Teenagers in uniform ZUIVERING AANSTAANDE IN DE SOVJETRUSSISCHE LANDBOUW? Ckefarine.4 Sinds vorige zomer al dertig hoge functionarissen ontslagen BIJ AMSTERDAMSE POLITIE Assistentjes op hoge hakjes... De man die Goering van de galg „redde" staat (wéér) terecht Griep? Chef ar ine „4" doet wonderen! Garantieverzekering bij verkoop van tweedehands personenauto's Het ongeluk met Seahawk op de KAREL DOORMAN te wijten aan „Samenloop van omstandigheden" Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 17 januari 1961 Derde blad no. 30256 Premier Kroesjtsjef heeft de laatste dagen van zich laten horen met bittere aanvallen op partij- en regeringsfunctionarissen, die belast waren met de leiding van de landbouwontwikkeling. Uit de Russische pers is de laatste maanden reeds duidelijk geworden, dat enkele projecten ernstige schade hebben geleden en thans begint in kringen van zeer gezaghebbende waarnemers de overtuiging post te vatten, dat een nieuwe zuivering in de maak is. Men acht het niet uitgesloten, dat het hierbij zal komen tot openbare .showprocessen". daad was. „Wij hebben de plicht open hartig te verklaren, dat dit mogelijk is geworden omdat het toezicht van de partij op de activiteiten van de plaatse lijke instanties verzwakt is, maar ook door de liberale houding welke aange nomen wordt tegen de werkers die zich aan zulke misdaden schuldig maken", zei hy. „Parasieten worden uit partij gezet" Sinds verleden jaar zomer zijn onge veer dertig hoge functionarissen van re gering en partij uit hun ambten gezet. Vijftien van hen waren afkomstig uit de hoge regionen van de landbouwleiding. In Londen ontvangen diplomatieke berichten maken melding van een grote zuivering, vanaf de hoogste tot de laag ste regionen. In de .Prawda" van zaterdag werd meegedeeld dat I. Razakof, eerste secre taris van de communistische partij in de Kirgiezenrepubliek, tijdens een par tijbijeenkomst had meegedeeld, dat de minister van Binnenlandse Zaken van deze republiek ontslagen was. omdat hij de statistiek van boterleveranties aan de staat vervalst had. Hij werd uit de partij gebannen. Premier Kroesjtsjef was op deze bijeenkomst aanwezig. Ook een districtsvoorzitter van de communistische partij werd ontslagen. Razakof verklaarde dat vervalsing van 6tatiStieke een veel voorkomende mis- Engelse vakbenden dringen aan op verzachting van de kredietbeperking (Van onze Londense correspondent) Gezien de crisis in de Britse automo bielindustrie en andere bedrijfstakken, welke destijds ernstig door de kredietbe perkingen en speciaal wat betreft het af betalingssysteem zijn getroffen, wordt er van vele kanten enorme druk op de Britse kanselier van de schatkist uitge oefend om ter gelegenheid van de nieuwe begroting welke begin april wordt inge diend de teugels te laten vieren. Gezien het inflatiegevaar heeft de kan selier dit totnutoe geweigerd. Dezer da gen hebben de leiders van het Britse ver bond van vakverenigingen een gesprek met hem gevoerd, dat naar zij geloven, zelfs Selwin Lloyd heeft doen zwichten, hoewel het nog even zal duren voor hij de gevraagde hulpmaatregelen zal ne men. Lloyd heeft echter niets anders ge daan dan beloofd dat hij de kwestie nog eens zal bekijken. Dit leidde reeds on middellijk tot een koersstijging op de Londense beurs! Kernpunt van het gesprek was dat de vakbewegingsleiders tot Lloyd, die een paar dagen geleden nog de bonden ver weet dat zij door hun loonacties de ex port bedreigen, hebben gezegd dat het niet waar is dat hoge lonen de oorzaak van de achteruitgang van de Britse ex port zijn. ,Op het vaste land halen zij ons niet alleen in, op het gebied van lo nen, maar passeren ze ons," zo werd be toogd. Volgens het vakverbond treft de fabrikanten de blaam voor de te geringe export. Cr. Edith Summerskill van Lager- naar Hogerhuis (Van onze Londense correspondent) Het bekende Lagerhuislid, de arts dr. Edith Summerskill, oud-minister van Voedselvoorziening en later van Sociale Zaken in de Labour-regering, gaat als zogenaamde „life-Peeress" naar het Ho gerhuis over. De 59-jarige dr. Summers kill, die sinds 1938 bijna onafgebroken deel van het Lagerhuis uitmaakte, was daarvan een der formidabele figuren. Zij is o.m. een felle tegenstandster van de bokssport, met name van het be- roepsboksen. Gisteren werden ook de overige nieuwe Hogerhuisleden bekendgemaakt. Dit zyn allen voor het leven benoemde („live") Peers, welke categorie enkele jaren ge leden werd ingesteld om nieuw bloed in het aristocratische Hogerhuis te bren gen, dat tevoren voor het grootste deel uit mannelijke leden van de oude erfe lijke adel bestond, terwijl er voordu rend nieuwe adellijke titels werden ge schapen om het met verdienstelijke per sonen te versterken. Er zijn echter velen die er bezwaar tegen maken, dat hun nageslacht automatisch lid van het Ho gerhuis zou worden. Een uitweg werd gevonden door de instelling van de life- Peers. waarbij voor het eerst ook vrou wen lid van Engelands niet-gekozen Ka mer kunnen deel uitmaken. Er was reeds een andere groep niet-erfelijke Peers, namelijk de Anglicaanse bisschoppen en leidende figuren van de rechterlijke macht. Op het ogenblik zijn er reeds 20 „life- Peers" en 5 „life-Peeresses in het Hoger huis. Obligatielening van Mulder N.V. Boskoop In een in Den Haag gehouden buiten gewone vergadering van Mulder's Fa briek van Rollend Materiaal en Land bouwmachines NV te Boskoop hebben aandeelhouders hun goedkeuring ge hecht aan de uitgifte van een 5 procents 15-jarige converteerbare obligatielening, groot f525.000, a pari. Twee aandelen, zo werd van bestuurs zijde meegedeeld, zullen recht van in schrijving geven op één converteerbare obligatie. De conversieperiode loopt van 1 februari 1962 tot 1 februari 1967. De conversiekoers is 130 procent: tegen in levering van één converteerbare obliga tie met bijbetaling van f 300 zal één aandeel worden uitgereikt. De prospec tus zal binnenkort verschijnen. Over 1960 zal te zijner tijd een divi dend van zes procent worden voorge steld (over 1958 en 1959 werd het divi dend gepasseerd). De nettowinst over de periode 1 januari-19 november 1960 beliep f549.543. Na hierop het verliessal- do 1959 groot f348.002 in mindering te hebben gebracht, resteert een winstsaldo voor aftrek van belastingen en na af- echrijving yan i 201.541 Van statistieken kan men geen pannekoeken bakken „Zulke mensen zijn geen communisten maar parasieten. Zij moeten uit de par tij gezet worden en voor de rechtbank komen wegens activiteiten tegen de par tij", zei Kroesjtsjef. „Inderdaad", ant woordde Razakof, „en we moeten ze zonder aanzien des persoons straffen Als wij geen orde op zaken stellen zullen de normen statistiek vervuld zijn, maar zullen er niet genoeg produkten zijn", ging Kroesjtsjef verder. „Het is bekend dat men van statistische cijfers geen pannekoeken kan bakken", merkte hij nog op. Razakof deelde in de bijeenkomst mee, dat Kroesjtsjof harde, maar volkomen juiste kritiek had geleverd op het Cen traal comité van de communistische partij in de Kirgiezenrepubliek. Ook anderen hebben een openbare reprimande van Kroesjtsjef gekregen. Podgomi, partijleider in de Oekraïne, Koenjajew in Kazakstan en Poljanski, premier van de Oekraine, zijn de voor naams ten der bekritiseerden. Op de 150 meter hoge nieuwe tv-zender in Lopik werden gisteren de laatste metingen verricht om de parabolische antennes nauwkeurig op Hilversum te richten. Vandaag wordt de toren in gebruik ge nomen. (Van onze Amsterdamse correspondent) Op 1 februari zullen de Amsterdam mers met grote belangstelling uitzien naar 5 meisjes van 17 tot 20 jaar die Nederlandse jongste politie-employées zullen zijn. Op die datum komen de eerste verkeersassistenten in dienst, die op de drukke verkeerspunten in de stad de 'eugdige „klaar-overtjes" zullen bij staan. Amsterdam is de eerste stad in Nederland, die heeft besloten tot het instellen van in volledige politiedienst zijnde verkeersassistenten, die naast het beschermen van de schoolgaande jeugd een opleiding krijgen voor het politie- diploma en voor de eventuele overgang naar de functies van politieagente, waarvoor de minimum leeftijd op 21 jaar is gesteld. De animo onder de meisjes voor de nieuwe functie blijkt nog niet bijster groot te zijn. Als resultaat van een advertentie-campagne, die tot in alle hoeken van het land is gevoerd, kreeg hoofdcommissaris H. J. van der Molen slechts 60 sollicitaties. Dertig gegadigden voldeden niet aan de voorwaarden, die onder andere het u.l.o.-diploma in houden. Van de overige 30 vielen er bij de selectie 24 af. Vijf meisjes kre gen tenslotte een aanstelling: Twee van deze meisjes wonen in Amsterdam, de anderen in Lemmer,Brummen en Eg- mond a.d. Hoef. Een zesde meisje, uit Alkmaar, zal vermoedelijk nog worden aangenomen. De hoofdcommissaris toonde zich ove rigens niet ontevreden over dit eerste resultaat. Gistermiddag toonde hij tij dens een persconferentie een model van het uniform, dat de verkeersassisten ten zullen dragen en waarvan hij hoopt dat dit door de teenagers zo attrac tief zal worden gevonden, dat het sti mulerend op de aanmeldingen zal wer ken. Voorwaarde bij het ontwerpen van het uniform was. dat het naast attrac tief ook opvallend moest zijn. Er is tenslotte een donkerblauwe rok met bla se? uit do bua gekomen met pjj bet linker-borstzakje het Amsterdamse stadswapen. Als hoofddeksel is een don kerblauwe kwartiermuts gekozen. By koud weer krygen de meisjes de be schikking over een zwarte montycoat met witte wollen das en dito hand schoenen, terwyi voor regenachtig weer een regenjas met capuchon wordt ver strekt. Hoewel voor de vrouwelyke politie agenten lage schoenen zijn voorgeschre ven heeft de hoofdcommissaris gemeend, de verkeersassistenten de keus te moe ten laten tussen de platte en de drie- kwarthak. De nieuwe salarisregeling voor poli tieambtenaren is niet van toepassing op de lonen van deze jeugdige em- ployées. Deze werden reeds enkele maan den geleden voor achttienjarigen vast gesteld op f. 205.- per maand met jaar lijkse verhogingen, waardoor op 20-jarige leeftyd f.262— wordt bereikt. By overgang naar de functie van politie agente op het 21ste jaar, wordt het aanvangssalaris op deze leeftijd circa f 350.- SURINAAMSE RIJST NAAR DE KONGO De Nederlandse regering heeft in be ginsel besloten de hulpactie van de voedsel- en landbouworganisatie der VN. (FAO) ter verkryging van voedsel - giften voor de hongerende bevolking in Kongolese gebieden te steunen. Mede ge let op de reeds door andere leden-landen van de FAO in uitzicht gestelde schen kingen, met name melkpoeder, is Neder land voornemens Surinaamse ryst tq? beschikking te stellen in een hoeveelheid van ongeveer 1500 ton. Minister Marynen laat thans de mogelykheden van aan koopfinanciering en scheepsvervoer (waarin tevens moet worden voorzien!) nagaan. Een van de negen processen tegen 61-ja rige ex-SS-generaal Bach-Zelewski is begonnen (Van onze correspondent in Bonn) i*1 Duitsland een nazi van het eerste plan was en die als .Jïöhere SS- und In Neurenberg begon gisteren een van de negen processen die tegen de 61-jarige ex-SS-generaal en ex-nachtwaker Erich von dem Bach-Zelewski in de loop van dit jaar gevoerd zullen worden. Hij wordt thans „slechts" beschuldigd van doodslag in 1934 op een Oost- pruisische landgoedbezitter. Daar naast staat een rij van beschuldi gingen wegens reeksen moorden, die op zijn bevel in de oorlogsjaren in Rusland zijn gepleegd. Bach-Zelewski is een figuur met veler lei gezichten. In de Eerste Wereldoorlog was hy front-officier: na 1919 werd hy taxi-chauffeur, boer en in 1930 volge ling van Hitier. Onder de nazi's maakte hy zeer snel promotie want de ex-taxi chauffeur leende zich voor het uitvoeren van de grofste opdrachten van lieden als Himmler en Heydrich. Hy werd SS-generaal en leidde de macabere liquidatie van de opstand van Warschau in 1944. Hy kreeg midden in de oorlog ruzie met SS-leiders van het type Koch, Dirlewanger en Kaminsky, leider van een Russische brigade die op bevel van Bach-Zelewski zelf werd gefu silleerd. Collega's beschuldigd Na 1945 begon een nieuwe en niet minder levendige episode in het leven van deze ex-SS-generaal. Bach vertelde het internationale militaire tribunaal in Neurenberg uitvoerig hoe hy tegen Rus sische verzetslieden te keer was gegaan. Hij poogde zyn eigen huid te redden door vrymoedig zyn ex-collega's van de SS en het leger zwaar te beschuldigen. Goering riep zelfs midden in het pro ces tegen Bach-Zelewski, na een uitvoe rig verhaal van deze ex-SS-generaal over Hitiers vernietigingsplannen voor de Oosteuropese bevolking: „Schweine- hund". Vry gelaten SS-ers beschouwen hem sedertdien als een renegaat, een verra der, een man die het eigen nest heeft bevuild. Waarschynlyk is dit ook de oorzaak dat Bach nimmer meer een goe de positie kon veroveren: de SS-vriend- jes meden hem en weigerden hem een goede baan te geven Dit alles heeft niet verhinderd dat BachZelewski Goering redde voor de dood door de galg. Hij was namelijk de man die indertijd Goering voorzag van cyaankali dat verstopt was in een stuk zeep, waardoor Goering zelfmoord kon plegen. In 1949 kwam Bach-Zelewski vry; in 1951 werd hij tot tien jaar ver oordeeld waarvan hij er geen jaar heeft uitgezeten. Het vorige jaar werd hy op nieuw gearresteerd. Als nachtwaker De ex-SS-generaal heeft van zyn vrij heid na 1945 niet veel plezier gehad. Het harde leven begon toen pas voor hem als een harde straf voor begane misdaden. Zyn vrouw en zoon lyden namelyk aan kinderverlamming en de man die eens KOLENDAMPVERGIFTIGING TE BENNEKOM (Van onze correspondent) Het afgelopen weekeinde heeft zich in Bennekom (Gld.) een geval van kolen dampvergiftiging voorgedaan, dat echter nog betrekkelijk goed is afgelopen. Geen der slachtoffers verkeert meer in levens gevaar. Een mevrouw, die met haar drie kin deren van resp. 5, 7 en 15 jaar in een zomerhuisje aan de Bovenweg woont, kwam zaterdagmorgen vrywel geheel be dwelmd by een van haar buren binnen. Deze waarschuwde direct een dokter en ging op onderzoek uit. Men vond de drie kinderen bewusteloos op bed. Het bleek noodzakelyk moeder en kinderen naar het Bennekomse streekziekenhuis over te brengen. De kolendamp heeft zich vermoedelyk door een foutieve construc tie van de schoorsteen door de woning kunnen verspreiden. Polizeiführer" eens in Rusland dood en verderf zaaide met zyn „Sonderak- tionen" en „Einsatz Kommando's" - deze man moest jarenlang zyn brood verdienen als nachtwaker. Hy staat sinds gisteren in Neuren berg terecht wegens de moord op 2 juli 1934 op de Pruisische landgoedbezitter Anton von Hohberg und Buchwald. Die moord is gepleegd in de tyd van de in terne wryving in de nazi-party met on der meer de beruchte „Putsch van Röhm". De SD-chef Heydrich had Bach des- tyds het bevel gegeven de Pruisische edelman, die geen nazi zou zyn geweest, te liquideren. Bach gaf daarop opdracht aan de SS-officieren Deinhardt en Zum- nach om Hohberg te „liquideren": met pistoolschoten in de rug vermoordde dit tweetal de edelman in diens eigen kas teel Zumnach kon verleden jaar worden opgespoord: hy bekende, noemde de naam van Bach als opdrachtgever en pleegde vervolgens zelfmoord. Advertentie V/er werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar endoen wonderen I Elk tablet Chefarine „4" bevat 4 genees middelen, die in de gehele wereld beroemd zijn geworden en millioenen mensen al baat brachten. De vier middelen tezamen werken nóg beter en helpen ook vaak dan, wanneer andere middelen falen. Tegen pijnen en griep. 6eschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chefiro*. 20 tabl. 10.80. Voordelige gezinsverpakking 100 tabl. 13.60 KWART MILJOEN SCHADE BIJ EXPLOSIE TE TILBURG Een explosie in een hogedruk-cilin- der waarin chemische stoffen werden gemengd, heeft gisteren bijna een kwart miljoen gulden schade veroorzaakt aan de bedrijfsgebouwen van de United Aline Works N.V. in de Twentestraat te Tilburg. Met een enorme knal sprong de cilinder uiteen, terwyl onmiddellijk een machtige steekvlam meters omhoog- joeg. Machine-onderdelen vlogen door de lucht, terwyl van tot op 70 meter af stand gelegen woningen ruiten aan scherven vielen. Er werd groot alarm gemaakt. De brandweer tastte de vuurhaarden aan met poeder, waarna zich een intense rookontwikkeling voor deed, zodat giftige dampen in een blau we wolk weldra over het oostelijke stadsdeel dreven. De politie verzocht de buurtbewoners de ramen te sluiten terwyl geadviseerd werd het natte wasgoed onmiddellyk in een sodabad van giftige stoffen te bevryden. Op het moment van de explosie, om streeks half elf gistermorgen, was een arbeider op een balkon rond de cilin der werkzaam. Hy werd 25 meter weg geslingerd, niettemin bekwam hy nau- welyks letsel, daar zyn val werd ge broken in een massa afvalstoffen. An dere arbeiders werden door de lucht druk vele meters opzygezet en weer anderen zagen na de explosie zwart als roet. Ook dezen hadden echter niet meer dan een enkel schrammetje. In de fabriekshal waar de explosie plaats vond ontstond een grote ravage. Het dak was aan stukken geslagen, terwyl een belangrijk deel uitbrandde. Urenlang is de brandweer in de weer geweest. Reeds staat vast dat het be drijf weinig stagnatie zal ondervinden van de explosie. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. CAFÉHOUDER OVERLEDEN NA WORSTELING In een café in Leerdam is 's avondf een twistgesprek ontstaan tussen een vader en diens zoon. De woordenwisse ling liep zo hoog, dat het tweetal hand tastelijk dreigde te worden. De caféhou der greep hierop in en zette de zoon bui ten de deur. By deze worsteling heeft de caféhouder, de 50-jarige F. Abbel zich zeer opgewonden. Korte tijd later over leed hy. Het slachtoffer leed reeds ge ruime tyd aan een hartkwaal. De politie heeft tegen de zoon proces verbaal opgemaakt wegens het versto ren van de openbare orde ln staat van dronkenschap. De man is vanmorgen op vrye voeten gesteld. Met ingang van morgen zal een garan tieverzekering kunnen worden afgesloten by de verkoop van een gebruikte auto. De sectie-Gebruik te Automobielen van de Bond van Automobiel-Garage- aanverwante bedrijven (Bovag) had deze mogelykheden onderzocht, omdat z\ meende daarmede de niet bonafide han del in tweedehands auto's te kunnen tegengaan en daarnaast de verkeersvei ligheid te dienen, zo heeft de secretaris van deze sectie vanmiddag op een pers conferentie medegedeeld. Twee verzeke ringsmaatschappyen zullen deze verze- keringsvorm in ons land introduceren. By elke transactie, of deze nu geschiedt tussen particulieren of tussen handelaar en particulier, kan een dergeiyke ver zekering worden afgesloten. Voor verzekering komen echter alleen in aanmerking gebruikte personenauto's met een handelswaarde van ten minste f. 2.500, en niet ouder dan vijf jaar. De premie variëert van f. 50 tot f. 95 al naar gelang van de catalogusprijs van de auto. Voorwaarde is verder, dat een keuringsrapport wordt overgelegd, afge geven door bepaalde daartoe aangewezen Behandeling moordzaak Engelina Feenstra uitgesteld De behandeling van de moordzaak En gelina Feenstra door de Amsterdamse rechtbank is wegens ziekte van de offi cier van Justitie, mr. W. P. Bakhoven, uitgesteld tot vermoedelyk donderdag 2 februari as. Aanvankelijk zou deze be handeling morgen plaatsvinden. De minister van Defensie ir. S. H. Visser, heeft in antwoord op schriftelijke vragen van het socialistische Tweede- Kamerlid. de heer Schouwenaar om trent de toedracht van het ongeluk aan boord van de „Karei Doorman" met een vliegtuig van het type Seahawk, mede gedeeld, dat het toestel met de overige vliegtuigen van het squadron aan dek geparkeerd stond. Teneinde een defect aan het hydraulisch systeem waar door de remmen niet werkten te re pareren, was het noodzakelijke het vlieg tuig met de vliegtuiglift naar de hangar te brengen. Tydens het verryden van de Seahawk kreeg het schip, juist toen het vliegtuig dwarsscheeps stond, onverwacht een grote slagzy. Tot tweemaal toe werden wielblokken geplaatst, waar het vlieg tuig echter beide malen overheen wipte. Er Is hier geen spreke van gebrek aan discipline, doch van een ongelukkige samenloop van omstandigheden, aldus de minister. Voorts deelt de minister mede, dat de smaldeelcommandant dit en een ander ongeval opzettelyk niet heeft vermeld tijdens de in Rotterdam gehouden pers conferentie. omdat de ongevallen, toen zy gebeurden uit militaire overwegin gen niet zyn gepubliceerd, zodat de smaldeelcommandant in twyfel ver keerde of hy wel gerechtigd was om deze gegevens aan de pers te verstrek ken. In antwoord op een desbetreffende vraag deelt de minister mede, dat zal worden nagegaan, welke aanvullende maatregelen getroffen zouden kunnen worden om de pers omtrent belangryke bedryfsongevallen, waarvan geheim houding in 's lands belang niet of niet meet noodzakelijk is, in te lichten. „Bovag"-bedrIjven, de ANWB of de KNAC. De dekking betreft de vergoeding van kosten aan de auto als gevolg van het breken of defect raken van onderdelen, waardoor vervanging van deze onder delen noodzakelijk wordt. Alsmede tot vergoeding van kosten, als gevolg van het zich openbaren van gebreken, een en ander voor zover niet in het rapport vermeld. De schade kan hersteld worden door elk erkend garagebedryf. De gel digheidsduur van het keuringsrapport is 31 dagen. De polis is drie maanden van kracht, maar uiterlyk tot het tydstip, waarop met de auto na de keuring 10.000 km is gereden. De verzekering draagt een eigen risico van f. 50 in Nederland en van f. 100 in het buitenland. NIEUW INTERNATIONAAL MONETAIR STELSEL? De minister van Financiën van de zes EEG-landen hebben zich op een confe rentie van twee dagen in Den Haag voornamelijk bezig gehouden met de vraag, welk internationaal monetair stel sel er past in de huidige omstandigheden. „Terugkeer zonder meer tot het 6telsel van de „gouden standaard" Is onmoge lijk," zo heeft minister Zylstra, die de conferentie in Den Haag heeft voorge zeten. zaterdag verklaard. De EEG-ministers, die elke drie maan den informeel overleg plegen over con juncturele, monetaire en financiële pro blemen, waren het erover eens dat deze kwestie diepgaand moet worden bestu- derd. Dit zou ook ln groter verband dan dat van de zes moeten gebeuren en met name in de nieuwe „organisatie voor economische samenwerking en ontwikke ling'' (OESO), die volgend jaar de OEES zal opvolgen, aldus prof. Zylstra. De zes ministers hebben, zoals gewoon lijk op deze periodieke conferenties, diep gaand en openhartig elkanders probleem besproken. De besprekingen werden voor de eerste maal bygewoond door de presi denten van de nationale banken. De volgende vergadering zal op 20 ep 21 maart ln Bonn worden gehouden. Engeland en de V.A.R. (Van onze Londense correspondent) Deze week wordt de steeds weer uitge stelde hervatting verwacht van de vol ledige diplomatieke betrekkingen tussen Engeland en de Verenigde Arabische Re publiek, welke gedurende het Suez-inci dent van 1956 werden afgebroken. De na men van de ambassadeurs van de twee landen zyn in Cairo uitgewisseld. De Verenigde Afabisohe Republiek krilgt consulaten in Liverpool, Sierra Leone. Hongkong en Singapore en Engeland in Alexandrië en Damascus. De heerser van Koeweit heeft In be ginsel ingestemd met een Egyptisch con sulaat, maar acht het ogenblik voor de opening daarvan nog niet gekomen.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5