Rustige stemming bij kalme handel Zowel Herter als Nehroe acht bijeenroeping internationale controlecommissie wenselijk Ulo-school te Voorschoten vierde dubbel feest Italiaanse bisschop beperkt het ldokkegelui in zijn diocees ZATERDAG 7 JANUARI 1961 Rondom de veemarkt (Van een deskundige medewerker) Met nogal beperkte aanvoeren op de eerste markten in het nieuwe jaar kon voor het gebruiksvee in de meeste ge vallen van een wat levendiger stemming worden gesproken. Hierbij ging echter voornamelijk de kooplust uit naar kalf- dragende beesten, zowel in de oudere koeien als in de vaarzen en pinken met kalf erin. De prijzen trokken iets aan. Voor de mindere kwaliteiten was echter geen prijsverhoging aan te dui den. Graskalveren prijshoudend en ook voor de vare koeien voor de mesterij, waarin de handel in feite nog iets ach terbleef, vielen in geen geval hogere prijzen te noteren. Tenzij een dier van extra klasse, waarvoor men graag een extra prijs betaalt. We noteerden voor kalfkoeien en melkkoeien tussen f. 750 en f. 1200 en voor een extra beste hoogdrachtige niet te oude koe tot f. 1300 toe. Vaarzen van f. 650 tot f. 1050, pinken f. 475 tot f. 675, graskalveren f. 250 tot f. 425 en vare koeien tussen f. 600 en f. 900 gemiddeld per stuk. Op de slachtveeafdelingen was het aanbod in het algemeen vry kort en aldus zette de week met Rotterdam, Am sterdam en Alkmaar vlugger en duurder in. Ook op de dinsdagmarkten werd door krapper aanbod even gemakkelij ker verkocht. Woensdag te Den Bosch kon het aanbod, dat iets beneden nor maal was, eveneens vlot worden ge plaatst, al waren de prijzen aldaar be paald niet hoger dan de week tevoren. De eindmarkten sloten wat williger en vaster in prijs. Op de Leidse markt werd al het slachtvee goed opgenomen, terwijl we voor de goede jonge beesten in hoofd zaak tussen f. 3,10 en f. 3,20 per kg ge slacht gewicht noteerden. Extra kwali teiten 5—15 cent boven notering voor enkele dieren; 2de kwaliteiten gingen van de hand tegen f. 2,80 f. 3,en de 3de soorten van f. 2,60 tot f. 2,75 per kg geslacht gewicht. Voor de vette kalveren noteerden we enkele minder goede markten, doch de voornaamste markten van dit artikel hadden bij matige aanvoeren toch een redelijk verloop. De prijzen bleven vrij wel gelijk aan de week te voren; f. 2,50 Postduivenvereniging Columba Geheel in tegenstelling tot vorige jaren hield de Leidse Postduivenvereniging „Columba" de jaarlijkse tentoonstelling in café -restaurant Royal aan de Doeza- straat met nu eens een hoktentoonstel- ling verdeeld over diverse klassen, waar door de uitslagen geheel in de sfeer la gen van inzendingen, die de keurmeester A. M. Boonaerts uit Uden Noord-Braban.t niet zo gemakkelijk kon oplossen. Na een wik- en wegen werden de eind uitslagen als volgt: beste oude doffer: G. D. Oude Elfe rink; beste oude duivin: G. D. Oude El- ferink; beste jonge doffer: G. W. ten Braak; beste jonge duivin: J. Kukler en beste van het geheel: G. D. Oude Elfe rink. Uitslag hoktenitoonsitelling: Met zware concurrentie waren hier de uitslagen: 1. G. D. Oude Elferink 913V2 pnt; 2. R P. de Graaf 912^ pnt; 3. K. A. Boe- kee 910 pnt; 4. G. W. ten Braak 910 pnt; 5. J. W. Wolters 909 pnt; 6. J. Kukler 908 pnt; 7. M. Nijssen 906 pnt; 8. C. de Groot 90314 pnt; 9. J. Rozier 898 pnt; 10 A. v. Iterson 896 pnt; 11. C. W. Bet- cke 893^ pnt; 12. J. S. A. Bailey 88914 pnt. Late jongen: 1. G. D. J. Oude Elfe rink; 2. M. Nijssen. „DE BONTE DUIF" Kampioen Vitesse: 1. N. Oudshoorn 219.76 pnt.; 2. F. N. Bink 145.48 pnt.; 3. G. A. v. Albada 130.86 pnt. Kampioen Fond: 1. P. W. Schenkeveld 56.70 pnt.; 2. G. A. v. Albada 40.94 pnt.; 3. M. J. Noordervliet 40.69 pnt. Kampioen jonge duiven: 1. N. Oudshoorn 77.84 pnt..; 2. M. J. Noordervliet 73.15 pnt.; 3. F. N. Bink 66.56 pnt. Kampioen Generaal: 1. N. Oudshoorn 334.64 pnt.; 2. M. J. Noor dervliet 245.19 pnt.; 3. F. N. Bink 228.14 pnt. Navluchten: 1. A. J. H. v. d. Meys 65.10 pnt. (tevens de Nagtegaalbeker) 2. N. Oudshoorn 58.80 pnt.; 3. M. J. Noordervliet 50.40 pnt. Vijf man overvielen expeditieknecht De 18-jarige Amsterdamse expeditie knecht R. A. van der Zee is vannacht in de hoofdstedelijke binnenstad door vijf mannen, die h(j tevoren in een café had leren kennen en die het op zijn por tefeuille hadden voorzien, mishandeld en bedreigd. De vijf overvallers wisten hem echter niet te overmeesteren en zUn kort na het gebeurde door de politie aangehouden. Na een bezoek gebracht te hebben aan een café op de Kloveniersburgwal wilden de vijf mannen dat Van der Zee met hen meeging naar een ander café, het geen hij echter weigerde. De overvallers sleurden de expeditieknecht daarop in een bestelauto en trachtten hem ter wijl de auto met snelle vaart wegreed zijn portefeuille met f.70.afhandig te maken. Ondanks de vele slagen, trappen en stompen die Van der Zee daarbij moest incasseren slaagden de vijf man nen er niet in hem klein te krijgen. Zelfs toen zij hem in het water dreigden te gooien gaf de 18-jarige jongen geen krimp. Op de Oostelijke Handelskade smeten ze het slachtoffer daarna uit de auto. Een seinhuiswachter van de N.8. zag dit laatste gebeuren en waarschuwde de politie, die de jongen bloedend op straat aantrof. Met behulp van het slachtoffer dat door de GG en GD in het politiebureau werd verbonden kon de politie de vijf mannen achterhalen. Een 19-jarige zee man, een 25-jarige matroos, een 26-jarige chauffeur, een 27-jarige verkoper en een eveneens 27-jarige koopman zijn, nog geen uur na het gebeurde, in verzekerde bewaring gesteld. Medische Dienst Oegstgeest Dokter MeLssner. Tel. 24865. Dokter Reterink, tel. 20394. Warmond Dokter H. A. G. M. Wa lenkamp, tel. 01711 220. Wijkverple ging- zuster Konijn, Dorpsstraat 68, tel. 01711 250. Voorschoten Dokter Swen, Veurse- weg 20, tel. 2356. Wijk verpleging; Ge zondheidscentrum, tel. 2177. Wassenaar Dokter J. A. Römer, Lange Kerkdam 56, tel. 2501. Dokter J. H. Jaarsma, Wibtenbergerweg 106, tel. 9676. Apotheken: Apotheek Siderlng, Langstraat 86, tel. 2141. tot f. 3.30 was zo de algemene lijn, ter wijl voor de onderste soorten wat min der werd betaald. Nuchtere kalveren redelijke handel met weinig of geen prijsverschuiving f. 40 tot f. 70 per stuk. Extra zware voor de fok of mesterij soms flink daar bo venuit. De kiloprijs lag tussen f. 1,30 en f. 1,70 levend gewicht. In de wolvee- sector was de stemming bij voldoende aanbod nogal rustig, ofschoon de prijzen zich vrijwel op het oude niveau konden handhaven. Beste lammeren f. 110 tot f. 130 gemiddeld. Er gingen er ook nog wat boven; voor de lichtere soorten f. 80 tot f. 100 gemiddeld per stuk. De varkensprijzen liepen in de afge lopen week gemiddeld een paar cent per kg terug. Het aanbod vooral in het oos ten van het land was ruimer, waarbij kwam dat de coöperaties de prijzen met 5 cent lager noteerden, hetgeen voor de markten in het westen enige druk bete kende. Bovendien kunnen we meedelen dat op het moment geen licenties voor im port in Frankrijk worden afgegeven, zo dat alleen in de volgende week op de nog lopende vergunningen kan worden geëxporteerd. Dit betreft niet alleen levende varkens, doch ook geslachte varkens en varkensvlees, zodat de markt zeer zeker wat onder druk zal komen te staan, zij het tijdelijk. De paardenmarkt was deze week bij klein aanbod williger en ruim prijshou dend. Jonge paarden voor de slacht be paald duurder. Uitbreidingsplan Zwan burgerpolder In hun visie op de provinciale be groting voor het jaar 1961, vragen vele leden van Prov. Staten of Ged. Staten reeds kennis hebben genomen van het uitbreidingsplan „Zwanburgerpolder" van de gemeente Warmond. Bij beves tigende beantwoording zouden deze le den gaarne vernemen of het college hun standpunt deelt, dat realisering van dit uitbreidingsplan ten zeerste een ern stig gevaar zou betekenen voor de re creatie en ten tweede het Hollands pol derlandschap ter plaatse zeer ernstig zou aantasten. INBRAAK SNACKBAR In de nacht van donderdag op vrij dag is ingebroken in een snackbar aan de Van 't Hoffstraat. De geldbak van de juke-box werd opengebroken en de inhoud, die geschat wordt op f 150, weggenomen. De politie heeft een 20-jarige in woner van Sassenheim en zijn 22-jarige broer uit Leiden aangehouden. Het twee tal wordt beschuldigd van diefstal van een bromfiets. OEGSTGEEST Het ziekteverlof van ds. G. F. Cal- lenbach is verlengd tot 1 februari a.s. Hij is met zijn vrouw voor enige tijd naar Oostenrijk vertrokken. WASSENAAR Burgerlijke Stand Geboren: Cornelia P. C. E. d. v. W. G. P. van der Ham en H. H. Schooten; Dierika H. d. v. D. de Waard en M. Vavis; Wilhelmus A. M. z. v. W. M. Raap horst en J. H. Hellendoorn; Maria J. d. v. A. L. Oudshoorn en J. A. van Leeuwen; Paul A. z. v. R. Veldhuisen en G. A. Kooren. Ondertrouwd: H. Bloemink (Utrecht) en M. Ennlnga (Wassenaar); H. R. Mar- cuse (Wassenaar) met E. Kentle (Den Haag). Getrouwd: A. T. van Marwijk en M. A. J. Krosse; L. L. F. van Leeuwen en J. M. de Haas; G. J. Hoekstra en H. J. Oosterveer; H. W. M. Baljer en M. G. de Groot. Overleden: Hermanus C. de Jong, 77 iaar (Leiden); Rudolph A. J. Brunnen, 4 Jaar (Wassenaar). VOORSCHOTEN Duivenspovtexpositie I In het Bondsgebouw naast de R.K. Kerk aan de Leidseweg werd gister avond de postduivententoonstelling van de Voorschotense Postduivenvereniging Amerika heeft een aantal heli- kopters voor duikbootbestrijding uitgerust met atoom-dieptebommen, die zoals deze foto laat zien aan de buitenkant van het vliegtuig worden WAPENLEVERANTIES 300 400 MILJOEN DOLLAR De Indonesische militaire attaohé te Bonn heeft vandaag meegedeeld, dat de overeenkomst tussen Rusland en Indo nesië voorziet in een wapenleverantie door Rusland aan Indonesië ter waarde van 300 a 400 miljoen dollar. „De Indonesische regering kan volgens de thans gesloten overeenkomst alle soorten militaire uitrusting kopen voor land-, zee- en luchtmacht. Indonesië zal een opgave moeten samenstellen van wat het wenst aan te schaffen", aldus Pandjaitan. meegevoerd. Wanneer een derge lijke bom onder het wateroppervlak ontploft, hebben onderzeeërs tot op grote afstand geen enkele kans, om niet onmiddellijk volledig verwoest te worden. BARNEVELDSE EIERMARKT Op de Barneveldse eiermarkt werden in 1960 in totaal ruim 80 miljoen eieren aangevoerd; vorig jaar bedroeg het totaal per wekelijks aangevoerde eieren ruim 92 miljoen. De prijzen, met name die van het laatste halfjaar, waren aanmerkelijk hoger dan in 1959. De grootste aanvoer werd genoteerd in de maanden septem ber, oktober en november, toen gemid deld per marktdag ruim 2 miljoen stuks werden aangevoerd. De Barneveldse pluimveemarkt gaf een jaar-aanvoercijfer te zien van 2.711.000 stuks, dat was 412.000 stuks minder dan vorig jaar. De Indonesische minister van Defensie Nasoetión kan het blijk baar best vinden met zijn Russische collega Malinofski, bij wie hij op bezoek geweest is om wapenaan kopen te bespreken. „De Zwaluw" door burgemeester L. de Kool geopend. De burgemeester, die blijk gaf uit stekend op de hoogte te zijn van de technische aspecten van de duivensport, noemde deze liefhebberij een zinvolle vrijetijdsvulling, die bovendien de bur gerschap bevordert. Dit is de vijfde ten toonstelling, die door „De Zwaluw" wordt georganiseerd en de derd in suc cessie. De heer Van Wissen dankte met een enkel woord voor de woorden door bur gemeester de Kool gesproken en voor de belangstelling voor de duivensport betoond. Onder de veel ingezonden duiven wa ren enkele bijzonder fraaie exemplaren, hetgeen ook wel blijkt uit de behaal de punten van de prijswinnaars. De beste inzending van de gehele tentoonstelling was van de heer J. P. v.d. Assem, die met vier ingezonden De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken heeft gisteren in een ver gadering van de Senaatscommissie voor de buitenlandse betrekkingen een over zicht gegeven van de wereldsituatie. De voorzitter van deze commissie, se nator Fulbright, deelde later tijdens een persconferentie mee, dat minister Herter de situatie in West-Berlijn „zeer ernstig" acht. Herter verwacht, dat de Sovjet-Unie dit vraagstuk weer op de voorgrond zal brengen kort nadat pre sident Kennedy op 20 januari zijn ambt zal hebben aanvaard. Wat Laos betreft zei Fulbright, dat minister Herter meent dat een bijeen roepen van de internationale controle commissie een zeer gunstige invloed zal hebben op de crisis in Laos. Fulbright zelf was van oordeel, dat de Ver. Staten in hun streven in Laos een pro-Westers bewind aan de macht te brengen, geen al te starre houding aannemen. Minister Herter gaf in de vergade ring ook een toelichting op de redenen voor de Ver. Staten om de diplomatieke betrekkingen met Cuba te verbreken, doch hij deed geen voorstellen over mo gelijke verdere maatregelen, zoals b.v. sancties tegen Cuba. De minister wilde de. nieuwe regering van president Ken nedy niet voor moeilijkheden plaatsen, aldus senator Fulbright. De senator deelde niets mede over Her- ters verklaringen over Algerije, Kongo en andere problemen die tijdens de ver gadering ter sprake kwamen. Verklaring van Nehroe Premier Nehroe heeft gisteren op de jaarlijkse conferentie van zyn Congres- party te Bhavnagar verklaard, dat men het ontwapeningsvraagstuk, dat hy het belangrijkste probleem noemde, niet in fasen of door middel van maatregelen op kleine schaal kan oplossen. „Ontwa pening moet onmiddeliyk komen, etap pes lossen de kwestie niet op", aldus de Indiase premier. Tot dusver had hy zich steeds voorstander getoond van een geieideiyke ontwapening. Wat Kongo betreft verklaarde hy, dat de moeilijkheden in dat land alleen kunnen worden opgelost door het bij eenkomen van het parlement in Leo- poldstad. Voorts pleitte hij voor het weer by- eenroepen van de in 1954 ingestelde in ternationale commissie van toezicht in zake het voormalige Indo-Ohina, zulks met het oog op de spanningen in Laos. Nehroe verklaarde zich tegenstander van de opvatting van het bestuur der Congrespartij, dat een rechtstreekse ac tie moet worden ondernomen voor het terugwinnen van het door de Chinese communisten bezette Indiase gebied. Ook wilde hij niet weten van een ver klaring die zou neerkomen op inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van Nepal. Hij doelde op een voorge steld amendement waarin kritiek wordt geoefend op de machtsovername door koning Mahendra. Het feest, dat gistermiddag in de hal van het Cultureel Centrum gevierd werd en waarvoor vele genodigden aanwezig waren, was een dubbel feest. In de eer ste plaats werd de openbare Ulo met enkele nieuwe lokalen uitgebreid en in de tweede plaats kon het hoofd van de Ulo, de heer J. H. Brust, gehuldigd wor den in verband met zyn 25-jarlg onder- wUs-jubileum. Burgemeester L. de Kool noemde deze dag een gedenkwaardige, omdat hier een snelle ontwikkeling van het openbaar Ulo ln Voorschoten tot uiting kwam. In 1955 is deze Ulo geopend met 39 leer lingen en de nieuwe cursus begon in 1960 met 180 leerlingen. Met tevreden heid en dankbaarheid kan men terug zien op de afgelopen jaren. De architect, de heer ir. Uyterlinde te Voorschoten, kreeg zeer waarderende woorden, dat hij de uitbreiding zo volledig in dezelfde geest als het reeds door hem ontworpen gebouw heeft kunnen uitvoeren. Daarna sprak burgemeester L. de Kool van de grote dankbaarheid en re spect voor de heer J. H. Brust, die thans hoofd van deze prachtige Uloschool is. Met recht kan gezegd worden, dat hier de goede man op de juiste plaats is gezet. Burgemeester de Kool ging daarop de levensloop van heer Brust na en kwam daarby tot deze dag, waarop het 25- jarig jubileum gevierd wordt. De vol gende generatie zal de vruchten dragen van het onderwys, dat nu gegeven wordt en dat onderwys is tot zeer grote hoogte gebracht. Nadat spr. mevr. Brust in zyn waar derende woorden betrokken had en haax een boeket bloemen had overhandigd, ontving de heer Brust een enveloppe met inhoud. Ook de heer J. G. F. Altepost, inspec teur van het L.O. in de Inspectie Delft, sprak zeer vriendelyke woorden, niet al leen tot de heer Brust, die hy byzonder waardeerde, maar ook ten aanzien van het, gemeentebestuur en de architect, die dit fraaie schoolgebouw hebben ont worpen. Namens de oudercommissie van de openbare Ulo sprak de heer G. J. Leen- ders, over het veilige gevoel, dat dit gebouw geeft, veilig door zyn uitstekende bouw, en veilig door de prima leerkrach ten, die onder leiding van de heer Brust het volle vertrouwen van de ouders heb ben. De heer J. M. Vielvoye, hoofd der R.K. Ulo, die mede namens het hoofd der Chr. Ulo, de heer J. M. Oerlemans sprak, waardeerde in Voorschoten en eveneens in de heer Brust de goede samenwerking en grote collegialiteit. Ook de heer J. P. Uittenbog&ard, die namens de hoofden der andere openbare scholen sprak, getuigde van die colle giale houding van de heer Brust. De heer Brust kreeg tenslotte gele genheid zyn dank te betuigen. Spr. re leveerde de ontwikkeling van het Ulo van 1857 af en kwam daarby aan de Mammoetwet, die voor de Ulo nog geen duideiyke plaats geeft. Zal de Ulo 3- jarig worden, dan zou van een grote teruggang sprake zyn. Beter zal daar om een 4- of 5-jarige Ulo zyn. Het diploma Ulo wordt immers byzonder ge waardeerd in de huidige maatschappy. Spreker dankte hij College van B. en W. voor de prettige samenwerking, die hij had mogen ondervinden en getuigde van zyn waardering voor de woorden door de Inspecteur en de collega's ge sproken. Na bezichteging van de nieuwbouw (enkele nieuwe lokalen, een leraarska mer en een conciërgewoning) bleven de genodigden nog geruime tyd bijeen. Onder deze genodigden zagen wy nog de heer F. W. E. de Haan. consulent voor de Lich. Opv. in Leiden, de heer dr. J. v. d Heul, schoolarts, de predi kanten ds. Saraber en ds. Meyering, die beiden godsdienstles aan de Ulo geven de architect, verschillende raadsleden en directeuren van gemeente-instellingen. duiven een totaal van 369 punten be haalde. (Per duif is het te behalen maximum 100) De hoofdpryzen waren voor: eerste prys en tevens beste van de gehele tentoonstelling: een oude doffer van de heer J. P. v.d. Assem (93 pun ten); eerste prys oude duivin C. Zwaan (93 punten)eerste prys jonge doffers A. G. Kleyweg (93 punten»; eerste prijs jonge duivinnen D. Brouwer (92 punten) Eerste prijs beste inzending van vier duiven J. P. v.d. Assem; 2e prys F. Hendriks (368^ punt)3e pryzen On- stink en Schoo <367 punten». De tentoonstelling is heden nog ge opend van 2 tot 11 uur en zondag van 10 tot 7 uur. „St. Laurentius" kan nieuwe instrumenten aanschaffen De r.k. harmonievereniging „St. Lau rentius" heeft van het Nationaal An jerfonds een bedrag van f 1500.- ge kregen voor de aanschaffing van nieuwe instrumenten. St. Laurentius had reeds door inza meling in de gemeente en door het sluiten van een lening een bedrag van f 5800,- byeengebracht. Nu het Anjer fonds de ontbrekende gelden aangebo den heeft is de harmonie in staat haar gehele (verouderde) instrumentarium te vernieuwen. Moulijn: „Geen cent meer Jan Linssen was gisteravond de eerste, die verheugd het nieuws bekend maakte. „Coen Moulijn doet zondag weer mee". Als linksbuiten? „Natuurlyk als links buiten". Linssen's vreugde was begrUpe- ïyk, want Moulyn is een goede speler en goede spelers laat een club niet graag langs het lUntje staan. Vanmorgen was Moulijn aan de tele foon. U hebt het nieuws zeker al ge hoord? Ja. Ik ben door de knieën gegaan, ver telde Moulijn. Ik had het toch ver loren. Waarom heb je het dan gedaan? Uit plichtsgevoel. Aan het eind van het seizoen praten we wel verder. Maar ik wens van Feyenoord geen cent meer aan te nemen. Coen, ik mag je wel attent maken op het gewicht van deze woorden. Nee, ik meen het. Feijenoord be hoeft my niets meer te betalen. En daarmee was het gesprek afge lopen. Dat is dus weer een geheel nieuw as pect van de zaak-Moulyn-een seml Crofvoetballer wat zeggen wU: Neder- tnds best betaalde profspeler weigert voor zyn spel nog een cent aan te ne men. Toen we gisteravond met Sobotka spraken, zei de goede man zuchtend: zo iets als met Moulijn heh Ik nog nooit meegemaakt. Wel, wy hebben zo'n vaag vermoeden dat zo iets nog nooit ergens ter wereld werd vertoond. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 7 Januari Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling: Per 100 kg: Andijvie 6685; kroten 8; kroten, ge kookt 25; boerenkool 2335; rodekool 7 —12; groenekool 17—24; prei 20—27; spi nazie 6167; atoofala 30—41; spruiten A on B 4558; tomaten 93114; uien 4 11; waapeen 2728; witlof 55116; per stuks: Knolaeldery 1225; sla A en B: 9.50—25.40; seldery 23—34. „Het gaat hier om een symbool en daarmee mogen we de huren geen overlast aandoen Mgr. Carlo Allogio, bis schop van Pa via in Italië, heeft een rytoer door zyn diocees gemaakt, waarby hy een bandopnameappa raat had meegenomen. Later deelde hij de pa rochiepriesters zyn bevin dingen mee: men kan van alle goede dingen ook te veel krygen, daarby inbe grepen klokgelui! Een deel van de priesters stemde dankbaar met de bisschop in, maar een ander deel was het niet geheel met de opvattingen en bevin dingen van de bisschop eens. De bisschop had tydens zyn rit opnamen gemaakt van het klokgelui en later de priesters laten horen hoeveel lawaai klokken wel maken. „Het is duideiyk," zo zei de bisschop, „dat in onze moderne tyd het lulden van een klok nog slechts een symbool is, en nu het een symbool is. laten wij er dan voor zorgen, dat wy er onze buren geen overlast mee aandoen, er is genoeg nervositeit in het land". De bisschop had ook het geluid van een klein nonnenklooster opgeno men. „Het zyn zulke lieve nonnen", zei de bisschop, „maar elke morgen om kwart over vyf luiden zij langdurig hun klokken, om twintig zusters by- een ti roepen. De bisschop bestudeerde zyn opnamen zorgvuldig en schreef toen een brief naar de parochiepriesters, waarin hy bepaalde, dat klokkenluiders moet worden geleerd .Intelli gent en matig te luiden"; overwogen moet worden of het werkeiyk nodig ls de vroegmis net klokge lui aan te kondigen; De klokken slechts een maal geluid moeten wor den voor elke mis; dat voor het angelus gebed slechts één klok geluid moet worden en dat dat slechts kort moet gebeuren; dat voor huwelijken en begrafenissen in het ge heel geen klokken geluld moeten worden en dat voor half zeven 1» de ochtend geen klokke) geluid moeten worden.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 11