VetiitcuSc Vïssersvaartuigje .Adriaantje is zaterdag tweemaal gestrand Vk..' W Gezond glanzend haar door f. 1.50 f. 2.65 Rus dreigt Brit met vergelding Met een enkel woord Agentia MAANDAG 12 DECEMBER 1960 55 Bemanning met reddingsboot naar vaste wal De zoetwatervisser J. P. van Rooyen en de dekknecht H. Brandt, beiden uit Moerdijk, hebben op hun vissersvaar tuig Lage Zwaluwe 2 („Adriaantje") vele angstige uren doorgemaakt. Zy voe ren vrydag het Haringvliet uit om de vangst te beproeven in het Goereese Gat. Niet op de hoogte van de kust- stromingen trachtten zy naar het zui den af te buigen, doch zy werden door de kracht van het water naar het noor den meegenomen, waar zy al spoedig lichten zagen van de veel grotere zee schepen. Maar meevarend in hun richting en zonder precies te weten waar zij waren liepen zij zaterdagochtend tegen half negen vast aan de zuidoostzijde van de Westplaat nabij Oostvoorne. 's Middags om half vier voeren de reddingboot „Pre sident Jan Leis" en de reddingvlet „Gou- driaan" uit Hoek van Holland de Nieuwe Waterweg uit om het scheepje vlot te trekken of de bemanning te redden. De ..Adriaantje" was door de vloed in middels op eigen kracht vlot gekomen en kreeg van de „Goudriaan" het te ken: „Volg mij, dan breng ik u bin nen." Aanvankelijk ging de tocht in de rich ting van Hellevoetsluis. Op een gege ven ogenblik liep echter het vissers scheepje. dat een diepgang heeft van 2.50m. door het te dicht in de kust lijn te volgen opnieuw vast op de West plaat, thans aan de noordzijde ter hoogte van Rockanje. Omdat de schipper van de „Leis" slecht weer verwachtte, adviseerde hjj de bemanning van boord te komen en over te stappen op de „Goudriaan" Tegen 9 uur zaterdagavond werd de schipper v. Rooijen en dekknecht Brandt in de Hoekse Berghaven aan veilige wal ge zet. Daar werden zij naar het politiebu reau gebracht om bij te komen van de ijzige koude. Later werden zij uit de Hoekse Rode Kruis-post van droge kle ren voorzien om daarna de nacht door de brengen in hotel „America". Van- Vluchtelingen naar Indonesië? Gisteren hebben kranten te Djakarta wederom melding gemaakt van een groep Papoea-„vluchtelingen", die met prauwen en kleine motorboten Wahai, in de Zuid-Molukken, zouden hebben be reikt. Zeven andere groepen vluchtelin gen zouden kort geleden eveneens te Wa hai zjjn geland. Vervolg van pag. 1 „Wij willen er liier geen Kongo van maken" Voor 't eerst zwaaide men ongestraft met FLN-vlag Hoewel blank Algiers zich over de po litieke toekomst ongerust maakt, is het in de stad zelf, buiten de manifesterende wijken, volkomen veilig. Er zijn meer dan voldoende Franse troepen om alle Euro peanen te beschermen. De Franse poli- tietroepen die de afgelopen dagen de weinige straatgevechten tegen hun eigen landgenoten moesten voeren, hebben al thans in Algiers een voorbeeldige zelf beheersing aan de dag gelegd. Zij be paalden zich ertoe, met behulp van dienstplichtigen de besmette wijken af te zetten. Maar achter de blauwe unifor men van de CRS, de Franse veiligheids troepen, verdrongen zich al de parachu tisten met hun rode baretten, brandend van verlangen om erop te slaan. Op het laatste moment kon gistermiddag in Bel cour t een parachutistenkolonel zijn mannen nog terugroepen. Even later posteerde een CRS-commandant zelfs een afdeling van zijn mannen tussen de manifesterende mohammedanen en de langs een omweg optrekkende parachu tisten, zulks op verzoek van een moham medaanse onderhandelaar, die een FLN- vlag om zijn hals droeg. De CRS-com mandant zei: „Wij willen er hier geen Kongo van maken". Naderhand probeer de de CRS in Belcourt aan de voet van het rokende skelet van het uitgebrande warenhuis de demonstranten met hun FLN-vlaggen weer met een zacht lijntje naar huis te krijgen. Voor 't eerst in de geschiedenis van Algerije zag men de vlag van de rebellie ongestraft zwaaien tussen Franse politiemannen en militai ren. Er steekt haast een feitelijke erken ning van het FLN als politieke party in! Niemand verwacht overigens dat deze toestand voort zal kunnen duren. De lei ders van de mohammedanen hopen op nieuwe orders van het FLN uit Tunis, de Franse overheid zal zich wel gedwongen zien in te grijpen voordat het tot een mohammedaanse 24-ste januari met ge barricadeerde wijken en straten komt. De Franse regering maakt zich vooral ongerust voor het overslaan van de be weging naar andere steden. Misdadige provocatie De bevelhebber van de Franse troepen in Aigerye, generaal Crepin, zei gister avond in een radiotoespraak, dat misda dige provocateurs van het FLN en on- verantwoordelüke Franse extremisten de nieuwe troebelen op hun geweten heb ben. Het leger zal optreden tegen onrust stokers uit welk kamp dan ook, zei de generaal. Men heeft reden om aan te nemen, dat het leger nu inderdaad trouw aan De Gaulle is en dat het zal proberen zich tussen de Europeanen en Algerynen te plaatsen, tussen wie een rassenoorlog dreigt los te branden. Dat neemt niet weg dat parachutisten die gisteravond aan zuiveringsoperaties zijn begonnen het bevel om slechts uit zelfverdediging van hun vuurwapens ge bruik te maken, in enkele gevallen in de wind schijnen te hebben geslagen. Be richten uit Oran wijzen inmiddels op een voortdurende hevige spanning tussen vijandige groepen Europeanen en Alge rijnen. Van mohammedaanse kant werd met handgranaten geworpen. Drie Fran se Journalisten werden hierdoor aan de benen gewond. De opstandige manifes taties der Algerijnen breidden zich ook uit tot het overwegend mohammedaanse Constantine. Manifestanten onder de FLN-vlag pasten een nieuwe tactiek toe: vernieling van winkels en auto's en brandstichting. morgen zouden zjj aan boord van een bergingsvaartuig buitenom trachten de „Adriaantje" te bereiken en vlot te krij gen. Het vaartuig is verzekerd voor f. 23.000.-. Advertentie Ibis shag - wat 'n shagl de hallzware [shag om nooit te vergeten. dobbelmann •lekker man Advertentie Polarisduikboten Tass heeft Engeland gisteren In een verklaring ervoor gewaarschuwd, dat het aan vergelding blootgesteld zal worden als een Polarisduikboot, die zyn basis in Engeland heeft, een „gevaariyk in cident" mocht uitlokken buiten de Britse territoriale wateren. Zoals bekend wordt er een basis voor Polarisduikboten gebouwd te Holy Loch aan de Clyde. Tass zegt, dat er misschien nog naieve mensen zijn. die menen dat een land, dat door een duikboot wordt aangeval len, slechts terug mag slaan naar de plek in de oceaan, waar men aanneemt dat de duikboot zich bevindt en niet naar de bevoorradingsbasis van deze duikboot. Maar Rusland heeft hier een andere mening over. aldus Tass. Ghanese studenten (3.000) naar communistische landen De president van Ghana, Kwame Nkroemah, heeft zaterdagavond meege deeld dat begin volgend jaar 3.000 stu denten naar de Sovjet-Unie en enkele andere „oostelijke landen" zullen wor den gezonden. Zij zullen voornamelijk technische opleidingen volgen, die van nut zijn bij de industriële ontwikkeling van Ghana. Nkroemah merkte op dat het zenden van 3.000 studenten naar communisti sche landen een demonstratie van posi tief neutralisme is, omdat ongeveer 3.000 Ghanezen in Westelijke landen stude ren. Westduitse protesten tegen wetsontwerp onteigening auto's (Van onze correspondent in Bonn) Talrijke protesten zijn in het afge lopen weekeinde in de Bondsrepubliek geuit tegen een nieuw wetsontwerp van de Westduitse minister van Verkeer See- bohm. Dit ontwerp voorziet in de moge lijkheid van onteigening van auto's in geval' van dronkenschap achter het stuur en andere delicten. Van mogelijke confiscatie wordt in het ontwerp gespro ken indien de bestuurder wegens dron kenschap of geestelijke of lichamelijke gebreken niet in staat was tot autorij den, dit toch deed en daarvoor tot ge vangenisstraf is veroordeeld. Ook kan volgens het ontwerp een auto gecon fisqueerd worden indien een gevange nisstraf werd opgelegd wegens grove verkeersfouten. Tot deze fouten beho ren: het niet verlenen van voorang. verkeerd inhalen, snijden van onover zichtelijke bochten, te snel rijden op onoverzichtelijke wegen, verkeerskrui- singen en overwegen. In deze gevallen is het voor de rechter indien hij tot confiscatie besluit, niet van belang of de berijder de eigenaar van de auto is of niet. Van de zijde van de regering wijst men erop dat het wetsontwerp on der meer beoogt om aan het steeds meer voorkomende „joy-riding" een einde te maken. Men zegt voorts dat de rechter helemaal niet verplicht is tot confiscatie over te gaan, alleen de mo gelijkheid daartoe krijgt. I Maar de tegenstanders van het ont- werp. waaronder de beide grote en I machtige Westduitse autobonden, de A.D.A.C. en de A.v.D. achten dit alle- 1 maal veel te vergaand. Zij vinden ge- j vangenisstraf en intrekking van het rij bewijs als maximale straffen al vol doende. Confiscatie kan huns inziens tot 'willekeur leiden. Spanning en ontspanning (Van onze t.v.-medewerker) Het was bepaald niet oninteressant noch van onnut, wat in Espresso werd vertoond. We schenken er dan ook graag kritische aandacht aan. De vogelver schrikking voor de vliegtuigen in hun vlucht, bleek een verrassend onderwerp te zijn, een zeer schadelijke zaak, doch gelukkig niet levensgevaarlijk. Maar hoe veel kijkers wisten, dat de Ver. Staten over 12.000 gevechtsvliegtuigen beschik ken? We weten niet hoeveel die dingen kosten, alleen, dat ze duur zijn. Stel de aanschaf op 1 miljoen dollar per stuk, dan kost die vloot alleen al 50 miljard gulden, dat is 50.000 miljoen. Een avond tevoren ging het over 300 miljoen voor een bijdrage van Nederland aan de ont wikkelingsgebieden! De voorzitter van de Nederlandse vereniging tot bestrijding van de kwakzalverij kwam iets vertellen van zijn bezwaren tegen dat euvel. Naar ons gevoel is dit een onderwerp voor een uitgebreide documentaire, waarin de te genstelling wonder - wetenschap, maar ook de aanrakingspunten dier twee be grippen eens grondig uit de doeken ge daan worden. Het was nu een beetje erg apodictisch. Bijzonder stijlvol was het onderhoud met de reizende ambassadrice van de Oorlogsgravenstichting, mevrouw Van Anrooy-De Kempenaer, die film- flitsen afstond opgenomen op en rond de velden aan de oever van de rivier Kwai, waar Nederlanders rusten in ere. Hoofdschotel van de avond was het door Theo Eerdmans gepresenteerde amusement, waarin gang, durf, span ning en smaak zat, zo'n gang,, dat er in het nerveuze begin een mevrouw met prijs en al ter aarde stortte. Alle moge lijkheden, die de ruime Expohal bood, waren uitgebuit. We kregen een biljart en schaakséance, een rijproef en een honkbaldemonstratie. Dat is dus nogal wat. Het werd alles goed en met animo geleid. De haastige spoed was opgebor gen. Biljartkampioen Van de Pol bleek het wedstrijdspelen toch niet te kunnen laten en zal straks weer in het strijd perk treden. Pia Beck deed onthullingen over haar Amerikaanse ervaringen en zag zich met goed gespeelde verrassing weer omringd door haar aloude Miller- sextet. Wij vinden haar een aardige vrouw en haar 10-jarig contract in de V.S. leek welverdiend. Hekkesluiter was Otto Sterman, een sympathiek mens en een serieus kunste naar, die heel wat in zijn mars heeft. Wij waren bijzonder getroffen door de dansscène uit Othello, waarvoor men een fijnzinnige en gracieuze Desdemona uit Hamburg had laten overkomen. Een glanspunt voor Sterman, die - naar hij ons kortgeleden in een onderhoud liet merken - trots is. dat zijn kunst inter nationaal erkenning vond door een se rie van 16 voorstellingen in een uitver kochte schouwburg in Hamburg. Hij vormde één der hoekstenen van een solide succes, dat deze avond het deel was van de TV-Toto, een spannen de ontspanning. Scholing (Van onze t.v.-medewerker) We hebben het nimmer zo erg begrepen gehad op de „Anno"-rubriek. We von den het bijeengelezen materiaal veelal erg willekeurig en zijn daarom des te verheugender een ander geluid te kun nen laten horen: Anno-1938 overtrof al de voorgangers, maar de ernst van het wereldgebeuren overtroefde dan ook dat der voorgaande jaren. Het was een wre de les, die te leren viel in de school der hogere politiek. Het was een knappe montage, die logisch in elkaar zat. In de „School der volwassenen" waren problemen van geheel andere orde aan bod. Daar ging het over de levenskunst in kleine levenskring. De aanpak zal misschien niet ieder pakken, maar het deed ons deugd, dat meneer Wens aller minst een zacht eitje is. Opmerkelijk was, dat de eerste beginselen van de psy cho-analyse er een logische plaats kre gen. Afgezien van de vraagstukken, die behandeling vonden, trof toch telkens weer de milde humor, die er door heen speelde. Het concert ging gebukt onder een lange inleiding en gespeel met licht, dat onrust bracht voor de luisteraar, maar de kijker misschien wat beter vasthield. Tv-concerten, het blijft voor ons een du bieuze zaak. Daarbij kwam, dat naar ons idee het orkest niet zijn beste dag had. Verreweg het meest aangrijpend was de voortreffelijke meditatie over vader schap en Vaderschap. We hebben de grootste bewondering voor de weldoor dachte filmmontage, die diep van zin was en toch licht aansprekend. Inters- sant voor iets meer ingewijden was de rampspoed van de oorlog, die muzikaal geïllustreerd werd door de Negende van Beethoven en wel die passage, waarop Heine's woorden passen, die spreken van de algemene broederschap der mensen. Er was prachtige fotografie. Al hebben we grote waardering voor de beeldseries, we zouden verschillende platen graag wat rustiger hebben willen bekijken. Dat waren ze door de superieure kwali teit overwaard. Dit was een les in vertrouwen, dit was scholing van de hoogste orde. Onze hul de aan samensteller en regisseur Manus van de Kamp. Advertentie het originele Ziveedse KNACKEBRÖD BINNENLAND De raadkamer van de Amsterdamse rechtbank heeft de voorlopige hechtenis van een Amsterdamse redactiestenograaf opnieuw met 30 dagen verlengd. Deze werd medio Juni J.l. gearresteerd onder verden king van het verlenen van illegale steun aan het Algerijnse bevrijdingsfront, o.m door het drukken van valse franken. Vrijdag a.s. om half elf zal by de onderzeedienst te Rotterdam de eerste van de twee drie-cilinder onderzeeboten, de „Dolfijn", in dienst worden gesteld. Dit zal geschieden door de commandant, lui tenant ter zee le kl. J. R. Roele. Het Residentie-Orkest heeft een uit nodiging van de stad Bonn ontvangen om tijdens het Beethovenfeest. einde septem ber 1961, in de nieuwe, in 1959 in gebruik genomen Beethoven Halle een concert te geven. De mogelijkheid om deze uitnodi ging te aanvaarden wordt door de leiding van het orkest bestudeerd. Op het Noordzeestrand van Texel is gisteren het stoffeiyk overschot aange spoeld van een zeeman. De Rijkspolitie acht het zeer waarschijnlijk, dat het hier het stoffelijk overschot betreft van de heer O. Starrenburg, die overboord raak te van een sloep, welke het Ter- schelllnger bergingsvaartuig Stortemelk had uitgezet bij pogingen de gestrande Helderse vlskotter „Drie gebroeders" te bergen. Op de Koninginnegracht te Den Haag is zaterdagavond de 71-Jarlge me vrouw H. van Drlel-Hofman door een tram aangereden. Later is zij in het Zuld- wal-ziekenhuls aan de verwondingen over leden. BUITENLAND In de Oostenrykse Alpen heeft het de laatste dagen flink gesneeuwd De meeste wintersportoorden van Tirol en Voralberg hebben hun poorten geopend. De politie in Tokio heeft de afgelo pen week 35.839 wapens in beslag geno men. w.o. schietwapens, grote messen, dolken en zwaarden De inbeslagneming geschiedt in het bestek van een campagne onder het motto „geen messen voor de Jeugd". In Japan is het aantal aanslagen met steekwapens en steekpartijen de laat ste Jaren zeer toegenomen. In de periode van augustus tot en met november heeft de staalproduktie van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal 24.8 miljoen ton bedragen en daar mee de staalproduktie van de Verenigde Staten met 3.8 procent overtroffen. Dit is de eerste maal in de geschiedenis van de K.S.G. dat de produktie van ruwstaal de grootste ter wereld is geweest. De Hoge Autoriteit verwacht dat de produktie van ruwstaal in 1960 een peil van 73 miljoen ton zal bereiken, hetgeen 16 procent ho ger zou liggen dan dat van het vorige jaar. In de Internationale Commissie van Juristen een particulier en nlet-poll- tiek lichaam heeft verslag uitgebracht over de toestand in Zuld-Afrlka. Hierin wordt o.m. gezegd dat de Zuidafrlkaanse regerlngspolitiek van rasdiscriminatie een explosieve toestand schept, die wellicht spoedig zal lelden tot geweld op grotere schaal dan reeds in Zuld-Afrlka is uit geoefend. Jacques Samama, algemeen afge vaardigde van de commissie voor de wa terwegen van Lotharingen, heeft een uit een zetting gegeven over het aanleggen van een waterweg, die het noordoosten van Frankrijk met de Middellandse Zee verbindt. Dit „Europese Suezkanaal" zo als hij het noemde, zou bevaarbaar zyn voor schepen van 1.300 ton en de Rijn met de Rhöne en Rotterdam met Mar seille verbinden. Generaal Franco en de president van Portugal hebben op het ogenblik een sa menkomst in de provincie Cludad Real, ten zuiden van Madrid. De samenkomst duurt twee dagen en gaat gepaard met een Jachtparty. In een kazerne van de Amerikaanse troepen in Mainz is een omvangrijke han del in marihuana ontdekt. Grote hoeveel heden van het verdovende middel zyn in beslag genomen en verscheidene Ameri kaanse militairen in Mainz zijn gearres teerd. De Amerikaanse minister van De fensie. Thomas Gates, heeft zich zaterdag aan een diner in een toespraak met kracht verzet tegen de uitlatingen van diegenen die zeggen dat de V S. zwakker zyn de de Sovjet-Unie. De Russen weten echter dat ongewapende Amerikaanse verkenningsvliegtuigen vier Jaar lang door hun luchtverdediging zijn gedrongen. Ook de Sovjet-Unie weet dat Amerika en zyn defensie-organisatie „in eersteklas con ditie verkeren, aldus de minister. Sir Edmund Hillary is zondag uit Nepal in San Franscisco aangekomen. Hij is in het bezit van een huid, of zo men wil vacht, van hetgeen volgens de be woners van Khoemjoen een „Jetl" of ver schrikkelijke sneeuwman" is. Sir Edmund verklaarde ook nu nog sceptisch te staan tegenover beweringen dat de „verschrik kelijke sneeuwman" inderdaad in de Hi- malaja leeft, maar hij wil de huid door deskundigen laten analiseren. Ten gevolge van een ontploffing van een stoomketel in een glasfabriek in de Perzische hoofdstad Teheran zyn vyftien fersonen om het leven gekomen en tach- Ig gewond. De explosie was dermate he vig dat het gehele gebouw In elkaar stort te. Een Cubaanse krijgsraad te Santa Clara heeft zaterdag vier voormalige sol daten van de verdreven dictator Batista ter dood veroordeeld, omdat zy donder dagavond hadden getracht zich meester te maken van een Cubaans ïynvliegtulg, dat van Clenfuegos op weg was naar Havan na. De piloot weigerde echter naar Miami in Florida te vliegen en hij wist, hoewel gewond, het toestel op Cuba aan de grond te zetten. Een vrouw werd tot dertig Jaar veroordeeld. VOOR HEDENAVOND: Hilversum 1, 402 m. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.15 In stilheid en vertrouwen, hoorsp. (dl. 1). 21.30 Sopr. en piano. 22.00 Pari. comm. 22.15 Kamer- ork. en soliste. 22.30 Nws. 22.40 Avond- overdenking. 22.55 Boekbespr. 23.05 Le zing over Jazz. 23.35 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.50 Openbaar kunstbezit, lezing. 19.00 Pari. overz. 19.15 Regerlngsuitz.De Zilvervloot, met het Leedy-trlo en Meneer Jakob. 19.30 Gevar. progr. 21.30 Lichte muz. 21.55 Marimba. 22.30 Nws. 22.40 Omr. ork. en solist. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Actueel progr. 20.30 Kleinkunstprogr. 20.50 Film. 21.15 Intern. Journallstenfo- rum. 22.00 Dagsluiting. PICTOGRAM BH 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof I seconde om de oplossing te lezen! RODE .TOP' IN OPROEP: STRIJDEN VOOR VREDE De vertegenwoordigers van de 81 com munistische partijen, die een kleine twee weken in Moskou hebben beraad slaagd, hebben een oproep gericht tot alle volken ter wereld om te strijden voor een vreedzame internationale sa menleving. De tekst van de oproep is gepubliceerd in de zaterdagavond ver schenen uitgave der Oostenrijkse com munistische dagbladen. MAANDAG De Doelen: Ledenvergadering Leldse Amateur Fotografenver. 8 uur nam. Middelweg 38: Ledenvergadering „Het Groene Kruis". 8 uur nam. „Gemeentebelang". Spr. mr. G. C. Suer- mondt over zyn ervaringen als Unesco- expert in Afghanistan. 8 uur nam. Wassenaar: Verenigingsgebouw Adventsviering R.-K. Vrouwengilde. 7.45 uur nam. DINSDAG Marekerk: Adventssamenkomst Herv. Molenwijk. Spr. ds. Koole te Den Haag. Medewerking „Ex Animo". 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr. W. C. Braat der Griekse terracotta's. 8 u. nam. Stadszaal: Cabaretavond onder auspi ciën Muziekhandel Gé Hofenk. 8 uur nam. Universiteit (filmzaal): K. en O.-fllm- studiekring "Salt of the earth". 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. In den Vergulden Turk: Kerstviering Ned. R.-K. Middenstandsbond. 8.15 uur nam. Rest. Van der Heyden: Receptie 40- Jarig bestaan afd. Leiden Bond van Chr. Politieambtenaren. 810 uur nam. SchouwburgJubileumvoorstelling Wiener Blut door Hoofdstad Operette. 8 uur nam. DONDERDAG Gulden Vlies: Leidse Assurantieclub. Spr. P. C. Sanders over begunstigingscontrac ten. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)„Con Amore" zingt Weihnachtsoratorium van J. S. Bach. 8 uur nam. St.-Anthoniusclubhuis: Feestavond 40- Jarig bestaan Bond van Chr. Politie-amb- tenaren. 8 uur nam. Zomerzorg: Filmavond Ver. van oud- leerlingen der Ambachtsschool. 8 uur. VRIJDAG Gulden Vlies: Discussie-avond Ver. voor Pedagogiek. Leider dr. J. v. d. Grient. 8 uur nam. Rehoboth: Kerstviering Ver. tot bevor dering der belangen van Slechthorenden. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): K. en O. Popu lair concert Residentie-orkest olv. W. van Otterloo. Solist Theo Olof. 8 uur nam. Tearoom v. d. Heijden: Genootschap Ne- derland-Engeland. Spr mr. R. L. Drain over D. H. Lawrence. 8 uur nam. Oegstgeest (Witte Huis) Kerstfeestviering afd. Oegstgeest-Leiden. Vrouwen in de V.V.D. 2.30 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 10-11 uur voorm., bybelstudie; 11 uur, ds. D. Vink te Utrecht. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. Ons Centrum (Hooigracht 84): Huma nistisch Verbond. Spr. P. Stigt over het probleem van lijden en geluk. 10.30 uur voorm. Lldo-theaterInst. voor Arbeidersont wikkeling (Nivon). „Het ryk van de zon". 10.30 uur voorm. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling "The new vision centregroup" (t/m 10 Januari). Rijksmuseum van oudheden Tentoon' lelline .Panorama der prehistorie" Werk dagen 104 uur; 's zondags 14 uur nam. (tot 15 Januari). VOOR DINSDAG 13 DECEMBER Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8 00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, le zing. (herh.). 10.25 Gram. 11.00 V. d. vr. 11.30 Gram. 11.50 Volaanvooruit, le zing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Ben Je zestig? 12.30 Land- en tulnb.- meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platennieuws. 13.40 Dansmuz. 14.05 Schoolradio. 14.35 V. d. plattelandsvrouwen. 14.45 Gevar. progr. (herh.). 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de leugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regerlngsuitz.: Sociale actualiteiten door J. C. Visser, hoofd af deling voorlichting van het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.30 Voor de leugd. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memo- landum. 19.30 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gehuwd en ongehuwd, lezing. 22.55 Cabaret. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. PRO: 7.60 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9 10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgen wijding. 9,55 Boekbespr. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Hammondorgelspel. 11.15 V. d. zieken. 12.00 Gram. 12.20 Re gerlngsuitz.: Voor de landb. 12.30 Land en tulnbjneded. 12.33 Zang en piano. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Viool en piano. 16.00 Kinderboeken- schouw. 16.15 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.20 De dierenwereld en wij, lezing. 17.30 Amateursprogr. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.25 Praatje. 18.30 Promenade-ork. 19.00 V. d. kind. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Zang en gitaar. 19.25 Kamermuz. 20.00 Nws. 20.05 Muzik. show. 22.30 Nws., beursber. van New York en SOS-ber. 22.45 Journ. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journ. 20.20 Spaanse Flësta. 20.30 Fllmrep. 20.45 Speelfilm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 ni. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Vragenbeantw. 14.55 Interview. 15.25 Gram. 16.00 Hoorsp. 16.30 Lichte muz. 17.00 Gesprek. 17.30 Pianorecital. 17.45 Lezing. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Gram. 20 30 Radio portret. 21.30 Ork. conc. 22.45 Lezing. 23.00 Nws. en comm. 23.30 Voordr. 23.45 Pari. overzicht. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Gram. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12 15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Orgelspel. 13.00 Gram. 13.31 V. d. arb. 14.00 Gevar. progr. 14.45 Voor de kleuters. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Dans muz. 16.45 Lichte muz. 17.31 Mrs. Dale's dagb. 17.45 Uitsl. races 17.48 Verz. progr. 18.31 Lichte muz. en ber. 19.40 Sportnws. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en lourn. 20.25 Sport. 20.31 Gevar. progr. 21.00 Hoorsp. 21.31 Lichte muz. 22.00 Hoorsp. 22.31 Ge var. muz. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Lich te muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Bal- letmuz. 16.00 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.20 Kamermuz. 17.45 Amus. muz. 19.00 Nws. 19.30 Gevar. muz. 21.00 Lichte muz. 21.45 Nws. 23.20 Ork. conc. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. FrankrUk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.35 Opera- muz. 14.10 Solistenconc. 14.40 Liederen. 17.00 Kamermuz. 18.30 Nwe opera arties ten. 19.00 Nws. 20.15 Kamermuz. 23.53- 24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00.Nws. 12.03 Omr. ork. 12.15 Pianorecital. (Om 12.30 Weerber.). 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Schoolradio. 15.45 Kamermuz. 16.00 Koer sen. 16.06 Duitse les. 16.21 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Kamermuz. 17.40 Boekbespr. 17.50 Voor de jeugd. 18.20 Voor de sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19 50 Lezing. 20.00 Voor de vrouw. 21.00 Gevar. muz. 21.30 Omr ork. 22.00 Nws. 22.15 Pianorecital. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.32 Gevar. muz. 13.00 Nws. 14 45 Gram. 15.30 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.30 Discografie. 19.30 Nws. 2000 Ork conc. 22.55 Nws. Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur. BIOSCOPEN Casino: „De Kat". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. - Donderdagcyclus „Brandend verlangen Luxor: „Katja, de ongekroonde keizerin". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Gouden bergen". A.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Meln Kampf". 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9 15 uur. Trianon: „Het vlees en de boze geesten". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Opmars der Tartaren". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Van dinsdag tot donderdag „De vallei van de zon". 14 Jaar. Astra-theater Wassenaar Vrijdag 8 uur zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur maandag 8 uur „Wlr Wunderklnder Alle leeft. Dinsdag - woensdag - don derdag 8 uur „Petrus de grote visser 14 jaar. - Zondag en woensdag: 2,30 u.: Teenager Schlagerparade. Alle leeft. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden is geopend Apotheek Her- dingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. By geen gehooi py Ow huisarts oi specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefooD 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlisslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Innsbruck Wenen Athene Rome AJaccio Madrid Mallorca Lissabon *3 weer c w X.S c fieai 3 zwaar bew. z 4 3 2 0 zwaar bew. w 4 4 0 0.1 geh. bew. zw 4 4 2 1 0.2 zwaar bew. zw 6 4 3 zwaar bew. z 3 3 -3 0 3 zwaar bew. zzw 2 3 1 0 5 zwaar bew. W.Stil 2 -1 0 geh. bew. zzw 2 2 0 0 geh. bew. ZZW 4 2 -1 0 mist O 6 0 -0 9 motregen zo 2 0 1 1 zwaar bew. nnw 3 -6 -7 0 sneeuw wnw 8 1 -1 3 onbewolkt wnw 6 2 -1 0 sneeuw w.stil 1 0.2 zwaar bew. z 2 3 0 0 licht bew. nno 1 0 -3 0 geh. bew. no 2 5 -0 0 zwaar bew. n 1 5 -0 1 geh. bew. nw 6 3 2 0 onbewolkt nnw 8 15 6 0 licht bew. wnw 4 1 -3 0 geh. bew. n 2 2 -0 0 geh. bew. n 3 0 -2 1 geh. bew. nno 3 2 0 7 geh. bew. nno 9 4 1 0 onbewolkt O 4 10 2 0 geh. bew. O 2 0 -1 0 sneeuwbui nnw 10 5 1 0.1 zwaar bew. 9 21 16 0.1 zwaar bew. w.stil 14 7 1 onbewolkt no 2 14 3 0 zwaar bew. w.stil 9 half bew. w.stil 12 geh. bew. n 4 17 12 0

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2