m Leidse raad unaniem akkoord met tracé van noord-zuidverbindiiig Er moeten echter nog vele problemen worden overwonnen levensverzekering paardevlees Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 17 januari 1961 Tweede blad no. 30256 Uit eigen middelen zijn kostbare objecten niet te financieren Met het College van B. en W. stemde het de Leidse raad gister middag tot grote vreugde, dat na jaren van onderhandelen en plannen maken, thans een tracé kon worden vastgesteld van de toekomstige noord-zuidverbinding via de Hooigracht. Leden van diverse fracties, die allen grote waardering hadden voor de opzet van deze toekomstige verbinding, noemden het een „groots, kloek en moedig plan." Hoewel men begreep, dat het totale plan in de loop der jaren op enkele details nog wel eens zal wijzigen, ging men deze middag unaniem akkoord met het vaststellen van het tracé. Met de raad, was ook de wethouder van Openbare Werken, de heer A. J. Jongeleen, overtuigd, dat nog vele problemen o.a. dat van de onteigening moeten worden overwon nen. Bovendien zal ook voor de financiering nog een oplossing moeten worden gevonden. Voor wat de onteigening betreft, gaf wethouder Jongeleen de raad de verzekering, dat het College van B. en W. deze zaak zeer zeker in het menselijke vlak zal bekijken. Helaas zullen hierbij slachtoffers moeten vallen. Zoals wij reeds uitvoerig - aan de hand van enkele tekeningen - uit eenzetten, strekt het gistermiddag vastgestelde tracé zich uit van de Jan van Houtkade tot de Maresingel. In deomgeving van de Jan van Boutkade vindt het tracé zijn voort zetting in de Lammenschansweg, icaarvoor een reconstructie in voor bereiding is. Momenteel wordt hier reeds een diepriool gelegd. Een vol gende stap - vermoedelijk eind van dit jaar - is het verwijderen van de trambaan. Nog geen doorbraak Karesingel-W. de Zwijgerlaan Hoewel diverse raadsleden reeds hun suggesties gaven over de doorbraak Maresingel—Willem de Zwijgerlaan al of niet met handhaving van de open bare school bij de Marnixstraat wees wethouder Jongeleen erop dat deze ver binding nog niet in het tracé was op genomen. Dit gedeelte zal pas van belang wor den, als de Willem de Zwijgerlaan vol ledig is aangelegd en doorgetrokken naar het Schuttersveld. Hiertoe zal o.m. een brug over de Haarlemmertrekvaart moeten worden gebouwd. Levendaal en omgeving Een van de belangrijkste punten van de noord-zuidvérbinding wordt, zoals gemeld, gevormd door de kruising met het Levendaal. Het verkeer uit en in de richting Alphen aan den Rijn moet zich hier voegen in, c.q. scheiden van het verkeer van, respectievelijk naar de Lammenschansweg en verder. Om ter plaatse een duidelijk en overachtelpk kruispunt te verkrijgen, is het van groot belang, dat de gescheiden "Jbanen van de Lammenschansweg tot aan dit punt worden voortgezet. De c°nse^"eP]?f.A'®- van is de bouw van een tweede brug over de Zoeterwoudsesingel. naast de Jan van Houtbrug. Het verkeer ini de rich ting van de Lammenschansweg zal over de bestaande brug worden geleid; het verkeer in de andere richting zai de nieuwe brug passeren en vervolgens via de te verbreden Oranjeboomstraat het bedoelde kruispunt bereiken. Van het Levendaal at zal de weg een breedte van tenminste 9 meter verxry gen. Hiertoe zal de bebouwing tussen de Sint Jorissteeg en de Kra^5S waar- heel moet worden geamoveerd, waar toe ook gisteren werd besloten. Een tweede zeer belangrijk kruispunt zal worden gevormd met de te dempen Langegracht. Deze weg zal een van de voornaamste oost-westverbmdingenwor den Ten noorden van dit kruispunt doorsnijdt de verbinding de terreinen van de Stedelijke Fabrieken van Gas- en Elektriciteit. De aansluiting aan de Maresingel is haaks ontworpen in verband met het feit, dat in een verdere toekomst, na doortrekking van de noord-zuidverbin- ding naar de Willem de Zwijgerlaan, ter plaatse eveneens een belangrijk kruis- punt zal ontstaan. Nog vele obstakels De heer Harmsen (Prot. Chr.) die de discussies over dit tracé opende, achtte i dit tracé een van de meest urgente on derdelen van het wegenschema. Spre ker, die in enkele details van deze toe komstige verbinding trad, zag gaarne een rijwielpad langs de Lammenschansweg in de plannen opgenomen. Ofschoon er nog vele obstakels langs de gedachte route moeten worden opgeruimd, ver wacht spreker, dat men na het vast- stellen van dit tracé met groot elan te werk gaat. De heer Piena (PvdA): „het is een ?!an van grootse allure", wenste te weten of het college reeds een plan de campag ne had opgesteld. Ook de heer Portheine (VVD) vroeg naar een globaal inzicht van de planning. De heer Winsemius (PvdA), die even eens op enkele details van het plan in ging, vroeg o.a. of het water van de Korte Mare bij demping van de Lange gracht gehandhaafd blijft. Hij achtte het een voordeel, dat bij het totstand komen van dit tracé het probleem van winkel-verkeersstraat is opgelost. Onteigening is onprettig Pleitte de heer Van Weizen (CPN) voor het behoud van het karakter van de Maresingel, de heer Van Iterson (Prot. Chr.) wenste over de doorbraak MaresingelW. de Zwijgerlaan nog maar niet veel te zeggen. Dit zal z.i. nog wel een tjjd duren. Een onteigening heeft voor velen onprettige kanten, doch spre ker begreep, dat hiertoe in het alge- meenbelang moet worden overgegaan. Moge het college hierbij de nodige soe pelheid betrachten! De heer Van Dijk (KVP), die grote waardering had voor de opzet van het plan, zei dat zijn fractie het betreurde, dat de raadsleden by de stukken geen tekening hadden ontvangen. Ook is de raad weinig tyd gelaten om van dit tracé studie te maken. Kan men volgens de heer Zitman (VVD) straks spreken van het nemen van een groots besluit, hiermede is men er z.i. niet. Nog veel grotere vraagstuk ken, w.o. die van de onteigening, komen dan aan de orde. Zal de Dienst van Gemeentewerken straks tijd kunnen vinden om alles in gereedheid te bren gen? Moet hier niet een gewijzigde werkindeling haar beslag krijgen? De heer Roorda (PvdA) wenste het tracé, met het oog op eventuele nood zakelijke wijzigingen, flexibel te houden. Voor de geprojecteerde parkeerhavens zag spreker gaarne een parkerverorde ning in het leven geroepen Waar straks een brede verkeers weg zal ontstaan. Het leggen van het diepriool in de Lammenschans weg. (Foto L.D./Holvast) „Wat duurt het toch lang" Wethouder Jongeleen, die uitermate verheugd was, dat dit plan bij de raad zulk een gunstig onthaal had gevonden, kon zich indenken, dat van tijd tot tijd de klacht weieens wordt gehoord van „wat duurt het toch lang". Men dient dan echter niet te vergeten, dat naast deze verbinding tal van andere belang- Wat het eerst aan de orde komt Wethouder Jongeleen geeft zijn mening Hoewel nog niets vaststaat over de uitvoering van de noord-zuidverbinding, gaf wet houder Jongeleen als zijn per soonlijke mening te kennen, dat hij zich de volgorde als volgt gedacht had: I Aanleg verbrede Lammen schansweg. Dit zou kunnen geschieden nadat de tram door de bus is vervangen en het diepriool gereed is. II Demping Langegracht. III Afbraak St.-Joris- en Krauw elsteeg. IV Doorbraak Oude Singel- Langegracht. V Doorbraak Langegracht- Maresingel. VI Doorbraak Haarlemmer straat-Oude Vest. VII Doorbraak Maresingel- W. de Zwijger laan. De wethouder voegde hieraan toe, dat het in de toekomst wel licht mogelijk zal zijn enkele werkzaamheden te combineren. rijke punten, zoals de woningbouw, de aansluiting van de stad op het Rijks wegennet. de uitbreidingsplannen, de universitaire bouw etc., de aandacht van gemeentewerken en stedebouwkun- dige dienst vragen. Spreker heeft veel respect voor wat deze diensten preste ren. Bovendien is men thans bezig met het leggen van 'n diepriool in de Lam menschansweg en kwamen de Gans- oordbrug en de reconstructie van de Hooigracht gereed. Objecten, welke van belang zijn voor de geprojecteerde noord-zuid verbinding. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Jan Cottaar schreef pocket over Olympische Spelen I960. Vol foto's en anecdoten. Stuur briefkaart met 24 ct. extra 1wwnmammiuil airaiiiiiS Amsterdam en u ontvangt het boekje franco thuis. Leiden moet financieel worden geholpen Volgens de wethouder moet Leiden, wil het zijn wegenschema en saneringsplan nen realiseren, financieel worden gehol. pen. Zouden wy deze kostbare objecten uit eigen middelen moeten financieren, dan kunnen wij, aldus de wethouder „onze plannen wel oprollen". Er moet, aldus de heer Jongeleen, verandering komen in de opvattingen, welke hogere bestuurscolleges erop nahouden t.a.v. de financiering! Geschiedt dit niet, dan zal Leiden in de toekomst nog wel eens een brug kun- nen bouwen, maar groots opgezette plannen behoren dan tot de onmogelijk heden. Ook dient Leiden een grotere toewij zing van woningwetwoningen te ontvan gen. Blijft dit achterwege dan kan dit de doorbraken afremmen! Problemen Hierna schonk de heer Jongeleen aan dacht aan de vele problemen, welke in het tracé nog om een oplossing vragen. Zo vormt de doorbraak Haarlemmer straat—Oude Vest nog een moeilijk punt en is ook de kwestie van de vaarweg Maresingel nog niet opgelost. Ook over de demping van of een brug over de Korte Mare is men het nog niet eens. Verder is er het probleem. Pauwbrug. Moet op deze plaats een vaste of be weegbare, brug komen? Dan is er de vraag hoe snel of de onteigening zal verlopen. Het kwam ook spreker voor, dat het beter ware geweest indien de raadsleden bij de stukken een tekening hadden ontvangen. Het aanleggen van een rijwielpad langs de Lammenschansweg zal nog eens worden overwogen. Wij zijn er nog lang niet Met de raad en dit gaf wethouder Jongeleen onomwonden toe is het college van B. en W. van mening, dat men er met de totale verwezenlijking van de plannen lang nog niet is. Tenslotte gaf spreker zijn persoonlijke visie over de toekomstige uitvoering van het tracé. Nadat de voorzitter de raad had medegedeeld, dat om inzage van de Haagse parkeerverordening is gevraagd, werd het voorstel z.h.s. aangenomen. Onteigening diep ingrijpende zaak Voorzover er bij de behandeling van bovenstaand voorstel het woord „ont eigening" nog niet was gevallen, ge schiedde dit bij het voorstel B. en W. te machtigen het nodige te verriohten ter verkrijging door middel van onteigening, ten name van de gemeente Leiden, op grond van artikel 72a der Onteigenings wet, van percelen ten behoeve van de aanleg van de noord-zuid verbinding, via de Hooigracht Mej. Van Nienes (P.v.dA die de economische aspecten van een ont eigening besprak, vroeg of het niet mo gelijk was om straks gedupeerde am bachtslieden in een door de gemeente te bouwen hai onder te brengen. De heer Portheine (VVD) zag ln ont eigening een diep ingrijpende zaak, met tal van menselijke aspecten, welke zeer voorzichtig moet worden behandeld. Het komt spreker gewenst voor dat het college de behandeling van het gewij zigde wetsontwerp Onteigeningswet af wacht. De heer Van Dijk (KVP) deed een suggestie om een commissie van ad vies in te stellen. De heer Questroo (Prot. Chr.) sprak de verwachting uit, dat de belangen van gedupeerden bij het college in veilige handen zouden zijn. Wethouder Jongeleen wij schreven dit reeds gaf de raad de verzekering, dat het college deze zaak zeker in het menselijke vlak zal bekijken, al zullen er slachtoffers moeten vallen. Het col lege zit nog op richtlijnen te wachten In het saneringsplan van de Waard- gracht zal ruimte voor ambachtelijke, kleine bedrijven worden gereserveerd. De instelling van een commissie van advies zal nog eens worden bekeken. Na deze toelichting werd conform besloten. Voor de Leidse kantonrechter Onverantwoordelijk rijden had hooglopende ruzie tot gevolg Er werden gisteren door de Leidse kantonrechter opmerkelijk veel verkeers overtredingen berecht, welke behoorden tot de categorie „lichte gevallen". De officier, mr. E. v. d. Schans, merkte in dez aak tegen 'n 41-jarige verkoopleider uit Den Haag terecht op, dat zyn overtreding gelukkig tot de uitzonderingen behoor de. „Hoewel hier van geen aanrijding sprake is, acht ik deze overtreding erger dan alle andere", aldus de officier o.m. in zijn scherp gesteld requisitoir. Op 2P juni 1960 haalde verdachte met zijn auto op de Provinciale Weg onder Katwijk twee voor hem rijdende auto's in, die sterk werden afgeremd, omdat men op dat punt de voorrangsweg naar Den Haag op enkele tientallen meters was genaderd. Verdachte reed na de inhaalmanoeuvre met grote snelheid de voorrangsweg op, hoewel op dit moment een auto vanuit de richting Den Haag het kruispunt zeer dicht was genaderd. De bestuurder van deze auto kon door een uiterst snelle reactie „al remmende en sturende" een ongetwijfeld zeer ernstige botsing ternau wernood ontwijken, zodat de gevolgen ditmaal beperkt bleven tot een min of meer „hooglopende ruzie". Ook alle overige door ons reeds ge publiceerde voorstellen werden z.h.s. aangenomen. De heer C. J. de Graaf werd benoemd tot hoofd van de Albert Schweitzerschool, de heer J. C. Mulder tot lid van de Raad van Beheer van de Sportstichting. Met uitzondering van verdachte waren allen, die bij deze zaak betrokken waren, het unaniem met elkaar eens, dat hier op zijn zachtst uitgedrukt sprake was van zeer onverantwoordelijk rijden door verdachte en dat de ruzie het min of meer logische gevolg was van een en ander. Verdachte daarentegen voelde zich weinig of niet schuldig, had z.i. de ander nauwelijks in gevaar gebracht, betwistte de hoge snelheid en nam het de bestuurder kwalijk dat deze niet be paald vriendelijk tegen hem was ge weest. De officier prees het zeldzame geluk, dat zich hier geen dodelijke aan rijding had voorgedaan en achtte een zeer zware correctie terdege op zijn plaats. Hij eiste derhalve f. 150 boete subs. 30 dagen, alsmede de ditmaal nog voorwaardelijke intrekking van de rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden, proeftijd een jaar. Verdachte repliceerde, dat hij z.i. niet onverant woordelijk had gereden, doch de kan tonrechter, mr. W. de Koning, was het geheel met de officier eens en vonniste conform. Stopverbod overtreden Een 38-jarige directeur uit de Haar-' lemmermeer stond terecht, omdat hij op 7 september met zijn auto op de Prov. weg onder Rijpwetering tegen een voor ligger was opgereden, die moest afrem men voor een auto, waarvan de bestuur der zonder dringende noodzaak onver wacht stopte. Deze laatste, een 40- jarige vertegenwoordiger uit Haarlem was ten laste gelegd, dat hij het stop verbod ter plaatse had overtreden en daardoor een zeer gevaarlijke situatie had veroorzaakt. Deze verdachte, die verstek liet gaan, had destijds ver. klaard, dat zijn ruitenwisser defect was en hij bij de nadering van een wegenwachter was gestopt om diens aandacht te trekken, doch bij deze ma noeuvre weinig of geen rekening had gehouden met het achterop komende verkeer. De directeur-verdachte achtte zijn schuld uitermate gering, omdat hij de gewraakte manoeuvre van de mede verdachte niet had kunnen voorzien. Het feit,, dat zijn voorligger wel tijdig was gestopt en hjj dus niet, sprak echter niet in zijn voordeel. Conform de eis, werd hij derhalve veroordeeld tot f. 25 boete subs. 5 dagen. Tegen de andere verdachte, die z.i. bijzonder gevaarlijk had gehandeld, eiste de officier f. 60 boete subs. 12 dagen. In verhouding tot i de ernst van het feit achtte de kanton rechter de eis nog te laag en vonniste derhalve bij verstek met f. 75 boete subs. 15 dagen. Fout is fout! Een 20-jarige scholier stond terecht, omdat hij met zijn rijwiel op de hoek van de Hogewoerd en de Korevaerstraat niet alleen een stilstaande auto met flinke snelheid aan de verkeerde kant voorbijreed, doch tevens daarbij aan een andere auto geen voorrang verleende Verdachte voerde aan, dat de stilstaande auto te veel naar links stond en hem bovendien het uitzicht belemmerde. Zijn vader, die hem vergezelde, verklaarde eveneens, dat bedoelde auto alle schuld droeg. Verdachtes vriend moest toegeven, dat verdachte wel wat hard had ge reden. Noch de officier, noch de kan tonrechter kon verdachtes houding waarderen en laakte o.m. het feit, dat hij de schuld op een ander wilde schui ven en zijn eigen fouten niet wilde zien. De eis luidde tweemaal f. 12,50 boete subs. 2 dagen. De kantonrechter vonniste met tweemaal f. 10 subs. 2 dagen en voegde hieraan toe, dat de vader z.i. beter had gedaan zijn zoon op zijn fou ten te wyzen i.p.v. hem ter zitting te komen bijstaan in het aanvoeren van zijn vermeende onschuld. „Rijp voor de sloop" „Er lagen grote hoeveelheden kom post op de weg, dus slipte mijn auto by het afremmen en kwam dwars over de weg te staan", aldus een 36-jarige boek houder uit Wassenaar, die terecht stond omdat hij op de Valkenburgse weg mei zijn auto een stilstaande vrachtauto in haalde, de tegemoetrijdende bus te laat opmerkte en al remmende het stuur had omgegooid. De bus greep zijn auto en hoewel een en ander voor verdachte nogal goed afliep, werd zijn auto „rijp- voor-de-sloop". Daar verdachte destijds niet over kompost had gerept en dit ook niet in het procesverbaal was opge nomen, werd aan verdachte's verklaring weinig geloof gehecht en werd hij der halve conform de eis, veroordeeld tot f. 50 boete subs. 10 dagen. „En toch lag die compost er, dat wist verbalisant ook," aldus verdachtes laatste woord. Advertentie VOOR PRIMA vakkundige bediening. Nieuwe Leidse Paardenslagerij HOGEWOERD 135 De 96-jarige Neeltje Duindam- Hazenoot, de oudste inwoonster van Noordwijk aan Zee, die, zoals wij gisteren reeds in een deel van onze oplage publiceerden, gisteren haar intrek heeft genomen in het Rusthuis van de Leidse Hervormde Diaconie aan de Kaarsenmakers straat, voelde zich daar spoedig op haar gemak. Tijdens het thee uurtje praatte zij het honderd uit over „dat goede, oude Noordwijk", waar zij haar gehele leven woonde. De voor haar leeftijd nog vitale Neeltje (in het midden van de foto), die geruime tijd bij haar schoondochter inwoonde, is op hoge leeftijd nog „Leidse" gewor den omdat alle pogingen haar in het Noordwijkse „Dalrust" opge nomen te krijgen, hebben gefaald. (Foto L.D./Holvast) Nieuwe straatnamen B. en W. van Leiden hebben besloten aan een aantal straten ten noordwesten van het snijpunt Churchilllaan-Corne- lis Schuytlaan de volgende namen te ge. ven: Catharina van Rennesplein, Aaltje Noordewierlaan, Jacques Urlusstraat en Brandts Buyskade. CORRESPONDENTIE H. H. te L. Wij kunnen u geen be tere raad geven dan uw belangen per soonlijk bij de afdeling Bouw- en Wo ningtoezicht voor te dragen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Johanna Catharina, dr. van C. Plalzler en G. D. F. Verhoeven; Roger, zn van G. Clements en C. E. van Gooswllllgen; Mar- garetha, dr. van A. van Tongeren en M. v. d. Zwart; Christina Hendrlca, dr van M. A. Scheffer en A. de Jong; Marianne, dr van C. de Vos en M. Beerenfenger; Boudewljn, zn van B. Borreman en C. M. Vonk; Andreas Wilhelmus, zn van W. T. Zandvliet en B. G. Kerkvliet; Jacobus, zn van J. Kokkedee en J. P. Kromhout; Jacob, zn van S. P. de Groot en F. C. de Winter; Ramona Deborah, dr van C. de Lange en W. A. van Heygen; Frans An Kim, zn van S. G. The en W. H. Otto; Michael, zn van T. G. M. Stelnebach en M. A. Lutterbeck. GETROUWD D. Cornellsse en H. J. Phlllppo; T. Zand vliet en J. Tuhthoff; J. B. Burger en O. Blok. OVERLEDEN L. Varkevlsser, 4 Jaar, dochter; H. C. Bouwman. 66 Jaar. man; N. W. van Leeu wen, 36 laar, man; G. D. van Leeuwen. 6 Jaar, dochter; L. Schoen, 19 Jaar, dochter. Geünieerde Loge van Theosophen De lin van het leven Op de openbare bijeenkomst van 15 Januari werd het onderwerp „De Zin van het leven" behandeld. Er zijn er zeer ve len, die zich slechts weinig verdiepen in de vraag of het leven zin heeft. Zij leven en daarmee uit. Hun leven is sterk ge richt op de stoffelijke wereld en zij vra gen om geluk, een ieder zoals hij zich dat voorstelt. Vele anderen richten zich naar de christelijke dogmatiek en geloven, dat de ziel na een kort aards bestaan eeu wige zaligheid, doch ook verdoemenis kan ten deel vallen. Het streven is dan op het eerste gericht. En dit geeft dan evenzeer als in het vorige geval een sterk egocentrische zin aan het bestaan. De Theosofie beziet dit van een veel rui mer standpunt. De ziel is niet een één malig aards verschijnsel: zij is een gees telijke entiteit, die steeds weer op aarde gedaante aanneemt om zulke ervaringen op te doen als voor de ontplooiing van haar geestelijke aard nodig zijn. Zij bezit twee aspecten, een la ger. dat zich wendt tot de uiterlijke omgeving; een hoger, dat naar binnen is gericht naar het geestelijke centrum, dat in ieder wezen zij het slechts in aan leg in de lagere natuurrijken aan wezig is. De contacten via het lagere as pect verwarren dikwijls de menselijke ziel en zij vormen even zovele hinderpa len voor de ontplooiing van het hogere aanzicht. De mens moet door studie en devotie leren begrijpen, dat in die ont plooiing het ware leven ligt. Naarmate de mens meer en meer de geestelijke, dat zijn universele, aanwijzingen, die via het hogere het waakbewustzijn bereiken, leert op te volgen, groeit hij in geeste lijke zin, waarvan ten slotte de uitkomst een vereniging met het universele be wustzijn van de Kosmos is. Een mens kan zich dus opwerken, neen, moet zich opwerken tot een verheven wezen, dat alle mensen en alle vormen der lagere rijken kan helpen dezelfde weg naar vol einding te gaan. Zy, die die staat bereikt hebben, staan aan de top van een gees telijke evolutie, die het doel van alle eindig bestaan is. Zij is het gevolg van de natuurlijke drang naar volmaking, die in al het geopenbaarde werkzaam is en die drang te volgen is dat. wat zin aan het leven geeft. INTREDE KAND. J. SAP Onze stadgenoot, de heer J. Sap. theolog. kandidaat en beroepen predi kant te Arum (Fr.) is voornemens 29 januari intrede te doen bij de Geref Kerk aldaar na bevestiging door ds G. Toornvliet van Bloemendaal voorheen studentenpredikant alhier. Kerkelijk Leven NED. HERV. GEM. Beroepen te Slnt-Johannesga-Delfstra- hulzen (toez.) W. A. Bos te Roswinkel. GEREF. KERKEN Beroepen te Bruchterveld C. Stam. kand. te Goes. Aangenomen naar Wons (Fr.) M. van Harmeien. kand. te 's-Gravenhage. die bedankte voor H(jum-Flnkum, OosternlJ- kerk en voor Zonnemalre. Bedankt voor New Market (Canada) T. J. Hagen te De venter. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor London (Ontarla, Canada) Joh. Prins te Groningen Tweetal te Zeist I. de Bruyne te Rotterdam-Centrum en R. Slofstra te Harderwyk. Beroepen te Red Deer (Alta, Canada) (Free Chr. Ref Church) Th. Rutters te Enschede-West te '8-Gravenzande M. S. Roos te Alphen aan den Ryn. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Bedankt voor Bergum L. Filer te Oos- terwolde, voorheen zendingspredikant op Samoslr. GEREF. GEMEENTEN

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 3