STADSNIEUWS Laatste nieuws Tweede Kamerfracties bespreken vandaag woningbouwcompromis Bestuur van Feijenoord weigert Coen Moulijn verder te betalen Opgericht 1 maart 1860 Maandag 2 januari 1961 Derde blad no. 30243 C. Limburg 25 jaar bij Oudheden Op de eerste werkdag van het Rijks museum van Oudheden in 1961 werd de heer C. Limburg gehuldigd. Deze be diende was juist 25 jaar werkzaam bij het museum. Directeur prof. dr. A. Klasens roemde de verdiensten van de jubilaris. „U hebt de moeilijke oorlogsjaren doorgemaakt en gezien hoe langzaam het museum werd „afgebroken". De stukken werden weggehaald, de zalen ontruimd. Maar daarna werd het museum ingericht en dat wordt het nog steeds. „Wij hopen u in de toekomst betere, moderne zalen te kunnen toevertrouwen". De directeur had grote waardering voor zo'n onopval lende figuur als de heer Limburg. Hii wenste de jubilaris, vrouw en twee kin deren alle goeds toe voor de toekomst. Prof. Klasens kon meedelen, dat de curatoren van de Leidse Universiteit be sloten hadden de jubilerende rijksamb tenaar een gratificatie toe te kennen. Namens de directie van het museum bood hij een geschenk aan. Als tweede sprak de voorzitter van de personeelscommissie, de heer D. Ver sloot, de heer Limburg toe. Nadat hij de bescheidenheid van de museumbediende naar voren had gebracht, overhandigde hij een ets. Namens de collega's wenste de heer J. Montenberg de heer Limburg van harte geluk met zijn jubileum. Bij inbraak f. 1753.— ontvreemd Tussen 6.45 en 9.30 uur is gisteravond ingebroken in de winkel van C. Jamin op de hoek Steenstraat2e Binnenvest gracht. Boven de winkel bevinden zich woon en slaapvertrekken. De inbrekers hebben de kasten en laden in deze kamers over hoop gehaald en de inhoud op de vloer verspreid. Een van de bewoonsters miste een geldkistje met een bedrag van f. 300, twee gouden oorbellen en twee spaarbankboekjes met f. 75 en f. 1250. Van een andere bewoonster verdween een kistje met f, 3. De derde bewoonster raakte een geld kistje met f. 75 en een kartonnen doosje met f. 50 kwijt. De daders zijn het huis binnengeko men via een naast het pand gelegen onbewoond perceel. Zij klommen met behulp van een ladder door het zolder raam. HERMAN KREBBERS VOOR „LEIDSCHE KUNSTKRING" Woensdag 11 januari treedt voor de Leidsche Kunstkring op de eerste con certmeester van het Residentie-orkest Herman Krebbers, met medewerking van de pianiste Daniéle Dechenne. Het programma bevat werken van Valentini, Pijper, Fauré, met na de pauze een vioolconcert van Brahms. Meer ruimte voor Leidse Universiteit De Leidse Universiteit - wij schreven daar reeds uitvoerig over - heeft met een permanent gebrek aan ruimte te kampen. Bouwplannen zijn in voorberei ding of aan hun verwezenlijking toe. Zo wordt er momenteel gebouwd aan de Wassenaarseweg, Zonneveldstraat, Kai- serstraat, op het Ziekenhuiscomplex en aan de Stationsweg, waar in het aldaar te bouwen flatgebouw ruimte voor de Universiteit is gereserveerd. Ditzelfde is het geval met de aan de Steenstraat te bouwen flat van de heer Mullens, waar van zaterdag het hoogste punt van de bouw werd bereikt. De tweede, derde en vierde verdieping van dit pand zullen voor universitaire doeleinden, voorname lijk administratieve diensten, worden ingericht. Ongeveer honderd personen zullen hier werkzaam worden gesteld. Dit werk zal omstreeks april voltooid zijn. IR. O. J. SCHREUDERS DIRECTEUR H.C.W- In de algemene vergadering van aan deelhouders van de N.V. Hollandsche Constructiewerkplaatsen is ir. O. J. Schreuders benoemd tot mede-directeur van deze N.V. OEGSTGEES7 Zendingsexamen Aan het zendings- seminarie te Baarn is voor het zen dingsexamen geslaagd de heer A. H. Esser, arts alhier. VOORSCHOTEN Nut organiseerde teenageravond Het is al enigszins een traditie ge worden, dat „Het Nut" in de kerst vakantie iets voor de jeugd doet. Ook dit jaar is weer zowel aan de klein tjes als aan de oudere jeugd ge dacht. De kleintjes, die de zaal van het Cultureel Centrum bijna geheel vulden, genoten met volle teugen van een poppenkastvoorstelling. De groteren hadden een „teenager avond" geheel voor en door de jeugd ge organiseerd. Hoewel natuurlijk de dans een belangrijk onderdeel van deze avond vormde, was er echter ook voor een aar dige onderbreking gezorgd door het ca baretgezelschap van het Stedelijk Gym nasium in Leiden te laten optreden. De dansmuziek were verzorgd door het studentenorkest „The Jazz Pilgrimms". Het was in alle opzichting een be schaafde en bijzonder geslaagde feest avond. Een van de organisatoren, Rob Boon stoppel besloot de avond met een korte propagande toespraak voor Het Nut. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 2 Januari. Veemarkt. Aanvoer in totaal 1798. Vette koelen en ossen 913, varkens 885. Prijs in cents per kg: vette koelen le kwal. 290-320, 2e kwal. 265-290, 3e kwal. 245-265, varkens (lev. gew.) 192 190 187. RIJNSBURG, 31 december Bloemen veiling Flroa: Tulpen: Superba 165170; Copland 180—195; Krelage 135—145; Winter Gold 140145; Silver Triumph 160165; Golden Harvest 190185 per bos; Demeeter 180205. Narcissen: Ag nes 5053; Magnificance 95100; Car- don 95105; Californië 85; Helios 80 per bos. Hyacinthen: Gem. 33; Ostara 28-32; Bismarck 30-32; Man Kruger 28-30; Pink Pearl 2528 per stuk. Binnenbranden Zaterdagmiddag is de zolderverdieping van een perceel aan de Johannes Ver- hulststraat uitgebrand. De 6-jarige zoon des huizes speelde met een kaars, waar door de brand is ontstaan. Een grote partij linnengoed en kleding ging ver loren. De buren hebben het vuur ge blust. De brandweer verrichtte de na blussing. Vermoedelijk doordat een kind een krant in brand stak is er gisteren in de Evertsenstraat brand uitgebroken. Het dressoir brandde uit en de binnenmuren werden beschadigd. Voorbijgangers wis ten het vuur te doven. Ook hier ver richtte de brandweer dë nablussing. Omstreeks half vier gistermiddag brak er in een huis aan de De Meij van Streefkerkstraat brand uit, doordat de vlam in de pan sloeg tijdens het opwar men van oliebollen. Er was verfschade in de keuken. De brandweer bedwong het vuur. JEHOVA'S GETUIGEN De heer J. Spaans, opziener van de plaatselijke gemeente van Jehovah's ge tuigen, is vandaag voor het volgen van een speciale cursus in de Christelijke be diening voor korte tijd naar Amsterdam vertrokken. Het doei van deze cursus is, personen die grote verantwoordelijkheid in de ge meenten dragen, beter voor hun taak toe te rusten. Na de terugkeer van de heer Spaans verwacht men een grote bloeiperiode van de plaatselijke gemeente, welke het gevolg zal zijn van 'n grotere geestelijke verdieping van de opziener dezer ge meente. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ Berich?eti30ta's De correspondenten van het Leidsch Dagblad worden verzocht hun berichtennota's zo spoedig mogelijk op te sturen. Alle nota's moeten binnen een week in het be zit zijn van de redactie. Redactie L.D. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllH W. F. van Tilburg 25 jaar Vakbondsbestuurder De voorzitter van het NW, de heer D. Roemers, heeft vanochtend in tegen woordigheid van het gehele personeel van het Verbondsbureau de heer W. F. van Tilburg, secretaris speciaal belast met de loonpolitiek, gehuldigd ter gele genheid van diens zilveren jubileum als vakbondsbestuurder. Op 1 januari 1936 werd de heer Van Tilburg opgenomen in het bestuur van de Algemene Fabrieks- arbeidersbond, de huidige A.B.C. In 1955 werd hij benoemd tot lid van het NVV- hoofdbestuur. Oldenzaler stal verdovende middelen De Hengelose politie heeft een 27-ja- rige Oldenzaler, werkzaam in één der ziekenhuizen, ingesloten. Voor zover is na te gaan heeft hij zich schuldig ge maakt aan diefstal van 25 ampullen ver dovende middelen, die gereed lagen voor diverse patiënten. Hij nam ook een vier tal injectiespuiten weg. Waarschijnlijk heeft de man de verdovende middelen voor zichzelf gebruikt. De politie stelt een onderzoek in. Steekpartij in Vlagtwedde In Vlagtwedde heeft de nieuwjaars viering ook een onplezierig karakter ge kregen. Hier werd op de enkele uren oude nieuwjaarsmorgen de zoon van een plaatselijke caféhouder met een mes in de rug gestoken. De dader is nog onbe kend. Het voorspel is waarschijnlijk een ge spannen revaliteit tussen twee plaat selijke caféhouders. Omstreeks twee uur gistermorgen diende de zoon van een hunner zich nogal luidruchtig aan bij een caféhouder in de Schoolstraat te Vlagtwedde. Hij sloeg ondermeer een ruit van het café in, waarop de man die rustig naar de televisie zat te kijken, naar buiten kwam. Op dit moment voeg de ook de vader zich bij zijn zoon, die het incident wilde sussen. De caféhou der wilde hierna weer naar binnen gaan doch toen hij de deur achter zich dicht deed, raakten enkele vingers van de an dere caféhouder tussen de deur waarop zijn zoon nog maar eens weer een paar ruiten insloeg. Er ontstond een vecht partij, waarbij de zoon met een mes in de rug werd gestoken. De gewonde werd naar het ziekenhuis te Winschoten over gebracht. De kabinetscrises (Van onze Haagse correspondent) Op het Binnenhof werd vanmiddag de laatste hand gelegd aan het compromis, dat de weg moet banen naar een terug keer van het kabinet-De Quay. Als er op 't laatste ogenblik geen kink in de kabel komt, zal informateur De Gaay Fort man vanavond aan H.M. de Koningin kunnen melden, dat de crisis is opge lost. In de Tweede Kamer kwamen vanmid dag de 4 fracties die geestverwanten in het kabinet hebben, elk afzonderlijk bij een. Zij moesten hun fiat geven aan de door prof. De Gaay Fortman ontworpen regeringsverklaring over de woningbouw, waarmee het kabinet-De Quay zich reeds akkoord heeft verklaard. Aan de overzijde van het Binnenhof, in het ge bouw der Tweede Kamer, wachtte de in formateur op het resultaat der fractie vergaderingen. In de loop van de mid dag kwam ook het demissionaire kabi net bijeen om bij de hand te zijn voor het geval zich tijdens het fractieberaad nog moeilijkheden zouden voordoen. Het zal er voornamelijk van afhangen of de grote meerderheid van de protes tants-christelijke fracties haar zegen zal willen geven aan 't woninv-enmpro- mis. De C.H.-fractie heeft zaterdag al een voorbespreking gehouden, maar be schikte toen nog niet over alle stukken, waarmee de informateur de puzzel hoopt op te lossen. In A.R.-kringen is men op timistisch, daar de heren Bruins Slot, Roosjen en Van Eibergen het vrijdag middag al eens zijn geworden met de ministers Van Aartsen en Zijlstra. Van de katholieke en liberale fracties worden geen moeilijkheden verwacht. Indien het kabinet-De Quay vanavond of uiterlijk morgen terugkomt op de ontslagaanvrage, zal de Tweede Kamer vermoedelijk tegen a.s. donderdag wor den bijeengeroepen voor het aanhoren van een regeringsverklaring en de af- De nieuwe president van de Ver- endige StatenKennedy in gezel schap van de neger Robert Weaver die benoemd werd tot directeur van het federale bureau voor woning bouw met de bedoeling, dat hij met tertijd minister zal worden. Een post, die nog nooit door een neger is bekleed. Schriftelijk ultimatum (Van onze Rotterdamse correspondent) „Uithuilen en opnieuw beginnen"was de titel van Wim Kans oude jaarsconference. Wel - om het op Coen Moulijn van toepassing te bren gen - hij heeft de oudejaarsavond niet gebruikt om uit te huilen en van een nieuw begin is al evenmin sprake. Alles blijft bij het oude,zelfs na ontvangst van de aangetekende brief van Feijenoord, dat zijn inkomsten uit de club ophouden en het bestuur zich nog beraadt over verder te nemen disciplinaire maatregelen toen Feijenoord me kocht en ik zal het nooit worden. Er zijn spelers, die luchtig over een slechte wedstrijd heen kunnen stappen, ik behoor niet tot dat type. Ik zou kunnen zeggen: „geef me mijn geld maar niet, ik heb het niet verdiendDat Feijenoord dit nu maar niet kan begrijpen Geen geld „Brengt die brief, dat je geen geld meer ontvangt, je niet tot andere ge dachten?" „Nee", zei Moulyn, „ik had dit wel ge dacht. De inhoud was voor mij geen verrassing. Tussen haakjes: ze was me gisteren al bekend, want ik heb gisteren de brief al afgehaald. Ik was dat be grijp je nieuwsgierig en., ook wel een beetje zenuwachtig" ,.En wat nu. „Ja, zegt Moulijn. „wat nu.. Waarom laat Feijenoord me niet met het tweede meespelen en daar bewijzen, dat ik het als linksbinnen wel kan. Moet er nu ook nog een disciplinaire straf op volgen en wat dan..? Verwacht Feijenoord. dat ik na drie maanden of langere schorsing met hangende pootjes op de linksbui tenplaats zal terugkeren? Dan kennen ze me nog niet. Wat ik me ook afvraag is; waarom moest het zo hoog oplopen? Ik kan me wel begrijpen dat Feijenoord me nu op de linksbuitenplaats nodig heeft. Als ze me nu eens zwart op wit hadden gegeven: dit seizoen nog uit en dan nooit meer Is dit niet iets? Zonder als bemiddelaar te willen op treden, maar is deze laatste uitlating van Mouljjn geen basis voor onderhan deling? Tenslotte "n mens zijn lust een mens zjjn <n en waarom zou Feije noord Moulijn perse willen dwingen tot iets wat zün lust niet is „Waarom mag ik niet bewijzen, dat ik een linksbinnen ben.... Deur op een kier Het communiqué, dat Feijenoord aan de pers heeft verstrekt vanmorgen praat nog niet eens over „financiële sancties" Het luidt als volgt: „Moulijn, die zoals bekend is, een dag of tien weigert de linksbuitenplaats te bezetten, heeft vanochtend schriftelijk van het bestuur van Feijenoord de mededeling ontvangen, dat het zijn standpunt handhaaft, dat zijn spel op die plaats het best tot zijn recht komt. Indien Moulijn in zijn weigering vol hardt, komt hij buiten het elftal te staan. Over disciplinaire straf zal het bestuur zich nog beraden". Uit dit communiqué blijkt, dat Feijen oord voor Moulijn de deur nog op een kier openhoudt, dat men hem zelf de kans geeft om met een „alles vergeten en vergeven" terug te komen. Maar.... Moulijn komt niet terug bij Feijenoord, althans niet op de linksbuitenplaats. Dat wisten wij al eerder, dat weten we nu na vanmorgen met Moulijn te heb ben gesproken, definitief. „Hier is geen „terug" meer mogelijk Kolossale hekel Men kan zich als buitenstaander niet voorstellen wat voor een kolossale hekel Moulijn heeft aan de linksbuitenplaats Hij haat deze plaats en zegt: „Ik ben dikwijls het veld ingegaan met de angst, dat ik op die nlaats zou falen en zo wil ik niet verder leven. Die plaats is voor mij een obsessie geworden. Ik ben nooit een linksbuiten geweest ook niet Vreos bij de VARA voor Volendammer vhkoppen (Van onze Hilversumse correspondent) Dat namen de Volendammers niet! In een televisie-uitzending van de VARA verkondigde reisspecialist dr. L. van Egeraat de mening, dat de Zuidne derlanders van Noord-Holland weinig meer kennen dan Marken en Volendam, terwijl deze plaatsen nu juist niet ty pisch Noordhollands zijn. De bewoners van het palingdorp, die blijkbaar had den begrepen, dat dr. Van Egeraat hen verweet voornamelijk uit te zijn op het vangen van dollars, voelden zich bele digd en lieten weten, dat zij verhaal kwamen halen. Met een vrachtauto vol viskoppen zouden zij naar Hilversum komen om daar de VARA-ogen en voor al de neuzen ervan te overtuigen, dat zij zich nog wel met iets anders bezig houden dan met toeristen. Gevolg: een klein paniekje aan de Heuvellaan, waar men ijlings de politie van de verschrik kelijke voornemens der Volendammers verwittigde. Een per soooter patrouil lerende agent kreeg van het hoofdbu reau opdracht, regelmatig langs de stu dio te rijden, om de operatie viskop kos ten wat kosten te verhinderen. De poli tieman heeft het er echter niet moeilijk mee gehad en de reinigingsdienst hoefde niet uit te rukken: de Volendammers gaven „ter elfder ure" toch de voorkeur aan oliebollen en bisschopswijn boven hun vergeldingstocht naar Hilversum. Tien Baloeba's door Nigerianen doodgeschoten Een woordvoerder van de V.N. heeft vandaag in Elisabethstad meegedeeld, dat Nigeriaanse VN-soldaten zaterdag tien opstandige Baloeba's hebben dood geschoten. Het incident heeft zich afge speeld bij Njemba, dat op circa 50 km. ten westen van Albertstad ligt. Een groep negerarbeiders was hier on der bescherming van de Nigeriaanse sol daten bezig een spoorwagon te repare ren toen zij op vriendschappelijke wijze werden benaderd door een Baloeba- stamhoofd en een medicijnman. Plotse ling werden de arbeiders echter aange vallen door een vijftigtal Baloeba's, die zich in het struikgewas verborgen had den gehouden. De Nigerianen grepen in waarop de Baloeba's zich snel terugtrok ken. Toen de arbeiders met hun werk klaar waren, gingen zij met de Nige riaanse soldaten naar de trein die hen naar Albertstad zou terugbrengen. Zij zagen toen dat de Baloeba's bezig wa ren de spoorweg onklaar te maken. De Baloeba's namen een dreigende houding aan, waarop de Nigerianen het vuur openden: tien Baloeba's vielen. Rust in Brussel In Brussel is het vanochtend volmaakt rustig geweest. Voor het „Volkshuis" stonden kleine groepen stakers. Er is echter niet gedemonstreerd. De Bel gische hoofdstad heeft trouwens het aanzien van een feestdag Talrijke kan toren en banken zijn gesloten. Deze vrije dag is het gevolg van het feit, dat nieuwjaarsdag dit jaar op een zondag is gevallen, hetgeen een „compenserende" vrije dag met zich meebrengt De stations waren geopend en het tram. en busveTkeer was normaal De veiligheidsmaatregelen waren aanzien, lijk minder dan in de afgelopen dagen. Het bestuur van de Belgische socialis tische partij en de socialistische vakbon den vergaderen vandaag om zich te be raden over de tactiek, die morgen door socialistische Kamerfractie zal worden gevolgd bij de hervatting van de debat ten over de „eenheidswet" in het parle ment. Morgen zal er ook in heel België worden betoogd. N<VSOETION UIT ROME VERTROKKEN De Indonesische minister van defen sie, Nasoetion, heeft te Rome, op door reis naar Moskou, verklaard, dat de reis van de missie, waarvan hy deel uit maakt, wordt ondernomen als antwoord op het besluit van het Nederlandse parlement om meer gelden toe te staan voor de Nederlandse strydkrachten in West Nieuw-Guinea. De missie zal trachten, te Moskou een bespoediging te verkrygen van de levering van Russische wapens aan Indonesië. handeling van de begroting van volks huisvesting en bouwnijverheid precies twee weken nadat de motie-Van Eiber- gen de crisis deed ontstaan. - Drama te Werkendam Op oudejaarsavond is in Werkendam een ernstig ongeluk gebeurd, dat aan de 17-jarige Huibert Groeneveld uit de Havenstraat aldaar het leven heeft ge kost. Huibert was met een vriend op weg naar diens meisje in Almkerk. Zy zouden samen met haar Oud en Nieuw vieren. Daartoe hadden zij een fles met drank meegenomen en ook een pistool om de oudejaarsnacht «uit te schieten". Op weg naar Almkerk ter hoogte van het Nonnengatswiel haalde de vriend het wapen tevoorschijn en begon er wild mee te zwaaien. Plotseling ging een schot af. Het volgende moment lag Huibert zwaar gewond met een kogel in zjjn borst op de grond. Juist kwam dokter J. v. d. Berg uit Werkendam langs, die een stervende Huibert Groe neveld aantrof. De vriend, geheel over stuur, vluchtte op zijn fiets naar huis, waar de politie hem later op de avond kwam halen en hem tot nieuwjaarsmor gen op het bureau heeft gehouden. De knaap was zo in de war, dat het voor de politie onmogelijk was het ongeluk te reconstrueren. Naar de politie ons meedeelde, is het een ongeluk geweest. Huibert Groene veld was afkomstig uit een gezin van tien kinderen. 30500 30500 30500 Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en G uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn. elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan- toomummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. 30500 30500 30500 Eerste Nederlandse vleugelboot In Kaagdorp zal morgen de eerste in Nederland gebouwde „Aquavion" aan de opdrachtgevers worden overgedragen. De Aquavion, een vleugelboot, wordt in Nederland in licentie vervaardigd door „Aquavion Holland N.V." in Den Haag en „J. en K. Smit's aluminium ver werkende industrie N.V." in Krimpen. De boot is 6,75 meter lang, beschikt over twee buitenboordmotoren en kan tien mensen vervoeren met een snel heid van 55 kilometer per uur. Deze vleugelboot draagt de naam „Golondrina* en is bestemd voor een baggermaatschap- py in Ecuador, die deze boot gaat gebruiken voor personeelsvervoer. Het Leidsch Dagblad meest gelezen courant van Leiden en Omstreken. BEURSOVERZICHT Licht verdeelde stemming Amsterdam, 2 januari. Het Damrak zette vanmiddag de eer ste beursdag van het nieuwe jaar in met een licht verdeelde stemming voor de internationale waarden. De arbitrage kon weinig uitrichten; het publiek gaf er merendeels de voorkeur aan, even de kat uit de boom te kJjken. Temeer, daar Wallstreet vandaag gesloten blyft. De beurzen in West-Duitsland gaven gerin ge koerswinsten te zien. Wall Street sloot vrydag j.l. aan de vaste kant. De gunstige stemming ging gepaard met zeer grote omzetten, waardoor tegen het slot de tikker enige minuten achter bleef. Van de Nederlandse hoofdfond sen kwamen Kon. Olies in New York goed voor de dag met een koerswinst van 5/8 dollar. Hoofdzakelyk hierdoor lagen deze aandelen vanmiddag op het damrak gevraagd in de markt. Na een opening op f. 124.50 daalde de koers even tot f. 124,10 om daarna weer op de openingsprys terecht te komen. De vo rige slotkoers was f. 123,10. De aandelen noteerden circa pariteit New York. Aku's zetten de vaste stemming van vorige week verder voort. De rayonaandelen daalden weliswaar van 494 tot 492 maar deze koers betekende toch altijd nog een koerswinst van circa 6 punten, vergele ken met de voorgaande slotkoers. Ter beurze gaan bonusgeruchten over het Akuconcern. Philips bleef iets achter. Dit aandeel verloor op 1179 circa 4 pun ten. Unilevers konden zich moeilyk handhaven op 783%, min ruim een punt. Hoogovens boekte een bescheiden koerswinst van een punt op 789%. De scheepvaartsector begon het nieu we jaar met zeer kalme handel. De koersfluctuaties hadden weinig te be tekenen. De stemming was vriendelyk met koerswinsten van doorelkaar circa een punt. In de cultures viel weinig te beleven. Amsterdam Rubbers lagen ge vraagd en op 116% byna twee punten hoger. Staatsfondsen praktisch onver anderd. Aandelen Kon. Zout en Ketjen werden circa 15 punten hoger geadvi seerd op de aa. nauwe samenwerking. WISSELKOERSEN AMSTERDAM, 2 jan. Londen 10.57%—10.58%; Montreal 3,78Vs3,78%Brussel 7,58—7.58%; Stockholm 72.86—72.91; Milaan 60.72% —60.77%; Oslo 52.78—52.83; Lissabon 13.17%—13.19; New York 3.7&H—3.77ft; Parys 76.88%—76.93%; Frankfort 90.37% —90.42%; Ziirich 87.55%—87.60%Ko penhagen 54.67%—54.72%! Wenen 1450 —14.51. BEURS VAN AMSTERDAM Maandag 2 januari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '58 4% 101A 101% Ned. '59 4% 101% 101H Ned. '60-1 4% 101% 101% Ned. '60 II 4% 101% 101% Ned. '59 4% 99\i 99|J Ned. '53 3% 95ft 95A Grootboek obi. 3% 81% B Ned. '47 3% (3) 94A 94ft Ned. '51 3% 96% 96% Ned. '53 (3%) 94A 94% Ned. '56 3% 94A 94% Ned '48 3% 90% 90% Ned. bel. cert. 3% 89 B Ned '50 3% 90% 90% Ned '54 3% 90% 90% Ned. 55 I 3% 90% 90% Ned '55-11 3% 92 92y8 Ned "37 3 90% 90f$ Ned grtbk obi. *46-3 91% 91% Ned doll. In. '47 3 89 88% Ned Inv cert. 3 98H 98%GL Ned. 62-64 3 99% 99ft Indië '37 3 98ft 98A Indië '37 A 3 94% 94ft Ned. won b.l. '57 6 110ft 110% Ned. won.b.l '58 4% 100H 100% ACTIEVE AANDELEN Cultuurbank 28% B 30 Nat. Handelsbank 228 229 Ned Handelmy 316% 3jg Amst Rubber 115 GB iir /--t, H.VA 140 GB 138 Senembah 540 540 A.K.U 486% 492% Berkel's Patent (v 339 GB 355 GB Calve Delft cert 771 766 Deli My en (Ver.) 172 173 Kon Pap v Gelder 323 GB 329% Hoogovens cert 788% 787%GB MUller en Co NJB 420 B 443 GB Ned Kabelfabr 640 GB 643 GB Philips 1183% 1181 Philips pref 329 GB 327 Unilever 784% 783% Wilton Feyenoord 205 206% Biliton 2de r 424 424% Dordtse Olie gew 577 532 Kon Olie (f 20 125.50 127.60 -n (50 f.20.— 123.10 124.80 Holl Amer lyn 146% 147% Java China Paket 157 156% LJ% 98 98.50 Kon Ned Stmv Mil 200% 202% Kon. Paket My139% 139% Stoomvaart My Ned 173 176 Nievelt Goudr eert 152% 154% v Ommeren eert 302 305 GL Kot Rott Lloyd .167 Ned Scheepv Unie 155% 156% NIET-ACTIE Vï1 IF' Prov.- en Gem. leningen dam 47 (3%) 3 yo dem 48 (3%) 95 j6 R'dam '52-1 (4%) 99 id id "37 I-n (3%) 95Vi 95% Z.-Holland '56 (4%) 98% 99% Bankwezen Vorige Slotkoers koers v heden Bank N.G '58 (5%) 105% 105% id. N.WJB. *52 (4%) 98% 99% BVG rspbr f.500 176% 175 L BVG rspbr "52 131% 132 Industr. Obligaties Philips Dollarlng *61 90% 90% Premieleningen A'dam '53 3 103 B 106 A'dam ïl 1 2H 83% 83ys A'da m"56 12% 82% 83% A'dam *56 EI 2% 89% 89% A'dam '56 m 2% 89% 89% Eindhoven '54 2% 79 B 80% Enschede '54 2%80 y* B 81% Den Haag '52 12% 88 B 88% Idem II 2% 89 B 89 B R'dam *52 I 2% 94 Idem n 2% 91B 91B Idem '57 2%99 99% Utrecht '52 2% 94% 95L Z.-Holl 1957 2% 95 96 Zuid-Holland '59 2% 100% 101 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 237 237.50 Amst. Bank 392 392 H.B.U. eert219% 218% Rott. Bank 327% 329% Twentsche Bank 311% 310 Industrie Ondernemingen Albert Heyn415 410 L Borsumy54 54 Electrolasmy330 Kon. Ned Grofsm 185 Holl. Constructie 500 500 Ing. bur v Bouwnyv 316 B 316 Intematio 154 158 Int. Kunststoff. Ind 65 65 v. Kempen en Begeer 120 Leidse Wolspinnery 511% 524% Rott. Droogdok My 490% Sikkens Groep 781 791 Ver. Touwfabrleken 320 320 Walvisvaart 109% 110 We ra ink's Betonmy 168 L 165 Van wyk en Heringa 120 121 Zaalberg 115% 112 Spoorwegen Deli Spoorweg My 3% Amerik fondsen Canadian Pacific R. 22 22% Intern Nickel 57% 58 Anaconda 45% 46 'hem Steel.... 39% 40% Cities Service 51% 51% General Motors 39jj 40y« Kennecott77% 77% Republic Steel 54% 56 Shell Oil 75% 77 Union Pacific 26fj 26% Un. States Steel 74% 74%

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 5