SOLËX-öio KRUISWOORDRAADSEL President „Heilige Tat" spoedig naar ons land? Kamer pleit voor financiële hulp ter vernieuwing van visserijvloot Minister Marijnen wil schriftelijke stemmingen bij ruilverkavelingen Corrie Brokken gaat ook naar „Snip en Snap" won Maestro - toneelprijsvraag Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 3 december 1960 Vierde blad no. 30219 KATWIJKSE HAVENPLANNEN TER SPRAKE GEBRACHT (Van onze parlementaire redacteur) Teneinde te komen tot een doeltreffende stemmingsprocedure bij ruilverkave lingen, pleegt de cultuur-technische commissie thans overleg met de colleges van Gedeputeerde Staten. Minister Marijnen sprak gisteren in de Tweede Kamer de hoop uit, dat het resultaat van het overleg zal zjjn, dat voortaan schriftelijk kan worden gestemd. Zolang het overleg niet is afgesloten, wilde hU geen voorstellen doen tot herziening van de stemmingsprocedure. Indien men de gewestelijke raden zou willen betrekken bij de uitvoering van cultuur-technische werken om daardoor bet provinciale element meer tot gelding te doen komen, zou dat een uitholling zijn van de plaatselijke commissies. sersvloten opgebouwd met regerings hulp. In ons land kan het familiekapi taal de modernisering van de vloot niet meer financieren, zodat steeds meer wordt gewerkt met vreemd vermogen. Men drong er van verschillende kan ten op aan de economische slachtoffers van de Deltawerken zo veel mogelijk te helpen. Zij moeten niet in de positie komen te verkeren van de zuiderzeevis sers, voor wie ieder jaar in het par lement moest worden gepleit. Dat is gisteravond voor het eerst niet gebeurd, omdat vorig Jaar eindelijk een nieuwe sgeling tot stand is gekomen. Volgende week donderdag zal minister Marijnen de sprekers antwoorden. Hij kan niet eerder omdat hij belangrijke besprekingen dn het buitenland moet bijwonen. Ter verbetering van de structuur van bet platteland is een driejarenplan voor ruilverkavelingen opgesteld, dat per jaar 40.000 hectaren zal omvatten. Bij de voorbereiding van het plan kwam de cultuur-technische commissie op een prijs van 3400 gulden per hectare. Er is nadien echter een minder intensieve uitvoering bepleit, omdat de hoge kos ten voor grondverbetering dikwijls als een bezwaar worden gevoeld, terwijl in het huidige landbouwbeleid minder mo gelijkheden worden geboden de produk- tie te veThogen. De mechanisatie van cultuur-technische werken neemt ech ter toe, waardoor de kosten dalen. Het leggen van draineerbuizen geschiedt machinaal en als nieuwigheid versohij- nen ook plastic draineerbuizen. Minis ter Marijnen had groot vertrouwen, dat door verdere mechanisatie de kostprijs kan dalen tot gemiddeld 2250 gulden per hectare. De ruilverkavelingen waar voor dit jaar wordt gestemd, kosten 2.750 gulden per hectare. De minister sprak de hoop uit, dat in het volgende driejarenplan een prijs van gemiddeld 2.250 gulden per hectare kan worden be reikt. Mechanisatie In de gehele land- en tuinbouw gaat de mechanisatie onverminderd door. Er kunnen prachtige verbeteringen van de produktiviteit worden waargenomen. De produktie van de tuinbouw heeft de waarde van een miljard gulden reeds gepasseerd, waarvan 600 miljoen wordt geëxporteerd. Voor verbetering van de produktiefac- toren is de landbouw in grote mate aan gewezen op de overheid. Steeds is er de aandrang verder te gaan dan nu weer in de landbouwbegroting voor 1961 wordt voorgesteld. Aan de financiële moge lijkheden is echter een grens. In de be langrijke reeks: wetenschappelijk on derzoek. onderwijs, voorlichting, geeft de regering voorrang aan het onderwijs, hoewel zij ook zeer grote waarde hecht aan de voorlichting, maar daaraan kan het bedrijfsleven zelf ook veel doen. Voor het wetenschappelijk onderzoek laat de begroting voldoende ruimte. De minister verklaarde niet te kun nen terugkomen op zijn besluit ten aan zien van de status van de school in Frederiksoord. Aan oudleerlingen van deze school is nooit het recht gegeven tot het afleggen van examens aan de Landbouwhogeschool Visserij De Kamer heeft met vier middag- en drie avondvergaderingen, waarvan er twee tot in de nacht voortduurden, een drukke en ook spannende week achter de rug. Bijna iedereen zat gistermiddag te geeuwen, maar manmoedig begon men tegen half zes nog aan de behan deling van de afdeling visserij. Bijna algemeen werd aandacht besteed aan de grieven van de hengelsportwereld tegen de Kamer voor de binnenvisserij. Ofschoon de hengelaars ongeveer 60 pet. bijdragen aan de inkomsten van deze organisatie, is er vrijwel niets ge beurd voor de uitzetting van pootvis in de openbare wateren. In Oost-Flevo land wordt nu een reusachtige viskwe- kerij aangelegd voor een bedTag van twee miljoen gulden. De hoop werd uit gesproken dat van de daar gekweekte pootvis een evenredige hoeveelheid zal worden gebruikt ter verbetering van de visstand voor de sportvissers. Zoals reeds vele jaren achtereen het geval is, werd weer aangedrongen op verbetering van de Scheveningse vis sershaven en gevraagd werd hoe minis ter Marijnen denkt over de plannen voor een eigen vissershaven van Kat wijk. Er werd voorts gepleit voor financiële hulp ter vernieuwing van de visserij- vloot. Nederland kan dan door zijn gunstige ligging de „Eurovlspoort" wor den. In andere landen worden de vis- Advertentie SAMOS, UW WIJN VOOR DE FEESTDAGEN Advertentie SAMOS, DE EDELSTE DER ZOETE WIJNEN INDONESIË TEGEN DE BEMIDDELINGSROL VAN DE TOENG KOE Van gezaghebbende Indonesische zijde werd gisteren verklaard, dat de premier van Malakka, Toengkoe Abdoel Rahman „een onjuist gebruik heeft gemaakt van zijn rechten als bemiddelaar" in het ge schil over Ned. Nieuw-Guinea. Van Ne derlandse zijde Is men akkoord gegaan met een beoordeling van de Nederlandse politiek in Ned. Nieuw-Guinea door de VN Indonesië is van mening, dat een bemoeiing van de VN met deze kwestie van generlei nut is. Men verwees naar de verklaringen van minister Soebandrio, die als minimum heeft gesteld de overdracht van het ge bied aan Indonesië. De Indonesische pre mier, dr. Djoeanda aldus genoemde gezaghebbende Indonesische bron ver der heeft in een eerder stadium van zijn bemoeiing, de Toengkoe zwart op wit de beginselen van Indonesië's stand punt in het geschik doen toekomen. De Toengkoe heeft hierop blijkbaar geen acht geslagen „en heeft het Indonesische standpunt niet ter kennis gebracht van de Nederlanders," aldus deze zegsman. Oostduitse onderscheiding voor Joris Ivens De Nederlandse filmer Joris Ivens heeft uit handen van de Oostduitse mi nister van cultuur, Abusch, de kunst prijs ontvangen van de Duitse demo cratische republiek, als erkenning van buitengewone prestaties ten behoeve van de ontwikkeling van het documen- tarische filmwerk in Oost-Duitsland. Advertentie f 395,- I nu wegrijden zonder trappen I Dank zij de nieuwe vol-otomatische koppeling rijdt de Solex-oto U gelijkmatig en ge makkelijk naar huis. En als U stopt voor verkeerslichten of wat dan ook, blijft het pittige motortje lopen, startklaar om op te trekken, zon der dat U trapt. ?9 Prachtig toneelstuk voor beroepstoneeV Veel inzendingen van goede kwaliteit (Van onze Amsterdamse correspondent) In het Toneelmuseum te Amsterdam is gistermiddag bekendgemaakt dat de eerste pr|js in de nationale Maestro-toneelprijsvraag 1960 is gewonnen door mevr. dr. Eiine Verkade-Cartier van Dissel uit Breukelen voor haar in Suriname spelende stuk „De kan kan trie". Dit toneelstuk dat de jury „een prachtig stuk met een zeer verweven plot, heldere diepgaande dialoog en tenvolle doorwerkte karakters" vond stak zodanig met hoofd en schouders boven de andere 119 in zendingen uit, dat de jury meende geen tweede prijs te kunnen toekennen. De heer A. Hauer, voorzitter van de jury, zei: „Het is een gaaf r|jk stuk. Ik zou het bijzonder toejuichen wanneer de première van dit stuk ging op de planken van het beroepstoneel. Het is het waard!" De derde prijs was voor de Amster dammer Wim Bischot, die „Dossier 300" schreef. „Een buitengewoon knap ge construeerd stuk, dat met grote meer derheid de derde prijs kreeg", aldus de jury over deze thriller. De heer J. A. Og- trop eveneens uit Amsterdam zag zich beloond met de vierde prijs voor „De geschiedenis herhaalt zich", waarvan werd gezegd: „De kwaliteiten zijn een zeer goede opbouw, duidelijke eenvou dige karaktertekening en een uitsteken de tekstbehandeling." Was het aantal van 120 inzendingen al boven verwachting, verheugend was de goede kwaliteit van vele stukken. Dit heeft de jury doen besluiten eervolle vermeldingen te geven voor de toneel stukken van de heren R. P. Groenveld uit Den Haag en Manuel Florith (Cees Lauw) uit Amsterdam en twee secre tarie-ambtenaren uit Tilburg de heren F. Vernooy en A. D. Vinken. Alle met prijzen en eervolle vermel dingen onderscheiden stukken zullen de laatste wellicht na enige correctie door de toneeluitgeverij Maestro te Am sterdam worden uitgegeven. Situatie bij amateurtoneel De heer Hauer gaf voor de prijsuit reiking een overzicht van de situatie b|j het amateurtoneel, waar volgens hem nog vele vergissingen worden gemaakt. Een er van is dat men slechts publiek zou kunnen trekken met een conserva tieve en populaire keus van vooral de avond vullende stukken. De heer Hauer die toneeladviseur van de Natu is, meent dat de opzet moet zijn, dat spelers en publiek komen tot een waardevolle en eerlijke belevenis van de toneelkunst. Dat bereikt men niet met te trachten 't beroepstoneel te evenaren. De expres sie van het amateurtoneel is van een intiemer aard en komt ln grote zalen niet tot haar recht. Alle deelnemers aan de toneelprijs- vraag zullen binnenkort worden uitge nodigd op een bespreking met het doel het amateur-toneel aan een goed reper toire te helpen. De heer Hauer zag een groot tekort aan goede stukken voor het plattelandstoneel en voor wat hij noemde het „middenstandstoneel". „Voor al de middenstanders hebben er behoefte aan om af en toe eens uit het bur gerlijk milieu losgetrokken te worden," zo meende hy. UW ZOETE WIJN MOET SAMOS ZIJN (Van onze Amsterdamse correspondent) Gisteren viel de beslissing: Corrie Brokken zal gedurende het seizoen 1961-1962 als ster op treden in de volgende Snip en Snap-revue. Pro ducer René Sleeswijk contracteerde enkele weken geleden reeds Willy Al- berti. Corrie Brokken toonde zich bijzon der blij met de nieuwe overeenkomst, omdat zij hiermee voor het eerst haar intrede zal doen in een theater. Zij dankt haar populariteit vrijwel uitsluitend aan het optreden voor radio en televisie en haar grammofoonplaten. Weliswaar treedt zij regelmatig op in muzikale shows, maar nog nimmer ver vulde zij een rol in een theaterproduk- tie. Hartewens Onlangs verklaarde zij in een tele visie-interview, dat haar hartewens is te mogen optreden in een musical of een revue. Die hartewens gaat nu in vervulling. Gedurende de periode, dat Corrie Brokken aan de revue zal zijn verbon den. zal zij volgens contract niet mogen optreden voor de televisie. De radiopro gramma's en grammofoonplaatopnamen zullen echter normaal doorgang mogen vinden. Engels voorbeeld René Sleeswijk, wiens revue na vijf maanden nog steeds volle zalen trekt in Theater Carré te Amsterdam, heeft tot dusver de concurrentie van de tele visie het hoofd kunnen bieden. Om ook in de toekomst op succes te kunnen re kenen besloot hy in navolging van de grote Engelse revues artiesten te en gageren, die door radio, televisie en pla ten reeds een grote populairiteit bij het publiek hebben. Corrie Brokken zal het middelpunt vormen van enkele groots opgezette Bcène's, waaronder een Spaanse. Zoals bekend is voor Willy Albert! een spectaculaire Venetiaanse scène ont worpen. Uiteraard zullen Willy Walden, Piet Muyselaar en de London Starlets hun belangrijke plaats in de Sleeswijk revue blijven innemen. KONINGIN JULIANA ONTVING PROF. FURLER Koningin Juliana heeft gistermorgen te Soestd|jk de voorzitter van het Euro pese Parlement prof. H. Furler in audiëntie ontvangen. Na deze onvangst heeft prof. Furler de lunch bij de vice- president van het Europese Parlement, de heer C. P. Hazenbosch te Den Dolder, gebruikt. Gistermiddag is hij weer naar Straatsburg vertrokken. Donderdagavond ontving prof. Furler tijdens een receptie in het Haagse hotel Des Indes de Nederlandse vice-premier de heer H. A. Korthals, enige andere leden van het kabinet, de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer mr. J. Jonkman en dr. L. G, Kortenhorst, leden van beide Kamers, doorgaans tevens lid van het Europese Parlement en voor aanstaande personen uit diplomatieke en hoge ambtelijke kringen te Den Haag. Nadien zat hij aan bij een diner, dat de Duitse ambassadeur te zijner ere gaf. Horizontaal: 1. extra arbeid 7. soort vereniging 13. lichaamsorgaan 14. riviertje 16. beroemd modehuis 17. spits toelopend voor werp 19. stip 21. geestdrift 23. waarin koren groeit 24. treiteren 26. voorzetsel 27. dwaas 29. tekeer gaan 30. tot nu toe 31. boom 32. idioot 34. slijtplek in textiel 36. deel van een mast 37. vent 39. meisjesnaam 40. zeer 42. in partjes rondgeven 44. deel van een walvis 46. deurvlak 47. najager van verheven doeleinden 49. voorzetsel 50. internationale organi satie 51. schildersgerei 53. antwoord betaald 55. in gezelschap 57. noodsein 58. persoonlijk voornaam woord 59. bereider van voedsel 61. behoren bij servies 63. bergplaats 64. geestdrift 66. tussenbeide komen 67. bevel 68. deel van helikopter 70. verharde huid 71. vermoorde Russische staatsman 72. jongensnaam 74. benedenswinds 75. deel van vogel 76. gewoon 77. vriend Verticaal: 1. eilandengroep 2. lieflijk wezen 3. jongensnaam 4. inderdaad 5. bijwoord 6. netjes 8. jongensnaam 9. meisjesnaam 10. soort vereniging Honderden kinderen vluchten uit Cuba MYSTERIE IN SUAMEER Paarden vielen dood Na benauwdheid (Van onze correspondent) Het gezin van de veehouder G. R. Veldman in Sua meer (Fr.) verkeert In grote spanning sedert de afgelopen week -z|jn twee paarden zonder aanwijsbare oorzaak dood gevallen op precies dezelfde plaats tussen de boerderij en het kippen- schuurtje. Zowel de boer ,de veearts als de plaatselijke elektricien staan voor een raadsel. De vorige week nog mende lk dagelijks m|jn paarden over de fatale plaats," zei de heer Veldman. Maandagmiddag voor het eerst merkte hij iets. Toen hij zijn 21 Jaar oude paard langs de schuur mende, werd het dier angstig en begon het te steigeren. Maar er gebeurde verder niets. Aan het geval werd dan ook geen verdere aandacht ge schonken. Woensdagmiddag evenwel werd hetzelfde paard op dezelfde plaats onrustig, het viel neer en overleed bin nen 10 minuten. Men dacht aan hart verlamming van 't 21-Jarige oude paard en veearts Dekker was dezelfde mening toegedaan. Toen gistermiddag de schoonzoon van de heer Veldman, een 3^ jaar oud paard uit de wel haalde, werd ook dit paard ter hoogte van de schuur onrustig en viel eveneens neer. Het overleed onder de zelfde verschijnselen van benauwdheid binnen enkele minuten. In verband met het mysterie heeft de heer Veldman een elektriciën gewaar schuwd, die de stroomleidingen heeft doorgemeten, maar niets bijzonders heeft gevonden. Van de boerderij loopt onder gronds een stroomkabel naar het kip penhok, maar deze is overdag afgestoten. De schakelaar bevindt zich in de boer derij. Op de grond kan derhalve geen stroom staan. De paarden kunnen nergens mee in aanraking zijn geweest. De Gezond heidsdienst zal een onderzoek naar het gebeurde instellen. De Amerikaan Voorhees, die als persoon lijk vertegenwoordiger van president Eisenhower is belast met de zorg voor Cubaanse vluchtelingen, heeft gisteren meegedeeld dat wekelijks 100 tot 200 kinderen zonder hun ouders van Cuba ^naar de Verenigde Staten uitwijken. De kind-eren hebben, aldus Voorhees. niet meer dan vijf dollar bij zich. Dat is het bedrag dat zij van de regering van Fidel Castro mogen meenemen. De uittocht van de kinderen is kennelijk het gevolg van vrees van de ouders, dat de Cubaanse regering de kinderen in kampen gaat opsluiten, zei hif. President Eisenhower heeft een miljoen dollar ter beschikking gesteld voor hulpverlening aan een deel van de 30.000 Cubaanse vluchtelingen in de Verenigde Staten. Jodennamen uitgewist op oorlogsgedenkteke ns Westduitse soldaten hebben de minis ter van Defensie van de Bondsrepubliek, Strauss, enige tijd geleden meegedeeld, dat Nazis de namen van joodse soldaten, die voor Duitsland gevallen zijn, op de oorlogsgedenktekens hebben uitgewist en op de lijsten van de gesneuvelden hebben doorgehaald. Na onderzoek bleek dat de mededeling juist was. Strauss heeft nu zijn collega van Bin nenlandse Zaken, Schroder, verzocht zijn medewerking te verlenen opdat de namen weer worden aangebracht. DIRECTEUR-GENERAAL HANDEL EN NIJVERHEID Mr. J. C. van Alphen de Veer Voor de benoeming per 1 Januari 1961 tol directeur-generaal van Handel en Nijverheid bij het ministerie van Eco nomische Zaken zal worden voorgedra gen mr. J. C. van Alphen De Veer, thans hoofd van de directie ordeningi- vraagstukken van het directoraat-gene raal voor Handel en Nijverheid. De heer van Alphen de Veer volgt in zijn nieu we functie de heer J. H. D. van der Kwast op, die op genoemde datum de dienst van het departement zal verlaten. De heer Van Alphen de Veer werd op 11 november 1909 te Djakarta geboren. Hij studeerde aan de Rijksuniversiteit te Leiden, waar hy in 1934 zyn meesters titel behaalde. Aanvankelyk werkte hy als juridisch medewerker bij de ANWB; in 1942 ging hy over naar het ministerie van Econo mische Zaken. Na in 1958 te zyn be noemd tot plv directeur ordenings- vraagstukken, volgde ln Januari 1960 zyn benoeming tot directeur ordenings vraagstukken. P rinses Gracla van Monaco heeft vandaag de grootste oppompbare boot ter wereld te water gelaten. Deze boot. die een omwenteling betekent op het gebied van de scheepvaart en het onderwater- onderzoek. Is 29 meter lang. 9 meter breed en 3 meter hoog. en weegt 26 ton. De waterverplaatelng ls praktisch nihil als het schip leeg ls. De aandrijving geschiedt door acht buitenboordmotoren van teza men 600 pk. De boot kan geheel worden gedemonteerd en per vliegtuig worden vervoerd. 11. sterrenbeeld 12. voortzetten 15. Europees land 18. mythologische figuur 19. hoofddeksel 20. zwart maken 22. donker gekleurde 25. ontkenning 28. op grotere afstand 32. klaar 33. nodig voor eten 35. koffer 37. landstreek in Enge land 38. laatstleden 40. luchtvaartuig 41. overblyfsel 42. familielid 43. waarnaar gestreefd wordt 44. chef 45. hetzelfde 46. plaatsen van een wagen 48. persoonlek 50. verwyderd gebied 52. wapenstilstand 54. sport 55. bodembegroeiing 56. naar waarheid 58. jonge Afrikaanse staat 60. dier 62. precies 63. verpakkingsgewicht 65. standaard 67. man 69. meisjesnaam 71. dringende vraag (samentrekking) 73. loswal 75. deel van de dag Oplossingen onder het motto „Kruis woordraadsel" dienen voor woensdag a.s. te 9 uur v.m. in het bezit te zijn van de redactie, Witte Singel 1 te Leiden. Onder de goede oplossingen stellen wU een eerste prys van f 5,en twee pryzen van f2.50 beschikbaar waarnaar alleen abonnees kunnen mededingen. Oplossing rekenpuzzel De- oorspronkelijke vermenigvuldiging zag er als volgt uit: 63047 21895 Wy kregen na de publikatie van de puzzel enkele telefoontjes, dat er maar liefst drie fouten in de opgave stonden. Dat was niet waar, want de opgave was juist, maar de opmerking van deze puz zelaars was begrijpelyk. zy hadden na- melyk de volgende „oplossing" gevon den: 47063 21895 235315 423567 376504 47063 94126 1030444385 U ziet: het klopt byna. De eerste vier deelprodukten kloppen, in het vyfde ver schilt het slechts één cyfer by de opgave en de goede oplossing, het totale produkt heeft ook slechts kleine verschillen. Wij houden ons aanbevolen voor betichten van verwoede puzzelaars, gezonden. die eens voor ons willen uitzoeken of er vermenigvuldigingen bestaan met de tien cijfers in vermenigvul diger en vermenigvuldigtal, die ge heel met elkaar kloppen in de ge bruikte cijfers, waarvan alleen de volgorde verschillend is. zodat een verwarde vermenigvuldiging kan worden gemaakt met twee goede oplossingen! De eerste prys van f 5,00 werd toege kend aan de heer C. Hakkert, Andries Schotkade 9 te Leiden, de twee pryzen van f2.50 aan de heer S. Zwarts, Tes- selschadestraat 2A te Leiden en aan mevr. L. G. J. Schalken, Papelaan 38 t« Voorschoten. De pryzen worden de winnaan toe- Belasting eist thans enorme bedragen van failliete Socrates (Van onze Amsterdamse correspondent) Naar verluidt heeft de president van de organisatie „Die Heilige Tat". de elektrotechnicus W. Th. Dreis uit Wies- baden het plan in de loop van de vol gende week naar Amsterdam te komen in verband met de arrestaties van zyn „ambassadeurs" J. Jansma en M. J. J. Volraat. Na deze arrestaties hoopt de officier van Justitie mr. J. F. Hartsuiker „Die Heilige Tat" te ontmaskeren als een oplichtingsaffaire. Zoals bekend heeft de heer N. den Besten de gegyzelde directeur van de failliet verklaarde N.V. Socrates f. 350.000 aan de „ambassadeurs" verstrekt ln de overtuiging, dat hy naar hy zelf heeft verklaard, de oprichting steunde van een mondiale interkerkelyke organisatie. Wat graag Hoofdinspecteur H. Molenkamp van de Amsterdamse Centrale Recherche, die belast is met het onderzoek naar de ach tergronden van .Die Heilige Tat". wil graag een gesprek met de heer Dreis. Hy zei ons: „Ik heb ook gehoord van de plannen van Dreis om naar Amsterdam te komen. Hy heeft zich echter niet tot de politie gewend. Overigens moet ik nog zien dat hy komt". Een onderzoek naar de mogeiykheden om tot een compromis te geraken tussen de N.V. Socrates en de Amsterdamsche Bank, heeft nog niet tot resultaten ge leid. Wel zyn er nog steeds contacten tussen de curator, mr. C. D. van Vliet en de bank, zy het dan geheel buiten de heer Den Besten om. Belasting De curator vreest n.l. dat executie van de N.V. Socrates alleen maar schadeiyk zal zyn voor de crediteuren, gezien de moeiiyk verkoopbare objecten, die daar door een te lage prys zouden opbrengen. Hij ziet meer heil in een overname van de bank van alle bezittingen van de N.V. voor een bedrag, dat Iets hoger ligt dan de vorderingen van de bank. Voor een dergeiyk akkoord is echter ook overeen stemming nodig met de belastingen, die enorme aanslagen hebben gestuurd, wel ke als gevolg van het ontbreken van gedetailleerde belasting aangllten ambts halve zyn geschied. Ton uit kinderzegelactie voor J. P. Heije-Stichting Gistermiddag heeft de voorzitter va® het Nederlands comité voor kinderpost* zegels, prof. dr. R. Homstra, ln de muuf van een nieuw paviljoen der J. P. Heye- stichting in Oosterbeek, waar geesteiyk minder begaafde kinderen worden opge voed. een gedenksteen gemetseld. Deze steen houdt blijkens het opschrift voor het nageslacht de herinnering levend aan de gift van f. 100.000 als bijdrage uit de kinderpostzegelactie aan de bouw van dit nieuwe tehuis voor vyftien wer kende debiele jongens. Prof. Hornstra noemde deze gedenksteen een symbool van de bydrage van het gehele Neder landse volk aan dit thans volgens de moderne problematiek aangepakte ver zorgingsgebied van de debiele Jongens en meisjes.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7