Met een enkel woord PICTOGRAM Agenda MAANDAG 9 JANUARI 1961 Licht verteerbaar (Van onze t.v.-medewerker) Zowel de instructie als de ontspanning waren zaterdagavond licht verteerbaar. Het was over het algemeen bepaald geen zware kost. Hoe goed de televisie hier mede aan zijn zaterdagse plicht vol deed, moet ook geconstateerd worden, dat zij, die de uitzending misten, omdat ze iets anders en belangrijkers te doen hadden, nu niet zo bar veel hebben ont beerd. „Espresso" had wat goeds en dat werd dan aangebracht door dr. L. de Jong, die van mening bleek, dat alles wat De Gaulle boven de 60% aan ja-stemmers krijgt, is meegenomen. Dan moet alleen nog maar worden afgewacht of hijzelf zich voldoende gesteund vindt. Eenvou dige en actuele, dus prima, voorlichting. Verder was er een vervelend grapje met een bouwplaat van BB, die ten zeerste de afkeuring van Kleywegt opwekte, doch dan toch maar door de hele uit zending heenliep. Misselijk! Verder waren er tamelijk gezochte on derwerpen, het één beter uit de verf komend dan het andere. Maar voor dat alles waren we niet gaan zitten. Dat was voor de TV-Toto, waarin met pret tige prijzen werd gestrooid. Maud weer dapper „Zwaan kleef aan" beoefende en Harriet Freezer allerkostelijkst mee speelde. Een slimme vrouw, een kien wijfje, als het ons gepermitteerd is het zo te formuleren. Durf en vakmanschap kenmerkten haar en als het een beetje wil voortekenen bleken er te over te zijn zal dochter-dienstbode in haar voetstappen treden. Volgende patiënt was Klaas Boot, ook al weer zo'n vol treffer. Tien maal kampioen en sportief gebleven tot in de vingertoppen. Een voorbeeld voor velen. Bovendien een voorbeeldige verschijning, los, beschaafd en bescheiden. Hekkesluiter was Johan Kaart. En wat voor één! De gespeelde scène boeiden en brachten tegelijk ont spanning. Een heerlijk strikje toneel van de man, die twee avonden terug aller bewondering oogstte door zijn inspec- teursrol en thans weer een opdracht kreeg, die hij er goed afbracht. Een speciaal woord van waardering voor hen, die alle opgaven hadden gearrangeerd, mag hier stellig niet ontbreken. Want men kan wel de goede mensen uitkiezen als hoofdpersonen, als men ze niet be vredigend aan het werk zet, komt de zaak niet van de grond. Verder was de zaak opgesierd met wat amusement, goed van gehalte, maar aan het slot een tikkeltje ,yte", als men begrijpt wat we bedoelen. Prima programma (Van onze t.v.-medewerker) De serie van Mar tine Verdenius „School der volwassenen" ontwikkelt zich erg gezellig. Chris Baay heeft zijn draai en wordt geassisteerd door lang niet de eersten de besten. De algemene ont vangst is dus kennelijk zo, dat er wat meer geld tegenaan gegooid kan worden. Het kolderieke wordt wel eens een beetje al te flink uitgesmeerd, maar dat wil men nu eenmaal graag in grote groepen der kijkers. En de probleempjes stapelen zich op, waardoor Baays wensen ver vuld raken en hij zijn weliswaar wereld wijze maar toch idealistische theorieën aardig kwijt kan. Wij van onze kant willen wel graag de vrijheid nemen er even op te wijzen, dat een paar dagen geleden een rector voor dezelfde omroep zijn ontstemming over damesbladen en alles wat daarmee an nex is, kwam uitspreken, maar dat die KRO toch maar kennelijk met succes volhardt ervan te profiteren, omdat de mensen het „vreten", zoals directeur Milton meer raak dan fijnzinnig op merkte. Dit maakt overigens wel de in druk, dat men er geen been in ziet van twee walletjes te eten. Het programma gaf verder een film-in-serie en een con cert-idem van het Amsterdamse Kunst- maandorkest, waarbij ditmaal Marilyn Tyler te gast was, tezamen met Rudolf Kat. Een voortreffelijk op elkaar inge speeld duo, dat onder goede regie met frisse operettemuziek in een aangenaam decor een lust voor oog en oor vormde. Het orkest heeft ons nog niet zo bekoord als gisteren. Het geheel was vanzelf sprekend licht van toets en van een aan trekkelijke charme, mevrouw Tyler voor op. Het slot was voor de meditatie van Manus van der Kamp, vierde aflevering in een serie, die van het begin af niveau had en dat weet te handhaven op een superieure manier. We aarzelen niet de televisie een zegen te noemen, als zo de liefde in het leven, of die nu de liefde van God voor de mens is of omgekeerd, dan wel de toewijding van mens tot mens betreft, wordt uitgebeeld. Niet elk beeld spreekt elke kijker gelijk aan. vermoeden we, maar we verwachten weinig tegenspraak als dit met verstand hart en veel goede smaak gecomponeer de filmdicht een aangrijpend verslag van het beste in de mens wordt geheten. Joke Janssens kreeg eerste kans bij KRO Na enige tijd geleden een studio test met goed gevolg te hebben door staan kreeg Joke Janssens gister avond van de KRO de eerste kans als televisie-omroepster. In de naas te toekomst zal zij nog enige malen voor de camera's verschijnen, pas daarna zal de KRO definitief over haar solliciatie naar deze veelbegeer de functie beslissen. Geregeld ko men bij de omroepverenigingen aan biedingen binnen van meisjes, die t.v.-omroepster willen worden. Dat het echter heel moeilijk is uit die veelheid van verzoeken een geschik te kracht te ontdekken, blijkt wel bij de VARA, waar men er nog steeds niet in geslaagd is een vervangster voor Karin Kraaykamp te vinden. Nadere bijzonderheden over Joke Janssens wilde de KRO ons niet verstrekken. Wat dat betreft heeft men in het verleden onplezierige er varingen opgedaan. Nadat Ineke Klaarhamer - vaste omroepster van de KRO, sinds Hannie Lips na haar huwelijk hulp-omroepster is gewor den - voor de eerste maal het pro gramma had aangekondigd, stond de telefoon bij haar thuis niet meer stil. En daar wil men thans Joke Janssens voor sparen „Henk en Lien" niet terug Henk en Lien bekende figuren uit het Open Deur-programma van ds. G. P. Klijn in de IKOR-uitzendingen komen op zondagavond niet terug. Drie jaar lang hebben duizenden geboeid het wel en wee van Henk en Lien gevolgd. De problemen dde zij aansneden, leverden in het afgelopen jaar ruim 1200 brieven op. De rollen van Henk en Lien werden vertokt door Sacco van der Made en Emmy Lopez Dias. Er komt nu een nieuwe figuur in het IKOR-program- ma: „Joop onderweg". Rode professor licht West-Berlijn op voor 70.000 gulden (Van onze correspondent in Bonn) In West-Berlijn is de Oostberlijnse hoogleraar in de geofysica, prof. dr. Hans Ertel gearresteerd wegens het op lichten van de stad West-Berlijn voor een bedrag van circa 75.000 mark (goed 70.000 gulden). De hoogleraar, die lid is van de Oostduitse communistische par tij en door de Oostduitse autoriteiten al eens is onderscheiden met de Nationale prijs en de zogenaamde Vaderlandse or de, is later op erewoord op vrije voeten gesteld tot de aanvang van zijn proces. Prof. Ertel, die vice-president is van de Oostberlijnse Duitse Akademie voor Wetenschappen, woont in Oost-Berlijn en doceert ook aan de Oostberlijnse Humboldt-universiteit. Hij was er in ge slaagd op onwettige wijze in het bezit van een Westberlijns persoonsbewijs en andere Westberlijnse paperassen te ko men. Daarmee stapte hfj iedere maand naar het loonbelastingkantoor van West- Berlijn, waar iedere Westberlijner, die in Oost-Berlijn werkt, maandelijks tot een maximum van 900 mark Oostduitse marken in Westduitse D-marken kan omwisselen in de verhouding 1:1, in plaats van in de verhouding 1 4, zoals normaal geldt, daar de Oostduitse D- mark maar weinig waard is. Prof. Ertel heeft dit spelletje elf Jaar lang en vooral sedert 1956 vry intensief gespeeld en daarbij West-Berlijn voor een bedrag van 70.000 gulden opgelicht! Zijn verra der sliep echter, ook na elf jaar, niet. Het bedrog kwam namelijk uit. toen een onbekende de hoogleraar aangaf. Daarop kon men eenvoudig vaststellen dat prof. Ertel al lang niet meer woonde op het Westberlijnse adres dat hfj sedert 1949 had opgegeven. Toen hU dezer da gen opnieuw op het belastingkantoor 900 mark wilde inwisselen werd hij gegre pen. Afrikaans militair commando opgericht De in Casablanca gehouden conferen tie van Afrikaanse landen heeft mede deling gedaan van de oprichting van een gezamenlijk Afrikaans militair com mando. In een „Afrikaans handvest" dat na de conferentie is gepubliceerd delen de hoofden van Afrikaanse sthten ook mede dat „zodra de omstandigheden dit toe laten" een Afrikaanse raadgevende ver gadering zal worden opgericht. Het handvest voorziet verder in de instelling van Afrikaanse politieke, eco nomische en culturele commissies voor het coördineren van het optreden van Afrikaanse landen op deze gebieden. De conferentie heeft een „verbindings bureau" ingesteld dat binnen drie maan den een bijeenkomst moest organiseren van deskundigen om hulp te bieden bij de oprichting van de nieuwe instellingen waartoe de conferentie besloten heeft. Gasturbine-motor voor een Britse locomotief (Van onze Londense correspondent) Gisteren heeft een nieuw type loco motief in Engeland een proefrit ge maakt. gedreven door een gasturbine motor. Deze motor werkt volgens het zelfde principe als een vliegtuig straalmotor. De fabriek „English Electric" hoopt dat deze wijze van voortbeweging goedkoper zal zijn dan stoom of diesel. Indien de proef slaagt zal de locomotief, welke het uiterlijk be zit van een gewone stoomlocomotief met brandstofwagen, op de lijn Londen— Nottingham in dienst komen. Honderden communistische kranten in West-Duitsland Bü een onderzoek door het Westduit se Instituut voor de Industrie is geble ken, dat. er in de Bondsrepubliek zo'n 300 klandestiene communistische kran ten worden gedrukt voor de verspreiding in fabrieken en als plaatselijke bladen. De communistische party werd in 1956 in West-Duitsland verboden. Tachtig Viscounts blijven op de grond (Van onze Londense correspondent) Nadat kleine breuken, ontstaan door verroesting, waren waargenomen in vleugelvoegen van twee Vickers Viscount toestellen van het vier jaar oude type 700. behorende tot de Central African Airways, zal gedurende deze week een onderzoek worden ingesteld naar tach tig Viscount machines, welke by 13 maatschappijen in gebruik zijn. Vickers- Armstrong waarschuwde zondagavond, dat de toestellen in kwestie, tijdens de inspectie-periode, htm snelheid tot 350 kilometer per uur zullen moeten beper ken BEA, de Britse Europese luchtvaart- maatschappy, heeft 23 Viscounts nr 700 in dienst, welke vliegen op Amsterdam, Gibraltar, Malta en Tripoli. Prinses Margaret zal woensdag ter bijwoning van het huweiyk van Prinses Astrid naar Noorwegen vliegen met een Vis count. Deze behoort niet tot de 700- klasse VERSCHIJNINGSVERBOD VOOR „PEDOMAN" Aan de socialistische „Pedoman", een dagblad met een der grootste oplagen in Indonesië, is aanvangend 9 januari een verschijningsverbod opgelegd door de militaire autoriteiten te Djakarta. Een militaire woordvoerder deelde mee, dat het verbod is opgelegd, omdat in „Pedoman" en zyn bijbladen, waar onder een sportblad, een vrouwenblad en een kinderblad, veelal bijdragen zyn verschenen, „waarvan de strekking in ging tegen het vertrouwen van het volk in de doelstellingen, het programma en de leiding van de Indonesische revolu tie". Met dergeiyke publikaties is het blad afgeweken van de voorwaarden waarop het van de regering een uitgave- vergunning had verkregen. Met het verbod van „Pedoman" zyn thans in Indonesië in totaal zeven dag bladen opgeheven. In Miami bijna 50.000 Cubaanse vluchtelingen Volgens de Amerikaanse Immigratie dienst waren er op 31 december in Miami 46.700 vluchtelingen uit Cuba; 13.700 hadden een permanente verblyfsvergun- ning, de anderen staan nog als „toe risten" genoteerd. Het is moeiiyk de vluchtelingen aan werk te helpen, aan gezien Miami zelf met werkloosheid te kampen heeft. Ongeveer honderd studenten van de universiteit van Califomië hebben zater dag in San Francisco een betoging voor Castro gehouden en de Amerikaanse po litiek tegenover Cuba aangevallen. De politie behoefde niet in te grijpen daar de betogers en de toeschouwers zich rustig hielden. „Vredeskorps" van jonge Amerikanen Het bureau van de aanstaande Ame rikaanse president, Kennedy, heeft gis teren bijzonderheden meegedeeld over diens plan voor een „vredeskorps" van jonge Amerikanen voor hulpverlening aan ontwikkelingslanden. Het desbetreffende idee van Kennedy is uitgewerkt door dr. Millikan, directeur van het Centrum voor internationale studies van het instituut voor techniek van de staat Massachusetts, en een groep medewerkers. Het concrete plan is za terdag by Kennedy ingediend. Het „vredeskorps" zal bestaan uit aca demisch gevormde jongeren van twintig tot dertig Jaar, van wie wordt verwacht dat zy voor tenminste twee jaar in dienst van het korps zullen treden. Volgens dr. Millikan is het van groot belang dat de vrijwilligers rijpe persoon- lykheden zyn die beschikken over be kwaamheden die van nut zyn in de landen waar zy te werk zullen worden gesteld. De Amerikaanse regering zal hun ver voer en hun opleiding die verschillende maanden zal duren, betalen terwijl de gastlanden hun loon zal betalen op eigen niveau. Volgens het plan van dr. Mil likan dient te worden voorkomen dat de vrijwilligers een groep vormen die een grotere welstand heeft dan hun om geving. WOONBOOT UITGEBRAND (Van onze correspondent) Gisteravond omstreeks tien uur is brand uitgebroken in een woonschuit op het Oude Winschoterdiep nabij de rubberfabriek Nerub te Sappe- meer. De brand, die zeer waarschijnlijk door een omgevallen kachel veroorzaakt werd, ontwikkelde zich zo snel, dat de brandweren van Sappemeer en Hooge- zand voor een onmogelijke taak stonden. De woonboot, die geheel uit hout en hardboard bestond, brandde volkomen uit. Ook de inboedel ging verloren. De bewoners, een uit vijf leden bestaand gezin en een echtpaar, dat tevens de eigenaar van de boot was, raakten by deze brand alles kwijt. De gedupeerden zyn voorlopig in een hotel te Hoogezand ondergebracht. 9 Vervolg van pag. 1 Eyskens houdt voet bij stuk Eerst werkhervatting Wel bestaat by die meerderheid als by de regering nog de overtuiging, dat er zo spoedig mogelijk nieuwe verkiezingen moeten worden gehouden. Maar, zo zeg gen verscheidene woordvoerders, alleen nadat de eenheidswet is aangenomen door de volksvertegenwoordiging. Eerst zal echter de rust moeten zyn terugge keerd en het werk hervat. Met andere woorden: de nederlaag van de socialis ten zal duidelijk moeten zyn gebleken. Inmiddels zet Koning Boudewijn en men heeft als buitenlandse waarne mer wel de indruk dat hy een van de weinigen is die zich bewust is van de ernst van de toestand zyn besprekin gen voort. Maar wat kan hy doen? Mi nisters en party leiders by zich verzoe ken, zoals hy doet, en hun op het hart drukken de eenheid van België te be waren. Kon hy zich, zoals zyn plan was, in een oproep tot het Belgische volk richten en die verkiezingen in het vooruitzicht stellen, dan was reeds de helft van het pleit gewonnen. Maar dat is het juist, wat yremier Eyskens niet wenst, omdat hij zijn overwinning vol ledig wil hebben, niet begrijpend dat het met een numeriek zo grote oppositie als waarmee hij te rekenen heeft, een pyr- rhus-overwinning is. Unieraad C.H.U. „Geen aanleiding voor kabinetscrisis" In Utrecht heeft zaterdag de Unie raad van de CHU vergaderd ter be spreking van de politieke toestand, waarby aandacht werd geschonken aan het ontstaan van de jongste kabinets crisis en de tot stand gekomen oplossing. De Unieraad bleek van mening, dat het aannemen van de motie-Van Eiber gen c.s. voor geen der ministers van het extra-parlementaire kabinet-De Quay aanleiding had moeten zyn tot het ter beschikking stellen van zyn portefeuille. Een kabinetscrisis had dus voorkomen kunnen worden. De reactie van de mi nister van Volkshuisvesting op genoem de motie was naar de mening van de Unieraad onjuist. De bewindsman had kenbaar kunnen maken, dat hij terzake van de realisering van de daarin om schreven wens geen enkele zekerheid kon geven en daarmee moeten volstaan. Aangenomen mag worden dat de CH- fractie in een dergelijke mededeling geen aanleiding zou hebben gevonden tegen zyn begroting te stemmen. Nadat de overbodigheid van hun heengaan hun duidelyk was geworden, hebben de AR-bewindslieden de conse quentie daarvan aanvaard. De Unieraad acht dit juist en waardeert het, dat zij teruggekomen zyn op het besluit hun portefeuille ter beschikking te stellen, waardoor het gehele kabinet zyn taak weer op kon vatten. De Unieraad vertrouwt, dat het kabi net er met kracht naar zal streven een woningbeleid te voeren zoals door de CH-fractie bepleit is. BEGIN FEBRUARI FRISIA- BENZINE OP DE MARKT Wanneer de weersomstandigheden geen stagnatie by de bouw van van het in Eramen te bouwen tankstation zul- leno pleveren, zal naar verwachting be gin februari de eerste Frisia-benzine in ons land kunnenw orden verkocht. Zoals bekend, beoogt de Frisia Erdöl- werke te Embden via een bescheiden net van stations hier te lande (voornamelijk in het noorden, oosten en midden) goed kope superbenzine op de markt te brengen. De maximale prys van het pro- dukt zal niet hoger zijn dan 44y2 cent, een aantal centen lager derhalve dan de prijs van de gangbare merken. Raket-onderzoek op 1600 km hoogte Instrumenten niet geborgen De Amerikaanse luchtmacht is er gis teren niet in geslaagd de instrumenten van een raket van het type Blue Scout te bergen, die de dag tevoren van Cape Canaveral was afgeschoten om op 1.600 km hoogte de Van Allen- stralingsgordel te onderzoeken. Het raketdeel met de instrumenten was zaterdag door 'n verkenningsvlieg tuig in zee ontdekt, maar toen het dichtstbijzijnde schip zondagochtend op deze plaats aankwam, bleek het raket- deel te zyn gezonken. Volgens de Amerikaanse luchtmacht heeft de Blue Scout per radio aller lei gegevens over de stralingsgordel naar de aarde gezonden. Het bergen van het raketdeel zou niet het doel van de proef zyn geweest. BINNENLAND De heer Hans Redeker uit Amster dam heeft zaterdagmidag in het Dor- drechts Museum een tentoonstelling ge opend van schilderijen, die Ingezonden zyn geweest naar de wedstryd om de Wedgwood-prljs (f.4000). In het museum zyn twintig van de ingezonden werken tentoongesteld. Bekroond werd „Stilleven met blauwe vaas en witte bak" van Jan van Heel. De heer Redeker constateerde, dat deze tentoonstelling een aardig over zicht geeft van de huidige stand van de schilderkunst in ons land. De NV Stoomvaartmaatschappy Ne derland te Amsterdam heeft by de Ho- waldtswerke in Hamburg twee nieuwe snelle vrachtschepen (11.600 ton dead weight) besteld, die in september en ok tober 1962 zullen worden opgeleverd. Het worden de snelste schepen van de Neder landse vrachtvaart, want de beide mo toren van ieder schip kunnen een ver mogen van 15.000 pk. ontwikkelen en de schepen een snelheid geven van onge veer 19y2 mijl per uur. In tegenstelling tot de overige SMN-vrachtschepen, zullen de belde nieuwe schepen geen passagiers- accommodatie krygen. De minister van Landbouw en Vis serij, mr. V. G. M. Marynen zal op vry- dagmorgen 20 Januari de officiële ope ning verrichten van de 65ste internatio nale tentoonstelling van de Kon. Ned. Vereniging „Avicultura", die 20, 21 en 22 Januari in de Haagse Houtrusthallen wordt gehouden. Het bestuur der Slnt-Radboutstlch- ting heeft mr. A. M. Stuyt te 's-Graven- hage benoemd tot buitengewoon hoog leraar in de faculteit der rechtsgeleerd heid van de R.-K. Universiteit in Nyme- gen voor het geven van onderwijs ln het volkenrecht. Meer dan 120 varkens en biggen van de mestery van de heer Hansen aan de Knalhutteweg te Enschede zijn ln één week tyds aan pest gestorven. De dieren werden enkele weken geleden ziek, nadat de heer Hansen een honderdtal biggen had gekocht op de veemarkt te Doetin- chem. Op één dag stierven er niet min der dan 91 dieren. De overgebleven var kens zyn tegen varkenspest ingespoten. Een politieagent heeft in Rotterdam drie kinderen, 12, 9 en 8 jaar, aangehou den, die ln de garderobe van een waren- huls f. 146.uit een portemonnee had den gestolen. Van het gestolen geld kochten zij speelgoed en bergen snoep- f;oed. De laatste f.35.deponeerden zij n een bllndenbus. BUITENLAND De Nepalese minister van Financiën heeft meegedeeld, dat de afgezette pre mier Koirala vrijgelaten zal worden zo dra de toestand in Nepal normaal is ge worden. Volgens de minister is het niet waarschljniyk. dat Koiralal en de leden van zyn kabinet, die zich thans in hech tenis bevinden, terecht zullen staan. Maar de beschuldigingen tegen hen zul len wel gepubliceerd worden. In de „Eastern State"-gevangenls ln Philadelphia hebben dertig tot langduri ge gevangenisstraffen veroordeelde gevan genen gisteravond een oproer ontketend en tweeënhalf uur lang twee gevangen bewaarders als gijzelaars vastgehouden, alvorens zich over te geven. Beide gevan genbewaarders liepen lichte steekwonden op. De oproerige gevangenen maakten, nadat zb uit hun cellen waren losgebro ken. zich van het centrale gedeelte van de gevangenis meester, die in een dicht bevolkte wijk van de stad is gelegen. Na dat de gevangenis (ln totaal met 1200 gevangenen) door honderden met ge weren en gummistokken bewapende po- Utie-agenten was omsingeld, gaven de muiters zich over en keerde de rust weer. De Hongaarse communistische re gering heeft besloten de subsidie voor de Rooms-Katholiek Kerk in 1961 te ver hogen omdat deze kerk, die thans in hoofdzaak van regeringssteun afhanke- UJk is. anders financiële moeilykheden zou krygen, aldus meldt het Hongaarse rooms-katholleke blad „UJ Ember*. De vaste goederen der kerk zyn Indertijd verbeurd verklaard. De nieuwe president der V.S., John Kennedy, heeft zaterdagavond berichten tegengesproken dat hij overweegt een speciale afgezant naar Moskou te zenden om de mening van het Kremlin te peilen over de mogelijkheid van verbetering der betrekkingen tussen de V.S. en de Sov- Jet-Unle „Dit is niet overwogen of be sproken.' zei hy tot verslaggevers voor z(jn^ vertrek van Washington naar New Officieel is ln Den Haag bevestigd dat de Franse regering de regering ln Den Haag heeft verzocht de Franse be langen ln Nigeria te behartigen nu Ni geria de diplomatieke betrekkingen met Frankrijk heeft verbroken. De Nederland se regering, zo werd vernomen, heeft nog geen beslissing genomen aangezien deze kwestie nog met de Nigerlaanse regering besproken dient te worden. Nigeria is tot verbreking van de diplomatieke betrek kingen met Frankryk overgegaan wegens de jongste Franse atoombomproef ln de Sahara. Ernö Gerö, die als leider van de Hongaarse communistische partij is af gezet na de oktoberrevolutie van 1956, mag uit de Sovjet-Unie, waar hy woont naar Hongarye terugkeren, zo is van of ficiële zyde in Boedapest meegedeeld. Gerö volgde in Juli 1956 Rakosl op als leider van -Je Hongaarse communistische party. Rakosl, die ook ln Rusland woont, mag voorlopig niet naar Hongarye terug keren, zo zei men VOOR HEDENAVOND: Hilversum 1, 402 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Dans- muz. 18.50 Act. 19.00 Pari, overz. 19.15 Regeringsuitz.De Zilvervloot, met het Leedy-trio en „Meneer Jakob". 19.30 Ge- var. progr. 21.30 Lichte muz. 21.55 Act. progr. 22.30 Nws. 22.40 Jazzconc. 23.45 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.00 Orgelconc. 18.30 Verz. pro- rr. 19.00 Nws. 19.10 Op de man af, praatje. 9.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Volks- muz. 20.15 De koperen helm, hoorsp. 21.15 Gram. 21.25 Vocaal ens. en solist. 22.00 Parlement, comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.05 Muzikale lezing. 23.35 Gram. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20:20 Act. 20.30 Cabaretprogr. 20.50 Fllm- progr. 21.15 Int. Journalisten Forum. 22.00 Dagsluiting. VOOR DINSDAG 10 JANUARI Hilversum 1, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbespr. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Piano spel. 11.15 V. d. zieken. 12.00 Lichte muz. 12.20 R.V.D.: Uitz. v. d. landbouw. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursberichten. 13.30 Gram. 13.55 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Met naald en schaar, praatje. 15.30 Gram. 16.00 Lit teraire lezing. 16.15 Gram. 16.30 V. d. Jeugd. 17.20 De dierenwereld en wij, praatje. 17.30 Lichte muz. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Piano spel. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.30 Gram. 21.55 Gevar. progr 22.30 Nws. 22.45 Act. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nws. (^ajqaS^BBJds IQUI) irtuuaauiaaz iStnssojdo na— 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen l De Doelen: Leidse Amateurfotografen- vereniging. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (grote zaal): Uitvoe ring R.-K. Alma Materkoor. 8 uur nam. Regionale Werkplaats (Rooseveltstraat) Openbare les met bezichtiging werk plaats 9 uur voorm.4 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.50—1.20 uur nam. AmbachtsschoolK. en O.-werkcursus .Kleine reparaties in huis" o.l.v. D. Scheer. 7.30 uur nam. Arent Bruunstraat (5 Meibuurt)Ope ning geref. Bevrijdingskerk 8 uur nam. Regionale Werkplaats (Rooseveltstraat) Openbare les met bezichtiging werk plaats 9 uur voorm.4 uur nam. Ryksmuseum voor Volkenkunde: Le zing dr. G. D. van Wengen over muziek van het Caraïbl6ch gebied. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)LKK „Voor Al len". Solisten Herman Krebbers en Da- nièle Dechenne. 8 uur nam. DONDERDAG Gulden Vlies: Ned. Ver. van Huis vrouwen. Mevrouw Harriët Freeser be spreekt hartige hapjes in de litteratuur. 2.30 uur nam. De Kleine Burcht (Nieuwe Ryn)Jaar vergadering Selskip Fryslan. 8 uur nam. Prediker: Spr. ds. J. A. Smink van Den Haag. 8 uur nam. Regionale Werkplaats (Rooseveltstraat) Openbare les met bezichtiging werk plaats 9 uur voorm.4 uur nam. Rehoboth: Veron. Lezing H. Grimber gen over meetinstrumenten. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O.: Haags Studen tencabaret „Met huid en Hagenaar". 8 uur nam. Den Haag (Gebouw K. en W)Met K. en O. naar Snip en Snaprevue. (7 urn- van Stationsplein). VRIJDAG Kweekschool Voorb. Onderwys: K. en O.-werkcursus „Wat handen kunnen ma ken o.l.v. mej. W de Jager. 8 uur. PredikerEvangelisatie Christengem. „Ecclesia" 8 uur nam. Regionale Werkplaats (Rooseveltstraat) Openbare les met bezichtiging werk plaats 9 uur voorm.4 uur nam. en 6.309.30 uur nam. Den Haag (Gebouw K. en W.)Met K. en O. naar Snip en Snap-revue (7 uur van Stationsplein). ZATERDAG Stadszaal (grote zaal)Alg. vergade ring. Land- en Tulnbouwjongeren. 9.30 uur voorm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling "The new vision centregroup" (t/m 10 Januari) Lakenhal: Tentoonstelling van 9 Leidse tekenaars (Werkd 104 uur; 's zondags 14 uur (Tot 23 Januari) Ryksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling ..Panorama der prehistorie" Werk dagen 104 uur; 's zondags l4 uur nam (tot 16 lanuarl) Ryksmuseum Geologie >n Mineralogie v d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 —12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters .10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaanvooruit, lezing. 12.00 Mid dagklok-noodklok. 12.04 Ben Je zestig? 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewyzer. 13.20 Platennieuws. 13.40 Dansmuz. 14.05 Schoolradio. 14.35 V. d. plattelandsvrou wen. 14.45 Gevar. progr. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Zlekenlof. 17.00 V. d. Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Streekont- wikkeling in Nederlands Nieuw-Gulnea, door S. van der Goot. KRO: 18.00 Pianoduo. 18.20 Gram. 18.30 V. d. Jeugd. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Gram. 20.30 Avond college. 21.00 Bariton en orgel. 21.26 Bra bants ork. en solist. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gehuwd en ongehuwd, lezing. 22.55 Cabaret. 23-25 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. 20.20 Fllmfantasle. 20.30-22.15 Speelfilm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Lichte muz. 12.30 Klankb. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Discussie. 14.55 Interview. 15.25 Gram. 16.00 Hoorsp. 16.30 Gevar. muz. 17.00 Interview. 17.30 Pianorecital. 17.45 Lezing 18.00 V. d. kind. 18.55 Weer ber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 gram. 20.30 Klankb. 21.15 Studen tenliederen. 21.30 Ork. conc. 22.45 Lezing. 23.00 Nws. en ber. 23.30 Gram. 23.45 Voor dracht. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Filmprogr. 13.00 Gram. 13.31 V. d. arb. 14.00 Ork. muz. 14.45 V. d. kleuters. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Gevar. muz. 16.45 Lichte muz. 17.31 Mrs. Dale's dagb. 17.45 Dansmuz. 18.31 Lichte muz. en ber. 19.40 Sportnws. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en journ. 20.25 Sport. 20.31 Gevar. muz. 21.00 Hersengym. 21.31 Lichte muz. 22.00 waar verhaal. 22.31 Gram. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Gevar. muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Symf. ork. en sol. 16.00 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.20 Pianorecital. 17.45 Amus. muz. 19.00 Nws. 19.15 Jazzmuz. 21.15 Gevar. muz. 21.45 Nws. 23.35 Ork. conc. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankryk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.35 Opera- muz. 14.10 Solistenconc. 14.40 Liederen. 17.00 Kamermuz. 17.25 Gram. 19.00 Nws. 20.15 Kamermuz. 23.63-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Gram. 12.15 Pianorecital. (Om 12.30 Weerber.) 12.60 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 16.55 Gram. 16.00 Koersen. 16.06 Duitse les. 16.21 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Kamermuz. 17.40 Boekbespr. 17.60 V. d. Jeugd. 18.20 V. d. sold. 18.60 Sport- kron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Lezing. 20.00 De norm en de afwyklng, hoorsp. 21.15 Gram. 21.30 Jazzmuz. 22.00 Nws. 22.15 Zangrecital. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.32 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14.45 Gram. 15.30 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gevar. muz. 19.30 Nws. 20.00 Ork. conc. 22.00 Wereldnws. 2210 Vrye tyd. 22.56 Nws. BI08COPEN Trianon „Nooit op zondag!" (18 Jaar). Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Dreigende heuvels" (14 Jaar). Werkd. 2.30. 7.15 en 9.15 uur, zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdag cyclus: „Babette op het oorlogspad". Casino „Wir Wunderkinder" (alle lft.) Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido „Hier is Lemmy Caution" (18 Jr.) Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Rear window" (18 Jr). Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „Iwan de verschrlkkeiyke" (14 jaar). Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 445, 7 en 9.15 uur. Astra-theater (Wassenaar) Van vry- dag te.m. woensd. 8 uur; zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur: „Makkers staakt uw wild geraas" (14 Jaar). Donderdag 8 uur „Come prima" (a.l.). Zond. en woensd. 2.30 uur „Sjors van de rebel lenclub" (allo leeft.). AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Te Lelden is geopend Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Bi| geen gehoor by Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Hoeveel sneeuw ligt er? Duitsland cm. sneeuw ln skigebied Feldberg 42 Oberstdorf 25 Garmlsch P. 25 Braunlage 50 Zwitserland Adelboden Arosa Davos m. d. Engelberg Gstaad Grlndelwald Mllrren 70 St.-Moritz m.d. 1 m. Zermatt 100 50 80 mtr. 90 60 50 Oostenryk cm. sneeuw ln skigebied Berwang 70 Kltzbtlhel 60 Seefeld 40 Igls 75 Lech 80 Saalbach 35 Mallnltz 220 Frankryk Chamonix 220 Megève 130 Val d'Isére 200 Vallolre 120 Alpe d'Huez 220

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 2