PAÈi Felle kritiek op regeringsbeleid ten aanzien van de spijtoptanten Castro's leger op Cuba slaags met rebellen Hedenavond 9 uur: The Great Sebastians PICTOGRAM VOOR VERSTAND EN GEHOED Agenda Met een enkel woord DONDERDAG 8 DECEMBER 1960 Vervolg van pag1 Minister Beerman voelt zich als een vader, die (toto)kind van een ander gewettigd heeft De kritiek op het regeringsbeleid stand was gerezen. Hij beschouwde de ten aanzien van de spijtoptanten was niet mild geweest. „De richtlijnen voor de toelating dragen een pietepeuterig karakter", had de KVP-er mr. Van Doorn ge zegd. „Grensgevallen zijn bij afwijzing vaak zo schrijnend", had de CH- jkvr. Wttewaal van Stoetwegen er aan toegevoegd. De socialist mr. Daams wist van afgewezen spijtoptanten, waarbij sterk de indruk is gewekt van feite lijke rassendiscriminatie. „De toestand wordt van dag tot dag hopelozer", had de liberale mej. dr. Ten Broecke Hoekstra gewaar schuwd. „Men kan de spijtoptanten in Indonesië niet nog jarenlang in moordende onzekerheid laten". Het is nu het moment meer spijt optanten toe te laten", had de AR- mr. Meulink geconcludeerd, „Omdat zij nu gemakkelijker aan werk kun nen worden geholpen". Laat alle spijtoptanten toe die een visum héb ben aangevraagd, tenzij bijzondere redenen zich er tegen verzetten". Minister Beerman had by alle spre kers het gevoel gehad dat zij geen be grip hadden van de omvang van het probleem. Het gaat om ongeveer 60.000 spijtoptanten (mannen, vrouwen en kinderen). Daarnaast is er nog een grote groep, die maatschappelijk met de spijtoptanten gelijk te stellen zijn. De minister acht het gerechtvaardigd selectie toe te passen, omdat 17.000 per sonen, blijkens het aanvragen van een visum, spijt hebben van hun optie voor de Indonesische nationaliteit, maar de grote meerderheid daarvan niet heeft blijk gegeven door het aanvragen van een visum. Iedere keer meer Iedere keer als hier in het parle ment voor de spijtoptanten is gepleit, komt er weer een stroom van nieuwe aanvragen (dit jaar 3000) doordat men meent dat het gemakkelijk is naar Ne derland uit te wijken. De betogen in de Kamer zouden als consequentie heb ben de overkomst van 60.000 spijtop tanten, voor wie de overtocht moet wor den betaald, kleding en huisvesting. Ne derlandse emigranten, die in het bui tenland in moeilijkheden komen, krij gen dergelijke faciliteiten niet. Men moet ook bedenken, dat als de gezin nen van de spijtoptanten naar Neder land komen, het definitief is. Er moet ook voor woningen worden gezorgd. Economische en financiële motieven overheersen bij de spijtoptanten, die naar Nederland willen, verklaarde mi nister Beerman. Daarnaast zijn er ook mensen die zich moeilijk in het nieuwe Indonesië kunnen aanpassen. Men kan de ogen ook niet sluiten voor de grote maatschappelijke verscheidenheid van aanvragers van een visum. De minister maakte er bezwaar tegen dat mr. Daams het verwijt had laten vallen van rassendiscriminatie. Daarvan is geen sprake en het zou bepaalde wrok gevoelens kunnen oproepen zonder dat er reden voor is. Minister Beerman handhaafde als voorwaarde voor toe lating, dat er sprake moet zijn van nood en dat er enigerlei binding moet zyn met Nederland. Noodwet toto Binnenkort hoopt minister Beerman bij de Tweede Kamer een noodwet in te dienen voor een toto met geldprij zen, waarvan de hoofdprijs ten hoogste 50.000 mag bedragen. Daarmee heeft hy dus de oplossing gekozen, die prof. Oud bij de algemene politieke beschouwingen in september had gesuggereerd om uit de huidige moeilijkheden te geraken. Er wordt aldus naar een voorlopige oplossing gestreefd in afwachting van een nader advies voor een defini tieve regeling van de Commissie Wiar- da ,die ook het in de Eerste Kamer afgewezen wetsontwerp had voorbereid. By die verwerping in de Eerste Ka mer gaf in zekere zin de V.V.D.-frac- tie de doorslag, omdat zy niet een defi nitieve wetteiyke regeling wenste van een zaak, die nog in ontwikkeling is. De noodwet met een voorlopige op lossing zou een goede kans maken in de Eerste Kamer te worden aangeno men. Tegen het voornemen van de minis ter had de woordvoerder van de K.V.P. mr. Van Doorn, geen ernstige bezwa ren, hoewel hij zyn voorkeur hand haafde voor de oplossing, die prof. Romme by de algemene politieke be schouwingen had gesuggereerd: een wy- ziging van artikel 3 van de Loterijwet, welk artikel het verlenen van een blij vende vergunning voor een toto met geldpryzen belet. Compromis Beerman-toto als die van de vader, die het kind van een ander gewettigd heeft. De huidige toestand vond hy niet be vredigend, en derhalve achtte hij een nieuw wetsontwerp dringend nodig. Cubaanse regeringstroepen, die mis schien persoonlyk door premier Castro worden aangevoerd, zouden gisteren op midden-Cuba slaags zyn geraakt met een guerrillastrydmacht. Uit het binnenland zyn berichten bin nengekomen, die melden dat enkele honderden soldaten als versterking uit de naburige stad Matanzas naar de kustplaats Corralillo gezonden zyn om een guerrillastrydmacht tegen te hou den, die dinsdag de gehele dag tegen het Cubaanse leger had gevochten. Castro is maandag in Matanzas ge signaleerd en zou vertrokken zyn naar de provincie Las Villas waar de ge vechten waren uitgebroken. Zyn eigen troep guerrilla veteranen, die met hem voor een „vry" Cuba heeft gevochten, zou Havanna verlaten hebben op weg naar Las Villas. Volgens welingelichte kringen zouden ongeveer 80 van de 1000 burgerwachten uit Cabanas maandag met hun wapens de heuvels zyn ingevlucht. Deze desertie is des te belangrijker omdat Cabanas vlak by de Cubaanse marinebasis Mariel is gelegen. Mariel is verboden gebied geworden de laatste weken, behalve voor enkele vertrouwde aanhangers van Castro. Over de opstand in Las Villas is nog weinig bekend, maar volgens zegslieden waren de gevechten ernstig genoeg voor een verhoogde waakzaamheid in Matan zas. s^fl Advertentie Een T.V.-blijspe! van Howard Lindsay en Russell Crouse Houd het eerste teugje even langer in Uw mond. U bemerkt het direct. Die voortreffelijke ZEER OUDE WT GENEVER van Wynand Fockink is beter. Fris en zacht van smaak Robuust van karakter Rijp en vol van geur f 8.3S PER HELE LITER In de handige kneeplles GENEVER, WF1 d.e geheide gebeide van Wynand Fockink - Anno 1679 VOOK HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.15 Sportrubriek. 18.30 Kin derkoor. 18.50 Sociaal perspectief, lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, lezing. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Gevar. progr. 21.30 Gram. 21.50 Periodieken Parade. 22.00 Or - gelconc. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverden king. 22.55 Boekbespr. 23.00 Gram. 23.25 Volksmuz. met comm. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Voordr. 18.30 Lichte muz. 18.45 Sportpraatje. 18.65 Ge sproken brief 19.00 V. d. kind. 19.05 Ge- var. progr. 20.00 NWs. 20.05 Omr.ork. en soll6t. 21.20 Apartheid ln het land van de boer. Brit en Bantoe, lezing. 21.50 Lichte muz. 22.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 22.45 Journ. 23.00 Sport- act. 23.10 Nwe gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. AVRO: 20.20 Televl- zler. 20.30 Film. 21.00-22.20 The Great Sebastians, biyspel. VOOR VRIJDAG 9 DECEMBER Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. hulsvr. 9.35 Waterst. 9.40 School radio. 10.05 Gram. 11.00 V. d. zieken. 11.40 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Gram. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Dansmuz. 13.45 Vraag baak voor vrouwen. 14.00 Gram. 14.15 Ka- mermuz. 15.00 Schoolradio. 15.30 V. d. zieken. 16.30 Pianorecital. 17.00 Boek bespr. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beursber. 17.45 Amateusprogr. KRO: 18.20 Overysels halfuur.' 18.50 Regerlngsuitz.: Het emigratiepraatje, van H. A. van Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof seconde om de oplossing te lezen l Idee: C. Hakkert, Leiden. (Van onze t.v.-medewerker) Voorlichting op het verstandelyke en praktische vlak gaf de KRO gisteren door haar documentaire over kunststof fen, die terecht getiteld was „Andere tyd, andere grondstof". Een lokaal trekje was daarin, dat de nieuwe koepel van de Leidse Sterrewacht uit kunststof was vervaardigd. Het bleek de kyker, dat de Staatsmynen in Limburg een grote producent van dit moderne gebruiks middel is. Leo Akkermans, die de regie voerde, vertelde ons, dat hy bewust een vervolg van de NCRV-documentaire had nagestreefd. Zo moet het zyn. Er was buiten de programma-opgaaf om nog een documentaire over Liba non ingeschoven, die goede informatie gaf en een beeld toonde niet alleen van land en volk, maar ook van het werk van de missie, die o.a. poogt de sociale te genstellingen te verzachten. De overgang naar Treslong was groot, maar daarom niet minder boeiend. Het is fantastisch, zoals men daar steeds een programma met topprestaties weet te arrangeren. In de poging tot gesprek was men wel zeer actueel. Daarin kwam nl. het ras senprobleem op het tapijt en wie zou daar beter een rol in kunnen spelen dan Otto Sterman, die zich dan ook met gro te zelfbeheersing staande hield tegenover de beduchte vader, die vreest, dat zijn dochter tot een gemengd huwelyk komen zal. Het was een beetje een zwart-wit tekening, maar dat bracht het onder werp wel mee. Deze eerste regie van Frans 't Hoen kwam goed over. Hy heeft de stap van het podium naar de studio met tact en smaak gezet, maar hy had het ook wel getroffen met de pakkende tekst, welke tandarts Jef Heyendaal hem had mee gegeven. De epiloog leek ons niet direct genoeg. Ze sloot wel aan op de één- akter (dat was ook de bedoeling), maar haalde zoveel onderste boven, dat de draad byna zoek raakte. Alles bij elkaar was het toch wel een zeèr redelijke woensdagavond. Jubileum prof. Nauta hoogleraar kerkrecht De Amsterdamse hoogleraar in het Kerkrecht, prof. dr. D. Nauta, een gezag hebbende figuur in de Gereformeerde Kerken, zal 24 januari 25 jaar hoogleraar zyn. Ter voorbereiding van de viering van dit jubileum is een werkcomité ge vormd, bestaande uit de hoogleraren dr. G. E. Meuleman en dr. R. Schippers, bei den van de theologische faculteit van de Vrije Universiteit en de predikanten ds. W. Bakker te Blokzyl en dr. A. G. Luiks te Amsterdam. Daarnaast is een ere- comité in het leven geroepen, bestaande uit 41 hoogleraren uit Nederland, Afrika Amerika en Frankryk en leden van het Moderamen van de jongste Generale Sy node der Gereformeerde Kerken en per sonen uit de krin« van de theologische hogeschool te Kampen. Het ligt in de bedoeling aan prof. Nau ta op een receptie aan te bieden zyn ge schilderd portret, waarvoor aan de kunstschilder R. Klein te Santpoort op dracht Is gegeven, benevens een boek „Opera Minorca1 van prof. Nauta en een couvert, waardoor hy in staat zal zyn een studiereis te ondernemen. DONDERDAG Casino: K. en O. „A woman In a dres sing-gown". 7 uur nam. „Moby Dick". 9.30 uur nam. De Kleine Burcht: Slnt-Nicolaasavond Selskip „Fryslèn". 8 uur nam. Oude Rijn 3 (Kerkgebouw Baptistenge meente) Adventsappel Leidse Contact commissie voor Evangelisatie. Spr. ds. C. v. d. Weele. 8 uur nam. Prediker: Spr. ds. J. A. Smink van Den Haag. 8 uur nam St.-Leonardusgebouw (Haagweg): Vo gelshow Avibus. 8—10 uur nam. VRIJDAG Café Royal": Opening Kanarietentoon stelling „De Zanger". 8 uur nam. De Harmonie: Expogé. Spr. kapelaan H. J. M. Stoelinga over „Engeland vanaf een scooter gezien". 8 uur nam. Gerecht 10: Soefl-beweglng. Spr. mevr. mr. J. M. Kunst. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: VVD. Onder werp: ,De VVD-fractle ln de gemeente raad". 8 uur nam. Prediker: Christengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Schouwburg: Jeugdvoorstelling K. en O. en L.J.A. Ned. Comedle opv. van „De twaalf gezworenen". 7.30 uur nam. St.-Leonardusgebouw (Haagweg)Vo gelshow Avibus. 10 uur voorm. 10 uur nam. Zomerzorg: Cursus Kynologlsche Kennis „Rijnland". 8 uur nam. Oeegstgeest. Willem de Zwijger- kerk: Gemeente-avond Ver. Vrijz. Herv. Spr. dr. G. P. H. Locher over: „Nleuw- Guinea". 8 uur nam. ZATERDAG Café Royal: Kanarletentoonstelllng „De Zanger". 10 uur voorm. 10 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 1011 uur voorm. bijbelstudie; 11 uur voorm. ds. W. Betram van Zeist. Rijksherbarium (Nonnensteeg 1): De monstraties dr. S. J. van Ooststroom voor Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 2.15 u. nam. De WD-er mr. Berkhouwer juich- -te uiteraard de voorlopige oplossing toe, en de socialist mr. Vrolyk, kon het waarderen, dat de minister tot rede- lykheid was gekomen, en zich niet strikt aan de letter van de Loterywet had gehouden, waardoor een toto on mogelijk zou zyn geweest. Jvr. Wttewaal van Stoetwegen be- twyfelde of de Commissie-Wiarda nog wel een definitieve oplossing zal kun nen vinden na de verwerping van het moeizaam verkregen compromis. En de A.R. mr. Meulink, meende, dat men alles nu maar moet laten zoals het is, dan zullen de anti-revolutio- nairen daarvoor wel de verantwoording dragen. Minister Beerman stelde het op prijs er op attent te maken, dat hij voor de noodzaak heeft gestaan om de toto wetteiyk te regelen, nadat onder vroe gere kabinetten een onhoudbare toe- BINNENLAND Bij K.b. Is met ingang van de datum zij ner dienstaanvaardlng benoemd tot presi dent van het Hof van Justitie te Hollan- dla in Ned. Nieuw-Guinea, mr. L. F. de Groot, thans hoofd van de sectie Juri dische zaken by de staf van de territo riale bevelhebber Zuid te Breda. De 58-jarige weduwe W. Lansink- Mesland uit Hall is gisteravond op de Apeldoornseweg ter hoogte van de Col- denhovense brug ln Eerbeek door een haar achteropkomende bestelauto gegre pen en zo ernstig gewond, dat zij ter plaatse overleed. Na een verblijf van enige maanden ln het buitenland keert Toon Hermans van avond laat ln ons land terug. De 76-1arige heer A. de Waal uit Zegveld ls gistermiddag in het R.-K. Zie kenhuis te Woerden overleden aan de gevolgen van een ongeval dat hem dinsdagmiddag overkwam. Hij kwam per fiets van Zegveld naar Woerden en verleende op de hoek van de Leidsestraat- weg geen voorrang aan een uit de richting Rietveld komende personenauto, bestuurd door een vertegenwoordiger uit Zandvoort. De heer De Waal werd op het wegdek ge slingerd en met gebroken ledematen en een schedelbasisfractuur opgenomen ln het R.-K. Ziekenhuis te Woerden. Twee schooljongens hebben ln de buurtschap Langeveen (gem. Tubbergen) in een sloot langs de rijweg het levenloze lichaam aangetroffen van de 17-jarlge Jan Kuipers uit Langeveen. HIJ ls vermoedelijk aangereden door een hem achterop ko mende auto. Sinds gistermiddag wordt vermist de 23-Jarige dekknecht Joh. J. Tljborg uit Amsterdam. Vermoed wordt dat hij tij dens het verslepen van een dekschuit, beladen met hout, uit de Minervahaven naar de Dantziger Bocht ln het verbin dingskanaal te water ls geraakt en ver dronken. Tot gewoon hoogleraar aan de Tech nische Hogeschool te Delft is benoemd ir. H. Brouwer, architect te Arnhem. De heer Brouwer ls benoemd ln de afdeling der bouwkunde om onderwijs te geven in het architectonisch ontwerpen. Tot directeur van de stichting Ko ninklijke Rotterdamse Diergaarde Blij - dorp) is als opvolger van ir. F. J. Appel man uit Den Haag benoemd dr. A. C. V. van Bemmel te Rotterdam. Deze is secre taris van de staatscommissie voor de na tuurhistorische musea. BUITENLAND De Amerikaanse politie heeft een bende valse munters opgerold die het oos ten van de Verenigde Staten met ongeveer een miljoen dollar aan valse 20 dollar bil jetten hebben overstroomd. Ongeveer 800.000 dollar ls achterhaald. Zeven per sonen zijn gearresteerd. De vervalsingen zijn zeer goed. Een schilderij van een ruiter van Frans Hals heeft gisteren op een velling bij Sotheby in Londen 182.000 pond ster ling (ruim 1.8 miljoen gulden) opge bracht. De eigenaar, majoor Warde-Al- dam, vertelde dat zijn overgrootvader het schilderij voor 200 pond sterling heeft ge kocht. Volgens een woordvoerder van Sotheby ls 182.000 pond sterling voor een Frans Hals een wereldrecord. Bij Umkais, noord-Jordanlë, zijn overblijfselen gevonden van een Griekse beschaving. Men heeft o.m. beelden, sche dels en aardewerk opgegraven die dateren uit de tijd van 200 a 300 voor Christus. De Sovjet-Unie heeft een Ijsvrij stuk van het Zuidpoolgebied dat ln de Oceaan uitsteekt Kaap Loenik genoemd, aldus be richt het agentschap Tass. Ook achttien gletsjers, eilanden en bergen die door de Russische Zuidpoolexpedltie van 1958 wer den ontdekt hebben namen gekregen. De Westduitse minister van Buiten landse Zaken. dr. Von Brentano. heeft gisteren in antwoord op een mondelinge vraag in de Bondsdag gezegd dat het Duitse vrachtschip „Las Palmas" dat de Franse marine in september van dit jaar voor de kust van Noord-Afrlka opbracht, delen van vlammenwerpers aan boord had die door de Westduitse strijdkrachten niet waren aanvaard. De fabriek te Karlsruhe die deze wapens maakte, had de druk- kamers ervan verkocht aan een onder neming ln Rabat, die ze wilde gebruiken voor apparaten voor het verspreiden van insectendodende middelen en voor brand- blusapparaten. Het Japanse parlement heeft Ikeda als premier herkozen. De socialisten, de democratisch-socialisten en de commu nisten hadden ook kandidaten gesteld maar hadden geen kans tegen de rege ringsmeerderheid. Zoals bekend hebben de (conservatieve) liberaal-democraten b(j de verkiezingen ln november J.l. 300 van de 467 zetels in de Kamer veroverd. Ook ln de Senaat hebben zij de meerderheid, Ikeda maakte later de samenstelling van zijn nieuwe regering bekend. Deze ver toont enige veranderingen ten opzichte van zijn oude kabinet. St.-Leonardusgebouw (Haagweg): Vo gelshow Avibus. 10 uur voorm. 10 uur nam. Zoeterwoudseweg 1Aandeelhouders vergadering N.V. Ned. Electrolaschmy. 12 uur 's middags. Zoeterwoudseweg 1Aandeelhouders vergadering N.V. Holl. Constructiewerk- plaatsen. 11.30 uur voorm. ZONDAG Café „Royal: Kanarietentoonstelling „De Zanger". 10 uur voorm. 5.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. St.-Leonardusgebouw (Haagweg)Vo gelshow Avibus. 10 uur voorm. 8 uur nam. MAANDAG De Doelen: Ledenvergadering Leidse Amateur Fotografenver. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Ledenvergade ring Ned. Ver. van Huisvrouwen. 2.30 uur nam. Middelweg 38: Ledenvergadering „Het Groene Kruis". 8 uur nam. Oegstgeest (Witte Huls)Ver. „Gemeentebelang". Spr. mr. G. C. Suer- mondt over zijn ervaringen als Unesco- expert ln Afghanistan. 8 uur nam. DINSDAG Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr. W. C. Braat der Griekse terracotta's. 8 u. nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur pam. In den Vergulden Turk: Kerstviering Ned. R.-K. Middenstandsbond. 8.15 uur nam. Rest. Van der Heijden: Receptie 40- jarlg bestaan afd. Lelden Bond van Chr. Politieambtenaren. 810 uur nam. Schouwburg: Jubileumvoorstelling „Wiener Blutdoor Hoofdstad Operette. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Tentoonstelling "The new vision centregroup" (t/m 10 Januari). Rijksmuseum van oudheden. Tentoon stelling „Panorama der prehistorie" Werk dagen 104 uur; 's zondags 14 uur nam. (tot 15 Januari). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werf park 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur DE BIOSCOPEN Casino „De maniak" (Strangers on a train) (18 Jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Maand. 2.30 en 7 uur; donderdagavond 7 en 9.30 uur K. en O. Lhlo „Mein Kampf" (18 Jr.). Werkd.. 2.30, 7 en 9.15 uur; maand.: 2.30 en 7 uur: zond.: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. I.uxor „Drama ln de spiegel" (18 Jr.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; maand.: 2.30 en 7 uur; zond.: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „Het schandaal van Cloche- merle" (14 Jr.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; maand.: 2.30 en 7 uur. Trianon „Faja Lobbi" (alle leeft.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Kex „De dood rydt mee" (14 Jr.) Werkd.: 2.30 7.15 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4,45. 7.15 en 9.15 uur. Donderdag cyclus: „De lord, de lady en de butler". Astra-theater (Wassenaar Vrijd., zaterd. en zond. 6.45 en 9.15 uur: „Inspecteur Hardesty FBI" (14 Jr.); maand., dinsd., woensd. 8 uur: „East of Eden" (18 Jr.); donderd. 8 uur: „Helena van Troje" (14 Jr.); zond. en woensd. 2.30 uur: „De nieuwe attractie" (alle leeftijden). Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden is geopend Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. By geen gehooi f>y Uw nulsarts ol specialist (of dien» waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. 19.25 Memojandum. 19.30 Pol. lezing door mej. mr. J. J. Th. ten Broecke Hoekstra (VVD). 19.40 Verz.progr. v. d. sold. 20.30 Avondcollege: Radlolessen. 21.00 Café Chan tant. 21.40 Godsd. gedachtenwisseling. 21.55 Bariton en plano. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Een liefde die ontrouw overwon, lezing (II). 22.56 Gram. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum I, 402 ni. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. en act. 8.00 Nws. 8.18 Gram. en act. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. 9.40 School radio. VPRO: 10.00 Dit en het aaidere, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 V. d.kleuters. 11.15 Fluit en plano. 11.35 Gram. AVRO: 12.00 Jazzmuz. 12.20 Regerlngsuitz. Ultz. voor de landb. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.65 Beursber. 14.00 Volks liederen. 14.20 Voordr. 14.40 Kerkorgel. 15.00 Gram. 15.05 Volksliederen. 15.30 Gram. VARA: 16.00 Orgel en zang. 16.30 V. d. zieken. 17.00 Gram. 17.53 Act. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse noti ties. 18.20 Italiaanse muz. 18.50 De punt- 'es op de 1, lezing. 19.00 V. d. kind. 19.10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 Het platteland nu, gesprek, 19.45 VPRO-nws. 20.0 Nws. 20.05 Kernvragen van ons geloof, lezing. 20.20 Boekbespr. 20.25 Filmrubr. 20.35 Reli gieuze muz. 20.50 De wereld vergadert, lezing. VARA: 21.00 Gram. 21.50 Quiz. 22.15 Buitenl. overz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. in Esperanto. 23.10 Mu- zlek-revue. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekjourn. en weeroverz. NCRV: 20.30 Reportage. 20.55 Licht progr. 21.25 Actueel progr. 22.05 Dagsluiting. GRAMMOFOON'PLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e HJn, van 1820 uur) I. Giuseppe Verdi. 1. Ouverture „I VeB- pri Sicillani". Rias Symphonie Orkest, Berlijn olv. Ferenc Fricsay. 2. uit „Otello". Era plü calmo? Plangea cantando. Ave Maria piena dl grazia. Victoria de los An geles, sopraan. Orkest van de Opera te Rome olv. Giuseppe Morelli (Met Glan- nella Borelli, mezzo-sopraan) II. Amilcare Ponchlelll uit „La Glocon- da" Urendans. Phllharmonla Orkest olv. Herbert von Karajan. III. Pietro Mascagni. Intermezzo uit „L'Amlco Fritz". Symphonie Orkest van Radio Berlijn olv. Paul Strauss. IV. Giacomo Puccini. 1. uit „La Bo hème". a. SI. Mi chlamano Mimi; b. Donde lieta uscl. Victoria de los Angeles, sopraan. Orkest van de Opera te Rome olv. Giu seppe Morelli. 2. uit „Madame Butterfly". Voorspel tot het 3e bedrijf. Symphonie Orkest van Radio Berlijn olv. Paul Strauss (met Günther Arndt Chor). 3. „Suor An gelica". Opera ln le bedrijf °P tekst van Glacchino Forzano. Eerste uitvoering ln het Costanzi Theater, Rome 11 Januari 1919. Rolverdeling; Suor Angelica, Vic toria de los Angeles, sopraan; La Ziaprin- cipessa (de prinses). Fedora Barbieri, mez zo-sopraan; La Badessa (de abdis), Mina Doro, mezzo-sopraan; La suora zelatrlce (zuster monitor), Corlnna Vozza, mezzo sopraan; La maestra delle novlzle (leer meesteres van de novicen), Mina Doro, mezzo-sopraan; Suor Genovleffa, Lldia Marlmpietrl, sopraan; Suor Osmlna, Santa Chlssarl, sopraan; Suor Dolclna Anna Mar- cangell, sopraan; La suora lnfermiera (verpleegzuster), Teresa Cantarlnl, mezzo sopraan; Le cercatrlci (bedelnonnen)Ll dia Marlmpietrl, sopraan en Santa Chls- sari, sopraan; Una novizla (novice), Santa Chlssarl, sopraan; Le converse (leken zusters), Silvia Bertona, sopraan en Maria Huder, mezzo-sopraan. Koor en Orkest van de Opera te Rome. Dirigent: Tulllo Serafln. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 ni. 12.00 Schoolradio. 13.00 Gevar. muz. 13.45 Meded. 13^55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Hoogtepunten uit de programma's v. d. afgelopen week. 15.00 Schoolradio. 16.00 Brlevenbeantw. 16.30 Geluldskron. 17.00 Ork.conc. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Gram. 20.30 Wetenschappelijk overz. 21.00 Ork. conc. (Om 21.38-21.53 Lezing). 22.30 Quiz. 23.00 Nws. en comm. 23.30 Voordr. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Komermuz. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale'sdagb. 12.31 Dansmuz. 13.00 Gevar. muz. 13.31 Gevar. muz. 14.00 Lichte muz. 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Fabrleksfanfare. 16.45 Lichte muz. 17.31 Mrs. Dale's dagb. 17.45 Uitsl. races. 17.48 Nws. en journ. 20.24 Sport. 20.31 Gevar. progr. 21.00 Po- pul. liedjes. 21.31 Discussie. 22.15 Gevar. muz. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Dansmuz. 0.31 Lichte muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Lichte muz. 16.00 Gevar. muz. 17.00 Nws. 17.40 Lichte muz. 18.15 Hammond orgelspel. 19.00 Nws. en weerber. 19.15 Jazzmuz. 20.15 Gianni Schicchl, opera. 21.45 Nws. en weerber. 23.35 Planorecital. 24.00 Nws. en weerber. 0.10 Gevar. muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork.conc. 18.30 Nwe gram. 19.00 Nws. 19.20 Kamermuz. 20.00 Opera- conc. 23.52-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 ni. 324 m.' 12 00 Nws. 12.03 Gram. 12.30 Weer ber. 12.35 Gram. 12.50 Koersen. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Orgelspel. 14.00 School radio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.06 Gram. 17.00 Nws. en weerber. 17.05 Gram. 17.45 Duitse les. 18.00 Kamermuz. 18 10 Boekbespr. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. en weerber. 19.40 Liederen. 20.00 Ork.conc. (Om plm. 21.00: Kunstkaleidoscoop)22.00 Nws. 22J5 In tern. congres v. Jeugd en muz. te Berlyn. 22.55-23.00 Nws. 484 ni.: 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.03 Lichte muz. 14.30 Lichte muz. 15 00 Wer ken v. Belgische componisten. 16.07 La Perlchole. opera. 17.00 Nws. l'-JO Verv. opera. 18.38 Gram. 19.30 Nws 20 30 Ka mermuz 22 10 Discografie. 22.55 Nws. V/EERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllsslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Brenoble Nice Beril" Frankfort München Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Relerado Athene Rome AJacclo Madrid Mallorca Lissabon mist licht bew mist geh bew. mist mist geh. bew. motregen zwaar bew. geh. bew. sneeuw regen regenbul mist zwaar bew. zwaar bew mist zwaar bew. half bew. geh bew. geh. bew. mist mist geh bew. geh. bew. zwaar bew geh. bew. geh. bew. regen onweer zwaar Dew geh bew licht bew geh. bew. zwaax bew. ci 9" aó «3 S c 3 a all. a is 2 6-1 0.3 wzw 2 5 0 0.6 zo 2 5 1 0.5 Z 4 6 3 1 ono 6-2-5 0 no 10 -0 -2 0.1 n 10 6 2 8 w.stil -2 -6 3 w^til 7 2 0.1 zzw 2 5 8 2 z 13 11 o 2 7 10 3 7 t -2 0 -1 10 2 5 W.sitll ono 2 6 wnw 2 11 W 2 2 zo 6 14 zw 10 19 w.stil 15 o 2 14 w.stil 3 wnw 10 14 n 7 16 3 32 3 14 9 4

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2