KERSTLIEDEREN BIJ KLOKKENKLANKEN Traktatie voor leerlingen van Ulo school aan de Pieterskerkstraat PIPO DE CLOWN dinsdag in Leiden Dr. P. Mazur Leids hoogleraar in de theoretische natuurkunde Zaterdagavond bij Stadhuis „Speels gemin, speels gewin" Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 22 december 1960 Tweede blad no. 30235 Tot gewoon hoogleraar aan de Leidse Universiteit in de faculteit der wis- en natuurkunde voor het onderwijs in de theoretische natuurkunde is benoemd dr. P. Mazur, sinds 1954 lector in de theoretische natuur kunde te Leiden. Dr. Mazur bezet een nieuwe derde leerstoel in de theoretische natuurkunde naast de gewone leerstoel bezet door prof. dr. S. R. de Groot en de Lorentz-gastleerstoel, bezet door prof. dr. E, W. Montroll. Driemaal cum laude De heer Mazur werd op 11 december 1922 te Wenen geboren en ontving zijn middelbare schoolopleiding te Parijs, Den Haag en Zeist. Van 1945 tot 1950 stu deerde hij te Utrecht, waar hij cum laude het kandidaatsexamen en even eens cum laude in 1950 het doctoraal examen aflegde in de scheikunde met als hoofdvakken fysische chemie en theoretische natuurkunde. Op 28 mei Willem' van ,Amicitia' overleden Na een ziekbed van enige weken, waar. ran de laatste in het Academisch Zie kenhuis. is op 87-jarige leeftijd overle den de heer W. H. van der Kaay, bij vele generaties van leden der Sociëteit „Amicitia" en studenten algemeen be kend als „Willem", de altijd opgewekte, voorkomende en dienstvaardige eerste bediende gedurende een lange reeks van jaren. De heer WH. van der Kaay De heer Van der Kaay werd 4 mei 1873 geboren en trad reeds op 14-jarige leef tijd in dienst van „Amicitia", toenter tijd nog gevestigd aan de Breestraat ter plaatse, waar zich nu de panden van Peek en Cloppenburg bevinden. Aange steld als biljartjongen wist hij zich door zijn grote ijver en plichtsbetrachting in enkele jaren op te werken tot sociëteits- bediende. En dat is hij gebleven tot 1947 in welk jaar hij zijn diamanten jubileum vierde met een drukbezochte receptie, waar talloze leden en oud-leden van de So ciëteiten „Amicitia" en „Minerva" kwa men getuigen van hun grote waarde ring voor deze bescheiden en sympa thieke figuur en bij welke gelegenheid burgemeester Van Kinschot hem het zilveren ere-metaal verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op de trouwe borst speldde. De Maatschappij voor Nijverheid en Handel schonk hem op die dag de gouden medaille voor bijzondere trouw en toewijding. Toen Amicitia" in 1931 verhuisde naar de Steenstraat, ging „Willem" van zelfsprekend mee en ook in het nieuwe milieu heeft hij nog een vijftiental ja ren zijn voortreffelijke diensten kun nen bewijzen. Wanneer „Willem" al eens een enkele keer vertelde over het verleden, dan kwam steeds weer het gesprek op zijn contact met de diverse kegelolubs, waaraan hij bijzonder prettige herinne ringen bewaarde en welker oprichting bij alle heeft meegemaakt. De oudste kegelclub „Palma" vierde twee jaar ge leden reeds haar zestigarig bestaan en alle leden voelden het als een bijzondere onderscheiding, wanneer „Willem" de door hem geschonken en naar hem ge noemde wisselprijs voor de meeste ne gens persoonlijk kwam uitreiken. Hij heeft dit jaar voor het eerst sinds lange tijd op het appèl ontbroken, doch de leden van „Amicitia" en „Palma" zullen hun goede, trouwe Willem nooit vergeten. Hij was een voorbeeld van dienstvaardigheid en bereidwilligheid. Zijn naam zal in de analen van .Ami citia" met grote dankbaarheid worden vermeld. De begrafenis van het stoffelijk over schot zal zaterdagmorgen a.s. om 11 uur op „Rhijnhof" plaatsvinden. 1951 promoveerde hij in Utrecht cum laude op een proefschrift over gelei dingsverschijnselen in vloeibaar helium II. Van 1950 tot 1952 wijdde dr. Mazur zich aan theoretisch-fysische onderzoe kingen aan de Vrije Universiteit te Brussel, en van 1953 tot 1954 was hij wetenschappelijk hoofdambtenaar bij het Instituut voor Theoretische Natuurkun de van de Rijksuniversiteit te Utrecht. In 1954 werd hy benoemd tot lector in de theoretische natuurkunde aan de Leidse Universiteit. In de laatste jaren heeft hij studiereizen gemaakt naar de Verenigde Staten en verschillende Euro pese landen. Restauratie Ned. Hist. Instituut te Istanboel Naar wij van dr. A. A. Kampman, directeur van het Instituut voor het Nabije Oosten te Leiden, en curator- secretaris van het Nederlands Histo- risch-Archaeologisch Instituut te Istan boel vernemen, is in Istanboel op het ogenblik een grote verbouwing gaande. Dr. Kampman, die niet lang geleden van een kort verblijf in Istanboel naar Nederland terug is gekeerd, vertelde, dat door de goede zorgen van het Ministe rie van Buitenlandse Zaken het insti tuut-gebouw aan een grondige restaura tie wordt onderworpen. Het instituut, dat gevestigd is in het voormalige paleis van de ambassadeurs van de Republiek der Verenigde Nederlanden krijgt daarbij een nieuwe ruime en doelmatige ingang, meer ruimte voor de opstelling van boe ken, alsmede voor hen, die daar als wetenschapsbeoefenaren komen werken. Sinds de opening van het instituut in maart 1958 door Prins Bernhard, is een aanzienlijke bibliotheek bijeenge bracht op het terrein van de Nederland se en Westeuropese geschiedenis en kunstgeschiedenis, van de Assyriologie en beschavingsgeschiedenis van Klein- Azië, alsmede van het moderne Nabije Oosten en van de Arabistiek. De belang stelling voor het hospitium, dat het in stituut biedt, is het afgelopen jaar zo groot geweest, dat de beschikbare lo- geerruimte van april tot november vrij wel voortdurend door wetenschapsbe oefenaren bezet was. Advertentie ADVOCAAT y4 liter f4.20 •/,o liter f3.45 literf2.20 By elke fles een verrassing Wijnhandel BOOM KRAAIERSTRAAT 1 - TEL. 20229 (bij de brug). MUSEUM VOOR GESCHIEDENIS DER NATUURWETENSCHAPPEN By beschikking van de staatssecretaris van O. K. en W. is voor de periode van 1 januari 1961 tot 1 januari 1966 be noemd tot lid van de commissie van Advertentie. (de echte) Morgen om 10 uur begint voorverkoop in Schouwburg. Volgnummers worden reeds om negen uur verstrekt. Lezers schrijven Gevaarlijke sloot Gaarne zou ik de aandacht willen vestigen op een zeer gevaarlijke plaats aan de Leonarduskerk aan de Haagweg Voor genoemde kerk is een sloot waar voor geen enkele afrastering is ge plaatst, terwijl de kant ongeveer twee meter diiep is. Enkele jaren geleden is er een man verdronken en dikwijls vallen er kinde ren in, zo ook zondag jl. Aan de tegen woordigheid van geest van een oude heer is het te danken dat het geen ernstige gevolgen had. Er is n.b. op deze plaats een over steekplaats voor de verkeersbrigadier- tjes. Mocht daarin -niet spoedig verande ring worden gebracht, dan voorzie ik nog meer ongelukken. Met dank voor plaatsing. N. DE KRUIS. Tollensstraat 11, Leiden. Waarom is de kerstzang op de avond voor Kerstmis in Leiden zo iets unieks? Wij danken het vooral aan het carillon. O, wij zijn dank baar. dat op de vooravond van Kerstmis zozeer van alle kanten de mensen komen om de kerstliederen te zingen en wij zijn heel blijdat wij in Leiden zulk een centraal punt hebben: hart van de oude stad dat het Stadhuisplein ongetwijfeld is. Wij staan daar onder de open hemel, in een door historie getekende omgevingen zingen bij het carillon. Vooraf en telkens laat de beiaard zich ook zelfstandig horen een lichter, pétillante klank boven het volle zingen daar beneden. warme, golvende melodie, waarin een verrukking en tegelijk een gulheid van hart zich uitzingen. En overal komen wij het tegen in die mengtaal. Waar schijnlijk zijn de Duitse landen er de bakermat van (hoewel ook wel aan En geland is gedacht). Ook kennen wij al middeleeuwse versies van dit lied uit de Nederlanden. Maar wij zijn nog lang niet aan dit lied van heerlijkheid toe: het carillon riep ons daarvoor al drie maal op, om nu de vreugde-liederen van Kerstmis en het verhaal te zingen. En wij zingen het „Engelkens, door 't luchtruim zwe vend", het Kómt nu, gij herders, gij allen tezaam" en het o zo kostbare „De herdertjes lagen bij nachte" van alle kerstliederen in onze taal wel het diep zinnigste en fijnste, met een wonderlijk mooie melodie. Mag ik het voor vandaag laten bij de eerste zang van deze drie? Ten onzent is het „Engelkens, door 't luchtruim zwevend" nog niet zo lang bekend en voor velen is de Franse herkomst geen geheim „les anges dans nos campagnes ont entonné l'hymne des cieux; et 1' écho de nos montagnes redit ce chant mélodieux: gloria in excelsis deo" (eigenlijk ook een mengtaal-lied). Hele maal zeker is die Franse herkomst niet, maar in de 18de eeuw raakte het in Frankrijk bekend. Helder, doorzichtig en blij de wijs. met in het gloria een inkeer èn een juichen. De woorden, die wij zingen zijn niet zo evénwichtig als de eenvoudiger Franse tekst, die de herders laat gaan naar het dorp en in de enge lenzang laat delen. Maar is Kerstmis niet zowel het onaardse van die „engel kens, kinderlijk van tekening als de ernst van God, die Vrede is boven dood en leven- En altijd mag het gloria gezon gen worden: ere zij God in den hoge In een derde en laatste stukje hoop ik nog iets over de overige liederen te zeggen. J. TH. MACKENZIE. Hoe feestelijk en bevrijdend soms, hoe genoeglijk een ander maal en hoezeer nog met zich dragend de rust, het ritme van een verleden tijd: de buitelende klokken-klanken over de oude stad. En als dit al geldt voor de uurslag en op de beiaarddagen, hoeveel te meer dan nu. Liederen, die zo fris en melodieus zijn, dat ze nog slechts op deze klankenwind wachten „Midden in de winternacht" kent u dat, ook al oude, Catalaanse lied vol van blijde klanken? Het is niet van zo'n grote geestelijke inhoud, maar het springt en danst haast in muziek om het „Christus is geboren". U kent het vast, dat liedje, dat ook de fluiten, de bel en de trom oproept om mee te juichen en nu zult u horen, hoe blij die beiaard kan klingelen. Neen, de beiaard is niet alleen licht voetig: ook de brede galm gaat de klok ken uit, donkere tonen, warme, golven de melodie. Dat kunt u horen nadat het eeuwenoude, en wijd-verbreide „in dulci iubilo" spelen. Dat „in dulci iubilo" moet weer gaan horen bij de algemeen beken de liederen: zo mooi is het. Al in de veertiende eeuw was het een bekend lied; en dat het waarschijnlijk nog ouder is: daarvoor getuigt ook de tekst: het is een zg. mengtaal-lied. Er zijn er meer, waarin de oude kerktaal, latijn, afgewisseld werd met regels in de volks taal waarbij dan de gezongen ge dachte dóórgaat. Zoals zo vele oude lie deren komt het voor in verschillende vormen, maar overal met die prachtige advies voor het Rijksmuseum voor de Geschiedenis der Natuurwetenschappen te Leiden prof. dr. G. A. J. van Os te Nijmegen. Stijlvolle opvoering voor K. en O. Het Rotterdams Toneel heeft voor de abonnementhouders van K. en O. woensdagavond in de stampvolle Schouwburg een verrassend stijlvolle opvoering gegeven van het blijspel van Marivaux „Le jeu de l'amour et du hasard", onder de Nederlandse titel „Speels gemin, speels gewin". Pierre Carlet di Chambois des Mari vaux, geboren in 1688 en in 1763 op 75- jarige leeftijd overleden was een Frans roman- en toneelschrijver wiens werken door hun fijn afgestemde geestigheid en de precieuze stijl van zijn dialoog een zuiver beeld van zijn tijd geven. Hij schreef een dertigtal werken; zijn eerste „Annibal" verscheen in 1720, zijn laat ste „Les acteurs de bonne foi" zag het licht in 1757. „Le jeu de l'amour et du hasard" stamt uit 1730 toen zijn uitge sproken talent reeds tot volle wasdom was gerijpt. In „Speels gemin, speels gewin" zien wij de huwelijkspretendent Dorante ten huize van monsieur Orgon verschijnen, ter kennismaking met diens dochter Sil via. Dorante, om verzekerd te zijn dat zij hem niet om zijn hoge positie zal accep teren en in de overtuiging dat hij in „buitenspel positie" allicht een meer ob jectieve kijk op Silvia's karakter zal krij gen, heeft zich in het pak van zijn knecht Arlequin gestoken, terwijl hij deze opdraagt de rol van zijn meester te vervullen. Hij was wél zo verstandig deze verwisseling aan zyn schoonpapa in spé middels een brief kenbaar te maken. Hij blijft echter onkundig van het feit dat Silvia, op nagenoeg dezelfde gronden, haar vader toestemming heeft gevraagd voor een plannetje om met haar kame nier Lisette van rol te verwisselen, waar aan deze, met het uitzicht op de te ver wachten komische complicaties, maar al te gaarne zijn goedkeuring hecht. Diploma's Tuinbouw en Plantkunde In de decembervergadering van de af deling Leiden e.o. van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde worden ieder jaar, traditiegetrouw, diploma's uitgereikt aan hen die één van de cur sussen, georganiseerd door de Maat schappij. met goed gevolg hebben door lopen. Zo stond dus ook gisteravond de ledenvergadering, welke in café-restau rant „In den Vergulden Turk" werd ge houden, voor een groot deel in het teken van deze diploma-uitreiking. Voorzitter, J. H. Smit, richtte zich in zijn welkomstwoord niet alleen tot een groot aantal leden, maar tevens tot de geslaagde cursisten. Spreker heette in het bijzonder welkom de voorzitter van de onderwijs-commissie van de Maat schappij, de heer J. Jonker en het ere lid de heer A. Lagendijk. Na voorlezing van de notulen en ingekomen stukken, was het de voorzitter een genoegen, dat hij wederom een aantal nieuwe leden mocht installeren, zodat het ledental van de afdeling de 200 nu ruim gepasseerd is. Nadat was meegedeeld, dat op de bijeen komst van woensdag 18 januari de prachtige film: „Diergaarde Blijdorp" zal worden gedraaid, was het woord aan de heer Jonker, die zich uiteraard in het bijzonder richtte tot de geslaagde cursis ten. „Zeer vele pas gediplomeerden zijn helaas nog maar al te vaak de mening toegedaan, dat zij er „nu wel zijn", aldus de heer Jonker". Dat niets minder waar is, hebben velen tot hun eigen nadeel moeten ondervinden en het was dan ook daarom, dat spreker ook nu weer met nadruk adviseerde om naast de prakti sche kennisverrijking, de theoretische studie niet te verwaarlozen". Nadat spre ker de pas-geslaagden er op had gewe zen, dat zij via het lidmaatschap van de Maatschappij hun algemene vorming kunnen bevorderen, ging hij tot de uit reiking van de diploma's over. Na de pauze oogstte de heer A. Wet- selaar, ambtenaar van de Hortus, veel succes met zijn lezing over minder be kende planten van de Hortus Botanicus, toegelicht met een groot aantal fraaie kleurendia's. De namen van de geslaagden zijn: Algemene Rijkstuinbouwwintercursus, 3e leerjaar: C. A. Kuipers, Sassenheim; A. C. Roos, Zoetermeer; J. v. d. Hulst, Voorschoten; P. de Vogel, Leiderdorp; J. v. d. Haven, Leiden; C. v. Leeuwen, Natuurlijk wordt de vermeende knecht op het eerste gezicht verliefd op de ver meende kamenier, en de pseudo Dorante op de als Silvia vermomde Lisette. Via een aantal vermakelijke scènes, uitblin kend door een vaak spitse en geestige dialoog (hulde aan de vertaler Dolf Ver spoor) wordt de ontknoping bewaard tot aan het slot, met als resultaat twee ge lukkige paartjes! Oppervlakkig beschouwd moge dit blij spel een pretentieloze inhoud hebben, het stelt niettemin hoge eisen om tot een waardevolle opvoering te komen. Onder leiding van Luc Lutz als regisseur kwa men de verfijnde stijl in de dialoog en de gewenste bevalligheid en sierlijkheid van beweging volkomen tot hun recht, waardoor deze voorstelling inderdaad tot een lust voor oor en oog werd. Het in lichte toon gehouden decor en de smaakvolle kostuums, ontworpen door Corstiaan de Vries, ondersteunden de speelse geest, welke van de opvoering uitging. Van Max Oroiset zagen wij een ge noeglijke, op een pretje beluste monsieur Orgon, van zijn zoon Hans een op de rand van de charge balancerende Mario en van Lia Dorana een stylvolle en ele gante Silvia. Ton Lutz gaf een sobere en waar nodig gevoelige Dorante; Ann Ra- zekamp verraste met een levendige, olijke en charmante uitbeelding van Lisette en Pieter Lutz wist van Arlequin een koste lijk volgehouden en met bravour ge speeld type te maken. „Speels gemin, speels gewin" deed ons de huidige sombere dagen voor enige uren volkomen vergeten; een hartelijk en dankbaar applaus en een bloemenhulde voor Lia Dorana en Ann Hasekamp ge tuigden van warme waardering. Heden avond reprise van dit charmante stuk! B. H. ACADEMISCHE EXAMENS. Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doct.ex. Ned. recht mej. M. B. W. van Straelen (Wassenaar) en de heer C. H. B. Boot (Rotterdam); doet. ex. biologie de heer C. J. den Otter te Noordwijk a. Zee (cum laude); doet. ex. Ned. recht mej. D. K. M. Wils (Delft) en de heer H. R. G. Feber (Den Haag)doet. ex. rechten vrije studie richting de heer T. Kochu Thommen (Den Haag); doet. ex. Engelse taal- en letterkunde de heer F. H. J. de Leede (Leiden); doet. ex. geschiedenis mej. M. E. van Opstal! (Leiden). Voorschoten; L. Huysdens, Lisse; K. v. Fruchten, Leiden; J. Kooy, Voorscho ten; D. v. d. Haven, Leiden; A. Schra- ma, Wassenaar; W. de Jong, Oegstgeest. Cursus MaterialenkennisA. C. Roos, Zoetermeer; N. Nederhof, Voorschoten; K. v. Fruchten, Leiden; N. Kuipers, Lis- se; C. v. Leeuwen, Voorschoten; A. R. Cok, Koudekerk; C. Kuipers, Sassen heim; A. Lelieveld, Voorschoten; W. de Jong, Oegstgeest; L. Huysdens, Lisse; W. Jelsma, Oegstgeest; St. Ossevoort, Leiden. Examen Vakbekwaamheid Hoveniers knecht: A. v. d. Voort, Lisse; N. Neder hof, Voorschoten; St. Ossevoort, Leiden; A. Lelieveld, Voorschoten; A. R. Cok, Koudekerk; W. de Jong, Oegstgeest; C. van Leeuwen, Voorschoten; W. Wegman, Leiden; C. v. Dam, Langeraar; J. van Duyvenvoorde, Wassenaar; K. v. Fruch ten, Leiden; A. C. Roos, Zoetermeer; J. Oftwegen, Hazerswoude. Tekencursus (aanleg en onderhoud: P. de Winter, Warmond; F. Oosterman, Alphen; A. Reitsma, Den Haag; W. v. d. Eykel, Voorburg ZH; Chr. Komen, War mond; N. v. d. Mark, Leiden; A. Kou- wenhoven, Leiden; J. v. Beek, Mijdrecht, L. 1e Haan, Alphen; P. Eljk, Lisse; B. Esseling, Lisse; C. de Feyter, Warmond; A. Roelofsen, Voorschoten; W. v. Bors- sum-Waalkec, Leiden. Cursus Bloemschikken B: H. de Jong, Ter Aar; P. J. M. Klein, Roelofarends- veen; Jac. Griffioen, Voorschoten; Joh. Verhrrt, Katwijk aan Zee; H. Griffioen. Voorschoten; A. Kisman. Den Haag; J. P. M. v. Leeuwen, Katwijk aan Zee. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Marianne Geertruida Margaretha Anna, dr. van S. J. v. d. Hulst en C. A. M. v. d. MeiJ, Janine Jansje, dr van D. C. Zandstra en H. J. Bavelaar, Jacqueline Clazlna Ma ria, dr. van J. F. H. Wallaart en A. E. M. Nieuwenhuijsen, Jan Willem, zn van F. Slyper en A. A. M. Oudshoorn. GETROUWD J. Bervoetsjen H. C. van der Tuuk. OVERLEDEN D. G. Ubbels, 85 Jaar, man, J. Noest, 71 Jaar, man, G. Verver, 70 jaar, man, W. H. van der Kaalj, 87 Jaar, man, L. Rhljnsbur- ger, 43 Jaar, man. Officiële publikaties SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUS Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen ter openbare kennis, dat de ge meente-secretarie en de bureaus der ge meentelijke diensten en bedrijven, behou dens het hierna vermelde, op zaterdag 24 december a.s. en op zaterdag 31 decem ber a.s. voor het publiek gesloten zullen üjn. Het bureau van de burgerlijke stand zal voor het doen van aangiften van geboor ten en overlijden geopend zijn van 9.00- 10.00 uur. Het Stedelijk Museum „De La kenhal" zal geopend.zijn van 10.00-16.00 nur en het gemeentelijk badhuis op 24 december als op andere zaterdagen en op 31 december tot 15.00 uur. Voor de leerlingen van de openbare Ulo-school aan de Pieterskerk straat was het vandaag feest. De vlag hing uit en allen werden ge trakteerd. En daarvoor was dan ook alle aanleiding, want na jaren van onderhandelen en steeds maar wachten vond hedenochtend de onders- handse aanbesteding plaats van de bouw van een nieuwe school op een terrein tussen Burggravenlaan en de Du Rieustraat. Het is beslist geen overdaad, dat deze school er komt, want het huidige schoolgebouw is bijna een eeuw oud, vertoont tal van gebreken en had dan ook al lang als onbewoonbaar moeten zijn afgeschreven. Het grote gebrek aan schoolgebouwen is oorzaak, dat men genoegen moet nemen met deze voor het onderwijs totaal ongeschikte behuizing. Aanbesteding nieuwe school vond plaats Meer dan een ander - en dit is be grijpelijk - toonde hedenochtend ook de wethouder van Onderwijs, de heer J. C. van Schaik, belangstelling voor deze aanbesteding, welke plaats vond ten hui ze van de architect van de school, de heer D. L. Landmail aan de Lorentz- kade. Er waren voor deze inschrijving - bouw van school, met rywielbergplaats zes aannemers uitgenodigd. Er werd als volgt ingeschreven: J. van Rhyn en Zn. te Katwijk f. 555.000, H. Korswagen en Zn. te Leiden f. 548.878, P. M. du Prie v.h. Leo Zitman te Leiden f. 548.825, A. C. v. d. Oever te Leiden f. 543.000, Pana- gro te Warmond f. 542.500 en K. Burgy te Oegstgeest voor f. 526.500. De gun ning werd aangehouden. In de nieuwe school, die haar ingang krijgt aan de Van de Brandelerkade, is Het hoofd van de openbare Ulo school, de heer D. Voortman. deel de vanmiddag traktaties uit in een van de oude klaslokalen. (Foto L.D./Holvast) plaats voor 14 les- en werklokalen. Voorts is in het plan de bouw van een aula of schoolhal opgenomen. De school bevat straks meerdere in- en uitgangen, waardoor een voorsortering van de leer lingen der diverse klassen mogelijk is. Zij is van het zgn gangloze schooltype, waardoor 100 zon en licht wordt be nut, terwijl een goede dwars-ventilatie kan plaats vinden. Aan de zijde van de Van de Brandelerkade ligt een groot voorplein, ter weerszijden waarvan rij- wielbergplaatsen zijn geprojecteerd. Op het terrein is ruimte gereserveerd voor het in de toekomst bouwen van een gymnastieklokaal Aangezien voor de bouw reeds een Rijksgoedkeuring werd verkregen, rekent men er in onderwijskringen op, dat ook spoedig met de bouw kan worden begon nen.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3