Renners uit de Leidse contreiei waren succesvol in cycle-cross Belg Slaby vond tegen Terlouw feilloos de weg naar remise Standen in Leidse Schaakbond MAANDAG 2 JANUARI 1961 Koersen te Hilversum Jour de Java (vlot gestart) bleef na felle strijd Typhoon de baas Sador B ivon de ruiterdraverij (Van onze medewerker) Het hoofdnummer van de gisteren te Hilversum gehouden draverijen gaf een uiterst spannende en fraaie strijd tussen de 9 deelnemers. Vitalis (Wagenaar jr.) startte snel en gaf de pace aan. Dichtbij volgden Jakie Scott en Urma Norton. Jour de Java, die uitstekend was gestart, demonstreerde zijn kunnen door de 40 meter handicap spoedig in te lopen en zich bij de koplopers te voegen. Qwiek Karei bleef niet zonder fouten en werd uitgeschakeld. Jour de Java kreeg het niet cadeau en ging soms vier dik de bochten door. Aan de overzijde zette de Franse hengst zijn aanval in en kwam op kop, doch kreeg in het laatste rechte eind een hevige aanval te verduren van de weer in uitstekende vorm zijnde Typhoon (Strooper). Even leek het of deze Jour de Java zou onttronen, maar Vergay vroeg toen iets meer van de niet makkelijke import en met zeer klein verschil triom feerde hij in 1.25.2 km-tjjd. De door De Visser gereden Urma Norton werd achter deze cracks derde. In de openingsdraverij voerde Matthijs Lange met Yoke van de start af het veld aan, gevolgd door Yucatan (Joo- sen) en X Worthy. Na anderhalve baan- ronde veroverde Yucatan de leiding, doch werd in het rechte eind sterk be dreigd door XYZ (Smit). De laatste sprong echter door het stek, zodat ach ter de zegevierende Yucatan een verras sende Yoke op de tweede plaats beslag legde vóór X Worthy (M. v. Leeuwen). Na een goede tweede plaats in de eerste draverij werd de Buziau Norton- prijs een mooie zege voor de Katwijkse leerling-pikeur M. Lange, die YY Ha nover, het paard van zijn vader, naar een 1.31.9 overwinning voerde. Met 40 meter ontheffing van de kop vertrok ken, hield hij steeds een nuttige voor sprong op zijn achtervolgers. Op het doel afgaande leek YY Hanover geklopt te worden door X Tello (J. Oosting), doch de leider bleek zijn reserves zuinig te hebben gespaard en hield op de streep een miniem voordeel. Xavier (v. Dooyeweerd) werd derde. Na de autostar in de Britomartisprijs nam X Bond het commando op zich, doch werd spoedig overvleugeld door Yvonne Heny en Ynno Con Dios. Deze kopvolgorde bleef lang gehandhaafd, maar in het rechte eind werd de toen leidende Ynno Con Dios zo sterk be dreigd, dat deze in galop vjel en niet meer meesprak. Piet Heynen met Ve- rité D maakte zich uit het peloton los en liet de grote favoriet X Lady Hol- landia in 1.28.3 km.-tijd achter zich. Op de derde plaats eindigde Ypermoron (Verhoeve). De koers voor de leerling-pikeurs werd van start tot finish een triomftocht van de favoriet Yvonne Hollandia, gereden door S. Siderius, de zoon van Ab. E. de Visser bleef met Wento Con Dios, die een kleine startfout had, de leidster steeds goed volgen, doch kon de zege van Yvonne niet in gevaar brengen. Vera Hollandia (M. Lange), die een goede kans op de derde plaats had, spatte kort voor de streep weg, zodat Weerlicht B het derde geld incasseerde. In de Bravour S-prijs had Woudsnip S (Leeman) een snelle start en voerde het uit tien paarden bestaande veld aan. Aanvankelijk volgden Winny Cliff, Winston Spencer en Why Not. Kort voor de laatste bocht, viel de leider terug en in het laatste rechte eind scheen Wilma Zora (J. Wagenaar jr.) de beste kans op de zege te hebben, maar een foutje volg de en de energiek rijdende leerling pikeur A. Wagenaar stuurde Winston Spencer naar een vlotte 1.28.3-zege. Why Not (Knijnenburg) werd tweede voor de zich herstellende Wilma Zora. In de ruiterdraverij toonde Sador B, gereden door Runhaar, weer eens welk een uitstekend monté-paard het is. U Daniël (Eykelenburg) nam met grote voorsprong het commando op zich en bleef lang het veld voorgaan. Geleide lijk liep Sador B zijn 100 meter han dicap in, hoewel kleine foutjes nu en dan zijn draf ontsierden. In de rechte lijn bedreigde Sador tezamen met Vic tress H (De Groot) de leider zeer sterk. U Daniël sprong weg en toen moest Sa dor B toch nog alles geven om Victress H met klein verschil achter zich te laten. U Daniël veroverde een welver diende derde plaats. In de Bravour S-prys stelde de favo riet Urchin Hollandia (M. Vergay) wel erg teleur. Door diverse fouten was deze geen moment in de strijd om de ere plaats. Xelinotte (De Graaf) ging ach ter de auto snel weg en bleef voorlopig op het eerste plan. Valeur (Smit), die steeds in de buurt was. werd uitgescha keld en Wilma Dear (E. Kruithof), die hoge ogen scheen te gooien, fouteerde op het beslissende moment. Op het doel afgaande kwam de verrassing echter van de outsider Victor Maire (Jos. Leeuwenkamp), die op de streep Xeli notte klopte. Wilma Dear werd derde. In de slotkoers zegevierde Jo v. d. Berg met Vainqueur. De favoriet Wil ster S fouteerde meerdere malen. Vain queur lag steeds in afwachtende positie en toen kanspaard William Z na een galoppade aan de start ook onderweg nog eens fouteerde, ging Vainqueur naar een 1.26.6-zege. Uranium H <v. Harlin- gen) werd tweede en Vrolijke Frans (Strooper), die aan de overzijde een grote terreinkostende fout kreeg, reed een sterke finish en werd toch nog derde. De uitslagen luiden: B Silver Lee-prijs: 1. Yucatan (Q. Joo- sen) (1.34.3); 2. Yoke; 3. X Worthy. Tot. win. 3.50, pl 1.90. 6.-, 2.60, gek. 12.-; cov. 21.60. Buziau-NortonpriJs: 1. Y. Y. Hanover (M. W. M. Lange) (1.31.9); 2. X. Tello; 3. Xavier. Tot.: win. 4.20, pl. 2.60, 2.80, 4.90, gek. 12.-, cov. 6.60. Britomartls-prljs1. Verlté D (P. Hey nen) (1.28.3)2. X Lady Hollandia; 3. Ypermoron. Tot.: win. 5.-; pl. 1.70, 1.60, 2.80; gek. 12.90; cov. 5.90. B. B. Hanover-prijs: 1. Yvonne Hol landia (S. H. Siderius) (1.27.8); 2. Wen to Con Dios; 3. Weerlicht B. Tot. win. 3.10, pl. 1.60, 2.50, 1.70, gek. 6.90, cov. 10.30. Bravour S-prijs, 1ste afd.: 1. Winston Spencer (A. Wagenaar) (1.28.3); 2. Why Not; 3. Wilma Zora. Tot. win. 7.10, pl. 2.20, 2.-. 1.70, gek. 7.60, cov. 5.30. Bonaco-prijs1. Jour de Java (M. Vergay) (1.25.2); 2. Typhoon; 3 Urma Norton. Tot. win. 2.70, pl 1.50, 1.40, 1.30, gek. 6.60, cov. 3.60. Barbara O-prijs: 1. Sador B (J. Voor- haar) (1.27.7); 2. Victress H.; 3. U. Da niël. Tot. win.: 2.60, pl. 1.80, 2.20, 4.40; gek. 6.10; cov. 5.30. Belle Zombre-prys: 1. Vainqueur (J. M. v. d. Berg) (1.26.6); 2. Uranium H. 3. Vrolijke Frans. Tot.: win. 7.70, pl. 2.20, 3.90, 2.-, gek. 7.70, cov. 12.30. Bravour S-prijs, 2e afd.: 1. Victor Mai re (J. Leeuwenkamp) (1.27.2); 2. Xeli notte, 3. Wilma Dear. Tot. win.: 11.10, pl. 2.20, 1.60, 1.60, gek. 4.20, cov. 3.—. Totallsator omzet f. 139.827,50. Rafer Johnson kreeg Sullivan,trofee De James Sullivan-trofee, de hoogste onderscheiding die een Amerikaanse amateur-sportman ten deel kan vallen, is voor I960 toegekend aan de Olym pische kampioen op de tienkamp, Rafer Johnson. Hy neemt de trofee over van Parry O'Brien. In 1958 werd Glenn Davis met de trofee onderscheiden. De Olympische sprintkampioene, Wilma Rudolph, kreeg na Johnson de meeste stemmen op zich verenigd, terwyl de zwemmer Jeff Fardell en de zwemster Chris von Saltza op respectievelijk de derde en vierde plaats kwamen. De Indonesische premier, ir. Djoeanda, heeft in zyn nieuwjaarsboodschap ver klaard dat versterking van de Indone sische strijdkrachten een zaak van le ven en dood voor het land is. Hij zei dat president Soekarno besloot de strijdkrachten uit te breiden met het oog op de internationale toestand in het algemeen en de situatie in westelijk Nieuw-Guinea in het bijzonder. „In feite is dit besluit een zaak van leven en dood voor Indonesië", aldus Djoeanda. „Indonesië kan niet stilzitten terwijl de Nederlanders hun strijdkrachten sterker maken dan de onze", zo zei hij. Doelman De Munck in een precaire situatie tijdens de wedstrijd ADO DOS. Lange tijd voerde J. Hoogland (Aals meer) het veld aan, op de voet gevolgd Jeugdhuis te Rijswijk prooi der vlammen Het jeugdhuis „Don Bosco Burcht" aan het Julianalaantje in Rijswijk (ZH) is gisteravond door brand vernield. Op het moment dat de brand uitbrak waren 150 jongens bijeen in de grote zaal van het centrum, dat eigendom is van de paters Salesianen van Don Bos co en vrijetijdsbesteding biedt voor hon derden jongens van diverse gezindten. Alle bezoekers konden tijdig het pand verlaten en een gedeelte van de inboedel kon worden gered. Het vuur ontstond in de zoldering door oververhitting van een verwarmingsbuis. De brandweer kon de brand tot het pand beperkt houden. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. veen te verslaan, ligt de weg naar het kampioenschap open. match- bord- gesp. pnt. pnt. LB.G. IV 3 6 22% Roelofarendsveen 2 4 17 S.P.W. 2 4 13 Voorschoten II 2 2 10% Valkenburg 2 0 5% Voorschoten III 2 0 4 Leithen II 3 0 7% LSG IV en Roelofarendsveen zullen hier de strijd om de eerste plaats moe ten uitvechten, terwyi SPW hen even tueel lelijk de voet dwars kan zetten. Klasse III C Sassenheim I Zw. Pion I (Lisse) Noordwij k II Sassenheim II Katwijk II Warmond Zwarte Pion II Tenzij er een wonder geschiedt zal Sassenheim I deze afdeling zonder noe menswaardige moeite winnen en vol gend seizoen zijn plaats in de tweede klasse heroveren. Het programma voor de maand janu ari luidt als volgt: Klasse I: ma. 2: Noordwyk IPhili- dor II; di. 3: LSG IIIBodegraven III; do. 5: Voorschoten IBoskoop I; ma. 23: Philidor IIIBoskoop I; wo. 25: Bodegraven INoordwijk I; do. 26: Voorschoten ILSG m. Klasse IIA: ma. 16: VTL I—Leider dorp II; do. 19: Nieuwkoop IHazers- woude. Klasse IIB: wo. 4; Leithen IPhili dor V; ma. 9: NZH—Alphen II; di. 10: match- bord- gesp pnt. pnt. 3 6 21% 3 4 17% 3 3 15 2 2 10% 2 2 9% 2 1 9% 3 0 6% V ierschansentoernooi De Rus Koba Zakadse zegevierde nieuwjaarsdag op de Olympische schans van Garmisch Partenkirchen in de tweede wedstrijd van het vierschansen- toernooi, dat in Oberstdorf en Garmisch wordt gehouden. Ruim 40.000 toeschou wers zagen de Rus sprongen maken van respectievelijk 84 en 74 meter. Hij kreeg van de jury waarderingscijfer 214 toe gewezen. Op de tweede plaats eindigde de Oostduitse Olympische kampioen Helmut Ricknagel met tweemaal een sprong van 77.5 meter en waarderings cijfer 211. De uitslag luidt: 1. Koba Zakadse (Rusl.) 84 en 74 meter, waar deringscijfer 214; 2. Helmut Ricknagel (O.-Dld.) 77.5 en 77.5 meter, 211 pnt.; 3. Nilo Zadanel (It.) 80.5 en 76 meter, 210.5 pnt.; 4. Otto Leodolter (Oosten rijk) 80.5 en 73 meter, 208 pnt. De Fin Juhani Kaerkinen heeft de leiding in het algemeen klassement van het toernooi. De stand is: 1. Juhani Kaerkinen (Finl.) 439; 2. Koba Zakadse (Rusl.) 438.5; 3. en 4. Kjell Sjöberg (Zweden) en Otto Leodolter (Oosten rijk) 436.5; 5. Helmut Ricknagel (Oost- Dld.) 435. Sted. elftal Boekarest wacht op visa Het stedelijke voetbalelftal van Boe karest heeft door visa-moeilijkheden een gedwongen oponthoud in Amsterdam. De Roemenen, die een contract had den afgesloten voor twaalf wedstrijden in Brazilië tot half februari, kwamen 28 december JJ. op Schiphol aan maar konden niet doorvliegen omdat de be nodigde inreisvergunningen door Brazi lië nog niet waren gearriveerd. Boekarest moest daardoor zelfs de eerste wedstrijd, die zij op nieuwjaarsdag in Campina Grande had moeten spelen, laten ver vallen. De ploeg bestaat uit twintig spe lers van de drie grootste verenigingen van Boekarest, de legerploeg CCA, Dy namo en de Universiteitsclub. Boekarest beschikt over by na alle spelers van het nationale Roemeense elftal. De leiders zullen de ploeg, die woensdag a.s. op het VUC-terrein een lichtwedstryd tegen ADO speelt in de komende dagen samen stellen. De Roemenen hopen overigens, dat zij zo spoedig mogelijk de reis naar Brazilië zullen kunnen voortzetten. „Maar die wedstryd tegen ADO gaat beslist door". De Katerkoersop Duinhorst Lissenaar Van Dijk had auto-ongeluk Internationaal Damtoernooi Onder flinke "belangstelling en be gunstigd door uitstekend weer werd gistermiddag op het landgoed „Duin horst" (Wassenaar) de grote na tionale cycle-cross, de Katerkoers genaamd, verreden, waarin vele ren ners uit Leiden en omgeving van de partij waren. De grote specialist op dit moeilijke onderdeel van de wie lersport, de Lissenaar Jan van Dijk, die vorige week de openingskoers te Soestduinen zo overtuigend had ge wonnen was er ditmaal niet bij. Kon er niet zijn, want de sterke bakker uit de Bollenstreek had op oude jaarsdag 1960 wat onfortuinlijk af gesloten: Jan van Dijk werd nl. ge zeten op een bakfiets door een auto „geschept", liep een hoofdwonde op en armblessures. Na behandeling in het ziekenhuis wacht Jan zijn her stel thuis nu verder af. Voorlopig echter géén cycle-cross voor spe cialist Van Dijk. Uitstekend werk door Brittyn met op 50 meter de uitei delyke winnaar Kloosterman. In voorlaatste ronde lanceerde onze sta genoot toen zijn niet te stuiten aanv op de vluchters voor hem. Overbrug het gat tussen Hoogland en Brittijn i had in de eindsprint nog genoeg kraci in de benen om als eerste over de me te gaan. De uitslag was hier aldus: 1. Kloosterman 37.27 sec., 2. F. Brittyn 5 sec., 3. Hoogland op 7 sec., 4. F. v. Broek op 10 sec., 5. Doekemeijer (Soest 6. A. van Leeuwen (Wassenaar), 7. J. Amsterdam, 14. B. Smit (Sassenheii Swift), 16. A. Wolswyk uit Alphen d wederom met veel pech te kampen ha 17. v. Engelen (Alphen a. d. Rijn, Swif Katterig Snelschaakwedstrijd Zaterdag 7 januari zal van 1518 uur de jaarlijkse snelschaakwedstryd voor zestallen gehouden worden in de kan tine van de Ver. Touwfabrieken, Zijl- dijk 19, Leiderdorp. In verband met het 25-jarig jubileum van VTL zullen deze wedstrijden georganiseerd worden door de LSB in samenwerking met genoemde vereniging. Er zal in drie klassen wor den gespeeld. De speeltijd bedraagt per speler 10 minuten per partij. In iedere groep wordt een prijs beschikbaar ge steld; tevens zijn er nog enige extra prijzen. LEIDSE JEUGDKAMPIOEN SCHAPPEN Vandaag zijn de wedstrijden om het jeugdkampioenschap van de Leidse Schaakbond begonnen. Er wordt in het Federatie-huis, Gerecht 10, gespeeld. Gelijktijdig vindt een groot jeugdtoer- nooi plaats. Tijdens de jaarlijkse cyclecross q Duinhorst, de ..Katerkoers"bega het nieuwe jaar voor Klaas van fa Klooster bepaald niet best. Bij h passeren van een bruggetje verlot hij de macht over zijn stuur e plompte in het ijskoude, viei waterNeen. voor hem was fa niet best: katterige koers Op de foto's ziet men het drart in vier bedrijven. Zaterdag is alléén 's ochtends ge speeld. Men wilde de spelers een oudejaarsavond in huiselijke kring niet onthouden. Voor de meesten is dit een welkome adempauze. Twee partijen op een dag is op den duur wel zeer vermoeiend. Terlouw en Slaby speelden een boei ende partij. Aanvankelijk nam Slaby de linkervleugel van zijn tegenstander heftig onder druk en moest Terlouw alle moeite doen 't doorslaan van deze aan val te verhinderen. Handig manoevre- rend slaagde hij er tenslotte in het spel in klassieke banen te leiden, een speel wijze, die hij zeer goed beheerst. Nu echter bleek tot welke dingen Slaby in staat is. In 't uiterst moeilijke midden spel, dat volkomen werd beheerst door de verhoudingen der tempi vond hij feilloos de weg naar remise. Deze jonge Belg (hij is thuis in Luik iedere avond minstens een uur met de damstudie bezig!) zal in de naaste toekomst zeker nog van zich doen spreken. Mulder en Van Leeuwen speelden een vrij futloze partij. Beiden streefden kennelijk naar net materiaal zo snel mógelijk te dun nen. In een stand van zeven om zeven, werd tot remise besloten, op voorstel van Van Leeuwen. Okrogelnik won verras send van Kinnegin. In een stand, waarvan men unaniem meende, dat deze zeer slecht voor hem was, deed hij een schitterend getaxeerd gambiet, dat onmiddellijk dit duel in zijn voordeel deed uitvallen. Beeke is door een overwinning op Fa nelli naast Terlouw gekomen. Overi gens was de manier waarop hij won weinig overtuigend. Door te riskant spel kwam hij in grote moeilijkheden en als Fanelli wat minder nonchalant gespeeld had. zou zijn eerste overwinning in dit toernooi een feit zijn geweest Vandaag worden de wedstrijden voort gezet. Het belangrijke duel Beeke-Ter- louw staat op het programma. Uitslagen Terlouw-Slaby 1-1, Fanelli-Beeke 0-2, Okrogelnik-Kinnegen 2-0, Van Leeuwen- Mulder 1-1, stand na 10 ronden: 1 en 2 Terlouw en Beeke 15 punten, 3 en 4 Kinnegen en Okrogelnik 11 punten, 5 v. Leeuwen 10 punten, 6 en 7 Mulder en Slaby 8 punten. 8 Fanelli 2 punten. Jeugdgroep: Hoekstra. Wiggers l-l,Ielkema-Holst- voogd 1-1. Hessel-Walraven 1-1, Fisser- Morseld 1-1. stand na 10 ronden; 1 Fisser 15 punten, 2 Holstvoogd 13 pun. ten, 3 en 4 Ielkema en Morseld 11 pun ten, 5. Wiggers 10 punten, 6 en 7 Hoek stra en Hessei 8 punen, 8 Walraven 4 punten. Rolsehaatskampioene op wereldtournee Gistermiddag is van Schiphol de 19- jarige rolschaatsster Liesbeth Fiolet, die vierde werd by de Europese kampioen schappen in Duitsland, naar Londen vertrokken voor een wereldtournee van twee maanden. Op Schiphol voegde zich het Belgische kunstryduo Van de Zan- de-Gooyvaerts by haar, dat op de tweede plaats van de wereldranglijst staat. In Londen wordt het gezelschap gecomple teerd door een Engels hardrijduo. Het vijftal zal uit Londen verder reizen naar New York, waar een voorstelling gege ven zal worden. Hierna zal de reis wor den voortgezet naar Los Angeles. Van uit deze plaats gaat het via Honoloeloe naar Auckland, het eindpunt van de reis, waar Liesbeth met haar collega's zal deelnemen aan de open Nieuwzeelandse kampioenschappen, georganiseerd door de Amateur Roller Skate Association, op wier uitnodiging het vijftal deze tournee maakt. Op de vraag waarom juist zij voor de tournee werd uitverkoren, terwijl de eerste drie van de Europese kampioen schappen thuisbleven, antwoordde Lies beth, dat in Nieuw Zeeland zoveel Ne derlanders wonen. De hele opzet van de tournee is namelijk de bevordering van de rolschaatssport in Nieuw Zeeland die volgens Liesbeth, evenals in Neder land, grote opgang maakt. Djoeanda: „Kwestie van leven en dood" Jan's streekgenoot Bert Zoet - vorige week zevende - nam de honneurs echter uitstekend waar. Reed - en liep - een zwaar parkoers (6 ronden van 4 km.) in goede stijl. Had de pech by de wat rom melige start de aansluiting met het tweetal weglopers - de prof Manus Brinkman uit Rotterdam en Cees van Leeuwen uit Wassenaar - te missen. De beide koplopers gingen samen ge lijk door. Bert Zoet echter reed op 200 meter daar achter geheel alleen de 24 km. vol. Bijzonder zwaar deze solo, maar de eervolle derde plaats op 1.30 sec. van de winnaar was een goede beloning voor de Swiftrenner, die op zijn beurt één minuut voor bleef op de twee achter volgers t.w. Michielsen (Rotterdam) en Vos (Den Haag). Winnaar werd Brink man, die dank zij zijn grotere routine de man uit Wassenaar, met enkele secon den slechts, wist te kloppen. Uitstekend werk van Cees van Leeuwen. Pech De bekende renner Piet v. d. Lans uit Sassenheim eindigde als tiende, maar het dient gezegd, dat het lid van de wie lervereniging „Sassenheim en Omstre ken" met pech te kampen heeft gehad. Hij verspeelde namelijk in de derde ron de veel tijd, toen hij wegens derailleur- pech van fiets moest verwisselen. Er waren 47 renners aan start gekomen. De uitslag was: 1. M. Brinkman 53.40 sec., 2. C. v. Leeuwen op 13 sec., 3. Bert Zoet op 1.30, 4. Michielsen (R'dam) op 2.30, 5. Vos (Den Haag) op 2.35, 6. Rut- tenberg (Baarn) op 3.10, 7. Rutgens (Naarden), 8. Borg (Laren), 9. v. d. Tol, 10. v. d. Lans. Dubbel succes voor „Swift" Groot was het succes, dat de renners van het Leidse Swift in de koers voor nieuwelingen (45 renners) behaalden. In deze cross over 4 ronden van 4 km. (16 km.) zegevierde de Leidenaar A. Kloos terman voor de eerste maal in zyn loop baan als nieuweling. Het betekende voor onze jeugdige stadgenoot dus een prima afsluiting, want met ingang van volgen de week gaat Kloosterman over naar de categorie amateurs. Op de tweede plaats eindigde F. Brit tyn, vierde werd F. v. d. Broek en ze vende J. v. Amsterdam (Leiderdorp), al len van de Swift-Combinatie. Een goed begin van 1961 dus voor de Leidse wie lersport! match- bord- gesp pnt. pnt. 3 6 15% xx 3 4 19% 3 3 15% 3 3 15% 2 2 12%xx 2 0 5 2 0 4% belangrijkste kandidaat voor de eerste plaats; als zwaarste obstakel zal het VTL I wel fungeren. Zoals bekend is Bodegraven II van verdere deelname in deze groep uitgesloten. Klasse IIB Alphen n Katwijk I Leithen I Philidor IV Leiderdorp I N.Z.H. Philidor V Hier is de nog niet geheel beëindigde wedstrijd Alphen IILeiderdorp I op 'n overwinning voor Alphen II getaxeerd. Zeer verrassend mag wel het optreden van laatstgenoemd tiental worden ge noemd: het kampioenschap van deze afdeling moet voor dit team thans een vrij gemakkelijke prooi zijn, daar de Alphenaren de sterkste teams reeds ver slagen hebben. NZH (Rijnsburg) en Philidor V hebben nog maar weinig kans de degradatie te ontlopen. Klasse UIA Koudekerk I Boskoop II Aarlanderveen V.T.L. II Alphen III Nieuwkoop II Koudekerk II Hier maakt het debuterende Koude kerk I een uitstekende indruk; wan neer het kans ziet ook nog Aarlander- match - bord- esp pnt. pnt. 3 6 17% 3 4 18% 3 4 17% 3 2 14 2 1 9 2 1 7% 2 0 6 Leiderdorp I—Philidor IV; ma. 30: Phi lidor V—Leiderdorp I; di. 31: Katwijk I Leithen 1. Klasse IIIA: ma. 2: Koudekerk I Alphen III; ma. 9: Koudekerk II—, Nieuwkoop II; di. 10: Boskoop II—VTL II; ma. 30: Koudekerk IIAarlander veen en VTL IINieuwkoop II; di. 31: Boskoop IIAlphen III. Klasse III B: wo. 4: SPWVoorscho ten III; ma. 9: RoelofarendsveenVoor schoten II; da. 10: ValkenburgLeithen II; do. 19: Voorschoten IISPW. Klasse III C: di. 3: Katwijk IISas senheim I; ma. 9: Noordwijk II—Sas senheim n en WarmondZwarte Pion I di. 24; Sassenheim IIKatwijk II; di. 31: Sassenheim IWarmond en Zwarte Pion IINoordwijk II. In afdeling IIB van de Leidsche Schaakbond is de wedstryd Philidor IV —Leithen I in een gelijk spel geëindigd: J. A. J. Moonen—P. J. Planjer G. A. L. TeeuwW. Bey 01, totaal: 5—5. De competitiestanden luiden thans als volgt: Klasse I: match- bord- gesp. pnt. pnt. Voorschoten I 2 4 13 L5.G. III 2 4 12% Boskoop I 3 4 16 Philidor II 3 3 15% Bodegraven I 3 2 15 Noordwyk I 2 1 8 10 Philidor III 3 0 RAFER JOHNSON Johnson kreeg de Sullivan-trofee niet alleen voor zyn sportieve prestaties toe gekend, maar tevens voor zijn sportieve gedrag, waardoor hij zich een uitstekend ambassadeur van de Ver. Staten heeft getoond. Als voorbeeld haalt de commis sie aan de steun, die Johnson heeft ge geven aan de Chinees Yang, terwijl hij wist dat deze op de Olympische Spelen een van zyn belangrijkste concurrenten zou zyn. Het is duidelijk dat er in deze afde ling nog van alles mogelijk is, zodat het welhaast ondoenlijk is omtrent het kam pioenschap een veilige prognose te stel len. Wel is het zeker dat het het vorig jaar door stom geluk aan de degradatie ontsnapte Voorschoten I dit seizoen een van de ernstigste kani ïebbers is. Voorts wordt Philidor III reeds alom gedood verfd als een van de twee degradatie teams. Klasse IIA match- bord- gesp. pnt. pnt. Alphen I V.TL. I Leiderdorp II Haazerswoude Nieuwkoop I In deze groep is Alphen I, vorig jaar uit de eerste klasse gedegradeerd, de 2 4 16 1 2 5% 1 2 5% 2 0 7% 2 0 5%

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 8