BURGEMEESTER WASSENAAR NAM AFSCHEID VAN RAAD Moskou zorgde voor een aangename verrassing... Mooi antiek beeld als dank voor loffelijk bundelend beleid Schoolhoofden zijn ongerust over velerlei onderwijsproblemen Nederlandse emigranten keerden na een maand naar Canada terug Morgen ondertekening van het Russisch-Duitse handelsverdrag DONDERDAG 29 DECEMBER 1960 Prof. mr. L. J. M. Beek vice-van de band tussen de ingezetenen on- president van de Raad van State, der,,ne:- een vertegenwoordiger van de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, burge meesters van verscheidene omlig gende gemeenten, o.m. van Den Haag en vele andere genodigden woonden gistermiddag in Wasse naar de bijzondere openbare raads vergadering bij, waarin officieel afscheid genomen werd van burf gemeester dr. S. F. A. C. M. baron van Wijnbergen. De burgemeester zelf presideerde deze vergadering, waarin achtereenvolgens het woord gevoerd werd door de loco-burge meester, mr. dr. J. Hazenberg en door de oudste van de fractievoor zitters, mr. dr. W. F. van Gunste- ren. Loco-burgemeester Hazenberg gaf in een afscheidsrede uitdrukking aan de gevoelens van weemoed en dankbaarheid bij dit afscheid. Het burgemeesterschap van Baron van Wijnbergen gedurende 22 jaren in Wassenaar kenschetste spr. in drie facetten: het voorzitten, het voor staan en het voorgaan. Het voorzitterschap van burgemeester Van Wijnbergen, zowel van de raad als Van het college van B. en W. kenmerkte tich door het feit, dat hij nooit de wer kelijke principiële verschillen heeft wil len verdoezelen, dat hij Iedere princi piële uiting volledig tot zyn recht heeft laten icomen, en dat de beraadslagingen zich kenmerkten door een goede toon, door een Juiste styi en door het ver eiste decorum. Het voorstaan van de be langen van de gemeente was geen een voudige taak door de bijzondere ligging van Wassenaar in het westen des lands en door de specifieke aard en structuur van de gemeente. Loffelijke houding Wat het voorgaan betreft herinnerde de heer Hazenberg aan de loffelijke hou ding van burgemeester Van Wijnbergen tijdens de Duitse bezetting, aan zijn voortdurende aansporingen om samen te werken in het belang van Wassenaar, aan zijn streven naar een versterking BLINDHEID DOOR VUURWERK De „Algemeene Nederlandsche Ver- eenniging ter Voorkoming van Blindheid' heeft gewaarschuwd, dat ieder jaar weer in ons land enige honderden gevallen van oogietsels veroorzaakt worden door vuurwerk. Een belangrijk percentage hiervan is ernstig en geeft blijvende gevolgen voor het getroffen oog. De vereniging meent, dat bjj vuur werk hoogstens gesproken kan worden van zeer gevaarlijk en minder gevaar lijk en acht het haar plicht te waar schuwen tegen het afsteken van vuur werk, zonder het nemen van de nodige veiligheidsmaatregelen voor betrokkenen en publiek. Premier Ben Goerion van Israël zou willen aftreden In politieke kringen in Israël doen sinds enige dagen geruchten de ronde als zou premier Ben Goerion voorne mens zijn zich gedurende enige tijd uit de staatszaken terug te trekken. Ge noemde kringen en ook de pers leggen verband tussen dit voornemen en een kortgeleden tussen de premier en enkele leden van het kabinet gerezen conflict over een onderzoek tegen de vroegere minister van Defensie Lavon. die ervan was beschuldigd in 1954 voorbarig op dracht te hebben gegeven tot een be paalde veiligheidsoperatie. Dit conflict zou zo hoog zijn opgelaaid, dat de mi nister van Buitenlandse Zaken mevrouw Golda Meir met aftreden zou hebben ge dreigd. Ben Goerion zou bijzonder ver ontwaardigd zijn geweest over de hou ding van enkele leden van het kabinet, die evenals hy zelf tot de Mapai-party behoren. Overigens meent men, dat Ben Goe rion, als hij ziin plan doorzet, niet lan ger dan tot begin maart afwezig zal zijn, omdat dan het proces tegen Eich- mann vermoedelyk zal beginnen. Als drager van overheidsgezag heeft Baron van wynbergen nooit geschroomd te getuigen van de fundamentele begin selen van zyn diepe geloofsovertuiging In zijn dankwoord betrok de heer Hazenberg ook mevrouw Van Wijnber gen. die in het openbaar en in het ver borgene het hare gedaan heeft voor het welzijn van de burgerij en de in nood verkerende enkeling. Hechte band Mr. dr. W. F. van Gunsteren sprak namens de raad woorden van dank voor de wijze, waarop de burgemeester aan het werk van de raad leiding heeft ge geven. Die leiding kenmerkte zich in de eerste plaats door het oogmerk, iedere nuance onder de meningen in de raad duidelijk uit te laten komen. Verder in een streven om zo mogelijk de gehele raad achter een besluit te krijgen. Daar door heeft de scheidende burgemeester de verschillende politieke groeperingen ertoe gebracht meer te zoeken naar wat verbond dan naar wat gescheiden hield. Antiek beeld De leden van de raad zijn burge meester Van Wijnbergen bijzonder dankbaar voor die leiding, die de leden van de raad nader tot elkan der bracht. Namens de raad bood spr. de burgemeester en mevrouw Van Wijnbergen een fraai antiek beeld voor de tuin aan. En nadat de heer Van Gunsteren zich met een warm woord van dank tot me vrouw Van Wijnbergen had gericht, be sloot hij met de wens, dat de verdere weg van de burgemeester en zyn echt genote met zegen en in vrede zal mogen zyn. Burgemeester Van wynbergen sprak daarna een dankwoord tot de leden van de raad, waarmee het altijd goed samen werken was, tot de wethouders, onder wie steeds een volkomen openheid en een geest van vertrouwen heeft geheerst, tot de gemeentesecretaris. Gesel van de woningnood De burgemeester wilde graag instem men met de lofzang op Wassenaar. Maar niet vergeten mag worden, dat het Was senaar van 1960 nog steeds gebukt gaat onder de gesel van een grote woning- Als dank voor al hetgeen de bur gemeester voor Wassenaar heeft gedaan ontvangt hij uit handen van mr. dr. W. F. van Gunsteren een fraai antiek beeld voor de tuin. Links de burgemeester en zijn echtgenote. (Foto L.D./Holvast) nood, die velen een mateloos verdriet be zorgt. Wassenaar, aldus de scheidende bur gemeester, is bijzonder te prijzen om zijn burgerzin, die bij vele gelegenheden ge toond werd. De burgemeester dankte de heer Ha zenberg, die hem op voortreffeiyke wyze heeft vervangen. En hij besloot zijn dankwoord met de bede, dat God de ge meente en haar inwoners zal blijven zegenen. ZIJ STALEN HONDERD BROMFIETSEN De centrale recherche te Amsterdam heeft twee mannen aangehouden, die ervan worden verdacht zich gedurende de laatste drie maanden schuldig ge maakt te hebben aan heling van een kleine honderd bromfietsen. Een hun ner, een 79-jarige man is al tientallen keren met de justitie In aanraking ge weest en heeft klaarblijkelijk een voor keur voor „brommen": hij heeft reeds meer dan 32 jaar gevangenisstraf achter de rug. De ander, een 39-jarige plastic- bewerker, was nog nooit met de politie in aanraking geweest. Beide verdachten zyn gearresteerd in hun woningen, resp. In Amsterdam oost en zuid. De mannen maakten er een gewoonte van de bromfietsen, nadat zij deze van de dieven hadden overgenomen, zodanig te veranderen, dat het voor de eigenaars welhaast onmogelijk was hun bezittin gen te herkennen. Beiden zullen voor de officier van Jus titie te Amsterdam worden geleid. Hillary gelooft niet aan de „sneeuwman" (Van onze Londense correspondent) Sir Edmund Hillary, de bedwinger van de Mount Eve reet en leider van de hui dige wetenschappelijke Himalaja-expe ditie, die met een schedel, welke aan een „yeti" wordt toegeschreven, Chicago. Pa rijs en Londen heeft bezocht, heeft giste ren by zyn terugkeer naar de Himalaja gezegd, dat hy gelooft dat er een lo gische verklaring is voor het yeti-ver- schynsel. Hij is namelyk van mening dat de grote afdrukken in de sneeuw, welke er als een voet uitzien en die totnutoe werden toegeschreven aan de yeti, waar- schyniyk afkomstig zyn van kleine die ren. Zijn theorie is dat de zon de sneeuw rondom de afdrukken heeft gesmolten, zodat ze afkomstig leken van een veel groter dier. Hij vond ook dat er veel te veel aandacht is geschonken aan onbe trouwbare verhalen van dorpelingen. Tenslotte verklaarde hy dat vollediger rapporten van de deskundigen dienen te worden afgewacht. Belkccem wijst voorstellen van De Gaulle van de hand „Er zijn twee manieren om de Alge rijnse kwestie te regelen: de oorlog, die het bevrijdingsleger tot het eind wil voortzetten of onderhandelingen op ba sis van gelijkheid tussen de Franse re gering en de voorlopige Algerijnse rege ring", aldus heeft Belkacem Krim, vice- premier en minister van Buitenlandse Zaken van de „Voorlopige Algerynse re gering" ln Cairo verklaard. Belkacem zei, dat zyn regering niet om nieuwe onderhandelingen zal vragen. Frankrijk zou dit moeten doen. De minister wees de voorstellen van president De Gaulle, vervat in het wets ontwerp, dat 8 Januari aan een referen dum zal worden onderworpen, af. De oplossing van de Algerijnse kwestie be rust volgens Belkacem op een referen dum over de zelfbeschikking, georgani seerd onder auspiciën van de Verenigde Naties. Hy drong er bij alle Arabische landen op aan, him betrekkingen met Frankryk te verbreken tot dat Frankrijk zich met dit laatste voorstel verenigt. Advertentie -f u a Binnen 24 uur van uw griep afl Huil taak is in deze tijd bijzonder zwaar De voorzitter van de Vereniging van hoofden van scholen, de heer J. W- Harting, heeft op een gistermiddag in Utrecht gehouden vergadering van deze vereniging uiting gegeven aan zijn be zorgdheid over tal van problemen die het onderwijs raken. Hij noemde de toestand by het U.L.O.- onderwijs meer dan precair. „De stroom van leerlingen", zo zei hij", is vaak zo groot, dat verscheidene ULO's zich genoodzaakt zien om toelatingsexamens te houden en dat, alsus de heer Har ting, terwijl al zovele jaren aandrang uitgeoefend wordt om een wetswijzi ging te krijgen, waarby het admlssle- examen voor het MO en het VHMO wordt afgeschaft". Daarnaast heeft de minister toege staan, dat mensen die studeren in of enige kennis hebben van een ULO-vak daarin tydelyk aan ULO-scholen mo gen lesgeven. Ook uitte hy kritiek op de benoeming van ULO-hoofden. „Het is", zo zei hij, „reeds herhaaldeiyk voor gekomen dat tot hoofd van een ULO- school eenvoudig iemand benoemd werd alleen om het feit, dat hij een akte wiskunde LO bezat, zonder dat speciale aandacht geschonken werd aan even tuele capaciteiten voor het hoofdschap. De heer Harting noemde dit een deni- gratie van het hoofdschap. Hy deelde voorts mede dat in 1961 het Muloverbond voor het eerst type examens zal afnemen. Voorts sprak de heer Harting zUn ernstige bezorgdheid uit over het zang onderwijs op de scholen. „Er wordt niet of althans weinig meer gezongen", zo zei hij, terwyi eveneens weinig aan dacht besteed wordt aan het onderwijs in kennis der natuur en tekenen. Be zorgd toonde de heer Harting zich ook over het tekort aan gymnastieklokalen en leerkrachten. Vele kinderen ontvan gen bijna nooit onderwijs in lichame lijke oefening, omdat een goed geoutil leerd lokaal eenvoudig ontbreekt. De heer Harting noemde de taak van een hoofd van de lagere school in de huidige tyd byzonder zwaar. Het aan tal beschikbare tydelyke krachten wordt steeds minder, terwijl ook het aantal gehuwde vrouwen, dat zich voor een tijdelijke betrekking beschikbaar stelt onvoldoende biykt te zyn. Sprekende tenslotte over de arbeids tijdverkorting zei de heer Harting, dat het aantal bedryven dat in 1961 hier toe zal overgaan bijzonder groot is. Het onderwys zal, naar zyn mening, zeker gedwongen worden zich hierbij aan te passen. Dat de vrye zaterdag er voor de scholen zal komen, lijkt de heer Harting een uitgemaakte zaak. Belang- ryk noemde hy de vraag of ^e tijd zal moeten worden ingehaald en hoe. Volgens hem terecht, sclujnt nergens overwogen te worden hiervoor de vrye woensdagmiddag te gebruiken. Deze on derbreking, aldus de heer Harting, kan door kinderen en leerkrachten niet ge mist worden. Ook zag hy geen oplos sing in de verlenging van de overige schooltijden. De heer Harting meent niet dat er schade aan het onderwys berokkend wordt door vermindering van het aantal lesuren. Er zyn zo zei hy, Joodse kinderen die zaterdags nooit on derwys ontvangen en zij komen nooit achter. Volgens de heer Harting zal de minister zijn eis van 1040 schooluren moeten laten vallen. BELASTINGVERLAGING OP SIGARETTEN Met het oog op het feit. dat op 1. januari as. de tydelyke verhoging van omzetbelasting op sigaretten vervalt, deelt de Stichting Sigarettenindustrie mede, dat het niet mogeiyk is gebleken voor die datum een definitief standpunt te bepalen ten aanzien van de vraag, op welke wyze deze belastingverlaging ten goede moet komen aan industrie en ta- bakshandel. Hangende het nog verder te voeren overleg is van de zyde van het ministerie van Economische Zaken aan de industrie verzocht per 1 jan. 1961 de inkoopprij zen voor de handel te verlagen met de tot dusverre door de industrie in uitzicht gestelde 12 cent per 1000 sigaretten. K. ter Laan erelid Ned. Volkskundig Genootschap De heer K. ter Laan, oud-Kamerlid en oud-burgemeester van Zaandam ls in de jaarvergadering van het Nederlands Volkskundig Genootschap tot erelid be noemd. De heer Ter Laan, schrijver van tal van werken op volkskundig gebied, waar van wel het voornaamste is het Nieuw Groninger Woordenboek 1929 (2e dr. 1952), daarnaast folkloristisch woorden boek (1949), Groninger overleveringen, Groninger volksverhalen enz. was, sedert de oprichting kort na het einde van de oorlog voorzitter van het Nederlands Volkskundig Genootschap. Eind 1959 trad hy als zodanig af. De heer Ter Laan wordt ln 1961 90 Jaar. Hy is nog steeds zeer actief op volkskundig gebied. „Ziï Nederland arbeidsmarkt veel ruimer" Gisteravond zjjn van Schiphol 99 Nederlandse emigranten, die in ons land de decembermaand hebben doorgebracht en er Kerstmis hebben gevierd, naar hun haardsteden In Canada teruggekeerd. Zij zullen dus in hun tweede vaderland het oudejaar uitluiden. Hoewel zy byna allemaal opgewekt naar Canada terugkeren, al waren zy biy weer eens hun geboorteland te heb ben bezocht, waren zy het er over eens. dat de Nederlanders een te rooskleurige indruk hebben van de mogelijkheden, die Canada aan emigranten biedt, zy achtten het zelfs belangrijk, dat dit eens duidelyk werd gezegd. „In Canada heerst op het ogenblik een vry ernstige werkloosheid", zo ver telde de heer L. C. Smit. die bijna acht jaar geleden naar Canada ging. voor zien van Nederlandse machinistendiplo ma's. die hem daar van geen enkel nut bleken te zyn. „Ik moest cr weer met de kolenschop in myn handen beginnen", zei hy. „en pas kort geleden ben ik er in geslaagd het Canadese diploma voor machinist te behalen". Volgens hem geldt dat voor vrijwel alle vaklui: hun diploma's zyn er waar deloos. Zij moeten van voren af aan beginnen. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 29 december. Leidse Coöp Groente- en Fruitveiling. Prijzen per 100 kg: andijvie 50-85. kroten 8-12. Idem gekookt 15-25, boerenkool 27-45, rode kool 10-14. groene kool 25. prei 25-35. spinazie 63.70, stoofsla 80-60, spruiten 26-48. uien Picklers 18.10. drielingen 11.50, middelfijn 13.80, mlddelgrof 14.20, grof 12.00, was- peen 25-30, witlof 36-100; per 100 stuks: knolselderio 14-30. Bla 10-21.80. AALSMEER. 28 december. C.V. Cen trale Aalsmeerse Velling G.A. Gerbera per stuk 90-140. Bouvardia 25-43. Euphor bia 100-160. Calla 110-180. Forsythia 60- 110, Prunus Triloba 65-110, Amaryllis per kelk 50-85, Seringen: Stepman 4 kop per stuk 90-180. 2 kop 55-00, Legray 4 kop 40-65. 2 kop 35-47, Fresia per bos 150-220 „In Nederland li de arbeidsmarkt op het ogenblik veel ruimer", vervolgde hij. „Wie het hier kan uithouden, doet er beter aan in Nederland te blijven". Desalniettemin zou hy er niet aan denken naar Nederland terug te keren. Nu hy zich met zyn vrouw eenmaal in Canada een bestaan verworven had. voelde hy zich daar gelukkig by. „Je leeft in Canada veel vrUer dan ln Ne derland", zo meende hy. Dank zij de Nederlandse Emigranten bank kon de speciale vlucht naar Ne derland met een toestel van de KLM georganiseerd worden. Op 1 december vertrok de groep van Toronto en gister avond, 28 dagen later, werd de terug reis aanvaard. Het was de eerste char tervlucht, die ooit door een Nederlandse organisatie in Canada werd voorbereid. Het vliegtuig was volkomen volgeboekt en de passageprijs kon daardoor beperkt i worden tot 225 Canadese dollars voor een 28-daarse retourvlucht. Dat kwam neer op f 870.per persoon, een aan- zienlllk lager bedrag dan het normale tarief. Melkprijs één cent omhoog; koffiemelk onveranderd Het ministerie van Landbouw en Vis serij brengt in herinnering, dat de prijs van de consumptiemelk als gevolg van de verhoging van het vetgehalte met in gang van het nieuwe jaar 1 cent per liter zal worden verhoogd. Overeenkom- stik het advies van het Produktschap voor Zuivel heeft de minister van Landbouw en Vissery de heffingen op koffiemelk en room vooralsnog onge- wyzigd gelaten, zodat de prijzen van deze melkprodukten voor de consument per 1 januari 1961 geen wyziging zullen ondergaan. „BLOEMENDAEL" IN MAART NAAR JAPAN? De Japanse Walvisvaartmaatschappij „Nittoh" heeft bekendgemaakt, dat de Japanse regering de aanvraag van de rederij voor een deviezenvergunning tot aankoop van de „Bloemendael" het vroegere fabriekschip van de Ned. Mij. voor de Walvisvaart, heeft goedgekeurd. Men verwacht dat het vaartuig in maart 1961 naar Japan zal worden over gebracht. De gecontracteerde prys was ongeveer 450 miljoen yen. Het schip is bestemd om deel te nemen aan de wal visvangst in het centrale en noordeiyke deel van de Stille Oceaan. Het vorenstaande werd in grote trek ken door de directie van de Ned. My. voor de Walvisvaart ln Amsterdam be vestigd. Vermoedelijk onder druk van Amerika (Van onze correspondent in Bonn) De Sovjet-Unie verraste giste ren de Westelijke wereld met een onverwachte en aangename geste, waarvan men overigens maar moet afwachten wat er nog achter steekt! De Russische ambassadeur in Bonn. Smirnof, stapte namelijk gisterochtend naar de Westduitse staatssecretaris van Buitenlandse Zaken Van Scherpenberg vervolgens naar Bondskanselier Adenauer. In korte gesprekken konden daarop de Russische be zwaren tegen de ondertekening van het Russisch-Westduitse han delsverdrag voor de periode 1961 1963 opgehelderd worden. Mor gen zal het verdrag, dat op 1 januari ingaat, door Smirnof en Van Scherpenberg worden onder tekend. Uitermate tevreden toonde men zich gisteravond te Bonn over deze goede afloop van het langdurige Russisch- Duitse handelsoverleg. Zyn eerste cli max vond dit overleg in de avonduren van 12 december Jl.: toen droegen de boden van het Westduitse departement van Buitenlandse Zaken reeds de cham pagne de zaal binnen, waar de Russische onderminister van Handel Borlsow en de ambassadeur Smirnof en de Duitse staatssecretaris Van Scherpenberg de tekst van het verdrag zouden onderte kenen. Toen Van Scherpenberg evenwel vlak voor de ondertekening eiste dat Borisow en Smirnof een Westduitse brief over de verhouding van Beriyn tot het handelsverdrag zouden accepteren, zel den de Russen gedecideerd neen. In het handelsverdrag voor de periode 19581960 staat ook niets vermeld over West-Berlyn. De handelspraktyk is evenwel dat West-Beriyn ln het goede renverkeer tussen West-Duitsland en de Sovjet-Unie tot Westduits grondgebied wordt gerekend en dat dus Westduitse fabrieken goederen naar Rusland kun nen exporteren die in hun Westberlynse filialen zijn gemaakt. In overleg met de oppositie te Bonn en met de westberlynse regering besloot de Westduitse regering ditmaal anders te handelen. ZU eiste dat de Russen een brief zouden accepteren, waarin open- lyk, maar overigens zeer rustig gefor muleerd. werd verkondigd dat West- Beriyn deelgenoot zou zyn van het Duits-Russische handelsverdrag. Dat vonden de Russen op 12 december een reden om zonder verdrag naar Moskou terug te keren. Aftocht geblazen Men neemt nu aan dat Van Scher penberg en Adenauer Smirnof nogmaals hebben verklaard hoe de Westberlynse positie is en dat 8mirnof ditmaal niet neeft tegengesputterd. Dat wil zeggen dat hy zou hebben beloofd, de West duitse mening te zullen doorgeven aan zyn regering te Moskou. Daarmee is de kous af! Want, door niet te ontkennen dat West-Beriyn, althans voor de Duits- Russische handel, deel van de Bonds republiek is, accepteren de Russen althans voor dit verdrag! de Duitse zienswyze. In Bonn acht men dit een zeer goede tyding en een uitstekend begin van het Jaar 1901. De Duits-Russische handel zal nu op 1 Januari normaal verder kunnen gaan. De Russen zien er van af om het Incident van 12 december op te blazen tot een politiek geschil, zy bliezen in feite de aftocht, hoewel zU de gelegen heid hebben gehad om opnieuw inzake West-Beriyn hoog van de toren te bla zen. Zy vermeden het met andere woorden nieuwe spanningen in het leven te roepen. Nu vast staat dat Kroesjtsjef uit ls op nieuw topoverleg, in het byzonder met de nieuwe Amerikaanse president Kennedy, ls er de Russen veel aan ge legen, de Amerikanen gunstig te stem men. Daarvan hebben de Amerikanen geprofiteerd door de afgelopen twee we ken via diplomatieke wegen de Russen aan te manen zich de komende maan den rustig te houden, ln het bijzonder inzake Beriyn, en Kennedy niet temid den van een baaierd van politieke span ningen aan de macht te laten komen. Cyclamen 100-160. Anjers: rood per stuk 40-75. roze 40-71, wit 30-55. Orchfd Beau ty 30-51. Rozen: Better Times 40-65, Ro- selandla 40-66, Parel van Aalsmeer 00-135. Geh. Dulsberg 100-155, Towny Gold 95- 145, Mad Ofman 40-70, Baccarat 125-185, Mbntezuma 40-62, Stokman 40-75, Floria- de 30-51, New Yorker 45-80, Carol 35-06, Pink Sensation 90-135, GOUDA, 29 december. Kaasmarkt Op de kaasmarkt te Gouda zyn heden 15 partijen kaas aangevoerd. Eerste kwaliteit noteerde f 2.13 tot 2.18, tweede kwaliteit f 2.07 tot 2.12, alles per kg. De handel was kalm KATWIJK AAN DEN RIJN, 28 dec. Groenteveiling: waspeen Al 5.00-7.10, A2 4 00-6.30. BI 4.70-5.80. B2 2.40-2 80. C2 2.30, alles per kist, boerenkool 32 00-35,00. groene kool 16.00-18.00, rode kool 6.00- 15.00. uien per kist 1.80-3 50, andijvie 50.00. knolselderle per 100 St. 11.00-14 00, witlof 56.00-72.00, spruiten 21.00-48.00 Aanvoer waspeen 45.000 kg. waarvan 15.000 kg voor export werd verkocht. LISSE, 28 december. Oladlolenvelllng De aanvoer was niet zo groot als de vo rige week. De meeste soorten werden vlot verkocht en de steming was beter dan dan de vorige veiling. De maten 14-op gingen over net algemeen goed weg en hielden goed prijs. GLADIOLEN 14/op 12/14: Acca Lauron- tla f5.85 f3.15, Albert Verwey 4.20 4 10, Alfred Nobel 4 85 3.20, American Express 3.60 1.20, Are de Trlomphe 3 90 2.00, Ben- iamln Britten 6.3 65, Clrce 6 25 5.10. )r. Fleming 5.60 4 60. Firmament 6 10 4.80 Gen. Elsenhower 4.60 3.30, Johan van Ko- nvnenburg 6.60 3 80. Lavender Dream 9 40 6 10, Lustige Wltwe 7.50 5.30, Memorial Day 4.60 2.40, Morning Kiss 5.20 5 10. Nieuw Europa 9 20 5.10. Paudlon 7.5 20. Red Fox 4.35 2.75, Ruffled Champion 9 60 8.10, Salman's Glory 6.50 4.10. Scarlet Lea der 8.50 5 40, Silhouet 4.20 2.60, Sneeuw- rinses 4.20 2.80, Spie and Span 4 75 3 40, potllght 9 6 40, Vlnk's Glory 4.60 3.05, Winston Churchill 6.60. ROELOFARENDSVEEN. 28 december. Bloemenveiling: Blauwe Druifjes 17-28, Fresia's 58-97, Narcissen: Early Glory 58- 87. Magnificence 65-68, Carlton 80-90. Buxton 63-66, Am. Glorie 80-83. Tulpen: Krelage 93-118. HUdegarde 112-117, Early Queen 100-111, Roze Copland 141-175, v. Eerden 140-145. White Sail 113-126. Pre ludium 116-123, Plerson 100-105. Troschry- santen: 91-181 per bos: Am. Anjers: Sim rood 28-47. Sim roze 21-56, O. J. Sim 28- 30. Fanfare 27-44, Brenner 26-38. Rozen 21-96 per stuk. RIJNSBURG, 28 december. Bloemen veiling Flora. Tulpen: Roland 140-145. Copland 145-160, Lustige Wltwe 145, White Sail 125-130, Preludium 125-130. Krelage 115-125, Winter Gold 140-145, Victorlne Max 140-145, Silver Triumph 1.70.Hllle- garde 125-135. Golden Harvest 150-165 per bos. El toreador (bol) 13.00. Due de Berlin (bol) 11.00, Krokus: (blauw) 7.10 per 100 Narcissen: Hellc>6 60-70, Golden Harvest 100-110. Carlton 80-85 per bos. Hyacinten 1 Pink Pearl 28-30, Anne Marle 80-30, Jan Bos 36 per stuk. RIJNSBURG. 28 december. Groente- velling: boerenkool 20.00-32.00 per 100 kg, gele kool 5.00-8.00, rode kool 6.00-11 30, groene kool 11.70-15.50, waspeen 21.00- !5.00, knolselderle 0 30-2340 per 100 st TER-AAR. 28 december. Groentevel- ing: witlof 1 50-67, ld. 2 39-49, ld. «fw. 17-38, ld. stek 7-38. rode kool 8-9. groene kool 15-18, spruiten 36-47, ld. afw. 17, prei 25-28, ld. B 15, tomaten A 82-83, ld. B 92. ld. C 60-73, ld. afw. 28-40, uien 10- 11. alles per kg, knolselderle 15 per stuk, boerenkool 1.20-1.70 p. kist. Peren: Louw- tjesperen 10 per kg. HAAL OP AUTOSNELWEGEN NOOIT RECHTS IN Het blijkt de A.N.W B herhaaldelyk dat sommige weggebruikers er geen been in zien op een autosnelweg aan de rech terzijde een voorligger ln te halen. Zij worden daartoe min of meer uit gelokt doordat deze naar hun mening ten onrechte te lang van de linker rij strook gebruik maakt. De achterryders verliezen hun geduld en willen door rechts te passeren ontkomen aan de be lemmering, die zy op hun weg tegen komen. Dit is evenwel in het verkeer een volkomen ontoelaatbare handeling die levensgevaariyk en dus ook verbo den is.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 11