KON. GOUD VOOR A. GALJAARD Drie doden hij ongeluk les vliegtuig DE ZEEHAVEN MOET ER KOMEN GETIJ MAG NIET VERLOPEN Laafsle nieuws Aanbod van gemeentebestuur is onaanvaardbaar, niet ijskast in RAPPORT OVER GEBRUIK BOS HUIJS TE WARMONDT VRIJDAG 30 DECEMBER 1960 Chef Plantsoenendienst met pensioen „Bracht voor tienduizenden met groen en bloemen vreugde in het leven" „Met uw werk, dat getuigt van liefde voor de natuur, hebt gij de Sleutelstad zeer verrijkt. Met groen en bloemen is het U gelukt de stad een fraai aanzien te geven. Naast een „longspecialist", zoals de pers U karakteriseerde was U ook een „hartspecialist", want uw hart klopte in uw werk", aldus de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, toen hij hedenochtend in tegenwoordigheid van zeer velen in de koffiekamer van het Stadhuis officieel afscheid nam van de heer A. Galjaard, chef van de Plantsoenendienst. Naast ,long- ook hartspecialist" De burgemeester, die verder herinner de aan de prachtige loopbaan van de scheidende chef zesendertig jaar in dienst der gemeente schetste de heer Galjaard als een voortreffelijk ambte naar, met veel kennis van zaken en een groot organisatietalent, die ook tact had om met mensen om te gaan. Sportvel den, parken, singels en lanen, aldus spreker, getuigen van uw scheppend vermogen. U was een allround vakman! Na deze waarderende woorden deelde de burgemeester mede, dat het H.M. de Koningin had behaagd de heer Galjaard de gouden ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, te verlenen. De burgemeester, die ook mevrouw Galjaard in deze lof betrok, bood haar een doos bonbons aan. Wethouder A. J. Jongeleen, wees er in zijn woord van dank en hulde op, dat het tuinieren de familie Galjaard „in het bloed zit". Heeft de vader van de scheidende chef de gemeente velen jaren als tuinman gediend, een derde genera tie dient de gemeente Utrecht als tuin architect. U kunt, aldus spreker, met bijzondere vreugde en trots op uw werk terugzien. In dit verband herinnerde de wethouder aan het grote aandeel, dat de heer Galjaard had in de groen- en bloemversiering van de uitbreidingsplan nen, waarbij hij van de gedachte uitging, dat de moderne woningbouw om een behoorlijke aanplanting van groen en bloemen vraagt. In uw werk hebt gij een grote mate van bekwaamheid en ijver aan de dag gelegd, hetgeen ook tot uit drukking komt in de exploitatie van de stadskwekerü, „bron van groen en bloe men". Tenslotte releveerde spreker, dat de heer Galjaard beschikte over een staf van bekwaam personeel, dat voor een groot deel door hem zelf is opgeleid. Als aandenken aan deze dag bood spre ker de heer Galjaard een boek aan. Ir. T. K. J. Koch, wnd. directeur van Gemeentewerken zeide, dat de heer Galjaard met groen en bloemen in rozenparken en plantsoenen, in gazons en langs lanen en singels, voor tiendui zenden vreugde in het leven heeft ge bracht. U kunt dan ook trots zijn op uw werk, dat ieder jaar tot grotere rijpheid kwam. Namens het personeel van de dienst van Gemeentewerken overhan digde ir. Koch, die eveneens aandacht De directie van de Leidsche Onder wijsinstellingen heeft aan het personeel meegedeeld dat een gunstiger vakantie regeling is tot stand gekomen en voorts dat met ingang van 1 januari 1961 de vrije zaterdag wordt ingevoerd. Bij het begin van elk jaar wordt de „vrije-zaterdagperiode" bekend gemaakt. Voor 1961 is deze periode vastgesteld van 17 april tot en met 15 augustus. OEGSTGEEST BURGERLIJKE STAND Geboren: Anneke, d. v. W. Bloemhoff en B. Gillissen; Jacqueline Désiré, d. v. N. A. Mollet en E. v. Halle; Jelle, z. v. S. Tolsma en J. Klijn Hesselink. Ondertrouwd: J. Bleeker, 36 j. en A. Ris, 37 j.; H. Coenraad, 37 j. en F. Roos, 24 j.;C. van Leeuwen, 26 j. en E. A. G. R. Schouten, 20 j.; L. J. J. Olivier, 23 j. en G. van Delft, 21 j. Getrouwd: J. Mokkenstorm, 23 j. en A. J. Plaizier, 21 j.; H. Poventud, 27 j. en E. C. Boeke, 29 j.; A. M. de Vlaam, 32 j. en V. I. M. Visscher, 29 j.; A. M. van der Luyt, 23 j. en A. van Iterson, 19 j.; A. den Duik, 28 j. en A. E. Schouten, 28 j. Overleden: W. Gijben, w. v. Van der Luit; W. A. de Graaf, w. v. J. P. Wur- zer; A. J. Brittyn, w. v. Q. J. Kroeze; N. H. Brummelkamp, e. v. R. C. Ozinga; J. H. Gunning, e. v. H. A. Cath. van El- den. WASSENAAR Benoeming tot directeur van stofzuigerfabriek De N.V. Philips gloeilampenfabrieken in Eindhoven en Van der Heem N.V. in Den Haag delen mee, dat jhr. R. E. Laman Trip uit Wassenaar met ingang van 1 januari is benoemd tot directeur van de N.V. Verenigde Stofzuigerfabrie- ken. Zoals eerder werd bericht zal deze vennootschap, waarin van der Heem en Philips voor een gelijk bedrag deelne men in een te Leeuwarden te vestigen bedrijf stofzuigers en vloerwrijvers gaan fabriceren. schonk aan het veelzijdige werk van de heer Galjaard, een schrijfmachine. Nadat de hoofdingenieur, de heer L. Barendregt, gewezen had op de prettige samenwerking met de scheidende chef, voerde de baas van de Stadskwekerij, de heer J. Hendriks, namens de naaste medewerkers van de heer Galjaard het De burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, biedt de echtgenote van de scheidende chef een geschenk aan. woord. Sprekerbelichtte met name de menselijke eigenschappen van de heer Galjaard. Hoewel het werk bij U steeds een dominerende plaats heeft ingeno men, vond U daarnaast ook tijd zich te interesseren voor de huiselijke omstan digheden van uw personeel, aldus de heer Hendriks. Een eigenschap welke ook uw echtgenote bezit. In gelijke geest sprak ook de heer R. Nièuwland namens het bestuur van de Personeelsvereniging van Gemeentewerken. Een uitvoerig dankwoord van de heer Galjaard besloot deze hartelijke huldi ging, waaraan het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd ten grondslag lag. Toneelgroep „Arena" trad in Leiden op voor speel tuin jeugd De toneelgroep .Arena" verstaat de kunst om voor kinderen op te treden. Het valt beslist niet mee de jeugd anderhalf uur lang te boeien. Er zijn maar heel weinig toneel stukken, waarin de spanning voor komt, die jongens en meisjes tot twaalf jaar zo graag zien. Zij ver langen een spel, dat zij mee kunnen beleven. Zij moeten soms meeroe- pen, ,,ja" of ,,neen" schreeuwen. ,,De schaduw van de koning" voldoet aan al die eisen. Er zit heerlijke gezonde spanning in. Men treft iets van de sprookjesfeer aan. De kinderen kunnen af en toe eens schateren. Bovenal het is leerzaam. Een bijzonder goede keus van de Leidse Jeugd Actie en de Bond van Speeltuinverenigingen om het vijftal acteurs van „Arena" in de kerstva kantie te laten optreden. Een bijna geheel gevulde Stadsge hoorzaal heeft gistermiddag de wonder lijke geschiedenis gezien en gehoord van de arme scheerkwasten-verkoper, die niets van de wereld begrijpt. Ieder een lacht om hem,- iedereen bespot hem. Overal waar hy zijn scheerkwasten te koop aanbiedt wordt hij weggejaagd. Hij wordt gebruikt en misbruikt en laat maar goedmoedig met zich sollen. Entoch droomt hij van een grote toekomst. Die dromen worden tenslotte werkelijkheid als hij een koning uit grote moeilijkheden redt. Want hij al leen kan de koning helpen. Niet de eerste minister, wiens verlangen het is eens op de troon te zitten. Niet de ROYAL MCBEE PRODUCEERDE DIT JAAR 16%% MEER SCHRIJF MACHINES DAN IN 1959 Gestegen loonkosten verminderen export-mogelijkheden De fabrieken van de Royal McBee Ne derland NV te Leiden en Cuyk hebben het afgelopen jaar 16%% meer schrijf machines geproduceerd dan in het voor gaande jaar. Het bedrijf maakt momen teel een enorme hausse mee in kleine draagbare schrijfmachines, die vooral in Amerika zeer in trek zijn. Door de schaarste aan arbeidskrachten kan maar nauwelijks aan de grote vraag worden voldaan, aldus heeft de directeur, de heer F. J. Berrendorf, meegedeeld in zijn jaaroverzicht tot het personeel. Hoewel de twee nieuwe fabrieken, welke dit jaar zijn geopend, tot een ef ficiëntere produktie hebben geleid, maakt de directie zich toch zorgen over de steeds stijgende arbeidskosten, die in één jaar opgelopen zijn tot een verho ging van 12 Daarbij komt, dat de ar beidstijdverkorting in wezen ook tot een kostenverhoging van 8% zal leiden, waardoor het totaal is gekomen op 20%. Nu de regering enerzijds de fiscale privileges, die werden gegeven ter sti mulering van de industrialisatie, heeft beknot, terwijl anderzijds de verhoogde kosten van grondstoffen en lonen niet in het eindprodukt mogen worden door berekend, valt het de Nederlandse in dustrie steeds moeilijker produkten te blijven fabriceren, die in prijs kunnen concurreren met produkten van elders. Maar nóg meer dan tot dusver het geval was, wordt nu de kwaliteit van het stoere generaal, die ook een gouden kroon op zyn hoofd wenst. Nogmaals een bijzonder goede poging om de jeugd in de kerstvakantie op deze manier bezig te houden. Er was van de voorstelling bijzonder veel werk gemaakt. Het kwam niet alleen op ac teren aan, ook de lichteffecten en scha duwwerkingen het gaat immers om de schaduw van de koning droegen veel tot het welslagen van deze opvoe ring bij. Bovendien waren de kostuums sprookjesachtig. Vanochtend omstreeks twaalf uur is bij de landing op het vlieg veld Eelde een „Beechcraft"-les- vliegtuig van de Rijksluchtvaart school verongelukt. Er bevonden zich vier personen aan boord van de „Beechcraft", één instructeur en drie leerlingen. Voor zover thans bekend is zijn drie der inzittenden, onder wie de instructeur, om het leven gekomen. Een der leerlingen is in zeer zwaar gewonde toestand naar een zieken huis in Groningen overgebracht. Het vliegtuig blijkt te zijn terecht ge komen in een moerassig gebied in de omgeving van de Noord-Willemsvaart bij het vliegveld Eelde en is in brand gevlogen. De havendienst van het vliegveld, de brandweer, personeel van de Rijkslucht vaartschool en de gemeentelijke genees kundige dienst van Groningen werden onmiddellijk na het ongeval gewaar schuwd. De plaats van het ongeluk is moeilijk te bereiken, omdat dit gebied onlangs onder water is gelopen en tengevolge daarvan thans nog moerassig is. Het vliegtuig te terecht gekomen op grond gebied van de gemeente Haren. De vlucht was een der laatste vluch ten van leerlingen van de school van dit jaar, vanmiddag zouden de lessen wor den onderbroken tot na Oud en Nieuw. Volgens ooggetuigen zou het lesvlieg- tuig vrijwel direct na de start van het vliegveld Eelde met moeilijkheden te kampen hebben gehad. Het vliegtuig keerde terug naar de richting van het vliegveld, maar zou daarbij in een bocht zoveel hoogte hebben verloren, dat het in aanraking kwam met een paar boom toppen, vervolgens tegen een boom aan vloog, tengevolge waarvan de vleugel van de tweemotorige eendekker brak. Ooggetuigen zagen daarna het toestel ondersteboven keren, over een brede sloot zeilen en tenslotte op de kop in een weiland terechtkomen. Vlak na de botsing met de grond vloog het vliegtuig in brand. Onder de verongelukten bevindt zich de 40-jarige instructeur Hans Schnitker uit Aerdenhout, die ongehuwd was. Maarschalk Juin uit Verdedigingsraad Maarschalk Juin is niet langer lid van de Franse „opperste verdedigings- raad", waarvan hij als maarschalk tot dusver deel heeft uitgemaakt. In ue Franse staatscourant is vandaag een regeringsbesluit, gedateerd 25 no vember 1960, gepubliceerd tot wijziging van een regeringsbesluit van juli 1959, waarbij de samenstelling van de opper ste verdedigingsraad werd geregeld. In het nieuwe besluit is de bepaling, dat maarschalken ambtshalve lid van de raad zijn, vervallen. Maarschalk Juin, die vice-voorzitter van de raad was, schreef dezer dagen in een open brief aan president De Gaulle, dat hij op 8 januari bij het referendum over De Gaulle's politiek ten aanzien van Algerije, „neen" zou stemmen. produkt de doorslaggevende factor voor de omzet. Waar het prijsverschil gaat verdwijnen, moet de betere kwaliteit van het Nederlandse produkt tot verhoging van de export stimuleren. Hogere pro- duktiviteit, betere kwaliteit en hechte samenwerking op alle niveaus zijn de onmisbare "oorwaarden voor het Neder landse bedrijfsleven om zijn plaats op de internationale markt te handhaven, al dus de directie van Royal McBee. TH. J. MESSINK OVERLEDEN Een bekende figuur uit het heren- maatkledingbedrijf, de heer Th. J. Mes- sink, is plotseling overleden. De heer Messink, die tijdens nationale kleerma- kersvakwedstrijdshow vele prijzen be haalde, werkte ruim 25 jaar bij Peek en Cloppenburg te Leiden. Op 1 januari 1960 werd hy gepensioneerd. Gistermiddag heeft de Vereniging van Schipperseiqenaren te Katwijk onder leiding van voorzitter T. de Haas haar jaarvergadering gehou den. Daarbij werd uiteraard ook gesproken over het plan van de vereniging om te komen tot de totstandkoming van een eigen zee haven. Dat deze eigen haven zo langzamerhand meer dan broodnodig is blijkt wel uit de sterke groei van de vloot van deze vereniging. Vorig jaar waren er 65 schepen. Dit aantal bedraagt thans 86. De vereniging ziet zich in de IJmuider haven voor steeds groter moeilijkheden gesteld. Steun Vuurbaak voor Schipperseigenaren Enkele maatregelen heeft het bestuur getroffen om de onaangename kanten van het markten zo veel mogelijk te ver minderen. Er is een eigen factory inge steld. Bovendien is men overgegaan tot de huur van een eigen kantoor met be drijfsruimte. Het bestuur is nog steeds van mening, dat een voor de hand lig gende oplossing voor IJmuiden als Kat wijk het aanleggen van een eigen haven in Katwyk is. Plan kan slagen Na overleg met het bestuur is con tact gezocht met de rederij-vereniging „Vuurbaak". Deze vereniging nam met instemming kennis van de plannen en achtte de daarin verwerkte principes van een deugdelijke grondslag. Het plan kan volgens deze vereniging sla gen. Medewerking aan de plannen van de Vereniging van Schipperseigenaren (hetgeen inhoudt, dat de .Vuurbaak' tot de NV Zeehaven Katwijk zou toetreden) werd afhankelijk gesteld van medewer king van het gemeentebestuur van Kat wijk. De Vereniging van Schipperseigenaren acht dit een juist standpunt, omdat het wenselijk is, dat zowel de direct als de indirect betrokkenen zich eensgezind achter de plannen scharen. Te betreuren is echter, dat wanneer de ene partij wacht op de andere het plan kan stagneren. Nooit de ijskast in! B. en VV. hebben schriftelijk laten weten een initiatief uit het bedrijfsle ven toe te juichen. Hierbij werd het be stuur uitgenodigd twee leden voor te dragen voor benoeming in de gemeen telijke adviescommissie. Aan het toetre den tot deze commissie was echter de voorwaarde verbonden het op kosten van de Vereniging van Schipperseige naren ontwikkelde plan voorlopig in de tjskast te houden. „U zult kunnen begrijpen", zo vertel de de heer De Haas, „dat uw bestuur aan de uitnodiging op deze voorwaarden geen gevolg heeft kunnen geven. Maar al te zeer wordt nog gedacht aan finan ciering van de haven van overheids wege". Geen hersenschimmen Het bestuur huldigt het standpunt, dat de exploitatie alsmede de financie ring in de eerste plaats een particuliere aangelegenheid is. De mogelijkheden zijn door een aantal deskundigen on derzocht. Hierbij werd tot voldoening van het bestuur vastgesteld, dat de ver eniging op dit punt beslist geen hersen schimmen najaagt. Alle activiteiten van de vereniging zijn thans overgedragen aan de N.V. Zeehaven Katwijk, die ook alle kosten voor zijn rekening nam. Door de ven nootschap is de gemeente sedert de op richting in begin oktober eveneens op de hoogte gehouden, bij welke gelegen heid steeds werd aangedrongen op over leg. Het heeft twee maanden moeten du ren voordat de mogelijkheid daartoe in uitzicht werd gesteld. Het bestuur spreekt bij dit alles de wens uit, dat partijen elkaar spoedig zullen vinden, wil niet opnieuw het getij verlopen. Enkele maanden geleden heeft de ge meente het „Huys te Warmondt" met de daarbij behorende bezittingen ge kocht. Een van de motieven tot deze aan koop was het gebruik van het grote bos voor recreatieve doeleinden. Overeen komstig de door de raad naar voren ge brachte wens is aan de recreatie advies commissie uit de raad gevraagd welke eventuele suggesties of denkbeelden bij haar leefden t.a.z. van het gebruik van het boè uit een oogpunt van recreatie. Gevolg gevende aan dit verzoek heeft de commissie dienaangaande een uit voerig en goed gedocumenteerd rapport ingezonden, welk rapport in de verga dering van januari a.s- zal worden be handeld, tegelijk met de hierop door burgemeester en wethouders gemaakte kanttekeningen. Ligplaats woonschepen Een eventuele beperking van het aan tal ligplaatsen van woonschepen zal vol gens B. en W. overgelaten moeten wor den aan de stichting „Zuid-Hollands Landschap" mede gelet op de doelstel ling dezer stichting om het landschap- schoon te bewaren en te beschermen. Bij de uitvoering van de provinciale plassenverordening wordt overigens reeds rekening gehouden met de onderlinge afstanden van woonschepen. Met betrek king tot de verhuur van ligplaatsen zal de stichting enige bewegingsvrijheid moeten hebben. Ook zal het gebruik van de oeverstroken aan de stichting overgelaten moeten worden. Het is be kend dat de stichting het voornemen heeft te dien aanzien maatregelen te treffen. Speelweide Ook burgemeester en wethouders zijn er voorstanders van dat rijwielen en scooters zoveel mogelijk uit het bos ge weerd moeten worden. Zij voelen veel voor het plaatsen van banken, alsmede het creëren van een speelweide en pick nick plaatsen in het bos. Zij hebben zich dienaangaande met „Het Zuid-Hol lands Landschap" in verbinding gesteld. Kampeerterrein De helft van de zgn. ezelsweide geeft eventueel gelegenheid tot inrichting van een kampeerterrein. B. en W. zijn er voor, dat op deze helft een kampeer terrein tot stand wordt gebracht. Zij hebben dit aan het „Zuid-Hollands Land schap" medegedeeld. De andere helft van de ezelsweide zal niet voor dit doel ingericht kunnen worden i.v.m. de door de verkopers dienaangaande gestelde voorwaarde. Overeenkomst inzake tie N.V. Socrates? De curatoren in het faillissement van de N.V. Socrates en twee dochteron dernemingen zyn voornemens een over eenkomst te sluiten met de Amsterdam- sche Bank als hypotheekhoudster op al het tot de failliete boedels behoren de onroerend goed. Deze overeenkomst, waartoe de rechter-commissaris de cu ratoren heeft gemachtigd houdt o.m. in dat de aan de bank verbonden roe rende en onroerende goederen haar in eigendom zullen worden overgedragen als betaling in mindering op hetgeen de bank van elk der vennootschappen te vorderen heeft. In een vandaag aan alle schuldeisers verzonden circulaire hebben de cura toren gevraagd of zij met een derge lijke regeling akkoord kunnen gaan. Tot nu toe hebben ongeveer 90 kredi- teuren zich bij de curatoren, mr. C. D. van Vliet en F. Haarbosch. aangemeld. Morgen verloopt de termijn van aan melding Het totaalbedrag der vorderingen is nog niet bekend. Vast staat in elk ge val dat de totale schuld van de N-V. Socrates en haar dochterondernemin gen kan worden gesteld op ruim 8 mil joen gulden. De heer Van Vliet deelde mede dat een groot aantal vorderingen door hem zal worden betwist. De grootste schuld eiser is de Amsterd amsche Bank met ruim zes miljoen gulden wegens ver leende kredieten. Daarnaast hebben zich enkele Zwitserse en Duitse banken als schuldeisers aangemeld. De Nederland se fiscus heeft een vordering van on geveer f 800.000 ingediend. De verifica tievergadering is vastgesteld op 3 maart 1961. Uit het onderzoek van de curatoren is gebleken, dat de Socrates-directeur Nic den Besten aan de rechtbank een gefingeerde balans heeft overgelegd. Daarop werd als actief een bedrag van ruim 30 miljoen aangegeven en een passief van 20 miljoen. Den Besten be toogde daarbij dat Socrates alleen reeds voor een bedrag van 24 miljoen gulden activa aan onroerende goede ren, waarvan byna negen miljoen uit onroerende goederen van de N.V.'s Am- stelstein en Lico, zou bezitten. Volgens mr. Van Vliet is evenwel gebleken dat de N.V. Socrates slechts een optie had op deze N.V.'s en geen aandelen. Het resterende actief was voor ruim de helft overgewaardeerd, zodat tenslotte slechts ongeveer zeven miljoen aan So- crates-activa in onroerende goederen zou overblyven. Rijkswacht in actie met waterkanon Hoewel de leiders van de socialistische vakbonden hedenochtend hadden aan gekondigd, dat tot de volgende week woensdag geen betogingen meer zouden worden gehouden, is het in Brussel toch weer tot demonstraties gekomen. De rykswacht heeft daarbij voor de eerste keer gebruik gemaakt van een „water kanon" om betogers voor het hoofdkan toor van de Sabena in de Belgische hoofdstad uiteen te dry ven. Terwijl voor de vierde achtereenvol gende dag stakers met spandoeken en anti-regeringsleuzen roepend door de Brusselse straten trokken, heeft Koning Boudewijn vanochtend zyn besprekingen voortgezet. Nadat hy gisteravond, enke le uren na zijn terugkeer van de (on derbroken) huwelijksreis premier Eys- kens in een spoed-audiëntie had ont vangen, pleegde de Belgische vorst van ochtend overleg met de voorzitters van de twee kamers van het Belgische par lement. Verwacht wordt, dat nog in de loop van vandaag ook politieke leiders tot besprekingen op het paleis zullen worden uitgenodigd. De voorzitter van de Belgische socialistische party, Col- lard, die vanmiddag een rede in Char leroi zou houden, heeft besloten in Brus sel te blyven. Hieruit wordt afgeleid, dat de Koning ook de mening van de oppositie zelf wenst te vernemen. Verhuur Het bestuur van Zuid-Hollands Land schap heeft medegedeeld dat het bezwa ren ontmoet om een zeker gedeelte van het boscomplex in eigendom der gemeen te te laten. Het bestuur is echter wel bereid om voor bepaalde noodzakelijke doeleinde na nader overleg een terrein gedeelte te verhuren aan de gemeente of de kasteel bewoners. Grond in de Zwanenburgerpolder Met de mening van de commissie om deze grond en die in de Hofpolder in eigendom der gemeente te houden, kunnen B. en W. zich verenigen. Op instigatie van de recreatie commissie uit de raad hebben B. en W. aan de recreatie advies commissie uit de burgerij eveneens gevraagd, welke denkbeelden zij had t.a.v. het gebruik van het bos uit een oogpunt van recreatie. Met be trekking tot dit uitgebrachte advies mer ken B. en W. op dat er ter secretarie m. i.v. 1 januari gratis wandelkaarten voor de inwoners der gemeente beschikbaar gesteld worden. Het uitgeven van wan delkaarten voor toeristen is bij het Zuid- Hollands Landschap nog in studie. Toegangsweg B. en W erkennen de slechte toe stand van de toegangsweg naar het zgn. witte bruggetje. Deze zal echter ver beterd worden wanneer de Beatrixlaan naar de burgemeester Ketelaarstraat wordt doorgetrokken, hetgeen binnen niet al te lange tijd verwacht kan wor den. Hertenkamp Tegen het stichten van een herten kamp staan B. en W. niet afwijzend. Zij geven er echter de voorkeur aan dit voor de toekomst in beraad te hou den, wanneer de eventuele behoefte aan een hertenkamp is gebleken en er meer mogelijkheid is om de daarvoor nodige investeringen te doen. Overdracht Met betrekking tot de overdracht van onderdelen der bezittingen „Huijs te Warmondt" stellen B. en W. voor de bezittingen bij vier notariële akten de finitief over te dragem»t.w. 1. de boerderij etc. aan de Burge meester Ketelaarstraat, de percelen wei land in de Hofpolder en in de Zwan^n- burgerpolder alsmede de percelen water door de heer A. Krantz en de erven van wijlen L. P. Krantz aan de ge meente Warmond: 2. het boscomplex met aangrenzend water en inliggend weiland en de por tierswoning door de heer A. Krantz en de erven van wijlen L. P. Krantz aan de stichting het Zuid-Hollands Land schap. 3. het kasteel aan de Gemeente War mond. 4. het voormalige koetshuis en de daarnaast gelegen arbeiderswoning aan de heer A. Krantz. PRINS EN PRINSESSEN NAAR OOSTENRIJK Prins Bernhard en de prinsessen Irene_ en Marijke zijn vanmorgen per regerings „Friendship" van Soesterberg naar Oostenrijk vertrokken. KON. GIPTEN VOOR TOLTÈN Koningin Juliana en Prins Bernhard hebben ieder een bedrag geschonken ten behoeve van de actie Toltèn. Lenstra niet bij de Oud-internationals (Van onze Haarlemse correspondent) Er is weer eens rumoer rond Abe Len stra. Dat zit zo: 6 weken geleden vroeg het bestuur van de voetbalvereniging H.F.C. aan de voetbalvereniging Ensche- dese Boys of men toestemming kon krijgen voor het meespelen van Lenstra in de nieuwjaars wedstrijd HFC-oyd in ternationals. Die toestemming kreeg HFC schriftelijk. Lenstra, die hetzelf ook plezierig vond mee te doen met zijn oud-oranje-makkers, zou dus spelen op 1 januari. Drie dagen voor de wedstrijd evenwel maakte Enschedese Boys de af spraak met Go Ahead om op nieuw jaarsdag een vrienschappelijke wed strijd te spelen in Deventer. Eén van de voorwaarden, die de Deventer club stelde was, dat Lenstra met Enschedese Boys zou spelen. En nu heeft het be stuur van Enschedese Boys de afspraak met HFC enkele dagen voor de wed strijd plotseling ongedaan gemaakt Uiteraard is het bestuur van HFC hierover nogal verbolgen en het heeft het bestuur van de Bovs onder ogen ee- bracht dat men zich ook uit zakelijke fatsoennormen aan de afspraak heeft te houden. Vanmiddag heeft het bestuur van HFC definitief bericht gehad dat Lenstra voor zijn eigen club dient te spelen en dus op 1 Januari niet naar Haarlem kan komen. Hij zal zondag vervangen wor den door de Haarlemmer Kick Smit, die reeds vele malen zijn krachten gaf aan het elftal van de oud-internationals. Het Leidsch Dagblad MEEST GELEZEN COURANT van Leiden en Omstreken. MARKTBERICHTEN ALKMAAR. 30 december Kaas markt. Noteringen: fabrieksedammer 1.90, Goudse volvette 2.06. Handel goed. WISSELKOERSEN Amsterdam 30 december. Londen 10.56%—10.57; Montreal 3 78% holm 72.86%—72.91%; Milaan 60.70%— 60.75%; Oslo 52.75—52 80; Lissabon 13.17—13.18% ;New York 3.76%—3.77v8 Parijs 76.84—76.89; Frankfort 90.35' 90.40%; Zilrich 87.55—87.60; Kopen hagen 54.63%—64.68%; Wenen 14.50—

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7