Italië in een moeilijk parket tussen regering in Parijs en de Algerijnen BOEKEN verstopping Goede betrekkingen met Arabische landenmaar tegelijkertijd Frankrijks bondgenoot nummer 1 Rome vreest stroom werklozen uit een „zelfstandig" Algerije CUBA VREEST AMERIKAANSE INVASIE VOOR 18 JANUARI Wij starten het nieuwe jaar goed! U ook? 49 79 RECLAME 79 49 1.25 Beijen en Van Rooy Slagersbediende MAANDAG 1 JANUARI 1961 (Van onze Romeinse correspondent) Alvorens Italië zijn gedragslijn bepaalde ten aanzien van de motie der Afro-Aziatische landen, die kortgeleden in de Algemene Vergadering der Ver. Naties van mening waren, dat een plebisciet in Algerije alleen dan zin heeft, wanneer de Ver. Naties zich met de controle zou belasten, heeft de Italiaanse regering deze zaak lang en breed in eigen boezem besproken. Naar verluidt kon de ministerraad het niet eens worden, zodat Italië eigenlijk geen houding had en heeft gestemd als Engeland en vooral als Amerika. Maareigen- Wat ook meetelt, in Algerije wonen tal van Italianen, die er meestal onder geschikte betrekkingen hebben (kleine ambtenaartjes en vooral werklieden) en van wie men heel ongaarne ziet, dat ze straks het aantal werklozen in Italië komen vermeerderen. Verder weet ieder denkend mens in Rome, dat toen de Geallieerden in 1945 Lybië tot een onafhankelijke staat maakten, Tunesië en Algerije met hun zoveel hoger ontwikkelde en meer welvarende (juister: minder arme) bevolking, zich zouden losmaken van Frankrijk. Dit alles, gevoegd bij de Italiaanse openbare mening, die overwegend op de hand is der Algerijnen, zou voldoende geweest zijn om het Afro-Aziatische voorstel te steunen. Achterhaald Met een zucht van verlichting heeft men dan ook in Rome vastgesteld, dat ditmaal zowel Londen als Washington tegen het voorstel der Afro-Aziaten heb ben gestemd. Op die manier kon Italië zich „achter de Atlantische bondgeno ten scharen" en ook tegenstemmen, zon der „goodwill" te verliezen in de opko mende, jonge landen. Maar wie zijn oor te luisteren legt, weet wel, dat men hier in werkelijkheid het plan van een refe rendum. zoals De Gaulle dat bedoelt, beschouwt als achterhaald door de ge beurtenissen. Hoe wil men, dat de Fran se soldaten, men denke eens aan de „para's", objectief de leiding nemen en toezicht houden bij het plebisciet? het werkelijke antwoord op dat plebisciet hebben de mohammedanen reeds gege ven tijdens het bezoek aan De Gaulle. Zjj willen algehele onafhankelijkheid en het enige, wat politieke kringen hier naar voren brengen, is, dat dit nog niet wil zeggen, dat de gehele mohammedaan se bevolking van Algerije achter de F.L.N. staat. De F.L.N.-leiders schijnen zo meent men hier voor het meren deel communistisch georiënteerd te zijn. Met het oog op de toekomst vinden de mocratische kringen hier het van veel belang, dat de Algerijnen beseffen, dat Geïsoleerd Frankrijk gevaarlijk voor de Europese eenheid Daar staat tegenover, dat men op Buitenlandse Zaken inziet, dat een ge- isoleerd Frankrijk ernstige gevolgen zou hebben op het plan der Europese sa menwerking, waarbij wij niet alleen aan de Gemeenschappelijke Markt denken. Zowel de eerste minister Fanfani als de minister van Buitenlandse Zaken Segni beseffen, dat De Gaulle in een zeer moeilijke positie is beland. Ook al hinkt hij met zijn referendum' achter de ge beurtenissen aan, zoals het mohamme daanse volksdeel duidelijk heeft laten blijken tijdens het bezoek van de gene raal aan Algerije, voor de nationalisten (en daarmee bedoelen wij allerminst al leen de „ultra's") is het een heel zware pil. En om die pil te vergulden, zoekt De Gaulle op ander gebied de ijdelheid dier nationalisten te strelen en Frank rijks „grandeur" te onderstrepen. Maar juist die pogingen, het Franse „kern zwaard" het Atlantische directorium met een sterke Franse invloed, de formele toetreding van Frankrijk tot de „Atoom club" en dergelijke, vindt men in Rome waar men zich heus niet de mindere oordeelt van Parijs erg bedenkelijk. Vandaar dat Italië van tijd tot tijd ge dwongen is een houding aan te nemen, die De Gaulle wel moet ontstemmen. Had men nu ook voor het Afro-Azia- tische voorstel gestemd, wat inhoudt dat men de Algerijnse kwestie niet als een „binnenlandse aangelegenheid" van Frankrijk wil beschouwen, dan zou De Gaulle reden hebben gehad zich over de houding van Frankrijks bondgenoot nummer één, Italië, te beklagen. Daar komt nog by, dat Rome in de Kongolese kwestie, toen zowel Engeland als de Verenigde Staten zich van stem ming onthielden, de zijde van België heeft gekozen. Het is moeilijk Frankrijk achter te stellen bij België, ook al is de Kongo ver weg en voor Rome van zeer ondergeschikt belang en Algerije, aan de voordeur, van groot belang. lijk zit men cr ccn beetje mee in, want om verschil lende redenen is Italië bij het Algerijnse geschil veel nauwer betrokken dan de andere landen van West-Europa en nauwer ook dan Amerika! Zo is Italië in West-Europa het enige land, dat na de oorlog steeds heel goede betrekkingen heeft onderhouden met alle Arabische landen, Egypte inbegrepen. Zowel in Egypte als in de andere landen van Noord-Afrika heeft Italië grote be langen. in het onafhankelijk Algerije van mor gen ook andere partijen dan de com munistische aan het woord moeten ko men. Fascistische strafexpedities Over dit alles wordt hier zeer druk en met hartstocht gesproken, vooral in universitaire kringen. Aan de universi teit van Rome hebben de democratische studenten (alleen de fascisten waren tegen) gemanifesteerd voor een vrij Al gerije. Dit heeft tot zeer ernstige vecht partijen geleid met de juist in Rome helaas talrijke fascisten, die onder het oog van de politie vergaderingen ver stoorden en „strafexpedities" organiseer den, naar het voorbeeld van de fascisten van 1921. De manifesten die deze fascistische studenten verspreiden laten geen enkele twijfel bestaan: „studenten!" Terwijl in Frankrijk de openbare mening zich schaart achter Lagaillarde, achter de .jeune nation" en achter de „ultra's", terwijl de beste Franse jeugd de vlag van de Europese beschaving hoog houdt en strijdt tegen de horden der revolu tionaire kleurlingen, trachten de sociaal- communistische organisaties, tezamen met de vaderlandslozen van de roze-ra dical front der antifascistische intellec tuelen, door middel van een leugen campagne hen, die op Afrikaanse bo dem strijden voor Europa, in de rug te treffen. Het goud van de Moskovi- tische Internationale staat achter de de mocratische manifestaties". Deze en der gelijke uitingen van de op hol geslagen rascisme en nationalisme zijn hier aan de orde van de dag. In Italië voelt men de Algerijnse kwestie als een zaak, die heel de wereld, maar in het bijzonder Italië, van zeer nabij aangaat en ter wijl de fascisten achter de ultra's staan, zijn de democraten, vooral de jongeren, overtuigd, dat De Gaulle's plan te laat is gekomen om nog werkelijke betekenis te hebben. En de communisten zijn na tuurlijk geheel op de hand van de F.L.N. b ashington noemt berichten „belacheUjk,, Onfortuinlijk begonnen sleepreis van de „Upesi" De zeesleepboot „Upesi", die door de Ver. Ned. Scheepvaart Maatschappij in Den Haag naar Basra in Perzie werd verkocht en zaterdag met vier lichters, twee aan twee op elkaar gelegd, voor de 6800 mijl lange sleepreis uit IJmuiden vertrok is vanmorgen omstreeks zeven uur in het Engelse Kanaal op enige mijlen ten zuiden van het lichtschip South Goodwin met een van de twee slepen in moeilijkheden geraakt. Kapitein W. van Gruisen moest mel den, dat de onderste lichter van een sleep was lekgeslagen en in zinkende toestand verkeerde. De sleep dreef ech ter nog op de bovenste lichter. De „Upesi" verzocht assistentie en kreeg deze van de sleepboot .Blankenburg", die van Dover is uitgevaren om de lek ke sleep over te nemen. Om tien minu ten over tien vanmorgen moest de „Upesi" echter melden, dat de onderste lichter was gezonken. Ook de tweede lichter van deze sleep verkeerde in zin kende toestand. Na moedig optreden te Eelde Ook officiële waardering voor edder-wegenwachter Henk Schut Redder-wegenwacht Henk Schut uit Haren (Gr.) heeft ook officiële waar dering ondervonden voor zijn moedige houding bij het vliegongeval te Eelde vrijdag j.l. Zoals bekend zag de 28-ja- rige wegenwachter het lestoestel van de Rijksluchtvaartdienst neerstorten. Hij bedacht zich geen ogenblik, snelde toe en zag kans met gevaar voor eigen le ven een van de vier inzittenden, name lijk de leerling-vlieger M. J. W. Stassen uit het brandende wrak te bevrijden. De overige drie inzittenden kwamen om het leven. De demissionaire minister van Ver keer en Waterstaat, de heer H. A. Kort hals, is voornemens op korte termijn persoonlijk de heer Schut te bedanken voor zijn vastberaden, moedig optreden. De directeur-generaal van de Rijks luchtvaartdienst, tevens vooronderzoe ker in luchtvaartongevallen, de heer J. W. F. Backer, zal bij deze huldiging aanwezig zijn. Wanneer is nog niet be kend. Vanmiddag om vier uur heeft Henk Schut van de A.N.W.B. de onderschei ding voor uitmuntend dienstbetoon ont vangen. Bij deze plechtigheid in het Groningse Provinciehuis waren de A.N.WB.-hoofddirecteur, de heer A. Blankert en de directeur-wegenwacht, de heer A. Rienstra aanwezig. Nog slechts driemaal is deze onder scheiding aan een wegenwachter toe gekend. In het bezit ervan zijn de heren G. Stormbroek uit Lage-Vuursche (die Hoge functie voor 53-jarige neger in kabinet - Kennedy (Van onze Amerikaanse correspondent) Weer heeft Kennedy twee figu ren, afkomstig van de Harvard- Universiteit aan zijn staf toege voegd. Een ervan, Robert Weaver, is een 53-jarige neger. Indien het Congres Weavers benoeming goedkeurt, wordt hij hoofd van het bureau van financiering van de woningbouw. Dit bureau geeft jaarlijks een miljard dollar uit. Weaver zou twaalfduizend ambte naren onder zich krijgen. Zijn salaris zou 21 duizend dollar be dragen en dit is de hoogste post, die een neger ooit. bij de regering heeft bekleed. Bovendien bestaat er een goede kans, dat de nieuwe functionaris binnenkort in het Kabinet zou worden opgenomen, daar Kennedy tijdens zijn campag ne heeft beloofd een departement voor stadsproblemen te zullen instellen. Weaver, die thans vice-voorzitter van Newyorks woningbouwcommissie is, lijkt voor zulk een kabinetspost de aangewe zen persoon. De man, die een boek geschreven heeft over het negerghetto, zal zijn rasgenoten zeker niet vergeten bjj zijn actie voor de opruiming van achterbuurten. McGeorge Bundy, de 41-jarige Repu blikeinse dekaan van Harvards faculteit voor kunsten en wetenschappen, wordt Kennedy's speciale medewerker voor de Nationale Veiligheidsraad Deze advise rende raad bestaat uit topfiguren van het State Department, het Pentagon en de spionagedienst. De president beraad slaagt herhaaldelijk met deze groep over de richting van Amerika's buitenlandse politiek. De hoogst intelligente Bundy krijgt o.a. de taak in memoranda onder werpen gereed te maken voor discussie. De aanstelling van Harriman tot Kennedy's reisambassadeur beoogt vooral de taak te verlichten van Amerika's minister van Buitenlandse Zaken. Harriman die ambassadeur is geweest te Londen en in Moskou en gouverneur van de staat New York, zal Amerika kunnen vertegenwoordigen i buitenlandse conferenties en in specii missies. Veiligheidsraad komt woensdag bijeen De Cubaanse regeringspers heeft zaterdag gemeld, dat Amerikaanse troepen op het punt staan Cuba bin nen te vallen. Zij zegt dit van offi ciële zijde vernomen te hebben. De Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken, Raoul Roa, zou onverwachts naar New York zijn vertrokken om de V.N. te waarschuwen. Uit „betrouwbare bron", zou zijn ver nomen dat president Eisenhower zijn goedkeuring heeft gehecht aan een inva sieplan, dat voor 18 januari - de dag waarop Kennedy het bewind overneemt - uitgevoerd zou moeten worden, zo schrijft de regeringspers. Castro's miliciens hebben zaterdag aan de kust bij Havanna en in de omgeving van de stad kanonnen in stelling ge bracht, waarvan de lopen near zee zijn gericht. In Havanna zelf heerst een grote mi litaire bedrijvigheid. Radio-Havanna blijft miliciens oproepen, die zich naar bepaalde punten moeten begeven. Washington heeft de berichten dat de De grote Vlaamse actrice Germaine Loosvelt overleden (Van onze Brusselse correspondent) De Vlaamse actrice Germaine Loos- velt, die sinds 55 jaar onafgebroken aan de Koninklijke Nederlandse Schouwburg in Antwerpen is verbonden geweest, is op oudejaarsdag in een ziekenhuis over leden, een jaar na haar echtgenoot, de toneelcriticus Lode Monteyne. zy was in 1891 in Noord-Frankrijk geboren, kwam echter reeds als kind met haar pleegouders naar Antwerpen. Die waren huisbewaarders van de oude Koninklijke Nederlandse Schouwburg geworden en het theater was een soort meisjeshuis en speelplaats. Moesten er kinderrollen worden bezet, dan behoefde de regisseur niet ver te zoeken: Ger maine werd geroepen en moest haar meestal stomme rol leren. Haar ouders waren verstandig genoeg haar naar het Koninklijk Conservatorium van Antwerpen te zenden, waar zij o.a. les van Maurits Sabbe heeft gehad en waar zij de eerste prijs voor toneelspel behaalde. Sedertdien is zij aan de K.V.S. verbonden geweest. Haar grote kracht lag in karakter-rollen. Een paar hon derd creaties, grote en kleine heeft zij gegeven: Kniertje in „Op hoop van zegen", de oude dame in „De medailles van een oude vrouw", in „Arsenicum en oude kant", in vrijwel alle stukken van Shakespeare Zy heeft in de jaren de grote verandering van stijl van het toneelspelen meegemaakt. van de pathetiek van het grote gebaar, van het „hem van katoen geven" tot de verstilde ingetogenheid. Zij muntte uit door een feilloze rolkennis, een eerste vereiste voor het toneel. Men beschouwde haar als de „grote oude dame" van het Vlaamse toneel en ontelbare jongere actrices zyn haar dank voor levenswijs- zaaxt heid en kennis van het vak verschuldigd. I schat. Amerikanen „op het punt staan" Cuba binnen te vallen, „belachelijk" genoemd. De Cubaanse minister van Buiten landse Zaken, Raoul Roa, heeft zaterdag om een bijeenkomst van de Veiligheids raad verzocht. Hij wil dat de raad zich bezighoudt met de „dreigende Ameri kaanse invasie". De Veiligheidsraad zal woensdag om half vijf 's middags Nederlandse tijd bij eenkomen ter behandeling van de Cu baanse klacht over Amerikaanse „agres sie". Arrestaties De Cubaanse politie heeft zaterdag morgen de 50-jarige George Kaufman, die directeur is van het kantoor in Ha vanna van het Amerikaanse persbureau „Associated Press", gearresteerd. Ook de echtgenote van Kaufman werd in hech tenis genomen. De reden voor de arres taties is nog niet bekend. De Amerikaanse zaakgelastigde in Ha vanna heeft in een nota aan de Cu baanse regering verklaard, dat de be schuldigingen en insinuaties inzake Amerikaanse medeplichtigheid aan bom aanslagen in Havanna vals zijn. Dinsdag werden dertien mensen gewond door een bomontploffing in een druk bezocht ca fetaria. Volgens in Havanna verschij nende bladen was de bom van Ameri kaanse makelij en geplaatst door con tra-revolutionairen die Amerikaanse or ders uitvoerden. „Het grootste gevaar sinds tien jaar" Het Britse socialistische parlements lid Healey, die „minister van Buiten landse Zaken" in het socialistische .schaduwkabinet' is, verklaarde gisteren in een toespraak te Birmingham, dat de toestand in Laos het grootste gevaar voor de vrede is sedert tien jaar. De toestand daar doet denken aan de Spaanse burgeroorlog en de laatste be richten doen vrezen dat de ontwikke ling daar in de richting van een tweede Korea gaat". Healey is van oordeel, dat men er bij de Laotiaanse autoriteiten op moet aandringen de Indiase-Canadees- Poolse commissie van toezicht weer toe te laten. ISRAËL BETAALT KOSTEN VERDEDIGING EICHMANN Een Israëlische regeringswoordvoer der heeft gisteren bevestigd, dat Israël de kosten van de verdediging van Adolf Eichmann zal betalen. Het verzoek van Eichmanns verdediger dr. Servatius om financiële hulp voor de verdediging, is in december 1955 een kind van de ver drinkingsdood redde), de heer G. Fok- kema uit Meppel (die in oktober 1956 een op hol geslagen paard tot staan wist te brengen en zo een achtjarig jongetje voor ernstig letsel behoedde) en de heer G. Hamer uit Dieren (die in december 1957 drie mensen en ettelijke stuks vee van de dood in een brandende boerderij redde». Het kruis van Verdienste wordt alleen toegekend aan die leden van de Wegenwacht, die hulp verleenden met groot gevaar voor eigen leven. Vliegongeval Eelde Toestand gewonde is nog zorgwekkend O c? (Van onze Groningse correspondent) De toestand van de leerling-vlieger M. J. W Stassen uit Maastricht, die vrijdag uit de wrakstukken van het verongelukte lesvliegtuig van de Rijksluchtvaartschool te Eelde werd gered, is nog zeer zorg wekkend. Helaas kan nauwelijks van enige vooruitgang worden gesproken. SCHAT IN DE DEDEMSVAART In de Dedemsvaart onder de Lutte bij Dedemsvaart wordt op het ogenblik ge baggerd i.v.m. de aanleg van dammen in het vaarwater. Omwonenden zochten tijdens deze werkzaamheden naar een destijds in het water gevallen beurs met inhoud. Deze werd echter niet gevonden, maar wel een houten kistje metoude gouden Chinese munten uit het jaar 1300. Deze vertegenwoordigen volgens exptrts een waarde van plm. f. 10.000. De vinder schonk de vondst aan het plaatselijk museum. Jongetje te Nunspeel in stukje vlees gestikt Zaterdagavond is het 1(4-jarig zoontje van de familie Steenmeier, wonende te Nunspeet, in een stukje vlees gestikt. De wanhopige vader reed met het kind naar een arts die echter niets meer kon uit richten. De levensgeesten van het kind waren reeds geweken. Bejaarde deme door gas gestikt Doordat een gasslang in de keuken losraakte, is de 80-jarige mevrouw A. Grimme-Van der Sluis, te Almelo door w verstikking om het leven gekomen. Een zondag door het Israëlische kabinet be- medebewoonster, die nieuwjaarswensen sproken Het werd gesteund door de mi- wilde aanbieden, vond haar geruime tijd nister van Justitie, Pinhas Rosen. na haar dood in de huiskamer. Prinses Margaret van Engeland en haar echtgenoot Antony Arm strong Jones arriveerden voor een vakantie in Ierland, waar zij werden begroet door de echtgenoot van de moeder van Armstrong Jones, de Graaf van Rosse. Het was voor het eerst sinds zeer lange tijd, dat een lid van het Engelse Koninklijke Huis een bezoek aan Ierland brengt. Einde Westduitse woningnood in ziclit (Van onze correspondent in Bonn) Sedert 1950 zyn in de Westduitse so ciale woningbouw en indirect door het geven van belastingvoordelen en -pre mies door de staat, 5,5 miljoen wonin gen gebouwd. Dank zij deze bemoeiingen is het einde van de woningnood in de Bondsrepubliek in zicht. Het was de Westduitse Bondspresident, dr. Hein- rich Lübke, die het afgelopen weekeinde het bovenstaande in zijn nieuwjaars toespraak verklaarde. Lübke hekelde daarin voorts op milde wyze de zelfgenoegzaamheid van de moderne Duitsers. Ten aanzien van de binnenlandse politiek is er namelijk zyns inziens geen enkele reden om te menen dat alles solide uitgebalanceerd is. De Westduitse democratie dient met zorg en zeer behoedzaam behandeld te worden, indien zy bestand wil zijn tegen de gevaren. Lübke wees er ook op, dat in de Bondsrepubliek ondanks de huidige hoogconjunctuur bepaald nog tfeel ar moede bestaat. Daartegenover stond dat de president de bevolking voorts opriep toch wat maat te houden, „want de deugd van het maathouden is helaas vry zeldzaam geworden", aldus Lübke. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Amsterdam-Sloten (vac. H. M. Saesse) M. M. de Jong te Hengelo (O.). GEREF. KERKEN Beroepen te Laren (N.-H.) mr. dr. J. Ozlnga te Lunteren. GEREF. KERKEN (VRIJGEM.) Aangenomen naar Rijnsburg J. Douma, kand. te Stadskanaal. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Werkendam C. Hegeman te Genemulden. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP Drietal te Zeist T. Hoogslag te Slnt- Anna Parochie. H. B. Kossen te Berllkum en H. J. Wltteveen te Zeerijp. Dr. C. Stam overleden Op 60-jarige leeftijd is zondagavond in Goes overleden dr. C. Stam, predi kant van de Geref. Kerk te Goes. Dr. Stam verbond zich op 9 juli 1929 aan de kerk van Pernis, die hij bijna 17 jaar heeft gediend en wel tot 7 april 1946 toen hij deze standplaats met Goes ver wisselde. Hij was zowel van de particu liere synode van Zuid-Holland (zuid), als van die van Zeeland meermalen lid. Voorlopig geen Rus in de ruimte Volgens het Russische partyblad Praw- da zullen nieuwe onbemande Russische ruimteschepen worden gelanceerd, voor dat een mens de ruimte zal worden in gezonden, zulks om te voorkomen dat mensenlevens in gevaar worden gebracht. JOYRIDERS MAAKTEN BROKKEN Op nieuwjaarsdag is in het Botlek- gebied een personenauto door botsing met verkeerspaaltjes zodanig bescha digd, dat verder rijden onmogelijk bleek. Dit gebeurde nadat eerst de 47-jarige Deense zeeman M. Rasmussen, opva rende van het in Rotterdam liggende Zweedse schip „Sigard Reuter" aange reden was en met een gebroken been in het havenziekenhuis moest worden op genomen. Dit heeft tot gevolg gehad, dat de drie inzittende Duitsers door de politie in hechtenis werden genomen. Zij waren allen opvarenden van het Duitse tank schip .Michael M", dat eveneens in de Rotterdamse haven ligt. Andere beman ningsleden van die tanker haden nl. de auto gehuurd en hadden haar in de loop van de dag willen terugbrengen, maar het drietal had zich onrechtmatig van de auto meester gemaakt en was ermee aan het toeren gegaan, met het gemel de gevolg. De schade die werd veroor- I zaakt wordt op f. 1500 tot f. 2000 ge- I i TAST TOE Kies niet zo maar een slager, want vlees kopen is een vertrouwenszaak. TEEKENS biedt U iedere week weer een enorme keuze van prima vlees en vleeswaten tegen zeer speciale prijzen. LET OP KRACHTIGE VOEDING VOOR DE WINTER. 500 gram bakbloedworst van 78 NU Een traktatie by boterham en middagmaal met zure appel. Grote Gelderse roekworst, plm. 250 gram 500 gram magere speklappen of pekelspek 1.28 250 gram TEEKENS leverworst, de lekkerste voor veel boterhammen. 3 pakjes margarine Hamschyven 1.25 Krabjes 1.25 Staartjes 0.60 Pootjes 0.40 500 gr. kippepoelet voor lekkere soep Kalfslappen 2.28 Bakspek 0.88 Runderlappen 1.48 Karbonade 2.10 Gehakt 1.40 Verse worst1.40 Hacheevlees 1.48 Lever 1.48 De weg naar TEEKENS loont altijd. op elk gebied, zowel oude zeld zame werken als moderne literatuur kopen wij gaarne. Speciaal gezocht: boeken over Oud-Leiden en oude gravures Boekhandel Nieuwsteeg 27 - Lelden Telefoon 22115 5 Meiplein 144 - Lange Mare 90 en 94 - Hogewoerd 19 U kunt nu zonder moeite afkomen van Zó kunt u deze lastige en on gezonde kwaal op eenvoudige wijze kwijtraken: Neem oerst een week elke avond twee CARTERS plllotjes - 2o week elke avond éón - 8e week: om de andere avond één. Daarna niets meer. Want CARTERS Leverpillo- tles zorgen voor de gal to et- voer die nodig ls om hot voed sel beter te verteren en de darmen te ontlosten: ze maken bovendlon dat do In gewanden daarna op eigen kracht regelmatig- blijven werken. Zó helpen CARTERS Levorplllotje8 u helemaal van hardlijvigheid Af. uls oen ander mens. En mocht u later door zorgen, door te veol eten. overver moeidheid of gobrok aan be weging toch nog eens ver stopt raken, dan zijn een paar CARTERS pllletjes«*oldoondo om u vlug weer op gang te helpen. Per flacon f 1.35. Gevraagd of HALFWAS, voor nieuw te openen SLAGERSBEDRIJF. L. KIKKERT, Barbarasteeg 2.

Leidsch Dagblad | 1961 | | pagina 11