijn erkend. ZIJ heb ben dezelfde „diensttijd" (een Jaar) als hun leeftijdgenoten onder de wapenen dezelfde rechten en ontvangen eveneens „soldij" van twee mark per dag. De actie van de Japanse politie tegen jongelui die messen dragen, heeft zo'n succes, dat de messenmakers een zeer oud beroep in Japan met onder gang worden bedreigd. De actie begon na de moord op de socialistenleider, Asanoe- ma, vorig Jaar herfst. In Glfoe, het cen trum van de messenmakers, is de gemid delde verkoop per onderneming gedaald van 4.000 dozijn per maand tot 6 en 4 dozijn in november en december. De messenmakers hebben nu do regering verzocht de actie te staken. Nabij Pasadena, In de Amerikaanse staat Maryland, zijn zeven kleine kinde ren en een volwassene gisteren omge komen, toen hun woning in vlammen opging. Zes van de kinderen, die een leeftijd hadden van negen maanden tot zes Jaar, behoorden tot één gezin. De 25-jarige Belg M. Boutet, die tijdens de ongeregeldheden in Luik op 6 januari door een verdwaalde kogel werd getroffen, is zondag in een ziekenhuis in Luik overleden. Dit vierde slachtoffer van de stakingen, dat overigens niet aan de stakingsrelletjes, die tot de ongere geldheden leidden, had deelgenomen, werd geraakt op het moment waarop hij een winkel wilde binnengaan. Blijkens nadere berichten zijn als gevolg van het vergaan van een rivier vaartuig in de monding van de Irrawaddy, in Birma, niet vijftig, doch acht mensen omgekomen. De meeste opvarende kon den door in de buurt varende sampans worden gered. Omstreeks het midden van 1964 zal de grootste onderzeese telefoonkabel tussen Australië, Nieuw-Zeeland en Ca nada gereed zijn. Het materiaal. 8.700 mijl kabel en 335 versterkers, ter waarde van 18 miljoen pond sterling (ca. 180 mil joen gld.) is besteld in Engeland. In het centrum van Milaan is het maandag tot gevechten gekomen tussen demonstrerende boeren en politie. Een tiental personen liep verwondingen op, eveneens een tiental werd gearresteerd, De gevechten ontstonden, toen de minis ter van Landbouw, Martinelll in Mi laan om een officiële plechtigheid bij te wonen weigerde een delegatie van de boeren te ontvangen. De boeren protes teerden tegen de import van goedkope boter en goedkoop veevoeder. In Zwitserland is een spionagekom- plot ontdekt, in verband waarmede vrijdag jl. in Zurich drie arrestaties zijn verricht. De identiteit en nationaliteit van de aangehoudenen z(jn niet bekendgemaakt, justitie en politie maakten slechts bekend dat het hier spionage „ten nadele van Zwitserland" betreft. Een fabriek in Tokio heeft een mo tortje van twintig bij veertig millimeter en een gewicht van drie gram gefabri ceerd dat zal kunnen worden gebruikt voor foto-apparaten bandopnameapparaten pla- tendraalers en andere precisle-apparatuur. Het zou de kleinste motor ter wereld zijn. Volgens een dagorder van de Bel gische minister van Defensie zal aan alle Belgische militairen, die hebben deelge nomen aan het handhaven van de orde tijdens de stakingsperiode een bijzonder verlof van 48 uur worden gegeven. De minister bracht in zijn dagorde hulde aan de „geest van discipline, de moed en de, koelbloedigheid der troepen, die hebben bijgedragen tot het behoud van de orde en de democratische instellingen". Een gedeelte van de wlnteroogst in de Zuidchlnese provincie Kwantoeng is door de „hevige koudegolf van de afgelo- §en jaren beschadigd, zo heeft Radio eking medegedeeld. De omvang van de schade werd niet medegedeeld, maar er werd gezegd, dat de koudegolf de provin cie van 17 tot 21 Januari heeft getroffen. Het zuidelijk deel van de Argentijnse provincie Buenos Aires is door overstro mingen geteisterd. Voor zover tot nu toe bekend zijn er 11 mensen om het leven gekomen; 37 worden er vermist. De schade wordt geschat op 55 miljoen dollar. In het gebied van Tandil, dat het zwaarst getroffen ls, begint bet water te zakken. Een groot Brits papierconcern en een textielfirma hebben in Londen bekend gemaakt, dat zij een nieuwe maatschappij zullen vormen voor proeven met de ver vaardiging van niet-geweven stoffen. De Albert E. Reed en Company Ltd., moeder maatschappij van de Reed Papergroep, en de Lantor Ltd, een grote producent van niet-geweven stoffen in Groot-Brittannië, Nederland en Australië, hebben medege deeld. dat de nieuwe maatschappij een beginkapitaal van 100.000 pond sterling zal krygen. Lichtelyk nerveus en een kwartier te vroeg kwam de echtgenoot van Prinses Margaret, Tony Armstrong-Jones, gister ochtend in een door een chauffeur be stuurde zwarte „Rover" bij zijn nieuwe kantoor in West End aan. Armstrong Jones is thans adviseur van de raad voor indus triële vormgeving in Haymarket. Een groot aantal journalisten, fotografen en nieuws gierigen had zich voor het gebouw ver zameld. Armstrong-Jones, zonder jas en nerveus glimlachend, werd bij de ingang van het gebouw begroet door de directeur van de raad. Paul Reilly. Gistermiddag is ex-keizerin Soraja tezamen met haar moeder in Wenen aan gekomen. waar zij haar intrek heeft ge nomen in de vorstelijke appartementen van het hotel „Bristol". Zij zal enkele dagen in Wenen blijven om aandeelhoud ster te worden van een nieuwe autofabriek, die in de omgeving van Wenen zal worden gebouwd. Deze fabriek zal het gemeen schappelijk bedrijf worden van Soraja en van de autofabrikant York Noble, 'n vroe gere Wener, die jaren geleden in Engeland een autofabriek heeft opgericht. York No ble is 38 jaar oud. HIJ leerde Soraja vorig Jaar in Kitzbuhel kennen en ook in dit seizoen werd hij in hetzelfde wintersport- centrum dikwijls gezien in gezelschap van de vroegere keizerin. Gisteren heeft voor een rechtbank te Oslo de 32-jarige Hogne Riisnes, inwoner van de Noorse hoofdstad en gids van beroep, terechtgestaan. Hij wordt ervan be schuldigd verantwoordelijk te zijn voor het uitbreken van brand, in Juni 1959, in het nabij Voss, in Noorwegen, gelegen grote Stalhelm-hotel. De brand vergde het le ven van 25 toeristen, onder wie twee Ne derlanders. Volgens de openbare aankla ger had Riisnes dronken in bed sigaret ten liggen roken, waardoor in zijn kamer de noodlottige brand was uitgebroken, die het hotel verwoestte. Officiéél is in Londen medegedeeld, dat de volgende maand een negental de legaties van onderzoek naar Noorwegen, Zweden, Oostenrijk, Zwitserland, Portugal, Denemarken, Frankrijk, Italië en Spanje zal vertrekken, waar gesproken zal wor den over marktbehoeften, concurrentie van andere landen, prijzen en kwaliteiten. Dit zal het begin zijn van een georganiseerde Engelse campagne tot verovering van ex portmarkten. Ook zal door de delegaties de wenselijkheid worden onderzosht van uitnodiging van aankoopdelegaties naar Engeland. Met ingang van gisteren, kunnen luchtreizigers vanuit Duitsland driemaal per week per straalvliegtuig naar Tokio reizen. Deze nieuwe dienst van de West duitse luchtvaartmaatschappij „Lufthan sa" zal worden onderhouden met Boeing 707-straalvllegtuigen. De vertrekplaatsen zijn resp. Frankfurt, Hamburg, en Dussel- dorf. De route loopt via Rome, Cairo, Karatsji, Calcutta, Bangkok en Hongkong. Van de openingsvlucht werd o.a. deelgeno men door de Westduitse minister van Ver keer. Seebohm. Tijdens het bezoek aan Japan zal minister Seebohm ontvangen worden door de Japanse Keizer Hlromto. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.25 Bridgepraatje. 18.30 Amus. progr. 19.00 V. d. kind. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.45 Gram. 22.00 Muz. lezing. 22.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 22.45 Journ. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Gram. 18.30 Voor de Jeugd. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Gram. 20.30 Avondcollege. 21.00 Radiophilharm. ork. en soliste. 22.10 Veilig verkeer, klankb. 22.30 Nws. 22.40 Gehuwd en ongehuwd, lezing. 22.55 Cabaret. 23.25 Gram. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. KRO: 20.20 Filmim pressie. 20.30 Speelfilm. VOOR WOENSDAG 25 JANUARI Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. en act. 8.00 Nws. 8.18 Gram. en act. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Promenade-ork. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Hamondorgelspel. 13.00 Nws. en tentoonstellingsagenda. 13.20 Lichte muz. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Dit is Uw leven. 15.00 Als Vader niet meer werken kan, lezing.. 15.10 Voor de Jeugd. 17.00 Voordr. 17.25 Lichte muz. 17.50 Regerlngsuitz.: Emigratiepraatje d. H. A. van Luyk. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Re gerlngsuitz.: Nieuw perspectief voor het bibliotheekwerk in de provincie, d. mr. L. B. van Ommen, chef afd. volksontwlkke- snH(3)U!I0<! :3tnssoido H0 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezenl ling van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. 18.50 Radio- volksuniversiteit: Toneel: het literaire as pect, d. W. Pos. 19.00 Voor de kind. 19.10 Ik hoor de roep. toespr. 19.20 Act. en VARA-varia. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.50 De vreemde vrucht, hoorsp. 22.40 Nws. 22.50 Zestig Jaar levenservaring, lezing. 23.00 Gram. 23.15 Tussen mens en nevelvlek, >raatje. 23.30 Jazzmuz. m. comm. 23.55- 14.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram 7.30 Schriftlezing en overdenking. 7.40 Ge wijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Gram. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. 11.05 De ko peren helm, hoorsp. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Koor en ork. 12.37 Alle-Dag-Kerkdienst. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad, lezing. 13.20 Musettemuz. 13.45 Gram. 15.00 Jongerenork. 15.45 Pla no A quatre mains. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18 00 Koorzang. 18.20 Het spec trum, lezing. 18.35 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Pianorecital. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lich te muz. 20.10 Kamerork. 21.00 Menno Sl- monsz, van de Gemeente Gods. lezing. 21.20 Vocaal ens. 21.40 Gram. 21.45 Muz. discussie. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverden king. 22.55 Gram. 23.25 Platennieuws. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (over de 4e lijn, van 1820 uur) Charleston (Mack), Orkest Peter Cra mer; Alexander's Ragtime Band (Berlin), id.; Rag mop, Fritz Schulz Reichel; Dob's cha cha (Dobschinskl), Klarinetten blues (Ellington), Orkest Max Greger; Lullaby of blrdland (Shearing), Trio Pia Beek; Donna vatra (Möckel), Orkest Adalbert Lutter; Red river rock (Reed), Orkest Roberto del Gado; Roulette (Stanford), Fritz Schulz Reichel; Das hab' ich in Pa ris gelernt (Henning). Festival swing (Sandmann), Orkest Max Greger; The whistler and hls dog (Pryor), The Alley Cats: Sing little birdie (Butcher), Teddy Johnson, Pearl Carr; Let the great big world keep turning (Grey), Eddie Calvert; Problems (Bryant), The Everley Brothers; Music, music, music - If you were the only girl in the world - I'm nobody's sweetheart now - Yes, Sir that's my babv, Russ Conway; Suzie darlin* (Luke), Chris Howland; Hot cappuchino (Rubmchik), Orkest Lou Busch; Torero (Carosone), Fred Bertelmann; Golden striker (Lewis), The Oscar Peterson Trio; Diana (Anka), Connie, das Hansen Quartett; Across the alley from the Alamo (Greene), The Jac kie Davis Trio; We should be together (Loudermilk), The Cordettes; Happy days and lonely nights (Fisher), Orkest_ Phil Gerecht 10: Jaarvergadering Vereniging van Vrijzinig Hervormden Leiden/Oegst- geest. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)K. en O. Resi dentie-orkest o.l.v. W. van Otterloo. Solo- pianist Yuri Boukoff. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer)Jeugd Natuur- wacht. Instructiefilms leerlingen 5de klas. 9.15 uur voorm. en 2.15 uur nam. VRIJDAG PredikerEvangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Prytaneum: Salon Indiën. Spr. dr. J. M. L. Peters over: „Mededeling en expressie in filmtaal". 8 ur nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus letter kunde O.I.V. Ad. den Besten". 8 uur nam. Restaurant Van der Heijden: Leidse Filmliga. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Ned. Comedie „Kasteel in Zweden". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Uitvoering Chr. Tamboer- en Pijpercorps „Kunst en Ge noegen". 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Italië-avond en mo deshow Ned. Reisver. 8 uur nam. ZATERDAG Clubhuls Oosterkwartier: Streekconfe- rentie speeltuinwerk. 3.30 uur nam. Den Burcht (grote zaal): Feestavond Personeelsver. „De Landbouw". 8 uur nam. De Kleine Burcht: Feestavond Ver. „Onze Tuin". 8 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 1011 uur voorm. Bijbelstudie; 11 uur voorm. ds. N. Heijkoop van Huis ter Helde. Restaurant Van der Heijden: Leden- verg. Chr. Hist. Unie. 3 uur nam. ZONDAG Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. Stadszaal (grote zaal)Clubmatch Ky- nologenver. „Rijnland". 11 uur voorm. 5 uur nam. MAANDAG Hotel Central: Jaarverg. Broederschap van oud-padvinders. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Jaarverg. Kath. Middenstandsbond. 8 uur nam. Stadszaal (foyer): K. en O. Causerie E. J. W. Schuier „Nederlandse helikopters boven het woelige Nabije Oosten". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Academie: Tentoonstelling van werk van Wim Bors, Johannes van Hoften en dada-documenten (tot 5 februari). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur BIOSCOPEN Studio: „De Maagdenbron". 18 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 445. 7 en 9.15 uur. Luvor: „De zondares van Parijs". 18 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Lldo: „De wraak van een verdachte" 18 jaar Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Casino: "Les quatre cents coups". 18 Jr. (vrijdag, zaterdag en zondag) „M., een stad zoekt haar moordenaar". 18 Jaar. (maandag t.e.m. donderdag). Trianon: „Minnespel". 18 Jaar. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „De brulden der Morlock monsters" 14 Jr. Werkd.: 2.30, 7.15 en 9 15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „La Traviata". Astra-theater Wassenaar - Van vrijdag tot en met woensdag 8 uur; zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur "Some like it hot" 18 Jaar Donderdag 8 uur "Love in the Afternoon" 14 Jaar. Zondag en woens dag 2.30 uur 'rThe Geisha boy". Alle leeftijden. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Lelden is geopend Apotheek Kok. Rapenburg 9, tel. 24807. BIJ geen gehoor bij Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op doktersteleioon 22222. Tate; To know him is to love him (Spec- tor), Evelyn Kingsley; Limehouse blues (Furber), The Alley Cats: Piove (Modug- no). Umberto Marcato; Angelina (Hart), Eddie Calvert; Come prima (Taccanl), Quartetto Enzo Gallo; Some of these days - The honey-suckle and the bee - Hello, hello, who's your ladyfriend - In a shanty in old Shanty town, Russ Conway; Bird dog (Bourleaux), The Everly Brothers; Cayo coco (Hague), Orkest Lou Busch; Hawaiian wedding song (King), Andy Wil liams; Bye bye blackbird (Henderson)The Oscar Peterson Trio; Midget rod (Jack son), Milt Jackson, Bobby Jaspar, Tommy Flanningan, Kenny Burrell, Percy Heath, Art Tavlor; I'm afraid the masquerade is over (Wrubel), id.; Sweet and lovely (Arnhelm), id.; Heigh-ho (Moirey), Dave Brubeck, Paul Desmond, Norman Bates, Joe Morello; Some day my prince will come (Morey), One song (Morey), id. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 17.00 Jeugdjourn. KRO: 17.10- 17.30 Voor de kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Achter het nws. 20.30 Zang en piano. 20.40 Documentair programma. 21.10 Franse chansons. 21.30 Welbeschouwd, forum. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Volksdansen. 13.30 Voor de landb. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Zangrecital. 14.40 Gram. 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoorspelen. 17.00 Ves pers. 17.45 Lezing. 18.00 Voor de kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Gram. 20.30 Quiz. 21.00 Ork. conc. (Om 22.03-22.20 Lezing). 23.00 Nws. en ber. 23.30 Voordr. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Pianorecital. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Gevar. muz. 13.31 Popul. muz. 14.31 Gevar. muz. 14.45 Voor de kleuters, 15.00 Voor de vrouw. 16.00 Lichte muz. 16.45 Muz. bij het werk. 17.31 Mrs. Dale's dagb. 17.45 Ultsl. races 17.48 Gram. 18.31 Lich te muz. en ber. 19.40 Sportnws. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en Journ. 20.25 Sport. 20.31 Hoorsp. 21.00 Hoorsp. 21.31 Gevar. progr. 22.31 Verz. progr. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Monte Carlo Rally. 23.45 Ge var. muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Muz. v. blaaslnstrum. 13.00 Nws. 13.15 Operettemuz. 16.00 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. muz. 19.00 Nws. 19.15 Ork. conc. 21.45 Nws. 22.15 Pianomuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.25 Gram. 14.15 Kamermuz. 15.05 Gevar. muz. 16.56 Gram. 19.00 Nws. 19.20 Gram. 19.30 Gevar. muz. 23.10 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel. 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Operamuz. 13.30 Balletmuz. 14.00 Schoolradio. 14.45 Schoolkoor. 15.00 Gram. 15.05 Schoolkoor. 15.20 Muz. van Blaaslnstrum. 16.00 Koersen. 16.06 Engelse les. 16.21 Negro-spirituals. 17.45 Piano recital. 17.00 Nws. 17.15 Gram. 17.20 To- neelkron. 17.50 Boekennws. 18.00 Leken- moraal en -filosofie. 18.20 Voor de sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 School koor. 20 00 Vlaanderen zendt zijn zonen uit. klankb. 20.30 Akademie des Dlskofie- len. 22.00 Nws. 22.15 Pedagogisch praatje. 22.25-23.00 Volksmuz. 484 m.: geen opgaaf ontvangen. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam geh. bew. Den Helder geh. bew. Ypenburg geh. bew. Vlisslngen geh. bew. Eelde licht bew. De Bilt geh. bew. Twente geh. bew. Eindhoven geh. bew. Z.-Limburg geh. bew. Helsinki poolsneeuw Stockholm half bew. Oslo sneeuw Kopenhageiewaar bew. Aberdeen hagelbui Londen notregen Brussel geh. bew. Luxemburg geh. bew. Parl)6 geh. bew. Bordeaux notregen pi. g- M ij c| |3 SS Efct no 6 2-20 o 6 3-30 ono 5 3-20 nno 4 3 0 0.3 ono 6 1-60 no 3 2-20 ono 5 1-5 0.1 nno 4 2-10 n 4 2-10 n 7 -8-14 0.1 n 2-5-7 0.2 2 -4 -13 0.1 Grenoble Nice Berlijn regen half bew. onbew. Frankfort geh. bew. Milnchen sneeuw 6 13 4-0- Zürlch Genève Locarno Wenen fnnsbruck Belgrado Athene Rome Ajacclo Madrid Mallorca Lissabon sneeuw regen gen, bew. f;eh. bew. Icht bew. licht bew. zwaar bew. notregen licht bew. onbew. notregen regen windst. 0 wlnd8t. 4 ono 2 7 zzw 6 15 windst. 12 no 2 16 windst. 5 nnw 3 13 zzw 4 14 0 4 1 11 0 4 -6 0 -3 2 -7 0 9 10 9 1

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2