Boudewijn en Fabiola, waarheen gaat de reis? Midden- en kleinbedrijf tegen vrijlating verkoopuur bakkerijen Eet er beter, lekkerder, gezelliger van ft 1 >1C met Sandwich Spread ïfö Loop der bevolking te Leiden Kerkelijk Leven WOENSDAG 14 DECEMBER I960 De oplossing: produceren op voorraad (Van onze Haagse correspondent) De bakkerjjparagraaf en de recente uitlatingen hierover van de zijde van de Nederlandse Vereniging van Werkgevers in het Bakkersbedrijf is gisteren voor de drie organisaties van ondernemers in het midden- en kleinbedrijf aanleiding geweest er het hare van te zeggen. De drie organisaties stellen, dat kostenbesparingen die ook de consument ten goede zullen komen, het handhaven voor de consument van een ruime keus uit broodleveranciers en het openhouden van de mogelijkheid voor groot-, midden- en kleinbedrijf om naast elkaar te leven, drie factoren zijn die gewaarborgd moeten zijn bij het zoeken naar een oplossing voor de problemen in het bakkersbedrijf. Deze garanties nu worden ondermijnd, zo menen de drie organisaties, indien het verkoopuur voor de bakkerijen wordt vrijgelaten. De organisaties zijn tot de conclusie gekomen, dat de vrijlating van het verkoopuur zal leiden tot verhoging van de broodprijs, tot de levering van ouder brood aan de consument, die het brood hoofdzakelijk voor de lunch wenst, en tot ongunstiger werktijden voor het personeel in de bakkersbedrijven. Stijgende kosten De organisaties trokken haar conclu sies uit de enquête ingesteld door de Nederlandse Stichting voor de statistiek in opdracht van de Nederlandse Vereni ging van Werkgevers in het Bakkersbe drijf en uit de soortgelijke enquête, die de stichting hield in opdracht van de Nederlandse Vereniging van Meelfabri kanten. Deze laatste enquête nam de SER als uitgangspunt bij zijn advies over de bakkerijparagraaf. Zij zien hoofdzakelijk nadelige conse quenties in het vrU laten van het ver koopuur, met name voor de consument en voor het personeel in de bakkersbe drijven. Daar het grote personeelstekort in deze bedrijven toch al een verzwaring betekent van de problemen in deze be drijfssector en hieraan een nieuw aspect is toegevoegd door de op handen zijnde 45-urige werkweek, menen de organisa ties op deze factor ook nadrukkelijk te moeten wijzen. Bij het vrij laten van de verkoop van vers brood zal volgens de organisaties over het algemeen een stijging intreden van de distributiekosten van het brood. De consument, die vers brood slechts aan de lunch eet, krijgt deze kosten verhoging ook te dragen, terwijl hij ou der brood krijgt dan thans. De werktijden worden voor vele be zorgers en het winkelpersoneel onguns tiger omdat de bakkerswinkels dan reeds om zeven uur geopend dienen te zijn en de bezorging om zes uur zou moeten beginnen. Dit is gebaseerd op de wens van 30 van de consumenten, die volgens de enquêtes vers brood aan het ontbijt wenst. Hierbij dient in ogen schouw te worden gehouden, dat 50 van de geënquêteerden bereid bleek het brood in de winkel te halen. Bovendien zou voor alle bakkerij per soneel en voor de ondernemers nacht arbeid noodzakelijk worden. Zelfs al zouden' de bakkerijen eveneens overgaan tot invoering van de 45-urige werkweek, dan nog zou de hiertegenover stannde nachtarbeid niet aantrekkelijk zijn. Een factor die remmend werkt op het inlo pen van het personeelsgebrek. Mede door het invoeren van nachtar beid zouden de produktie-kosten stij gen, en wel zodanig, dat de eventuele besparingen op de distributiekosten, die als voordeel van de vrije verkoopuren zijn genoemd, hiertegen niet zouden op wegen. Volgens de drie organisaties kan namelijk maximaal op de distributie kosten 64 cent per 100 broden of glabaal 0,6 cent per brood, worden bespaard. De consument zou dus met de mogelij ke besparing op distributiekosten niet zijn gebaat. Nachtarbeid De noodzakelijk wordende nachtar beid doorkruist verder volgens de drie organisaties het doel dat zij met de sanering van het bakkersbedrijf stel len, n.l. een ruime spreiding van effe- ciënte groot-, midden en kleinbedrijven zodanig, dat de consument vrij blijft in de keus van zijn leverancier. Nacht arbeid zal sterke concentratie van be drijven tot gevolg hebben en beperking van de keus. In de drie grote steden in het westen van het land geeft thans volgens de organisaties toch reeds aan leiding tot bezorgdheid, omdat er be paalde woonwijken zijn waar sommige broodfabrieken in feite al een mono- politepositie innemen. De enige oplossing voor het probleem van de arbeidstijden zien de drie orga nisaties daarom slechts in het scheppen van de mogelijkheid, de bakkerijen op voorraad te laten produceren, zonder dat de kwaliteit van het brood en andere bakkersprodukten er door wordt ge- fchaad. Bonn verheugd over Heusingers benoeming Voorzitter NAVO-commissie In de Westduitse hoofdstad toonde men zich gisteren verheugd over de be noeming van de Westduitse generaal Heusinger tot voorzitter van de Perma nente militaire commissie van de NAVO in Washington (NATO military commit tee). Men had hier gevreesd dat enkele kleine NAVO-landen Heusinger onaan vaardbaar zouden achten in verband met de communistische propaganda tegen het Westen en de herinnering aan de Duitse bezettingen. Nu deze druk van de kleine NAVO-landen zich niet in de verkiezing van Heusinger heeft ge uit, concludeert Bonn daaruit dat het Westduitse aanzien in de NAVO geen kwestie meer is van uiterlijke schijn, maar van daadwerkelijke gelijkheid van alle partners. Heusinger werd gisteren in Parijs door de chefs van de generale staven der NAVO-staten eenstemmig tot opvolger van de Nederlandse generaal Hasselman gekozen. Hasselman treedt per 30 Juni af wegens het bereiken van de pensioen- gereohtidge leeftijd. Hij is drie jaar lang voorzitter van het comité geweest. De benoeming van Heusinger houdt niet in dat deze Duitse generaal opperbevelheb ber van de NAVO wordt. Dat blijft de Amerikaan Norstadt. Zijn functie zal evenwel het leiden van de totale mili taire planning inhouden en is daardoor in het militaire vlak te vergelijken met wat de NAVO-secretaris-generaal Spaak in het politieke vlak doet. Heusinger is 63 jaar oud. Hij bracht het in de tweede wereldoorlog in de Duitse Wehrmacht tot generaal. Op 20 juli 1944 hield hij in de zogenaamde Pührerbunker juist een voordracht over de militaire toestand toen de bom, die voor Hitier bestemd was, ontplofte. Hitier kwam er levend af, Heusinger werd gewond. Na zijn genezing werd hij gevangengenomen door de gestapo, omdat de nazi's hem ervan verdachten in het komplot tegen Hitier te hebben Ontwikkelingsfonds De organisatie van ondernemers in het midden- en kleinbedrijf stellen nu voor een ontwikkelingsfonds te vormen ter bevordering van het wetenschappe lijk en technisch researchwerk t.a.v. de technieken, die zulks mogelijk moeten maken. Zij zijn daarbij bereid een be drag ineens te storten en willen de overige gelden opbrengen via een hef fing op elke bakker, zonder dat deze later wordt verhaald op de consument. Tenslotte concludeerden de drie or- garnisaties uit de enquêtes dat de echte bakkers een meer constante kwaliteit brood leveren dan de broodfabrieken, dat de broodbezorging van de echte bak kers bij de consument meer tevreden heid geeft en dat de grote meerderheid van consumenten tevreden is over het tijdstip van de bezorging. Naclia in Irak heeft evenveel mannen als de week dagen telt In Irak, waar de mannen volgens de mohammedaanse leer, vier vrou wen mogen hebben, was een vrouw, de jeugdige, aanvallige en volslanke Nadia Elaskalani, wie het verdroot dat de vrouwen zich aldaar in een dergelijke nadelige positie bevinden. En zij besloot hierin op haar eigen wijze verandering te brengen en wel door met niet minder dan zeven mannen in het huwelijk te treden. Zij maakte elk van haar echtgeno ten^ diets dat zij verpleegster toas en daardoor slechts een van de zeven nachten der week in de echtelijke woning kon doorbrengen. En zo maakte zij iedere week haar „ronde" Alles ging vier maanden goed, tot dat echtgenoot nummer drie kennis maakte met man nummer vier en laatstgenoemde uitnodigde eens bij hem te komen eten Voor de rechter verklaarde Nadia simpelweg dat zij het volste recht had verscheidene mannen te bezit ten. „Uiteindelijk betwist ik ook hun recht niet om er verschillende vrou- wen op na te mogen houden", ver klaarde zij. De rechter deelde haar mening niet en hij gaf hieraan uiting door haar tot zeven maanden gevangenis straf te veroordelen. De zeven echtgenoten gaven echter geen krimp. Zij vergaven Nadia niet alleen, doch boden als één man aan ieder één maand van de haar opge legde straf te mogen uitzitten HAAGSE MAKELAAR VERDUISTERDE f12.000 Geld opgemaakt in Duitsland Een 21-jarige Haagse assistent-make laar, die zondag jj. op Schiphol werd aangehouden toen hij met een lijntoestel uit Hamburg arriveerde, is door de poli tie verhoord. Vast is komen te staan, dat de jonge man werkte op een Haags administratie kantoor, dat o.a. een aantal spaarbank boekjes van een woningcorporatie in be heer had. Van deze spaarbankboekjes heeft hij er half oktober 12 weggenomen. Door machtigingen te vervalsen wist de assistent-makelaar f. 12.000 te incasse ren. Daarna huurde hij te Den Haag een auto en reed naar Maastricht. Daar leer de hij een Tsjechisch meisje kennen. In de Limburgse hoofdstad verkocht de Ha genaar de gehuurde auto, waarna hij zijn autopapieren en zyn paspoort vervalste. Met een te Maastricht gehuurde auto vertrok de Hagenaar met zijn vriendin netje naar Aken, waar hij de te Maas tricht gehuurde auto van de hand deed en een dure Mercedes huurde. Samen trok het tweetal met de nieu we wagen door Duitsland. Het geld raakte op en het meisje verliet de jon geman. Ondertussen had men op het admini stratiekantoor gemerkt dat er spaar bankboekjes verdwenen waren. Toen bo vendien aan het licht kwam, dat op val se machtigingen geld was geïncasseerd en dat de assistent-makelaar al geruime tijd afwezig was, werd de politie inge schakeld. Zondagavond nam de Hage naar, die inmiddels in Hamburg was ge komen, nadat hij de Mercedes van de hand gedaan had, het lijntoestel naar Schiphol. Daar berrterkte de marechaussee de vervalsing van zijn pas. Onderzoek bracht de juiste naam van de voort vluchtige aan het licht, hetgeen zijn aanhouding tot gevolg had. Vorstelijk paar zon Belgisch klimaat willen ontvluchten Natuurlijk houden tal van Belgen, en dan vooral de Belgische dames, zich bezig met de vraag, waarheen de huwelijksreis het jonge vorste lijke paar zal voeren. Eerst heeft men gedacht, dat de Koning, gezien de toestand in Kongo en met de waarschijnlijk nogal hooglopende debatten over de eenheidskwestie in het zeer nabije vooruitzicht, er de voorkeur aan zou geven in zijn land te blij ven. In dat geval zou de huwelijks reis niet veel verder voeren dan naar een van de kastelen in de Ardennen. Men oppert echter ook de mogelijk heid dat de jonggehuwden de nnst en regen van België toch wel voor korte tijd zullen willen ontvluchten en dat zij naar de villa van Boudewijns zuster, Josephine Charlotte van Luxemburg, bjj Cap-Bénat aan de Cote d'Azure zouden gaan. Dit huis schijnt bovendien het voordeel te hebben, dat het een veilige schuilplaats biedt tegen journalisten en persfotografen. Dat Boudewijns oom, Prins Karei van België, niet aan de trouwplechtigheid zal deelnemen, staat thans wel vast. Hij heeft, zoals b(j vorige gelegenheden, niet geantwoord op invitaties welke hem zijn gezonden. Prins Karei leeft als ambteloos burger in Brussel in de buurt van het Terka- merenbos. Alleen met zijn moeder, Ko ningin Elizabeth, een even groot lief hebster van muziek als hijzelf, onder houdt hij nog vrij geregeld contact. gezeten. Hij werd evenwel weer vrijge laten maar kreeg geen militaire functie in Hitler-Duitsland meer. In 1956 werd hij inspecteur-generaal van het nieuwe Westduitse leger nadat hij tevoren, van 1950 af, Adenauer als militaire raad gever had gediend. Als Heusingers op volger als inspecteur-generaal van de Bundeswehr, het Westduitse leger, wor den thans de generaals Kammhuber (luchtmacht) en Förtsch (NAVO-hoofd- kwartier in Parijs) genoemd. Hij is een man van vaste gewoonten: 's morgens maakt hij een wandeling in het bos, daarna speelt hij in een café altijd met dezelfde vrienden (een taxi chauffeur, een voetballer en een ambte naar van de belastingen) een spelletje kaart en 's middags wijdt hij zich aan zijn enige liefhebberij, het componeren, 's Avonds pleegt hij naar de televisie te kijken, ook gaat hij wel met zijn enig kind, een dochter van een jaar of veer tien, naar een concert of naar de schouwburg. Spaanse programma's De Belgische radio- en televisie omroep, Radio Nacional de Espana en Radio Nederland Wereldomroep zullen zeer nauw samenwerken, om de Spaans sprekende wereld donderdag via de ether getuige te laten zijn van het huwelijk van Koning Boudewijn en Dona Fabiola. Radio Nederland zal in haar vier Spaanse uitzendingen een montage van dertig minuten de ether in sturen. Deze uitzendingen zijn bestemd voor Spanje, Zuid- en Midden-Amerika en Mexico. Van verschillende stations in Spanje en Latijns-Amerika heeft de Wereldom roep het verzoek ontvangen om dit pro gramma te mogen opvangen en recht streeks te relayeren, zodat in tal van Spaanssprekende landen de luisteraars het huwelijk van het jaar op de voet kunnen volgen. Speelgoedautootjes storen radio en tv (Van onze Haagse correspondent) Wie in ons land zijn kinderen laat spelen met radiografisch bestuurbare speelgoedautootjes, overtreedt (meestal zonder dit te weten) de radio- en tele- foonwet. Dit deelt PTT mede, naar aanleiding van storingen in de radio- en t.v.-ont vangst, die optreden bij het gebruik van Japanse speelgoedauto's, welke reeds enige tijd in sommige warenhuizen wor den verkocht. In het speelgoed is namelijk een kleine ontvanger ingebouwd, die reageert op een nogal slordig werkend zendertje. Evenals voor radiografisch bestuurde modelvliegtuigen en bootjes zou men hiervoor na keuring een vergunning moeten hebben, maar zover wil de PTT nog niet gaan. Ook is er geen besluit ge nomen de autootjes uit de handel te doen nemen. De controledienst kan bij klachten echter wel met een „zendver- bod" zwaaien. Gistermorgen is de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken, mr. Th. H. Bot na een verblijf in Nieuw- Guinea op Schiphol teruggekeerd. Hij werd op de luchthaven verwel komd door de in ons land verblij vende Papoea's, die reeds eerder met hem in Nieuw-Guinea kennis maakten. Engeland vreest de groeiende macht van communistisch China (Van onze Londense correspondent) Nu het ideologische conflict tussen Peking ten gunste van Kroesjtsjef is opgelost, wil Enge land haast zetten achter toelating van Rood-China tot de Verenigde Naties. De heer Godber, de Britse onderminister van Buitenlandse Zaken, heeft maandag in het Lagerhuis medegedeeld, dat Enge land op praktische gronden toela ting wenst, maar andere landen zijn van mening, dat Korea nog niet is goedgemaakt en dat Peking nog onvoldoende reden voor ver trouwen heeft gegeven. Bovendien zal China na toelating trouw moe ten zijn aan het Handvest. De Britse regering zal de kwestie zo spoedig mogelijk na Kennedy's ambtsaanvaarding met de nieuwe Amerikaanse regering bespreken. Het Lagerhuis had zich al eerder naar aanleiding van een door het Labourlid Desmond Donnelly ingediende motie eveneens in vele toonaai-den uitgespro ken voor toelating, hoewel de motie werd verworpen omdat deze in anti- Amerikaanse bewoordingen was gesteld. Donnelly zette uiteen, dat ontwape ning onmogelijk is zonder communis- tisch-China, dat een kwart van de mensheid omvat. Ook kan niet worden verwacht, dat Peking ermee Instemt Formosa over zijn eigen lot te laten beschikken, zolang communistisch-China buiten de Verenigde Naties wordt ge houden. Het is mogelijk, dat Peking bin nen achttien maanden het eerste nucleaire wapen zal beproeven. De Chinezen zullen in het midden van de jaren '60 een reserveleger be zitten van 250 miljoen mensen, een derde van hun bevolking. Het zal de grootste en gevaarlijkste mili- Kleine pot AO In de week van 1 f.m. 7 december 1960 GEVESTIGD T. H. van Schijndel-Schnltger en fam., van Vollenhovenplein 103, H. A. Horn- kamp en fam., militair, Nw Beestenmarkt 19, T. G. T. Plgeaud en fam., hoofdambt. Unlvers. blibl., Boerhaavelaan 222, N. C.' Streur en fam., rijksambtenaar KM. Duin hof 56, J. L. van Loon en fam., gem. amb tenaar, Lekstraat 7, W. N. Christiansen en fam., hoogleraar, Sterrenwacht 3, G. E. Guérln en fam., kantoorbediende RU, Hoflaan 68, E. Prins en fam., handzetter, Ed. van Beinumstr. 81. G. C. Boogaard en fam., bankemployé, Wlardl Beckmanstr. 22 H. L. Folkers en fam., glazenwasser, van Rlebeeckhof 20, J. R. Blok, econoom, Ma- rlenpoelstraat 41, P. M. Deppe, verpleeg hulp. Morsweg 57a, A. J. H. Matze, Jan v. Goljenkade 27, F. de Jong. Herengracht 100, J. W. de Jong, de Sltterlaan 41. J. G. Le Large. Bilderdijkstr. 8, S. van Turen- nout, Hooigracht 38, I. Land, verpleegster, van 't Hoffstr. 45a, C. J. A. van Lede, Breestraat 14, J. B. A. van Ette, Marls- laan 29, K. G. Verhoeven, Kllkspaanweg 12, C. A. J. Crul, Hogewoerd 71, M. Blan ken-Harskamp, Bakker Korffstr. 6a, A. M. Gosen-GIJsbers van Wijk, Zoeterwoudse- singel 86, J. M. Mulder, Witte Singel 96/ 97, J. E. van Nievelt. Hooigracht 90, M. C. I. Wamellnk, winkeljuffrouw, Langebrug 107, J. van der Helde Inspecteur bel. Houtlaan 42, H. N. M. van der Horst, le raar, Nieuwe Rijn 28, A. de Kroes, kan toorbediende, v. Vollenhovenplein 74, J. C. M. van Klinken, kinderverzorgster, Joh. de Wittstr. 55, A. Pronk, Plantsoen 1. W. Kunze, Rapenburg 51, A. M. van Zeist, lnpakster, Volmolengracht 2a. H. Denijs, Zoeterwoudseslngel 55, A. F. M. van Vree, Haarlemmerstr. 149, A. G. Luk, 11. ver pleegster. Rijnsburger weg 10. R. H. de Vries, militair, Noordeinde 2a, J. Hoede- maker, apoth. assistente, Roodborststr. 19, D. M. van der Veldt, Merelstraat 38, M. Rijnsburger, onderwijzer, Jan van Goljen kade 42, L. M. Swanik, Oosterstr. 80, C. J. de Bruin, Lange Mare 74, C. Blok, ver pleegster, Witte Rozenstraat 21, A. Sonne- veld-de Zoete, Hooigracht 38, A. M. Ras, Zeemanlaan 49, L. A. R. Massaar. elektro- monteur, Kalvermarkt 1, M. A. Wes, He rengracht 25. A. van Duijn, Nw. Beesten markt 30, M. Jansen-Schwartz, maatsch. werkster, Brucknerstr. 59, M. Stouthamer, de Sltterlaan 114, A. M. P. Mars-van der Poel. Joh. de Wittstr. 2, G. H. Schaap, P. Paaltjenspad 3, H. de Jong, Zoeterwoudse slngel 18, W. G. van der Linden, Bronk- horststr. 17, N. Sjerp, Hoge Rijndijk 134, F. M. S. W. Tollenaar, maatsch. werkster, v. Vollenhovenplein 38. M. A. C. Beugels- dijk, winkeljuffrouw, Stadhouderslaan 21, M. Udo de Haes, Breestraat 14, H. B. Reth- Nieuwe uitgaven De reddende Hurriane, door Paul Gallico, uitg. Wereldbibliotheek, Amsterdam, Antwerpen. Er is ai heel wat geschreven over allerlei aspecten van de luchtvaart, maar dit is nu eens een „levensbe schrijving" van een wereldvermaard toestel, de Hurricane, waaraan de vrije wereld in de jongste oorlog zoveel te danken heeft. Bovendien is dit boekje geen dorre opsomming van feiten, maar een levendig verhaal over een zeer ver dienstelijk vliegtuig. De tweede wet van Parkin son, door C. Northcote Parkinson, uitg. Scheltema en Holkema, Amsterdam. De Engelse hoogleraar en auteur Parkinson heeft grote vermaardheid gekregen door zijn voek over „De wet van Parkinson", waarin hij op ironi sche wijze de tendens beschreven heeft van elk overheidsapparaat om zich in de kortst mogelijke tijd tot een groot gezwel op het lichaam van de gemeen schap uit te breiden. Helaas een inter nationaal verschijnsel, dat ook in ons land allerminst onbekend is Dit nieuwe boek sluit aan op het voorgaande. De auteur betoogt ,dat er een grens is aan het innen van be lastingen en dat de onheilen toenemen naarmate deze grens meer veronacht zaamd wordt. Parkinson stelt voorts, dat de vrijheid van het individu onder een drukkend belastingstelsel moet lij den. Hoe meer middelen, hoe groter het gevaar van verkwisting. Parkinson ver dedigt namelijk de paradoxale stelling, dat minder mensen ook minder te doen hebben. Bij onbeperkte middelen is de enige bezuiniging, de men bereikt, een bezuiniging op het nadenken Ook in dit boek dus een zeker sarcasme, dat niet zonder grond is, al heeft de schrij ver de neiging tot overdrijving. Dit neemt niet weg, dat menige overheids instantie ook die in ons eigen goe de vaderland er verstandig aan doet terdege van dit boek kennis te nemen. De hoeveelheid waarheid in de opvattingen van de schrijver is name lijk zo groot, dat menigeen er zijn voordeel mee kan doen. De rebellerende mens, door prof. dr. L. J. van Hoik, uitg. L. J. C. Boucher, 's-Gravenhage Het rebellie verschijnsel heeft na de oorlog hier en daar zulke vormen aangenomen, dat er, naast de literatuur van de rebellen zelf, grote behoefte is onstaan aan een wel overwogen analyse. Men mag de Leidse hoogleraar er dankbaar voor zijn, dat hij deze moeilijke taak heeft aangedurfd. Dit boek, dat in kort bestek (ongeveer 140 pagina's) een grote rijkdom aan kennis en gedachten bevat, is eigenlijk ontstaan uit een lezing in Den Haag, die het middenstuk uitmaakte van een trits: de rebellerende mens werd name lijk voorafgegaan door de „machtige mens" en gevolgd door de „gelovige mens". De auteur behandelt achtereen volgens: Van macht tot dwingelandij, Opstand en opstandigheid, Sociale se condanten, Voorkeur van binnen uit, Verwantschap met existentialisme, De vervluchting van het wereldbeeld, Re- meier. Breestraat 14, A. A. Voorma, Maars- manssteeg 12a, L. Geuze-den Boer, steno typiste, Herengracht 63, J. L. Springer, Verdamstraat 56, J. Tuijthof. kinderver zorgster, Lammenschansweg 128. VERTROKKEN A. van Doorninck-van Genderen Stort en fam., Rijnsburgerweg 14, nr Zwolle, Julianastr. 21. J. van der Hoek en fam., da Costastr. 41, nr Hilversum, WaldJn 67, G. de Vries-Toren en fam., van Rlebeeck hof 16, nr Heerenveen, S. v. d. Laanstr. 96, A. Smit en fam., Zoeterw.weg 110, nr Leiderdorp, Fred. Hendrikplantsoen 25. W. F. van der Steen en fam., Tomatenstr. 32. nr Fred. Hendriklaan 70, A. F. L. van der Blezen en fam., Rijnsburgerweg 77, nr 's-Gravenhage, Middenstede 357, J. J. van der Poel en fam., Amallastr. 8, nr Leider dorp. Hoofdstraat 152, H. L. M. Bierhulzen en fam., v. d. Waalsstr. 34, nr Ver. Staten van Noord Amerika, H. Kooistra en fam.. Appelstraat 25, naar Franeker, Minne Hofstrastr. 41, H. D. de Loor en fam.. Plantsoen 71. nr 's-Gravenhage, Melis Sto- kelaan 2596, H. de Jager en fam., Dyk- straat 23, nr Harderwijk, Ir. Wortmanstr. 3, C. A. Tlmmers en fam., Verdamstr. 40, nr Oegstgeest, Lelielaan 37, P. S. Brouwer en fam., Witte Singel 31. nr Oss, Tlt. Brandsmaplein 32, M. J. van Kampen en fam., Calandstraat 34, nr Rotterdam, Pa- relvlsserstr. 119, J. W. Wurfbain, Hoge woerd 156, nr Wassenaar, Oranjelaan 15, C. J. Vavler, Levendaal 165, nr Soest, Soes- terbergsestr.weg 125, K. W. Nieuwzwaag, Hooigracht 39, nr Nigeria, W. H. Arlsz, Zoeterw. singel 46. nr 's-Gravenhage, van Hogenhoucklaan 61. A. Hakkenberg, Hoge Morsweg 116, nr Utrecht, Parkstr. 31. B. S. Heibloem-de Mik, Jan van Goljenkade 10, nr Leidschendam, Pr. Hendrikplein 38, J. Bloot, Kllkspaanweg 26, nr Katwijk, Zee weg 60, J. van de Graaf, Witte Singel 56, nr Duitsland, L. E. Oortman Gerllngs, ab. t/o Drie Octoberstr., nr Vollenhove. Groe- nestr. 31, E. H. van den Bosch, RUnsbur- gerweg 10, nr 's-Gravenhage, Haringkade 161, A. Laman, Pr. Hendrlkstr. 7, nr Voor burg, Rembrandtin 14. J. Jonker. Verdam straat 22, nr Amsterdam. Plantage Mid denlaan 40. E. G. S. Otten-Ottenhelm, Apothekersdljk 35, nr Weert, Jan Truijen- straat 2a, G. G. G. Vanhooren, Oude Sin gel 78, nr Oegstgeest, Marelaan 31, A. E. G. van Amersfoorth, Rijnsburgerweg 140. nr Tilburg, Hellebaardstr. 8, J. L. Gosses, Hogerbeetsstr. 10, nr Australië, A. Riet hoven, Zoeterw. singel 95, nr Hilversum, Noodweg 37, M. E. Bakker-Berlemon, He renstraat 107, nr Leidschendam, ab. ww. bij perc. Middenweg 8, J. Kapteljn, de M. van Streefkerkstr. 60. nr Leiderdorp, Fred. Hendrikplantsoen 25, B. G. Vodegel, de Slt terlaan 21, nr Noord wijk, Q. van Uffordstr. 120, G. van Aalst, de Sltterlaan 47, nr Benthuizen, Dorpsstr. 147, W. H. A. La- mers, Dlefsteeg 6b, nr Oldenzaal, Spar- straat 17. G. Bartuzzo, Herensteeg 6. nr 's-Gravenhage, Reltzstr. 86. H. Bakker, Hogewoerd 154, nr Leidschendam, ab. ww. bij perceel Middenweg 8. D. Brouwer, H. Morsweg 51, nr Avereest, Balkbrug, Om- merweg 67, H. Corpel, Vreewijkstr. 18. nr Zwitserland. G. W. van Herwaarden, Witte Rozenstr. 24. nr 's-Gravenhage, Dedelstr. 8, M. J. L. Hamburger, Mezenstr. 2, nr Amsterdam, le Oosterparkstr. 179, P. Ta- selaar, Hoogl. Kerkgrt 17, nr Ridderkerk, Klaas Katerstr. 5, M. R. C. Houwing, Ou de Vest 49, nr 's-Gravenhage, Laan van Meerdervoort 823. C. J. Overdevest, Sal- vatorshof 1, nr Zoeterwoude, Zuldbuurtse- weg 21. C. Rietman, v. d. S. Bakhuyzen- laan 17, nr Haarlem, Kloosterstr. 52rd, S. vom Hofe-Fuchs, Dahliastr. 18, nr Am sterdam. Stadlonweg 37b, C. van der Horst. Fruinlaan 4. nr Arnhem. Wellen- steinlaan 32, A. A. H. Volbeda, Hoge Mors weg 17, nr Oegstgeest, Ridderspoorlaan 109 J. C. van Osnabrugge, Hoflaan 2. nr Delft Hof van Delftlaan 93. A. R. van Echten, Muldersstr. 31, nr Schiedam, van Hogen- dorpstr.5. M. J. Houtman. Gerecht 10, nr Rijswijk Z-H., Huls te Hoornkade 11, O. Mallardi, Kort Rapenburg 5a, nr Italië, A. M. Koops, Rapenburg 105, nr Haarlem, Jullanalaan 293. M. Waldschmlt-v. d. RelJ- den, Narmstr. 32. nr 's-Gravenhage. Pau- lus Potterstr. 188, H. C. Alvares, Merelstr. 14, nr 's-Gravenhage, Nassau Odijck6tr. 45, N. J. Robat, Rijnsburgerweg 77, nr Goes, Nachtegaallaan 108. taire macht worden welke de wereld ooit heeft gekend. Het zou daarom dwaasheid zijn, aldus Donnelly, om deze buiten de Ver enigde Naties te houden. Veelbetekenend acht men in Londen een door oud-minister Dean Acheson, na overleg met Kennedy op 1 december in Kansas-City afgelegde verklaring, dat communistisch-China thans tot de Ver enigde Naties behoort te worden toege laten. NED. HERV. KERK Beroepen te Hall (toez.) G. P. Post, vlc. te Terneuzen. GEREF. KERKEN Beroepen te Nijkerk (vac. H. Tien) G. L. Pleysant te Leeuwarden-West te Sld- deburen M. N. de Wolf te Klazienaveen. Bedankt voor Lemmer K. Baerends te An- Jum. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Apeldoorn-Zuld A. C. Noort te Groningen en W. van 't Spijker te Dro- geham. Bedankt voor Oud-Beijerland P. N. Rlbbers te Noord6che Schut. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Poortugaal A. Vergunst te Rotterdam-Centrum. Bedankt voor Bent huizen Chr. van Dam te Rotterdam-Zuid. bellie en christelijk geloof, en Het streef- punt: overwinning of verzoening? Rebellie is bepaald geen monopolie van de straatjeugd (de „nozem") zy komt onder ouderen voor èn onder In tellectuelen. Wie er geen genoegen mee neemt alleen maar „rebel" te zijn of vage sympathieën voor opstandigheid te koesteren, neme dit werkje van prof. Van Holk ter hand. Ook al geeft de schrijver geen kant en klaar antwoord, zijn beschouwingen stemmen tot naden ken en dat is iets, waaraan óók „de rebellerende mens" al komt zijn re bellie dikwijls Juist uit nadenken voort terdege behoefte heeft. Het kwartet, door H, Romljn Meyer. De Journalist, door G. Hebbellnck. Duiven melken, door S. Carmlggelt. 2e druk. Uitg.: N.V. de Arbeiderspers, Am sterdam. De Spion met de 100 gezichten, door H. Vernes. en Sylvia en de commissaris. Maraboe- pockets. Uitg.: Meulenhoff, Amsterdam. Terugblik met vergezicht. Bundel ne- Sentlende-eeuwse prozastukken, door H. e Veer en andere bekende schrijvers. Rubalyet, door Omar Khayyam, en De weggooler. door H. Böll, Uitg.: We reld-Bibliotheek, Amsterdam Onze honden. Met foto's en rasbeschrij ving van 250 rassen, door P. M. C. Toe poel. 5e druk. Uitg.: Kosmos, Amsterdam/ Antwerpen. Voor Jezelf en nnderen. Knutselboek. door F. Kelk liet circus komt, door N. Streatfeild De l.eentJeburen, door M. Norton Galileo Galilei en de wondergetallen, door S. Rosen Black, de zwarte hengst, door W. Far ley. deel 1 en 2. Kern-pockets voor do Jeugd. Uitg.: H. ten Brink N.V., Amster dam.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5