Mr. D. Reitsma geïnstalleerd als burgemeester van Warns veld Ouhaas A. de Groot nam afscheid van padvinders in Voorschoten Bevolking bereidde liem een hartelijk welkom Benoemd tot ere-O.D.C. Leidse volkstuinders kregen een toelichting op vooruitzichten BEURS VAN AMSTERDAM Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 17 januari 1961 Tweede blad no. 30256 Onze oud-stadgenoot mr. D. Reitsma, zoon van de directeur van het Openbaar Slachthuis, dr. K. Reitsma, is gistermiddag door de bevolking van Warnsveld hartelijk begroet als burgemeester van deze vriendelijke Gelderse gemeente gelegen onder de rook van Zutfen. Van de grens der gemeente werd in een open auto naar het centrum gereden. In Wichmond zongen schoolkinderen een welkomstlied en speelde een muziekkorps; in Warnsveld stond een erewacht van landelyke ruiters en eveneens een muziek korps opgesteld. Terwijl de nieuwe burgemeester met zijn echtgenote en beide dochtertjes een rondrit door het dorp maakte, wachtte in de raadzaal van het Ge meentehuis een groot gezelschap op zijn komst. Met de raadsleden waren hier diverse burgemeesters van omlig gende gemeenten bijeen, overste jhr. Mollerus, districtscommandant van de Rijkspolitie te Apeldoorn, familieleden van de nieuwe burgemeester, gemeente ambtenaren en vele anderen. Nadat het college van B. en W. en de leden van het ere-comité zich by hen hadden gevoegd, opende waarne mend burgemeester mr. S. Blankenstein de bijzondere vergadering. Gemeente-secretaris J. Glas las het K.b., houdende de benoeming van mr. Reitsma tot burgemeester van Warns veld, waarna de jongste raadsleden, de heren G. J. Wuestenenk, wethouder, en Maalderink, de nieuwe functionaris en echtgenote binnen leidden. Rede waarn. burgemeester Waarnemend burgemeester mr. S. Blankenstein verwelkomde mr. Reitsma en diens gezin en wenste hem geluk met zijn benoeming. „U zult zich kunnen voorstellen, aldus spr. met hoeveel spanning we op uw benoeming hebben gewacht en met hoe veel ongeduld we week na week zagen voorbij gaan, zonder dat het lang ver beide nieuws ons bereikte. Immers, de figuur van de eerste burger kan voor een gemeente van zo grote betekenis zfjn. In de grote stadsgemeenten is de burgemeester een verre autoriteit, die men wellicht bij name of van gezicht, imaar zelden van nabij als mens tot WASSENAAR ZILVERMEEUWEN WONNEN ZWEMDRIEKAMP Met een uiterst klein verschil heeft zondagmiddag de Wassenaarse zwem vereniging „De Zilvermeeuwen" het eer ste gedeelte van een zwemdriekamp met de Rotterdamse Vereniging LAC en de Haagse vereniging Swift gewonnen. De Zilvermeeuwen eindigen met 899,2pnt, voor Swift met 899,4pnt. en LAC met 978,2pnt. R.-K. jongeren vierden derde lustrum heel opgewekt De r.- k. jongeren hebben het vijftienjarig bestaan van hun jeugdbe weging gevierd. De feestdag werd begon nen met het bijwonen van de Hoogmis in de St.-Willibrordkerk. Daarna was er in de foyer van het Verenigingsgebouw een feestelyk onbbijt, waaraan ook ver scheidene oud-bestuursleden aanzaten. De aalmoeziener, kapelaan G. Lagerberg, wenste in een hartelijke toespraak be stuur en leden geluk met het derde lus trum. Hij herinnerde aan de activiteiten van de oprichters en de voorzitters en de bestuursleden die op hen volgden en con stateerde, dat er in de beweging een goede geest heerst, ook al waren er niet alleen „ups", maar evenzeer „downs" in het verenigingsleven. De heer G. van Noort, oprichter en eerste voorzitter herinnerde eraan hoe 15 jaar geleden uit een aantal „ruziezoeken de jongelui" een algemene Katholieke Jongemannenibeweging ontstond, die la ter een werd met de Jonge Vrouwenge meenschap. Het was kapelaan P. A. van den Bosch .thans deken te Noordwijk, die het initiatief nam alle jongelui ondar te brengen in een beweging. Namens de oud-bestuursleden bood spreker het be stuur een geschenk onder couvert aan. De secretaresse, mej. Mary Beuk las enkele schriftelijke felicitaties voor: van oud-burgemeester van Wijnbergen, van deken van den Bosch en van loco-burge meester mr. dr. Hazenberg. 's Avonds kwamen de jongeren bijeen in het Verenigingsgebouw, waar na een inleidend woord door de heer Bram Slootweg en een waarderende toespraak van pastoor J. P. Buys een bijzonder vlpt cabaretprogramma werd afgewerkt door het Amsterdams Studentencabaret, on der de titel „Niet Sexpres". De feest avond werd besloten met dansen op mu ziek van het eigen dansorkest De Torna do's. WARMOND Burgerlijke Stand Geboren: Enne, zn van E. van Ham en C. H. M. Moonen. OndertrouwdC. G. J. Beijk, 24 Jr en J. A. C. van Rijn, 21 jr. Getrouwd: Th. M. M. Warmenhoven, 30 Jr en C. W. P. Slkking, 27 Jr. Overleden: C. de Vogel, 76 Jaar, e.v. M. van Seggelen. Waarn. burgemeester Blanken stein hangt zijn opvolger de ambts keten om. mens kent. In een gemeente als de onze, is dat contact van mens tot mens ge lukkig nog mogelijk. Sterker nog: ge wenst en ik zou haast zeggen: nood zakelijk. Slechts dan geeft deze mooie functie volle bevrediging en arbeids vreugde, wanneer er een innige band bestaat tussen burgerij en gemeentelijke bestuurders en wel speciaal tussen bur gerij en burgemeester. Als tussen hen ontstaat en blijft bestaan een band van saamhorigheid, harmonie, vertrouwen en kameraadschap, dan kan uit een samenwerking, waarvan dit de pijlers zijn, een zegenrijk resultaat voor de gemeente worden verwacht". „Bij een dergelijke constellatie wordt uiteraard veel van de burgemeester ge vergd, maar wanneer hij erin slaagt, dat resultaat te bereiken, vindt hij vreugde en voldoening in zijn werk". „U is geboren Geldersman het klinkt wat chauvinistisch maar dat doet ons deugd. U kent reeds onze land aard, onze mooie Achterhoek, ook Warnsveld was u niet geheel onbekend. Goede geluiden, welke het mogelijk ma ken u met vertrouwen tegemoet te tre den. Van dit vertrouwen heeft de bur gerij zojuist reeds blijk gegeven en het is nog altijd zo geweest dat, wanneer men vertrouwen geeft, men vertrouwen ontmoet". Spr. twijfelde er niet aan of mr. Reitsma zal zich volledig geven aan de moeilijke, maar mooie taak, waarvoor hij gesteld is. Er is werk in overvloed en de nieuwe burgemeester zal zich daar in spoedig kunnen inwerken. Hij zal ook zeker zijn best doen de gemeente gron dig en tot in de verste uithoeken te leren kennen, want deze gemeente met haar grote dorpskern Warnsveld, haar kleinere dorpskern Wichmond, haar buurtschappen Warken, Leesten, Brons- bergen en Vierakker, haar uitgebreid agrarisch gebied, haar prachtig natuur schoon is de moeite waard om grondig te leren kennen. „Wethouders en raad zullen u onge twijfeld gaarne van voorlichting en ad vies dienen en daardoor uw taak ver gemakkelijken. Een korps van toegewij de ambtenaren en beambten staat u ten dienste, geleid door kundige dienst- chefs. Een goede brandweer, een B.B. die met een uitnemende kern zijn ver dere afbouw onder uw leiding zal moe ten vinden, een politiekorps, weliswaar klein, maar van goeden wille, is even eens tot uw dienst". „Ambtenaar-zijn wil nu eenmaal naar mijn mening zeggen: „dienen". Dienen van de medemens en daarin vindt men tenslotte het hoogste geluk. Dienen is vooral ook de taak van de burgemeester en de beide facetten van zijn ambt: het burgemeesterschap en het burger vaderschap, zijn daarbij even belang rijk". Spr. hoopte, dat het mr. Reitsma en de zijnen in deze gemeente goed zou mogen gaan en dat veel geluk zijn deel zou mogen zijn, om vervolgens mevr. Retisma geluk te wensen met de be noeming van haar echtgenoot. „Moge Warnsveld, moge het mooie huis aan de Rhienderinklaan voor u betekenen het begin van een periode van geluk en vreugde. Ook op u zal als burgemeesters vrouw een taak rusten. Ik ben over tuigd, dat u die met vreugde op u zult nemen". Mr. Blankenstein verklaarde zijn op volger als geinstalleerd, hing deze de ambtsketen om en overhandigde de voorzittershamer. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 17 Jan. Vette vorkenemarkt. Aanvoer 225 varkens. Noteringen per kg. levend gewicht. Zware varkens geen. Lichte varkens 1.941.98. slagersvarkens 1.992.02, zeugen 1.711.76. Handel rede lijk. Afloop iets minder. LEIDEN, 17 januari. Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling. Prijzen per 100 kg: andijvie 82-104, kroten, gekookt 16 25, boerenkool 31-39, rodekool 8-14, gr. kool 16-20, prei 28-48, stoofsla 35-45, spruiten 46-6ö, uien 10-18, waspeen 30-33, winterpeen 7-9. witlof 75-110; per 100 st.: knolselderij 12-23. sla 15-25.80; per 100 bos: selderij 30-45. Vette koeien en ossen 290, gebruiksvee 672, vette kalveren 320, graskalveren 616, nuchtere kalveren 184, varkens 12, biggen 27, paarden 65, veulens 1, schapen of lam meren 218, bokken en gelten 19. Note ring: vette koelen le kw. 290-320, 2e kw. 280-290, 3e kw. 245-260; vette kalveren 290-320, 270-290, 250-270 per kg. Gras kalveren 420, 320, 220; nuchtere kalveren 75, 68, 58: exportvarkens 105, 85, 65; big gen 55, 45. 40 per stuk. Slachtpaarden 250, 230, 210 per kg. Schapen 145, 110, 90; lammeren 125, 95. 85; kalfkoeien 1300, 1150, 950; melkkoeien 1300, 1150, 950; vare koelen 820, 700. 600; vaarzen 920. 720, 620; pinken 560, 460, 400, per strik. Lezers schrijven Meer respect voor de verkeersbrigadiertjes Bij het uitgaan van een school aan de Herenstraat is het mij zaterdag j.l. op gevallen hoe weinig aandacht vele auto mobilisten schenken aan de verkeers brigadiertjes. Zij trekken zich van het opgeheven .spiegelei' niets aan, waardoor de schare' wachtende kinderen op de trottoirband snel aangroeit en de ver keersbrigadiertjes overbelast worden. Het gevolg is dat de kinderen het wach ten moe worden en trachten op andere minder drukke punten de rijweg over te steken met alle gevaren van dien, om dat dé&r elke bescherming ontbreekt. Laat de politie toch strenge maatregelen nemen tegen automobilisten, die zich van de verkeersbrigadiertjes niets aan trekken. Laten de automobilisten be denken, dat ook him kinderen dagelijks blootstaan aan de gevaren, welke bij het tegenwoordige drukke verkeer aan het oversteken van de rijweg verbonden zijn! Met dank voor de plaatsing. H. Harland, Groenoordstraat 4, Leiden. Andere sprekers Namens alle fracties in de raad sprak het oudste raadslid, de heer J. W. Addink. Na een toespraak van de nieuwe bur gemeester voerden nog het woord bur gemeester S. de Jong van Zutfen na mens collega's en burgemeesterskring „De Graafschap", mevr. Van Stralen namens de vrouwelijke en dokter Thate namens de mannelijke inwoners, ge meentesecretaris J. Glas en overste jhr. Mollerus. Tenslotte volgde een receptie In Hotel „De Pauw" Voor het front van zijn „troepen" heeft Oubaas A. de Groot, Onder-Dis- tricts-Commissaris van de Ned. Pad vinders Vereniging, zijn functies in de padvinderij neergelegd. Van 1925 totnutoe heeft de heer De Groot enorm veel aan de opbouw van de padvinderij gedaan, gedurende de jaren na de oorlog in het bijzonder in Voorschoten. Zijn grote verdiensten werden enkele jaren geleden reeds beloond met de hoogste onderscheiding, die de padvin derij kent, nl. de zilveren Jacobsstaf. Nadat Oubaas De Groot in de Kims- hoeve, het padvinderscentrum, dat aan zijn activiteiten zijn ontstaan dankt, was binnengeleid, sprak burgemeester L. de Kool namens het gemeentebestuur. De burgemeester wilde het bij een kort woord laten, omdat dat voldoende inhoud kan hebben. Hij dankte de heer De Groot namens de overheid voor het geen deze voor de jeugd in het algemeen en voor de padvinderij in het bijzonder gedaan heeft. Het is jammer U te moeten missen, maar Uw besluit is weloverwogen ge nomen. De plaats waar wij nu staan, aldus burgemeester De Kool, is historische grond geworden voor U. Nu laat U Uw werk naar buiten los, maar naar binnen zult U het vasthouden. Mevrouw De Groot werd in deze hulde betrokken, omdat zij zich met haar gezin zoveel opofferingen heeft moeten ge troosten en haar man in zyn werk bij gestaan heeft. De Districts-Commissa- ris van het District Rijnland van de N.P.V., oubaas A. Beekes, herinnerde er aan, dat zijn kennismaking met oubaas De Groot dateerde van kort na de oor log. Daarna is him contact zeer inten sief geweest, vooral bij de voorbereidin gen van koempoelans in Lunteren en cursussen in Noordwijk en Alphen aan de Rijn. Het weggaan mag in dit geval geen loslaten zyn. Het bestuur van de N.P.V. had dan ook besloten Oubaas De Groot niet zo maar te laten gaan, maar door hem te benoemen tot Ere-Onder-Dis trictscommissaris, de gelegenheid te ge ven er bjj te blijven. Het hierby behorende ereteken werd Oubaas De Groot op zijn borst gespeld, uit dankbaarheid voor het werk van zovele jaren en om de band met de N.P.V. te bestendigen. De padvinsters waren by dit afscheid ook vertegenwoordigd. Namens deze meisjes sprak de leidster „Andie" Smit woorden van dank tot Oubaas De Groot. De goede samenwerking met anders denkenden bleek nog eens, toen Oubaas J. Peeters namens de R.-K. Jeugdbewe ging en R.-K. Gidsen er van getuigde, dat in Voorschoten gebeurd was, wat nog nergens in Nederland had kunnen plaats vinden, maar dat nu begint te groeien nl. de innige samenwerking tus- alle groeperingen. .Is U niet meer bereikt zou hebben dan dat de jongens van verschillende gezindten elkaar hebben leren waar deren, dan al zou het heel wat geweest zyn", aldus Oubaas Peeters. Deze bood voorts een boeken bon aan. De opvolger van Oubaas De Groot, hopman E. Moolenaar, richtte zich al lereerst tot mevrouw De Groot, die hy als kleine vergoeding voor de vele een zame uren een boeket in de kleuren van de beweging aanbood. Zy werd daarna begiftigd met het dankbaarheids-insigne van de N.P.V. Aan Oubaas De Groot bood hy een fraaie door hopman J. de la Bije ver vaardigde oorkonde op leer aan. Hop man De la Bije lichtte de symboliek van deze oorkonde toe. Tenslotte bood hopman Moolenaar aan de scheidende OX).C. nog een vul penset aan. Oubaas De Groot was er verheugd over, dat de Jeugdbeweging nog even springlevend was als toen zy opgezet werd. De belofte, die hy 35 jaar geleden afgelegd had, was voor hem een leidraad in zijn leven geworden. Nu hij een waardig opvolger gevon den had achtte hij zijn tijd om te gaan gekomen. Spreker bracht een compli ment aan alle leidsters en leiders, want door hen was de padvinderij zo groot geworden. Oubaas De Groot was trots op de vriendschap met de R.-K. Jeugdbewe ging. Hij hoopte, dat die vriendschap nog vele jaren zal biyven bestaan. Spreker hoopte nog veel temidden van padvindsters en padvinders te mogen zyn. De byeenkomst werd daarna besloten met het zingen van „Hoort zegt het voort". By dit afscheid waren, behalve de reeds genoemde vertegenwoordigers aan wezig: Oubaas J. W. Cornelisse, O.D.C. Leiden, Oubaas N. Korenhof, AD.C. Rijnland, kapelaan J. Duivestijn, aal moezenier, en de heren Oosterbaan, Duijts, Tesink, en v. d. Salm, leden van het bestuur van de Stichting Padvinde rij Voorschoten. Een padvinder en een padvindster I Groot een oorkonde aan. Geheel Uinks burgemeester De Kool. bieden de scheidende oubaas De rechts hopman De la Bye, geheel (Poto ljj./bokmd In het structuurplan is 100 h.a. gereserveerd Gisteravond hield de Leidse Bond van Volkstuindersverenigingen in de grote zaal van „Den Burcht" een zeer goed bezochte propaganda-avond ter gelegen heid waarvan ir. J. C. H. Drost, hoofd ingenieur stedebouw gemeente Leiden, een inleiding hield over de toekomstige uitbreidingsplannen van de gemeente Leiden en de permanente volkstuincom plexen, die hierin een plaats zullen krij gen. In zijn welkomstwoord, richtte de voorzitter, de heer A. Zaalberg zich in het by zonder tot ir. Drost, de sport- en recreatie-ambtenaar van de gemeente Rotterdam de heer F. Mertens alsmede tot de afgevaardigden van het hoofd bestuur, de vertegenwoordigers van de Planteziektekundige- dienst en een aan tal zusterverenigingen. De heer Drost kon zich wel indenken, dat de aanwezige volkstuinders meer be langstelling hadden voor een overzicht van de toekomstplannen t.a.v. de volks tuinen, dan wel voor een gedetailleerd overzicht van het Leidse structuurplan. Toch stonden, aldus spreker, beide plan nen in een zeer nauw verband met el kaar, daar het creëren van permanente volkstuincomplexen niet mogelijk is zon der dat het structuurplan verwezenlijkt wordt. Leiden is op één na de dichtst bevolkte stad van ons land met een be volkingsdichtheid van 7732 per km2. Het artikel „grond" was en bleef in Leiden bijzonder schaars en bij de distributie hiervan moest de woningbouw primair worden gesteld. Dit heeft mede tot ge volg gehad, dat de volkstuinen op een enkele uitzondering na, uit het centrum werden verdreven en slechts hier en daar aan de rand van de gemeentegrens permanent konden worden gecreëerd. Woning- en ruimtenood hebben ertoe geleid, dat Leiden enige jaren geleden het zg. structuurplan ontwierp, dat voorzag in een stadsplan met ruim 200.000 inwoners alsmede de nodige re creatieruimte o.m. voor permanente volkstuincomplexen Thans moeten ruim 95000 inwoners het doen met 30 ha sportterrein, 20 ha volkstuinen, 28 ha wykgroen, en ca 3 ha speeltuinruimte, hetgeen neerkomt op ca 84 vierkante meter per inwoner, ter- wyl algemeen wordt aangenomen dat per inwoner ca 30 vierkante meter be schikbaar moet zyn. Het totale tekort aan recreatieruimte in Leiden o.m. voor het aanleggen van speelweiden, zwem baden, volkstuinen, stadsgroen e.d. be draagt ca 215 ha, hetgeen wel een be wijs is, aldus spreker, dat de onderhavige nood zeer groot kan worden genoemd. Ten aanzien van de volkstuinen kan in het huidige stadium nog maar weinig worden gedaan en zal een uitbreiding van het aantal slechts hier en daar in zeer geringe mate kunnen worden ge realiseerd, terwijl zelfs met een zekere terugloop rekening moet worden gehou den. In het voorgestelde structuurplan is o.m. voor de volkstuinen, als zynde of ficieel erkende recreatiegebieden, een ruime plaats gereserveerd met ca 100 ha beschikbare grond, waarby rekening is gehouden met byzondere eisen, die hier by moeten worden gesteld, zoals de aan- „Leidse" zeemeeuw in Lissabon neergeschoten Een zeemeeuw, die gemerkt was met een Nederlands kenteken, is gisteren door vogel jager Jose Matos uit Caminha in Portugal bij de rivier de Coura naar beneden geschoten. Het kenteken op de meeuwenpoot luidde„Museum - Nat. - Hist. - Leiden, Holland" leg van goede toegangswegen, parkeer- gelegenheden en de afstanden ten op zichte van de woonwyken. Aan het slot van zUn leerzaam en in teressant betoog, sprak de heer Drost de wens uit, dat de Leidse volkstuinders bij de verwezelijking van het gestelde plan, hun tuinen niet zullen bebouwen met aantrekkelijke huisjes voor de ver huur aan de meest biedende vakantie ganger, zoals dit elders maar al te vaak voorkomt. In zijn dankwoorden tot de heer Drost, sprak de voorzitter de overtuiging uit, dat de belangen van de Leidsevolktuin- ders by het gemeentebestuur en de heer Drost in zeer goede handen zijn. Na de pauze vulde de heer Mertens met een plaatje en een praatje het resterende deel van de avond, waarbij hij zijn praatje visueel toelichtte met een aan tal fraaie kleurendia's o.a. van de no riade, enige Volkstuincomplexen in ons land en de receptie ter gelegenheid van het 20 jarig bestaan van de Leidse Bond. BEURSOVERZICHT Philips flauw AMSTERDAM, 17 Januari Ook vandaag werd Philips aangeboden waardoor de koers bij de opening op 1082, circa 20 punten beneden de slot- koers van gisteren bleef. Gedurende de verdere beursduur werd nog 1075 ge daan. Hierna trad een herstel in waar door de openingskoers van 1082 weder om werd bereikt. De laatste dagen wor den de elektrowaarden door één grote verkoper steeds in de markt gebracht. Daarnaast is het vooral het publiek dat tot verkopen is overgegaan. Ook Ameri ka ging vandaag en de voorgaande beursdagen tot verkopen over. Toch is de beurs van mening, dat de flauwe stemming voor Philips, plotseling kan omslaan in een willige stemming, wan neer New York tot aankopen mocht overgaan. Het was vanmiddag vrij le vendig in de Philipshoek. De stemming voor de overige internationals was vast. Aku's werden uit de markt genomen en noteerden op 510 ruim zeven punten ho_ ger. De Ver. Glanzstoff, waarin Aku een meerderheidsbelang heeft, boekte over 1960 een 11,4% hogere omzet. De voor uitzichten voor dit Jaar zijn voor het concern gunstig. Een en ander was voor het publiek en de beroepsspeculatie vol doende om tot aankopen van de rayon aandelen over te gaan. Kon. Olie ging rustig voort met de haussetendentie. Deze aandelen ontmoetten wederom pu blieke belangstelling. Niettegenstaande de prijs daalde van f 139,70 tot f 139,20 bedroeg de koers winst voor de olie-aandelen, vergeleken met de slotkoers van gisteren, f 1,20. Hoogovens plus 8 punten op 820 bij kalme handel. Unilevers openden op 838, plus 3 punten, doch daalden daarna tot 835. Wall Street sloot gisteren door- elkaar hoger. De stemming aldaar werd gesteund door de ingediende defensie begroting van president Eisenhower voor het jaar 1961/62. Kon. Olie lag gisteren in Wall Street gevraagd, daarentegen werd Philips er aangeboden. In de scheepvaarthoek ging vrij veel om. Aan de hogere koersen, die de aan delen van deze groep de voorgaande beursdagen te zien hebben gegeven, werd vandaag bij de opening nog een paar punten toegevoegd. Tegen het slot wer den de koerswinsten een weinig geredu ceerd. In de cultuursector werden aan delen Senembah op f515 ex f 15.- divi dend per aandeel van f50 geadviseerd, tegen gisteren f530 cum dividend. De eerste dag van de claimhandel Wer- nink's beton bracht een advieskoers van f 185 f 190. De theoretische waarde was f 186. Grootbanken verdeeld. Staats fondsen doorelkaar prijshoudend. Dinsdag 17 januari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ncd '58 44 101AGL 101% Ned '59 44 101A GL 101% Ned '60-1 44 101AGL 101% Ned. *60 II 44 101AGL 101% Ned. '59 44 1004 100%GL Ned. *53 3% 9513GB 954 Grootboek obl. 34 814 B Ned. '47 3 4 (3) 94 A 94% Ned. '51 34 974 B 974B Ned. "53 (34) 94 94A Ned. '56 3 4 94 4 94A Ned. '48 34 90A 904 Ned. bel. cert. 34 894 Ned *50 34 ....i... 90A 904 Ned. *54 34 90A 90% Ned *55 I 34 904 90% Ned. -55-11 34 92 92 Ned "37 3 91% 91% Ned. grtbk obl. '46-3 924 92A Ned. doU. In. '47 3 88% 88% Ned. Inv. cert. 3 994 994GB Ned. 62-64 3 99 99%GB Indië "37 3 98% B Indië "37 A 3 944 94A Ned. won. bi. "57 6 109% 109A Ned. won.bJ '58 44 100H 100% ACTIEVE AANDELEN Cultuurbank 384GB 42GB Nat. Handelsbank 234 236 Ned. Handelmij324 325 Amst. Rubber 1234 121 H.VA1414 140% Senembah530 B 515exd. ABU5024 5104 Berkel's Patent (v.) 367 GB 365 Calvé Delft cert. 805 GL 805GL Deli My.en (Ver.) 173.40 172.10 Kon Pap v Gelder 335 Hoogovens cert812 822 Müller en Co NB 463 4 465GB Ned. Kabelfabr673 660L Philips 1102 1 081 Philips pref3134 310GB Unilever 835 4 833 4 Wilton Feyenoord 230 4 238GB Biliton 2de r 4394 447GB Dordtse Olie gew. 6304 642% Kon. Olie (f.20—139.10 139.90 'Hem (50 f 20.—) 137.90 139.90 Holl. Amer iyn 157% 1584 Java China Paket 165 GB 165 KiM 101.40 101.50 Kon Ned Stmv Mij 211% 2114 Kon Paket My. 154% 1554 Stoomvaart My Ned 186 187 Nievelt Goudr eert 159 4 159 4 v Ommeren eert 330 334% Kot Rott Lloyd 174 176 Ned Scheepv Unie 164% 169 NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A dam '47 34 3 95 4 95 4 idem 48 (34) 954 R'dam '52-1 (4 4) 100B ld ld "37 I-II (34) 95% 95% Z.-Holland '56 (44) 994 Bankwezen Vorige Slotkoers koers v. heden N.O. -SS (6)4) 105% 104% ld. N.WJB "62 (414) 99% BVO rspbr f.500 170% 171 BVG rspbr *52 131% 131% Indaitr. Obligaties Philip. Dollarlng Ï1 90% 90% Premieleningen A'dam "53 3 104 105 A'dam *51 I 24 85 A'da m"56 I 24 83H' 84 A'dam *56 H 24 91% 91 A'dam '56 m 24 91% 91 Eindhoven *54 24 81% 81% Enschede *54 24 82% 82 Den Haag '52 I 24 92% 92% Idem n 24 904 91 R'dam *52 I 24 924 92 Idem n 24 93% 93 Idem *57 24 1024 102 Utrecht *52 24 95 93L Z.-Holl 1957 2 4 97% 964 Zuid-Holland '59 24 101% 101% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletlnstelllngen Robeco 242 242 Amst. Bank 394 394 cm216% 2164 Rott. Bank 335 4 3384 Twentsche Bank 330 334 Industrie Ondernemingen Albert Heyn420 430 Borsumy454 Electrolasmij330 330 Kon. Ned. Grofsm. 183 Holl. Constructie 501 505 Ing. bur. v. Bouwnyv. 330 B Internatio 160 161 Int. Kunststof!. Ind 634 63 Kempen en Begeer 120 121 Leidse Wolsplnnery 535 538 Rott Droogdok My 508 507 Sikkens Groep 825 Ver. Touwfabrieken 350 345 Walvisvaart 112 1124 We mink's Betonmy 356 Van wyk en Heringa 135% 1354 Zaalberg 125 L 124 Spoorwegen Dell Spoorweg My 3% Amerik. fondsen Canadian Pacific R 23 22% Intern Nickel60 60% Anaconda 48 4 47f| m Steel.... 43% 43 Cities Service 514 524 Genera) Motors 424 42 Kennecott 80% 80 Republic Steel 60A 594 Shell OU 79 81 Union Pacific 29% 29fJ Un. States Steel 81 79%

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 9