Qwiek Karei zorgde voor de grote sensatie en ldopte Hairos II Vierde plaats voor Sportief Drie titels voor Setli Paul! MAANDAG 12 DECEMBER 1960 Koersen te Hilversum Wagenaar jr. driemaal uitgeschakeld (Van onze medewerker) De grote sensatie van de gisteren te Hilversum gehouden koersen was de nederlaag van de door Geersen gestuurde Hairos II. De wereldkampioen, die meerdere weken op rust was geweest, toonde by het voorrijden dat hij iets van zyn slankheid had ingeboet. Torenvalk had even de kop over het 3800 meter parkoers, doch Qwiek Karei, gereden door Jo v. d. Berg, nam de ereplaats spoedig over en, evenals twee weken geleden liep deze in straf tempo steeds verder van de andere weg, van wie Tilda O (Oosting) voortdurend op het tweede plan bleef. Hairos II, die Qwiek Karei 60 meter had moeten geven, liep geleidelijk naar de koppaarden toe, hoewel een kleine fout het vertrouwen even schokte. Voor de laatste maal aan de overzijde dacht men, dat het zou gebeuren. Hairos passeerde Tilda O en ging op de leider af, doch de sterke ruin gaf geen krimp. Voor de laatste bocht fouteerde Hairos door de grote krachtsinspanning wederom even en halverwege het laatste rechte eind begreep Geersen, dat hij Qwiek Karei niet meer kon grijpen, die in de bijzonder mooie 1.24.1 km-tyd triomfeerde. Een overgelukkige Jo v. d. Berg reed onder grote bijval het ererondje van een koers, waarover nog lang zal worden gesproken. Kort na de start van de eerste dra verij werd X.O. wegens teveel galoppe ren uitgeschakeld. Xavier (J. v. Dooye- weerd) ontwikkelde veel snelheid en nam na een halve baanronde de kop. Een maal op de ereplaats liet Xavier zich niet meer passeren en zegevierde in 1.31.1 km.-tijd. Vergay deed met Xirene Hollandia nog een aanval op de tweede plaats van X.Y.Z. (J. Oosting), doch zonder resultaat In de Baron Spencer D-prijs liep de door Ten Hagen gestuurde YY Hanover een prima koers. Hij marcheerde vrij lange tijd ver voor zijn 12 tegenstanders uit. Yvonette (Wagenaar jr.), die haar 40 meter handicap snel had ingelopen volgde voortdurend, nam kort voor de bovenbocht de leiding over en won voor de vierde maal achtereen. YY Hanover bleef tweede voor Yellow Rose (J. van Leeuwen). Jos. Leeuwenkamp, die met Yemen de leidende Ydeal Double (J. v. Leeuwen) vrij spoedig onttroonde, sloeg op de ere plaats alle aanvallen af en een 1.27.6 zege was het resultaat. Wagenaar jr., die met Y Kitty's zoon kort voor de laatste bocht de leider hevig bedreigde, werd op dit moment uitgeschakeld wegens onre gelmatig draven. Nu werd Ydeal Double tweede voor X Nelly (Hauber). De Benjaminprijs. die bestemd was voor amateurs, die in 1960 nog geen eerste prijs hadden gewonnen, gaf mooie strijd. Boomgaard had met de favoriet Yvonne Hollandia een prima start, fun geerde steeds als koploper en scheen recht op de zege af te stevenen. In het laatste rechte eind gaf de geroutineerde Van Schijndel Xissy Norton precies op tijd iets meer snelheid, voldoende voor een mooie 1.26.8 triomf. Walnut Hall (Nienhuis) ontnam even voor de streep de derde plaats aan Xita Hanover. Een weinig verrassend was de eerste plaats van Weerlicht B (Maring) in de Baron Magowanprijs. Washington (Wa genaar jr.), die de leider dicht op zijn huid zat, werd uitgeschakeld en daar Ylinotte (Kooyman) voor de tweede plaats geklopt werd door Wilma Dear (Lefèvre), bracht het koppel het aardige bedrag van f53.70 voor fl.— In de eerste afdeling van de Barke II- prijs voerde de leerling van Jo v. d. Berg, n.l. A. Harmsen, Robert Taylor naar een 1.25.- zege. Wanita van Barke (Blokdijk) had het veld lang aangevoerd. Hij moest tenslotte niet alleen zwichten voor Robert, maar zelfs de tweede plaats nog prijsgeven aan Xiphon L (Kooy man). Tijdens de koers werd Wagenaar jr. voor de derde maal op deze middag uitgeschakeld, nu met Veratonka, die veel galoppeerde. BILJARTEN Biljart-titel voor Th. van Diemei Aan spanning heeft het bij de wed strijden om het kampioenschap vierde- klasse libre van het district Bollenstreek van de KNBB niet ontbroken. Bij het ingaan van de laatste ronde waren er zelfs nog drie kandidaten voor de titel, n.l. J. W. J. ten Have en J. van Hal uit Oegstgeest en de Voorhouter Th. van Diemei. Het algemeen gemiddelde heeft ten slotte de beslissing in het voordeel van de Voorhouter doen uitvallen, die zelf in de laatste ronde favoriet Van Hal op besliste wijze uitschakelde. Ten Have.won ook zijn slotpartij, doch hij had hiervoor precies één beurt teveel nodig om zijn titel van vorig jaar te kunnen prolongeren. Het verschil tussen de twee kanshebbers was uiterst miniem, slechts éénhonderdste. De eindstand luidt: mp car brt h.s. gem. Th. van Diemei 10 497 249 18 1.99 (Voorhout) J.W.J.ten Have 10 503 253 14 1.98 (Oegstgeest) J. v. Hal 8 458 285 11 1.60 (Oegstgeest) Th. v. d. Meer 7 483 290 13 1.66 (Noordw.hout) P. Muilwijk 6 443 233 14 1.90 (Noordw.hout) J. v. d. Wiel 6 485 265 9 1.83 (Noordwijk) D. V. d. Burg 5 457 250 10 1.82 (Oegstgeest) H. v. Hal (Lisse) 4 390 271 14 1.43 HENGELSPORT De Bliek hield een wedstrijd in de Ring vaart te Nieuwe-Wetering. De vangst was slecht. Na 2 x 1 uur werd er 1870 gr. aan de schaal gebracht. Uitslag; 1. C. Zandvliet (wisselbeker 1ste prijs)2. H. Schouten: 3. W. de Vink: 4. Chr. Schou ten (gr. voorn en gr. bliek)5. C. Schou ten: 6. W. van Leeuwen: 7. P. de Vink; 8. A. Beij; 9. I. de Vink; 10. W. Schouten KNG hield een kerstwedstrijd in het Aarkanaal. Tegen alle weersverwachtin gen in viel het weer bijzonder mee. De vangst evenwel niet. Uitslag: 1. J. Ra- man 305 gram wissel prijs)2. W. Ha- merling 300 gram (beker); 3. I. v. d. Reijden 260 gram; 4. D. Hoogstraten 255 gram; 5. C. W. van Es 180 gram (wissel beker); 6. H. v. d. Kaay 175 gram; 7. P Neuteboom 170 gram; 8. J. Ligtvoet 150 gram: 9. J. Vermond 100 gram; 10. J. v d. Lek 95 gram. Het Viscollege Klucht en Revue Gezel schap hield een wedstrijd in de Rijn bij Doesbrug. De vangst was zeer slecht. Uitslag: 1. C. Groenendijk (met wissel- prijs) 2. H. Filippo; 3. Bouman (met gr. voorn): 4. A. Meijer; 5. T. Honders. Het voetbalteam van Oost-Duits- land heeft zondag te Casablanca met 32 van Marokko gewonnen. In de tweede afdeling van de Barke II- prijs verraste Tea (Heskes) door in het laatste rechte eind de grote favoriet Xuthus Hollandia (Vergay), die steeds de toon had aangegeven, op zekere wijze in 1.24.6 te kloppen. Vrolijke Frans (Strooper) werd derde voor Quadrupes (Kooyman). In de negende koers liep Jaap Zuyder- duin met Xanover meerdere lengten van zijn 9 concurrenten weg. Het bleek echter, dat zijn mededingers ten leste iets meer over hadden. Van deze werkte Nottelman met Xon Messidor zich listig tussen de paarden door en bleef in 1.31.9 km.-tijd de meerdere van X Bond (Strooper), Xenacatopec en JC Tello. In de slotkoers bleef Uferlooper S (Wagenaar jr.) lang voor een compacte groep van 9 achtervolgers leiden. Hon derd meter voor de finish brak echter zijn weerstand en moest Uferlooper met miniem verschil het hoofd buigen voor Wilster S (A. Knijnenburg). Terraise (Kooyman) werd derde. De uitslagen lulden: Boertje Hollandia-prijs le afdeling: 1. Xavier (J. van Dooyeweerd) (1.31.1); 2. X. Y. Z, 3. Xirene Hollandia. Tot.: wl. f3.30, pl. f 1.30, f180, f 1.20, gek. f6.70, cov. f 7.60. Baron Spencer D-prijs: 1. Yvonette (J. Wagenaar jr.) (1.28.4); 2. Y. Y. Hanover, 3. Yellow Rose. Tot.: wi. f3.pl. f 1.40, f 1.70, f7.30, gek. f8.10, cov. f6 30. Boy Spencer-prijs: 1. Yemen (W. Leeu wenkamp) (1.27.6); 2. Ydeal Double, 3. X. Nelly. "lot.: wi. f3.—. pl. f 1.60, f 1.80, f3.20, gek. f6.cov. f5.10. Benjamin-prijs: 1. Xissy Norton (W. J. A. van Schijndel) (1.26.8); 2. Yvonne Hanover. 3. Walnut Hall. Tot.: wl. f3.80, pl. f 1.30, f 1.30, f 1.60, gek. f6.80, cov. f5.10. Baron Magowan-prijs1. Weerlicht B (H. Maring) (1.26.5); 2. Wilma Dear. 3. Yllnott. Tot.: wi. f6.40, pl. f3.60, f5.—. gek. f53.70, cov. f8.90. Allround Stayers-prijs: 1. Quick Karei (J. M. v. d. Berg) (1.24.1); 2. Hairos II. 3. Tilda O. Tot.: wi. f4.80. pl. f 1.90, f 1.20, f2.60, gek. f20.10, cov. f27,—. Barke Il-prijs le afdeling: 1. Robert Taylor (A. J. C. Harmsen) (1.25.-), 2. Xi phon L„ 3. Wanita van Barke. Tot.: wi. f 4.10, pl. f 1.40, f 1.40, f 1.40, gek. f 5.70, cov. f 4.30. 2e afdeling: 1. Tea (A. G. Heskes) (1.24.6); 2. Xuthus Hollandia, 3. Vrolijke Frans. Tot.: wi. f 4.60, pl. f 1.30, f 1.30, f 1.70, gek. f 7.50, cov. f 5.40. Boertje Hollandia-prijs, 2e afdeling: 1. Xon Messidor (A. R. Nottelman) (1.31.9); 2. X. Bond, 3. Xonacatepec. Tot.: wi. f 4, pl. f 1.80, f 1.70, f 2.60, gek. f5.70, cov. f 4.50. Barry Williams-prijs: 1. Wilster S (A. Th. Knijnenburg) (1.27.5); 2. Uferlooper S.. 3. Terraise. Tot.: wi. f 2.20, pl. fl.50, f 2.10, f 3.50, gek. f 2.90. cov. f 10. Totalisator-omzet f 193.097,50. Tienkampen hadden geanimeerd verloop Het viertal te Den Haag gehouden tienkampen twee voor dames en twee voor heren die uitsluitend als oriën tatie dienden voor de landelijke K.T.C. hadden een geanimeerd en ook wel span nend verloop, tenminste by de heren. In beide damesgroepen was van strijd minder sprake, omdat daar enkele uit blinkers waren, die met kop en schou ders boven de rest uitstaken. In groep A was dat Cynthia Werk hoven te Amsterdam, die al haar par tijen won en haar verloofde Jan Schef- fer dus bepaald niet te schande maakte. De zwaarste tegenstand had zij te over winnen van Aukje Wynia, die alleen van haar verloor. De vertegenwoordig sters van de afd. Den Haag waren niet erg succesvol, want Tiny Bentvelzen kon zich als beste pas als vijfde klasseren met 4 winstpartijen. Gré Hogendoorn- Leurs speelde voor haar doen maar zeer matig, want met 2 winstpartijen bleef zy onder de maat. Beter nog deed het haar schoonzusje, Corry Hogendoorn, die tenminste nog driemaal won. In groep B was het haast vanzelfsprekend, dat de Rotterdamse Nelly Visscher als eerste eindigde. Hier was het verschil met no. 2 nog wat groter, want zowel Marian Perton als Tiny de Jong uit Amsterdam kwam maar tot 7 punten. De beste Haag se vertegenwoordigster was nog de als invalster meespelende Anneke v. Lochem die viermaal won. De spanning was bij de heren veel groter, want zowel in groep A als in groep B eindigden resp. drie en twee spelers gelijk. In A waren dat Schef- fer, Habes en Gompelman, die elkaar niets toegaven en het tot zes overwin ningen brachten. Tot vijf winstpartijen kwamen Kenter, Vaessen en Schuurkes en pas bij het drietal, dat tot vier over winningen kwam, behoorde een Hage naar, n.l. de Batswingersman Bouwens, wiens resultaten dus beneden die van de competitie bleven. Dat gold ook voor de Hilversummer Blom, die eveneens vier keer wist te zegevieren. Bepaald teleurstellend waren de resultaten van Hoefnagel, die geen enkele maal het zoet der overwinning mocht smaken. De ze Batwingersspeler traint bepaald te weinig In groep B eindigden Jan Hoogen- doorn en Hans Onnes beiden met ze ven overwinningen, een resultaat, dat vooral van Hogendoorn toch wel iets teleurstelt. Derde werd hier de Smash speler Schonemeijer, die net eenmaal minder kon zegevieren. Niet minder dan vier spelers kwamen tot vijf overwin- nigen, namelijk Bakker van Docos, Stu- lemeijer van Wibo, die evenals Goud smit van Hogendoorn won. Goudsmit en v. d. Boogaard, de taaie Rotterdammer. Luteyn begon uitstekend met drie opeen volgende overwinningen, maar viel daarna terug. Hij kon verder geen en kele overwinning meer boeken, hoe wel hij er enkele malen na aan toe was. Zandvliet stelde met twee match- punten teleur en v. Ruiten van Tref fers uit Roelofarendsveen bewees, dat dit milieu nog wel wat te sterk was voor hem. De tienkampen werden uitstekend ge organiseerd door „Salamanders" en had den in ieder geval tot resultaat, dat de De Graaff derde in Lillehammer Onze landgenoot Wim de Graaff ein digde zondag tijdens schaatswedstrijden in Lillehammer, bij 17 graden vorst, op de derde plaats. De Noor Knut Johan- nesen, die tijdens de Olympische Spe len in Squaw Valley, een fantastisch wereldrecord op de 10.000 meter vestigde met een tijd van 15 min 46.6 sec, heeft de leiding in het algemeen klassement met 97.550 punten. Hij zegevierde op de 3000 meter in 5 min 03.3 sec, terwijl zijn landgenoot Gunnar Horten de 500 meter won in 46,3 sec. De uitslagen waren: 500 meter: 1. Gunnar Horten (Noorw) 46.3 sec. 2. Torstein Seiersten (Noorw) 46.6 sec 3. en 4 Wim de Graaff (Nederland) en Knut Johannesen (Noorw) 47.- sec. 5. Terry Malkin (Noorw) 48.2 sec. 3000 meter: 1. Knut Johannesen 5.03.3. 2. Torstein Seiersten 5.08.3; 3. Wim de Graaff 5.14.7. 4. Malkin 5.18.6. Klassement: 1. Knut Johannesen 97.550. 2. Orstein Seiersten 97.983. 3. Wim de Graaff 99.45.0 4- Malkin 101.400. TURNEN Tijdens de gistermiddag in de Stads gehoorzaal georganiseerde jeugdwed strijden van de NKGB, district West III Den Haag, is het de Leidse R.-K. Gym nastiekvereniging „Sportief" gelukt om uit een „veld" van 23 deelnemende ver enigingen een 4e prijs te halen. Dat dit resultaat bereikt is, dankt Sportief in de eerste plaats aan haar leider, de heer Neuteboom, die met de hulp van zijn voorturnsters in 5 weken de oefeningen heeft ingestudeerd. CRICKET TESTMATCII AUSTRALIË—WEST-INDIË Op de tweede dag van de eerste test match AustraliëWest-Indië, die te Bris bane wordt gespeeld, hebben de West- indische batslieden hun eerste innings beëindigd met 453 runs. In de 41i> uur, die restten, scoorden de Australiërs 196 runs voor het verlies van drie wickets. Top-scorer op deze tweede dag was de Westindiër Wesley Hall, die goed bleek voor 86 runs, gescoord in nog geen 70 minuten. Bobby Simpson en Colin McDonald, de openings-batslieden van de „Aussies", weerstonden de bowlery van de gasten voortreffelijk. Simpson kwam, langzaam scorend, tot 92 runs. McDonald voegde 57 runs aan het Australische totaal toe. Het voorzichtig, verdedigende batten van de Australiërs vormde een schril con trast met de spectaculaire innings van de Wesindiërs. K.T.C. waardevolle gegevens wist te ver zamelen. Het zal in ieder geval wel een buitengewoon moeilijke taak worden een goede keuze te maken voor de binnen kort te houden landelijke tienkampen om de N.T.T.B.-en Limburgcoupe. Advertentie Nationale badmintonkampioenschappen In het Krelagerhuis te Haarlem werden zaterdag en zondag de nationale kampioenschappen bad minton voor het seizoen 1961 ver speeld. W. A. Seth Paul (VEDO) Den Haag) drievoudig kampioen van Nederland en een veertienjarig meisje, Imre Rietveld (Velsen), in de finale van het damesenkel, waren wel de meest op de voor grond tredende deelnemers van deze kampioenschappen. SETH PAUL Ook voor Leiden was een bescheiden succes weggelegd. In het kampioenschap van de B-klasse won onze stadgenoot M. v. Balgooy (Veglo) vrijwel onbedreigd het herenenkelspel. E. Cuerin (eveneens Veglo) bereikte in de A-klasse met For- tunatie de kwartfinale, waarin ze na he. vige strijd werden uitgeschakeld. Tenslotte moest in de C-klasse de Ve. glospeelster, mevr. Burger op het nip pertje de eer laten aan de uiteindelijke winnares. Dit gebeurde in de demi-fi nale. De wedstrijden gaven vooral in de A- klasse een spelpeil te zien. dat een dui- i delijke vooruitgang vertoonde met voor- gaande jaren. Zaterdag gaf bijna een grote sensatie te zien. toen de nationale kampioen Seth Paul alle moeite had zich de jeugdspeler H. Weys van het lijf te hou den, wat hem pas na drie games lukte. Later toonde de kampioen toch zijn klasse, toen hij in de finale zijn eeuwige rivaal en clubgenoot J. v. d. Sluys ont moette. In een weliswaar niet vlekke loos duel, als gevolg van zenuwen, maar bij vlagen uitstekende wedstrijd wist Seth Paul de titel na drie games in de wacht te slepen. Ook in het herendubbel en in het ge mengd dubbel, verkeerden de talrijke toeschouwers lange tijd in het onzekere over de uitslag. Bij de dames was de grote sensatie, dat de pas 14-jarige J Rietveld tot de finale doordrong. Tegen de geroutineer de kampioene van vorig jaar, mevr. E. Robbé (Duinwyck, Haarlem) kon ze we liswaar niet op. maar het werd een enerverend 3 games gevecht. Een twee de titel behaalde mevr. Robbé in de da mes dubbel met mej. W. Hage. Hieronder volgen de volledige uitsla gen vanaf de demifinales. A-klassers van de overige klassen alleen voor zover er Leidenaren bij betrokken zijn. A.-KLASSE Damesenkelspel. Demifinale: mej. J. Rietveldmej. M. v.Swalm 113, 115; mevr. E. Robbémej. W Hage 119, 115. Finale: mevr. E. Robbémej. J. Rietveld 11—0, 6—11, 11—6. Herenenkel: Demifinale: W A. Seth Paul—H. Knoors 15—12. 15—5; J. v. d. Sluys—R. de Wit 15—13. 15—6. Finale: W. A. Seth PaulJ. v. d. Sluys 6—15, 15—6, 15—8 Damesdubbel: Finale: mevr. Robbé/ mej. W. Hage Mej. Kemps/mej. v. Swalm 155, 1513. Gemengd dubbel: Demifinale; mej. F. Quist/L. Meyermej. Hage/Hage 15—4, 158; Hr en mevr. De Witmej. v. Swalm/Seth Paul 15—11, 10—15, 4—15. Finale: mej. v. Swalm/Seth Paulmej. F. Quist/L. Meyer 6—15, 15—9, 15—12. Herendubbel: Demifinale: L. Meyer/ Seth PaulDe Leede/Holtrop 154, 158; Gebr. De WitLeunissen/v. d. Sluys 15—3, 15—11 Finale: L. Meyer/ Seth Paul—Gebr. De Wit 17—15, 15—12. B.-KLASSE Herenenkel: Demifinale: G. Mallant J. Smits 155. 1511; M. v. BalgooyF. Haafkens 1714, 156. Finale: M. v. BalgooyG Mallant 157, 159. C.-KLASSE Damesenkel: Demifinale: mevr. E. Ramackmevr. H. Burger 119, 116. De man van wie iedereen dacht, dat hij met LFC getrouwd was. is hedenmorgen stralend van geluk toch voor de ambtenaar van de Burgerlijke Stand verschenen. Het volijverige, zeer verdienste lijke LFC-bestuurslid Flip Massaar liet zich in de echt verbinden met mej. Margarethe Henzen. De be langstelling uit de voetbalwereld voor dit voetbalhuwelijk van het jaar' was groot, want Flip is po pulair. De erehaag van LFC-junio- ren ontbrak evenmin. Spartaan gaat worstelen tegen Hercules Dordrecht De LAC „De Spartaan" organiseert 12 december in het gymnastieklokaal Lan- gebrug een worstelwedstrijd tegen Her cules (Dordrecht). Voorafgaande aan deze wedstrijd wordt er eerst een selec tie body-building gehouden voor de deel nemers aan het kampioenschap van Zuid-Holland, dat zondag a.s. in Den Haag wordt gehouden. Body-building: C. Ligtvoet, J. de Vink, J. Tegelaar, F. Pieters, J. Minke, S. Hols- wilder en A. Slingeland. Worstelen: S. Brandt, G. Rietbergen. L. Brittijn, J. van Hoven, J. Matze, S Holswilder, J. de Vink, P. Moene. Aanvang half acht. Toegang vrij. SCHAKEN Zware nederlaag van LSG-reserves Zaterdagmiddag speelde het tweede tiental van het'Leids Schaakgenootschap in „Het Gulden Vlies" tegen de Haagse Christelijke Schaakvereniging. Reeds binnen een uur stonden de LSG-ers met 20 achter, doordat zowel Hardonk als Barendrecht door zorgeloos spel, via da me-verlies de strijd moesten staken. Van der Nat, kwam, moeiteloos, in een voor hem iets gunstiger eindspel, dat echter door voortreffelijk tegenspel niet meer dan remise opleverde. De eer werd gered door Elzenga, die voortdurend beter staande zijn tegenstander tenslotte in 'n matzet wist te vangen. De overige par tijen gingen alle verloren! Het geheel was op de hand der Hagenaars, vooral in de partijen van Troost en dr. Nieuw- zwaag. Jr. Ellerbroek ondervond het na deel van de strijd tussen een .slechte" loper tegen een paard. Segaar bracht in moeilijke stelling nog een stukoffer maar dit vermocht de kansen niet te keren. Dr. Meilink verdedigde zich zeer vin dingrijk, maar miste vlak voor de tijd- controle de juiste voortzetting. Aldus een zware nederlaag, die vooral na de goede overwinning op Vios in de vorige ronde een door de Leidenaars niet verwachte teleurstelling betekent. De volledige uitslag was: W. H. van der Nat (LSG II)—H. H. v. d. Hoff (HCSV H) te—te: dr. J. H. Mellink- dr. H. Looyenga 01; M. J. Hardonk- W. H. Koster van Groos 01; M. M. Se gaarG. J. Cieraad 01; ir. M. Eller broekH. M. Spijkerman 01; L. G. Ba- rendregtA. H. Janssen 01; C. Elzen- gaJ. A. v. d. Hooft 10; J. B. Troost Th. v. Vuuren 01: D. H. J. de Jong dr. J. Buter 01; dr. S. A. Nieuwzwaag T. L. v. d. Velden 0—1. Totaal: LSG II —HCSV II lte—8y2. Uitslagen van liet Zaterdagvoetbal 2e-KLASSE Quick Boys's-Grav. SV 22 3e-KLASSE A MonsterOrnas 31 Om de Davis Cup Italië heeft zijn achterstand van 02 in de halve finale van het toernooi om de Davis Cup tegen Amerika, welke wed strijd te Perth (Australië) wordt gehou den, tot 12 gereduceerd. Nadat de Amerikanen de beide eerste enkelspelen hadden gewonnen, zegevierden de Ita lianen Sirola en Pietrangeli in het dub belspel over Buchholz en McKinley: 3_6, 10—8, 6—4, 6—8, 6-^1. De Italiaan Nicola Pietrangeli heeft hedenmorgen voor een verrassing ge zorgd door de Amerikaan Earl Buch holz in vijf sets te verslaan: 61, 62, 68, 36, 64. De stand in de ontmoe ting is daardoor 22 geworden. Door een sensationele overwinning van Orlando Sirola op de Amerikaan Barry Mackay in het laatste enkelspel heeft Italië zich geplaatst voor de finale van Davis-Cup toernooi, waarin het uitkomt tegen Australië. Hockey-uitslagen Heren, le klasse: DSCHBe Fair 21, ypó s e Lendsame trmA ar LarenAmsterdam 21, BMHCHDM 1—0. Overgangsklasse A; KievitenHHYC 0—2, HGC—Hilversum 2 4—1. 2e klasse D: VCLGroen Geel 01. 2e klasse E: HBS 2—BMHC 5 1—1, Alliance 2Leiden 2 14. Dames, le klasse: Groen GeelRBC 12, KievitenBe Fair 23, BDHC Gooi 40, LarenAlliance 10. 2e klasse B: Kieviten 2Strawber ries 3—1, BDHC 3—Rood Wit 1—5. SCHAKEN Leidse Sehaakboud Enkele uitslagen uit de tientallencom- petitie van de L.S.B.: le-klasse: L.S.G. IIINoordwijk I: J. P. W. weijermars—J. Hoogeveen (res.) 10 (w.n.oj, H. R. Mondria (res.)J. Turk tete, E. Gosschalk (res.)P. Be- dijn tete, E. v. d. Valk (res.)J. J. Bizot 10, Th. PiketTh. Admiraal 10, R. W. de Waall (res.)J. de Leeuw (res.) 1—0, ir. G. F. Cool—F. Hoek te—te, P. S. AnesH. Veenstra (res.) tete, P. de WekkerA. v. d. Berg (res.) 01, ds. P. J. Mackaayds. R. C. de Lange 10, totaal: 73. BodegravenPhilidor III: D. Hagoort A. J. W. Kohlbeck 1—0, W. v. Beek— N.N. x-x, J. G. Breekvelddr. R. C. Bak huizen v. d. Brink tete, K. Veerman dr. C. de Vroedt te—te, A. Scheer—J. Hortensius 1—0, S. Verburg—G. W. v. d. Burgh 10, Th. de VriesJ. J. A. ter Haar 01, H. J. v. Os (res.)A. C. J. H. Koevoet x-x, K. Kuper res.)J. B. Bethe x-x, W. J. de Wolff (res.)J. de Rooy (res.) x-x, totaal 42xxxx. Klasse IIA: Nieuwkoop ILeiderdorp II: B. Gans—B. Korte 1—0, Th. J. F. Theunissen—C. van Tol 0—1, A. Plaisier T. C. v. d. Leek 01, A. A. de Troye M. Splinter 01, G. J. BremerJ. v. d. Naad 01, P. G. VerkleyC. Boom tete, D. v. d. LaanT. Rasseur 10, P. v. BlooüsA. N. Kleiss 01, N. Ede- lenbosH. S. Ginjaar 10, W. Janssen C. Kouwen 1—0, totaal: 4te5te. Klasse III C: Zwarte Pion IISassen - heim II: E. J. Oost (res.)E. v. d. Zaag 01, R. A. Oost (res.)J. J. de Jonge 1—0, G. Scholten—A. Barnhoorn te—te, W. GoedemansC. Staring (res.) 01, C. Hoogenboom—G. Boumeester 01, S. v. Ruiten—C. Clement 01, E. Elfrink J. v. Rijssel 1—0, L. Turk—J. T. C. Zon dervan (res.) 01, totaal: 2telte. PHILIDOR I LEIDT Philidor I heeft in afdeling IIC van de K.N.S.B. een zeer zware hindernis ge nomen. De Leidenaren versloegen na een bijzonder spannende wedstrijd het sterke D.D. II (Den Haag) en zijn hierdoor op de leidersplaats gekomen. De gedetailleerde uitslag: Philidor I—DJD. II: R. A. G. de GraaffA. C. J. van West 01, M. D. EtmansW. v. Roemjantzev 10, J. J. PiketO. H. W. Rost van Ton ningen 10, A. BarkemaJ. J. Risseeuw tete, drs. P. Selierdrs. H. van Bellen 10, P. J. Preenendrs. W. A. Kimman 10, C. C. Bergmr. J. A. Nagtegaal 01, W. F. Schussdrs. H. Verdam (res.) tete, C. van Dijkmr. J. Haarman (res.) tete, A. GeijerJ. H. Riehl (res.) 0—1, totaal 5te4te. De andere uitslagen in deze afdeling: H.C.S.V. II—L.S.G. II 8te1%, VIOS I— N.R.S.V. I 34xxx (vermoedelijke uit slag: bte4te), Moerwijk IRotterdam II 3te3Va xxx (vermoedelijke uitslag: 5te—4te. De stand (waarbij de hangpartijen ge taxeerd naar hun vermoedelijke uitslag: 1. Philidor I 5—16%, 2. Rotterdam II 419'a3. Moerwijk I 4—16te, 4.H.C.S.V. II 3— 5. D.D. II 2—14Va, 6. VIOS I 213Vi7. N.R.S.V. I 2—13, 8. L.S.G. II 2lOVs. Dean Rusk aan het State Department? De 51-jarige Dean Rusk, voor zitter van de Rockefeller-stichting en voormalig deskundige van het State Department (ministerie van Buitenlandse Zaken) voor aange legenheden betreffende het Verre Oosten, wordt op het ogenblik in Washington beschouwd als de nieuwe minister van Buitenlandse Zaken. Men acht het vrijwel zeker, dat Kennedy's keuze voor deze post op hem zal vallen. De „Washington Post" ver klaarde zondag ronduit, dat „de officiële bekendmaking over een dag of twee zal geschieden". Beiaardconcours te Hilversum Het derde internationale beiaardcon cours, als onderdeel van het Holland Festival te Hilversum georganiseerd, zal van 10 t.e.m. 14 juli 1961 worden gehou den. Mededingers in deze wedstrijd zul len zijn de beiaardiers Sjef van Balkom (Den Bosch), Gaston van den Bergh (Duffel, België), Chris Bos (Utrecht), Maurice Lannoy (St-Amand-les-Eaux, Frankrijk en André Wagemans (Tienen, België). De jury zal bestaan uit Staf Nees (Mechelen), mr. Romke de Waard (Amsterdam) en Willem Creman (Zwol le). Kind in modder gestikt Het 5-jarige dochtertje van de land bouwer C. van Stien te Anna-Jacobapol- der (gem. St.-Philipsland) is in de mod der, ontstaan door de vele regens gestikt. Het kind heeft bij haar spel een omval lend ijzeren hek, dat tegen een schuur stond op het lichaam gekregen en heeft niet meer overeind kunnen komen, juist op een plaats, waar bij het schoonmaken van bietenwagens veel slik terecht was gekomen. Het werd later dood gevonden. AUTOMOBILISME Vijftien doden in Argentinië Tijdens de wedstrijd om de Grote Prijs van Argentinë voor toerwagens, die zondag in Buenos Aires is gehouden, hebben zich twee ernstige ongelukken voorgedaan, tengevolge waarvan vijftien personen het leven verloren en een twintigtal anderen gewond raakten. Eerst reed een der coureurs, Juan Car lo Navone, met een snelheid van 170 ki lometer per uur op het publiek in, dat de voorzichtigheid uit het oog had ver loren en zich vlak langs de baan had opgesteld. Hierbij verloren acht personen het leven en werd een tiental anderen zwaar gewond. Korte tijd later gebeurde nog geen 400 meter verderop een soortgelijk ongeluk. De coureur Polinio Rosseto vloog uit de bocht en reed eveneens het publiek in, tengevolge waarvan zeven personen het leven verloren en velen gewond werden. Navone slaagde erin zijn wagen weer in de baan te krijgen en zette de race voort, hoewel de radiateur van zijn wa gen ingedeukt en met bloed bevlekt was. (Een fris „heer" - sportred.). SPORTSPLINTERS De Nederlandse kampioen sprint amateurs, Ad de Graaf, kwam zondag tijdens wielerwedstrijden in Leipzig niet verder dan een derde plaats. Winnaar werd de Oostduitser Peter. Op de tweede plaats eindigde Simon (Oost-Duitsland). In de strijd om de derde en vierde plaats zegevierde De Graaf over Sieg fried Kohier. Het Franse nationale voetbalelftal heeft zondagmiddag te Parijs een over winning met 30 (rust 00) behaald op Bulgarije. Het Oostenrijkse voetbalelftal heeft zaterdag te Napels met 2—1 gewonnen van Italië. De ruststand van de wed strijd, die op een door de regen door weekt veld werd gespeeld, was 11. De Nederlandse amateur boks kampioenschappen zullen in 1961 op 4 en 5 maart in Amsterdam beginnen. De finales worden daarna op 10 maart in de Haagse Dierentuin gebokst.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 14