Cees van Oosterhout de enige die scheepje door branding loodste VVS liad kansen in de derby tegen PW: 1-3 Knetterende serie van Scholte tegen Ligthart: 55 Gereben moest vijftien zetten doen in drie minuten. Halve finales bekerstrijd LONGA-voorhoede scoorde tien treffers méér dan die van UVS ZATERDAG 14 JANUARI 1961 Bij de bandstoters in Rotterdam (Van onze Rotterdamse correspondent) Een groot gedeelte van het rookgordijn, waarachter zich de strijd om het Nederlands kam pioenschap ereklasse bandstoten afspeelde, is in de loop van vrijdag de dertiende opgetrokken. Een paar voetstukjes zijn gesneu veld en de enige die zich op zijn piëdestal staande wist te houden was de Bredanaar Cees van Oosterhout. Hij was de enige, die zijn scheepje zonder brokken te maken door de branding wist te loodsen. Op de hielen gevolgd door de man, die vanwege het hoogste gemiddelde daarop het meeste recht heeft: de Rotterdammer Teegelaar. De enige, die Van Oosterhout nog een nare vrijdag, de dertiende, had kunnen bezorgen, was de jonge Aaltenaar Vul- tink. Hij heeft de Bredase biljarter de laatste tijd meer het leven zuur gemaakt en daarom gaf de zaal hem gisteravond laat een kans om nog voor een verras sing te zorgen. Doch Vultink moest dit maal de zwarte Brabander voorrang geven. Een andere zwarte zuiderling had iets in de veerkracht, de vechtlust van Vultink kapot gemaakt en dat was de Eindhovenaar Scholte. De schoonzoon van Henk Metz stond 's middags erbarmerlijk slecht te biljar ten. Na 36 beurten, bij een stand 130-97, leek de positie van Scholte hopeloos. Maar bij deze Eindhovense vechtjas is nooit een partij verloren, voordat de keu uit elkaar geschroefd, in de foudraal wordt opgeborgen. Dat ondervond Vul tink. Met een paar series van omstreeks de tien caramboles haalde Scholte zijn tegenstander in en in de nek-aan-nek- race om de laatste caramboles had Scholte de^ beste zenuwen. Vultink miste zelfs de kans om uit de vijf resterende caramboles remise te maken. Zijn ze nuwen waren finaal aan flarden ge speeld. Deze teleurstelling was Vultink 's avonds tegen Van Oosterhout nog niet te boven. Tegen een Van Oosterhout, die met een benijdenswaardige precisie en kalmte zijn caramboles bijeen gaarde. Glamour boy Van Oosterhout heeft nog juist de jeugd om de glamour boy te zijn van dit toernooi. Dat zag men duidelijk 's mid dags, toen hij met Popeyus een kat-en- muisspelletje speelde. De corpulent ge worden Rotterdammer, de man met de meest gevreesde achterhand als het om moeilijke stoten gaat, mocht zijn kunde op dat gebied etaleren zoveel hij wilde, tegen de fluwelige eenbandkunde van zijn tegenstander was hij in de verste verte niet opgewassen. Glamour boy van de bandstoters dat moet Henk Metz ook wel gedacht hebben, want een beetje ten onrech te was alle aandacht op Van Ooster hout geconcentreerd, terwijl op de keper beschouwd Metz tegen Jacobs een nog betere partij speelde. Iedereen voorzag van deze partij een lijdensweg, een drama zonder einde, doch Metz was nog eerder met de Amsterdammer klaar dan Van Oosterhout met Popeyus en in de series van 21, 18 en 16, die gezien mochten worden. En daarom gaven we de Hagenaar, die een nabloei beleeft van het spel, dat hij eens als de beste be heerste, 'n behoorlijke kans om 's avonds tegen Popeyus ook het eerst over de drempel te komen. Doch hebben de ja ren hun tol geëist? De eerste nederlaag van Henk Metz werd een feit. Korfbal - overzich t Beide Leidse hoofdklassers spelen zondag uit. De Algemene gaat tegen HKV in Den Haag een vrij zekere neder laag tegemoet. Meer kans op succes heeft V.O. bij haar bezoek aan Rig- tersbleek in Enschede, al zijn de Twen tenaren op eigen veld sterker dan in uitwedstrijden. Ook Fluks zal goed op dreef moeten zijn om de Eiberreserves in eigen huis te weerstaan. Zuiderkwartier achten wij wel in staat Olympiaan op eigen veld te kloppen. KNS is de enige Leidse ploeg die thuis speelt. BI. Wit '51 zal de oranjewitten wel niet al te veel moeilijkheden in de weg leggen en Crescendo en ALO zul len elkaar weinig in kracht ontlopen. Het programma luidt: Hoofdklasse B: HKV—De Algemene; RigtersbleekVic Oriëntis. Z.-Holland I: Ons Eibernest 2Fluks; ZwerversHKV 2; ReadyHou Stand. Zuid-Holland IIA: Gymnasiasten WionHKV 3—Merwede; OSCR^-ODO. Zuid-Holland HBOlympiaan—Zui derkwartier; Actief—Eureka. Zuid-Holland IHA: KNS—BI. Wit '51; Raven DKC. Zuid-Holland niB: ALO—Crescendo; TOV—KIOD. Reserve le-kl.: Ready 2—De Alge mene 2; Fluks 2—Die Haghe 3. Res 3A: Fluks 3Ons Eibernest 5 (12 uur); KNS 2—Phoenix 2 (12 uur); Re genboog 3—Quick 3. Res. 3B: Vic. Oriëntis 3—Achilles 3; Olympiaan 2Deetos 4; ODO 2 Phoenix 3. Geweld van Scholte In de voorste gelederen is plotseling opgedoken Scholte, de man, die men de Hitchcock van dit toernooi kan noe men. Het ene ogenblik brengt hij zijn vrienden tot wanhoop door ijselijk dicht langs de afgrond van de nederlaag te balanceren 's avonds presteerde hij het tegen Ligthart de grootste pech vogel van dit toernooi om er een se rie van 55 uit te branden en Van Oos terhout met een serie van 57 record houder wit om de neus te maken. De rustigste en voor ons nog steeds serieuze kandidaat voor de titel is echter nog steeds de Rotterdammer Teegelaar. Niet omdat hij Ligthart en Jacobs ver slagen heeft, doch omdat hij, ondanks alle gillende keukenmeiden, nog steeds het best gemiddelde heeft. En in de bil- jartsport dat weet u zijn het nu eenmaal de keiharde getallen, die de wet voorschrijven. Uitslagen Teegelaar 150 27 32 5.55 Ligthart 90 27 16 3.33 Scholte 150 49 20 3.06 Vultink 145 49 21 2.95 Metz 150 29 21 5.35 Jacobs67 29 8 2.39 Van Oosterhout 150 30 38 5.00 Popeyus 103 30 24 3.43 Teegelaar 150 29 35 5.17 Jacobs87 29 18 3.00 Scholte 150 22 55 6.81 Ligthart 70 22 18 3.18 Metz 117 43 17 2.72 Popeyus 150 43 30 3.48 Van Oosterhout 150 24 38 6.25 Vultink 130 24 31 5.41 Na twee dagen luidt de stand: mp hs alg.gem. Van Oosterhout8 38 5.21 Teegelaar6 35 5.67 Scholte 6 55 4.28 Metz 6 21 3.93 Vultink4 31 3.21 Popeyus 2 30 3.06 Ligthart 0 34 3.53 Jacobs 0 18 2.79 Hoogovenschaaktoernooi De opwinding van de tweede ronde lag in de overigens verwachte bevestiging van Uhlmann's komst en het slopende tijdnoodduel, dat Van den Berg tegen Gereben op zijn naam bracht. Uhlmann werd om drie uur in het Kennemer- theater binnengehaald, gevoed en te bed gebracht. Om zes uur trad hij aan voor de eerste ontmoeting. Het was tegen niemand minder dan grootmeester Olafsson. De laatste had in de ochtenduren reeds de hangpartij tegen Larsen moeten voortzetten en was lichtelijk vermoeid. De hangpartij is overigens verdaagd met nog steeds perspectieven voor Larsen. Olafsson en Uhlmann speelde een Gruen- feldIndiër, die snel remise werd. Afd. Leiden NeVoBo (Van een onzer verslaggevers) De competitie van de Afdeling Leiden NeVoBo werd deze week hervat met en kele inhaalwedstrijden en het spelen van de halve finales van de bekerstrijd. Bij de heren kwamen de drie finalis ten uit de bus, t.w. HVL 2, KVC 1 en Prof Wijk 2, terwijl bij de dames Nieuw Brunhilde 2 zich wist te plaatsen (de .zusjes" van het eerste lieten zich door een verrassende nederlaag tegen Meer burg 1 uitschakelen!). BEKERU1TSLAGEN Poule 1 heren: HVL 2—PW 4 2—0, VVS 2SIOS 2 2—1, WS 2—PW 4 2—0, HVL 2—SIOS 2 2—1, PW 4—SIOS 2 0—2, HVL 2—VVS 2 2—1. Poule 2 heren: PW 3—DES 1 1—2, KVC 1—Kangeroes 2 2—1, KVC 1—PW 3 20, Kangeroes 2DES 1 20, Kange roes 2—PW 3 2—1, DES 1—KVC 1 0—2. Poule 3 heren: Prof Wijk 2—KVC 2 2—1, Prof Wijk 2—GGV 1 2—0. Poule 1 dames: Nieuw Brunhilde 1 Nieuw Brunhilde 2 21, Nw. Brunhilde 1 —Meerburg 1 1—2, Nw. Brunhilde 1—Or. Groen 1 2—1, Nw. Brunhilde 2—Meer burg 1 20, Or. Groen 1Nw. Brunhil de 2 02, Or. Groen 1Meerburg 1 20 Poule 2 dames: KVC 1Nieuw Brun hilde 3 2—0. COMPETITIE Dames, 2e-klasse: KVC 3—Prof Wijk 3 3—0. Dames, 4e-klasse: DES 3Raaphorst 2 Raaphorst niet opgekomen. Heren, 3e-klasse: KweekschoolDo- nar 3 2—2. TOERNOOI DONAR Het bekertoernooi van de eersteklasser Donar waaraan werd deelgenomen door VVS 2, Oranje Groen 1 en Leidsch Dag blad 1, werd gewonnen door WS. De uitslagen waren: LD 1—Or. Groen 1 1—1, Donar 1—WS 2 1—1, LD 1VVS 2 02, LD 1Donar 1 02, Or. Groen 1— Donar 1 1—1, Or. Groen 1—VVS 2 0—2, VOETBAL F.C. Barcelona zet trainer BROCIC aan de dijk Barcelona, de Spaanse club die tot de kwart-finales van het toernooi van de Europese voetbalbeker is doorgedrongen, heeft in verband met de magere resul taten van de laatste tijd haar trainer, de Zuidslavier Brocic, aan de kant ge zet. De Spanjaard Enrique Oriazola is zijn opvolger. Brocic was, voor hij bij Barcelona kwam, trainer bij de Eindhovense ere divisieclub PSV, die hem op 18 april 1960 ontsloeg. Zijn dienstverband bij Barcelona is dus slechts van korte duur geweest. De vele kritiek, die de laatste weken op Barcelona werd geuit, vooral na het gelijk spel (4-4) tegen het Schotse Hi bernian in het toernooi van Jaarbeurs- steden, is aan het ontslag van Brocic niet vreemd. In de Spaanse competitie neemt Barcelona thans de derde plaats op de ranglijst in. Hoe komt mijn club uit? UVS Van Duyl, Kluivers, Van Leeu wen, Devilee, Hak, Filippo, Verhoeks, Van Kampen, Nijman. Duwel, Van Weerlee. Roodenburg Rijnsburger. Hensen. Van Ginkel, Van Weerlee, Van Polanen. Logeman, Jongman, Den Os, Sirat, Van Rooyen, De Bruin. LFC Van Leeuwen, Bruggeling, Spierenburg .Koole, Siera, v. d. Heyden. Heymans. H. Sira. D. Sira. Franke. ASC Era dus, v. d. Staal, Zwanen burg, W. Spiering, v. d. Broek, Bekke ring, Brussée, Zaalberg, Mulder, G. Spie ring, Lolkes de Beer. Lugdunum Kerkvliet, Van Leeuwen, Van Meygaarden, Van Daalen, Van As, Bavelaar, Vermond, De Roo. Pet, De Cler, Huynink. Van den Berg-Gereben was een ont moeting, die vrij langzaam op gang kwam. de schuld hiervan lag voorname lijk bij de Israëlische meester, die veel tijd verbruikte, doch niet tot een geliik spel vermocht te komen. Uit de Caro— Kann met 3g6 hield wit namelijk een vrij spel over met een raadsherenpaar. dat vrije diagonalen bezat en een ge vaarlijk initiatief waarborgden. Gereben geraakte in razende tijdnood. Hij moest 15 zetten doen in drie minuten, terwill elke zet het tuimelen in de afgrond kon betekenen. Hij haalde de tijdcontrole. doch verloor toen juist materiaal: 10. Het openingsrepertoire van dr. Baren- dregt is niet al te veelzijdig. Doch hil heeft er een grondige kennis van. Dit maal was het weer eens de Spaanse ruil- variant, waarop Donner maar ten dele vat kreeg. De hoofdstrijd werd met lichte stukken gevoerd, waarbij zwart aan het langste eind scheen te trekken. Er ont stond tenslotte een toreneindspel met kansen voor zwart. De partij werd afge broken, LarsenIvkov was zwaar werk op het strategische niveau der grootmeesters. De witte openingskeus. Engelse partij wees reeds in die richting. Het werd een strijd om velden en lijnen, die eniger mate ten gunste van wit scheen te ver lopen, doch Ivkov had In het bezit van de a-verticaal een evenwidhtbewarende compensatie. Tegen het afbreken was een lopereindspel op het bord gekomen, dat ons inziens remise was. Larsen schijnt er echter winst in te zien. Gruenfeld, de 67-jarige routinier, was niet van plan met wit tegen Van Schel- tdnga te verliezen. In een koningsindiër met c5 deed de oud-Amsterdammer De Oostduitse grootmeester Uhl mann om wiens niet toelating in ons land in november zo veel schaakdeining is ontstaanheeft nu wel geldige inreispapieren gekre gen. Gistermiddag bij aankomst op Schiphol toonde hij triomfantelijk zijn paspoort. overigens de meest uiteenlopende pogin gen door de listige verdediging van de oud-meester heen te dringen. Maar tot in het verre eindspel bleef Gruenfeld waakzaam en bereikte een verdiende re mise. Uitslagen Grootmeestergroep: Larsen (Denemar ken)Ivkov (Zuidslavië) afgebr.; Van den Berg (Ned.)Gereben (Israël) 1—9; Gruenfeld (Oostenrijk)—Van Scheltinga (Ned.) Barendregt (Ned.)Don ner (Ned.) afgebr.; Olafsson (IJsland)— Uhlmann (O.-Dld.) V4—H. Mees terg-roep: De Rooi (Ned.)Perez (Spanje) Durao (Portugal)—Kra mer (Ned.) ViLangeweg (Ned.) Tan (Israël 0—1; Bozic (Zuidsl.)—Kott- nauer (G.-B.) afgebr.; Bink (Ned.)— Wade (Nw-Zeel and) 0—1 Damesgroep: mej. Muller (W.-Dld.) mevr. Van der Veen V6V6; mej. Jova- novic (Z.-Sl.)mevr. Timmer (Ned.) af gebr.; mej. Broerse (Ned.)-mevr. Heems kerk (Ned.) 0—1; mej. Sinka (Hong)— mevr. Vreeken (Ned.) Volleybalcompetitie De derby VVS-PW heeft alles gebracht wat men van een dergelijk treffen kan verwachten. Aan weerszijden vielen staaltjes van sterk aanvalsspel, van verrassend goed verdedigen te bewonderen, maar ook zag men blunders van formaat maken. Misschien echter juist daardoor bleef de wedstrijd van begin tot eind boeiend. Kangeroes had totaal geen moeite met Punch en won in goed driekwartier met 3—0. WS—PW Het is lang geleden dat wij WS zo goed op dreef zagen als gisteravond te gen PW. Het is ook lang geleden dat wij PW tegen VVS werkelijk in gevaar heb ben gezien. Gisteravond echter was dat het geval. De blauwwitten konden zich met 31 handhaven, doch gezien de krachtsverhouding zou hier een punten verdeling de beste uitslag zijn geweest. VVS speelde van meet af verbeten, fel vechtend om elke punt. PW dat in deze ontmoeting stroef draaide kon de aan val van VVS, waarin Ten Have een op vallende rol vertolkte, niet afdoende stoppen. De tegenaanval faalde en zo kon het gebeuren dat WS met Bram Favier aan de serve een verdiende 10 set-voorsprong (1513) nam. PW be greep dat de zaken ernstig dienden te worden opgevat om puntverlies te voor komen. Bas Leurink werd in stelling ge bracht. Het leek een mentale injectie voor PW. De WS-serve werd omgebo gen in een keurige pass en dito set-up. Frans Sieval drukte zijn erkentelijk heid voor de hem geboden kans uit met een flitsende klap. Zo snel spoot de bal over het net naar beneden, dat de toch heus wel reagerende WS-ers beelden le ken uit een vertraagde film. Wat Frans Sieval bij PW op zo spectaculaire wijze deed. deed Henk Kleingeld direct daar op. z\j het niet zo spectaculair, voor VVS. Peter Walop benutte de serve-beurt om WS naar 30 te slaan. Via 41, 43 en 75 kwam PW op toeren. Frans Mul der prikte enkele slimme serves in de WS-gelederen en dat was voldoende om de roodbroeken aan het wankelen te brengen. VVS kreeg vooral aanvallend een diepe inzinking. Baronner sloeg een smash ver uit, faalde met het opvangen van de PW-serve en de set ging naar PW met 1511. PW ging gesterkt door. Joep Blanken die voor Bontje werd ge wisseld en eindelijk Bas Leurink - de laatste bleek niet 100 in orde - da verden enkele kogels door het WS-blok en dat betekende voor PW een voor sprong, 41. Maar er was meer nodig om VVS ditmaal definitief op de knie- en te brengen. Ten Have en Kleingeld toonden hun teamgenoten dat ook VVS over „doorslaggevende" argumenten aan het net beschikte. WS werkte de ach terstand weg en kwam met 64 aan de leiding. Een slim smashje van Frans Sieval langs de lijn en langs een ver keerd, op het midden, anticiperend blok en een periode Bas Leurink. 3 keiharde treffers, brachten PW weer op winst, 96. VVS kon dat niet goedmaken en DOCOS Wanst, Paardekooper. J. v, Marwijk, J. M. van Marwijk, Ouwerling, Vink, Jansen, Mank, Piket, Stuifzand. N.N Altior B. Sassen, H. v. d. Jagt, B. Ouwerkerk. B. Sassen, Zevenhoven, M. v. d Jagt, Bos, Koeleman, A. Ouwerkerk. P. Sassen, Touw. Warmunda Van Vliet, Zwaan, E. v. Winsen, Scheltens, J. A. F. van Winsen, Van Seggelen, Wanders, T. van Winsen. Montagne, Koppers, Vergeer. Oranje Groen De Hoed, Meijer, W. Koet, v. Polanen, J. Koet, W. van Bel kum, J. v. Belkum, Verkuylen, Dubbel- deman, Rijsdam, v. d. Berg. Voetbal - overzicht UVS gaat morgen op bezoek bij Longa, altijd een lastige tegenstan der voor de blauwwitten. In de thuiswedstrijd eind augustus werd het een 2—2 spel. Een blik op de ranglijst leert, dat het verschil in kracht tussen de Leidse en Tilburgse 2e divisieclubs uiterst gering is. Beide ploegen vergaarden vijftien punten uit 14 wedstrijden, beide defensies stonden de tegenstanders in totaal 30 doelpunten toe. Maar... de LONGA-aanval scoorde in die veertien wedstrijden 37 treffers, terwijl de blauwwitte schutterij het niet verder bracht dan 27 doelpun ten. Daarmee leggen we wel de vinger op de zere plek Voor de Leidse 2e-klassers zien we redelijke winstkansen. LFC kan, we hebben dit al eerder opgemerkt, de pun. ten best gebruiken. Een zege van de ka naries op het beslist niet sterke VCS moet in de lijn der verwachtineen lig gen. Roodenburg ontvangt HBS, dat weliswaar sterker is dan VCS, maar ze ker wel door de Leidse Houtbewoners verslagen kan worden. In de 3e-klasse A zal het iets terug vallende Lisse in TYBB haar meerdere moeten erkennen. Voor Foreholte is er een heel klein kansje om uit haar thuis wedstrijd tegen Alphia een puntje rij ker te worden. In 3 B moet Alphen op eigen veld gemakkelijk kunnen winnen van RKWIK. Standen Grootmeestergroep: 1. en 2. Van den Berg en Gruenfeld ieder VA punt; 3. Iv kov 1 en 1 afgebr. partij; 4. Van Schel- tinga 1; 5. Uhlmann V6 uit 1; 6. Olafsson en 1 afgebr. partij7. Barendregt 1 af gebr. uit 1; 8. Larsen 0 en 2 afgebr. part.; 9. Donner 0 en 1 afgebr. partij; 10. Gere ben 0 punten. Meestergroep; 1. en 2. Durao en Wade ieder 1% punt; 3, 4, 5. 6. Tan, De Rooi. Kramer en Perez ieder 1; 7. Bozic en 1 afgebr. partij; 8. Bink punt; 9. Kott- nauer 1 afgebr. partij uit 1; 10. Lageweg 0 uit 1. Damesgroep: 1, 2, 3. Heemskerk, Slnka. Vreeken, ieder 1% punt; 4. 5, 6. Van Aalst, Van der Veen en Chaude de Silans ieder 1 punt. 7 en 8. Timmer en Jovano- vic ieder Vi punt en 1 afgebr. partij; fi. Muller M punt; 10. Broerse 0 punten. Militaire dienst De elftal-commissie van Lugdunum heeft het dit seizoen (4e-klasse A) niet gemakkelijk. Drie spelers zijn in mili taire dienst, n.l. Crama, Van Leeuwen en Leget, waardoor er voortdurend wij zigingen in het elftal moeten worden aangebracht. Bovendien is de vervanger van Van Leeuwen, de jeugdige Kouters-, nog niet geheel genezen van de verwon dingen die hij opliep bij het verkeers ongeval op de provinciale weg naar Voorschoten, waarbij twee doden te be treuren vielen. Desondanks doen de Kikkers het be slist niet slecht en een zege in de uit wedstrijd tegen het flink tegenvallende VVSB zit er in ASC gaat een moeilijke wedstrijd tegemoet tegen SJC en zou met winst niet alleen zichzelf maar ook koploper Oranje Groen een dienst be wijzen. Die roodzwarte zege zien we overigens niet tot stand komen. War munda zal haar kansje op de titel zeker niet willen verspelen in de uitwedstrijd tegen Altior. terwijl Oranje Groen er bij Concordia H wel vlijtig zorg voor zal dragen, dat de afstand tussen haar, Warmunda en SJC gehandhaafd blijft. Maar voor al deze kopploegen zijn het toch lastige wedstrijden, die de uiterste waakzaamheid vragen. En dan tot slot DOCOS, dat de ranglijst sluit en tegen DOSR wei alles op alles zal zetten om de rode lantaarn kwijt te raken. Het verschil tussen DOSR en DOCOS be draagt momenteel echter 8 ounten. zo dat we voor de Kikkerpolderbewoners niet al te optimistisch durven zijn. raakte na 118 voor PW helemaal van de kook, 158. Bijzonder fel en gelijkop ging de strijd in de beslissende set. PW had de veine dat een met de vuist verdedigde smash van Ten Have, een enorme poeier!, over drie balken heen zeilde en toen door de volkomen verraste WS-ers werd gemist. Dat was 1312 voor PW i.p.v. 1212 en serve VVS. De mannen van Favier kon den die tegenslag niet verwerken en rus tig spelend won PW de set, 1512, en daarmee d$ wedstrijd. KangoeroesPunch Punch was nergens tegen Kangeroes. De Delftse studenten rammelden maar een eind weg en van opbouw van de aanval viel dan ook weinig of niets te bespeuren. Kangeroes, dat niet onder druk stond,, kwam er geleidelijk aan goed in. Jan Willem Gast sloeg naar hartelust op de vele set-ups van de als altijd uiterst bewegelijke Lex Karamoy. De scholieren slaagden erin een stevige puntenvoorsprong te veroveren en het was meteen een ieder in de zaal duidelijk dat Punch met lege handen Delftwaarts zou keren. Een kleine opleving van Punch gaf de Kangeroes-supporters even een onaan gename kriebel, maar toen het erop aan kwam zakte Punch weer snel naar een dieptepunt, 1512 voor Kangeroes. De aanval van Kangeroes ging gedurfder opereren. De set-ups misleidden het Punch-blok herhaaldelijk. In het bijzon der traden Jan Willem Gast, Jacques de Vink en Jaap Broersma op de voor grond. Voor Punch, dat moedig weer stand bleef bieden, was er tegen dit vrij uit spelend Kangeroes geen houden aan. Af en toe konden de studenten met goed verdedigen nog wat punten scoren, maar zo gauw het op de smash aankwam, faalden zij. Karamoy hield zijn ploeg met zorg op „scherp". Dat was nodig want na de winst van de tweede set, 157, sloop er even wat nonchalance in de gelederen. Punch bezat echter te wei nig kwaliteit om daarvan snel te profi teren. Op de serve en de smash drukte Kangeroes door naar de volle winst, 15-8. Het was Lex Karamoy die met een bekeken smash de laatste duit in het zakje deed. De bal kwam precies op een stukje „niemandsland" neer. Sportagenda Boshuizerkade: 2.30 uur: LFC—VCS. Leidse Hout: 2.30 uur: Roodenburg—HBS. De Kempenaerstraat: 2.30 uur: ASC—SJC. Kikkerpolder: 2.30 uur: DOCOS—DOSR. Leidse Hout: 2 uur: korfbal wedstrijd KNS—BI. Wit '51. De Krogt (Oegstgeest) hockeywedstrijden Leiden 2—HBS 2 Leiden 3— HDM 4. Hockey-overzicht Ondanks het slechte weer was zon dag j.l. een van de velden van Groen Geel bespeelbaar. De Leidse heren be haalden een verdiende 2—0 zege, al waren zij geenszins oppermachtig. Door deze zege bleef Leiden met 11 punten uit 7 wedstrijden samen met Alliance aan de kop van de overgangsklasse A, direct gevolgd door HHYC en HGC. Morgen gaan onze stadgenoten naar Hilversum.' een van de (zwakke) staart- ploegen. We verwachten een overtui gende zege van de Leiden-formatie, die kampioensaspiraties heeft. Leiden 2 gaat de benen ook weer eens strekken en wel op de Krogt tegen HBS 2. Om Zandvoort op de voet te blijven volgen is een zege noodzakelijk. Het eerste damesteam komt na de lange „winterslaap" tegen Rood Wit in het veld. Deze ploeg is de sterkste in de 2e-klasse B. De Leidse dames gaan dus een zware strijd tegemoet. Hun enthou siasme zou echter wel eens een verras send gelijkspel kunnen opleveren. Hockeyprogramma Heren, le-klasse: AmsterdamTOGO; SCHC—DSHC; Be Fair—BMHC; HDM Laren. Overgangsklasse A: AllianceGroen Geel; Amsterdam 2Kieviten; HHYC HGC; Hilversum 2Leiden. 2e-klasse D: Groen Geel 2Wilhel mus; HDS 2—VCL; Rijswijk—HHYC 4; Leiden 3—HDM 4. 2e-klasse E: ZuidwijckAlliance 2; BMHC 5—Zandvoort; Leiden 2—HBS 2. Dames, le-klasse: AllianceGroen Geel; RBC—KievitenBe Fair—BDHC; GooiLaren. 2e klasse B. Alliance 2—TOGO 2; Ever SwiftKieviten 2; StrawberriesBDHC 3; Rood WitLeiden. Nederlands ijshockeyfeam in Antwerpen tegen Belgen Als voorbereiding voor de wereldkam pioenschappen ijshockey, die van 2 tot en met 12 maart in Genève en Lausan ne worden gehouden, speelt het Neder lands IJshockeyteam op 5 februari in Antwerpen een officiële landenwedstrijd tegen België. SKI Lukowski won toch de lage landenwedstrijd Niet de Belg Jean Marie Hotermans blijkt algemeen winnaar van de lage landen ski-wedstrijd in Muerren te zijn geworden, doch de Nederlander kam pioen Peter Lukowski. Oorzaak van de verwarring is het overhaaste vertrek van de Belgen, waardoor de organisatoren in allerijl een klassement samenstelden dat ach teraf op enkele plaatsen onjuist bleek. Hotermans moet hierdoor met een der de plaats genoegen nemen. De tweede plaats is voor de Brit Palmer Tomkin- son. De officiële uitslag is: 1. Lukowski (Nederland); 2. Palmer Tomkinson (GB); 3. Hotermans (Bel gië); 4. Skepper (GB).

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 6