m Raadsman„Tecliniscli politierapport te vaag" Ruim twee ton voor gezondheidscentrum Modern gebouw aan Bernhardkade Oud-Boiiaventuralyceïsten voor liet voetlicht met spits cabaret Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 29 november 1960 Vierde blad no. 30215 Profetische figuur Enkele honderden belangstellenden en politieke vrienden volgden gisteren op Westerveld in verband met de begrafe nis van Sam de Wolff de met een rode en de Israëlische vlag gedekte baar, waarop slechts één bloemstuk (van rode anjers) lag. Voorop liep een vaandel drager met de omfloerste vlag van de PvdA. Dr. W. Drees die tezamen met de heer E. Meester, secretaris-penningmeester van de PvdA het partijbestuur vertegen woordigde, herdacht in de aula Sam de Wolff „als een groot socialist", een van de weinige veteranen die het socialisme in ons land van het begin af hebben meegemaakt. „Hy is van deze verdwij nende generatie een der markantste fi guren", aldus dr. Drees, die herinnerde aan de kritische houding die Sam de Wolff altijd tegen over de PvdA heeft ingenomen. „Hü noemde de PvdA wel eens een unicum, omdat daarin een op positie ontbrak, maar de Wolff heeft in deze leemte willen voorzien", aldus spr. Volgens dr. Drees Is De Wolff het werkelijke marxisme trouw gebleven. Hij was daarvan een van de beste kenners. Door zijn kennis, scherpzinnigheid, werkkracht en karaktervastheid heeft De Wolff volgens spreker groot respect afgedwongen. Dr. Drees die de overledene „een pro fetische figuur" noemde, achtte het tra gisch dat velen in de socialistische be weging zijn ideeën niet deelden. Tra gisch in zijn leven was ook het feit dat hij zoveel joden zag verdwijnen, onder wie zijn enige zoon. Het ontstaan van de staat Israël, het „land van de belofte" onder een socialistisch bestuur, moet volgens de heer Drees als een licht straal over dit leven zijn gevallen. „Wij zullen deze strijder en mens met gene genheid blijven herdenken," zo besloot dr. Drees. Voorts voerden nog het woord namens de Zionistische beweging en in het bij zonder namens de socialistische groep „Poale Zion" prof. dr. S. Kleerekoper en mr. B. van Tijn die ook een dankwoord sprak namens de familie. Onder de orgelklanken van het Is raëlische volkslied daalde hierna de baar, waarna bij het verlaten van de aula „morgenrood" werd gespeeld. De Russen: grootste onderdrukkers van onze tijd, zegt Brit De Britse afgevaardigde David Orms- by-Gore noemde de Russen gisteren in de Algemene Vergadering der Verenigde Naties „de grootste onderdrukkers van onze tijd". Dat was naar aanleiding van een door Zorin ingediend voorstel, dat aan alle koloniale gebieden onverwijld volledige onafhankelijkheid wil verschaf fen. De Britse afgevaardigde zei aan het Russische voorstel geen tijd te wil len verspillen, maar wel met de grootste aandacht te willen luisteren naar de Afrikaanse en Aziatische landen. Wat de Rus wil is „het overbrengen van de koude oorlog naar Afrika", Moskou wil haat inplaats van vriendschap wekken, geweldadigheid inplaats van vrede, chaos inplaats van orde. De Sovjet-Unie over heerst economisch, politiek en militair miljoenen mensen in aangrenzende lan den. Zorin sprong protesterend op, toen Ormsby-Gore sprak over „Sovjetrussisch kolonialisme". Het is tegen de regels, zei hjj, „over Russische binnenlandse aangelegenheden te beginnen." De Cam bodjaanse afgevaardigde heeft namens 28 landen een resolutie ingediend, waar in gepleit wordt voor snelle beëindiging van het kolonialisme in al zijn vormen. Voor de Leidse kantonrechter Maar zijn cliënt had geen rijbevoegdheid Dc zaak tegen een 30-jarige timmerman uit Noordwijkerhout betrof wel een zeer navrant geval van grote roekeloosheid met het betreu renswaardige gevolg, dat verdachte zelf een blijvend lichamelijk letsel opliep en zijn vak niet meer zal kunnen uitoefenen. In de late avond van 18 april j.l. reed verdachte per motorrijwiel met grote snelheid door een bocht van de Herenweg te Noordwijkerhout en kwam daar bij op de linkerweghelft terecht. Ondanks het feit, dat een personen auto reeds dicht was genaderd, herstelde verdachte zijn fout niet met het gevolg, dat de motor de linkervoorzijde van de auto raakte en ver volgens, langs de gehele linkerzijde „schurende", over de kop ging. Verdachte liep een zware hersenschudding op, moest langdurig in het ziekenhuis worden verpleegd en heeft tengevolge van de val als blij vend letsel een verlamde linkerarm. Uit het onderzoek bleek, dat verdachte niet in het bezit was van een rijbewüs en destijds na een verjaarspartütje een buurmeisje „even naar huis" wilde bren gen. De duopassagiere kwam er wonder boven wonder met lichte kwetsuren af. Verdachte kon zich niets meer van het geval herinneren en liet de verdediging aan zyn raadsman over. Uit de verklaring van drie getuigen kwam vast te staan, dat verdachte wel zeer roekeloos had gereden. De officier, mr. J. A. L. Brada, achtte het feit, dat verdachte zonder ry bevoegdheid en dus zonder de nodige ervaring de motor had bestuurd zeer laakbaar, vooral omdat hij destyds zyn duopassagiere eveneens aan een groot risico blootstelde. Hy eiste f 50 boete subs. 10 dagen t.a.v. de aan rijding en f 40 boete subs. 8 dagen voor het rüden zonder rijbevoegdheid. Ver- dachtes raadsman wees in een uitvoerig pleidooi o.m. op het feit, dat na de aanrijding het linker-koplicht van de auto onvoldoende functioneerde en vroeg zich dus af, of dit vóór de aanrüding eveneens het geval was geweest, zodat zün cliënt dus alleen het rechterlicht heeft kunnen waarnemen en in de ver onderstelling kan zyn geweest, dat een motorrijwiel naderde. Het technisch rap port van de politie sprak z.i. in te vage termen. T.a.v. de aanryding vroeg hü derhalve vrüspraak zonder meer. Daar zün cliënt niet alleen financiëel, maar ook lichamelijk zeer ernstig werd gedu peerd, vroeg hü t.a.v. het tweede feit uiterste clementie. Na ré-en dupliek be paalde de kantonrechter, mr. W. de Ko ning, het vonnis-rekening houdende met verdachtes omstandigheden- op twee geldboeten van elk f20 subs. 4 dagen. Met tolk Bü het „ongeval van de week" op RÜksweg no 4 onder Oegstgeest waren ditmaal betrokken een 39-jarige bloemist uit Rijnsburg en een 25-jarige automo biliste uit Keulen. De bloemist was des tijds met zün auto de Rüksweg nabü het viaduct te Rünsburg opgereden zon der voorrang te verlenen aan een zeer snel naderende auto. De bestuurder hiervan wist door een uithaal-manoeu vre en krachtig remmen een ernstige botsing te voorkomen. Tengevolge van het feit, dat de Duitse automobilist?, ge zien de hoge snelheid waarmede werd gereden, onvoldoende afstand had be waard, werd zün auto echter van ach teren door de Duitse auto min of meer „gekraakt", hetgeen een proces-verbaal voor de automobiliste mede tot gevolg had. De bloemist voerde aan, dat hij lang genoeg had stilgestaan, voordat hij de Rijksweg opreed en de anderen even eens schuld hadden, omdat zü niet vol doende op hem hadden gelet. Vooral deze laatste opmerking wekte de ver ontwaardiging van de officier dermate op, dat hü naast een geldboete van f 100 subs. 20 dagen de onvoorwaar- delüke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tüd van 6 maanden eiste. De Duitse automobiliste was eveneens ver schenen en hoewel de kantonrechter, mr. De Koning, de Duitse taal volko men machtig bleek te zün, gaf hü er de voorkeur aan om van de aangeboden diensten van een toevallig in de zaal aanwezige tolk gebruik te maken ten einde verdachte volledig de rechten te geven welke haar toekwamen. Het ver hoor verliep vrij vlot en verdachte zag uiteindelijk wel in, dat zü bü een snel heid van 100 km/u wat meer afstand had moeten bewaren. De eis luidde in deze f 50 boete subs. 20 dagen. Het von nis werd f25 boete subs. 5 dagen en daar verdachte alsmede de officier, ver klaarde van hoger beroep te willen af zien, werd de boete direct maar voldaan. De bloemist, zichtbaar geschrokken van de eis, verklaarde nog, dat hü zich t.a.v. het betreffende verwyt aan de anderen, verkeerd had uitgedrukt, hetgeen de kantonrechter ditmaal nog wel wilde aannemen en dus met f 100 boete von niste, zonder intrekking van het rijbe- wijs. Over andere boeg Een 27-jarige varensgezel verleende bü het rechtsafslaan op de Leidseweg te Voorschoten met een door hem be stuurde auto geen voorrang aan een rechtdoor-rüdende bromfietser met het gevolg, dat deze ten val kwam en een schaderekening van f 53 kwam presente ren. Dit bedrag kwam verdachte veel te hoog voor en hü wilde eerst wel eens de nodige bewüzen op tafel zien. Deze kwamen er dan ook prompt in de vorm van enige nota's, waarna verdachte het „over een andere boeg gooide" door te beweren, dat de Verzekeringsmaat- schappü voor zover hü wist, al een ge deelte had vergoed. Verder was verdach te van oordeel, dat de bromfietser de schuldige was, omdat deze niet tüdig had afgeremd. Mede gezien de getuige- verklaringen, kon de officier het aller minst met verdachte eens zün en eiste f 50 boete subs. 10 dagen. Het vonnis luidde uiteindelük f 40 boete subs. 8 da gen en de betaling van de f53 schade, omdat van enige vergoeding door de assuradeur niets was gebleken. Voor eerste, maar ook voor laatste maal „U heeft mü hier voor de eerste, maar ook voor de laatste maal als wagen voer der van de blauwe tram vcor u zien staan, want de stadstram is geschiedenis geworden en ik conducteur op de bus", aldus het humoristische laatste woord van verdachte, een 58-jarige wagen voerder van de verdwenen stadstram uit Oegstgeest, die terecht stond, omdat hij kort voor de opheffing van de stads tram een scooter, die nabü de Mors singel „voorgesorteerd" stond, van ach teren had aangereden en een schade van f53 had toegebracht. „Mün wagen gleed wat door en daar had ik niet op gerekend en de schade betaalt de maatschappü wel voor me" aldus ver dachte. De officier vroeg f. 20 boete subs. 4 dagen, hetgeen verdachte wel wat hoog vond. De kantonrechter vond het nu niet bepaald een „halsmisdaad", en vonniste met f 10 subs 2 dagen. Juridisch debat Een 36-jarige bloemist uit Katwük parkeerde 's avonds zün auto onder een brandende straatlantaarn en doofde de autolichten, 's Nachts trok er een dichte mist op, zodat straatlantaarn en auto „onzichtbaar" werden met het gevolg, dat in de vroege morgen een passerende auto boven op verdachtes wagen reed. Verdachte voerde aan, dat hü zün auto onder de lantaarn had gezet en dus geen lichten behoefde te voeren. „Er kwam een dikke mist opzetten, dus had U in dit geval zelfs „groot licht" moeten ontsteken", aldus repliceerde de kan tonrechter, die de opmerking van ver dachte „hoe deze dat nu vooruit kon weten", beantwoordde met: „Het parke ren onder een lantaarn brengt altüd risico voor de eigenaar met zich mee". Met dat grote licht was verdachte het niet eens, want dat betrof alleen maar rijdende auto's en niet. een stilstaande. Een „juridisch" debat volgde, omdat verdachte het z.i. beter wist dan welk wetsartikel betreffende het voeren van autolichten ook. De eis luidde f 25 boete subs. 5 dagen en het vonnis werd f 15 subs. 3 dagen. K e r k e I ij k L even NED. HERV. KERK Beroepen te Haarlem (wljkgem. I) J. Streefland te Almen; te Nleuw-Lekker- land P. J. F. Lamens te Kamerlk; te Wad- dinxveen (vac. J. van der Haar) C. Vos te Bennekom. Aangenomen naar Fllnaart J. Dol te Medemblik. GEREF. KERKEN Tweetal te Zeist (6de pred.pl.) R. J. Beukema te Ermelo en T. J. Hagen te De venter. Beroepen te Delfzijl (vac. J. W. Vlaanderen) R. van Reenen te Klundert; te Twijzel J. ter Horst kand. te 's-Gra- venhage. Benoemd tot hulpprediker te Onnen (Gron.) F. A. den Boeft, beroep baar predikant te Groningen. Aangenomen naar Bodegraven (2de pred.pl.) ln sa menwerking met Nleuwerbrug a. d. Rijn C. J. Tlsslnk te Glessen-Rüswljk (N.-Br.). Een zeer behoorlijk bezette Leidse Schouwburg heeft gisteravond met veel genoegen de „propjes" geïncas seerd, die teerden afgeschoten door het cabaretgroepje „Confetti", een enthousiast groepje uit een merk waardige nood geboren. Immers, vorig jaar verkeerde de schoolkrant van het Bonaventura- Lyceum aan de Mariënpoelstraat te Leiden in grote financiële nood. Uit die geldelijke ellende werd het blaadje gered door een plotseling uit de grond gestampt cabaretgroepje. Onder leiding van twee leraren wierpen enkele leerlingen en oud leerlingen zich met veel élan op de kleinkunst. Het succes was zodanig, dat de jongelui, die zelf ook veel vreugde aan dit werk beleven, be sloten het niet bij dat ene optreden te laten. Dus stonden zij gisteren weer voor het voetlicht van de Schouwburg, al stond er ditmaal geen dwingende stok achter de deur. Weer waren de teksten geleverd door de leraar-Nederlands, de heer Th. M. Joosten, die tevens de regie voerde, ter- wljl de liedjes geschreven waren door de leraar-Engels, de heer B. John Meyer, die achter de vleugel de „artiesten" ook attent begeleidde. Achter de schermen verzorgde pater Beekman o.fjn. de grime. Zoals wü al meer hebben kunnen con stateren, wordt het optreden van derge- Ujke groepjes veelal gekenmerkt door een verrassende frisheid Zü kennen de broodnood niet. die in de wereld van de beroepsgezelschappen zo vaak roofbouw CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Murmerwoude G. J. Buys te Papendrecht en Joh. Prins te Groningen; te Sneek M. Drayer te Drachten en Joh. Prins te Groningen. Tweetal te Schiedam M, Baan te Dordrecht en W. Ruiter te Baarn. Aangenomen naar Eindhoven S. van Zwoll te Kampen. Bedankt voor Leer dam M. S. Roos te Alphen a. d. Rijn. REMONSTR. BROEDERSCHAP Aangenomen naar Rotterdam (vac. F. E. van Leeuwen) J. N. Lindeman te Dor drecht. Een kostelijke parafrase op ..mo derne vocalisten'' werd gebracht door v.l.n.r. Agnes Peterse, Bert Peeters en Ineke Willems. doet plegen op de beschikbare talenten. Ook gaan zü niet gebukt onder de slü- tage, die ontstaat door het avond aan avond brengen van eenzelfde program ma. Daar staat een gebrek aan routine en beheersing tegenover, waardoor som mige nummers nogal overtrokken wor den. Zü krijgen daardoor een te gefor ceerd karakter en worden te lang ge rekt, waardoor vaak afbreuk wordt ge daan aan de climax. De parodie op het interview van een „beroemd artiesten- paar" door een verslaggever van een commercieel zoetelük weekblaadje en de schets van de „muzikale dame" na de pauze zouden veel sterker worden, wan neer ze drastisch ingekort en aanzien- lük minder rechargeerd gebracht zouden worden. Deze euvelen deden zich ook gelden in het „radioprogramma voor de jeugd: Petiet", waarin bovendien nogal dikwüls betreden paden werden bewan deld. Maar deze bezwaren hebben toch de goede totale indruk niet kunnen weg wissen. Kostelük, spits en voortreffelük van vorm zün bü voorbeeld de door hem zelf geschreven conferences van Hans van Zül. Uitstekend was ook zün „le venslied anno 1860" en zeer puntig zün ironische kük op het Leidse studenten leven. naar voren gebracht onder de ti tel ,jo Vivat". Prachtig van sfeer en door de harde contrasten sterk aanspre kend was voorts de noodkreet van de „tieners". Ineke Willems zorgde voor da verend vuurwerk vlak voor de pauze in het sappige liedje „My fair Laide". Het zün slechte enkele grepen uit een vlot en levendig gebracht programma, waaruit wü verder het liedje „Nieuwe sterren stralen overal" zouden willen lichten. Jo Vincent zou deze aanklacht jegens de „moderne vocalisten" veel vreugde be zorgd hebben Al met al een terecht met warm ap plaus en veel open doekjes beloonde goede tweede stap op de levensbaan van de cabaretgroep „Confetti", welke be halve de reeds genoemden gevormd wordt uit Agnes Peterse, Arthur Lin- nartz en Beter Peeters. Leidse raad voteert.... De Leidse raad. nog maar nauwelijks uitgerust van negen begrotings zittingen pl.m. dertig uur vergaderen kwam gistermiddag opnieuw bijeen. Onder de dertig agenda-punten, welke deze middag in behandeling kwamen en alle zonder hoofdelijke stemming werden aanvaard, bevond zich het voorstel om een krediet van f213.400 beschikbaar te stellen voor de bouw en inrichting van een gezondheidscentrum in Leiden- Noord. Een krediet, dat vlot werd verleend, doch waarbij mej. Van Nienes (P.v.d.A) de wens uitsprak, „dat, wat op papier thans vast stond, ook spoedig mocht worden verwezenlijktMoge de bouw vergunning spoedig afkomen Mej. van Nienes, die verder aandrong op ontsluiting van deze wük o.a. een brug over de Zül was verheugd, dat dit gezondheidscentrum juist in Leiden- Noord tot stand komt. Een wük, welke zich sterk ontwikkelt. Centrum komt aan Bernhardkade Wethouder Menken gaf haar de verze kering ,dat het college, binnen het raam Dr. W. Drees herdacht Sam de Wolff van de mogelükheden, alle pogingen zal aanwenden om de plannen spoedig te realiseren. Het centrum, dat geprojecteerd is op de hoek van de Bernhardkade en de Bernhardstraat en mede als consultatie bureau voor de kruisverenigingen dienst zal doen, is royaal en modern aan opzet. Naast een grote wachtruimte bü 8M: meter komen er op de begane grond twee boxen- en zusterkamers, met daarop corresponderende artsenkamers, zodat twee artsen tegelükertijd hun werkzaamheden kunnen uitoefenen. Ver der zün gelükvloers enkele dienstruim ten en een isoleervertrekje (besmettelü- ke ziekten) geprojecteerd. Wordt de be gane grond geheel gereserveerd voor het .onderzoek van zuigelingen en kleuters, de bovenverdieping zal worden ingericht voor het geneeskundig schooltoezicht en de schooltandartsendienst. Deze inrich ting wordt vrüwel gelükluidend aan die van dc begane grond. Zoals gezegd werden alle overige door one reeds gepubliceerde voorstellen z.h.s. aangenomen. Slechts een enkel voorstel ontlokte een korte discussie, waarbü het voornamelük ging over enkele detail punten of redactie-wijzigingen. Zo zou de heer Portheine (WD) in het vervolg gaarne zien, dat bü het brengen van een wüziging in een verordening ditmaal Een tekening van het nieuwe Gezondheidscentrum, dat in Leiden Noord is geprojecteerd. was dit het geval met de legesverorde ning de burgerü volledig werd inge licht. Huidige en toekomstige tarieven moeten z.i. bekend gemaakt worden Nu staats slechte in het voorstel aangegeven „dat uit de voorgestelde wüzigingen een hogere opbrengst van f. 10.000 per jaar wordt verkregen." Wethouder Stolp, die van oordeel was dat voor deze materie weinig belangstelling bestaat, zei, dat het college in voorkomende gevallen met de wens van de heer Portheine rekening zal houden. Eervol ontslag werd in deze zitting ver leend aan mej. J. F. Bakker, onderwüze- res aan de Lorentzschool en aan mej. A. G. J. Wendt, hoofdleidster van de open bare kleuterschool ,De Graankorrels". De heer J. Remmers werd benoemd tot tüdelük leraar in de Duitse taal en let terkunde aan het Rembrandt-lyceum. Illfllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll levensverzekering Jan Cottaar schreef pocket over Olympische Spelen 1960. Vol foto's en anecdoten. Stuur briefkaart met 24 ct extra aan postzegels aan Amstleven, Postbus 1072, Amsterdam en u ontvangt het boekje franco thuis. Illllllllllllllllll! Slllllllllllllllllül amstleven 1IIIIIIIUI1 De metaalindustrie wacht vol spanning Naar verluidt zal het College van Ryksbemiddelaars niet akkoord gaan met het openbreken van de metaal-c.a.o., zodat geen loonsverhoging te verwachten zou zijn. Het college heeft gisteren het drieledig advies van de Stichting van de Arbeid over de voorstellen van de Vak- raad Metaal besproken. Hoewel er in te genstelling met de in Den Haag. Rotter dam en Amsterdam gaande geruchten, geen officieel communiqué is verstrekt, vernemen wij, dat de loonsverhogingen zouden zyn afgewezen op grond van de regeringsrichtlyn, dat de c.a.o.'s niet tus- sentyds mogen worden gewyzigd. Vorige week leefde in sommige krin gen van de metaalindustrie nog de ver wachting. dat het College nog voor het vaststellen van het advies nader overleg zou plegen met de regering. Daarvan is niets gebleken. Inmiddels blijft de toe stand in de metaalindustrie gespannen. Niet overal heeft men willen wachten tot de regering haar besluit heeft geno men. Op sommige plaatsen worden reeds acties ondernomen uit protest tegen het regeringsbeleid. Zo heeft het personeel bü de scheeps werven „Alblasserdam" en de „Noord" gistermiddag van één tot drie uur het werk neergelegd. Het personeel onge veer 1300 man gedroeg zich uiterst rustig en is na het verstrijken van die twee uur weer aan het werk gegaan. Gedurende zeer korte tijd is gistermid dag blükens een mededeling van de Alg. Ned. Metaalbedrijfsbond ook het werk neergelegd in de plaatwerkerij van Verolme's Machinefabriek te IJsselmon- de. Daar werken ongeveer zeventig man ALPHENSE CHAUFFEUR IN ROTTERDAM GEDOOD Gistermiddag is de 34-jarige chauffeur Marinus van den Bosch wonende aan de Landlustweg te Alphen, in Rotterdam- Zuid in de cabine van een vrachtwagen gedood toen bij het krachtig remmen de lading betonpalen door de ach terwand van de cabine drong. Van den Bosch zat op het moment van het ongeluk naast de bestuurder. Zü waren met een lading betonpalen op weg naar Rotterdam-Zuid, Charlois. Het slachtoffer is op weg naar het Zuiderziekenhuis overleden. Hü laat een vrouw en drie kinderen achter. Bij Ned. Nw.-Guinea Indonesisch vaartuig aangehouden In vervolge op het bericht over een Indonesische infiltratie in Ned. Nieuw-Guinea wordt thans uit of- fidele bron in Den Haag vernomen, dat een patrouillerend Marinevaar tuig dezer dagen op een nachtelijke patrouilletocht onder de zuidkust van Nieuw-Guinea een Indonesisch vaartuig heeft aangehouden. Bij onderzoek bleek het vaartuig bestemd te zijn voor de bevoor rading van de eerder vermelde groep infiltranten. Vaartuig en op varenden zijn naar de dichtstbij zijnde haven opgebracht voor nader onderzoek. Op 21 november deelde het ministerie van Binnenlandse Zaken mede. dat on geveer een zestal dagen geleden op de zuidkust van Ned. Nieuw-Guinea een kleine doch goed uitgeruste groep Indo nesische militaire infiltranten aan land was gekomen, die, behalve van geweren, ook van enkele automatische wapens en handgranaten was voorzien. Gevangen genomen infiltranten verklaarden toen dat binnenkort nog andere groepen zou den volgen. Zweedse orderscheidingen uitgereikt De ambassadeur van Zweden, de heer Sven Dahlman. heeft gisteren te zünen huize te Den Haag het ridderteken van de Koninklijke orden van de Poolster van Zweden uitgereikt aan de directeur van het Stedelük museum te Amster dam. jhr. W. J. H. B. Sandberg. aan de directeur van het museum van vol kenkunde en het maritiem museum „Prins Hendrik" in Rotterdam, dr. Chr. Nooteboom en aan de directeur van het museum „Het Prinsenhof" in Delft, de heer D. H. G. Bolten. Tegenwoordig wa ren de staatssecretaris van het ministerie van O.K. en W. mr. Scholten en een aantal vertegenwoordigers van d" Ne derlandse kunst- en museumwereld. Gisteravond in Schouwburg

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 11