RECEPT VAN DR. COHNEN: ZES DAGEN TRAINEN PER WEEK Snelschaakwedstrijden van jubilerend VTL In Duitsland gaan de roeiers pas op 1 april in de boot Hairos II (buiten weddenschappen) bedwong Vanadis (Nottelman) Kositskjin reed Johamiesen in Oslo tweemaal naar nederlaag Ook Nederlandse damesgymnastiek gaat de kant van het ballet uit MAANDAG 9 JANUARI 1961 Duitse roeicoach gaf college Het bestuur van de Nederlandse Roeibond heeft zich de les van Rome aangetrokken. Zaterdag werd op initiatief van het bestuur in Amsterdam een bijeenkomst ge houden, waarop de voornaamste technische mensen uit de bond uit de mond van een van de beroemd ste Duitse coaches, dr. Cohnen, een kijkje achter de schermen van de succesvolle Duitse roeisport mochten nemen. De roeibdhdbestuurders, de leden van de technische advies commissies voor dames en heren en de belangrijkste Ne derlandse coaches maakten kennis met de modernste gedachten en methoden op het gebied van de training. Dr. Coh- nen. coach van de vier met stuurman van Germania Dusseldorp, die het afge lopen jaar in Rome de gouden medaille veroverde, vertelde, dat geen enkele Duitse roeier gedurende de wintermaan den in een boot komt. De maanden Januari, februari en maart worden ge- ►ruikt voor een krachttraining om de 6pieren te sterken. Daarbij wordt ge bruik gemaakt van halters die voor de beste roeiers 75 tot 80 kg wegen. Dr. Oohnen had drie van zijn cracks meege bracht om te demonstreren hoe deze training wordt uitgevoerd. Met verbazing zagen de Nederlanders een aantal oefeningen afwerken, die door de Duitse coach in samenwerking met professoren van de universiteit van Freiburg zijn samengesteld. Het pro gramma van deze halteroefeningen, die vier avonden per week gedaan worden, is geheel afgesteld op de specifieke be hoeften voor de roeisport. Pas op 1 april Dr. Cohnen vertelde vervolgens dat zijn roeiers pas op 1 april in de boot ko men. Dan volgt de tweede fase: een speciale conditietraining, die drie we ken in beslag neemt. „Op techniek be hoeven wij niet meer te oefenen want het gaat hier om roeiers, die de techniek volkomen beheersen". Na drie weken volgt het race-seizoen met gemiddeld twintig regaittas. Om de roeiers met ple zier him sport te laten beoefenen worden zij gedurende het seizoen voortdurend in andere boottypen gezet. Van overtraindheld hebben de Duitse Leiden won na lange rustperiode, maar het spel was niet fraai Leiden is het nieuwe jaar niet best begonnen. Weliswaar werden uit de uit wedstrijd tegen Groen Geel beide pun ten mee naar huis genomen, maar het vertoonde spel gaf geen reden tot tevre denheid. De lange rustperiode, die de spelers achter de rug hadden, zal hier wel niet vreemd aan zijn, terwijl het veld bijna onbespeelbaar was. Leiden had in de eerste helft een overwicht, dat leidde tot vele strafcor- ners, die de Groen Geel-doelman tot de twintigste minuut prachtig wist te keren. Hij moest echter zwichten voor een lange corner van Krol, die feilloos werd genomen. Op het moment dat de keeper zijn voet naar de bal uitstak, bleef hij in de modder steken. Ondanks gevaarlijke aanvalsacties, die echter te individueel werden uitgevoerd, bleef de stand tot aan de rust 10. Na de hervatting zag het er even naar uit, dat het spel van beide ploegen aan kracht had gewonnen. Na vijf minuten was dit betere spelbeeld ten einde. Juist in de tweede helft speelde het slechte veld de ploegen parten. De bal was bijzonder moeilijk onder controle te houden. In de 20st? minuut scoorde Ravenswaay Leidens tweede doelpunt, nadat Krol de bal haarscherp had voor gezet. Door deze overwinning staat Leiden weer samen met Alliance op de eerste plaats met 11 punten uit 7 wed strijden. Hockey-uitslagen Heren, le-klasse: Amsterdam—SCHC 0—1, TOGO—HDM 2—1. Overgangsklasse A: Groen Geel— Leiden 0—2. 2e-klasse E: HBS 2—Alliance 2 1—2. Zeilwedstrij den te Loosdreclit Meer en meer maakt zeilen in de win ter opgang. De Flying Junior-klasse or ganiseerde bjj het Witte Huis op de Loosdrechtse plassen een serie van drie wedstrijden, waarvoor een behoorlijk aantal jachtjes aan start verscheen. Bepaald aangenaam zeilweer was het niet, maar dit vermocht het enthousi asme niet te verminderen. Eén zeiler maakte kennis met het bit terkoude water toen hij omsloeg tijdens de tweede race. Met het oog op de hulp verlening die andere deelnemers aan de ongelukkige verschaften werd deze wed_ strijd geannuleerd. De eerste start bracht al onmiddellijk Coen Gülcher aan de kop, toen hij in een groep van drie jachten in zekere lijpositie kwam en onder zijn concurren ten doorliep. De promotor van de klasse gaf daarna zijn tegenstanders geen schijn van kans en won zeer verdiend. Uitslag 1. Coen Gülcher, 2. J. Bakker. 3. J. Schipper. 4. C. Kortenoever, 5. D. de Vries. A In de volgende wedstrijd maakte Gerard Leverland direct na de start een korte bakboordhoogte slag die hem aan de gunstige zijde van het kruisrak bracht. Dit betaalde geducht, want Leverland ging als eerste met een daverende snel heid de planeerrakken in. Eerst in derde en later in tweede positie evenwel voer de geroutineerde Joop Schipper en met zijn betere techniek kon hij kort voor h?t laatste merkteken onder Leverland roeiers door deze wijze van handelen nooit last. Wel wordt na iedere vier we ken in het wedstrijdenseizoen een week rust gehouden. De Duitse coach gaf een treffend staaltje van „zelfwerkzaamheid". De slag van de vier met stuurman, die in 1959 in Ma?on het Europese kampioen schap veroverde, woont 300 km van Dusseldorp, waar de andere drie leden van de ploeg him domicilie hebben. Die slag kreeg telefonisch of schriftelijk in structies van dr. Cohnen en voerde die zo voortreffelijk uit, dat toen de roeiers op de eerste wedstrijden van het seizoen bijeenkwamen alles tot in de puntjes klopte.. Alleen voor Macon kwam de ploeg een week tevoren bij elkaar. Tenslotte vertelde dr. Cohnen, dat in Duitsland bijzonder veel aandacht wordt geschonken aan de jeugd, die daar op veertienjarige leeftijd al in de skiff en de dubbel twee gaat roeien en geroutineerd is op het moment, waarop over het al gemeen de Nederlandse roeier (19 jaar) aan zijn sport begint. Maar in Duitsland wordt dan ook niet geschroomd om de allerbeste coaches met de leiding van de jeugd te belasten. Het algemene roelre- cept, dat dr. Cohnen de Nederlandse deskundigen meegaf was: zes dagen trainen per week. doorstuiven. Intussen had Gülcher zich weer opgewerkt tot de derde positie eveneens door goed planeerwerk. De uitslag van deze wedstrijd was 1. Joop Schipper, 2. G. Leverland, 3. C. Gülcher. 4. C. Kortenoever, 5. J. Zum- polle. Bridgeclub VOG De uitslag van de 10e ronde van de viertallencompetitie luidt: Hoofdklasse: Team Huys wint van team Tjalkens met 16 punten; team Plan je wint van team Slegtenhorst met 4 punten; team Brakel wint van team Raar met 8 punten; team Smit wint van team Nievaart met 5 punten. Eersteklas: Team Versteeg wint van team Bosscha met 45 punten; team Galjaard wint van team Caro met 28 punten; team Den Daas wint van team Dofferhof met 15 punten; team Bik ge lijk met team Klarenbosch. Tweedeklas: Team De Tombe wint van team Kruizlnga met 5 punten; team De Ruyter wint van team Boom met 4 puntenteam v. Gelderen wint van team Wendt met 12 punten. Zaterdagmiddag zijn de jaar lijkse snelschaakwedstrijden voor zestallen gespeeld. De organisatie berustte bij de schaakvereniging V.T.L., die dit jaar haar 25-jarig bestaan viert, in samenwerking met het bestuur van de Leidse Schaakbond. De voorzitter van de Leidse Schaak band, ir. G. Venema, opende de middag met gelukwensen aan het adres van de jubilerende vereniging om vervolgens over te gaan tot de uitreiking van de prijzen van het zojuist beëindigde Leidse jeugdkampioenschap en van de Afval- wedstrijden '60. De nieuwbakken jeugd- Koersen te Hilversum Upupa S toonde zijn grootse vorm (Van onze medewerker) In de gisteren te Hilversum gehouden koersen faalden meerdere favorieten. Dit was in de internationale draverij echter niet het geval. Hairos II (Geersen) liep hierin buiten weddenschappen. Nottelman nam met de als eerste gestarte Vanadis het commando op zich. Jour de Java (Vergay) was weer iets te heftig en meerdere malen fouteerde deze. Strooper vroeg halverwege het uiterste van Typhoon en dit bracht hem tijdelijk, zy het te vroeg, naast Vanadis op kop. Toen begon Hairos zijn opmars en hiertegen bleken de koplopers niet bestand, hoewel de Franse hengst toch veel moest geven om Vanadis, die voor de toto eerste werd, in een fraaie 1.21.7 km-tijd te overmeesteren. De draf van Hairos miste nog wel de fijne puntjes. Jour de Java, die als derde finishte, werd wel wat laat, na de koers uitgeschakeld, zodat diens plaats werd ingenomen door een verrassende Pretty Boy (Bakker), die Typhoon naar de vierde plaats verwees. kampioen C. C. Berg (Philidor) nam de NLC-wisselbeker in ontvangst; de prij zen van de afvalwedstryd gingen naar J. J. Piket (Phllidor), A. Smit (VTL, de vorige winnaar), C. van Dijk (Philidor) en A. J. W. Kohlbeck (Philidor)De tra ditionele prijs voor het grootste bord- verschil was voor Y. Hortensius (Phili dor). Na deze plechtigheden ging men over tot de orde van de dag. De zestien deelnemende ploegen waren verdeeld in drie klassen. Aanvankelijk waren er slechts vijftien teams, maar op het laat ste ogenblik kwam er nog een zestal van de schaakvereniging Alphen zich aan melden. Een zestal? Het bleken er bij het begin van de wedstrijd maar drie te zijn, zodat de open plaatsen moesten worden opgevuld door leden van andere verenigingen. In de eersteklasse werd het LSG-team met een punt voorsprong op Philidor-A kampioen. De tweedeklasse werd een royale overwinning voor de Katwijkse ploeg, terwijl Sassenheim de derdeklasse voor zijn rekendng nam. De eindstanden luiden: eersteklasse 1. LSG 20%; 2. Philidor-A 19%; 3. Phl- lidor-B 15%; 4. Alphen 14%; 5. Voor- schoten-A 10%; 6. Boskoop 9%. Tweedeklasse: 1. Katwijk 15; 2. Phild- dor-C 13; 3. en 4. Leithen-A en LSB-be stuur 12; 5. VTL 8. Derdeklasse: 1. Sassenheim 17%; 2. Hazerswoude 16; 3. Philidor-D 11; 4. en 5. Leithen-B en Voorschoten-B 3. Ir. Venema redkte per groep een prijs uit. Het Voorschotens Jeugd (B)-team ontving een troostprijs voor het slecht ste resultaat. De prijs voor de kortste party ging naar J. W. Slieker (Philidor) die een zijner paxtyen in minuut won; H. Lugthart (Katwyk) kreeg de prijs voor het eerst geforceerde pat. Na afloop, toen de meeste deelnemers allang vertrokken waren, bleven tien maniakken achter om een zelf georgani seerd vyfminuten toernooi te spelen. In een andere hoek van de speelzaal wa ren enkele spelers Caissa ontrouw ge worden en wydden zich aan het klaver jassen. Om kwart voor acht vonden ook zy het welletjes, waarna ook de laatste spelers de aftocht bliezen. De openingsdravery kon gevoeglyk met de naam „bokkenkoers" betiteld worden. Achtereenvolgens werden Y Vo- lann, X Double Six, Xandover en de leidende Yum-Yum-Hanover wegens ga loppades uitgeschakeld. Toen de ryder van X Quinta in de rechterbocht een gewaagde poging deed de leidende Yum- Yum-Hanover te passeren, torpedeerde hy deze byna. Van de verwarring maakte Van Dooyeweerd gebruik om met Westlands Glorie de kop te nemen verrassend onbedreigd in 1.33.7 te zegevieren. Ylogie M (v. Overeem) werd tweede voor Winkey S (Heynen). In de Bonni Khediveprys nam William Erebus ((Hoejenbos) van de start af de leiding voor Young Bonni B, Young Lady Mac en Yellowbird van Miramus (Geersen). Na een baanronde had de snel van achter gekomen Xeres de tweede plaats ingenomen, doch aan de overzijde sprintte Yellowbird naar voren en kwam op kop. William Erebus liet het echter niet afweten en kwam zo sterk terug, dat Geersen daar weinig tegen had in te brengen en achter de in 1.30.4 km.-tyd zegevierende William Ere bus met de tweede plaats genoegen moest nemen vóór Wish You Were Here (Wagenaar jr.). Een zeer fraaie start achter de auto bracht in de derde dravery vier paar den op één lijn in het eerste gelid. Wa genaar jr., die goed op zyn qui vive was, stelde zich aan het hoofd en deze werd gevolgd door Vaurien en Weerlicht B (Maring). De strijd bleef zeer spannend en aan de overzyde kwam Weerlicht steeds dichter by de leider. Wagenaar gaf echter geen krimp. By het ingaan van de laatste bocht scheen Weerlicht B nog een bedreiging te vormen, doch in het rechte eind ging de lamp uit en Weerlicht B werd tweede achter de in 1.25.7 km.-tyd triomferende William Axkit. Louwersheimer bezette met Vera Hollandia de derde plaats. De amateurs leverden een verwoede strijd. G. v. d. Wal startte met Visuil S zeer snel en deze was direct op het eerste plan. Aanvankehjk volgden Um ber, Uitloper en Victor Emanuel (Kor- ver). Aan de overzyde zette Victor Emanuel zyn aanval in, maar alle aan sporingen van Korver ten spyt hield Visuil stand en deze bleef, zy het met gering verschil, eerste in 1.26.8 km.-tyd. Ulrica B (Boomgaard) werd op afstand derde. In de Batonnist K-prys werd de kop loper X Goudenryder (K. Woudstra) voortdurend sterk bedreigd door Ydeal Double (J. v. Leeuwen), Wielewaal S en Wilna Illustra. Winston Spencer, die vo rige week een prima koers liep, fouteer de nerhaaldelyk en speelde geen rol. In de rechte lyn werd de slotaanval van Ydeal Double de leider te machtig en X Goudenrijder had zelfs niet meer de kracht om de aanval van Wilco Marie (Leeuwenkamp) op de tweede plaats af te slaan. De Beppie Hollandiaprys, met 6 deel- De strijd om de Bergen s Glorie- prijs te Hilversum. In de binnen- bocht William Axkit, die de koers zou gaan winnen. nemers, werd van start tot finish een triomftocht voor de van kop vertrokken Xerophyt (J. Oosting). Wel deed Zee man met William Z nog een vertwy- felde poging de leidster te onttronen, doch deze wees haar belager resoluut terug. Winston Hanover (Leeuwenkamp) werd derde. In de tweede afdeling van de Bea Princessprijs nam XO (Oosting) na een fout van Yoke de ereplaats over. Achter de koploper woedde een felle stryd. Mar tin Vergay liep met Y Kieviet geleide- ïyk zyn handicap in en op het doel af gaande overmeesterde de Kievit S-doch- ter op zekere wyze XO. Jos Leeuwen kamp finishte met Xylander V als derde. In de sloikoers toonde Upupa S (Side- rius) dat zyn zege van twee weken ge leden geen uitschieter was. De kleverige baan lag dit paard byzonder goed en hy nam direct de ereplaats in. Upupa kreeg Uranie (Vergay) en Victor van Oranje in zyn voetspoor. Ondanks vele aanval len liet de leider zich niet van zyn stuk brengen en in onberispeiyke draf ging Upupa in 1.27.3 als eerste voorby de rechter. Uranie werd als tweede gevolgd door Vitalis (Wagenaar jr.), die Vroiyke Frans, die een lange galoppade had, op het vierde plan hield. De uitslagen luiden: Bea-Prlncess-prys, eerste afdeling: 1. Westland's Glorie (J. van Dooyeweerd) (1.33.7); 2. Ylogie M.; 3. Winkey S. Tot. win. 11.20, 2.6U, 1,80, 7.90; gek. 22.50; cov. 4.20. Bonnl Khedive-prlj8: 1. William Ere bus S (J. W. Hoejenbos) (1.30.4); 2. Yel lowbird van Mrlamus; 3. Wish You Were Here. Tot. win. 12.pi. 3.40, 2.2.30; gek. 8.80; cov. 6.60. Bergen's Glorle-prljs1. William Axkit (J. Wagenaar jr.) (1.25.7); 2. Weerlicht B; 3. Vera Hollandla. Tot. win. 2.70; pi. 1.40, 1.50, 1.80; gek. 5.50; cov. 4.10. Brawny H-prijs voor amateurrljders: 1. Vlsull S (G. v.d.Wal) (1.26.8); 2. Victor Emanuel; 3. Ulrica B. Tot.: win. 4. pi. 1.80, 1.40; gek. 3.40; cov. 5.10. Batonnist K-prljs: 1. Ydeal Double (J. van Leeuwen (1.29.7); 2. Wilco Malre; 3. X Goudenrijder Tot. win.: 4.10; pi. 1.70, 1.50, 3.70; gek. 6.90; coV. 4.80. Blanchelfoor-prljs1. Hairos II (bul ten weddenschappen) (W. H. Geersen) (1.21.7); 2. Vanadis; 3. Pretty Boy; 4. Typhoon. Tot. win. 1.90 (stal); pi. 1.20, 1.80. 1.10; gek. 8.70; cov. 11.60. Beppie Hollandia-prljs: 1. Xerophyt (J. Oosting) (1.28.1); 2. Willam Z.; 3. Win ston Hannover. Tot. win. 4.70; pi. 1.90, 2.60; gek. 15.10; cov. 3.80. Bea-Prlnce6s-prlJs, 2e afdeling: 1. Y Kieviet (M. Vergay) (1.29.5); 2. X O; 3. Xylander V. Tot. win. 2.40; pi. 1.50, 1.70, 1.70; gek. 6.80; cov. 5.60. Bergflulter S-pr()s: 1. Upupa S (A. Si- derlus) (1.27.3); 2. Uranie; 3. Vltalis. Tot. win. 4 50, pi. 1.50, 1.30, 1.60; gek. 5.60; cov. 4.40. Totallsator-omzet f. 171.649,50. Situatie landelijke scliaakcompetitie In de landelyke tien tallen-competitie van de Koninklyke. Nederl Schaakbond zyn de afgebroken partyen uit de derde I en vierde ronde tot een beslissing geko- I men. In de afdeling IB, waarin L S.G. i in uitkomt, waren de uitslagen: Eindho- I ven II-L.S.G. I. 3V2-6V2. Spangen II J Rotterdam-D.D. I (Den Haag) 3%-6% R.S.C. (Den Haag)-H.C S.V. I (Den 1 Haag) 5-5, Dordrecht I-Eindhoven II I 6%-3%. De stand luidt: 1. D.D. I 4-8- I 27%, 2. L S.G I 4-7-25, 3. R S.C. I 4-6- 23%. 4. H.C.S.V. I 4-5-25, 5. Spangen II 4-3-16%, 6. Dordrecht I 4-2-16%, 7. A. I S.C. II 4-1-13. 8. Eindhoven II 4-0-13. j Zoals uit de stand blijkt, heeft L.S.G. I I het er tot nog tos zeer goed afgebracht, op een teleurstellend gelykspel tegen Spangen II na. Men mag echter zeker niet uit het oog verliezen dat de Leide- naren het zwaarste gedeelte van het programma nog voor de boeg heb ben Zij moeten namelijk nog uitkomen tegen D.D. I, R.S.C. I. en H.C.S.V. I. in afdeling II C spelen Philidor I en L S.G. II. hier zyn de uitslaeen van de hangpartijen: Rotterdam II-Moerwijk I 5-5, NR.S.V. I (Rotterdam)-VIOS (Ryswyk) 5-5. De stand is.- 1. Rotter dam II 3-5-20, 2. Philidor I 3-5-16%, 3./4. H C S-V. II en Moerwijk I 3-3-16, 5. N.R.S.V I 3-3-13%. 6. D.D II 3-2-14% 7. L.S.G II 3-2-10%. 8. VIOS I 3-1-13. Philidor I heeft hier alle kansen in eigen hand. daar 't de wedstrijd tegen het lei dende Rotterdam II nog moet spelen. Voordien staan de ontmoetingen met de relatief zwakkere ploegen L.S.G. II en N.R.S.V I op het programma. L.S.G. II zal om zich te handhaven in ieder geval N.R.S.V. I moeten verslaan. In de overi ge ontmoetingen achten wy onze stad genoten vry kansloos. In de hoofdklasse, waar het landskam- MVV-doelman Van Neer in een I kanon Henk Groot staat gereed om gevaarlijke positie, want het Ajax-\ zich van de bal meester te maken. Noors debacle tegen Russen Viktor Kositsjkin, winnaar van goud op de 5000 meter en van zil ver op de 10.000 meter te Squaw Valley, is de grote man geworden van de landenwedstrijd Noorwe genRusland, welke voor de Noren op een debacle is uitgelopen. Want Kositsjkin schreef behalve de 5000 meter ook de 10.000 meter op zijn naam, waarbij hij op gran dioze wijze revanche op Johanne- sen nam voor de nederlaag, die de Noor hem op de 10 km bij de Olympische Spelen toebracht. Als vyfde paar kwamen Johannesen en Kositsjkin in de baan en in veler Noorse harten leefde de hoop, dat hun grote favoriet iets van de smaad zou uitwissen, die hun landgenoten in deze twee dagen op zich hadden geladen. Hoe snel werd echter hun illusie verstoord. Na het startschot mocht Johannesen in de eerste ronden nog weinig terrein ver liezen, het werd toch al gauw duidelijk, dat deze Kositsjkin voor Johannesen on- Tijd 0111 na te denken Carmen Basilio, de vroegere wereld kampioen in het weiter- en middenge wicht, heeft in een gevecht over tien ronden zaterdag in Madison Square Garden te New York op punten gewon nen van de Mexicaan Gaspar Ortega. De laatste gongslag betekende voor Basilio tevens het begin van een schor sing van 30 dagen omdat hy boven het maximum-gewicht was. (Het contract was afgesloten op een maximum van 70.3 kg, Basilio woog 72.34 kg). In de kleedkamer verklaarde de 34- jarige Amerikaanse bokser na afloop: ,Die dertig dagen geven me mooi de tyd om eens rustig na te denken. Ik heb grote narigheid met myn vrouw, zy wil dat ik niet meer boks, maar ik weet echt niet of ik dat doe." pioenschap op het spel staat, heeft VA. S. II op verrassende wyze de beste pa pieren verkregen. Het heeft o.a. gezege vierd tegen V.A.S. I! De stand is hier: 1. VAS. II 3-6-21, 2. Rotterdam I 3-5- 18%. 3. A.S.C. I 3-5-17%, 4. Philidor I (Leeuwarden) 3-3-14%, 5. V V.GA. 3-3- 13%. 6 V.A.S. I 3-2-14, 7 Eindhoven I 3-0-11%, 8. Spangen I 3-0-9%. L.S G. I speelt 4 februari in Den Haag tegen H-C.S.V. I, 29 januari zullen Phili dor I en L.S.G. II hun onderling duel uitvechten. KNGV slaat nieuwe wegen in Instelling districtstraining overwogen De technische bondsvergadering van het KNGV heeft zaterdagavond in Tivoli in Utrecht met 15 tegen 9 stemmen een ingrijpend besluit genomen wat het keurturnen van de dames betreft. Dit besluit houdt in, dat voor de dames en jeugddames het volledige internationale programma zal worden gevolgd, waardoor het onderdeel ringenzwaaien op keurturnwedstryden niet meer zal worden ver werkt en de vrije oefeningen voortaan op muziek zullen worden uitgevoerd. Dit laatste brengt met zich mee, dat ook Nederland de richting van het bal let uitgaat, hoewel hiermee niet kan worden gezegd, dat het volledige ballet in het KNGV zyn intrede heeft gedaan. By de Olympische Spelen in Rome is gebleken, dat vooral de Oosteuropese dames hun vrye oefeningen met meer gratie en betere bewegingsvormen uit voerden, waardoor het geheel de kant uitging van de balletvorm. Om inter nationaal mee te kunnen komen was het KNGV wel genoodzaakt deze weg in te slaan en het moet vooral worden toe geschreven aan het magistrale betoog van de heer De Jong uit Leeuwarden, dat het t.c.-voorstel werd aangenomen. Verscheidene voor- en tegenstanders hadden voordien hun mening kenbaar gemaakt. Om tot dit internationaal peil te komen heeft het KNGV gelden aangevraagd om minstens voor een jaar een buitenlandse coach in dienst te nemen, terwyi men tevens plannen heeft om een deskundige op het gebied van ballet aan te trekken. Deze laatste zal speciaal tot taak krygen het verbeteren van de bewegingsvormen van de keur- turnsters. Deze besluiten van het KNGV kunnen zonder meer worden toege juicht. Ook het keurturnen van de he ren zal met kracht ter hand worden ge nomen. Zowel voor de dames als de heren wordt overwogen te komen tot instelling van dictrictstrainingen. Hier- by zal speciale aandacht aan de jeugd worden besteed. Ter ondersteuning van de poging om het damesturnen nog een beter internationaal aanzien te geven, zal de leidster van het dameskeurkorps mej. Annie Fieseler worden bygestaan door de heer wynstra (Quick, Huizum). Laatstgenoemde is met het KNGV over eengekomen hiervoor een proeftyd van drie maanden te stellen. grypbaar was. Toen er eenmaal „licht" tussen beide ryd^rs kwam, was de stryd beslecht en in 16 min. 58.7 sec. reed Ko sitsjkin naar de overwinning. De klok ken bleven voor Johannesen staan op 17.16.4 sec. Zelfs de tweede plaats op deze afstand was niet voor Johannesen weggelegd. Hy werd ook nog voorbij ge streefd door de Rus Oleg Gontsjarenko, die in zijn rit tegen Aanes, welke aan die van Kostisjkin en Johannesen voor afging, tot een tyd van 17.07.9 kwam. De Noor Fred Maier (17.22.3) en de Rus Robert Merkulov (17.29.-) reden in de laatste rit van de 10.000 meter naar res- pectievelyk de vierde en vijfde plaats. Seiersten was met 17.31.4 zesde. Door de overwinning op de 10.000 me ter (5649) kwamen de Russen met een totaal van 236.5 punt uit deze „twee daagse", tegen de Noren 183.5. Een wel iswaar niet onverwachte, maar toch wel byzonder zware nederlaag van Noorwe gen, in een wedstryd, waarin de Russen hebben getoond voor de Europese- en wereldkampioenschappen wederom grote troeven in handen te hebben. Grisjin (Rusl.) won-de 500 meter (42.1) van deze te Oslo gehouden landenwedstrijd. Aanes (Noorwegen) zegevierde op de 1500 me ter (2.16.9). VES mikro-kampioen In de Energie-hal te Rotterdam wer den zaterdag op diverse velden tussen de hoofdklassers en enkele le klassers mikro-korfbalwedstryden gespeeld met als inzet de titel van mikro-kampioen van de CKB. Pernix bleek achteraf de kans op de finale te hebben verspeeld in de eersite ronde, waarin van Vr. schaar werd verloren. Wel werden beide andere wedstryden gewonnen, maar Vr. schaar verspeelde slechts één punt en kwam in de finale-poule. De Hardinx- velders kwamen echter niet veel verder, want de finale ging tenslotte tussen VES en R'dam Zuid. De Hagenaars won nen de titel. Inmiddels liet Pernix een 30 voorsprong tegen DKOD verloren gaan, waardoor een derde plaats onbe reikbaar bleef. Ons Eiland kon in zyn poule niet goed meekomen, maar legde in de na-ronden beslag op de vyfde plaats. Hoewel de organisatie van de wed stryden goed was, hebben wy wel kri tiek op het late uur waarop het pro gramma eindigde. En dan te bedenken dat er clubs uit Friesland en Gelderland waren, terwyl er heel wat nog jeugdige spelers (sters) onder de teams te vinden waren. Draw van Algemene tegen Sportlust Een van de weinige ontmoetingen, die doorgang vond, was de wedstryd tussen Sportlust en De Algemene, twee ploe gen die nauw betrokken zijn by de be zetting van de onderste plaatsen op de ranglyst. Aan het vertoonde spel was dit dan ook duidelijk merkbaar. De verdedigingen van belde teams overheersten het strijdbeeld. De span ning vergoedde echter veel. Ongetwijfeld is Sportlust dichter by de zege geweest dan onze stadgenoten. De Eindhovena- ren kregen nl. in totaal 4 strafworpen toegewezen, welke alle werden gemist. Er was heel weinig krachtsverschil te be speuren en daar de beide aanvalsvakken niet tot grootse daden kwamen, ver streek byna de gehele eerste helft zon der doelpunten. Pas enkele minuten voor rust slaagde Van Duyl erin de witblau- wen de leiding te geven, doch Bogers zorgde in de volgende minuut reeds voor de gelykmaker (11). Na de hervatting hetzelfde spelbeeld. Weinig gevaarlyke aanvalsvakken en de verdedigingen hadden het dan- ook niet moeilijk. Uit een strafworp wist Van Iterson De Algemene opnieuw een voor sprong te bezorgen (12). Ook nu was de vreugde van korte duur, want binnen 5 minuten zorgde Mulder voor 22 en daarby bleef het. Een resultaat, dat wel overeenkomstig de krachtsverhouding KORFBALUITSLAGEN Hoofdklasse B: SportlustDe Alge mene 22, HKVDeetos 98. Zuid-Holland I: Die Haghe 2Quick 4—5. Zuid-Holland II B: HSV—Olympiaan -3. I Res le-kl.: Die Haghe 3Zwervers 2 2—5. I LKB: le-klasse: De Danaïden 3De Algemene 3 115.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 6