BLOEMEN MET KERSTMIS tl Tegenslag bij eerste grote film Een nieuwe president, een nieuwe sport Amateurs kampten in Noordwijk om plaats in de finale Hosier Familie Kennedy houdt vooral van zwemmen en paardrijden DONDERDAG 22 DECEMBER 1960 Nu ook7^4 r Kinder- S ASPIRIN I met een speciaal aange paste dosering voor uw kind. Met vruchten- smaak en veilig- heidssluiting. niet meer en niet minder Is al voldoende om u snel en krachtig K van uw pijn af M te helpen. ASPIRIN is niet te overtreffen. Zo tegep Kerstmis maakt men het huis zo gezellig mogelijk. De bloemist heeft de laatste weken zijn beste beentje voor gezet en hij heeft allerlei aardige bloem- stukjes in voorraad; dure en minder kostbare. Ga maar eens bij hem kijken; hij heeft beslist wel wat voor u. Handige men sen maken tegenwoordig vaak zelf iets: ook het schikken en verzorgen van bloemen in huis wordt steeds belangrijker. Op hoogtijdagen is de huisvrouw dus druk in de weer. Natuurlijk: de tafel moet een feestelijke aanblik hebben en u hebt beslist in de kast wel een paar schaaltjes staan, welke dienst kunnen doen. Ze kunnen door de bloemist gevuld worden met bloembollen; er zijn nu volop rode tulpjes en witte hyacinten en die doen het al lerliefst in zo'n schaaltje. U kunt het zelf ook wel doen, doch dan zal men vochtige aar de in de schaaltjes moeten doen. De bollen moeten nu voorna melijk van het water leven. In Kerststukje zo'n schaaltje behoeft men niet zoveel bollen te poten. Als er drie of vier in staan, is dat al ruim voldoende en dan kan men het verder aanvullen met wat takjes sparregroen. Vergeet vooral de rode beshulst niet; die doet het tussen die witte hya cinten was best. Verder kunt u het nog afwerken met wat propjes wit IJslands mos; de bloemist heeft dat ook wel in voorraad. Als men liever rode tulpjes heeft inplaats van witte hyacin ten, zal men daarvan ook veel plezier hebben. Zet ze echter vooral niet in de volle zon; ze bloeien en het is veel aardiger als ze gesloten blijven. Aardige versieringen kunnen met enkele takken sparregroen ook boven de deur aangebracht worden; het mogen zelfs kale takken van de larix zijn. Ook de mistletoe zal het boven de deur nog altijd prima doen; vooral als er jongelui zijn, moet men zich dit aardige kerstgebruik niet laten ontgaan. G. Kromdjjk In Eindhoven werd gisteren het huwelijk voltrokken tussen Sylvia Philips, dochter van de vice-presi dent van het Philipsconcern. ir. FJ. Philipsen de Amsterdamse student Herbert ran Werkhoven, zoon van de vroegere directeur van de Maggi-f abrieken. Het bruids paar bij het verlaten van het stad huis. Willy Haibel stormt geagiteerd de kamer binnen, terwijl Hans El- wespök verbaasd opkijkt van zijn etensbakje. Dit is een van de scènes uit Jean Dewevers film „Les hon neurs de la guerre". Jean Dewever - een nieuwe naam op de lange lijst van jonge Franse regisseurs. Deze ex-assistent kreeg de Louis-Lumièreprijs voor een korte film over „La crise du loge ment". „Les honneurs de la guerre" is zijn eerste grote film. Dewever is thans met de buiten opnamen nog bezig. Een jaar gele den maakte hij zijn eerste opna men in het departement Deux-Sè- vres. Daarna nam hij zijn camera op en stapte in de richting van Avignon. Nu is hij terug in de om geving van Pacy sur Eure, waar hij de laatste hand legt aan de opna men voor zijn film, waarin dertien Franse en vijftien Duitse acteurs meespelen. „Les honneurs de la guerre" geeft een dag in augustus van 1944 in een dorpje in Frankrijk te zien. Duitse soldaten willen zich overge ven, terwijl de Franse burgers reeds vrolijk de bevrijding vieren. Twee parallellopende handelingen, maai de hoofdpersonen ontmoeten el kaar nergens. Alleen de camera heeft toegang tot beide zijden van de barricade. Overigens heeft Vrouwe Fortuna Jean Dewever wel in de steek ge laten bij zijn eerste grote film. Van de kusten van de Atlantische Oce aan moest hij wegvluchten voor de regen. Aan de zuidkust, in de Pro vence, ivas het al geen haar be ter, want nauwelijks in de omge ving van Avignon aangekomen viel daar het regenwater met bakken uit de hemel. Toen maar weer wat hogerop gegaan, naar Pacy sur Eure, waar inmiddels de zon was gaan schijnen. Maar nauioelijks ivas hij daar goed en wel aangeko men of het begon weer te gieten Maar deze sombere weersomstan digheden hebben niets te maken met de indruk, die men krijgt, dat bepaalde stukken van de film wat donkerder zijn dan andere. Dat is inderdaad zo. Dewever heeft met opzet zijn film in twee tinten ge houden. Hij wil zodoende de twee parallellopende handelingen ster ker doen uitkomen, waarbij hij het verschil in karakter nadrukkelijk heeft willen accentueren. 1 KIJK-INDIE DER EEN r P£LT|60? Overweldigende belangstelling In „De Beurs" organiseerde het actie comité „Bouwfonds Crescendo" de derde amateurwedstrijd. Ook deze avond ge noot een overweldigende belangstelling. Dagen tevoren was de zaal reeds uit verkocht. Er kwam dus weer heel wat in het laatje van Noordwijks oudste mu ziekkorps. Nadat de voorzitter van het comité, de heer J. Choufour sr, allen had verwel komd, verschenen de amateurs op de planken. Zij werden door mej. R. de Jong aan de zaal gepresenteerd. Haar charmante en geestige introducties smeedden het optreden der verschillende groepen aaneen tot een zorgvuldig op gesteld en afgerond geheel. Dank zij de uitstekende organisatie van mevrouw G. de Jong-Rijnders had ook deze ama teurwedstrijd weer een vlot verloop. Wat de amateurs op deze avond brachten variërend van de moderne, luchtige muze tot het licht-klassieke genre stond op een zeer behoorlijk peil. Natuurlijk waren er glanspunten. Een ervan was het optreden van de tenor Kuiters uit Leiden. „Granada" werd fraai gezongen, evenals nog enkele nummers. De heer Kuiters behaalde hiermede het hoogste aantal punten van de wedstrijd (41.9) en een gouden me daille als eerste prijs. Met 01 punt ver schil werd hij gevolgd door Los Marac- cas uit Noordwijk. die met hun Zuid- af rikaanse liedjes en eitaarbegeleiding een enorm succes oogstten. Deze groep verwierf ook een gouden medaille als eerste prijs. Een tweede prijs kregen de Baby Times uit Alphen aan den Rijn met 40,7 punten. Hun zang werd bege leid door The Gold Stars uit de bad plaats, een stel knapen, die met hun Hollandse liedjes bijzonder aardig voor de dag kwamen. Drie dames uit Noord wij kerhout zij noemden zich de To- neijos paarden charme en gratie aan voortreffelijk zang- en gitaarspel. Daar voor zagen zij zich met 40,6 punt even eens een tweede prijs toegekend. Op de derde plaats kwamen de bariton Koos Rietmeijer uit Noordwijk (40,3) en de Suars Ambon, een Hawaiïan-band uit Boskoop (40,2 pnt). Rietmeijer toonde zich een voortreffelijk vocalist. Zeer verdienstelijk bracht hij „Victoria und ihr Huzar" en The Holy City" ten ge hore, op de piano begeleid door Kees van der Togt. Van de overige deelnemers noemen wij nog de Jorita's, een viertal jonge meisjes en „The Dynamiet Rockers", die met veel vaart en vuur rock and rollmuziek liet horen en daarmee veel bijval oogst ten van de stampvolle zaal. De jury bestond ditmaal uit de heren N. van Ammers, J. Koemans, G. Scheur, water, A. Barmentlo en A. de Jong, als mede de heer B. C. Hooyberg als voor zitter. Namens het actie-comité dankte de heer Choufour de dames De Jong en de jury. Op 7 januari a.s. vindt in het Casino de finale plaats. De prijswinnaars van deze wedstrijd zullen dan uitkomen te gen de besten van de beide vorige avon den. v'y, t (Van onze Amerikaanse correspondent In de westelijke vleugel van het Witte Huis is een prachtig zwem bad. Franklin Roosevelt heeft dat laten bouwen. Hij had kinderver lamming gehad en voor hem was zwemmen de beste sport. Hij en later ook Truman heeft veel van dat zwembad gebruik ge maakt. Maar Eisenhower hield niet van zwemmen. Wanneer de Ken nedy's hun intrek nemen in het Witte Huis. zal er weer druk ge zwommen worden. De president is zelf aanvoerder geweest van de zwemploeg van de Harvard-universiteit en één Ameri kaan heeft wel bijzondere reden om er zich over te verheugen dat Ken nedy zo goed kan zwemmen: dat is Patrick H. McMahon, de matroos, die hij vijf kilometer ver door de zee heeft gesleept, toen hun schip in de oorlog in tweeën was ge broken. Ook de tennisbaan, ten zuiden van het Witte Huis, is sinds lang niet door een president gebruikt. De baan is aan gelegd door Theodoor Roosevelt, in het begin van deze eeuw. Deze Roosevelt was een echt buitenmens en hij heeft veel gedaan voor het behoud van na tuurschoon in Amerika. Kennedy speelt graag en goed en ook die tennisbaan zal wel weer in ere worden hersteld. Truman pokerde varend Franklin Roosevelt en Truman heb ben veel gebruik gemaakt van een vrij groot marineschip, het jacht U.S.S. Wil liamsburg. Dit schip was ongeveer tach tig meter lang en Truman voer al pokerspelende nogal eens naar zijn vakantieoord in Key West (Florida). Eisenhower, die tenslotte veertig jaar in het leger is geweest, voelde niet voor dit vaartuig. Hij schafte het af, omdat hij er een symbool in zag van te grote luxe. Dat betekende een besparing van 75.000 dollar per jaar, maar later liet hy voor een bedrag van 200.000! een kleiner schip opknappen. Dit vaar tuig was slechts dertig meter lang en hij noemde het Barbara Ann naar zijn kleindochter. Veel heeft hij er niet mee gevaren. Golf is nu eenmaal Eisenho wers sport bij uitstek. Die Barbara Ann heeft men wel Eisenhowers drijvende kleedkamer ge noemd. In de zomer van 1957 gebruikte hij het scheepje om bij Newport naar de golfbanen te varen en onderweg kon hij zich dan verkleden en een douche nemen. Grootvader Eisenhower is ken nelijk zeer op zijn kleindochter ge steld. Het eenvoudige buitenverblijf in de Catoctin-bergen (anderhalf uur ten noorden van Washington, wanneer men per auto gaat), dat Franklin Roosevelt Shangri-La had gedoopt, kreeg van Eisenhower de naam Camp David, om dat zijn kleinzoon David heet. Dit ver blijf zal in de geschiedenis bekend blij ven door het bezoek van Kroesjtsjef in 1958 en door de „spirit of camp David", die nogal vluchtig bleek te zijn. Vossenjachten Kennedy, die in Roosevelt zijn grote voorbeeld ziet, is van plan de naam Shangri-La weer in te voeren. Maar het is zeer de vraag of hij dikwijls van dat buitenverblijf gebruik zal ma ken. De Kennedy's, vooral ook mevrouw Kennedy, rijden graag paard en de Catoctin-bergen zijn daar niet zo ge schikt voor. Vandaar dat zij op zoek zijn naar een buitenhuis in Virginia, in een ge bied, waar vaak vossenjachten worden gehouden. Zij hebben een huis op het oog in de buurt van Middleburg, on- Keveer een uur buiten Washington. Dat uis heeft goede stallen en weiden en lig in ideaal rijterrein. Dat de inrich ting van het landhuis Frans is, moet een attractie te meer vormen voor me vrouw Kennedy. Zij heeft nog steeds een grote charme voor haar. Maar een vossenjacht van de Kenne dy's zal grote problemen opleveren voor de geheime dienst, die hen altijd moet beschermen. Die officiële bewakers staan voor niets, maar of *ij te paard hindernissen kunnen nemen, moet men betwijfelen. Het hoofd van deze dienst zei laatst, dat hij wel een paar paard rijders onder zijn mannen had en dat zij als zjj niet over de heggen en hekken konden komen altijd wel een weg er omheen konden vinden. Maar dat kon hun weieens tegen vallen. In Virgina moet men dan soms wel een kilometer omrijden en op die manier houdt men de Kennedy's zeker niet b«! en ^ediMilleerd FRANSE LANDWIJN, per fles 1.90 ZOETE SPAANSE WIJN, per fles 2.— BEAUJOLAIS per fles 3.— ENTRE DEUX MERS. per fles 2.75 GRAVES SUPÉRIEURES, per fles 3.05 Bij 12 flessen (eventueel gesorteerd) de DERTIENDE GRATI8. Kerke!ijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Meeden J. Mostert. kand. te 's-Gravenhage Aangenomen naar Hall O. P. Post, vicaris te Terneuzen. GEREF. KERKEN Beroepen te Hllum-Flnkum M. van Har- melen, kand. te ra-Gravenhage. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Zwolle A. Rebel te Emmel- oord en P. N. Rlbers te Noord6Che Schut. Beroepen te Apeldoorn-Zuld A. C. Noort te Groningen. Bedankt voor Sneek Joh. Prins te Groningen voor Hulzen (N.-H) G. Blom te Meerkerk. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Amsterdam-Centrum A. Vergunst te Rotterdam-Centrum. Let op autobuspassagiers die voorlangs oversteken U kent hert gevaar van de vóórlangs de autobus lopende voetganger, die plot seling op de rijweg komt en zichzelf en anderen daarmee in een bijzonder ge vaarlijke positie kan brengen. Wees daarom bij het voorbijrijden van een stilstaande autobus in het bijzonder op dit gevaar bedacht. Een hulpmiddel, dat dikwijls opgaat, ls hierbij om onder de autobus door te kijken. Van de voor langs lopende voetganger kunt u dan de voeten zien. Een gewaarschuwd mens telt voor twee. Overigens wil de ANWB aan alle bus passagiers verzoeken om in het belang van hun eigen veiligheid achter langs de autobus te lopen. Indien dit niet mogelijk ls, wacht dan tot de bus is weggereden en steek dan pas de rijbaan over.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7