Stagnatie vertraagt de afwerking van competitie afdeling Leiden AMVJ bracht Scylla 10 - 0 nederlaag toe 'cU yoe Snelschaaktoernooi bij het derde lustrum Leidse Doven Schaakclub AMATEURVOETBAL LAG WEER STIL Regenval van de laatste weken hiervan oorzaak Ten opzichte van vorig seizoen reeds nu een grote achterstand «Sps&i<- Roozenburg had liet benauwd tegen coming-mail Van Leeuwen Noord-Hollalid wint van Zuid-Holland12-8 Tafeltenniscompetitie MAANDAG 12 DECEMBER 1960 (Van een onzer verslaggevers) AfeL Lit Een telefoontje van de competi tieleider van de KNVB uit Der Haag haalde zaterdagmorgen met de simpele mededeling „Géén voet bal voor amateurs" óók een streep door het programma van de Afde ling Leiden. De actieve beoefenaars van de voetbalsport in het rayon Leiden 9000 voetballers ver deeld over 550 afdelingselftallen en 50 van de KNVB, behorende tot 57 verenigingen! hadden dus gisteren weer een „snipperdag"! De vierde reeds en zo de situatie zich thans heeft ontwikkeld: vermoe delijk nog niet de laatsteen dat, terwijl Koning Winter nog zijn intrede moet maken. Wij dachten dan ook aan een „latertje" van het competitie-seizoen 19601961. Een héél erge zelfs, gezien het gebrek aan velden, waaraan „Koning Voetbal" in Leiden en Omstreken mank gaat. Wie kon ons over een en ander beter vertellen dan de competitie-leider, juister gezegd: administrateur L. F. van Leeuwen. Ons sombere vermoeden bleek helaas gewettigd! Het wordt een late geschiedenis VMelin'ó Afgelaste wedstrijden AHc Wtxkstritöwv welke gS3 Voo* Vs* ON Aeu de Afdeling heiden van de S3SVB ïoö- w- «v worden gespeeld, wev&KX oa* de van ds_Chri*t>2ty.fce Dit nare feit staat als een paal boven water. Gezeten tegenover de heer Van Leeuwen in het Bondsbu- reau aan de Rijnsburgerweg - sinds 23 juni van dit jaar ingebruik - kwam dit weinig opgewekte nieuivs in het praatje „rond-de-haard" dui delijk tot uiting. Vorig jaar om deze tijd, zo vertelde de heer Van Leeu wen, was de Afdelingscompetitie on geveer voor de helft afgewerkt. Het ging toen vlot, maar desondanks kwamen de 4150 wedstrijden (de be kerduels inbegrepen) van het seizoen 19591960 nauwelijks op tijd klaar. Nu met een groei van 50 elftallen - zonder een noodzakelijke uitbreiding van speelvelden! - moeten er plm. 4500 wedstrijden worden afgewerkt. Op zich al een hele puzzel voor de competitieleider, doch door de tegen werking van „Pluvius" thans een bij kans onoplosbaar probleem. De wed strijden om de LVB-beker sneuvelen dit jaar vrij zeker als gevolg van tijdnood en op tweede kerstdag wordt een volledig programma vast gesteld. Zo óók op tweede paasdag. Niet leuk, maar bittere noodzaakwil men tenminste redden ivat er nog te redden valt. Ter geruststellingzon dag 1 januari wordt er niet gevoet bald! Tot een eind Als streefdatum wordt in de Leidse Afdeling 15 mei aangehouden. Maar hoe dan ook: het volledig afwerken over alle linies zal dit tijdstip overschrijden. Of deze competitie dan ook tot een afgerond slot komt is zeer de vraag. Maar, zo zei de heer Van Leeuwen, dan wordt er toch in èlk geval naar gestreefd om in alle afdelingen tot een kampioen te komen. De hoogste klassen, waaraan promotie naar de KNVB is verbonden, genieten in dit geval prioriteit. Geen opgewekt ge luid, maar wie weet valt alles - met me dewerking van „Koning Winter" - wel licht nog mee! gedeeld door het aantal velden), begrijpt men ook dat deze cijfers het sluitend maken van een programma nu niet be paald tot een bezigheid voor een verloren uurtje maakt. Daar komt nog bij dat voor R.-K. clubs het aanvangsuur eerst om 12 uur is. Het tekort aan speelvelden is dus oor zaak dat elk wedstrijdprogramma er 150 elftallen (met plm. 2000 spelers) niet in actie komen. Mèt de grote verschillen in de gesteldheid van de velden - er zijn nu eenmaal terreinen die héél vlug moe ten worden afgekeurd - oorzaken dat een vloeiend verloop van de competitie on mogelijk is. vofid geen 4400 namen Naast de zorg voor de samenstelling en het verloop van de competitie heeft de heer Van Leeuwen óók de verant woordelijkheid voor de administratie. Wekelijks komen zo'n 400 wedstrijdfor mulieren - bij een vol programma al thans - in de bus van het Bondsbureau. Deze formulieren dienen gecontroleerd - 4400 namen! - en geboekt te worden. Donderdagsavonds wordt het wedstrijd- programma postklaar gemaakt en ver zonden. Bij deze laatste twee „taken" geniet de competitieleider de steun van anderen. Want eerlijk: de heer Van Leeuwen komt tijd te kort. Twee avon den in de week is er „spreekuur" aan de Rijnsburgerweg 94 en zaterdagsmiddags is er een „invasie" van toto-functiona rissen van 90 verenigingen, die er hun „loterij-briefjes" komen inleveren. Doch hierover strekken de heer Van Leeuwens zorgen zich niet uit; slechts bij nood zaak „springt" hij bij. Géén luxe Toen wfj afscheid namen wisten wjj wat de vele duizenden actieve beoefe naars en belangstellenden nu óók weten: Het Bondsbureau van de Afdeling van de KNVB is géén overbodige luxe. Er wordt gewerkt èn hard! Ten gerie ve van allen, die voetbal-minded zijn. Dat er zoveel aan vast zat om te kün- nen voetballen wisten we niet. Hoe het ook zij: de eerste steen daartoe wordt in het Bondsbureau gelegd. Strijd der damkampioenen Zaterdagmiddag had de jaarlijkse ontmoeting plaats tussen de ver tegenwoordigende tientallen van de Noord- en Zuidhollandse Dambon- den. De belangstelling en spanning waren tot het uiterste gestegen, gezien de wel zeer sublieme samen telling van de tientallen. Deelne mers waren o.a. Roozenburg, ex- wereldkampioen; vier ex-kampioe nen van Nederland: Keiler, Gor dijn, Wim de Jongh, Dukel; de ex-kampioenen van Zuid-Holland Bergen werk Wanneer het volkomen vastgelopen competitierad weer volledig kan gaan draaien weten we niet. Wèl kwamen we in het gezellige praatje aan de weet dat er om een competitie van 550 elftallen omvattend te laten „draaien" bergen werk verzet dienen te worden. De huidige competitieleider - voorheen de heer Caro - breekt daar nu reeds 14 Jaar zijn hoofd over. Begonnen met 135 elftallen bleek de aanwas na de oorlog enorm: thans 550 elftallen (13.000 leden, onder wie 9.000 actieve beoefenaars). Maximum capaciteit Een „vol" wedstrijdprogramma - voor het hele weekeinde - telt zo'n 200 wed strijden waarbij dus 400 elftallen in actie komen. Waarom niet alle 550 vraagt U nu wellicht? Het antwoord is daarop gauw gegeven: 200 wedstrijden Is de ma ximum-capaciteit van de beschikbare velden. Als men dan bovendien weet dat het aantal wedstrijden per terrein enorm uiteen ligt: bijv. Rouwkoop 2V&, Alphen- se Boys 3, Roodenburg 6lA, LFC 6, Lisse 7%, SJZ 7 (d.w.z. het aantal elftallen En maar tellen Vier man zijn belast met de ont vangst van de toto-formulieren. Deze inlevering vindt op zaterdag middag plaats. Van de 57 verenigin gen van de Afdeling Leiden komen er 56 hun waardevolle papiertjes in leveren. Bovendien doen er nog 31 andere verenigingen mee - o.a. vol leybal, zwemmen, korfbal, wielren nen en atletiek - en óók deze ko men naar de Rijnsburgerweg. Tezamen brachten deze 88 vereni gingen bij de voorlaatste toto (nr. 13) 13.186 formulieren mee (toto nr. 1: 6.497) met een totaal van 66.205 (nr. 1: 31.601) kolommen. De inleg was dus f. 16.551.25 (nr. 1.: f. 7.900.25). Respectabele cijfers en getallen. Wilt U nu .geloven, dat de beide mannen belast met het tellen en controleren, na afloop „gaar" zijn! JAN VAN LEEUWEN remise tegen Roozenburg Jan van Leeuwen (Leiden), Kinne gen, Van Maurik; de ex-kampioe- nen van Noord-Holland, Ansems, Beeke, Laros en Mertens (reser ve). De verdere aanvulling bestond uit diverse stedelijke kampioenen, allen spelers van formaat. De wedstrijd was te meer belangrijk daar Noord-Holland sinds vorig jaar weer bekerhouder was. Beide provincies hadden de beker tot heden driemaal in bezit gehad. De zware bezetting in acht genomen was het niet vreemd, dat Noord-Holland het bekerbezit wederom wist te prologeren. Toch heeft het er zeer om gespannen, want zowel Roozen burg als Keiler kwam in moeilijkheden te verkeren, terwijl het wel zeker is, dat Gordijn in het eindspel de winst heeft laten glippen. De partij Roozenburg—Van Leeuwen had een interessant verloop, waarbij de ex-wereldkampioen een oude opening van Keiler ten beste gaf, die de uitein delijke verovering van het centrum ten doel heeft, via diverse kettingdreigingen. De verdediging van de Leidenaar Van Leeuwen, die geen duimbreed toegaf, deed echter nadeel ontstaan, waarbij Roozenburg zich redde door een prach tig offer. Toch was het nadeel nog niet verdwenen en in het eindspel ontsnapte de ex-wereldkampioen schier aan de on dergang. Van Leeuwen toonde zich ook ditmaal de Leidse comingman van groot formaat, wie vrijwel niets ontgaat. Keiler bleek het ook al niet erg ge troffen te hebben met de te Leiden stu derende Hagenaar Mulder. Het bleek spoedig, dat de man die vele malen kan didaat voor het wereldkampioenschap was. op zijn tellen moest passen tegen de zelfverzekerde student in de geologie, die op het moment dat Keiler zich met zekerheid het overwicht meende te ver schaffen. door een prachtig berekend dubbel offer een kansrijk eindspel in ging, dat Keiler eerst na lang naden ken in de remisebanen wist te brengen. Dukel, die uiterst geniaal weet te zijn, brak het spel van Kinnegen eenvoudig in niets betekenende brokken en vernie tigde hem in het resterende eindspel met de soberste middelen. Boeiend was bo venal het eindspel van de LDDB ver tegenwoordiger Terlouw. Met meester hand hield hij zijn stukken zoveel moge lijk in een reserve-positie tegen de cen trum bezettende Laros. die aanvankelijk een doorslaand overwicht scheen te zul len krijgen. Een zich toen snel ont plooiende omsingeling ontnam Laros alle illusies en zijn spel liep te pletter tegen een ogenschijnlijk uit het niets getoverde muur. De meerderheid van de Noord-Hollanders Van Heerde zette zijn partner zodanig onder druk dat vanaf het vroege middenspel de zeker heid van een overwinning buiten twijfel stond. Moesten Boog en Kain spoedig inzien dat hun spel nog te zeer tekort schoot, de Zuidhollandse vertegenwoor digers De Kluyver, Van der Woude en Van Maurik stonden hun mannetje en kregen wellicht minder dan hun toe kwam. De langste partij was die tussen de oud-Nederlandse kampioenen Wim de Jong en Gordijn. Gordijn kreeg spoedig winnend overwicht, dit kon nog slechts een kwestie van tijd zijn. Tegen het eindspel echter, dat lang en moeilijk was, verwisselde Gordijn ergens abusie velijk de zetten en kwam toen niet ver der meer dan een puntenverdeling. Het was de langste partij van het toernooi, De resultaten waren: Freek Gordijn (Zuid-Holland)Wim de Jong «Noord-Holland) 11; Jan van LeeuwenPiet Roozenburg 1- Henk Kinnegen—Baris Dukel 0—2; J. H. de KluyverF. Verhey 11; H. J. van der WoudenJ. H. Beeke 11; H. N. van MourikP. van den Berg 11; C. Mul der—R. Cees Keller 11; W. Terlouw —Henk Laros 20; L. P. KainP. van Heerde 0—2: F. H. BoogJan Metz 02; totaal 812 voor Noord-Holland. De leding van de wedstrijd was in handen van de heren K. de Haan, D. Meiers en R. Boogaard. Ruim 25 uur Over de moeilijkheden en puzzels bU de samenstelling van het weke lijks programma schrijven we in ne venstaand artikel. Als bijzonderheid kunnen we daarbij nog memoreren, dat er niet minder dan ruim 25 uur „arbeid" in zit. Voor het samenstel len alléén reeds is op zijn minst 12 uur ingespannen puzzelen noodza kelijk. Daarna komt de aanstel lingscommissie van de scheidsrech ters aan bod: 2 uur. Dan volgt de slotfase: het stencil maken en ver zenden. Met 2 assistenten vergt dit karweitje nog eens bijna 12 uur. Donderdagavond om 10 uur is alles in kannen en kruiken. Het pro gramma (plus mededelingen) gaat de deur uit. Het ziet er zo simpel uit, maar had U durven denken dat er zóveel tijd aan was besteed? Zeker niet, maar de ruim 25 uur zijn tóch gemaakt. Zelfs soms nog aan de krappe kant! Volleybalcompetitie Kangeroes bood DES prima tegenstand De drie-sets nederlaag ten spijt, heb ben Lex Karamoy en zijn ploeggenoten de huidige leider van de Overgangsklas se West 3, DES 2, prima tegenstand ge boden. Met wat veine zou zeker de derde set voor Kangeroes zijn geweest. De ontmoeting stond technisch op zeer behoorlijk niveau. De passes kwa men aan beide zijden van het net soe pel en los uit de vingers. In de aanval waren de DES-reserves gevarieerder. Vooral de smash door het midden, op zeer korte, droge, set-ups, werd door de Hagenaars met succes gehanteerd. Kan geroes kon DES 2 in de eerste set op de hielen blijven volgen. Het lukte echter niet de in het begin opgelopen kleine achterstand weg te werken. Dit mede doordat DES 2 geconcentreerd bleef spe len, iets waaraan de jeugdige pupillen van trainer Hoogerwaard nog wel eens mank gaan; 1512 voor DES 2. Een inzinking kostte Kangeroes, na een 50 voorsprong, de tweede set, 15-8. In de derde set echter weer een ge lijk opgaande strijd. Sterk smashen van J. de Vink bracht Kangeroes in de be slissende fase met 12-10 voor. Een fel of fensief van DES 2, dat het gevaar van setverlies voelde, zette Karamoys c.s. echter de voet dwars op de weg naar een zeker niet onmogelijk gelijkspel. Het werd 1513 voor DES 2, dat met dit resultaat zijn ongeslagen record be hield. Geen korfbal Alle wedstrijden die door de Kon. Ned. Korfbal Bond waren vastgesteld, werden in verband met de gesteldheid van de terreinen, afgelast De Cubaan Benny „Kid" Paret heeft zaterdagavond in het Madison Square Garden in New York voor 6000 toeschouwers zUn wereldtitel in het weltergewicht tegen de Argentijn Fede- rico Thompson met succes verdedigd. Hoewel het al bij voorbaat vast stond, dat de wedstrijd in de ere klasse tussen AMVJ 1 en Scylla in het voordeel van de eerste zou eindigen, had toch niemand ver wacht, dat de Amsterdamse zege zó volledig zou zijn. Bert Onnes bleek echter in topvorm en ook Goudsmit en Colthof hadden in hun nieuwe vereniging hun draai gevonden. Zelfs in het dubbel moest Scylla in haar gastheren de meerdere erkennen. Van Zoelen kreeg tegen Colthof niet de kans om rustig aan te vallen. Hij scoorde weliswaar vele punten met zijn forehand-aanval, maar de contra at taque van zijn tegenstander noopte hem te vaak tot verdedigen (2119. 2118) en zo scoorde AMVJ het eerste punt. Onnes gaf Verkerk geen schijn van kans (20) en Goudsmits tegenaanval was te veel voor Van der Laken (30). Van Zoelen speelde tegen Onnes voor wat hij waard was. De Amsterdammer was echter verdedigend zeer sterk en zijn soepel overnemen van de aanval gaf hem punt na punt (2110, 219) Colthof won de eerste game tegen Van der Laken met 218. De tweede game gaf wat meer strijd (2118) maar dui delijk bleek, dat de Leidenaar sterk te kampen heeft* met een depressie, die hem met zijn riskante spel tot te snel afmaken schijnt te verleiden (50). Goudsmit had in de eerste game tegen Verkerk niet veel te doen (219) ma»r toen zijn tegenstander met 1820 in de volgende game vóór kwam, leek het eerste tegenpunt voor Scilla in zicht. Verkerk liet echter zijn kans glippen en via 2426 belandde AMVJ in veilige haven (60). Van der Laken moest Onnes bijzon der snel gelukwensen (217, 218) en Van Zoelen won weliswaar de eerste game tegen Goudsmit (1421) maar in een fel omstreden tweede was de Am sterdammer iets sneller (2117) en ook in de beslissende fase bleek het tempo van Goudsmit beslissend (2116). Colthof won ook zijn laatste enkelspel en met een 90 voorsprong leek het er op of AMVJ het in de laatste partij wat kalmer aan zou gaan doen. Van der Laken en Van Zoelen waren in het begin opgewassen tegen Colthof en On nes: de eerste games werden dan ook broederlijk gedeeld (2113, 1521). Maar in de derde game ging het mis. Onnes en Colthof pakten stevig aan en met 2112 brachten zij Scylla de zwaarste nederlaag van het seizoen toe: 10—0! DisnieScylla 2 Zonder Van der Voort en Karamoy leek het er voor Scylla in Hoorn bijzon der slecht uit te gaan zien. Met de lange reis nog in de benen, hadden Anker en invaller Bregman geen ver weer tegen Beukman en Lamers (20). Kanbier zorgde tegen Hagenaars voor een tegenpunt (21), maar toen Anker na 14—14 in de beslissende game geen antwoord had op de felle aanval van Lamers, leek een Leidse nederlaag on vermijdelijk (31). Vooral toen ook Kanbier. zij het met het kleinst moge lijke verschil, van Beukman verloor (22—20, 10—21, 21—19). Bregman. de invaller, zou ook tegen Hagenaars het onderspit moeten delven en niet kun nen verhinderen dat de Hoornse voor sprong tot 5—1 uit liep. Bregman zelf dacht daar echter anders over. In een goed aanvallende partij gaf hij Scylla in twee games een kostbaar punt (42). Kanbier zorgde voor een grote ver rassing door Lamers snel terug te wij zen en daarmee de achterstand tot 43 te verkleinen. Anker maakte tegen de zwakke Hagenaars geen fout en gaf Scylla de gelijkmaker (44). Bregman wist van geen ophouden. Met 218, 1421, 2110 bond hij de ongeslagen Beukman aan zijn zegekar en toen tra den Anker en Kanbier aan om de kleine 45 voorsprong van Scylla tegen La mers en Beukman te verdedigen. Twee games gingen verschillende kanten op. In de laatste kwam Scylla met 1815 in een vrij hopeloze positie. Ankers backhand bleek echter opeens de juiste lengte hebben gevonden, waar mee Scylla via 1919 de game met 1»—21 won. (4—6) Smash 2Docos In de hoofdklas maakte Docos tegen het zwakke Smash 2 geen fout en bracht al spoedig na een achterstand van 20, via 26 en 37 twee punten mee naar huis terug. Slechts Kramer kwam bij de gastheren tweemaal tot scoren en wel tegen Steenbergen en Van Veen. Bors- wenger bleef de meerdere van Van Veen. Bij Docos bleef Bakker ongeslagen. Tafeltennis-uitslagen ElanWibo 19; TreffersNedlloyd 2—8; MaasstadAMVJ 2 5—5; Ba't- swingers—PSV 6—4; AMVJ 1—Scylla 10-0. De stand: AMVJ 1 0—15; Nedlloyd 9—15; Smash 9—14; Wibo 9—11: Scylla 9—9; AMVJ 2 98; Batswingers 98; PSV 9—7: Maasstad 9—7; Treffers 9—5; Elan 9—0. Hoofdklasse A: Batswingers 3TCR 6—4; DDC—OTTC 7—3; Irene—Wibo 2 5—5. Hoofdklasse B: Smash 2Docos 37; DTTCA VGA 7—3: Batswingers 2— Olympia 9—1; Nedlloyd 2—Sprenger UC 6—4. Overgangsklasse G: DisnieScylla 2 4—6; Smash 3—AMVJ 3 6—4; Nedlloyd 4—Treffers 7—3. DISTRICT DEN HAAG Dames: 2e-klas: Docos 2—Te Werve 6—4; Docos 3—RTC 2—8. 3e-klas: ScyllaUnitas 2 64. Heren: le-klas: DOS 5Docos 3 100; SparklerDocos 4 64. 2e-klas: Den BurchtUnitas 46. 3e-klas: Den Burcht 3—DDC 9 8—2; Docos 5Salamanders 12 73; Docos 6 Batswingers 9 100. 4e-klas: Cebusta 2Scylla 7 82; Den Burcht 4—TCS 2 0—10; Docos 6— Deerns 55; Den Burcht 5Wibo 8 0—10; SML—Docos 9 7—3; DDC 12— Docos 10 28. Junioren: le-klas: TOV—Scylla 6—4. 2e-klas: Docos—TLV 8—2. Het is een vreugdevol jaar voor de Leidse Doven Schaakclub. Want niet alleen ivas het zaterdag precies vijftien jaar geleden, dat een initiatief van wijlen de heer A. de Jong bekroond werd met de oprich ting van de verenigingin dit lus trumjaar heeft men ook het genoe gen gesmaakt het kampioenschap van Nederland te veroveren. Vorige maand verhuisde een enorme beker naar de Sleutelstad als een tastbaar bewijs, dat Leiden dit jaar de sterk ste schakers van de Kon. Ned. Doven Sportbond herbergt. Vanzelfsprekend moesten èn lus trum èn kampioenschap gevierd worden. Dat gebeurde zaterdag J.l. in de bo venzaal van „De Kleine Burcht", waar een nationaal snelschaaktoernooi werd gehouden. Tien minuten speeltijd dus voor iedere speler. Er bestond heel wat belangstelling, er waren niet minder dan 48 deelnemers. Een flinke organi satie dus voor de ontvangende vereni ging, die zelf niet meer dan 18 leden telt Het begin Dat mag dan volgens de geldende begrippen niet zo bijster veel zijn, toen 15 jaar geleden het idee van de heer De Jong werkelijkheid werd, werd be gonnen met zeven leden. Van deze le den is de heer J. G. Vreeswijk bij dit derde lustrum nog steeds secretaris en heeft ook de heer B. Westdfjk uit Woubrugge nog altijd een functie in het bestuur. De voorzittershamer wordt thans gehanteerd door de heer N. v.d. Linde, die op geluidloze, maar voor ieder verstaanbare wijze de gasten van zaterdag welkom heette, in het bijzon der uiteraard zijn voorganger, erevoor zitter Jac. Vos uit Benthuizen. Daar na duurde het niet lang of de scha kers zaten vol concentratie over borden en stukken gebogen. „Goed nadenken en snel beslissen" was het parool, want na tien minuten viel onherroepelijk het vlaggetje, wie nog niet gereed was had verloren Nog sneller Was snelheid dus hoofdzaak in dit nationale snelschaaktoernooi. nog vlot ter moest gewerkt worden in het ge zellige clubtoernooi, waarbij het er om ging de stukken zo spoedig mogelijk van de hand te doen. Maar voor men daar aan toe was. had voorzitter Van der Linde eerst de prijzen uitgereikt van het snelschaak toernooi, waarbij in zes groepen was gespeeld. Vol concentratie zitten zij over de borden en stukken gebogen. Een beeld uit het snelschaaktoernooi van de jarige Leidse Doven Schaak club. (Foto L.D./Holva»t) De uitslagen waren: Groep A: W. Kasper (R'dam) le pr. A. de Bruin (R'dam) 2e pr. en C. de Raad «Leiden) 3e pr. Groep B: G. Huisman «Voorburg) le pr.. C. v. d. Linden, Rotterdam; 2e pr. en J. v. Raak (R'dam) 3e pr. Groep C: H. Hulsker (R'dam) le pr. K. Bekendam (Voorburg) 2e pr. en Joh. Vos (Leiden) 3e pr. Groep D: Jac. Vos (Lelden) le pr, M. v. Koppel (Dordrecht) 2e pr. en J. Boot (Voorburg) 3e pr. Groep E: T. Fakkel (Leiden) le pr., F. de Rijke «Leiden) 2e pr. en C. v. Wijk (N.N.) 3e pr Groep F: J. Zwaai (R'dam) le pr., C. Bruynis (Leiden) 2e pr. en mevr. B. Steisiger (Voorburg) 3e pr. Pas om half negen kon begonnen worden aan de afruilwedstrijd voor de clubteams 5 personen). Leiden be wees daarin niet voor niets kampioen van Nederland te zijn geworden. Het Leidse ploegje won de eigen jubileum - beker. Rotterdam werd tweede en nam zo de laatste prijs in beslag van dii zeer geslaagde schaakfecst.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 13