Stevenson ambassadeur van Amerika bij V.N.? Toon Hermans komt in Nederlanduitblazen Dan toneel, tv, film in Engeland Oostenrijk, Duitsland, (Amerika?) Vlamingen gaan betogen met een 10 km. lange karavaan-op-wielen Kennedy probeert de pil (geen benoeming tot minister vein Buitenlandse Zaken) te vergulden Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 9 december 1960 Derde blad no. 30224 Na Oostenrijk en Duitsland (Van onze Haagse correspondent) Een charmante, hoogblonde vrouw stond wat achteraan in het kluwen mensen, die samendrom den voor de deur van een der le- klas-wagons van de Loreley-Ex- press, welke zojuist precies op tijd, om acht minuten over half elf langs het eerste perron het hoofd stedelijke C.S. was binnengereden. Zij keek over de hoofden van driftig met camera's in de1 weer zijnde fotografen, mannen en vrouwen met uitgestoken handen naar de reiziger wiens aankomst deze ongewone drukte op het per ron veroorzaakte. Zij zag, hoe hem bloemen en een boek werden aangeboden, hoorde hoe hem van alle kanten „welkom in Nederland" werd toegeroepen en kon hem toen pas op haar manier begroeten. Zij deed het overigens het innigste van allemaal. Dat was geen wonder, want zij heette mevrouw Rietje Hermans en zij ioas, evenals al die anderen, naar het station ge komen om Toon af te halen. Haar echtgenoot Toon Hermans, een van de groten onder onze vaderlandse cabaretiers, die in Nederland terug keerde na een succesvolle tournee met zijn fameuze „One-man show" in Wenen, Innsbruck en München. Met de herinnering aan een reeks bij zonder geslaagde voorstellingen, een stapel Duitse en Oostenrijkse persknip sels, waarin men over de waarderende superlatieven struikelt en vooral zoals hij zelf verheugd opmerkte met een enorme dosis internationale showerva ring. Het was vooral dit laatste, dat Toon door al deze drukte voor zijn doen nogal beduusd en enigszins ver moeid van de lange treinreis aan het praten zette. Wij hadden dat al ervaren tijdens het laatste deel van die reis, toen wij in een treincoupé nog wat rustiger naar de verhalen van „bereisde Toon" hadden kunnen luisteren en uit zyn mond o.m. hadden opgetekend, dat het „eenvoudig allemaal enorm was ge weest". Dat hij zeer verrast en blij was geweest, toen zijn buitenlandse avon tuur, dat op 17 september j.l. in het Weense Renaissance-Theater was be gonnen, van meet af aan zo'n succes was geworden „maar jongen, wat heb ik 'm geknepen.en dat hij half januari opnieuw over onze oostgrens hoopt te trekken. Niet genoeg Want vijf weken Wenen in het Renaissace-Theater met een capaciteit van 700 bezoekers één week Inns bruck en vyf weken München in het „Deutsches Theater", waar niet minder dan 1700 bezoekers avond aan avond zijn show konden volgen zijn lang niet voldoende geweest om de zucht naar lachen van de Duitstalige theater minnaars te bevredigen, die de woorden van pers en afficnes tot de hunne maakten en „Toon Hermans, das Pha- nomen aus Holland, das man gesehen haben muss", zonder aarzelen hun hart schonken. Daarom gaat Toon half ja nuari weer naar Duitsland, optreden in Essen, Stuttgart, Frankfort en nog enkele kleinere plaatsen om dan 4 fe bruari weer een nieuwe krachttoer te starten: een volle maand lang Ham burg! Verder staat ook Berlijn op het programma, maar er is kans, dat Toon tussen het optreden in deze beide ste den nog een poosje in Nederland zijn „One man show" komt laten zien. Want hoe groot zijn successen in het buiten land ook mogen worden, hij wil zyn tijd altijd blijven verdelen tussen daar en hier. En thuis lagen stapels uitnodi gingen op hem te wachten. Toekomstmuziek „Ik zou niet graag een automaat wor de, zoals sommige Amerikaanse show- business-artiesten", zegt hij haar zelf van, „Want je moet je populariteit daar wel altijd heel erg duur betalen!" Overi gens is hij al wel van Amerikaanse zijde benaderd. Men wil hem een langdurig contract voor het Golden Theatre in New York aanbieden. „Maar dat is nog hele verre toekomstmuziek", remt hij af, als zijn gehoor daar wat al te enthou siast op reageert. Iets minder yl klinkt de muziek der nabye toekomst: in de herfst wil hij deze „One man show" uiteraard 111 een ander linguistisch jasje gestoken naar Engeland bren gen. Een experiment, dat hij aandurft met de steun in de rug van een geslaagd buitenlands optreden van enkele maan den. Dat hem geleerd heeft voor een niet-Nederlands publiek een ander tem po in zijn show te leggen, veel strakker te „timen" en dat tevens bewezen heeft, dat zijn mimische gaven groot genoeg zijn om zyn publiek over eventuele taal barrières heen te tillen. Ook al schreef dan een criticus in Wenen in een geest driftige recensie: „Hij spreekt zes ta len. Maar geen van alle goed Filmplannen Verder heeft Toon vergevorderde Duitse filmplannen „maar daar zeg ik verder niets van, want over een film praat ik nooit meer voor hij af is" en heeft hy verscheidene aanlokkelijke tv-aanbiedingen in het buitenland ge accepteerd. Wat die film betreft, niets zal hem liever zijn, dan zich daarmee te revancheren voor zijn Nederlands filmexperiment. Het werken voor Duitse en Oostenrijkse televisiecamera's biedt ook al weinig nieuws meer. Zowel in Wenen als in München is namelijk de hele show door de mannen van het Fernsehen op de filmband vastgelegd. De Oostenrijkse tv-kijkers zullen er tij dens de kerstdagen van kunnen genie ten, de Duitse in april 1961. Het zijn die tv-uitzendingen, die hem wat langer in München deden blijven dan de rest van zijn gezelschap, be staande uit de in de Duitse en Oosten rijkse kranten al evenzeer geroemde Mimi Kok en zijn voortreffelijke musici Van Oest aan de piano, gitarist Robby Pauweis, bassist Hans van Rossem en slagwerker Tonny Nuesser. Die nu al van hun vakantie genieten, maar die volgende maand allemaal weer present moeten zyn, „omdat zy een belangryk aandeel hebben in het succes van de show". Vakantie uitbuiten Die vakantie gaat Toon zelf ook tot de laatste minuut uitbuiten: een beetje langs de zee lopen, met de kinderen spelen, naar de tv kijken, naar het voet ballen kijken en nog wat van die pret tige dingen. En gewoon genieten van het feit dat hij weer thuis is, omdat hij in al die weken, waarin het succes zo lag opgestapeld, toch wel erg veel aan Nederland heeft gedacht. Het staat overigens als een paal boven water, dat hij in die vakantie ook nog wel wat werken zal. Al was het alleen in de vorm van het noteren van invallen, die hij in volgende programma's zal kunnen gebruiken. Want zelfs in de trein naar Nederland heeft hij met het opschrijfboekje in de hand gezeten. En als u Toon Hermans in de nabye I toekomst eens in een liedje over Amster dam hoort zingen „Ik heb in de Prater aan jou gedacht ik zag in de Donau de Prinsengracht", dan kunt u er bij denken: dat liedje schreef Toon op 8 december 1960, toen hij met een bly hart naar huis terugkeerde uit Mün chen, de stad waar hy zo'n ferme stap omhoog op de ladder van de internatio nale showbusiness zette. DODELIJKE VAL VAN ACHTTIEN METER De 42-jarige arbeider A. Dingemanse uit St.-Laurens is verongelukt tijdens werkzaamheden aan de caissons, die ge bouwd worden in de bouwput bij Vrou wenpolder en die dienen voor de afslui ting van het Veerse gat. De man bevond zich op een hoogte van 18 meter, op vrijwel gereed gekomen caissons en was bezig met het afkappen van beton. Zeer waarschijnlijk heeft hij op een luik, dat een gat in de caisson afdekt gestaan, waarna dit luik is gekiept. Hy stortte 18 meter naar beneden en was op slag dood. De man laat een vrouw en twee kinderen achter. BOETE VAN f 25.000 VOOR BELASTINGFRAUDE En half jaar gevangenis Tot zes maanden gevangenisstraf en boete van f 25.000 is veroordeeld een 50-jarige transportondernemer uit Haar lemmermeer, aan wie belastingfraude ten laste was gelegd. De verdachte zou over de jaren 1954 tot en met 1957 opzettelijk onjuiste aangifte hebben gedaan voor de in komstenbelasting en over 1957 voor de vennootschapsbelasting. In totaal zou hij ruim f 200.000 aan inkomsten heb ben verzwegen en daardoor ongeveer f 120.000 te weinig belasting hebben betaald. Tegen hem had de officier een jaar gevangenisstraf en f 26.000 boete ge- eist. Advertentie Rit rondom Brussel duurt een dag Zondag zal een karavaan auto's motorfietsen en scooters van ten minste tien kilometer lengte in een wijde boog rondom Brussel door de randgemeenten rijden. Op die wijze willen de Vlamingen betogen tegen de verfransing van de Brusselse ag glomeratie en tegen de zogeheten talentelling. De telling heeft de regering overigens in wijs beleid reeds enige weken geleden uitgesteld tot over twee jaar. Inmiddels gaat echter de verfransing van de rand gemeenten voort. Zij is eenvoudig te verklaren: steeds groter zijn de aan tallen Franstalige Brusselaars, die ge dwongen door de vele afbraken in de Brusselse binnenstad of aangelokt door de nieuwere en geriefelijker huizen, zich in de randgemeenten van de stad vestigen. Die gemeenten zijn van oorsprong zui ver Vlaamse gemeenten zoals hun na men (bijvoorbeeld Zuun, Zaventem, Linkebeek, Beerstel, Dilbeek) reeds zeg gen. Daar gaan de Vlamingen zich dan langzamerhand, als gevolg van die op schuivingen, in de minderheid voelen. Zij geraken het trouwens ook meestal in gemeenteraden en dergelijke. „Onder het mom van de tweetaligheid", zo zeg gen zij, „verliezen wij onze taal, en wy hebben daarop recht, want de taalgrens loopt duidelijk zuidelijk onder Brussel door". Vrolijke dag Het is nog maar één facet van de taalstrijd, die in België latent is en die slechts door de ernst van gebeurtenissen als in Kongo de laatste maanden wat op de achtergrond is geraakt. Hoe het ook zij, de Vlamingen gaan betogen en men krijgt uit het programma de in druk dat zy er tegelijk een vrolijke dag van maken. Met ontvangsten voor en in de raadhuizen, muziek, middag- en tavondmaaltijden in twee van de dorpen jdie men aandoet en vermoedelijk nog iwel eens hier en daar pleisteren onder weg teneinde de dorst met goed Vlaams, desnoods Waals, bier te bestrijden. Reeds hebben duizend automobilisten ingeschreven en men rekent op nog wel meer. De gehele zondag, van 's ochtends tien tot 's middags vijf, zal de rondrit duren. Ambulances zullen langs de weg worden gestationeerd voor onvoorziene ziekten en ongelukken. Reparatiewagens van de Wegenwacht zullen ook van de partij zijn. Canadese bank op Cuba gisteren genationaliseerd De Royal Bank of Canada in Havanna is door de Cubaanse regering genatio naliseerd onder een overeenkomst, die in beginsel door de bank was aanvaard. De activa van de bank, die 125 miljoen dollar belopen, alsmede haar verplich tingen en haar personeel zijn overgeno men door de Nationale bank van Cuba. Een vertegenwoordiger van de Nationale Bank van Cuba arriveerde gisteren als gedelegeerd directeur op het hoofdkan toor van de Canadese Bank te Havanna. De Royal Bank of Canada en de Bank of Nova Scotia waren de enige banken, die onder de op 13 oktober j.l. uitge vaardigde wet 891 niet werden genatio naliseerd. VIJF NEDERLANDERS DOOR MEXICO GEËERD De ambassadeur van Mexico te 's-Gravenhage, dr. Rafael Fuentes, heeft gistermiddag in het gebouw van de am bassade de versierselen uitgereikt die behoren by een aantal hoge Mexicaanse onderscheidingen die de president van Mexico, Adolfo Lopez Mateos, aan vijf Nederlanders heeft verleend. Dr. Fuentes overhandigde de staats secretaris van Economische Zaken, dr G. J. M. Veldkamp, de versierselen be horende bij de „Banda de primera clasa" der Orde van de Azteekse adelaar van Mexico. Voorts aan de heren A. Offer- haus, algemeen secretaris van het Kon. Instituut voor de Tropen te Amsterdam, en mr. L. J. F. Wijsenbeek, directeur van het Gemeente-museum te 's-Graven hage, de versierselen behorende bij de „Encomienda" (commandeur) van die orde en aan de heren J. van Zwijndregt, wethouder van Onderwijs en Kunst zaken der gemeente 's-Gravënhage, en luitenant-ter-zee eersteklasse W. W. Kuyck, adjudant van Z.K.H. Prins der Nederlanden, de versierselen behorende bij de „Insignia" (officier) van die orde. De ambassadeur merkte op dat de president van Mexico deze onderschei dingen heeft verleend aan de genoemde Nederlanders op grond van hun grote verdiensten voor het vestigen en verste vigen van betrekkingen tussen beide landen. Journalist in hoger beroep De verslaggever van een Amsterdams ochtendblad heeft gistermiddag hoger beroep aangetekend tegen het vonnis van de Amsterdamse rechtbank, die hem op 25 november jl. veroordeelde tot een gevangenisstraf van 14 dagen voorwaar delijk. _De rechtbank achtte bewezen dat de journalist op zondag 3 juli jl. zich in een hotelletje op de Amsterdamse Walletjes opzettelijk voor rechercheur had uitgegeven toen hij voor zijn krant inlichtingen trachtte te verkrijgen over een nacht tevoren in dit hotel gedane poging tot wurging van een vrouw. De journalist heeft steeds ontkend zich aan deze overtredeing te hebben schuldig ge maakt. Hij houdt vol zich onder zijn eigen naam te hebben voorgesteld en daarna zijn perspenning te hebben ge toond. Kapitein Kong Le neemt in Vientiane het heft in handen Volgens Radio Vientiane hebben val schermtroepen onder commando van ka pitein Kong Le gisteravond de macht in de hoofdstad van Laos Vientiane overge nomen, binnen minder dan vierentwin tig uur na de militaire machtsoverne ming door kolonel Khoeprasith Abhay. De troepen van kapitein Kong Le maak ten zich zonder tegenstand van de stad meester, doch de neutralistische premier Prins Soevanna Phoema verklaarde te genover Reuter een botsing te vrezen. Kong Le's strijdkrachten, met rode banden om de arm, bezetten het terrein van het kabinet van de premier, terwijl het merendeel der troepen van kolonel Khoeprasith, die witte banden om de arm droegen, zich terugtrok op de zes kilometer ten oosten van Vientiane ge legen garnizoensplaats Chinaimo. De regering in Vientiane heeft gister middag afgezanten gestuurd naar de valschermtroepen van generaal Phoemi, die in de omgeving van de stad zijn neergelaten. De regering heeft zich be reid verklaard tot onderhandelingen met generaal Phoemi over staken van het vuren. OOK KAASMERKEN IN BELGIë? België overweegt het invoeren van kwaliteits- en controlemerken voor de harde kaassoorten. De voorbereidingen daartoe zijn reeds vrij ver gevorderd. De kwaliteit van de in België bereide kaas maakt goede vorderingen. Duits land betrekt de laatste tijd belangrijke hoeveelheden kaas uit België. Wanneer de merken v oorde Belgische kaas zijn ingevoerd, zal dit de toetreding van België tot de kaasconventie van Stresa kunnen vergemakkelijken. ANDERHALF JAAR M.A. VOOR ADVOCAAT De Haarlemse rechtbank heeft gister middag een 50-jarige advocaat en pro cureur uit Heemstede veroordeeld tot een gevangenisstraf van 1% jaar met aftrek van voorarrest alsmede vijf jaar ontzegging van het recht om als be windvoerder, curator en advocaat op te treden. De advocaat was ten laste gelegd verduistering van in totaal f 38.000. In een tijdvak van bijna zeven jaar had hij als curator in een faillissement van een nalatenschap grotere en kleinere bedragen op zijn eigen naam laten overschrijven. Later had hij, toen hij al geen uitkomst meer zag, steeds steeds grotere bedragen, die hij onder zijn beheer had, op zijn kantoor rekening laten* boeken. Veertien da gen geleden had de officier van justitie tegen hem twee jaar gevangenisstraf geeist alsmede ontzegging van het recht als bewindvoerder, curator en ad vocaat op te treden. De heer Armstrong-Jones, de echtgenoot van Prinses Margaret van Engeland, reikte dezer dagen bij zijn eerste officiële optreden na zijn huwelijk prijzen uit voor een foto-wedstrijd van scholieren. Op deze foto zien we de oud-fotograaf de eerste prijs overhandigen aan de elfjarige David Martin. „Makestaat u wil geraas" Men zegt wel eens, dat lezen voor het schoolkind zo moeilijk is en dat men daarom wat voorzichtig dient te zijn met schriftelijke aanbieding van leerstof. Dat is natuurlijk waér. Maar dat luis terend opnemen óók niet zo eenvoudig is, wordt duidelijk als we in het Chr. Ped. Studieblad het resultaat lezen van een onderzoek van drs. C. van der Zwet. Hij heeft een groep kinderen van 11 tot 14 jaar de tweede regel laten opschrij ven uit „Zie de maan schijnt door de bomen." Uit de bus kwamen o.m. (van kinderen met een I.Q. boven de 100! en (Van onze Amerikaanse correspondent) Kennedy heeft Stevenson verzocht Amerika's ambassadeur bij de Ver. Naties te worden, dat wil zeggen de plaats in te nemen die Cabot Lodge onder Eisenhower heeft bekleed. Stevenson, zijn aard ge trouw, heeft niet dadelijk toegestemd, doch de verwachting is dat hij over enkele dagen zijn post zal aanvaarden. Thans deed hij dit nog slechts voorlopig. Voor de vele merendeels intellectuele aanhangers van Stevenson zal het een teleurstelling zijn, dat hij niet is aangezocht voor het ambt van „Secretary of State" (minister van Buitenlandse Zaken). De laat ste dagen moeten zij trouwens hun hoop daarop wel nagenoeg hebben opgegeven, daar Stevenson niet meer gerekend wordt tot hen die favoriet zijn voor deze hoge post in het kabinet. Udall kan recessie tegenhouden Kennedy schijnt er wel op gesteld te zijn Stevenson als Amerika's verte genwoordiger in de Veiligheidsraad van de Assemblee te hebben. Hij deed in elk geval veel moeite om de pil voor Stevenson te vergulden en zei dat geen Amerikaan de post in New York beter kon vervullen. Hij noemde de positie een der drie of vier belangrijkste plaat sen in de regering en zegde toe dat de missie in New York zal worden uitgebreid en dat Stevenson een grotere rol zou krijgen bij de bepaling van Amerika's politiek dan de ambassadeur bij de Ver. Naties tot dusverre heeft gehad. Kennedy onderstreepte tenslotte, dat Stevenson een kabinetsrang zou hebben een sprak de hoop uit dat hy, indien hij de post aanvaardt, dikwijls de ka binetszittingen zal bijwonen. Het is niet duidelijk wat Stevenson er van heeft weerhouden terstond zijn definitieve beslissing bekend te maken. Het is mogelijk dat hij eerst wil na gaan of hy geschikte medewerkers kan vinden voor zijn bureau in New York, maar het is ook mogelijk dat hy wil afwachten wie minister van Buiten landse Zaken wordt en of hij met hem tot een goede werkverdeling kan gera- Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Hemelum (toez.) P. H. Bor- gers te Blrdaard te Deventer (vac. J. W. Schipper) (toez.) H. C. Kranendonk te Emmen te Suameer (toez.) J. L. Cou- vee te Rheden. GEREF. KERKEN Beroepen te 's-Gravenhage-Loosduinen (7de pred. pl.) G. IJ. Vellenga te Apel doorn. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Sloux Center. (Iowa, US.A.) C. Hegeman te Genemuiden (voorheen te Sioux Center). CHR. GEREF. KERKEN VRIJE EVANG. GEMEENTEN De la Rue heeft slecht nieuws voor valse munters Volgens de Britse „Daily Sketch" hebben de Engelse bankbiljetten- drukkers De la Rue een methode ontwikkeld voor het maken van bankpapier en munten, die niet kunnen worden vervalst. In de toe komstige bankbiljetten zou een dun ne metalen strook worden verwerkt, die, in de trant van de band van een bandopnameapparaat, elektri sche impulsen zou uitzenden, die met behulp van een speciale elek tronische ontvanger zouden worden omgezet in geluidsgolven. Deze gol ven kunnen weer als muzieknoten worden „teruggespeeld" In munten zou een radio-actieve isotoop loorden verwerkt, die een geigerteller aan het tikken zou bren gen als de munten daarmee op hun echtheid worden beproefd. dus met een behoorlijke intelligentie!): Makestaat u wil geraas Makkerstatje wild geraas Makkestatie wil geraasd Makker staak je wild geraasd Mak kestaart u wil geraas Makker staat je wil geraasd Maku staku wild geraast Makkers staak je wilgeraas Mak ker staat je wild geraas Makker staat Je wild geraad. ken. Favoriet voor deze functie zyn op het ogenblik Senator Fulbright, Dean Rusk en Mc Georbe Bundy. Ook Bowles wordt nog wel genoemd, doch zijn kan sen schijnen voor deze hoge kabinets- post te zijn gedaald. Goede pers voor Udall De 40-jarige Udall, die door Kennedy tot minister van Binnenlandse Zaken is gekozen had in het algemeen een goede pers. Udall heeft zich de laatste zes jaar in het Congres doen kennen als een harde werker met een groot organisatorisch talent. In conservatieve kringen beseft men maar al te goed dat de nieuwe, liberale minister er naar zal streven de federale regering een groter aandeel te geven in de elek triciteitsopwekking. Maar Udall staat niet bekend als zo radicaal, dat hij par ticulieren op dit gebied geen kans meer zou geven. Nog nooit tevoren heeft de staat Ari zona een minister opgeleverd. Udall is van huis uit bekend met de problemen die hem wachten: de watervoorziening, landontginning, de zorg voor de Indi anen en het behoud van natuurmonu menten. Het wordt mogelijk geacht dat hij de federale regering stuwdammen voor de opwekking van elektriciteit wil doen bouwen in de Columbia, de Colo rado en de Missouri. Bovendien schijnt hij een goedkope methode om zeewater te ontzouten belangrijker te achten dan successen bij de ruimtevaart. Mocht de recessie ernstige vormen aannemen dan zal Udall de man kun nen zijn die door de uitvoering van openbare werken de economische situa tie zal trachten te verbeteren. Haringhaven IJmuiden wordt uitgebreid In het wetsontwerp inzake de begro ting van het Staatsvissershavenbedrijf voor IJmuiden voor 1961 is een memo- riepost voor de uitbreiding van de ha ringhaven opgenomen. In de toelichting staat onder meer, dat het in het voor nemen van de Rijkswaterstaat ligt op het terrein van het Staatsvissershaven bedrijf een werkhaven en een werkter rein aan te leggen ten behoeve van de werken tot verbetering van de haven mond te IJmuiden. De enige plaats, waar deze werkhaven kan worden aangelegd, is gelegen bin nen de grenzen van het bedrijf. Het is mogelijk gebleken de werkhaven op een zodanige plaats te ontwerpen, dat deze past in het toekomstige uitbreidings plan van het Staatsvissershavenbedrijf zodat na voltooiing van de werken in de havenmond de haven geheel benut kan worden voor het visserijbedrijf. Gelet op het steeds toenemend aantal vissersvaartuigen dat van de havens van het Staatsvissershavenbedrijf gebruikt maakt, welk aantal in de komende tijd door aanbouw van nieuwe vaartuigen nog aanzienlijk vermeerderd zal worden, lag het in het voornemen op de ontwerp begroting van het bedrijf voor het dienstjaar 1962 een bedrag aan te vra gen voor uitbreiding van de haringha ven en de bouw van een kademuur aan de noordzijde van deze haven. Nu deze uitbreiding in het kader van de aanleg van de werkhaven ten behoeve van de Rijkswaterstaat reeds in 1961 voltooid moet worden, zal het een aanzienlijke besparing van kosten voor het rijk be tekenen, wanneer reeds tijdens de aan leg van deze haven deze kademuur tot stand wordt gebracht. De kosten hier van kunnen op dit ogenblik nog niet nauwkeurig worden geraamd vooral niet omdat de benodigde lengte van de werk haven nog niet definitief kan worden vastgesteld, maar zullen naar globale schatting 1 k lfe miljoen gulden bedra gen. Tegenover deze uitgave zullen voor het Staatsvissershavenbedrijf inkomsten ontstaan uit verhuur van werkterreinen en uit de opbrengst van havengeld van materiaal aanvoerende vaartuigen.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5