BASKETBALL VVS en HVL behaalden de volle winst een pittige sportdie meer aandacht verdient spoRtief PORtRet „Waarom niet in Leiden....? ZONDAG 2.30 UUR U.V.S. - RIGTERSBLEEK KEES BERG JEUGDKAMPIOEN VAN LEIDSE SCHAAKBOND Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 7 januari 1961 Derde blad no. 30248 WAAROM IN AMERIKA WEL... TON KALLENBERG kweekt enthousiasme bij Leidse jongeren (Van een onzer verslaggevers) Hoe komt het eigenlijk, dat een sport als basketball, welke in Ame rika bijna even populair is als het nationale baseball, in ons land betrekkelijk weinig voet aan de sportgrond krijgt? Dezer dagen nog moesten wij lezen hoe in Haarlem een ruimte, welke „de mooiste sporthal van Nederland" werd genoemd, rente loos stond wegens gebrek aan animo bij de basketballspelers. Zó opval lend, dat de zaalhandballers dank baar van dit gemis aan geestdrift hebben geprofiteerd. En in Leiden, waar er alleen in de stad al zeventien zelfstandige voetbalverenigingen het hoofd boven water kunnen houden, be stond er tot voor kort nog slechts.... één basketballvereniging. Dezer dagen kwam er net een tweede bij en men hoopt vurig op verdere uit breiding, maar voorlopig is het toch wel erg dunnetjes. En heus niet alleen hier. Enkele duizend actieve beoefenaars in een land van ver over de tien miljoen inwoners, er is beslist geen reden om geestdriftige juichliederen aan te heffen. Maar waarom dan toch Welke oorzaken liggen daaraan ten grondslag? Het is toch een sport vol snelheid, actie en doelpunten. Een sport, die de beste lichaamsconditie, de uiterste behendigheid en de grootst mo gelijke beheersing eist, een sport dus, die in zichzelf alles heeft om popu lair te worden. En niet alleen voor de beoefenaar. Dat is trouwens in Ame rika wel heel duidelijk bewezen. Uiteraard zijn er verschillende oor zaken. Het is natuurlijk een samen loop van vele uiteenlopende factoren. Maar de eerste en belangrijkste is toch wel het klinkt vreemd .juist dat gebrek aan populariteit. Overal ziet men de jeugd voetballen. Het werkt aansteke lijk. Zij gaat ook tegen een bal trap pen. Al doende groeit de liefde voor deze sport. Maar diezelfde jeugd ziet sporadisch iets van basketball. Onbekend en on bemind behoren ook hier bij elkaar. De liefde voor deze in ons land zo jonge sport moet dus bijgebracht worden. Zorgvuldig gekweekt en doorlopend ge stimuleerd. Als dan reden-nummer-twee het eeuwige gebrek aan zalen geen roet in het eten gooit, heeft de sport zelf voldoende aantrekkingskracht om die liefde te cultiveren. Jeugdliefde Kortgeleden hebben wij een genoeg lijk en geanimeerd gesprek gehad met de man, die er in Leiden desondanks in geslaagd is een flink aantal jonge- ten enthousiast te maken voor deze pittige en enerverende sport. Het is de heer A. J. Kallenberg, 31 jaar oud, woonachtig aan de Boshuizerlaan en van beroep leraar lichamelijke oefening, onder meer aan het R.-K. Bonaven- tura Lyceum aan de Mariënpoelstraat. Zijn jeugdliefde voor de sport hij was ruim zes jaar lid van de atletiek vereniging „De Bataven" is dus later uitgegroeid tot zijn broodwinning. Na enkele jaren psychologie te heb ben gestudeerd in Amsterdam en Lei den stapte hü in november 1951 de Haagse Academie voor Lichamelijke Op voeding binnen. Na de voltooiing van zijn studie daar, gaf hij al spoedig enkele uren per week les aan de Bonaventura. Dat is inmid dels een volle werkweek geworden. Voorkeur Maar reeds in de tijd, dat de jonge gymnastiekleraar Ton Kallenberg nog op de lagere school en jongens- en meisjesulo werkte, gaf hij bij het spel bij voorkeur volleybal en basketball. Dat ging niet altijd even gemakkelijk, want in de ulo aan het Vrouwenkerk hof moest hij zich aanvankelijk behel pen met korfbalmanden. Wat dat betreft echter ook al geen nieuws onder de zon, want nadat de EN IN NEDERLAND NIET? Klassecompetitie Zijn geestdrift miste zijn uitwerking niet op de rector, er kwamen baskets. Die waren nog maar koud in het ge bouw of Ton Kallenberg begon met een klassecompetitie. De animo onder de Bonaventuraleerlingen was enorm. Zelf het kleinste klasje wilde met een eigen team meedoen. Uit die onderlinge schoolcompetitie is de eerste basket ballclub van Leiden gegroeid. Een twee de klas vroeg om extra training. Toen die aan de gang was, waren er meer gegadigden. Zo ontsond een schoolclub- je, dat al spoedig in 1956 aan de competitie ging deelnemen. Aanvan kelijk als onderafdeling van de korfbal club „Crescendo", maar dit onderdak werd niet ideaal geacht en na een jaar „inwoning" gaf men er de voorkeur aan op eigen benen te staan. Als naam werd gekozen: Bona Stars. In het eerste gedeelte daarvan werd de band met het Bonaventura Lyceum (die inmiddels heel wat losser is ge worden) tot uiting gebracht en die „Stars", nu ja de jongens- voelden zich „stars". Eigenlijk niet eens ten onrech te, want eerst vorig jaar drie jaar dus na het begin leed het eerste team zijn eerste nederlaag. En daar zat nog een luchtje aan! Met enkele rj, is ii t punten verschil werd namelijk verlo- Kjrymleraar 1 on Kallenberg: ren van het sterke Argus 2, dat dank- „Waarom niet zulke buitenveldjes baar gebruik had gemaakt van de in Leiden?" (Foto LD/Holvast) heer Naysmith in 1891 deze nieuwe sport had „ontwikkeld", werkte hij aan vankelijk ook met korfbalmanden. Nog wel met bodem Hetgeen bij zo'n doelpuntrijke sport de gang van zaken bepaald niet een voudig maakte. Na iedere treffer moest een laddertje worden aangesleept om de bal uit die bak te vissen! Trouwens, ook in de middelbare school aan de Mariënpoelstraat is Tor} Kallen berg zo begonnen. Maar het kon zijn enthousiasme voor het basketball niet doven. Hij prefereerde tijdens de les uren dit spel boven volleybal: „Dat gaat pas goed als er een behoorlijke technische basis is, anders vliegt de bal steeds uit. Of een tegenstander speelt op de zwakke speler en het spel is voortdurend dood. Basketball is tech nisch ook moeilijk, maar het geeft de beginneling toch meer voldoening". vreemde bepaling, dat spelers van het eerste, die niet op de^training verschij nen in een lager elftal geplaatst mo gen worden. Dankzij deze bepaling vond Bona Stars vijf spelers tegenover zich, die geregeld in de hoofdklasse uitko men. Ton Kallenberg, niet alleen voorzit ter van de Bona Stars, maar ook lid van de districtsraad van het district Den Haag, heeft toen onmiddellijk al „Waarom niet in Leiden?" Het klinkt als een zucht. Ton Kallenberg begrijpt het niet. In sommige Nederlandse gemeen- ten heeft men buitenveldjes aange- legd, waarop sporten, die door ge- i brek aan zaalruimte binnen niet te- i recht kunnen, althans buiten een kansje krijgen om zich te ontwikke len, al is het vaak verre .van vol maakt. „Maar waarom dan niet in Lei- j den?" Kosten en moeiten kunnen toch I geen belemmering vormen. Op een plein een aantal baskets en de jeugd kan basketball spelen. „Kijk maar eens naar het school- plein voor het Bonaventura Ly- ceum", zegt Ton Kallenberg. „Daar zijn als het weer het even toelaat altijd wel kinderen te vinden, die dankbaar gebruik maken van de daar hangende baskets. Op hun manier. Men kan het primitief noe- i men. Maar ze zijn van de „straat", ze vermaken zich uitstekend en zo i komt bij hen de liefde voor de sport tot ontwikkeling. Als het daar kan, dan kan het op andere plaatsen in de stad toch ook? Het zou de jeugd 1 veel vreugde kunnen bezorgen en de sport in de toekomst de spelersf zijn gewicht in de schaal geworpen om deze wonderlijke bepaling geschrapt te krijgen. En met suces, zodat een herhaling van die vreemde situatie in de toekomst onmogelijk wordt. Crescendo Voor deze nederlaag was het steeds crescendo gegaan. Na twee kampioen schappen in de jeugdcompetitie volgde een kampioenschap in de tweede klas senioren, al hadden de spelers de leef tijd niet eens. Vorig jaar in de eerste klas van het Haagse district bereikte men in een halve competitie de tweede plaats. Door die onfortuinlijke neder laag tegen f^rgus 2. Dezer dagen gaat een nieuwe com petitie beginnen er zijn inmiddels weer enkele nieuwe teams bijgekomen en volgens Ton Kallenberg maken zijn pupillen nu die zonderlinge bepa- leng is verdwenen goede kans weer bovenaan te eindigen. En dan zou er gestreden moeten worden om een plaats in de eerste klas landelijk met de kam pioenen van andere districten. Zou men deze overigens nog lange weg met spor tief succes bewandelen, ja, dan zou men zich toch nog wel even willen bedenken alvorens over te stappen naar de lan delijke competitie. Wedstrijden in Maas tricht en Groningen zijn geen kleinig heden Die kosten veel tijd en geld! Inmiddels hebben die competitie suc cessen hun invloed ook op de jeugd niet gemist De vereniging telt thans niet minder dan vijf senioren- en zes jeugdteams. In totaal dus zo'n zeven tig actieve leden. Totnutoe hadden zij de alleenheerschappij in Leiden. Maar juist dezer dagen is het tot een her oprichting van de basketball-afdeling van de Leidse Universiteits Sport Vere niging gekomen. En daar men ook in het Gymnasium is overgegaan tot de aanschaffing van baskets, hoopt de heer Kallenberg, dat dat eveneens zal leiden tot de oprichting van een vere niging. Het Rijnlands Lyceum heeft voorts een buitenveldje en in het Chris telijk Lyceum is onder leiding van een van de leraren ook al een clubje tot leven gebracht. Het lykt dus zeer waar schijnlijk, dat ook in onze stad deze aantrekkelijk sport wat meer vaste grond onder de voeten zal krijgen. Gebrek aan ruimte Maar ja, dat chronische gebrek aan ruimte speelt ook de basketballsport parten. In België heeft men daar een oplossing voor gevonden, men heeft ge woon de buitenlucht opgezocht. Maar ook buiten is het niet gemakkelijk een plekje te vinden met de vereiste harde vloer, waarop de sport naar hartelust beoefend kan worden. In sommige Ne derlandse gemeenten is men er geluk kig reeds toe overgegaan om buiten veldjes aan te leggen: „Helaas nog niet in Leiden". Want de op die plaatsen spelende kinderen van nu kunnen de cracks van de toekomst worden. Zo is het ook gegaan in de Verenigde Staten, waar het spel zelfs zo'n ernst is geworden, dat het professionalisme er zijn intre de deed. De befaamde Harlem Globe Trotters zijn beroepsartiesten, die hun „sport" ook in het buitenland verko pen als een attractienummer. Maar wist u, dat die lange behendige negers niet eens aan de top van de Ameri kaanse ranglijst staan? Ze hangen er gens middenin. Reeds twee jaar wordt de lijst aangevoerd door Boston Celties. De leden van Bona Stars behoe ven niet te klagen over het gebrek aan zaalruimte. Zij hebben voor hun training de beschikking over de fraaie nieuwe gymnastiekzaal van het Bonaventura Lyceum, waar zij zich ook kunnen uitleven in een stevig partijtje. Maar hun eigen „veld" is buiten, op het schoolplein. (Foto LD/Holvast) Maar zover zijn wij in Nederland nog lang niet. En als het aan ons ligt, laat het ook nooit zover komen. Het professionalisme in de voetbal sport is ons voldoende. Daar zijn de problemen al groot genoeg. Trou wens, het vraagstuk is niet oppor tuun. De pas na de tweede wereld oorlog in ons land tot enige ont plooiing gekomen sport heeft genoeg zorgen aan het hoofd, waarbij het gebrek aan kader en zalen voorlopig voorop staat. En voor zover wij het thans kunnen overzien, lijkt de op lossing voor dit voor de binnensport bijna dodelijke probleem, nog heel ver weg Hoe komt mijn club uit? UVS Van Duyl, Kluivers, Van Leeu wen, Devilee, Hak, Filippo, Verhoeks, v. Kampen, Nijman, Duwel, Van Weerlee. LFC Van Leeuwen, Bruggeling, Spierenburg, Koole, W. Siera, v. d. Heij den, Heymans, P. de Jong, H. Sira, D. Sira, Franke. Roodenburg Rijnsburger, Hensen, Van Ginkel, Van Weerlee, Van Polanen, Logeman, Jongman, Den Os, Sirat, Van Rooyen, De Bruin. ASC Eradus, v. Staal, Zwanenburg, Spiering, v. d. Broek, Strijk, Brussée, Zaalberg, Mulder, Spiering, Lolkes de Beer, Volleybalcompetitie In twee niet bijzonder aantrek kelijke wedstrijden hebben VVS en HVL de volle winst behaald op resp. Concordia 2 en Kangeroes. De drie weken lange rustperiode had de drie Leidse ploegen, die gisteravond in het veld stonden geen goed gedaan, hetgeen duide lijk aan hun spel te zien was. VVSConcordia 31 Onze stadgenoten hebben niet veel moeite gehad met de aan de staart bun gelende Rotterdammers, die nog te wei nig routine bezaten. In de beginfase liep Concordia 2 tot 38 uit, maar langza merhand kwam WS er wat beter in. Bij de stand 610 kwam Bram Fassier op de serviceplaats, die hij niet meer verliet, voordat hij deze set had uitge- serveerd. De services van deze routinier waren uitstekend geplaatst en het jeug dige Concordia stapelde toen fout op fout (1510). Ook in de tweede set liep de Rotterdamse ploeg uit. Haar 410 voorsprong gaf het echter onnodig uit handen en daardoor kon VVS weer gelijk komen (1010). VVS nam het iets te ge makkelijk op, zodat het spoedig weer tegen een 1013 achterstand aankeek. Toch kwam WS weer voor met 1413, vooral door het goede aanvalsspel van Ben van der Have. Het setpoint werd echter gemist en deze kans liet Concor dia niet lopen (1416). In de derde set kwam het overwicht van onze stadgeno ten het sterkst tot uitdrukking. Bij de stand 113 wilde het even niet vlotten. Concordia kwam op 117, maar met een time-out werd de situatie door de VVS- coach gered en zonder enige moeite werd toen met 157 gewonnen. De laat ste set bracht slechts spanning tot 55. Toen VVS het tempo echter iets opvoer de was Concordia een geslagen ploeg. Via 105 en 137 werd de verdiende 159 winst binnengehaald. KangeroesHVL 03 Slechts in de eerste game heeft deze derby de toeschouwers spanning en aar dig spel gegeven. Vooral in het begin waren de aanvallen oppermachtig. Om en om ging de service en om ieder punt werd gevochten. HVL bezat echter meer Lugdunum Kerkvliet, Van Daalen, Van Meygaarden, Leget, Van As, Bave- laar, Vermond, De Roo, Pet, De Cler, Huynink. DOCOS Wanst, Paardekoper, J. van Marwijk, J. M. van Marwijk, Ouwerling, Vink, Jansen, Mank, Piktt, Stuifzand, Juffennans. troeven in de aanval dan Kangeroes en nadat de strfjd tot 55 gelijk op was ge gaan, liep HVL op de services van Jan van Heek uit tot 511. Kangeroes herstelde zich nu wel, maar de achterstand leek te groot. Uit een door HVL bij 1114 gemiste service scheen Kangeroes echter moed te put ten en onder luide toejuichingen van haar aanhang kwam zij op 1514. HVL deed het set-point te niet en onder grote spanning werd deze set door haar ge wonnen (1517). In de tweede set zakte het spelpeil al wat en kreeg de strijd 'n rommelig karakter. Ook nu nam HVL weer een voorsprong. Via 47 kwam zij op 811, maar nam het a.1 te gemakke lijk op en Kangeroes kwam nu weer ge lijk 1111, doordat Jacquës Vink eni^? harde smashes langs het HVL blox sloeg. HVL haalde de service terug en André de Weyert serveerde deze set uit (1115). In de derde set was de tegen stand van Kangeroes minder. Haar spel werd bijzonder rommelig; men begreep elkaar vaak niet bij de combinaties, zo dat de Kangeroes-aanval slechts weinig gelegenheid kreeg om haar kunnen te tonen. Zonder dat HVL tot grootse pres taties kwam werd de voorsprong voort durend vergroot. Het werd tenslotte 615, waardoor een einde kwam aan deze toch wel teleurstellende strijd. Advertentie VOLLEYBAL Donar-bekertoernooi Volgende week donderdag organiseert de volleybalvereniging Donar, een be kertoernooi in haar zaal aan de Pieters kerkgracht. Voor dit toernooi zijn de volgende verenigingen uitgenodigd t.w. VVS 2, Oranje Groen 1, Leidsch Dag blad 1 en uiteraard het eerste team van Donar. COMPETITIE AFD. LEIDEN De komende week staat in het teken van de halve finales van de bekerstrijd. Bovendien worden er inhaalwedstrijden gespeeld. Bij de heren komen in de hal ve finales de volgende teams uit: Poule A: PLV 2, KVC 2 en GGV 1. Poule B: KVC 1, Kangeroes 2. PW 3 en DES 1. Poule C: HVL 2, VVS 2, PW 4 en SIOS 2 ^Er y/ordt een balve competitie gespeeld. Moulijn kiest eieren voor zijn geld. (Speciale berichtgeving) Gisteravond heeft Coen Moulijn beslo ten eieren voor zijn geld te kiezen en zondag aanstaande in het elftal van Feüenoord de linksbuitenplaats in te nemen tegen VW Er was na alle schokkende gebeurtenissen van de af gelopen veertien dagen geen commen taar. Spurs favoriet voor F. A. Cup Vandaag gaan de grote verenigingen zich mengen in de strijd om de Engelse beker, De non-league-clubs, die al vanaf eind augustus in de voorronden streden om eer en glorie, werden op één na uitgeschakeld door de derde en vierde divisie-clubs, die in november op het toneel verschenen. En nu is het dus de beurt aan de grote broers De grootste van allen is ongetwijfeld Tottenham Hotspur, dat de bookmakers met zes tegen één tot favoriet hebben verklaard, ondanks het feit, dat sinds 1900 geen enkele vereniging erin is ge slaagd de cup, ën het league-kampioen schap in hetzelfde jaar te veroveren. De minste kans althans volgens de gokkers heeft het kleine Oxford Uni ted, dat als enig overgebleven non-lea gueclubje met 5000 tegen één is getipt als outsider. Dat feit heeft echter niet veel indruk gemaakt op de fervente Ox ford-supporters van wie er 5000 de reis naar Leicester zullen meemaken om daar hun club aan te moedigen tegen Leicester City, dat vorige week in de eerste divisie het sterke Everton met 41 klopte. Hoe groot de belangstelling voor de cup wel is blijkt uit het feit, dat White Hart Lane, waar de Spurs de slecht geklasseerde tweedeklasser Charlton Athletic ontmoetten, totaal is uitverkocht, hetgeen betekent dat meer dan 60.000 toeschouwers deze wedstrijd zullen bijwonen. Verder heeft de vierde klasser Crewe Alexandra 5000 plaatsen besteld op de Chelsea-tribunes om ver zekerd te zijn van een flinke morele steun van het „thuisfront". Sportagenda Kikkerpolder: 2.30 uur: UVSRigtersbleek. Haarlemmerweg: 2.30 uur: LugdunumConcordia H. Leidse Hout: 2 uur: korfbal wedstrijden Vic. Oriëntis—ZKC; KNS-Danaiden de drie winnaars komen in de finale - poule. De dames zijn in twee poules inge deeld. A: KVC 1, PW 2, Nieuw Brun- hilde 3 en DES 1. B: Nieuw Brunhilde 1, Oranje Groen 1, Meerburg 1 en Nieuw Brunhilde 2. Hier gaan beide naar de finale. Het jeugdkampioenschap van de Leid se Schaakbond is dit jaar gewonnen door C. C. Berg. In de laatste ronde van de finale won hij dc beslissende partij tegen Barendregt, waarna hij zijn in een waarschijnlijk gewonnen stelling af gebroken partij tegen Haasnoot remise gaf. De partij tussen de nieuwe kampioen en Barendregt werd door eerstgenoem de riskant opgezet. In een Weense ope ning offerde hij een pion, waarvoor hij hetloperpaar en een aantal open lijnen voor de aanval oogstte. Het lukte Baren dregt niet een afdoende verdediging te vinden. Na ongeveer 30 zetten was het pleit beslecht. Zeer snel was de partij tussen Vgn den Berg en Haasnoot uit. In de Pirc-verdediging veroorloofde Ook fanclub voor Ton van der Linden (Speciale berichtgeving) De (geblesseerde) DOS-midvoor Ton van der Linden heeft nu ook, evenals Pieters Graafland, zijn fanclub. Gister middag is in Utrecht met medewerking van Van der Linden, de club gesticht. Hij heeft de nieuwe vereniging beloofd dat zij zijn fanmail mag beantwoorden. Als steun daarvoor heeft hij de club een heel pak foto's voorzien van zijn handtekening gezonden. Siem Oudshoorn op de terugreis Naar wfj vernamen is de oud-voorzit ter van de voetbalvereniging Rooden burg, de heer Siem Oudshoorn, die in 1956 naar Canada emigreerde, op weg naar Holland. Volgende week zaterdag of zondag hoopt de heer Oudshoorn met gezin in Rotterdam de vaderlandse bo dem weer te betreden. Het ligt in de be doeling zich weer voorgoed in de Sleu telstad te vestigen. Zaterdagvoetbal afgelast Alle wedstrijden die voor de KNVB voor hedenmiddag waren vastgesteld, gaan in verband met de gesteldheid van de terreinen niet door. Ook in alle af delingen van de KNVB zijn de wed strijden die voor vandaag waren vast gesteld afgelast. Afdeling Leiden De competitieleider van de Afdeling Leiden van de KNVB heeft zich ge noodzaakt gezien alle voor morgen in de Leidse Voetbalbond vastgestelde westrijden af te gelasten. Haasnoot zich een zwakte op de konings vleugel. Van den Berg liet zich geen twee keer noden en hakte met een stukoffer de zwarte koningsvleugel volledig uiteen. Haasnoot capituleerde toen hem nog slechts de keus gelaten werd tussen mat of dameverlies. De nieuwe kampioen, Kees Berg. heeft „op de valreep" het kampioenschap ver overd. Volgend jaar is hij namelijk te oud voor deelname, wat overigens ook geldt voor zijn rivaal Barendregt. Berg is reeds jarenlang actief in de Leidse schaakwereld. Hij is met schaken begon nen op de schaakclubs van het stede lijk gymnasium en het R.-K. Lyceum „Bonaventura". In 1955 werd hij lid van schaakvereniging Professorenwijk, om in 1957 toe te treden tot de Leidse Schaakclub Philidor. Hier klom hij ge leidelijk op en heeft thans een vaste plaats in de middenmoot van het eerste tiental. De prijsuitreiking zal vanmiddag, tij dens de snelschaakwedstrijden voor zes tallen in de kantine van de Ver. Touw- fabrieken, Zijldijk, Leiderdorp, plaats vinden. De eindstand van de finalegroep luidt als volgt: 1. C. C. Berg 2% pnt., 2. L. G. Barendregt 2 pnt., 3. A. van den Berg (Noordwijk) 1 pnt., 4. G. Haasnoot (Kat wijk) punt. Leidse Damvereniging Ook hett weede tiental van LDV is op weg naar de kampioenstitel. Ditmaal werd gewonnen van Hazerswoudens „Sa men Sterk". De S.S.-ers speelden niet slecht en wisten o.a. LDV's 2e voorzitter Brinks tot capitulatie te dwingen, het geen echter spoedig zijn evenwicht vond door de fraaie overwinning van le voor zitter Van der Vlist, die een schijf won en naderhand de partij. Belt maakte een zeldzame damslag van 11 zetten diep, Mandi en Masurel deden daarna de weegschaal verder doorslaan en alzo eindigde de wedstrijd in 12-8. Woensdag a.s. speelt LDV 2 tegen „Wassenaar", wint men ook die ontmoeting dan is het tweede tiental van LDV kampioen in de tweede klasse. Gedetailleerde uitslag: I. Teleng (LDV 2, Lei'cn)N. Schoonderwoerd („S.S.", Hazerswoude) 11, M. BrinksC. Kerk vliet 02, L. K. van der Vlist-Th. Wort- man 20, A. ter HaarC. Slingerland 20, NK.-H. van Wijk (reserve) 11, P. PijlG. Kerkvliet 0—2, S. Mandi—H. Loomans (reserve) 20, J. A. Bersen (reserve)—J. Vertigaal 1—1, J. M. E. MasurelJ. Laurier 20, B. W. Belt P. Vertigaal 1—1; totaal 12—8. LDV 2 speelde met één; SB. met twee reserves. —De Nederlandse kampioen in het ban tamge wicht Sugar Ray heeft in Göteborg op punten gewonnen van de in Hongarije geboren Zweed Lajos Fles- ser.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5