Huldiging jubilarissen in Warmond Vier maal zilver bij Parmentier Ds. J.M.D. v. cl. Berg neemt beroep aan Gebouw voor twee kleuterscholen in Wassenaar geopend BEURS VAN AMSTERDAM Opgericht 1 maart 1860 Maandag 12 december 1960 Tweede blad no. 30226 „Vier maal 25 jaar" was het motto, waaronder de directeur en een groot gedeelte ran het personeel van de N.V. Parmentier aan de Schelpenkade zaterdagmorgen >yeenkwamen in de kantine van het bedrijf. De heren P. Harteveld, A. Siera, J. fincourt en A. van Eygen, resp. chef van de opmakery, twynder, ringspinner en iaas van de opmakerü, werden feestelük onthaald ter gelegenheid van het feit, lat zü 25 jaar geleden bü deze N.V. in dienst traden. De directeur, de heer A. Parmentier, eette de jubilarissen met hun echt enoten en overige aanwezigen, wei- om. Zijn gelukwensen gingen in de liereerste plaats uit naar de „zilveren lannen", maar daarnaast dankte hij jk hun echtgenoten, die de belang- jke schakel vormen voor en na het erk. Goede en slechte tijden hebben de ibilarissen in hun loopbaan meege pakt. Als „broekjes" van 15 a 16 tar, in de meeste gevallen zo van de ihoolbanken, zyn ze in dienst geko- ien. Zij hebben een technische voor- Itgang meegemaakt waarvan weinigen ebben gedroomd. Vele chefs en col- gas hebben zij zien komen en gaan. esondanks wisten zij zich steeds aan passen en hebben ertoe bijgedragen, jede door de liefde en toewijding voor on werk, het bedrijf groot te maken, enslotte bood de heer Parmentier elk in de jubilarissen een geschenk aan. „Een voorbeeld voor anderen zijn zij ■weest", aldus de heer J. Roorda, direc- iur van de kousenfabriek, die hier- i het woord voerde. De heer Roorda emoreerde o.m. hoe één der jubilaris- in als jongste bediende op het kan tor zijn carrière was begonnen, maar spoedig staten en cijfers vaarwel zei n zich in de opmakery te ontwik- »len tot een zeer gewaardeerde kracht. Postduivenvereniging „De Blauwkras" TENTOONSTELLING IN „OOSTERKWARTIER Zaterdag en zondag hield de Postdui- nvereniging ,De Blauwkras' haar jaar- kse tentoonstelling in „Oosterkwar- ;r". Evenals vorige jaren waren de in- ndingen zeer goed te noemen. Keurmeester was de heer J. Passchier t Noordwyk. De uitslagen warenKlas oude doffer 500 km en hoger: 1. P. C. msen; 2. W. v. d. Wel; 3. H. Moenen. las 2: Oude duivinnen 500 km en ho- r: 1. J. Noordermeer; 2. H. Moenen; 3. J. Franken. Klas 3, doffers 200500 i ti.: 1. W. v. d. Wel; 2. P. J. Franken; 3. Güsman; 4. H. Filippo. Klas 4 dui- 1 tuien 200-500 km; 1. H. Moenen; 2. W. jjsman; 3. H. Moenen; 4. W. Gijsman. 1 las 5 doffers 200 km en minder: 1. Chr. Weren; 2. P. C. Hansen; 3. F. Hansen. las 6 duivinnen 200 km en minder: 1. Noordermeer; 2. H. Filippo; 3. Chr. ëeren. Klas 7 doffers 100 km en lager; W. Gysman; 2. G. Grebel; 3. W. Ra- lisbergen; 4. H. Filippo. Klas 8: dui- ttnen 100 km en lager: 1. W. Güsman; Chr. v. Weeren; 3. H. Moenen; 4. J. pit. Klas 9 doffers, onbevlogen: 1. H. oenen; 2. W. Gysman; 3. W. Ravens- rgen. Klas 10 duivinnen, onbevlogen: W. Güsman; 2. W. Güsman. Klas 11, te jongen: 1. J. Smit; 2. Chr. v. Wee - d. Beste oude vogel: J. Noordermeer. ste jonge vogel: W. Gijsman. Beste nhet geheel: J. Noordermeer. 5 DE REISDUIF J De Postduivenvereniging De Reisduif eld in de Kleine Burcht een fraaie j ow. Keurmeester was hier de heer J. cobs uit Delft. De uitslag was als Igt: Klas I oude doffer 500 km en ho- i. r: 1. D. Bey; 2. N. v. d. Dop; 3. W. 3 ipaan; 4. L. Platteel. Klas 2 oude dui- jinen 500 km en hoger: 1. A. v. d. acht; 2. A. Siera; 3. L. Platteel. Klas - oude doffer 300-500 km: 1. W. Kapaan 2 F. W. Bouwman; 3. T. van Leeuwen A. Siera; 5. W. Kapaan. Klas 4 oude livinnen 300-500 km: 1. J. v. d. Kaay; L. Platteel; 3. A. Siera; 4. T. v. Leeu- m. Klas 5 oude doffer 0300 km: 1. 0 Kapaan; 2. N. Mank; 3. P. v. d. Drift; A. Siera. Klas 6 oude duivinnen 0—300 b: 1. N. Mank; 2. P. v. d. Drift; 3. L. ivé. Klas 7 jonge doffers 150—350 km: N. v. d. Dop; 2. W. Kapaan; 3. L. Plat- 0 U; 4. A. Pracht; 5. L. Cavé; 6. A. acht. Klas 8 jonge duivinnen 150350 n: 1. T. v. Amsterdam; 2. W. Tolboom; N. v. d. Dop; 4. T. van Am-^erdam: 5. .Tolboom; 6. J. d. Dunne, Klas 9 jon- doffers 0—150 km: 1. S. Koster; 2. D. sy; 3. A. Siera. Klas 10 jonge duivinnen -150 km: 1. A. Siera; 2. J. den Roode; L. Platteel. Klas 11 late jonge doffers: 5_ J. v. d. Kaay. Klas 12 late jonge dui men 1. J. v. d. Kaay. Mooiste doffer van het geheel: W. Ka- r.' an. Beste doffer: W. Kapaan. Beste ivin N. Mank. Beste jonge doffer N. v. Dop en Beste Jonge duivin: T. van aster dam. ei GEEN VOORRANG VERLEEND. Zaterdagavond vond bü de Turf- ïr arktbrug een aanrüding plaats tussen - n auto en een motorrijwiel. De mo- rrijder, een 22-jarige ingezetene uit it," izerswoude die geen voorrang verleen- 1 liep tengevolge van deze aanrijding D hersenschudding op. Een 26-jarige ïtrumentmaker uit Leiderdorp, die op r_ duo zat, brak zün rechterbeen. 51 nnenbrandje sumatrastraat 0t Zaterdagmiddag omstreeks halftwee op fcdde een kort. doch hevig brandje in t kabinet van de bovenwoning van de Inilie Verhage aan de Sumatrastraat Dank zü energiek optreden van de andweer bleef de brand tot dit ver- ïk. dat echter geheel uitbrandde, be- rkt. Zowel de oorzaak als de schade In nog niet bekend. Spreker besloot zün toespraak met het aanbieden van geschenken. Ook de heren H. van Lier, H. v.d. Zeeuw en H. van der Hogen, resp. chef van de spinnerij, chef van de haspel kamer en afdelingmeester van de twij- nerij, spraken vele woorden van waar dering en lieten die tevens vergezeld gaan van fraaie geschenken. Werkplaatsen Ned. Electrolasch Mij. toekomst met vertrouwen tegemoet In de jaarvergadering van de N.V. Hollandsche Constructiewerkplaatsen al hier is medegedeeld, ddt de resultaten in het lopende boekjaar op zichzelf be schouwd goed zijn. Het algemeen voorkomende gebrek aan arbeidskrachten heeft ook bij deze on derneming sterke invloed gehad, waar door de optimale capaciteit van het be- drüf niet kon worden benut. Boven dien zün de verkregen opdrachten over het algemeen meer loonintensief dan in vorige jaren. Aan de ene züde is dus de omzet door gebrek aan arbeidskrach ten verminderd, aan de andere züde zün de hogere onkosten, voornamehjk in de loonsector, van invloed op de re sultaten. Het gevolg hiervan is, dat deze resul taten niet onbelangrijk achter gebleven zün bij die, behaald in vorige jaren, wel ke echter als topjaren moeten worden gezien. Op voorstel van de directie hebben commissarissen besloten om in de eerste helft van januari een interim dividend van 6 procent over het lopende boekjaar betaalbaar te stellen. Omtrent de huidige gang van zaken werd medegedeeld, dat het bedrüf we derom, wanneer men rekening houdt met de beschikbare arbeidskrachten, voor geruime tüd zeer goed is bezet. On voorziene omstandigheden voorbehouden en wanneer men aanneemt, dat de ar- beidsrust niet wordt verstoord, kan de toekomst met vertrouwen tegemoet wor den gezien. Hollandsche Constructie GOED VAN WERK VOORZIEN Over de gang van zaken in het boekjaar 1960 van de N.V. Nederlandsche Elec trolasch Maatschappij alhier is in de al gemene vergadering van aandeelhouders medegedeeld, dat hoewel het bedrüf ge durende 1960 zeer goed van werk voor zien was, tengevolge van een voortdurend tekort aan arbeidskrachten het bedrüf niet met optimale capaciteit kon wer ken. Bovendien zün de kosten o.a. in de loonsector verder gestegen, waardoor de resultaten over 1960 die over 1959 niet zullen overtreffen. Kerstfeest voor vluchtelingen in Lager Haid Door de giften van de laatste weken is het mogebjk geworden met diege nen onder de vluchtelingen in Haid, die onze actie omvat, een eenvoudig kerstfeest te vieren. Maar wat is één feestavond voor dege nen, die na deze enkele uren weer te rug moeten naar hun bouwvallige ba rakken, die niet meer te repareren zün en waar wind, regen en sneeuw door de kieren binnendringen? Met het fornuisje, dat pas tegen twaal ven wordt aangemaakt om de maaltüd te bereiden, moet het hele barakje ver warmd worden. En velen leggen zich om zeven uur ter ruste, omdat ze toch geen geld voor verlichting en ver warming hebben. Waar die van te be talen, wanneer men leven moet van 45 gulden per maand? Zo troffen we verleden jaar op kerst avond bü een ronde langs de barakken velen op bed aan. vergetelheid zoekend in de slaap, zo die kwam. Allerlei ziek ten en pünen-reuma bovenal- benemen hun veelal die slaap. Wü hopen van harte, dat het door Uw hulp mogelijk wordt een vüftigtal gezinnen en enkelingen enige mud ko len te bezorgen, opdat voor hen de warmte een kerstboodschap is van ons, die de geboorte van Christus, het Licht der wereld, willen vieren door, in welke vorm ook, iets van Zün licht uit te stra len. Dr. E. A. Franken-Duparc, Lammenschansweg 71, Leiden Tel. 01710:20408 Giro 285812. Sint-Nicolaas op bezoek bij speeltuinjeugd Sint-Nicolaas kan blijkbaar moeilijk scheiden van de Leidse speeltuinjeugd zaterdagmiddag bracht hü n.l. nog twee bezoeken aan deze jeugd. Gold de eerste visite de kinderen van de speeltuinver eniging „Om de Doorbraak", die de foyer van de Stadsgehoorzaal geheel vulden, zyn tweede bezoek bracht hij aan de onlangs opgerichte speeltuinver eniging „Zuid-West", die gastvrijheid genoot in de recreatiezaal van de Royal McBee aan de Rooseveltstraat. In de foyer sprak de voorzitter van „Om de Doorbraak", de heer P. Brand, er zijn vreugde over uit, dat Sint-Nico laas alvorens naar het warme Spanje terug te keren nog een persoonlijk be zoek zou komen brengen aan deze viering van zün verjaardag in de Sleutelstad. In afwachting van dit bezoek hebben de kleine feestgangers(sters) zich lange tfjd kostelü'k geamuseerd met de kinder- goochel-show van de bekende gooche laar „Amarco" en de dwaze grollen van de kinderclown „Pipo", die tot groot vermaak van allen het programma steeds in de war dreigde te sturen. Het accordeon-duo ,De Anja's" zorgde voor een passende muzikale omlüsting, waar- bü de St.-Nicolaasliedjes steeds dapper werden meegezongen. Ook op deze mid dag vormde de blüde inkomst van de Sint vanzelfsprekend weer het hoogte punt. Vooral het feit, dat er ditmaal bü „Om de Doorbraak" slechts weinig stou te kinderen waren geweest, deed de Sint büzonder goed. Nadat enkele kinderen bij de Sint waren geroepen en een liedje In vacature wijlen ds. J. v. d. Wiel Na een langdurige vacature sinds het overlijden van ds. J. van der Wiel krijgt de hervormde „Molenwijk" weer een eigen predikant. Ds. J. M. D. v. d. Berg, hervormd predikant te Rot- terdam-Vreewyk, heeft het op hem uit gebrachte beroep gisteren aangenomen. Ds. v. d. Berg. die 33 jaar is. aan vaardde de evangeliebediening op 21 oktober 1951 te Giessen-Rüswijk. daar voor was hij één jaar hulpprediker te Kerkdriel. Sinds 22 juli 1956 dient hü de hervormde gemeente te Rotterdam- Vreewijk. Vermoedelijk zal ds. v. d. Berg eerst omstreeks Pasen zijn intrede in Leiden doen. Op voorstel van de directie hebben hadden gezongen, ontvingen allen uit commissarissen besloten begin januari 1961 een intermdividend van 6 over het boekjaar 1960 betaalbaar te stellen. Naar het zich laat aanzien zal het bedrijf ook gedurende 1961 goed van werk zün voorzien. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN' Mientje. dr van E. de Jonge en C. M. D Es, Willy Christina, dr van J. Swart J. I. Wölk, Petronelia en Leuntje, drs. B J. van den Oever en E. van der Plas. igustinus Antonlus Johannes Paulus, zn B J. R. J. H. Mulder en J. H. M. G. tamers; Johanna Cornelia Maria, dr v. T. ten Bosch en C. M. Caspers, Cor- »ls, zn van C. van Delft en D. van iljn. OVERLEDEN Hak, 63 Jaar, echtgen. van A. de j S )fficiële publikaties 1 VERKEERSREGELING 7 APOTHEKERSDI.IK TIJDENS KERSTBOMENMARKT 0 burgemeester en Wethouders van Lei- 0 1 5 brengen ter openbare kennis, dat zij 0 1 Ibben besloten de Apothekersdük op 14, 1 en 17 december en van 19 tot en met 0 .december, alsmede op 24 december 60 van 13.00 tot 19.00 uur en op 16 en december 1960 van 6.00 tot 19.00 uur 0 Bloten te verklaren voor het verkeer met te voertuigen, rij- en trekdieren en vee de richting Klppenbrug. MARKTBERICHTEN AALSMEER. 10 december. C.V. Cen trale Aalsmeerse Velling G.A. Snijbloe men. Amaryllis per kelk 40-68. Bou- vardla per stuk 40-66, Euphorbia 80-135, Pernettya 60-95, Hyacinten 25-44. Prunus Triloba 60-105, Forsythia 20-35. Seringen: Stepman 4 kop 95-145, ld. 2 kop 55-70, Legray 4 kop 60-95, 2 kop 25-36, Helle- borus per bos 105-390, Tulpen 200-320, Narcissen 70-95, Fresia 90-170, Cyclamen 85-145. KATWIJK AAN DEN RIJN. 10 december Groenteveiling: waspeen Al 4.40-5.40. A2 3.70-5.90. BI 3.60-5.10, B2 2.70, C2 1.90 2.40, breekpeen 1.20-1.30, alles per kist, boerenkool 26.00, uien per kist 2.10, knol- selderie per 100 6tuks 10.15.00. Aanvoer waspeen 35.000 kg, waarvan 12.00C kg. voor export werd verkocht. RIJNSBURG, 10 december. Bloemen veiling Flora. TroschrvsantenRed Schlager 1.10-1.15, Red Rolinda 125-130, Paris 90-100, Narcissen: Helios 65-70, Ear ly Glory 80-85, Hyacinten: Anna Marie 26- 28, Pink Pearl 22-24, Blauwe Druifjes 33- handen van de Sint nog een grote spe culaaspop en een zak vol lekkernüen. LEIDERDORP Burgerlijke Stand Geboren: Elisabeth J„ dr van J. Zwart en B. J. van Kleef. Johanna W.. dr van J. J. GijzeniJ en P. H. Neuteboom. Annelles G., dr van C. W. Janssen en G. Korswagen Getrouwd: H. Meijer. 26 Jr en J. Meer burg, 24 Jr. VOORSCHOTEN Jeugdwerk en sport Vrijdagavond hield de heer Jac. van Driel, hoofd van het bureau voor Volks ontwikkeling en Sport te Rotterdam over het onderwerp „Jeugdwerk en Sport" een uitgebreide, zeer instructieve en interessante causerie, in het Cultu reel Centrum. Deze avond was georganiseerd door de Voorschotense Sportraad, met het doel jeugdleidsters en jeugdleiders te wijzen op de hoge eisen, die aan het jeugd werk en aan de vrü'etüdsbesteding zul len moeten worden gesteld, i.v.m. de in voering van de vrüe zaterdag en de in de toekomst waarschijnlijk nog verder gaande arbeidsverkortingen. In zijn betoog zette de heer Van Driel allereerst uiteen, welke plaats de sport in het hedendaagse bestel heeft ingenomen. Spr. sprak van een storm achtige ontwikkeling en noemde de sport een van de belangrijkste aspecten van het tegenwoordige maatschappelük be stel. De sport is op een onstuimige ma nier uitgegroeid tot het middel tot vrüe- tüdsbesteding. Voorts ging de heer Van Driel na, wat jong Nederland in de sport zoekt en wat zü daarin vindt. Spr. acht te het van eminent belang dat jonge mensen allerlei spanningen op gezonde wüze in de sport kunnen afreageren. Spr. wees in dit verband op het uitne mende belang van de medische sportkeu ring, vooral voor wedstrijdsport. De heer Van Driel betreurde het feit dat de lichamelüke opvoeding op de Nederland se school nog zo dikwüls als de „Asse poester" werd beschouwd. Spre poneerde met overtuiging de stelling dat de jeugd- sportleider niet alleen een sport-techni- sche taak heeft, maar niet minder een opvoedende. Na de pauze werden tal van vragen gesteld, waarbij o.m. duidelük naar vo ren kwam, dat door de grote uitbreiding van de zaalsporten de stichting van sporthallen door de plaatselüke overheid dient te worden bevorderd. hartewens: zuid-west tuin voor De voorzitter, de heer J. Koldenhof, die de leiding had van het feest „Zuid-west", benutte het bezoek van Sint-Nicolaas door een hartewens van zyn jonge vereniging naar voren te bren gen: een eigen tuin! De Sint beloofde een goed woordje te zullen doen bij het Leidse gemeentebestuur. Zelf was hij ervan overtuigd, dat er gauw wat moet komen op dit gebied in deze nieuwe, kinderrijke stadswijk. Een paar kinderen moesten bij Sinter klaas komen om uit zijn mond te horen welke goede en welke minder goede dingen ze alzo hadden gedaan in het afgelopen jaar. Mede door het leuke programma is het voor de kinderen een onvergetelüke middag geworden. Ten eerste was daar het marionettentheater „Miniatuur" van de heer Onderwater en dan was er na de pauze nog een optreden van de goochelaar Anverdi. The Rhythm Boys zorgden voor de feestelijke klanken op deze vrolüke middag. Kregen de kinderen van de directie van Royal MCBee een traktatie, ook van de vereniging ontvingen zü een verras sing. Zaterdag heeft de burgemeester van Wassenaar, dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergen op de buitenplaats „Wit- tenburg" bij de Bremhorstlaan het nieu we gebouw geopend, waarin sinds enkele maanden de nieuwgestichte openbare kleuterschool jyoor Wassenaar-zuid en de (christelijke) Prinses Margriet Kleuter school gevestigd zyn. Een groot aantal belangstellenden was büeen toen de wethouder van onderwys, mevrouw mr. C. M. s'Jacobs-des Bouvrie een toespraak hield, waarin zij er haar vreugde over uit sprak, dat de eerste openbare kleuterschool in deze gemeente nu officieel geopend kan worden, terwül tegelijkertijd de Prinses Margriet Kleu terschool, die al vele jaren elders onder dak genoot, een eigen gebouw in ge bruik kan nemen. Mevrouw s'Jacob maakte de architecten, de heer en me vrouw Pot-Keegstra. een compliment voor het gebouw, dat is aangepast aan de omgeving en aan de eisen die aan een kleuterschool gesteld mogen worden. Aan de inrichting van beide scholen, die ieder over twee ruime lokalen beschik ken is met veel toewijding gewerkt, al dus mevrouw s'Jacobs. Mevrouw B. M. Baronesse van Harinxma thoe Slooten- Elout sprak namens het bestuur van de Prinses Margriet Kleuterschool een woord van dank tot het gemeentebestuur voor de medewerking, aan het stichten van dit eigen gebouw verleend. Spreek ster herinnerde aan de activiteiten van oud-wethouder K. Huibregtse, die de eer ste besprekingen heeft gevoerd. De burgemeester, sloot zich gaarne aan bij de lof die aan de architecten is toegezwaaid. Er moesten, aldus de burgemeester, heel wat haken en ogen en moeilijke klippen omzeild worden voordat eindelijk een jaar geleden de eerste spade voor het nieuwe gebouw in de grond gestoken kon worden. Het nieuwe gebouw is een tweelingschool en de burgemeester sprak de wens uit, dat voor beide scholen het spreekwoord van de goede buur die beter is dan de verre vriend ten volle in vervulling zal mogen gaan. Ir. J. Steenhuis sprak daarna na mens de plaatselüke afdeling van Volks- onderwüs en bood voor de openbare kleuterschool een fraaie speelgoedauto aan. De architect, de heer Pot. ver raste beide scholen met een vlag. Ir. I. Bruyn overhandigde namens de ou derraad van de openbare scholen een kruiwagen, met bloemen gevuld. Ten teken van de officiële opening van de school werd daarna op het voor terrein de vlag gehesen door twee kleu ters. Er was gelegenheid het gebouw te bezichtigen. KAB 65 jaar Op 15 december 1895 werd te Voor schoten een afdeling opgericht van de R.-K. Volksbond onder voorzitterschap van de heer J. C. de Graaf en S. de Groen als secretaris. Vooral de laatst genoemde werd een bekende persoon- lükheid in de toenmalige volksbond, want maar liefst 25 jaar droeg hü de lasten van het secretariaat. Pastoor M. Bernsen was de geestelijk adviseur. De afdeling telde toen 42 leden en was de 17e afdeling van de Volksbond. Thans 65 jaar later wordt het werk van de Volksbond voortgezet door de KAB. De afdeling Voorschoten staat thans onder voorzitterschap van de heer J. C. Knü- nenbrug, telt 7 vakafdelingen met 300 leden. De viering van dit 65 jarig bestaan werd plechtig ingezet met een gezongen H. Mis tot intentie van de le vende en overleden leden van de KAB. Om half drie recipieerde het bestuur in de feestelük versierde hal van het Cul tureel Centrum. Daar mocht de jubile rende afdeling vele gelukwensen in ont vangst nemen. Persoonlük kwamen burgemeester L. de Kool, wethouder G. Schrama en wethouder J. J. Dekker, gemeentesecre taris J. de Bres namens de gemeente Voorschoten. Pastoor J. Th. van Bem- I melen, als hoofd, van de parochie van St.-Laurentius, leden van het Kerkbe stuur. Afgevaardigden van de Ned. R-K. Middenstandsvereniging, de LTB, SVLV, St -Laurentius Harmonie. St.-Deus De- dit-, KVP vertegenwoordigers van het NW afd. Voorschoten, afgevaardigden van het gewest Leiden de heer Van Leeuwen en de districtsbestuurder te vens bondspenningmeester de heer L. Jaarsveld. Verder was de KAB vertegen, woordigd door diverse bestuursleden van haar onderafdelingen. Oud be stuurslid en initiatiefnemer van de vie ring van het 65 jarig bestaan de heer L. den Brabander was speciaal uit Til burg gekomen om zijn gelukwensen aan te bieden. Terwijl het bestuur in de hal van het Cultureel Centrum jubileerde vierden de kinderen van de leden feest. Mr. Janno. de Haagse Kindervriend was daar met zijn sprekende pop en hield de kinderen bezig met goochelen en leuke voordrachten. Na de pauze kwam nog St.-Nicolaas met Zwarte Piet, zodat alle kinderen nog met wat lekkers naar huis konden terugkeren. De grote feest, avond in de zaal van het Cultureel Cen trum werd verzorgd door het Haarlems Radio Cabaret Medewerkers Harry Meyer, Herman Theunissen. Mitzi Wal ler en Willy Alberti. Bestuursverkiezing C.H.U. Op een ledenvergadering van de Chr. Hist. Kiesvereniging heeft een bestuurs verkiezing plaats gevonden. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: C. Mechelse. voorzitter, S. Boonstra. secre taris en J. Griffioen, penningmeester. Zowel burgemeester L. de Kool als wethouder J. J. Dekker zijn morgen ver- hinderd spreekuur te houden. BEURSOVERZICHT Politieke markt De stemming stond vanmiddag onder invloed van de politieke gebeurtenissen in Algerüe. Voor geheel Europa is het, aldus de beurs, van belang hoe de be staande situaties aldaar zich de komen de dagen verder zullen ontwikkelen. De Westduitse beurzen, Milaan, Parijs en ook Londen waren eerder aan de lage kant. De handel op het Damrak was voor de eerste dag van de nieuwe beurs- week gering en de stemming verdeeld. Aku en Kon. Olie bij de opening een weinig lager, daarentegen Philips. Uni levers en Hoogovens een paar punten hoger. Het laatste fonds lag goed in de markt op 819, na 814, tegen vrüdag j.l. als slotkoers 812. Het Hoogovencon cern gaat ruim f. 300 miljoen investeren ter opvoering van de produktiviteit. Dit bedrag is te groot voor zelffinanciering. Op het ogenblik wordt nog niet over wogen voor deze investeringen middelen op beperkt of onbeperkt lange termün aan te trekken. Het totale investerings programma moet over drie jaar voltooid kunnen zijn. Gedurende de verdere beursduur bleven Hoogovens om de 819 draaien. Wall Street sloot vrüdag jJ. vast, ook voor de Nederlandse hoofd fondsen. Hierdoor sloot Aku vrüdag- avond in het telefonische avondverkeer het hoogst op 465, Kon. Olie f. 121.70, Philips 1192, Unilever 796 en Hoogovens als hoogste koers 818. Vanmorgen werd als hoogste prijs betaald voor Aku 464, Kon. Olie f. 120.80, Philips 1187 en Hoog ovens 826. Het zag er dus voor de officiële beurs niet slecht uit. Alles liep echter anders om bovenvermelde poli tieke redenen. Aku steeg weliswaar van 457 tot 46112 en kwam op deze prijs slechts een half punt boven de slotkoers van vrüdag uit. De emissiegeruchten die vrijdag over het Akuconcern ter beurze werden ge lanceerd en waardoor toen de koers van de aandelen opliep, werden door de directie van Aku desgevraagd tegenge sproken. Philips steeg vanmiddag van 1182 tot 1186, tegen vrüdag als slotkoers 1177%. Unilevers monteerden 3% punt op 789%. Kon. Olies, die op f. 120.60 30 cent bene den de voorgaande slotkoers openden, konden zich, door speculatieve aanko pen, herstellen tot f. 121.30. In de Scheepvaartafdeling gaven de koersen merendeels kleine verliezen te zien ten opzichte van het voorgaande slotniveau. Ook de cultures moesten enig terreinwinst prijsgeven. De staatsfond sen ondergingen weinig veranderingen. WISSELKOERSEN Londen 10.58% 10.58%; Montreal 3.85V2—3.85%Brussel 7.99 7.59 Stockholm 72.87—72.92; Milaan 60.71%— 60 76%; Oslo 52.83%—52.88Lissabon 13.18%—13.19%; New York 3.76%—3.77% Parijs 76.85—76.90: Frankfort 9035%— 90.40%: Zurich 87.54%—87.59%: Kopen hagen 54.69%—54.74%- Wenen 14.50%— 14.51%. Zaterdagmorgen werd in de kantine van Padox te Warmond het jubileum ge vierd van de heren N. Kerkvliet en M. Maastricht. Beiden herdachten het feit, dat zü 40 jaar geleden in dienst kwamen van dit aannemingsbedrijf. De directeur, de heer J. P. v. d. Zeeuw, sprak eerst de heer Maastricht toe, die als brugwachter en nachtwaker in dienst kwam. De laat ste jaren was de heer Maastricht als transportarbeider werkzaam. De direc teur bood hem de gebruikelüke enve loppe met inhoud aan. De heer Kerkvliet, die als pennen- schaver in dienst kwam, oefent dit be roep nog steeds uit. De directeur noem de hem een goed vakman en een rustig werker. Ook deze jubilaris kreeg een enveloppe. De echtgenoten ontvingen bloemen. Daar de commissaris, de heer Kale- mink, verhinderd was om te komen, was het de taak van de heer v. d. Zeeuw om getuigschriften uit te reiken van de Maatschappij van Nüverheid en Handel. De voorzitter van de personeelsvereni ging, de heer J. Bekkering, bracht zijn gelukwensen over namens" de vereniging. Directeur v. d. Zeeuw speldt een gouden draaginsigne op de borst van de heer Maastricht. Naast deze jubilaris staat de heer Kerkvliet. Beide jubilarissen waren verge zeld van hun echtgenoten. (Foto LD./Holvast) Hü bood een fraai bloemstuk aan. Hier na bleef men nog enige tijd gezellig bü een. Maandag 12 december ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 102GB 102A Ned. '59 4% 102GB 102 Ned. '60-1 4% 102GB 102 Ned. '60 II 4% 102GB Ned. '59 4% 99 A 99A Ned. '53 3% 95% 95% Grootboek obi. 3% 81%GB Ned. '47 3% (3) 94% 94g Ned. '51 3% 96 %B 96% Ned. '53 (3%) 95GB 94% Ned. '56 3% 95 95 Ned. '48 3% 89% 89% Ned. bel. cert. 3% 93GL 93 GL Ned. '50 3% 89% 89% Ned. '54 3% 90A 98A Ned. '55 I 3% 90% 90A Ned. '55-11 3% 92% 92% Ned. *37 3 90 GB 91 Ned. grtbk obi. '46-3 91%GB 91% Ned. doU. In. '47 3 98A 88^ Ned. Inv. cert. 3 88% 98A Ned. 62-64 3 99A Indië '37 3 89 ft 98 A Indië "37 A 3 94 y4 94% Ned. won. bJ. "57 6 110% 110 Ned. won.bJ. '58 4% 100% 100% ACTIEVE AANDELEN Cultuurbank 27% 27% Nat. Handelsbank 228 226 Ned. Handeimü314% 310% Amst. Rubber 112 112% H.VA146% H5% Senembah537 537 AK-TT 461 461% AJS..U_OQ 307 Berkel's Patent (v.) 8-8 Calvê Delft cert. Vl2- Deli Mij.en (Ver.) 330 qb Kon. Pap. v. Gelder 330 330 GB Hoogovens cert495GL 428 Miiller en Co. NB. cicriR 616GB Ned. Kabelfabr<>>6GB Philips 004 Philips pref7g6 7^1' Unilever 208 206% Wilton Feyenoord 422 Biliton 2de r567y4 507^ Dordtse Olie gew. j22 jq 124 Kon. Olie (f20—120.90 121.70 idem (50 A f.20.147% 147 Holl. Amer. Rjn 153 151V4 Java China Paket 98 80 98 - K-L-M195' 194% Kon. Ned. Stmv. Mü 135% Stoomvaart Mü Ned. 169% 169 Nievelt Goudr cert. 144% 144% v. Ommeren cert. 304% 305 GB Kot. Rott. Lloyd 154% 154 Ned. Scheepv. Unle 152% 150% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 95% 94% idem '48 (3%) 94% 94% R'dam *52-1 (4%) 99% id id -37 I-II (3%) 94% 94% Z.-Holland '56 (4%» 99% Bankwezen Vorige Slotkoers koers v. heden Bank N.G. '58 (5%) 105 105A id. N.WJB. '52 (4%) 98% 99 BVG rspbr f.500 177% 178 BVG rspbr. '52 132% 133 Industr. Obligaties PhUips Dollarlng '51 90% 90% Premieleningen A'dam '53 3 102 102 A'dam '51 12% 83% 83% A'da m'56 12% 81% 81% A'dam '56 II 2% 88 88% A'dam '56 m 2% 88 88 Eindhoven '54 2% 79% Enschede '54 2%80B 80 B Den Haag '52 I 2% 88 88 Idem n 2% 90% 90% R'dam '52 I 2% 90 90% Idem II 2% 90%L. 90% Idem '57 2%98% 100 Utrecht '52 2% 94% 94% Z.-HoU. 1957 2% 98 99% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 235 236 Amst. Bank 389% 385 H.B.U. cert229 231 Rott. Bank 326 326 Twentsche Bank 319 317 Industrie Ondernemingen Albert Heyn411 410 Borsumü55 55% Electrolasmü345 335 L Kon. Ned. Grofsm. 180 180% Holl. Constructie 541 530 L Ing. bur. v. Bouwnüv. 296 298 Intematio 157% 158 Int. Kunststoff. Ind. 64% 65 v. Kempen en Begeer 120 120 Leidse Wolspinnerü 520 524% Rott. Droogdok Mü- 480 480 Sikkens Groep 800 820 Ver. Touwfabrleken 321% 320 Walvisvaart 109% 109% Wernink's Betonmü- 162 163 Van Wük en Heringa 120 120 Zaalberg 119 Spoorwegen Dell Spoorweg Mü- 3% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 21% 21A Intern. Nickel 56ft 56% Anaconda 46% 46 Bethlehem Steel39% 41% Cities Service 46% 48% General Motors 40fï 41% Kennecott78% 80% Republic Steel 54 54 Shell OU 74% 76% Union Pacific 27% 27% Un. States Steel 74% 75%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3