Gizenga roept zich uit tot regeringshoofd Beroemd violist naast teenagerster Opnieuw worclt gevreesd voor lot van blanken in Stanleystad Met een enkel woord RECHTZAKEN Agenda h WOENSDAG 14 DECEMBER 1960 Vervolg van pag. 1 Antoine Gizenga, Loemoemba's gewezen vice-premier, heeft gisteren in Stanleystad verklaard, dat hij de wettige regering van Kongo ver tegenwoordigt. In een telegram aan de voorzitter van de Veiligheidsraad, de Rus Zorin, zegt Gizenga, dat de hoofdstad van Kongo is verplaatst van Leopoldstad naar Stanleystad. In Leopoldstad is men van mening, dat deze verklaring de kans op burgeroorlog vergroot. Onzekerheid over trouw van leger Tegenstanders hebben Gizenga ervan beschuldigd, dat hij in Stanleystad een schrikbewind voert. Waarnemers achten het waarschijn lijk dat de Sovjet-Unie, Tsjecho-Slowa. kije. de VAR en Ghana, waarvan de di plomatieke missies zijn uitgewezen na dat kolonel Moboetoe de macht had ge nomen, hun vertegenwoordigers nu naar Stanleystad zullen zenden. Op het VN-hoofdkwartier in Leopold stad wordt de zet van Gizenga als ern stig beschouwd. Men vreest opnieuw voor het lot van de 2.000 blanken in de Oostprovincie. De trouw van het leger in de Oost provincie staat niet vast, maar Gizenga heeft de steun van 500 man gendarme rie in Stanleystad en van meer in de provincie. Deze zelfde gendarmerie voerde twee weken geleden het bevel tot arrestatie van blanken uit, van wie er velen mishandeld werden. Nog Europeanen gevangen Tot dusver is slechts een van de tien Europeanen die de gendarmerie in de Oostprovincie heeft aangehouden, vrij gelaten. De man die op vrije voeten werd gesteld is een Brit. De overige aan gehoudenen bevinden zich in Basako aan de rivier de Kongo. Bij een botsing tussen burgers en militairen nabij Stanleystad zijn ten minste twee militairen om het leven ge komen, zo heeft een woordvoerder van de VN bekendgemaakt. In Bakavoe, de voornaamste plaats van de provincie Kivoe, heeft een groep burgers een hotel in de Afrikaanse wijk geplunderd en de Europese directeur met een messteek gewond. Volgens de VN-woordvoerder heeft de Kongolese transportmaatschappij nog niet de verzending van goederen van de VN hervat, ondanks het feit dat dit was toegezegd. De Kongolese militaire auto riteiten willen dat de VN voor alle zen dingen, behalve als het medicamenten en voedsel betreft, hun toestemming vragen. Provinciale Staten van Zeeland juichen onderzoek naar verschrijvingen toe (Van onze Vlissingse correspondent) Aan het begin van de openingszitting van de Staten van Zeeland werd gisteren namens de Gedeputeerden een verkla ring onder de statenleden verspreid, waarin een korte verantwoording werd gegeven over de zogenaamde „verschrij vingen" die ten provinciehuize, of door een provinciale dienst gepleegd zouden zijn. De Gedeputeerden wijzen met na druk iedere beschuldiging van mede weten van de hand en verklaren, dat het de volle instemming van Gedeputeerden heeft, dat de minister zijn onderzoek bij de provincie en haar diensten zal instel len. Zoals bekend heeft de afgetreden wethouder van Goes, de heer Van Melle onlangs verklaard, dat het hem bekend was geworden, dat de verschrijvingen waar het Goese gemeentebestuur zoveel moeilijkheden had gekregen, ook by de provinciale griffie plaatsvonden. Gede puteerden geven in hun verklaring tog, dat bij de dienst van de Provinciale Wa terstaat in het arrondissement-Goes in derdaad onregelmatigheden zijn ge pleegd. Zij oordelen echter, dat hier een strafbaar feit is gepleegd en dat reeds aangifte werd gedaan by de officier van Justitie. PIER TE SCHEVENINGEN UITERLIJK 1 JUNI OPEN De bouwers van de Scheveningse Pier hebben gegarandeerd, dat de Pier uiter lijk op 1 juni 1961 in gebruik kan wor den genomen. By deze garantie is men uitgegaan van weersomstandigheden, die voor een Nederlandse winter normaal worden geacht. De Exploitatie Maatschappij Scheve- ningen heeft een premie uitgeloofd, voor het geval het door bijzondere krachtsin spanning zou lukken de Pier zoveel eer der gereed te krijgen, dat deze reeds met Pinksteren van het volgende jaar (21 mei) voor het publiek kan worden ge opend. Naar het zich op dit ogenblik laat aanzien zal de heistelling deze week de verst in zee staande paal in de zeebodem zetten. Dit verste punt van de Pier ligt 381 meter van de boulevard. HAAGSE AGGLOMERATIE BUITEN PLAN WESTLAND (Van onze Haagse correspondent) Het ontwerp-streekplan Westland, zo als dat aan Provinciale Staten van Zuid- Holland zal worden aangeboden, strekt zich niet meer uit over de gemeenten 's-Gravenhage, Voorburg, Wassenaar, Leidschcndam en Rijswijk. Wel blyft nog een gedeelte van Rijswijk, gelegen buiten het dorpsgebied en ten westen van Rijks weg Den Haag-Rotterdam in het plan opgenomen. Het college van Ged. Staten heeft in deze het advies van de vaste commissie van de provinciale planologische dienst overgenomen. Een van de redenen Is. dat aan een toekomstig bovengemeentelijk lichaam „groot Den Haag", de bevoegd heid is toegedacht een districtsbestem mingsplan vast te stellen. Geruchten In Leopoldstad deden gisteren ge ruchten de ronde dat Senaatsvoorzitter Joseph Ileo, wiens in september ge deeltelijk samengesteld kabinet door kolonel Moboetoe na enkele dagen ge neutraliseerd werd, bijna gereed is met de samenstelling van een nieuwe rege ring voor Kongo. De vele bijeenkomsten van ^Kongolese politici ten huize van president Kasavoeboe zouden hiermee verband houden. Men verwacht dat de vlce-premier iemand uit Katanga zal zijn. President Kasavoeboe wenst een regering voor de gehele Kongolese Unie en daar is de provincie Katanga, onafhankelijk sinds enkele dagen na de muiterij, bij inbe grepen. Maar ook wordt verteld dat Ja son Sendwe, Loemoembist en fel tegen stander van Moise Tsjombe, lid van de nieuwe regering zal zijn. Tsjombe heeft in Elisabethstad nogeens met nadruk verklaard dat Katanga onafhankelijk is en zal blijven. De grootste moeilijkheid is het ver krijgen van een doorslaggevende meer derheid in het Kongolese parlement. Kolonel Moboetoe heeft gezegd dat hij zijn neutralisatiebesluit zal intrekken zodra de Loemoembisten niet langer aan de meerderheid zijn. Er zijn geen aanwijzingen dat deze toestand thans reeds bereikt is, al heeft Loemoemba veel aanhang verloren. Duizenden PTT-ers krijgen meer loon De centrale directie van de P.T.T. heeft besloten per 1 januari a.s. enkele duizenden werknemers in een hogere loonschaal te plaatsen. De centrale directie deelt ons mede, dat deze maat regel van de P.T.T. bedoeld is ter uit voering van door de regering al geruime tijd geleden vastgestelde richtlijnen, over de bezoldiging van de weekloners in de gehele Rijksdienst. Deze richtlijnen voorzien in een indeling van de functies op basis van de vernormaliseerde metho de van werkclassificatie en daarnaast in een systeem van verdienstebeloning, dat voorziet in toeslagen op het functieloon van 5, 8 of 12 procent. De uitvoerings maatregel van de centrale directie van de P.T.T. wordt nog voorgelegd aan de ministers van Verkeer en Waterstaat en Binnenlandse Zaken. Nieuwe onderscheidingen voor militairen (Van onze Haagse correspondent) De militairen beneden de rang van adjudant-onderofficier krijgen in het na jaar van 1961 nieuwe onderscheidings tekens. Dan zal aan de uitvoering van dit voornemen „streep-voor-streep" zijn gewerkt. Er zijn dan ongeveer vijf jaren verstreken sinds hiertoe officieel werd besloten. In 1956 kwam de luchtmachtorder af, die het besluit omvatte, de onderoffocie- ren van nieuwe strepen te voorzien. Als proef werd de luchtmachtkapel met de nieuwe onderscheidingstekens uitgerust. De bestelling van de strepen bij de in dustrie kon evenwel nog niet worden ge daan, aangezien de betreffende lucht machtorder niets vermeldde aangaande de maten en de wijze waarop de strepen uiteindelijk zouden moeten worden ge dragen. De vernieuwde en aanvullende order hierover kwam een maand geleden af. De bestelling aan de industrie kon de deur uit. De leveringstijd zal een jaar zyn. Waar het allemaal om is begonnen? Op het dagelijks tenue en het veld- tenue zullen de strepen van de onderoffi cieren luchtmacht en de korporaals van lichtblauw katoen zijn. De sergeant- majoor krijgt op de mouwen vier smalle strepen in omgekeerde V-vorm, de ser geant eersteklase drie strepen met een klein horizontaal streepje eronder, de korporaal twee strepen en de soldaat eerste-klasse een streep. De laatste be houdt daarbij de streep in donkerblauw. „ZEESLAG" BIJ AMELAND Er wordt teveel gevloekt (Van onze correspondent) Een Tholense visser die boven Ame land een aanvaring had met de ZK-42 uit Zoutkamp werd daarop zo boos, dat hy zijn schip wilde keren. Zelf had hij geen noemenswaardige schade maar van de ZK-42 was de giek gebroken, terwijl de zoon van de schipper zich nog maar juist aan de mast had kunnen vastklemmen en daardoor had voorko men, dat hjj overboord werd geslagen. De bemanning van het Tholense schip verhinderde de schipper het andere vaartuig te rammen, maar kon toch niet voorkomen dat de Tholenaar voor de radio een scheldpartij begon die onpret tig in de oren klonk. Hy deed daarbij de naam van zijn schip „Ora et labora (Bidt en werk)" geen eer mee aan. Bovendien was deze scheldpartij de druppel die de emmer deed overlopen. Van alle kanten komen thans protesten los tegen het vele vloeken van vissers voor de radio. Sommigen van hen ge bruiken hun apparaat ook iedere dag door onfatsoenlyke moppen te vertellen. Blijkbaar zijn vele vissers zich niet be wust van het feit dat behalve hun colle ga's ook vele anderen ambtshalve naar de radio moeten luisteren. Zy zullen zich dus aan de normen van fatsoen dienen te houden. Wetenschappelijke bijbeluitgave Aan de Hebreeuwse Universiteit te Je ruzalem wordt gewerkt aan een geheel nieuwe „wetenschappelijke uitgave" van de Hebreeuwse bijbel, waarvan de vol tooiing wel tientallen jaren zal vergen. Hierbij wordt gebruik gemaakt van nieu we archeologische ontdekkingen en in de laatste jaren gevonden documenten, zo als handschriften, die in de grotten bij de Dode Zee werden aangetroffen en de overblijfselen van de bekende Ben Asher tekst, die bij de brand van 1948 uit de grote synagoge in Aleppo werden gered. Men wil van alle onderling verschillen de versies van de bybel studie maken om te proberen door vergelijking tot de oor spronkelijke tekst te komen en een re constructie van zyn geschiedenis. Voor het geklede of ceremoniële tenue worden de strepen van de onderofficie ren uitgevoerd in gouddraad en van de korporaals in gele katoen. De beroemde violist Yehudi Menu- hin speelt in een Duitse film samen met het teenagersterretje Sabine Sin- jen. In het verhaaltje heeft het meisje het nogal moeilyk. Want haar vader is als dirigent zijn zelfvertrouwen kwijt geraakt. En natuurlek doet de dappere Sabine alles om paps weer moed in te blazen. Gelukkig krygt het meisje steun. Niet alleen van de beroemde violist, maar met hem van nog een stevig aantal mannen. Tezamen een heel symfonie-orkest. Vanzelfsprekend is het concert, dat aan het slot wordt BINNENLAND De Amsterdamse schilderes, tekena- res en etser Johanna Elisabeth (Betsy) Westendorp-Osieck, de Jongste der vier overgebleven leden van de groep van „De zeven Amsterdamse joffers" wordt donder dag 29 december as. 80 jaar. Die middag zal zij van vier tot zes uur reclpleren ln het Amstelhotel te Amsterdam. Ter bevordering van de woningvoor ziening voor militairen, nodig in verband met overplaatsingen die telkens voor komen, heeft de Tweede Kamer gisteren besloten een rijksgarantie te verlenen voor de rente en aflossing van geldleningen (tot een maximum van 10 miljoen gul den), welke woningbouwverenigingen op nemen ter financiering van woningbouw in afgelopen legerplaatsen. Er zijn reeds voorstellen ln voorbereiding van twee wo- nlngbouwstlchtlngen, waarvan een zich beweegt op het terrein van Landmacht. Luchtmacht en Marine, en de andere uit sluitend de Land- en Luchtmacht be treft. Deze plannen vergen ongeveer vier miljoen gulden. De woningen zullen wor den gebouwd krachtens de beschikking premie- en bijdrageregeling 1960. De politie ln Tilburg heeft ln samen werking met de politie te Breda zeven Brabanders aangehouden verdacht van handel ln, uitlokking of bevordering van handel ln de verdovende middelen opium en heroïne. De verdachten afkomstig uit Tilburg. Breda. Udenhout, Huiten en Ul- venhout zijn voorgeleid aan de officier van Justitie te Breda, mr. G. Temmink. De door de Prov. Staten van Over ijssel ln 1954 voor Beeldende Kunst Inge stelde Geraert ter Borch Prijs Is voor 1960 toegekend aan de te Bergen (N.-H.) wo nende kunstenaar G. van der Leeden. die de prijs kreeg voor zijn portret van Antje Kamlnga. Het was de zevende maal, dat prijs werd toegekend, thans evenals i 1956 voor beeldhouwkunst. - Tussen de directie van de N V. Kon. ed. Vliegtuigfabriek Fokker en die van Amerikaanse vliegtuigfabriek Republic Aviation Corporation is overeenstemming bereikt over het ontwerpen van een mi litair vliegtuig, dat als opvolger van de Lockheed Starflghter aangeboden zal worden aan de NAVO. Het zal een Jager bommenwerper zijn, die loodrecht kan op stijgen en landen. Gisteravond ls op de Mijdrechtse Zuwe ln Mijdrecht een auto-ongeluk ge beurd, dat aan de 58-Jarige orgelbouwer Jean Speet uit Utrecht het leven heeft gekost. De heer Speet kwam met zijn per sonenwagen uit Hoorn en was op weg naar huls. Op de Mijdrechtse Zuwe botste hij echter tegen een stilstaande vracht auto. De personenauto schoof voor een groot deel onder de zware oplegger en werd totaal vernield. De heer Speet, die alleen ln de wagen zat, werd zodanig ge wond, dat hij ter plaatse ls overleden. De diplomatieke vertegenwoordiging tussen Nederland en Jordanië zal op am bassade-niveau gebracht worden, aldus is in Amman, de hoofdstad van Jordanië, meegedeeld. BUITENLAND In de Columbiaanse stad Manizales hebben zich, na hevige regens, aardver schuivingen voorgedaan, die aan ten min ste tien personen het leven hebben gekost, terwijl er dertig werden gewond. Talrijke hulzen zijn Ingestort. Een groot aantal woningen moest worden ontruimd, omdat het gevaar voor Instorting dreigde. Britse burgerlijke en militaire auto riteiten van de Bahreingroep, die een on derzoek hebben ingesteld naar het spoor loos verdwijnen van een „Dakota", met dertien passagiers en drie bemannings leden ln Juli J.l. zijn tot de conclusie ge komen dat het toestel mogelijk is veron gelukt door het per ongeluk ontploffen van landmijnen. Vastgesteld ls namelijk dat een bekend Arabische wapensmokke laar zich aan boord van de „Dakota" be vond en men neemt aan dat hij land mijnen bij zich had, die bestemd waren voor de opstandelingen van het sultanaat Oman. In Quayquil hebben zich opnieuw anti-Amerikaanse Incidenten voorgedaan. Betogers wierpen stenen naar het Ameri kaanse consulaat en staken de auto van de Amerikaanse consul in brand. Het kwam tot een treffen met de politie, waarbij vier betogers en twee politieman nen werden gewond. Met 59 tegen nul stemmen bij elf onthoudingen heeft de Beheerschapscom- mlssie van de Algemene Vergadering der V.N. gisteren aanbevolen, dat ln mei 1961 een referendum in West-Samoa wordt ge houden over de toekomst van dit beheers gebied. Een van de twee vragen, die de bevolking zal worden gesteld is, of zij wenst, dat West-Samoa 1 Januari 1962 on afhankelijk wordt. West-Samoa wordt be stuurd door Nieuw-Zeeland. gegeven zo'n groot succes, dat vader alles weer heeft gevonden, dat hy kwyt was en rustig opnieuw kan be ginnen. Heel toepasselyk draagt deze film die tot stand is gekomen onder regie van William Thiele, de titel „Sa bine en de 100 mannen", hetgeen overi gens wel heel sterk doet denken aan een vroeger met Deanne Durbin ge maakte film. En daar kwam ook al een orkest in voor Enfin, zo nauw moet men dan maar niet kyken. Het gaat toch om de mu ziek, die Yehudi Menuhin (links) met „de mannen" maakt en het spel van de frisse Sabine (in het midden). Rechts staat Dieter Borsche, die de rol vertolkt van de veelomstreden vader. Aan de stralende gezichten kan men wel zien, dat dit een fragment is van na het succesvolle concert! DIRECTEUREN ONTDOKEN DE BELASTINGEN (Van onze Arnhemse correspondent) De Arnhemse rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen twee di recteuren van een particuliere onderwys- instelling (gevestigd te Arnhem), en te gen de administrateur, die bü dezelfde instelling werkzaam was. Onlangs was bij een routine-controle aan het licht gekomen dat zy van 1954 tot 1958 nagelaten hadden aanzienlijke inkomsten voor de belasting op te geven. Het gemiddelde jaarinkomen van de oudste directeur bedroeg ongeveer f. 70.000. Hy had rond f. 45.000 te weinig opgegeven. Zyn compagnon had f. 6000 niet opgegeven, by een jaarinkomen van om en naby f. 60.000. De administrateur tenslotte, wiens sa laris schommelde tussen f. 12.000 en f. 16.000 per Jaar had f. 30.000 onrecht matig naar zyn privé-bezit overgeboekt. De ene directeur hoorde twee maanden voorwaardeiyk met een proeftyd van 1 jaar tegen zich uitspreken benevens een boete van f. 25.000 subs. 2 maanden hech tenis. De ander kreeg een maand voor waardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van een jaar. alsmede f. 10.000 subs. 30 dagen hechtenis en de admini strateur kwam er met een voorwaardeiy- ke straf van 6 maanden met een proef tyd van 1 jaar af. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Regeringsuitz.: Serie: plaats en functie van het Koninklijk In stituut voor de tropen. Ir. M. van Botten- burg spreekt over: Adviezen en Informa ties. 18.10 Vocaal ens. 18.30—19.00 RVU: 15 december: Koninkrijksdag. Drie Rijks delen ontmoeten elkaar ln een gesprek m. Ed. Hoornik. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Lichte muz. 18.55 VARA-varia. 19.00 Voor de kind. 19.10 Chanoekah, lezing. VPRO: Voor de Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.30 Vergroting van een trouwfoto, hoorsp. 21.45 Het puik van zoete kelen, muzlk. lezing. 22.20 Zestig Jaar levenservaring, lezing. 22.30 Nws. 22.40 Strykork. 23.05 Brussel aan de voor avond van het Kon. huwelijk. 23.15 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NCRV: 17.00 V. d. kind. NTS: 17.30 In tern. jeugdjourn. 20.00 Journ. en weer- overz. AVRO: 20.20 Televizier. 20.30 Sport- panorama. 21.00 Muzlk. show m. Fred Astalre. 21.45-22.20 Gedachtenwissellng tussen kunstenaars. :3u(ssoido PICTOGRAM 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen I Idee N. B. J. Immlng, Rynsburg WOENSDAG In den Vergulden Turk: Kerstviering Ned. R.-K. Middenstandsbond. 8.15 uur nam. Rest. Van der Heijden: Receptie 40- Jarlg bestaan afd. Lelden Bond van Chr. Politieambtenaren. 810 uur nam. Schouwburg: Jubileumvoorstelling „Wiener Blut door Hoofdstad Operette. 8 uur nam. St.-AntonlusclubhuisFeestavond „De Natuurvriend". 8 uur nam. DONDERDAG Gulden Vlies: Leldse Assurantieclub. Spr. P. C. Sanders over begunstigingscontrac ten. 8 uur nam. Harmonie: Toneelforum Werkverbond Kath. Amateurtoneel. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)„Con Amore" zingt Weihnachtsoratorium van J. S. Bacn. 8 uur nam. St.-Anthoniusclubhuls: Feestavond 40- Jarig bestaan Bond van Chr. Polltle-amb- tenaren. 8 uur nam. Zomerzorg: Filmavond Ver. van oud- leerlingen der Ambachtsschool. 8 uur. VRIJDAG Doezastraat 2a: Voorlichting over emi gratie naar Canada. 8 uur nam. Gulden Vlies: Discussie-avond Ver. voor Pedagogiek. Leider dr. J. v. d. Grient. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Jongerenorganisatie Vrijheid en democratie. Spr. dhr. F. Kiri- hio over Nw-Gulnea. 8 uur nam. Ons Centrum (Hooigracht 84): Jonge- renfederatie P.v.d.A. Spr. oud-minister Hofstra over hedendaagse belastingpolitiek 8 uur nam. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Rehoboth: Kerstviering Ver. tot bevor dering der belangen van Slechthorenden. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): K. en O. Popu lair concert Residentie-orkest olv. W. van Otterloo. Solist Theo Olof. 8 uur nam. Tearoom v. d. Heyden: Genootschap Ne- derland-Engeland. Spr. mr. R. L. Drain over D. H. Lawrence. 8 uur nam. Oegstgeest (Witte Huls) Kerstfeestviering afd. Oegstgeest-Lelden. Vrouwen in de V.V.D. 2.30 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 10-11 uur voorm.. bybelstudie; 11 uur. ds. D. Vink te Utrecht. St.-Antonlusclubhuis: Jaarfeest en con cert Accordeonver. D.V.V. 8 uur nam. ZONDAG Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. Ons Centrum (Hooigracht 84)Huma nistisch Verbond. Spr. P. Stigt over het probleem van ïyden en geluk. 10.30 uur voorm. Lldo-theater: Inst. voor Arbeidersont wikkeling (Nlvon). „Het ryk van de zon". 10.30 uur voorm. MAANDAG Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. DINSDAG St.-Antonlusclubhuis: Kerstmiddag Ned. Ver. van Hulsvrouwen. 2 uur nam. Café Anlba: Ledenverg. Leldse Tuiniers- en Bloemistenver. D.E.V. 8 uur nam. Wykgebouw Levendaal: Kerstfeestviering Ned. Chr. Vrouwenbond (afd. Centrum). 8 uur nam. Noordwijk aan Zee (Golfweg 1): Ledenbijeenkomst Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling "The new vision centregroup" (t/m 10 Januari). Rijksmuseum van Oudheden Tentoon stelling ..Panorama der prehistorie" Werk dagen 104 uur; "s zondags 14 uur nam. (tot 15 Januari) Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werf park 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 —12 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur BIOSCOPEN Casino: „De Kat". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4 45 7 en 9 15 uur. Donderdagcyclus „Brandend verlangen" Luxor: „Katja, de ongekroonde keizerin". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. VOOR DONDERDAG 15 DECEMBER Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. KRO: 11.00 Gram. 11.25 Huwelijksplechtigheden te Brussel. NCRV: 14.00 Blaasork. 14.30 Gram. 15.30 Salzbur- ger Festsplele 1960: Te Deum. 16.00 Ver kenningen in de bijbel. 16.20 Kamermuz. 16.50 Gram. 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Kerstorato rium (fragm.). NCRV: 18.15 Sportrubr. 18.30 Gram. 18.50 Sociaal perspectief, lezing. 19.00 Nws en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Gevar. progr. 21.30 Gram. 21.50 Periodieken parade. 22.00 Brussel ln brulloftsstemmlng. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.00 Gram. 23.15 Vlaams-Nederlandse gesprek ken over letterkundige bloemlezingen. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8 00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.45 Huwelijk Kon. Boudewijn en Fablola de Mora Y Aragon. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Kook- praatje. 11.15 Gram. 11.45 Lezing over het Surinaamse dorp Dahomey. 12.00 Lich te muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Kamermuz. 14.30 V. d. vrouw. 15.05 Kamermuz. 15.35 Voordr. 15.55 Gram. 16.15 Gram. 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Jazzmuz. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Voordr. 18.30 Gram. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief. 19.00 Voor de kind. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nws. 20.05 Radio-fllharm. ork. en solist. (In de pauze: 21.00-21.15 Ko ninkrijkdag 1960, klankb.; 21.15-21.25: Gram.) 22.15 Gram. 22.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 22.45 Journ. 23.00 Sportact. 23.10 Nieuwe gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 0.50-13.00 Reportage uit Brussel van Koninklijk huwelijk. 19.00 Herh. rep. Kon. huwelijk. 19.40-20.00 Ultz. t.g.v. Ko ninkrijksdag. 20.00 Journ. NCRV: 20.20 Actueel progr. 20.30 Filmbespreking. 20.50 De vrouw, die Vader trouwde, TV-spel. 22.10 Dagsluiting. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Schoolradio. 12.15 Oude liedjes. 12.45 Lezing. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weer ber. 14.00 Nws. 14.10 Quiz. 14.40 Voordr. 15.00 Recital. 15.30 Muzlk. vragenbeantw. 16.00 Lichte muz. 16.45 Kritieken. 17.30 Latijns-Amerikaanse muz. 18.00 Voor de kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 The Messiah, ora torium. (Om 21.10 Lezing). 23.00 Nws. ën comm. 23.30 Voordr. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Plano recital. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Liederen. 13.00 Gram. 13.31 Voor de arb. 14.00 Gevar. muz. 14.45 Voor de kleu ters. 15.00 Voor de vrouw. 16.00 Lichte muz. 17.31 Mrs. Dale's dagb. 17.45 Ultsl. races. 17.48 Lichte muz. 18.31 Lichte muz. en ber. 19.40 Sportnws. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en journ. 20.25 Sport. 20.31 Wedstr. tussen scholen. 21.00 Samenzang. 21.31. Brievenbeantw. 22.00 Gevar. progr. 22.31 Lichte muz. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Jazzmuz. 0.31 Lichte muz. 0.55-1.00 NW6. Nordwestdeutseher Rundfunk, 309 ni. 12.00 Muz. v. blaasinstrum. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 16.00 Lichte muz. 16.30 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.50 Amus. muz. 19,00 Nws. 19.15 Lichte muz. 21.45 Nws. 22.15 Amus. muz. 23.15 Ork. conc. 24.00 Nws. 0.10 Jazzmuz. 1.00 Weerber. en ge var. muz. Frankrllk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Norma, opera. 14.05 Kamermuz. 14.25 Klass. muz. 17.15 Orgel- recital. 18.30 Gram. 19.00 Nws. 20.00 Ork. conc. 22.25 Gram. 23.10 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 10.00 Rep. Konlnkl. bruiloft. 13.00 Nws. 13.15 Liederen. 14.00 Spaanse muz. 14.25 Symf. ork. en sol. 15.00 Voor dracht. van. Spaanse gedichte. 15.35 Gram. 16.00 Lichte muz. 16.06 Vrol. muz. 17.00 Nws. 17.15 Voor de kind. 18.20 Voor de sold. 1850 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Omr. ork. en solist. 21.00 Zang en gitaar. 21.35 en 21.50 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Amus. ork. 23.00 Nws. 23.05 Omr. ork. en 60l. 23.55-24.00 Nws. 484 m.: 13.10 Nws. 16.02 Gram. 17.00 Nws. 17.05 Gram. 18.02 Gram. 19.05 Gram. 19.30 Nws. 20.45 Ork. conc. 22.55 Nws. 23.00 Gram. 23.55 Nws. Studio: „Gouden bergen". A.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur. Lldo: „Meln Kampf". 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon„Het vlees en de boze geesten". 18 jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. Rex: „Opmars der Tartaren". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Van dinsdag tot donderdag „De vallei van de zon14 jaar. Astra-theater Wassenaar Vrijdag 8 uur zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur maandag 8 uur „Wlr Wunderkinder". Alle leert. Dinsdag - woensdag - don derdag 8 uur „Petrus de grote visser 14 Jaar. - Zondag en woensdag: 2.30 u.: Teenager Schlagerparade. Alle leeft. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden ls geopend Apotheek Her- dlngh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. By geen gehooi bQ Ow halsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222 WFPRC APPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) r) a B 2 3 b S SSbc E Amsterdam geh. bew. ono 7 3 0 0 Den Helder geh. bew. ono 10 4 1 0.1 Ypenburg Vlissingen geh. bew. sneeuw ono no 6 5 3 -0 2 -0 0 0.1 Eelde sneeuw ono 6 1 -1 5 De Bilt geh. bew. ono 4 2 -1 0 Twente sneeuw no 4 0 -1 0.3 Eindhoven geh. bew. no 4 3 -1 0 Z.-Limburg geh. bew. ono 4 1 -2 0 Helsinki geh. bew. ono 2 2 -0 2 Stockholm geh. bew. wzw 1 -2 -5 0.5 Oslo sneeuw w.stil -5 -9 0.1 Kopenhagen geh. bew. ono 8 2 1 0.1 Aberdeen onbewolkt nno 1 2 -4 1 Londen Brussel regen gen. bew. nnw ono 3 3 2 2 2 -1 0.2 0 Luxemburg geh. bew. ono 2 4 -5 0.1 Parijs Bordeaux geh. bew. ono 4 2 -2 0 half bew. n 2 3 -4 0 Grenoble geh. bew. wstil 3 -1 0.3 Nice zwaar bew. n 5 13 5 1 Berlijn Frankfort geh. bew. no 5 1 -1 0 sneeuw no 3 -1 -3 1 Mtinchen geh. bew. w.stll -2 -4 1 Zürich geh. bew. nno 2 -2 -2 0.1 Genève geh. bew. half bew. ono 6 0 -1 0 Locarno O 2 6 1 0 Wenen ij zei nw 4 -0 -1 8 Innsbruck geh. bew. w.stll -1 -4 0 Belgrado geh. bew. wzw 2 1 3 Athene zwaar bew wzw 6 18 15 06 Rome licht bew. w.stll 11 3 0 AJacclo Madrid zwaar bew. no 2 13 5 9 zwaar bew. wzw 4 7 2 2 Mallorca regen w.stll 11 -1 0.1 Lissabon wolkbreuk nw 16 13 7 4

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2