Kqü HAAGSE AGENDA Centrifuge Grenzen Guinea staan vast Café-Rest. „Zomerzorg" Met een enkel woord A.de Wit's Handelshuis Agenda VRIJDAG 9 DECEMBER 1960 Meesterschap (Van onze t.v.-medewerker) De journaalredactie van de NTS be ijvert zich om getrouw verslag te geven van ons barre klimaat. De kijkers krij gen de berichten over het weer en de ellende, die dit in de afgelopen dagen bracht, niet alleen in kaart, maar ook in beeld bij zich in de verwarmde hui zen. Waarmee we maar zeggen willen, dat de Bussumse heren het zich niet ge makkelijk maken, want ze schuwen zelfs geen luchttaxi's om alles op te nemen. Het echtpaar Denis was voor ons in Ja pan. We vonden het een nogal beang stigend geval. Tokio met 10 miljoen in woners en het land met een bevolkings totaal van 90 miljoen. Er zijn maar twee manieren, waarop de overbevolking ge keerd kan worden: een nationale ramp of een internationale. En we weten uit de recente geschiedenis, wat dat laatste beduiden kan. Beter dan de commen tator, die zich zeggen liet (en het ge trouw overbracht), dat die Japanners maar steeds onbedorven blijven. Een domme zaak, als men het ons vraagt. De intelligentie maakte zich van het scherm meester, toen Cruys Voorbergh het voor zich opvorderde. Hij deed dit met Mieke en pijn weg- wrijven met D AHPO Ned. woordvoerder: Een woordvoerder van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft gisteren desgevraagd mee gedeeld dat de opmerking van mi nister Soebandrio, dat het thans moeilijk is te garanderen dat er geen gewapend conflict zal ont staan tussen Nederlandse en Indo nesische troepen, in strijd is met de herhaaldelijk van officiële In donesische zijde gegeven verzeke ringen, dat Indonesië slechts met vreedzame middelen de strijd voor „Irian" zou voeren. „Deze verze keringen zijn zowel in diplomatie ke contacten als in het openbaar gegeven", aldus de woordvoerder. Naar aanleiding van de verkla ring van minister Soebandrio dat er eilandjes in het grensgebied zouden zijn die in het verleden meer dan eens door Indonesische troepen en dan weer door Neder landse troepen zouden zijn bezet, verklaarde de woordvoerder dat er geen sprake van enig misver stand over de grens van Ned. Nieuw-Guinea kan zijn, of ooit is geweest. De door minister Soeban drio bedoelde situatie heeft zich dan ook nimmer voorgedaan. Met de meeste nadruk wees de woord voerder derhalve de mogelijkheid van een bezetting door Neder landse troepen van enig eiland buiten de grens van Ned. Nieuw- Guinea af en vanzelfsprekend kan er dan ook geen sprake zijn van de door minister Soebandrio be doelde vergissingen. Over de door minister Soebandrio aan Nederland toegedachte agressieve bedoelingen verwees de woordvoerder naar de op 4 oktober van dit jaar door minister Luns in de Assembleé uitge sproken rede, waarin werd gezegd: „dat mün land op enigerlei wijze agressieve bedoelingen ten aanzien van Indonesië zou hebben, is een zo fantastische ge dachte dat ik mij niet kan voorstellen dat enig verstandig mens daar geloof aan kan hechten". 9 Vervolg van pag. 1 Regen dooft het „vuur" Zal die explosie komen? Hoe frivool het op dit beslissende moment ook klinkt, de stromende regen die de laatste da gen op Algiers neerplenst zal naast de ordemaatregelen misschien het revolu tionaire vuur doven. Straatmanifesta ties in de regen zijn in het doorgaans zonnige Algiers even moeilijk voorstel baar als relletjes in Nederland tijdens een hagelstorm. En het blijft een open vraag of de krachtproef, als hij komt, door de ultra's gewonnen zal worden. Daartoe zouden zij tenminste een deel van het Franse leger mee moeten krij gen. Zeker is er een deel van de Franse militairen ten stelligste tegen de plan nen van De Gaulle gekant, hoewel de vlucht van Lagaillarde ook op hen een slechte indruk heeft gemaakt. De Franse ultra's geloven niet meer werkelijk dat hun Frans Algerije gered kan worden. Een nieuwe actie hunnerzijds zou dus een wanhoopsdaad zijn onder Van Speyck's motto „Liever de lucht in". Is het miljoen Fransen in Algerije daar vandaag werkelijk toe bereid? Als men het hun nu vraagt halen zij hun schou ders op en zeggen: „Wij zullen het refe rendum niet dulden". Maar hoe zij het willen voorkomen zeggen zij niet. Hun antwoord is: „Wacht maar af". Die zwijgzaamheid van de Algerijnse Fran sen is een nieuw verschijnsel in dit anders zo spraakzame land. Maar of die zwijgzaamheid een nieuwe samen zwering of gewoon onwetendheid en hul peloosheid verbergt is een andere vraag, waarop slechts de komende dagen, in ieder geval de komende weken, het ant woord zullen geven. Maar intussen Is het bezoek van De Gaulle een zeer spannende onderneming. De man die tweeeneenhalf jaar ge leden op het Forum van Algiers door de ultra's als held en redder werd in gehaald, is vandaag het brandpunt van hun haat, in hun ogen een verrader, die zich in deze dagen aan iedere open bare begroeting moet onttrekken. Verstraete samen en ze deden het gran dioos. Het lijkt een wat onbelangrijk ge val, maar dat was het niet, toen het ge schreven werd, want het werd gesitueerd in Hongarye. Toen de november-opstand destijds uitbrak, had de Haagse Comedie het stuk juist op repertoire, maar Paul Steenbergen besloot toen terecht het terug te nemen. Nu hebben zij, die het destijds wel hadden willen zien, het in een sublieme uitvoering rustig en stellig geamuseerd kunnen aanschouwen. Wal ter van der Kamp was er uitnemend in geslaagd er televisie van te maken. Hij aanvaardde alle gelegenheden, die de hoofdrolspelers hem boden om minia tuurtjes te schieten met alle camera ogen, die tot zijn beschikking stonden. De schilderachtige kop van Cruys kwam aldus herhaaldelijk prachtig naar voren. Hoewel we allerminst zeggen willen, dat het stuk diep groef, moeten we dankbaar constateren, dat Rudi Sebastian zich een meester op vele wapens toonde. Hij schonk met veel zwier en met schijnbaar gemak de grootst mogelijke diepgang aan het kolderieke geval. KRO schrapte uit angst voor reclame (Van onze Limburgse correspondent) Velen uit de mijnstreek hebben met belangstelling woensdagavond voor hun televisietoestel zitten kijken naar de documentaire over de kunststoffen. Deze documentaire werd grotendeels opgeno men op het terrein van de chemische bedrijven der Staatsmijnen. Velen heb ben echter ook in deze documentaire iets gemist, wat ze zeer zeker verwacht hadden te zullen zien. Namelijk een dropping van plastic containers boven het vliegveld Zuid-Limburg. Onlangs zijn hiervan opnamen gemaakt, waar bij een grote groep mensen de hele dag in touw is geweest. Bij deze dropping waren ook officieren van de generale staf aanwezig. Het blijkt nu echter, dat de K.R.O. op het laatste moment dit gedeelte uit de decumentaire heeft geknipt. Het was de K.R.O. namelijk ter ore gekomen, dat de fabrikant van de plastic containers in Deventer in zijn reclamefolders naar deze uitzen ding had verwezen. De K.R.O. meende met de uitzending mee te werken aan de reclame van de fabrikant en heeft de dropping uit de film geschrapt. Advertentie TELEFOON 21444 Weekeind menu's f3.50, f4.50, f 6. Menu f 6. HELDERE KIPPESOEP KALFS VLEESPASTEITJE COTELETTE SUISSES DOPERWTEN - POMMES FRITES IJS MET SLAGROOM VOOR KINDEREN hebben wfj een speciaal menu a f 3. Dinsdag a.s. overleg over politiesalaris (Van onze Haagse correspondent) De vertegenwoordigers van de politie bonden zullen dinsdagmórgen a.s. in het departement van Binnenlandse Zaken komen om de nieuwe regeringsvoorstel len inzake de politiesalarissen te be spreken. De vertegenwoordigers van de bonden zijn tot dit overleg uitgenodigd door minister mr. E. H. Toxopeus. De bewindsman zal de besprekingen bijwonen. Het overleg met de politiebonden gaat vooraf aan de besprekingen, die in de centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambtenarenzaken over de kwestie zullen worden gehouden. Wan neer de centrale commissie weer bijeen komt is nog niet vastgesteld. HOGERE EIEROPBRENGST In het seizoen 1959/1960 brachten de eieren gemiddeld f. 11,40 per honderd stuks op, tegen f. 10.90 in de voorgaande periode. De kostprtys per honderd eieren bedroeg f. 9,60 tegen f. 9,70 in de periode 1958/1959. Hieruit resulteerde dus een werkelijke arbeidsbeloning die 34 cent hoger lag dan in 1958/1959, namelijk f. 1,54 per 100 eieren. Dit werd gistermiddag in Utrecht mee gedeeld door de heer M. J. Dings, voor zitter van de Nederlandse Pluimvee federatie, op de algemene vergadering dezer Federatie. Advertentie VLEKJE gevitomseerd een echt opkikkertje (en vraag uw slijter naar de VlekVriendcnKnng" NEDERLANDSE SLEEPBOOT HELPT JAPANS SCHIP De Nederlandse sleepboot „Schelde" van L. Smit en Co's internationale sleepdienst is gisteren uit Beiroet bij het 8.524 ton metende Japanse schip „Nagato Maroe" aangekomen, dat aan de oostkust van Cyprus ter hoogte van Famagusta aan de grond is gelopen. Intussen bevinden kapitein Alexander Zoricik en drie leden van de bemanning van het Joegoslavische schip „Snjeznik" zich nog aan boord van hun vaartuig, dat woensdag in de omgeving van Fa magusta op de rotsen liep, toen het de „Nagato Maroe" te hulp wilde komen. Achttien leden van de bemanning wer den woensdag door drie hefschroefvlieg tuigen van de Britse luchtmacht en red dingboten van boord gehaald. Vanmorgen is het de sleepboot „Schel de" gelukt het gestrande Japanse schip vlot te slepen. De „Schelde" zal nu trachten het Joegoslavische schip vlot te brengen. Het zit echter in een zeer on gunstige positie. VRIJDAG 9 DECEMBER Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Een mal meisje" 8 uur. ZATERDAG 10 DECEMBER Kon. Schouwburg Werkgroep Haag sche Comedie met ..De twee beulen", „Picknick" en „Guernica" 3 uur. Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Lieve Leugenaar" 8 uur. Dillgentia Bazels Strauss Quartett 8 uur. Gebouw voor K. en W. Residentie- Orkest olv. Willem van Otterloo 8.15 uur. ZONDAG 11 DECEMBER Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Een mal meisje" 2 uur. Dillgentia Pianorecital Russisch- Amerikaanse pianist Alexander Uninsky - 2.30 uur. Haagsche Kunstkring Muzikale zelf portretten van Hans Henkemans en Ton de Kruijff 8 uur. MAANDAG 12 DECEMBER Kon. Schouwburg Rotterdams Toneel met „De eeuwige echtgenoot" (Besl. voor stelling). 8 uur. Kurzaal Nederlands Ballet danst voor het AHC-kunstcontact 8.15 uur. Dillgentia Recital Zwitserse pianist Karl Engel 8 uur. Gebouw voor K. en W. Haags Toon kunstkoor olv. Frans Moonen 8 uur. DINSDAG 13 DECEMBER Kon. Schouwburg Théatre du Vieux Colombier met „Jean de la lune" 8 u. Dillgentia Museum Kamerorkest olv. Dirk. J. Balfoort 8 uur. Gebouw voor K. en W. Haags Toon kunstkoor olv. Frans Moonen 8 uur. WOENSDAG 14 DECEMBER Kon Schouwburg Nederlandse Come die met „Kasteel in Zweden" 8 uur. Dillgentia Orkestvereniging „Euter pe" olv. Bert Esser (hoboïst) 8 uur. Gebouw voor K. en W. Residentie- Orkest olv. Willem van Otterloo 8.15 uur. DONDERDAG 15 DECEMBER Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Lieve Leugenaar" 8 uur. Dillgentia Allegri Quartett 8 uur. Gebouw voor K. en W. Nederlandse Opera met „Die Entführung aus dem Se rail" 8 uur. VRIJDAG 16 DECEMBER Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Een mal meisje" 8 uur. Gebouw voor K. en W. Amsterdams Ballet 8 uur. BIOSCOPEN Apollo „Genadeloze Jeugd" (18 Jaar). Dagelijks 12.15, 2.30, 4.45. 7 en 9.15 u. Asta „Wie doodde detective Morris?" (18 laar). Dagelijks: 2.30, 6.45 én 9.15 u. zondag 1.30, 4, 6.45 en 9.15 uur. Bijou "Pourquoi viens - tu si tard?" (18 Jaar). Dagelijks: 2, 7.15 en 9.30 uur; zondag: 2, 4.15, 7.15 en 9.30 uur. Camera „De 12 gezworenen" (14 jaar). Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. City „Een stem in de mist" (18 Jaar). Dagelijks: 2.30, 6.45 en 9.15 uur; zater dag en zondag 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 u. Corso „Aanranding" (18 Jaar). Dagel. 2.15 en 8.15 uur; zaterdag 2.15, 6.45 en 9.15 uur; zondag 2, 4.30, 6.45 en 9.15 u. Du Midi „Drie Franse katjes" (18 Jaar) Dagelijks 2.30 en 8.15 uur; zaterdag 2.30 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur. Flora „Moordend lood" (14 Jaar). Da gelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Hollywood „De gemaskerde vleermuis" (14 jaar). Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zaterdag en zondag 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur. Krlterion „Fanfan la tulipe". (A.l.) Dagelijks 2.15, 7 en 9.15 uur. Zaterdag en zondag 1.45, 4, 7 en 9.15 uur. Metropole Tuschinski „Ben Hur" (14 jaar). Dagelijks 1.30 en 7.30 uur. Musica „Het meisje der zonde" (18 Jaar). Dagelijks 2.15 en 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 3, 7 en 9.30 uur. Odeon "The third man" (14 jaar). Da gelijks 2.30 en 8 uur. Zaterdag 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Olympia "A bout de souffle" (18 Jaar) Dagelijks 2 en 8 uur. Zondag 2. 5 en 8 uur. Passage „Een moorddadige echtgenoot" 2.30, 6.45 en 9.1' .45 en 9.15 uur. Capitol „De ware Jacob". (14 Jaar). Zaterdag 2, 6.30 en 9.15 uur. Zondag 4, 6.30 en 9.15 uur. Woensdag 8 uur, don derdag 2 uur. Overige dagen 2 en 8 uur. Rembrandt „De ware Jacob" (14 Jaar). Dagelijks 2 en 8 uur. Zaterdag 2, 6.45 en 9.15 uur. Zondag 4, 6.45 en 9.15 uur. Rex "Freddy unter fremden Sternen". (A.l.) Dagelijks 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30, 9.30 uur. Zondag van 1.30 u. af. Roxy „De brulden van Dracula" (14 Jaar). Vrijd. t/m zond. 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur. Maand, t/m donderd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Seinpost "La dolce vita" (18 jaar). Da gelijks 2 en 8 uur. Studio „Carnaval des doods" (18 Jaar). Dagelijks 2, 4, 7 en 9.15 uur. Thalla „Jungle-duivels" (18 jaar). Da- felijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zaterdag 2.30 .30, 7 en 9.15 uur. Zondag 7 en 9.15 u. De Uitkijk "Tiger Bay" (14 Jaar). Dins dag 13 en donderdag 15 december 2 u. Overige dagen 2. 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. West-End „Nooit op zondag" (18 Jaar). Dagelijks 2.15 en 8.15 uur. Zaterdag 2.15, 6.45 en 9.15 uur. Zondag 1.45, 4.15, 6.45 9.15 uur. Cineac Nieuws uit binnen- en buiten land. Dagelijks van 9 tot 24 uur. Zon dag van 11.3024 uur. PICTOGRAM ua k 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen 1 BINNENLAND Gisteren is op het Departement van Buitenlandse Zaken te Den Haag een cul tureel verdrag tussen Nederland en de Verenigde Arabische Republiek onderte kend. Voor Nederland werd de onderteke ning verricht door de minister van Bui tenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns. De vijf „Jukeboxers", die o.a. be kendheid hebben verworven door de bege leidende en solistische muziek, die zij in het radio- en tv-programma „Artiesten café" hebben verzorgd, zullen Kerstmis en oudejaarsavond in Saoedl Arabië vie ren temidden van personeelsleden van de Arabian American Oil Company. Deze oliemaatschappij heeft hen uitgenodigd voor een tournee door Arabië. Zij zullen in drie districten van de Aramco, n.l. in Dharan, Abqaiq en Ras Tanura, optreden. Van 9 tot en met 12 Januari a.s. zal in het Rai-gebouw te Amsterdam de vijf de nationale vakbeurs voor Horeca- en aanverwante bedrijven. „Horecava 1961" worden gehouden. De tentoonstelling zal in het teken staan van de rationalisatie in het hotel-, café- en restaurantbedrijf. De politie heeft gisterochtend de 55- Iarige mevr. C. H. Van Haaren-Stap in de ;euken van haar woning aan de Eerste Leeghwaterstraat te Amsterdam levenloos aangetroffen. Na onderzoek bleek, dat zij door gasverstikking om het leven was ge komen. Het gas is ontsnapt uit de defecte hoofdkraan van het gasnet. De burgemeester van Woerden, de heer H. H. C. Vos, heeft nieuwe gebouw van de „Woerden en Omstreken' opend. Zijn echtgenote, mevrouw C. Vos- Boele. kocht via de nieuwe veillngklok het eerste kistje fruit. te Castenray (L.) is de loonploeger J. Lit- Jens op een urnenveld gestoten. Enkele urnen werden door de ploeg zwaar be schadigd. Later zijn ook ongeschonden schotelvormlge urnen met verbrande men selijke resten gevonden. Vermoedelijk is het een grafveld van 300-400 Jaar voor de Jaartelling. De vereniging „Het Nederlandsche wegen-congres" houdt op donderdag 15 december in Utrecht haar algemene jaar vergadering in aansluiting hierop wordt een congres gehouden over het onderwerp „Economische aspecten van de wegen bouw". Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ts. Uruguay 15/12, Austra lië: ss Strathaird 13/12; ss. Ballarat 14/ 12; ms. Rothenstein 15/12; Brits-Oost- Afrika: ss Africa 15/12; Canada: ss Uni ted States 12/12; ss Sommelsdijk 14/12; Chili: ts. Moselstein 15/12; Indonesië: ms. Hoechst 11/12; Ned. Antillen: ms. Prins der Nederlanden 13/12; Ned.-Nw.-Gulnea: ms Madison Lloyd 11/12; Nieuw-Zeeland: ss Perlm 11/12; Suriname: ms. Kreon 14/ 12; Unie van Z.-Afrika en Z.-W.-Afrika ms. Stirling Castle 11/12; ms. Ommenkerk 13/12. Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten geven de postkantoren. BUITENLAND Hongarije heeft de secretaris-gene raal van de Verenigde Naties Dag Ham- marskjöld ervan beschuldigd de organen van de Verenigde Naties te laten gebrui ken voor „koude oorlogactiviteit tegen de volksrepubliek Hongarije". Deze beschul diging is vervat in een brief van de lei der van de Hongaarse delegatie bij de Ver. Naties, Janos Peter, over het rapport van de speciale V.N.-vertegenwoordiger van Hongarije, de Nieuwzeelander Sir Leslie Munro. Een 32-jarlge arbeider van het abat toir in Hamburg is veroordeeld tot 15 Jaar gevangenisstraf wegens 13 aanrandingen en pogingen tot aanranding, o.a. op een 8-Jarig meisje. De rechtbank bepaalde te vens dat Bruno Pupecka langer gevangen gehouden kan worden indien hij aan net einde van zijn straf nog gevaarlijk geacht zou worden. Israël zal zich hetzij bij de gemeen schap van de Zes (E E G. of Euromarkt) óf bij de Europese Vrijhandelsassociatie (E.V.A.) van de Zeven moeten aansluiten, doch de keuze is moeilijk, zo heeft een hoge Israëlische diplomaat in Londen, Arieh Miron, gisteren verklaard op een lunch van de Brits-Israëlische Kamer van Koophandel. Circa zestig procent van de Israëlische uitvoer gaat naar West-Europa en ongeveer de helft van de invoer is uit de landen van de E.E.G. en de E.V.A. af komstig. zo verklaarde hij. Doch hoewel economisch bezien aansluiting bij de E.E.G. meer voordelen voor Israël zou op leveren, zou aansluiting bij de E.V.A. po litiek gezien de voorkeur verdienen. President Kennedy zal bij zijn ambts aanvaarding op 20 Januari gekleed gaan in hoge hoed en Jacquet, aldus heeft zijn kleermaker. Samuel Harris, meegedeeld Elsenhower brak met de traditie va.i Ue hoge hoed door bij zijn ambtsaanvaarding een zwarte deukhoed te dragen. Een bijzonder sterke radioactieve capsule, die werd gebruikt voor het con troleren van de lassen in een olietank van de British American Oil Company te Port Hawkesbury, Nova Scotia, is losge raakt van de kabel. Het terrein om de tank met een middellijn van 400 meter is tot verboden gebied verklaard. Men wil thans een loden wal om de capsule bou wen en trachten deze met vier meter lan ge armen te pakken. Een Amerikaanse radioloog, dr. Ber tram R. Girdany, heeft in samenwerking met Ingenieurs van Westinghouse een nieuw systeem voor röntgenonderzoek ont wikkeld, waarbij het beeld op televisie schermen kan worden geprojecteerd. Bo vendien lopen patient en onderzoeker minder kans een te grote dosis straling te ontvangen. De voorzitter van de Liga voor de rechten van de mens, de Franse socialis tische oud-minister Daniël Mayer, heeft gisteren aan de Sovjetrussische ambassa deur in Parijs, Wlnogradof, de tekst ter hand gesteld van een internationale op roep tot de Sovjetrussische regering om de Joden in de Sovjet-Unie de gelegenheid tot volledige nationale en culturele zelf- uitdrukking te geven. Deze oproep is op gesteld op een in september gehouden conferentie van Franse en buitenlandse Joodse leiders, politici en Journalisten. De Paryse politie heeft gisteren mee gedeeld. dat zij in de buurt van Mont- martre zeventien leiders van het Algerijn se Bevrijdingsfront (F.L.N.) heeft gearres teerd. Volgens de politie wonen er in de buurten bij Montmartre 2.000 actieve le den van het F.L.N. van daaruit zouden de Algerijnse rebellen opereren in Parijs en omgeving. Volgens Amerikaanse deskundigen zou een straalvliegtuig bij het opstijgen evenveel luchtverontreiniging veroorzaken als de uitlaat van 6.850 personenauto's. Luchtverontreiniging als gevolg van ver schillende oorzaken kost de Verenigde Stgten Jaarlijks elf miljard dollar. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft desgevraagd meegedeeld, dat de Ghanese regering er mee heeft ingestemd, dat Nederland de Belgische belangen in Ghana behartigt. Zoals bekend heeft Ghana de diplomatie ke betrekkingen met België verbroken vanwege Kongo. De „Hoover-medaille" voor 1960 is toegekend aan president Elsenhower. Deze medaille, die in 1930 werd Ingesteld door een aantal industriële ondernemingen in de V.S. ter ere van oud-president Hoover, wordt Jaarlijks toegekend voor het groot- ste leiderschap op het gebied van tech nische en civiele ontwikkeling en op dat 1 van de internationale betrekkingen. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. KRO: 18.20 OverJJsels halfuur. 18.50 Regeringsuitz.: Het emigratiepraatje, van H. A. van Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Pol. lezing door mej. mr. J. J. Th. ten Broecke Hoekstra (WD). 19.40 Verz.progr. v. d. sold. 20.30 Avondcollege: Radlolessen. 21.00 Café Chan tant. 21.40 Godsd. gedachtenwisseling. 21.55 Bariton en plano. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Een liefde die ontrouw overwon, lezing (II). 22.55 Gram. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.16 Vlaamse noti ties. 18.20 Italiaanse muz. 18.50 De punt jes op de 1. lezing. 19.00 V. d. kind. 19.10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 Het platteland nu, gesprek. 19.45 VPRO-nws. 20.0 Nws. 20.05 Kernvragen van ons geloof, lezing. 20.20 Boekbespr. 20.25 Filmrubr. 20.35 Reli gieuze muz. 20.50 De wereld vergadert, lezing. VARA: 21.00 Gram. 21.50 Quiz. 22.15 Buitenl. overz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nwB. in Esperanto. 23.10 Mu- zlek-revue. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekjourn. en weeroverz. NCRV: 20.30 Reportage. 20.55 Licht progr. 21.25 Actueel progr. 22.05 Dagsluiting. Advertentie JUIST NU is een onmisbaar en geen luxe. reeds vanaf f 149.50. OUDE VEST 111 - TEL. 25328 Café „Royal": Opening Kanarietentoon stelling „De Zanger". 8 uur nam. De Harmonie: Expogé. Spr. kapelaan H. J. M. Stoelinga over „Engeland vanaf een scooter gezien". 8 uur nam. Gerecht 10: Soefi-beweging. Spr. mevr. mr. J. M. Kunst. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: WD. Onder werp: „De VVD-fractle in de gemeente raad". 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed. 7.15-7.50 uur nam. Prediker: Christengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Schouwburg: Jeugdvoorstelling K. en O. en L.J.A. Ned. Comedie opv. van „De twaalf gezworenen". 7.30 uur nam. St.-Leonardusgebouw (Haagweg)Vo gelshow Avibus. 10 uur voorm. 10 uur nam. Zomerzorg: Cursus Kynologische Kennis „Rijnland". 8 uur nam. Oegstgee6t: Willem de Zwyger- kerk. Dr. G. P. H. Locher voor Ver. van Vrijz. Hervormden LeldenOegstgeest. 8 uur. ZATERDAG BeestenmarktOpenluchtsamenkomst Leger des Heils. 8 uur nam. Café Royal: Kanarietentoonstelling „De Zanger". 10 uur voorm. 10 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 1011 uur voorm. bijbelstudie; 11 uur voorm. ds. W. Betram van Zeist. Rijksherbarium (Nonnensteeg 1): De monstraties dr. S. J. van Ooststroom voor Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 2.15 u. nam. St.-Leonardusgebouw (Haagweg)Vo gelshow Avibus. 10 uur voorm. 10 uur nam. Zoeterwoudseweg 1Aandeelhouders vergadering N.V. Ned. Electrolaschmij12 uur 's middags. Zoeterwoudseweg 1Aandeelhouders vergadering N.V. Holl. Constructiewerk plaatsen. 11.30 uur voorm. ZONDAG Baptistengemeente (Oude Rijn 3): Spr. evangelist A. Ramaker. 7.30 uur nam. Café „Royal: Kanarietentoonstelling „De Zanger". 10 uur voorm. 5.30 uur nam. Luxor-theaterBIJz. Kerkewerk Ned. Herv. Gem. 10.30 uur voorm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. St.-Leonardusgebouw (Haagweg): Vo gelshow Avibus. 10 uur voorm. 8 uur nam. MAANDAG De Doelen: Ledenvergadering Leidse Amateur Fotografenver. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Ledenvergade ring Ned. Ver. van Huisvrouwen. 2.30 uur nam. Middelweg 38: Ledenvergadering „Het Groene Kruis". 8 uur nam. Steenschuur 6: Splrltisch Genootschap. 8 uur nam. Oegstgeest (Witte Huis)Ver. „Gemeentebelang". Spr. mr. G. C. Suer- mondt over zijn ervaringen als Unesco- expert in Afghanistan. 8 uur nam. DINSDAG Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr. 7. C. Braat der Griekse terracotta's. 8 u. nam. Stadszaal: Cabaretavond onder auspi ciën Muziekhandel Gé Hofenk. 8 uur nam. Universiteit (filmzaal): K. en O.-film- studiekring "Salt of the earth". 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. In den Vergulden Turk: Kerstviering Ned, R.-K. Middenstandsbond. 8.15 uur nam. Rest. Van der Heijden: Receptie 40- Jarig bestaan afd. Leiden Bond van Chr. Politieambtenaren. 810 uur nam. SchouwburgJubileumvoorstelling „Wiener Blut" door Hoofdstad Operette. 8 uur nam. DONDERDAG Schouwburg: K. en O. ABC-cabaret van Wlm Kan. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)„Con Amore" zingt Weihnachtsoratorium van J. S. Bach. 8 uur nam. St.-Anthonlusclubhuis: Feestavond 40- Jarlg bestaan Bond van Chr. Politie-amb- tenaren. 8 uur nam. Zomerzorg: Filmavond Ver. van oud- leerlingen der Ambachtsschool. 8 uur. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling "The new vision centregroup" (t/m 10 Januari). Rijksmuseum van Oudheden: Ten toon stelling „Panorama der prehistorie" Werk dagen 104 uur; 's zondags 14 uur nam, (tot 15 Januari) Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur. VOOR ZATERDAG 10 DECEMBER Hilversum I, 402 ni. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gt. wijde muz. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Me- tropole-ork. en solist. (Om 12.30-12.33 Land- en tuinb.meded.) 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.50 V. d. Jeugd. KRO: 14.00 Amateur spr ogr. 14.20 Kunst kroniek. 14.50 Lichte muz. 15.10 Franse les. 15.30 V. d. Jeugd. 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 Instr. octet. 16.50 Sportperi- scoop. 17.00 V. d. Jeugd. 18.00 Zigeuner- muz. 18.15 Journ. weekoverz. 18.25 Lichte muziek. 18.45 En nu mijn geval, vragen- beantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Me mojandum. 19.30 Amateursprogr. 19.50 Lichtbaken, lezing. 20.00 Ork.conc.: klas sieke muz. 21.00 U bent toch ook van de partij?, lezing. 21.10 Gevar. progr. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Wij lulden de zondag in. 23.00 Meesterwerken van de religieuze muziek, muzikale lezing. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor U en uw gezin, lezing. 9.00 Gym. v. d. vrouw. VP RO: 10.00 Samen thuis, reportage. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gevar. progr. 12.00 Hammondorgel en zang. 12.30 Land en tuinbrneded. 12.33 Nwe gram. met comm. 13.00 Nws. 13.40 Lichte muz. VARA: 14.00 V. d. Jeugd. 14.35 Matinée op de vrije zaterdag: 1. Promenade-ork., instr. kwint, en sol. 2. Boekbespr. 3. Om- roepork. 16.45 Vragenbeantw. 17.00 Jazz muz. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.35 Zigeuner- ork. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Aktie Toltèn. 19.55 Deze week, le zing. VARA: 20.00 Nws. 20.06 Gevar. muz. 21.15 Soc. comm. 21.30 Lichte muz. 22.00 Scramouche, hoorsp. (dl. 9). 22.30 Nws. 22.40 Licht progr. 23.05 Popul. muz. v. vroeger. 23.25 Gram. AVRO: 24.00—2.15 Muzikale show. TELEVISIEPROGRAMMA VPRO: 17.00 V .d. kind. NTS: 18.25 20.15 Eurovisie: Voetbalwedstr. Italië Oostenrijk. 20.15 Journ. en weeroverz. VARA: 20.35 Espresso. 21.05 Gevar. progr. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.30 Ooggetuigenverslagen. 13.00 Auto- mobilistenkron. 13.30 Lichte muz. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Interviews. 14.40 Gram. 15.10 Hoorspel. 16.10 Hoogtepun ten uit de programma's van de afgelopen week. 17.00 Wetensch. quiz. 17.30 Piano recital. 17.45 V. d. kind. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Sport. 19.45 Gevar. muz. 20.15 Pari. overz. 20.30 Gevar. progr. 21.30 Hoorsp. 23.00 Nws. 23.10 Boekbespr. 23.45 Avondgebeden. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 11.00 Gevar. progr. 13.00 Wedstr. tussen scholen. 13.31 Gevar. muz. 13.45 Sport- parade. 14.10 Latijns-Amerikaanse muz. 15.00 Lichte muz. 15.30 Dansmuz. 16.00 Ork. muz. 16.45 Voetbal. 17.45 Pianospel. 18.00 Sportverslagen. 19.00 Samenzang. 19.30 Gevar. muz. 20.00 Nws. en Journ. 20.24 Voetbal. 20.31 Gevar. progr. 21.00 Gram. 22.00 Ork. conc. 23.00 Jazzmuz. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Popul. muz. 0.55 —1.00 Nws. Nordwestdeutscher Randfnnk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. en weer ber. 13.15 Gevar. muz. 15.30 Gevar. muz. 16.30 Amus. muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.30 Madrigalen. 20.10 Dansmuz. 21.45 Nws. en weerber. 22.10 Ork. conc. 23.05 Moderne dansmuz. 24.00 Nws. en weerber. 1.00 Gram. 2.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 14.40 Kamer muz. 21.30 Nws. 23.05 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 De zesde dag. 12.30 Weerber. 12.35 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Muztk. kaleidoscoop. 14.30 Gevar. muz. 16 00 Lichte muz. 16.10 Gram. 16.20 Lich te muz. (verv.). 16.30 Gram. 17.00 Nws. en weerber. 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Liturg, gezangen. 17.30 Gram. 17.45 Engelse les. 18.00 Orgelconc. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. en weerber. 19.30 Gram. 20 00 Cabaret. 21.00 Gram. 21.15 Amus. ork. 22.00 Nws. 22.15 Verz. progr. 23.00 Nws. 23.05 Gram. 23.55-24.00 Nws. 484 m.: 12.52 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Bel Canto. 17.00 Nws. 17.10 Jazmuz. 18.38 Gram. 18.55 Gram. 19.30 Nws. 20.30 Hoor spel. 21.00 Operettemuz. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.55 Nws. BIOSCOPEN Casino: „De Kat". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Brandend verlangen Luxor: „Katja, de ongekroonde keizerin". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio: „Gouden bergen". A.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „Mein Kampf". 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon: „Het vlees en de boze geesten". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Opmars der Tartaren". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dag: 2,30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Van dinsdag tot donderdag „De vallei van de zon14 Jaar. Astra-theater Wassenaar Vrijdag 8 uur zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur - maandag 8 uur „Wlr Wunderkinder Alle leeft. Dinsdag - woensdag - don derdag 8 uur „Petrus de grote visser 14 Jaar. - Zondag en woensdag: 2.30 u.: Teenager Schlagerparade. Alle leeft. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden is geopend Apotheek Kok. Rapenburg 9, tel. 24807. Bi) geen gehooi bi) Ow huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) i» i Amsterdam Den Helder YpenbUTg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux GTenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajacclo Madrid Mal lor ca Lissabon I geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. mist geh. bew. geh. bew. onbewolkt half bew. regenbul gen. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. onbewolkt geh. bew. regen gen. bew. geh. bew. motregen geh. bew. geh. bew. geh. bew. regen zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. geh. bew. half bew. licht bew. zwaar bew. regenbul wind al Su d s "3 d |s O 2 4 20 .3 ozo 4 4 2 0 o 4 4 2 0 w.stil 4 3 0 o 5 2 1 0 ono 2 4 2 0 ono 3 4 -0 0 nno 3 4 2 0 ono 2 5 -0 0.2 no 3 -4 -3 8 n 6 -2 -3 14 w-stil -4 -7 0 nno 7 2 -1 2 wnw 4 2 -0 7 W-Stil 3 2 1 ono 2 5 2 0 no 4 4 -1 0 nnw 4 6 2 0 nnw 2 10 0 0 nw 2 6 3 0 nno 6 15 8 6 no 4 6 2 0 nno 4 2 0 0 nno 1 2 2 0.5 w-stll 2 2 0.1 nno 4 4 1 0 o 2 7 3 0 z 3 6 5 2 w.stil 5 -4 0 z 3 14 11 1 zzw 5 20 W-Stil 14 11 12 ono 4 12 9 2 nw 7 6 1 0 w.stil 12 5 0 nnw 4 13 10 3

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2