GRIEP! Leidenaar JJ. M. Bresser nam afscheid van Alphens bedrijf GEEN handelsverdrag tussen Bonn en Moskou Nu 8 jaar geëist voor doden van Blonde Jopie Chefarine 4 Spoedige beslissing verwacht over de Kanaaltunnel Auto te water twee doden Veiling dertien Socrates-huizen Minister Marijnen over prijzen en lonen in de landbouw In Brussel zijn repetities voor de grote gebeurtenis begonnen Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 13 december 1960 Derde blad no. 30227 Na 38 jaar de functie van hoofdboek houder met procuratie bij de N.V. Oost hoek en Zn. te hebben bekleed heeft de heer J. J. M. Bresser gistermiddag op een bijeenkomst in het kantoor van het bedrijf afscheid genomen van het personeel, zulks in verband met het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd. PRINSES IRENE BIJ ..MY FAIR LADY" (Van onze correspondent) Prinses Irene heeft gisteravond in ge zelschap van een tiental vriendinnen de voorstelling van „My fair lady" in het Luxor-theater te Rotterdam bijgewoond. De musical die tot het eind van deze maand in Rotterdam blijft, is thans ge heel uitverkocht. (Van onze Londense correspondent) Er wordt thans in Londen een spoedige beslissing verwacht over het fel omstreden project van een spoorweg tunnel onder het Kanaal. Een speciaal voor de tunnelbouw opgerichte maatschappij heeft destijds haar plannen aan de Brit se regeringsdepartementen voor gelegd, welke thans met hun studie gereed zijn. Indien de regering haar fiat geeft, kan met de uitvoering van het project worden begonnen. Er zijn door de tunnelmaatschappij zodanige wijzigingen in de opzet aan gebracht, dat de tunnelaanleg een zui ver particulier karakter zal krijgen, dat de Britse regering niets zal kosten: de betalingen inzake geëiste financiële re- geringswaarborgen zijn namelijk ge schrapt. De bedoeling is dat de Engelse en Franse regering de tunnel zullen huren en deze op hun beurt weer zul len verhuren aan de respectieve spoor wegen. Ook is de tunnelmaatschappii bereid zelf de kosten te dragen van de beide stations, aan de uiteinden van de tun nel. Met de tunnelbouw, welke 130 mil joen pond zal kosten, zal vijf jaar ge moeid zijn. Zodra het plan is goedge keurd, zullen particuliere bronnen wor den aangeboord voor de financiering. En het is de bedoeling om Engeland, Frankrijk en de Ver. Staten welk voor een kwart in het kapitaal te laten deel nemen, en de rest in Europese landen buiten Engeland en Frankrijk te vin den. De bekende vroegere luchtvaartdirec teur en City-bankier Leo d'Erlanger staat aan het hoofd van de interna tionale kanaaltunnel-maatschappij Ferhat Abbas wil interventie V.N. (Van onze Parijse correspondent) Ferhat Abbas, de leider van de Alge rijnse nationalistische regering, heeft gisteren in een telegram aan Hammar- skjöld onmiddellijke interventie van de Verenigde Naties gevraagd. En dit ver zoek zal tijdens de debatten over het Al gerijnse drama vermoedelijk zijn effect in New York niet missen. Van zijn kant heeft Maurice Thorez, de secretaris generaal van de Franse communistische partij, alle links partijen en groepen, de r.-k volksrepublikeinen inbegrepen voor gesteld om samen een actie te ontkete nen met het doel de Franse refeering te verplichten terstond de onderhandelin gen over een wapenstilstand met het FLN te heropenen. Welke les generaal De Gaulle uit zijn reis en uit de bloedige botsingen tussen Fransen en Algerijnen ook trekken zal, in elk geval is het dus wel zeker dat de druk uit binnen- ei butenland op hem aanmerkelijk zal wor den verhoogd om de verwezenlijking van Algerijes onafhankelijkheid te bespoedi gen. Namens het personeel sprak de be drijfsleider, de heer D. Buis, enkele har telijke woorden van afscheid, waarbij hij vooral wees op het goede humeur van de heer Bresser. Spreker bracht dank voor de wijze waarop hij steeds de belangen van het personeel heeft weten te behartigen, waarna hij een atlas aan bood over de Westerse beschaving en een televisie-tafel. De heer Bresser dankte mede namens zijn echtgenote voor de vriendelijke woorden en de aangeboden geschenken. Het echtpaar Bresser krijgt een televisietafel aangeboden. (Foto Leidsch Dagblad) Des avonds nam de heer Bresser tij dens een diner in Leiden, waar hij reeds gruime tijd woont, nog afscheid van de commissarissen, de directie en de pro curatiehouders. Ir. F. H. Kotter sprak daarbij waarderende woorden tot de heer en mevrouw Bresser. Hij bood o.m. een geschenk onder couvert aan. Op het Noordeinde tussen Moerkapelle en Zevenhuizen is gistermiddag om streeks half vijf een kleine vrachtauto in het water van de Ringvaart geraakt, waarbij twee personen zijn verdronken. De vrachtwagen, die bestuurd werd door de heer K. Knoop uit Moordrecht, kwam uit de richting Moerkapelle en reed in de richting Zevenhuizen. Even vóór de ophaalbrug in Zevenhuizen stopte de auto om de tachtigjarige heer J. van der Wel afkomstig uit Zevenhui zen op te nemen. De heer Van der Wel kreeg een plaatsje tussen de twee andere inzitten den. Kort nadat de auto weer in bewe ging was gekomen reed ze van de rechter- naar de linkerweghelft en ver volgens in de langs de weg lopende Ringvaart. De heer Heijkoop, die aan de rechterkant zat, wist de deur open te krijgen en uit de cabine te komen. De andere twee konden echter niet uit de auto komen. De chauffeur heeft nog ge tracht de rechterzijde van de cabine te Commandant van Auschwitz houdt zich nog verborgen Voor de arrestatie van de laatste com mandant van het voormalige nazi-con centratiekamp Auschwitz, Richard Baer uit Floss in de Palts, is een beloning van tienduizend mark uitgeloofd. De openbare aanklager Heinz Wolf verklaar de in Frankfort dat de voormalige SS- Sturmbahnführer zeer waarschijnlijk in leven is en zich verborgen houdt. Op 21 oktober is een arrestatiebevel tegen de 49-jarige Baer uitgevaardigd. Wat Auschwitz betreft zijn tot nog toe 37 arrestatiebevelen wegens moord uitgegeven. Zestien der beschuldigden zijn in verzekerde bewaring genomen. bereiken, doch zijn voeten waren bekneld geraakt. De heer Van der Wel is vermoedelijk aan een hartverlamming overleden. Het ongeluk is vermoedelijk gebeurd doordat de stuurinrichting van de auto onklaar raakte. Toen de wagen in het water reed was de snelheid ongeveer tussen twintig en dertig kilometer per uur. De weg was ter plaatse niet glad. Nic. den Besten zit nog steeds in cel Dertien Amsterdamse etagewoningen van de failliet verklaarde bouw- en han delsonderneming NV Socrates zijn gis teravond onder grote belangstelling ge veild. Ze brachten f. 178.506 op. De totale huuropbrengst bedraagt ruim f. 23.300 per jaar. Deze eerste publieke verkoop in Am sterdam van Socrates-bezittingen werd gehouden in het verkooplokaal Frascati ten overstaan van de notarissen J. v. Tamboer en P. C. Dijk uit Amsterdam. Het ging om vijf etagewoningen aan de Valentijnkade en acht etagewoningen aan de Conradstraat. Monumentenlijst De veiling van deze Socrates-bezittin gen geschiedde op verzoek van de direc tie van de Amsterdamsche Bank, die de NV Socrates op deze huizen hypotheek heeft gegeven. Volgende week komt een aantal per celen in de Amsterdamse binnenstad in veiling. Zij behoren eveneens tot het faillissement van de NV Socrates. Twee ervan staan op de monumentenlijst. De curatoren in het faillissement-So- crates hebben besloten, dat alle schuld eisers voor het einde van dit jaar hun vorderingen moeten hebben ingediend. De verificatievergadering wordt begin maart van het volgende jaar gehouden. Nog steeds De president-directeur van de NV So. crates, de heer N. den Besten, wordt nog steeds op civiel rechtelijke gronden in bewaring gehouden, omdat hij geen gevolg heeft gegeven aan het verzoek van de curatoren tot het verstrekken van bepaalde inlichtingen. Zijn raads man, mr. H. B. Wieringa, zou vandaag de Amsterdamse rechtbank verzoeken de gijseling op te heffen. Nagenoeg de volledige administratie van de NV Socrates bevindt zich nu in het Amsterdamse Paleis van Justitie. De justitie heeft deze bescheiden in beslag genomen. Zoals bekend is zijn de offi cier van Jusitie, mr. J. F. Hartsuiker en de rechter-commissaris, mevrouw mr. J. H. Kroeze volledig vrijgemaakt voor het onderzoek in deze zaak. Begrafenis van de heer W. H. Kestering Op de algemene begraafplaats .Jaffa" in Delft heeft gistermiddag in alle een voud de begrafenis plaats gehad van het stoffelijk overschot van de heer W. H. Kostering, die vorige week vrijdag op 109-jarige leeftijd is overleden. Op de begraafplaats werd het woord gevoerd door ds. A. Johannes, evangelisch- luthers predikant in Delft. De heer M. Peeman, kleinzoon van de overledene, dankte namens de familie. Lufthansa vergroot kapitaal tot kwart miljard mark De Westduitse luchtvaartmaatschappij „Lufthansa" zal haar kapitaal in de periode tot eind 1962 vergroten van 180 miljoen km tot ongeveer 250 mil joen Dm. De algemene vergadering van aandeelhouders heeft gisteren in Keulen haar toestemming daarvoor verleend. De bankier Hermann Abs werd als opvolger van Kurt Weigelts gekozen tot voorzit ter van de raad van commissarissen. Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen I 4 geneesmiddelen, elk afzonderlijk al wereldberoemd. Tezamen in één tablet verenigd, ondersteunen zij bovendien el- kaars werking, waardoor deze nóg krach tiger is dan kon worden verwacht. De combinatie Chefarine „4" doet werkelijk wonderen en brengt vaak baat waar andere middelen falen Tegen pijnen en gnep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chefarox. 20 labL r 0.80. Voordelige gezinsverpakking 100 tabl. (3.60 Hoewel de champagne al klaar stond Russen willen geen Berlijn-clausnle in verdrag opnemen (Van onze correspondent in Bonn) Na van acht uur tot half elf gisteravond in het ministerie van Buitenlandse Zaken in Bonn te hebben gewacht, trokken de leden van de Russische handelsdelegatie hun jassen weer aan en vertrokken. Ze moesten zonder handelsverdrag Actief garantiebeleicl is onmisbaar (Van onze Haarlemse correspondent) De minister van Landbouw en Visserij, mr. V. G. M. Marijnen, heeft tijdens de gisteren in het Haarlemse Concertgebouw gehouden vergadering van de Katho lieke Land- en Tuinbouwbond enkele aspecten van het landbouwbeleid belicht. Hij wees op het lage internationale prijspeil van diverse Iandbouwprodukten, en stelde, dat zonder een actief prijzenmarkt-beleid de Nederlandse landbouw in een trieste situatie zou zijn gekomen, die de crisis van de jaren '30 zou evenaren. Minister Marijnen zei voorts, dat de ongunstige internationale marktsituatie vraagt om een beleid, waarin 2 punten tot uitdrukking komen. Voor Amsterdamse Gerechtshof (Van onze Utrechtse correspondent) Het Gerechtshof te Amsterdam behandelde in hoger beroep de zaak van een 26-jarige Utrechtse chauf feur, die op 4 oktober door de Utrechtse rechtbank was veroordeeld tot een gevangenisstraf van 6 jaar met aftrek van voorarrest daar hij in de nacht van 30 op 31 januari van dit jaar de 40-jarige Johanna Meijer - alias Dikke Alie of Blonde Jopie - in haar ivoonschuit aan de Vecht door wurging om het leven zou héb ben gébracht. Zijn verweer op de zitting in Utrecht was, dat hij zich bedreigd had gevoeld omdat Blonde Jopie met een kolenschop naar hem had geslagen. De raadsman, mr. E. Spanjaard, had daarom een be roep op noodweer gedaan. De rechtbank achtte evenwel bewezen, dat verdachte schuldig was aan zware mishandeling, die de dood tengevolge had. Tegen deze uitspraak ging verdachte in hoger be roep. Ook bij de behandeling voor het Ge rechtshof bleef verdachte volhouden, dat hij met Blonde Alie onenigheid had ge kregen om een bankbiljet van 25 gul den. „Dan ga ik maar", had verdachte na de ruzie gezegd. Hij vertelde aan de president, hoe hij had gezien, dat de vrouw met de kolenschop op hem af kwam toen hij zijn jas aan ging trek ken. Hij had een klap gekregen. Toen was er iets in hem geknapt", vertelde hij. Hij had de vrouw bij de keel gepakt, waarna zij slap ineen was gezakt. In kolenkit De president informeerde waar de ko lenschop gevonden was. Foto's, die vlak na het ontdekken van het ontzielde lichaam waren gemaakt, wezen uit, dat de schop netjes in de kolenkit had ge- sta0 Het lichaam van Blonde Alie lag zó, dat dr. T. Zeldenrust, de patholoog anatoom, die als getuige was opgeroepen, moest zeggen dat het een wel ongewone houding was na wurging Op grond van deze verklaring en het feit, dat de schop in de kolenkit stond, verwierp de pro cureur-generaal, mr. W. B. Aberson, I het beroep op noodweer. Hij wees de president erop, dat bij een arrest van de Hoge Raad van 23 juli 1937 was bepaald, dat van doodslag gesproken kon worden als men weet wat de gevolgen zijn van een bepaalde handeling. Wie iemand met een mes in de buik steekt, weet dat daar meestal de dood op volgt, zei hij. Hij was het daarom eens met de officier van Justitie te Utrecht, dat een gespierde man als verdachte is moest weten, dat de dood zou intreden als hij een vrouw bij de keel zou vatten op de manier als hij had gedaan. Hij achtte bewezen, dat de verdachte zich had schuldig gemaakt aan dood slag. Zijn eis was 8 jaar met aftrek en een voorwaardelijke terbeschikking stelling, met een proeftijd van 3 jaar en voorts toezicht door de Meijers-Vereni- ging. Mr. Spanjaard, de raadsman, bleef bij zijn mening, die, hij bij de rechtbank in Utrecht naar voren had gebracht: van opzet was geen sprake geweest, de daad was een gevolg van agressie van Blonde Alie. Geldnood „De vrouw zat in geldnood", voerde mr. Spanjaard aan, '„omdat zij een ad vocaat moest betalen voor haar vriend, die op dat moment in het Huis van Be waring zat. Deze behoefte aan geld bij Blonde Jo pie is de rode lijn, die door deze zaak loopt. Mijn cliënt is, als hij nuchter is, een goedige jongen. Dronken echter wordt hij agressief. Zo kwam ook in de boot de reactie op de slag met de kolenschop. Hij heeft de klap gehad, want er zat kolengruis op zijn schouders", aldus mr. Spanjaard: „Er was geen motief, het is gewoon de reactie geweest van een dronken man". De raadsman deed voorts een beroep op „noodweer-exces". „Mijn cliënt wist, dat er berovingen zijn gebeurd, in deze omgeving van het Zandpad. Wanneer iemand dan met een kolenschop op je afkomt, is het begrijpe lijk, dat men zich, dit wetend, gaat ver dedigen". De raadsman concludeerde, dat er hier een veel kortere gevangenis straf op zijn plaats was, dat hoogstens van mishandeling kon worden gespro ken, als noodweer-exces verworpen werd. De uitspraak is 22 december. 1. De landbouw dient beschermd te worden tegen ongunstige internationale marktverhoudingen, waarbij het be staansrecht van de Nederlandse land bouw niet mag worden afgewogen tegen deze internationale marktsituatie. 2. Met de internationale marktsitu atie dient men terdege rekening te hou den. Daarom moet gestreefd worden naar versteviging van de positie der Nederlandse landbouw. „Deze mag echter", aldus de minis ter, „niet verzinken in het moeras van overheidssubsidies. Regering en bedrijfs leven moeten zoveel mogelijk streven naar vrijmaking van de landbouw van overheidssteun. Daarom ook werd het vetgehalte van de melk verhoogd. Afschaffing van de omzetbelasting op boter, zal tot gevolg hebben, dat de gehele melkplas tot ho gere waarde kan worden gebracht. Dit tot hogere waarde brengen van de zui vel heeft, internationaal gezien, grote betekenis. De Nederlandse landbouw wordt verweten, dat zij met lage prij zen op de wereldmarkt komt. „Alles zal moeten worden gedaan," aldus de minis ter, „om ook in het binnenland tot zo danige prijzen te komen, dat verschil len met de wereldmarktprijs worden verkleind". Sprekende over het garantiebeleid zei minister Marijnen, dat de feitelijke ver- BERUCHTE OVERWEG TE PRINSENBEEK GESLOTEN (Van onze oorrespondent) De beruchte ovex-weg Grintweg in Prinsenbeek, is gistermiddag gesloten. Op deze overweg zijn in het verleden en kele personen om het leven gekomen. In het voorjaar verongelukte een kind onder de trein en dit werd aanleiding tot een grootscheepse actie van het Prin- senbeekse gemeentebestuur om de over wegen beveiligd te krijgen. Met de slui ting van de grintweg op de overweg Kes. teren, die kort geleden met knipper lichten werd beveiligd. De gemeente Prinsen beek telt aan Rijksweg 16 thans nog drie onbeveiligde overwegen. Een door Rijkswaterstaat aangelegde paral lelweg geopend. Deze weg loopt ten oos ten van de Rijksweg Breda-Moerdijk en van de spoorlijn. Hij geeft aanslui ting van de grintweg op de overweg ker steren, die kort geleden met knipper lichten werd beveiligde overwegen. Een daarvan zal opgeheven worden en in plaats daarvan wordt in het noorden van de gemeente een viaduct gebouwd. Voor de andere twee heeft men ook voor zieningen in petto. BONTMANTELS TER WAARDE VAN F 25.000 GESTOLEN (Van onze correspondent) Gisteravond is ingebroken in een mo demagazijn van Gerzon aan de Oude gracht te Utrecht. De dieven namen 18 bontmantels mee voor een waarde van ongeveer 20 tot 25 duizend gulden. Ook braken zij een kasregister open. Zij moe ten goed bekend geweest zijn met het in terieur van het gebouw, daar het een doolhof is waar geen vreemde de weg in zal weten te vinden. Totnutoe ontbreekt elk spoor. De politie vermoedt dat de dieven met een auto zijn ontsnapt. schillen in de opvattingen over het te voeren beleid niet zo groot zijn als veel al wordt gesteld. Over het garanderen van een redelijke beloning voor de boer bestaat geen verschil van mening. Dit meningsverschil handelt slechts over de mate van steunverlening door de over heid. De minister zei voorts dat in de EEG het handelsverkeer zich op gun stige wijze ontwikkelt. Toch blijft ten aanzien van de toekomst onzekerheid bestaan. Het gemeenschappelijk land bouwbeleid komt namelijk zo moeilijk van de grond. De vraag doet zich voor of de versnelling van de ontwikkeling der EEG ook voor de lanbouw kan worden verwezenlijkt. Als de landbouw in de Europese integratie achter zou blijven, zou dit voor de ontwikkeling van de gehele Euromarkt zeer nadeli ge gevolgen hebben. De minister wees erop, dat de andere partners in de EEG proberen door minimum prijsstelling en subsidiëring de versnelling te vertragen. De minister schonk voorts aandacht aan de vernieuwing van het landbouwon derwijs, die geleidelijk haar beslag krijgt. Gewerkt wordt aan uitbouw van het wetenschappelijk onderzoek. Hij on derschreef de betekenis van de land bouwvoorlichting, waarover in de ko mende maanden met het landbouwbe drijfsleven nader zal worden gesproken. Een actief garantiebeleid voor de land bouw achtte de minister onmisbaar. Hij stelde voorts dat de Nederlandse land bouw in de nationale economie, maar ook internationaal gezien, haar plaats ten volle waard is. De toekomst van onze landbouw is thans nog onzeker, maar de minister zag deze met ver trouwen tegemoet. naar Moskou terugkeren, omdat de Westduitse regering gisteravond het been stijf hield. Volgens Bonn kan er namelijk alleen een Duits-Russische han delsovereenkomst worden getekend wanneer deze een zogenaamde Berlijn-clausule bevat. De Westduitse minister van Buiten landse Zaken Von Brentano en zijn staatssecretaris Van Scherpenberg, die de onderhandelingen heeft gevoerd, hebben het gisteravond op haren en snaren gezet. Om acht uur trad de Rus sische delegatie met aan het hoofd de onderminister van Buitenlandse Zaken Borissow het Auswartige Amt (ministe rie van Buitenlandse Zaken in Bonn) binnen. Sekt (Duitse champagne) en delicatessen werden door ijverige bo den binnengebracht: het feest van de ondertekening van het handelsverdrag tussen de Bondsrepubliek en de Sovjet- Unie, waaraan weken geschaafd was en dat een totaal volume van ongeveer 1,5 miljard zou omvatten, kon beginnen. Maar de Russen bleken geen enkele bevoegdheid te hebben om de door de Duitsers geëiste Berijjn-clausule te aan vaarden. Volgens zo'n clausule moet West-Berlijn niet slechts in feite (gelijk bij de vorige Duits-Russische handels verdragen) maar ook formeel behan deld worden als bestanddeel van de Bondsrepubliek. En dat willen de Rus sen, die West-Berlijn tot een vrije, van Bonn geheel gescheiden stad willen ma ken, beslist niet. Er werd voortdurend gepraat met Bo rissow en met de Russisch ambassadeur in Bonn Smimow, maar beiden schenen te weigeren zowel een Berlijn-clausule in het verdrag te aanvaarden als ook maar de verzekering te geven dat West- Berlijn stilzwijgend in het verdrag be grepen was. Overigens, men was het wel roerend eens over de goederenuitwisse ling tussen beide landen Het wachten is op Moskou Tegen tien uur liet Van Scherpenberg Sekt en delicatessen (terug naar de ijs kast) brengen. Een half uur later stond Borissow op. Hij zei nog: „Ik ben geko men om te onderhandelen en te onder tekenen, maar ik ben niet bevoegd om over de Berlijn-clausule te praten. De beslissing hierover ligt in Moskou". De ondertekening van het verdrag is nu tot later datum verdaagd en Bonn wacht thans op wat Moskou gaat doen. Het was gisteravond zonneklaar dat de regering-Adenauer voor een waar di lemma stond. Zou zij het verdrag on dertekenen zonder Berlijn-clausule, zo als de Russen wensen, dan kon het Bon ner parlement de ratificatie van het ver drag wel eens weigeren. Zou zij niet tekenen, dan kon de zijden draad tus sen Bonn en Moskou, instandgehouden door onder meer deze handelsovereen komst, wel eens gebroken worden. Diverse Bondsdagleden en de regering van West-Berlijn zelf hebben de laatste dagen aangedrongen op de Berlijn- clausule. Bondsdagpresident Gerstenmaier, een zeer vooraanstaand C.D.U.-lid, meende evénwel dat ln het raam van een han delsverdrag de Berlijnse problematiek nooit kan worden opgelost. Bonn koos tenslotte voor Berlijn en verbond dus handel met politiek, mèt het risico van een nog onprettiger verhouding tot Mos kou dan reeds bestaat. Langs 7 km. lange route sullen bijna tienduizend militairen en agenten staan Ruim 6.500 militairen en een politiemacht van 3.000 man zal donderdag de afzetting verzorgen langs de zeven kilometer lange route, waarlangs Koning Boude- wijn zijn verloofde naar het altaar in de St.-Goedelekerk zal voeren. De artillerie zal op deze dag 201 saluutschoten lossen: 101 op het moment waarop de koninklijke bruidstoet het koninklijke paleis in Brussel zal verlaten en 100 wan neer de Belgische vorst en zijn bruid uit de kerk vertrekken. In het koninklijke paleis en in de kerk zyn gisteren ook de repetities voor de grote gebeurtenis begonnen. Met figu ranten wordt tot op de seconde nage gaan of het op papier uitgestippelde programma in de praktijk volgens het vastgestelde schema kan worden ge volgd. De speciale hofauto met een dak van plexiglas staat sinds enkele dagen gereed in de garage van het paleis. Zondagavond en maandag zijn ook de eerste officiële gasten uit het bui tenland per trein en vliegtuig in Brus sel aangekomen. Onder hen zijn de mar kies en markiezin De Villaverde, schoon zoon en dochter van generaal Franco en ex-koning Simeon van Bulgarije. In het perscentrum, dat zich voorbe reidt op de ontvangst van 1200 buiten landse en Belgische journalisten, is gis teren een begin gemaakt met de uit reiking van toegangsbewijzen en legiti- matiekaarten. Spaanse recepten De Belgische radio-omroep zal op de dag van het huwelijk behalve de recht streekse reportages een groot deel van de zendtijd aan Spanje wijden. Zelfs het dagelijkse praatje van de kok zal in het teken van het huwelijk staan: ter ere van de Spaanse koningin zal hij de Belgische huisvrouwen een drietal Spaanse recepten voorschotelen. Donderdag zal overigens in België geen algemene vrije dag zijn. De grote warenhuizen hebben medegedeeld, dat ook op de huwelijksdag van de koning de deuren niet worden gesloten. Een uitzondering wordt gemaakt voor de wa renhuizen in Brussel, die echter 's mid dags weer open zullen gaan.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5