Jeugdlcoiicert Toonkunst bracht program met vertrouwde klank Vraag aan 30 miljoen kiezers: „Akkoord met De Gaulles plan?" BEURS VAN AMSTERDAM DINSDAG 29 NOVEMBER Maar voor nieuwe jeugd is alles nieuw! Rumoer in de zaal, maar niet zodra verschijnt Eduard Flipse op het podium, of men kan een speld horen vallen! Zó is dat op de Jeugdconcerten van Toonkunstwaar een stroom van jongens en meisjes komt luisteren naar de muzieken, die door het Rott. PhilhOrkest gespeeld worden. Muzieken, die de ouderen wel kennen, liever gezegd door-en-door kennen! Maar men vergete niet, dat steeds nieuwe generaties opstaan, voor wie nog alles nieuw is! Zij ontvangen dit nieuwe met groot enthousiasme, tegelijk wordt er een basis voor het echte muziek-beluisteren gelegd, alsmede de hechte liefde er voor! In het orkest verschillende en in de zaal talloze nieuwe gezichten en tussen deze allen in de pittige Flipse, wiens kort toelichtend woord ook graag wordt gehoord. Hij vertelt dan iets over de dramati sche gespannenheid, waarvan Beetho- vens Ouverture Corolian (van 1807) ge tuigt, de muzikale inleiding tot het treursoel van de Weense jurist Collin en van de elementen dezer muziek. Koppige mannelijke trots tegenover vrouwelijke vertedering. Men wordt weer gegrepen door de thema's, die Coriolanus' inner lijke tweestrijd uitbeelden: het zelfbe wuste contra de zachtzinnigheid der moeder en vrouw, die hem trachten af te houden van zijn wraaktocht naar Rome. Een onderwerp, dat Beethoven lag. Hij heeft dez-e ouverture dan ook Opperwachtmeester G. Oosterbroek ter aarde besteld Op de begraafplaats „Rhijnhof" is he denmorgen het stoffelijk overschot van de bij het ongeluk in Zwammerdam om gekomen opperwachtmeester van de Rijkspolitie G. Oosterbroek met korps eer ter aarde besteld. Er bestond grote belangstelling bij het graf, toen de districtscommandant van de Rijkspolitie, majoor L. J. van der Meulen, woorden van nagedachtenis sprak. Hij noemde de heer Oosterbroek een goed politieman, die zich altijd zeer verdraagzaam en bescheiden toonde. „Hij is gevallen langs de weg tijdens de uit oefening van zyn taak. En nu wordt hij begraven langs een weg, waar hij zo dik wijls dienst deed. Onze enige troost is de gezamenlijke herinnering aan een per soon, die op 40-jarige leeftijd zo plotse ling uit ons midden is weggerukt. Zoals hij was kunnen er niet genoeg zijn," zo besloot de majoor zijn toespraak. Namens de collega's en de Nederlandse Politiebond sprak opperwachtmeester A. Goossen een afscheidswoord. Hij haalde het onderschrift bij het monument voor gevallen politiemannen in Rotterdam aan: „Zij zijn niet waarlijk dood. die in onze harten leven." Tenslotte voerde ds. P. L. Schoonheim Ned.-herv. predikant te Leiden het woord. Hierna werd de met vele bloemen en bloemkransen bedekte kist ter aarde besteld. Voorafgaande aan deze begrafe nis werd in de Petruskerk een H. Mis opgedragen. Leidenaar juichte te vroeg NU NAAR DE GEVANGENIS In Leiden had een 22-jarige los-arbei- der al rondverteld, dat ze hem toch niets zouden maken voor de op 23 oktober 1958 gepleegde diefstal van een brom fiets in de Haarlemmerstraat. Hij had de bromfiets verkocht en had hiervoor in eerste instantie op 3 juni 1959 terecht gestaan. De Haagse politierechter had toen de zaak aangehouden voor het in winnen van een psychiatrisch rapport. Op 31 oktober jl. zou de zaak weer die nen, maar toen was verdachte niet ver schenen. Het psychiatrisch rapport was volgens de politierechter betrekkelijk gunstig voor verdachte uitgevallen, maar daar tegenover stond het rapport van de re classering waarin bovenstaande uitlating stond vermeld. „Ik lach om de politie en de reclassering", had de los-arbeider ge zegd, „het is nu toch al zo lang geleden". In een nieuwe staat van de reclassering stond ook nog, dat verdachte zijn vrouw geregeld aan haar lot overlaat en dat hij bijzonder veel op afbetaling koopt. „Ik vraag me af of u niet eens moet voelen dat we hier wel clement zijn, maar dat er eens een eind aan komt en dat we dan toeslaan", zei de politie rechter. De rechercheur die verdachte had opgebracht en de officier van Jus titie konden daarbij de rechter nog ver tellen dat verdachte diezelfde middag om 12 uur voor de officier van Justitie mr. Hillen zou worden voorgeleid, ver dacht van flessentrekkerij tot een be drag van ruim f 3000,—. De rechter wist dit nog niet en rea geerde: „Met goede wil kan er blijkbaar bij deze man niets bereikt worden". „Deze man heeft een grote kans ge had om te tonen dat hij anders kan, maar hij heeft die kans niet aangegre pen", concludeerde de officier van Jus titie en hij vorderde zes maanden ge vangenisstraf, waarvan een maand voorwaardelijk, met drie jaar proef tijd, toezicht van het Leger des Heils en onmiddellijke gevangenneming. „In dit geval is een straffe hand noodzakelijk", vond ook de rechter en hij veroordeelde de Leidenaar tot vier maanden gevangenisstraf, waarvan een maand voorwaardelijk, het gevraagde toezicht en tot onmiddellijke gevangen neming. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 29 november Vette varkens- markt: Aanvoer: 192 varkens. Noteringen: per kg. levend gewicht: zware varkens geen notering, lichte varkens 1.68-1.70, slagersvarkens 1.71-1.74, zeugen 1.46-1.53. Handel vlug. LEIDEN, 29 november Leldse Coöp. Groente- en Fruitveiling: per 100 kg.: An dijvie 50-76, kroten, gekookt 15-25, boe renkool 12-20, rodekool 5-12, groenekool 12-17, prei 13-20, spinazie 70-76, stoofsla 25-27. spruiten 28-52, uien 5-11, waspeen 20-27, winterpeen 6-8, witlof 55. Per 100 stuks: Knolselderij 7-16. sla 6.40-16.60. Per 100 bos: Selderij 10.90-15.70. AALSMEER. 28 november C.V. Cen trale Aalsmeerse Velling G.A.: Snijbloe men. dagprijzen: Gerbera 40-71, Bouvar- dia 30-49, Euphorbia 75-130, Calla 60-100. Poinsettla 95-150, per Btuk. Amaryllis 35- 67 per kerk. Fresia 90-160, Cyclamen 80- 165, Iris 130-340, per bos. Anjers: rood 30- 56, roze 20-43, wit 15-26 per stuk. Rozen: Better Times 20-38, Roselandla 30-51, Pa rel van Aalsmeer 30-58. Geh. Dulsberg 30- 56. Pechtold 15-28, Verschuren 15-26. Towny Gold 30-50. Mad. Ofman 30-56. Baccarat 60-90, Montezuma 60-90. Stok man 15-33. Nymph 40-60. per stuk. BODEGRAVEN, 29 november Kaas markt: Aanvoer: 37 partijen. Noteringen: le kwal. 2.25-2 29, 2e kwal. 2.15-2.24, extra «al. 2.39. Handel kalm. die suggestieve beeldende kracht gege ven, waarom zij vraagt. Na Beethoven, de zelfbewuste, de fi guur van Schubert, de bescheidene en minstens even geniale, zij het dat hij daarvan niet doordrongen was, gezien de enorme verering, die hij Beethoven toe droeg. Van hem het eerste deel uit zijn Onvoltooide Symfonie (1822), welke hij in slechts twee dagen met zijn harte- bloed componeerde. En tot besluit de heerlijke eerste Arlé- siene-suite van Bizet, de meesterlijke schepper van Carmen, waarin Bizet en ook Flipse hun liefde voor het land schap (Arles), waarin deze muziek speelt, ten volle exposeren. Navo-beurzen Door bemiddeling van de Nederlandse O.ganisatie voor Zuiver Wetenschappe lijk Onderzoek, zijn aan enige weten schappelijke werkers Navo-beurzen ver leend. o m. aan de heer J. R. Strooker, assistent aan het Mathematisch Insti tuut te Leiden, en aan dr. L. N. Went, hoofd van het Neurobiochemisch Labo ratorium aan de Leidse Universiteit. De heer W. Serlie, leraar piano aan de Muziekschool der Maatschappij voor Toonkunst is aan het Koninklijk Con servatorium voor Muziek te Den Haag geslaagd voor he diploma Muziektheorie cn. Het wordt een feest deze suite en spe ciaal de schitterende instrumentatie nog eens te beluisteren, vooral door de fijn zinnige uitvoering. Op deze wijze wordt zij in brede kring tot gemeengoed gemaakt. Men mag er Flipse dankbaar voor zijn, dat hij zich steeds opnieuw geroe pen voelt, de jeugd met dergelijke waar devolle composities te confronteren, daarmee voor haar de weg openend voor de „grote" concerten, die zij in later ja ren zeker graag zal gaan bezoeken, nu een middag van voortreffelijke muziek aan haar oor voorbijtrok. „Toonkunst", Flipse en het orkest doen hiermee perfect pedagogisch werk! Dat het gewaardeerd werd, bewees weer de enorme opkomst, althans op het eerste concert van de twee, die gister middag in de Stadsgehoorzaal gegeven werden. H. OECUMENISCHE ZONDAG. In vele kerken geldt de tweede ad ventszondag als oecumenische zondag. Deze zondag, dit jaar 4 december, zal in het teken van de oecumenische gedach te staan. In verband hiermede belegt de Oecu menische Raad Leiden. waarin de Doopsgezinde, de Evangelisch-Lutherse, de Hervormde, de Oud-Katholieke en de Remonstrantse Gemeenten samenwer ken. zondagavond in de Mare kerk een oecumenische dienst. In deze dienst zul len voorgaan dr. S. L. Verheus. doops gezind predikant en pastoor A. J. Gla- zemaker, oud-katholiek pastoor. In aansluiting op deze oecumenische zondag wordt op vrijdag 9 december in het gebouw Rapenburg 18. eengespreks- kring gehouden. ST.-NICOLAASMIDDAG TOKHEIM Dankzij de medewerking van de direc tie is de personeelsvereniging van Tok- heim N.V. er dit jaar in geslaagd een St.-Nicolaasmiddag te organiseren voor de kinderen van het personeel in „De Klein Burcht". De middag begon met het optreden van het echtpaar Anverdi, dat het Jonge publiek uitstekend wist te vermaken met boeiende goocheltrucs. Het hoogtepunt van het feest was ech ter de intocht van St.-Nicolaas en Zwar te Piet. Nadat de Sint de kinderen had toege sproken mocht elk kind een geschenk bij hem komen halen. Tot besluit was er voor ieder nog een zakje versnape ringen, waarna de kinderen voldaan naar huis toe gingen. Een van de modernste opslag- plaatsen van fruit in ons land er is plaats voor enkele duizenden kis ten compleet met koelcellen, ba- nanenrijperij en pinda-branderij, trok gisteravond de belangstelling van het voltallige Leidse College van B. en W. Ter gelegenheid van dit bezoek de kolossale opslag plaatsen zijn ondergebracht in een pand aan de Rooseveltstraat had de eigenaar, de heer Siere, een impasante show van binnen- en buitenlands fruit ingericht. Dit be zoek viel samen met een heuglijk feit, dat in de familiekring van de Siere's werd herdacht. Het was n.l. precies veertig jaar geleden, dat de vader van de tegenwoordige eige naar, de nog zeer krasse heer H. Siere, met een kleinhandel in fruit begon. Een kleinhandel, waaruit in j later jaren dit grossiersbedrijf is ge- \groeid. Onze foto toont de leden van het gemeentebestuur in bewon- I dering voor ccn kist geselecteerd I fruit. Begrafenis van prof. dr. T. H. Milo Onder bijzonder grote belangstelling vond hedenmiddag op de begraafplaats Rhijnhof de ter aardebestelling plaats van prof. dr. T. H. Milo, in leven hoog leraar aan de Leidse Universiteit in de faculteit der letteren en wijsbegeerte voor de geschiedenis der overzeese ge biedsdelen en van het zeewezen. Vooral uit kringen van de Leidse Universiteit en zijn vroegere werkkring de Marine was de belangstelling groot. De Leidse Universiteit was onder meer vertegen woordigd door rector magnificus prof. mr. J. V. Rvpperda Wierdsma en de secretaris van de senaat prof. dr. G. Sevenster. de president curator dr. J. F. baron de Vos van Steenwijk, talloze leden van de academische senaat en enige curatoren onder wie de burge meester van Leiden jhr. mr. F. H. van Kinschot en de secretaris van curatoren mr. N. F. Hofstee, talloze leden van de wetenschappelijke staf en vertegen woordigers van de studentenorgani saties. Onder de aanwezigen van de zijde van de Marine was onder meer tegen woordig kapitein ter zee Jager namens de minister van Defensie en Marine. Heel in het kort werd aan de groeve het woord gevoerd door een vriend van prof. Milo, de heer Linesch, die de over ledene kentekende als een volmaakt harmonisch mens, wien het levensgeluk afstraalde. Wie zijn vriendschap ver wierf verkreeg daarmee een geschenk van uitzonderlijke waarde. Namens de familie dankte jhr. A. C. Röell voor de grote belangstelling. In het gisteren gepubliceerde verslag van het bezoek van leden van de ver eniging „Oud-Leiden" aan enige oude gebouwen in Den Haag is een zin uit gevallen, zodat het verslag niet geheel duidelijk is. Het bedoelde gedeelte luidt: De heer Jonkman gaf een belangwek kende en uitvoerige beschrijving van de in 1651 gebouwde zaal, van de daaraan verbonden geschiedenis en van de aan gebrachte versieringen. Hij besprak ver volgens de op de Eerste Kamer der Sta- sten-Generaal rustende taak in ons staatsbestel. Lezers schrijven De verkeersregeling Nu het experiment met de verplaats bare verkeerslichten op niets is uitge lopen, vraag ik mij af of alles nu maar zo blijft. Moet zulk een druk punt als de BlauwpoortsbrugHaarlemmerstraat onbeschermd blijven? Is er dan geen deskundige verkeersregelaar, die met de I hand het verkeer aldaar kan regelen? I Op het drukste uur, van 56 uur. zijn er in onze stad slechts twee punten be schermd. Zolang er nog geen andere installaties beschikbaar zijn. is een ver keersregelaar de enige oplossing. In Amsterdam en Rotterdam zijn er meer van zulke spinneweb-kruisingen, die met de hand geregeld worden. Een bekwame agent doet dit vaak vlotter dan lichten of klapborden het kunnen doen. Het is inderdaad hoog nodig dat op dit punt een voorziening wordt ge troffen. P.O. ROTTERDAM. 29 november Vee markt: Aanvoer ln totaal 2531; weekto- taal 4786. Vette koeien en ossen 350, ge- brulksvee 701, vette kalveren 350. gras- kalveren 199. nuchtere kalveren 492, var kens 8, biggen 88, paarden 74, veulens 12. schapen ol lammeren 177. bokken en gel ten 22. Noteringen: vette koelen le kw. 290-310. 2e kw. 260-290, 3e kw. 240-260; vette kalveren 290-320, 260-290. 250-260 per kg. graskalveren 400. 320. 220: nuch tere kalveren 70.65.55; exportvarkens 98. 86. 60; biggen 50. 40. 35 per stuk; slacht- paarden 220, 200, 170 per kg schapen 120. 90. 80: lammeren 110. 90. 75; kalf- koeien 1250, 1100. 900; melkkoeien 1250. 1100, 900; vare koelen 820, 700, 600; vaar zen 900, 700, 600; pinken 550. 450. 400. HOUT VAN GEMEENTE GESTOLEN Begin januari had een 30-jarige slij per uit Leiden planken gestolen ten na dele van de gemeente. Zelf zegt hij die planken te hebben opgevist. Ze waren samengespijkerd tot een vlotje. De po litierechter in Den Haag wees hem er nu op dat dit verhaal was onderzocht. Gebleken was dat het hout kurkdroog was, hoewel verdachte had beweerd het net een week van tevoren uit het water te hebben gehaald. Ook zijn er geen spijkergaten in het hout aangetroffen. Dit maakte het verhaal van verdachte dus erg onwaarschijnlijk. De planken, die volgens een gemeente lijke instantie van het land waren ge stolen. hadden een waarde van f 60, Gezien verdachtes houding vond de officier van Justitie een week gevange nisstraf noodzakelijk. De slijper vond dit wel erg veel. De politierechter maakte er voor ditmaal f 50,boete en een week voorwaardelijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd van. LEIDERDORP Bijeenkomst Jonge Kerk In het kader van de serie „Ontmoe tingen met de anderen" waarin o.a. reeds kennis is gemaakt met de Joodse ge meente, de R.-K. Kerk, de Oud-Katho lieke Kerk en de Russische Orthodoxe Kerk, maakten de leden der Jonge Kerk gisteravond kennis met het Leger des Heils. De plaatselijke commandant van Leiden, kapitein Vermeulen, besprak naast de historie van het Leger des Heils, het karakter der samenkomsten. Kapitein Vermeulen vertelde over de stichter van het Leger des Heils, William Booth, geboren in Nottingham, hoe en onder welke omstandigheden deze tot de stichting van het Leger kwam, n.l. de grote socialen, en daarnaast geestelijke nood der armen. In 1882 kwam het Le ger des Heils naar Nederland. De heer T. den Os vertoonde de Le- gerfilm „In opmars". VOORSCHOTEN Nieuwe ijsbaan nog (lil jaar in gebruik? Onder voorzitterschap van de heer Verseput had gisteravond in het café van. de heer Olsthoorn de ledenvergade ring plaats van de ysclub „Voorschoten". De voorzitter sprak de hoop uit. dat deze vergadering in dezelfde hartelijke sfeer zou plaats vinden als de vorige. Vervol gens gaf spreker een overzicht van het afgelopen verenigingsjaar, dat ondanks de zachte winter zeker niet slecht -was geweest. Spr. memoreerde, dat in tegen stelling tot andere ijsbanen in de omge ving van de ijsbaan in Voorschoten een druk gebruik was gemaakt, hoewel de pret slechts enkele dagen duurde. De voorzitter constateerde, dat de ijsclub met zijn 800 gezinsleden, ongeveer 1500 personen omvattend, zijn bestaansrecht wel had bewezen. De heer Verseput toon de zich dankbaar, dat het gemeentebe stuur dit ook inzag en volle medewerking verleende bij het tot stand brengen van een nieuw ijsclubterrein bij de Prof. Boerhaaveweg en de Anth. van Leeu wenhoekkade. Zoals reeds gemeld, wil het gemeentebestuur dit terrein 's zo mers als speelweide voor de jeugd be schikbaar stellen en 's winters verhu ren aan de ijsclub. Spreker zei de indruk te hebben, dat het gemeentebestuur en allen die er aan medewerken, alles op al les zetten om nog voor de winter dit 250 meter lange en 70 meter brede terrein als ijsbaan in gebruik te kunnen nemen. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat naast een tennisijsbaan een veldijsbaan wel degelijk recht van be staan heeft. Ondanks de weinige vorst- dagen waren er zelfs wedstrijden gehou den. Het batig saldo over 1959 bedroeg f. 1378. Hoewel van een gezonde finan ciële toestand kan worden gesproken, be sloot de vergadering toch tot verhoging van de contributie met het oog op de toekomst. Besloten werd de contributie voor gezinsleden te stellen op f. 3.- per gezin met kinderen tot 16 jaar en indi viduele leden betalen nu f. 2. De toe gangsprijs van niet-leden bij wedstrijden e.d. zou het bestuur van geval tot geval zelf mogen vaststellen. Bij de rondvraag kwam o.m. aanslui ting bij de KNSB ter sprake, hierover zal het bestuur zich nog ernstig beraden. ZOETERWOUDE Burgerlijke Stand Geboren: Marjan, dr. van G. Karten en W. E. van Alphen; Jozeph P. C., zn. van H. H. van Tebllngen en A. M. de Jong; Fredricus H. E.. zn. van J. Cornellsse en J. P. C. van Doorn. Ondertrouwd: A. H. Klulters, 22 Jr. en J. C. van der Voort. 23 Jr. Getrouwd: J. W. Rijsbergen. 27 Jr. en M. J. van der Hulst. 23 Jr.; N. Boot. 23 jr. en A. M C. de Jong. 21 jr:; L. H. A. Heisper. 32 Jr. en J. M van Niekerk, 26 Jr.; H. van der Wal. 28 Jr. en G. B. M. Beereboom. 27 Jr. Overleden: C. W. A. Mentlnk, 70 Jr., echtg. van C. P. J. Paardekooper. Franse staatshoofd vertrekt 8 december voor bezoek van vijf dagen naar Algerije „Keurt u qeneraal De Gaulles plan voor de toekomst van Algerije goed?" Op deze ene vraag wordt dertig miljoen kiezers in Frankrijk en Algerije gevraagd met „ja" of „nee" te antwoorden in de volks stemming die op 8 of 15 januari wordt gehouden. Tot het referendum zal de kwestie-Algerije het gehele Franse poli tieke leven beheersen. Het .werkprogramma" van De Gaulle is in grote lijnen bekend. Als belangrijkste punt komt daarop voor het be zoek dat het Franse staatshoofd op 8 december aan Algerije denkt te brengen. Hij zal daar vijf dagen verblijven voor besprekingen met mili tairen. Ter voorbereiding van dit bezoek is de nieuwe minister voor Algerije, Louis Joxe, gisteren naar Algiers vertrokken. Maar De Gaulle heeft meer op zyn programma staan. Tot 4 december zal hy besprekingen voeren met alle poli tieke leiders met uitzondering van de communisten. Voor het einde van het Jaar zal het Franse staatshoofd een te levisietoespraak en een korte tournee door het land houden. BEURSOVERZICHT Afbrokkelende koersen Amsterdam, 29 november Het Damrak gaf vanmiddag een af brokkelende stemming te zien. De koer sen van de Internationale waarden no teerden beneden die van het voorgaande slot. Hoogovens was bij de opening zelfs flauw met een koersverlies van circa 22 punten. De handel had over het alge meen wederom niet veel te betekenen. De arbitrage kon internationaal weinig uitrichten. Verder waren de orders van het publiek dun gezaaid. Wall Street sloot gisteren verdeeld. Aandelen Kon. Olie noteerden er driekwart dollar la- Vijftig Algerijnen uit dorp ontvoerd Tijdens een aanval op het dorpje M'Raou. nabij de Tunesische grens, zijn in de nacht van zondag op maandag vijftig mohamme daanse Algerijnen ontvoerd, en vijf anderen gedood. Ambassades en nieuwe ambassadeur De regeringen van Nederland en van Ecuador hebben besloten, de wederzijdse diplomatieke zendingen te verheffen tot ambassade. Binnenkort is de benoeming te ver wachten van mr. J. I. M. Welsing tot ambassadeur te Addis Abeba, tevens tot ambassaeur van de republiek Madagas car. Vriendschapsmissie van Laos naar rode buurlanden Premier prins Soevanna van Laos gisteren bekendgemaakt, dat „In de eerste dagen van december" een Lao- tische vriendschapsmissie naar China en Noord-Vietnam zal gaan. Tegenover journalisten heeft de pre mier gezegd, dat hij waarschijnlijk de leiding van de missie op zich zal nemen. Deze missie zal twee of drie dagen in Peking en een of twee dagen ln Hanoi doorbrengen. Gisteren heeft de generaal met zyn medewerkers en politici overlegd over de volksstemming over het Algerije-be- leid. Hy heeft opdracht gegeven dat de kiezersiysten en stembiljetten 7 Janu ari gereed moeten zijn. Het referendum kan dus op 8 januari worden gehouden. Hoewel nog niet officieel een datum is vastgesteld, acht men het in Parys waarschyniyker dat de volksstemming 15 januari zal worden gehouden. Premier Debré zal op 8 en 9 decem ber De Gaulles plannen „de enige redding" in de Nationale Vergade ring verdedigen. ger (vrydag Jl. 11/8 dollar hoger) op de onenigheden in Venezuela. Ook het Damrak had vandaag biykbaar met ge noemde onenigheden in Venezuela te kampen want de aandelen waren op f. 124.70 circa f. 1.70 beneden deslotkoers van maandag. Zy noteerden op deze prys f. 1.- beneden pariteit New York. De goede stemming van een paar dagen geleden voor de olie-aandelen als gevolg van de gunstige derde kwartaalcyfers 1960, heeft plotseling plaats moeten ma ken voor een koersdaling, door de onge regeldheden in Venezuela.. Gedurende het verdere beursverloop trokken aan delen Kon. Olie aan tot f. 125.30. AKU min 3 punten op 455%. Unilever 8 punten lager op 786. Philips steeg van 1189 tot 1193% doch verloor op deze koers altyd nog 5 punten. Hoogovens, flauw op 804 825 3/4) als gevolg van strubbelingen in het bedrijf. Londen gaf vandaag een scherp koersherstel te zien op de .zwarte" dag van gisteren. In de cultuursector viel weinig te be leven en de koersen gaven geen noe menswaardige veranderingen te zien Scheepvaarten lagen goed met koers winsten van 1 tot 2 punten. Met ingang van 1 februari a.s. zullen de vrachttarie ven voor vervoer van het continent en van Scandinavië naar havens in het noorden van de Stille Oceaan met circa 10% worden verhoogd. Dit bemoedi gende teken was dan ook in de Scheep vaartsector duidelyk merkbaar. Staats fondsen stil en praktisch onveranderd. De 4 1/4 obligaties provincie Zuid- Holland werden voor het eerst genoteerd en geadviseerd op 98 3/4, tegen een af- giftekoers van 99 In het laatste beurskwartier steeg de koers van Hoogovens tot 818 op lokale vraag waardoor het koersverlies voor vandaag werd teruggebracht van 22 pun ten by de opening tot 8 punten by het slot. WISSELKOERSEN Amsterdam, 29 november Londen 10.59%-10.59%; Montreal 3.85ft- 3.85ft: Brussel 7.59%-7.60V4Stockholm 72 93-72.98; Milaan 60.73%-60.78%Oslo 52.89-52.94; Lissabon 13.20-13.21%New York 3.77ft-3 77ft; Parys 76.98%-77 03% Frankfort 90.46-90.51; Zürich 87.56%- 87.61%; Kopenhagen 54.71 -54.76 Wenen 1457-14.52, Dinsdag 29 november ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 101 100% Ned. '59 4% 101 100% Ned. '60-1 4% 101% 101 Ned '60II 4% 101% 101 Ned. 59 4% 99ft 99ft Ned '53 3% 95% 95% Grootboek obi. 3% 81% Ned '47 3% (3) 94% 94ft Ned 51 3% 96% 96% Ned. 53 (3%) 95% 95% Ned '56 3% 95% 95% Ned '48 3% 89% 89% B Ned. bel. cert. 3V* 92% 91% L Ned. '50 3y* 89% 89% B Ned '54 3% 90% 91GB Ned '55 I 3% 90% 91 GB Ned. '55-II 3y4 92% 93 B Ned *37 3 91% 91ft Ned. grtbk obi. '46-3 92% 92 Ned. doll. ln. 47 3 88 88 GL Ned. Inv. cert. 3 98%OL 98ft Ned 62-64 3 99 ft 99 Indlë 57 3 98 ft Indie 57 A 3 931* 9311 Ned. won.bi. '57 6 109% 1091* Ned. won.bi. 58 4% 99ii 9911 ACTIEVE AANDELEN Cultuur bank 28% 26% Nat. Handelsbank 228 225 Ned. Handelmy298% 300 Amst. Rubber 113% L 113% H.V.A 147% 146% Senembah 540 540 AJK.U 498% 456% Berkel's Patent (v.) 340 GL 335 Calvé Delft cert. 790 GB 776 Dell My.en (Ver.) 173.10 172.10 Kon Pap. v. Gelder 330 328 Hoogovens cert825% 815 Müller en Co. NB 421 420 Ned Kabelfabr 628 624 Philips 1198 1194 Philips pref 332 327 Unilever 794% 788% Wilton Feyenoord 208% 208% Billton 2de r 427 429% Dordtse Olle gew. 590 584 Kon Olle <f 20.128.60 127.60 Idem <50 A f20.—126 40 125 40 Holl Amer iyn 143% 144% Java China Paket 153% 154% K.L.M 98 60 98.10 Kon Ned Stmv My 189% 190% Kon Paket My 138 139 Stoomvaart My Ned 169 GL 169 Nievelt Goudr cert 143% 144% v Ommeren cert 309% 309 Kon Rott. Lloyd 150 150% Ned Scheepv Unle 148 149% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen Adam 47 (3%) 3 95% 94% Idem 48 (3%) 94% R'dam 52-1 (4%) 93 B id. Id. 57 I-n (3%) 94% 94% Z.-Holl&nd 56 (4%) 98ft Bankwezen Vorige Slotkoers koers v heden Bank N. O. '58 (5%) 105 104% id. N.W.B. '52 (4%) 98ft 98ft BVGrspbr f500 177% 177% BVGrspbr '52 131% 131% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 89% 90 Premieleningen A'dam 53 3 101 B 102% A'dam '51 I 2% 82 82% A'dam 50 1 2%82 82 A'dam '56 II 2% 88% 88% A'dam '56 III 2% 87% 88 Eindhoven '54 2% 82 81% Enschede'54 2% 80 80% Den Haag '52 1 2% 86% 86% Idem n 2% 89 B 89% R'dam '52 1 2% 89 Idem n 2% 90% 90% Idem '57 2% 103 103 Utrecht '52 2% 90% 91% Z.-Holl 1957 2% 97 97% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 234 234.50 Amst. Bank 398 398 H.B.U. cert227 227 Rott. Bank 327% 325 Twentsche Bank 317% 319% Industrie Ondernemingen Albert Heyn 425 422 Borsumy 56% 56% Electrolasmy 346 343 Kon Ned Grofsm 187 185% Holi Constructie 555 Ing bur v Bouwnyv 264% 265 Internatlo 158% 156% Int. Kunststofi Ind 69% 70 v. Kempen en Begeer 123 120 Leidse Wolspinnerij 522 519% Rott Droogdok My 498L. 490 L Sikkens Groep 859 855 Ver Touwtabneken 332% 329 Walvisvaart 109 109 Wernink'8 Betonm 162% 162 Van Wyk en Heringa 118% 118% Zaalberg 120% 130 Spoorwegen Dell Spoorweg MU 4 3% Amertk fondsen Canadian Pacific R 20% 20% Intern Nlcke) 55% 55 Anaconda 46% 46 Bethlehem Steel40% 40% Cities Service 47 47 General Motors 41% 41% Kennecott81 78% Republic SteeJ 54% 54 Shell OU 79% 78% UniOD Pacific 27tt Un. States Steel 73% 72'

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7