Laatste nieuws mogen voortaan Engelse „pubs" half uur langer geopend zijn Parade-succes voor Moboetoe Bazaar Welfare-werk, Oegstgeest Stadsnieuws DONDERDAG 17 NOVEMBER 1960 Strenge drankwetten worden nu verruimd (Van onze Londense correspondent) Engeland zal voor toeristen aangenamer worden doordat het slui tingsuur voor drinkgelegenheden zal worden veranderd, al is die verandering maar heel gering, want tussen drie uur en half zes des middags en van elf uur 's avonds tot elf uur 's morgens blijft het land van de ,.pubs" volkomen drooggelegd. De regering stelt thans voor de dagelijkse drinkperiode met een half uur uit te breiden, zodat er maximaal uur sterke drank mag worden geschonken. De verrui ming zal niet voor Schotland gelden, dat nog veel strengere drank wetten dan Engeland kent. Haar Schotland zou er niet voor voelen De nieuwe vergunningstijden zijn vol gens het wetsvoorstel van elf uur 's Borgens (in plaats van half twaalf, mals tot nu toe) tot drie uur 's middags o van half zes tot elf 's avonds (zoals tot nu toe). De gemeentebesturen be iouden echter de bevoegdheid om het openingsuur later te stellen en het slui- lingsuur te vervroegen. Buiten het West end van Londen is dit gewoonlijk al om half elf 's avonds. Het publiek zal nog een extra kwartiertje krijgen om lijn laatste glas te ledigen. Op zondag zullen de pubs, indien het parlement het plan goedkeurt, open zijn tan twaalf tot drie (thans twee uur) tn van zeven tot tien. Verder zullen iotelgasten buiten de vastgestelde uren beioekers alcoholische dranken mogen aanbieden. De regeling voor bepaalde Londense hotels, restaurants en clubs om tot twee uur 's nachts drank te mogen schenken die tot half drie mag worden genuttigd, ial over het gehele land worden uitge breid. Tot nu toe mocht er echter op rondag in deze gelegenheden na mid dernacht niet meer worden geschonken. De bedoeling is om het sluitingsuur in deze etablissementen ook op zondag tot tree uur respectievelijk half drie 's jachts te verlengen. De uitloopstrook ImTioopsnonfl Langs de belangrijke verkeerswegen dikwijls vóór de kruispunten langs ie hoofdrijbaan een 3 meter brede klin- kerstrook aangebracht. Deze strook heeft ils doel U gelegenheid te geven veilig lit de verkeersstroom van de hoofdrij- taan te gaan, voordat u deze hoofdry- «an verlaat. De bedoeling van de uit- wpstrook is namelijk, dat de wegge bruiker er zo gauw mogelijk op gaat :jden en vervolgens afremt tot een aatige snelheid om de zijweg te kunnen aslaan. Het verkeer, dat de hoofdweg aijft volgen en over het algemeen met wi grotere snelheid rijdt, ondervindt i»n geen enkele hinder van degene die it hoofdweg verlaat. Gebruik dus deze flTLOOPSTROOK waarschuwt de ANWB. Het is in het belang van Uw Jfeen veiligheid. Het is natuurlijk ver- oden op deze strook te parkeren. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 17 november Leldse Coöp. Groente- en Fruitveiling: per 100 kg.: Mjtjvie 40-68, snijbonen 130-216,. stam talen 191-197, kroten 7-10, kroten, ge- lookt 25, boerenkool 14-19, rodekool 5- j, groenekool 10-17, prei 12-20, 6pinazle 0-98, stoofsla 25, spruiten 17-53, uien: Wlers 37,40, drielingen 6.40, middellijn SO, mlddelgrof 9.40-10, grof 12.10, was- Wn 25-29, witlof 55-126. Per 100 stuks: «oemkool 30-63, knolselderij 10-19, sla W-15.80. Per 100 bos: Bospeen 17-29, «derij 6.50-8.40. BARNEVELD. 17 november Coöp. 'luwse Eiervelllng: Weekaanv. 1.200.000 Urvan er thans 46.437 ln velling werden ■wacht. Handel kalm. Notering 100 st.: P-tren van 47/52 gr. 12.23-14.41, 57/55 gr. J 60-13.9955/60 gr. 14.04-14.96, 60/65 15.15-16.17. .Eiervelllng S.B.E.: Aanvoer 242.968. «ndel kalm. Prijzen per 100 stuks: Eie- van 52/55 gr. 13.31-13.65. 55/60 gr. «4-14.95. 60/64 gr. 15.01-15.58. Eiermarkt: Aanvoer ca. 2.000.000. Han- 4 kalm. Notering per 100 stuks: eieren ',a 50/65 gr. 12.90-19.25. alg. prijs 14.70. t-oorljs 2,54 op Dasis 58 gr. Plulmveemarkt: Aanvoer ca. 55.000 st. ,adel redelijk. Notering, slachtklppen l3-185. slachtkulkens 1.60-1.75 per kg. GOUDA, 17 november Kaasmarkt: J werden 52 partijen kaas aangevoerd, «ste kwaliteit noteerde 2.14-2.20, tweede JJliteit 2.05-2.13 en extra kwaliteit 2.21 232, alles per kg. De handel was kalm. RIJNSBURG, 16 november Bloemen- '"llng Flora: Tros-chrysantenBrigitte 3 Carolina 100-105, Joseph 115, Thelma Golden Sail 115, Little America 115, Huffman 115, Anturlum 115-120, Oranje «jji no. Bacchus 110. Narcissen: Crag- ;rd 110-115, Blauwe Druifjes 60-62. Fre- -?*' Blauwe Wimpel 100, Golden Yellow >0-115, geel 80-85, alles per bos. Grote frvsantenCragford Crimson 50. Joseph f Yellow Shoesmlth 59-60. per stuk. Am. «Iers: Arthur 23-25, Derby 24-26, Sim .f« 22-24, Sim wit 15-17, Elisabeth 15. ■anla 32. alles per 100. Tulpen: Roland »°1) 23 ct. per stuk. Groenteveiling: Waspeen 15.50-23.50, 550-10.50, rodekool 4-6.70, groene- gol 9 50-10. andijvie 24-55. per 100 kg. :f*rokool 19-46 per stuk. Peterselie 10-12 - 100 bos. Clubs zullen aan striktere reglemen ten worden onderworpen om ongewenste gelegenheden die als paddestoelen uit de grond verrijzen te bestrijden. In bonafide clubs die een vergunning be zitten zal men echter ook tijdens de „droge periode" evenals thans alcohol mogen gebruiken, hoewel de clubs per dag altijd gebonden zijn aan hetzelfde maximale aantal uren als voor open bare gelegenheden geldt. Puriteins Schotland Of de drankwettenin het puriteinse Schotland eveneens zullen worden her zien is de vraag Daar sluiten de pubs door de week al om negen uur 's avonds, terwijl er op zondag helemaal geen sterke drank mag worden geschonken, behalve dan in hotels en alleen voor zogenaamde bonafide reizigers, voor wie het voor schrift geldt, dat zij een register, dat altijd plechtig klaar ligt, moeten tekenen en hun adres vermelden. Zij mogen alleen alcohol gebruiken indien hun woonplaats minstens op 5 mijl van het hotel verwijderd is. Vandaar dat er in een plaats als Glasgow op zondag heel wat heen en weeer getrokken wordt om een glas bier of een borrel te bemachtigen. Een menigte van zeker dertigduizend mensen verdrong zich vanmorgen in de straten van Leopoldstad om een parade bij te wonen van het Kongolese leger. Ondanks de drukte waarschijnlijk groter dan die bij de onafhankelijk heidsfeesten van vier maanden gele den werden er geen incidenten ge meld. Het voorbijtrekken van de drieduizend manschappen keurtx-oepen van de garnizoenen Leopoldstad en Thijsstad met acht pantserwagens en tal van jeeps en verbindingswagens nam onge veer een half uur in beslag. Langs de route stonden nog duizend man mili tairen en politie opgesteld. Kolonel Moboetoe nam de parade af. Aanwezigen waren ook de V.N.-gene- raals Rikhye en Von Hom. Buitenlandse militaire attaché's lieten zich lovend uit over de vertoning. De indrukwekkende menigte en haar vreedzaam gedrag worden in Leopold stad als een aanwijzing gezien voor de toenemende populariteit van Moboetoe en voor diens controle over zijn man schappen. MOTIE HOFSTRA VERWORPEN (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft vanmiddag met 40 tegen 67 stemmen de motie verworpen van de heer Hofstra waarin de mening werd uitgesproken dat het Belastingverlaging niet bij Kon. Besluit (Van onze parlementaire redacteur) Met 59 tegen 63 stemmen heeft de Tweede Kamer vanmiddag het amen dement aangenomen, volgens hetwelk het tijdstip van invoering van de nieuwe belastingtarieven niet zou worden be paald bU Koninklijk Besluit (buiten het parlement om), doch bU de wet, zodat de Kamer er mede over moet beslissen. Voor stemden KVP (met uitzondering van de heer Duynstee), A.R., C.H.U., C.P.N. en SGP. Tegen stemden P.v.d.A., V.VX)., P.S.P. en de heer Duijnstee van de K.V.P. Met algemene stemmen werd voorts het amendement aangenomen volgens hetwelk de beperking van de investe ringsaftrek tot tweemaal vijf procent niet zal gelden voor de KLM Voor de luchtvaart blijft dus de investerings aftrek tweemaal acht procent. Generaal verbiedt Heilsleger te gokken HET IS EEN ZONDIGE GEWOONTE „Er is maar weinig kwaad, dat zich de laatste jaren zo in het leven van vele volkeren heeft ingedrongen als de zondige gewoonte van het gokken". Dat is de mening van generaal Wil- freed Kitching van het Leger des Heils over deelneming van heilssoldaten aan het gokken. „Ik herinner" aldus de ge neraal „de heilssoldaten aan hetgeen in de orders en reglementen voor sol daten gezegd wordt: een heilssoldaat be hoort volstrekt niets te doen te willen hebben met wedrennen, harddraverijen, loterijen, voetbalkaart- en andere com petities, wedstrijden of weddenschappen om geldprijzen, noch ook met andere ondernemingen, die zogenaamd aan mensen een kans geven op geldelijk gewin. In „De Strijdkreet", het officieel or gaan van het leger, dat zijn boodschap opnam, veroordeelt generaal Kitching ook het steunen van charitatieve lote rijen. „De orders en reglementen zeggen, dat de heilssoldaat zich van zulke din gen afzijdig moet houden", aldus de generaal. „Gokken is aanmoediging van de materialistische kijk op het leven, het is een ongezonde stimulans voor het hebzuchtige instinct en altijd een prikkel om meer op het geluk te ver trouwen dan op persoonlijk initiatief en werken. Geluk door kansspel en geloof in God zijn even ver van elkaar ver wijderd als de noord en zuidpool" meent hij. Over het invullen van toto-formu lieren zegt hij: ,20 doet satan een be roep op ons". belastingtarief voor de ongehuwden zó moet worden verlaagd dat de verhouding tussen het tarief voor gehuwden en ongehuwden wordt hersteld zoals deze was na de verlaging van de vrijgezel lenbelasting in 1959. Voor stemden P.v.d.A., P.S.P. en S.G.P. INDONESIËRS UIT NIEUW-GUINEA De staatssecretaris van Binnenlandse Zaken, mr. Th. H. Bot, heeft vanmor gen in een persconferentie verklaard dat hij een telegram uit Nieuw-Guinea heeft ontvangen waarin staat dat voor mannen van een groep van ongeveer 400 Indonesiërs uit de kampong Boeton bij Fak Fak terugkeer naar Indonesië propageren. Het motief voor deze terugkeer zou zijn dat deze Boetonezen niet onder de door hen als inferieur beschouwde Pa- poe's willen zitten als de streekge- meenschap Fak Fak en de Nieuw-Gui nea Raad zullen zijn opgericht. Er zou den reeds voorbereidingen worden ge troffen prauwen zouden worden klaargemaakt voor de terugreis. In de Jelgei'smakliniek te Oegstgeest is een tentoonstelling ingericht van werkstukken, welke door de patiënten zelf zyn vei-vaardigd. Alle tentoonge stelde artikelen zijn voornamelijk ge maakt door de vi-ouweiyke patiënten onder leiding van de welfareleidster van de kliniek, mevrouw A. Jaspers. Men kan door deze bazaar te bezoeken dus kennismaken met een van de veel zijdige taken van het Rode Kinis. De arbeidstherapie is voor de patiën ten uitermate belangryk. Vandaar, dat voor de mannelijke patiënten frisse en goed ingerichte werklokalen aanwezig zijn. Bij de uitgestalde artikelen vindt men fraaie werkstukken van verschil lende aard. Er is heel wat te koop, dat uitstekend als Sint-Nicolaas geschenk dienen kan. Bovendien betaalt men slechts een bescheiden premie boven de materiaalkosten. Gisteren was het be zoek zeer bevredigend. Vanavond kan men er nog terecht tot 8 uur. De aandacht aan deze bazaar zal de patiënten zeer zeker in hun werk sti muleren. Kon. Marine prijst mensenredders De staatssecretaris van Marine, P. J. B. de Jong, heeft de luitenant-ter-zee van speciale diensten der eerste klasse, J. C. H. Bol, een tevredenheidsbetui ging gegeven, die op alle inrichtingen en schepen der Koninklijke Marine zal worden voorgelezen. De heer Bol dankt deze onderschei ding aan zijn doortastend optreden op 15 oktober, toen tussen de bomen van de elektrisch beveiligde spoorwegover gang nabij de Vink te Voorschoten een auto bleef steken, terwijl een trein in aantocht was. De man achter het stuur bleef ver lamd van schrik zitten. De heer Bol sprong uit zijn auto, rende de over weg op, rukte het portier open en riep: „Stap uit!" Hierdoor kwam de man tot zijn bezinning, waarop hU de auto ver liet. „Tel". Bazaar handwerkclub Ver. van Vrijz. Hervormden Temidden van een kerncollectie goe deren. uitgestald in de stands langs de wanden, was er hedenochtend een grote schare bezoekers in de grote zaal van „Rehoboth" aanwezig toen de leidster van de Handwerkclub der Vereniging Het Leidsch Dagblad MEEST GELEZEN COURANT van Leiden en Omstreken. LEIDERDORP Openbare les kleuterschool Gistel-middag werd er in gebouw Ire ne een openbare les gegeven met de kin deren van de kleuterschool van mej. G. Meerbürg. De verschillende leidsters de den de ouders voor hoe zij de kin deren een hele dag bezighouden. Tevens werd er afscheid genomen van mej. Hannie Meerburg die wegens haar huwelijk, de school gaat verlaten. Op een aardige manier werden door de kinderen van haar klas cadeautjes aan geboden. Ds. Dijk, geref. predikant, sloot de bijeenkomst. Chr. vrouwen bijeen Gisteravond vergaderde de Ned. Chr. Vrouwenbond in Irene. De presidente mevrouw Bleichrodt, leidde de bijeen komst. Als spreker was uitgenodigd ds. J. G. van Ieperen uit Ter-Heide. Hn sprak over het onderwerp „Christus in het vrouwenleven". Er volgde een geanimeerde bespreking waarbij vele vragen werden gesteld. OEGSTGEEST Hersenschudding Gisteravond omstreeks kwart voor 12 is op de Rijnsburgerweg ter hoogte van de veiling „Flora" in Oegstgeest een on geluk gebeurd, waarbij een motorrijder tut Katwijk een hersenschudding opliep. Hy wilde een auto, die in de richting Leiden reed en voorsorteerde, waar schijnlijk toch nog passeren. Burgerlijke Stand Geboren Willibrordus R., zn. van C. J. Legerstee en A. C. Schavemaker; Jozef G., zn. van W. J. den Dubbelden en C. H. M Compeer; Marcellus R. M.. zn. van J. M. van den Brink en M M. Falkowiskl. Ondertrouwd: M. van Blankensteln 29 Jr. en U. R. Welbergen. 32 Jr. Getrouwd: F. Broekhof. 25 Jr. en Th. P. Banke. 25 Jr.; H. A. Davids. 28 Jr. en G. ,H- TJan- 27 M- T- J- de Brmln. 24 Jr. en A. C. van der Voort, 21 Jr. Overleden: C. P. H. Düren, w. van H. A. Blom. VOORSCHOTEN Burgerlijke Stand Geboren: Areles. zn. van D. Molleman en A. W. van Egmond; Gertrude H. J.. dr. van H. de Gier en T. Grootendorst; Ronaldus A zn. van J. Th. M. Heems kerk en C. M. M. Straathof; Henri R. M„ zn. van J. L. A. de Haan en E. M. N. Nleuwenhuizen Segaar: Jacoba. dr. van J. Griffioen en J. Vogelaar. Getrouwd: M. J. Rietbroek. 43 Jr. en H. A. van der Wal. 30 Jr. Overleden: L. van Egmond, 91 Jr. wed. van L. Verhaar. WARMOND DAMESKRANS BIJEEN De dameskrans „Irene" hield in 't Trefpunt een jaarvergadering. De pre sidente, mevrouw OudshoornBloot, leidde de bijeenkomst. Zij gaf o.m. het woord aan mevrouw Uit den Bogaard, die het jaarverslag voorlas. Mevrouw Van der Voet gaf als penningmeesteresse een verslag over het afgelopen Jaar. Na dat de presidente de vergadering had gesloten, bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. Bijeenkomst Herv. Gemeente In t Trefpunt werd een bijeenkomst gehouden van de Hervormde Gemeente. Met 31 stemmen werd de heer H. Dek ker tot ouderling gekozen. Ouderling-kerkvoogd H. Broer gaf een toelichting op de volgend jaar uit te voeren restauratie van het interieur van de kerk en het orgel. Hierop volgde een levendige discussie. Ouderling Van Leeuwen gaf een over zicht van de reeds verrichte werkzaam heden in verband met de stichting van een streek-bejaardenhuis. Ouders past op uw kinderen Voor het R-K Vrouwengilde, de KAB, LTB en R.-K. Middenstandsbond, sprak de heer Feenstra, oud-inspecteur van politie over het onderwerp „Ouders past op uw kinderen". De heer Feenstra vertelde op Interes sante wijze over zijn ervaringen welke hU opdeed toen hij ln zijn jonge Jaren werd geconfronteerd met het nachtleven in Amsterdam. Hieruit bleek wel dat jonge mensen op de hoogte dienen te zijn van de gevaren, die er in een grote stad nu eenmaal zijn. Vooral de Jeugd van het platte land moet weten wat er zoal te koop is in de wereld. De ouders dienen hun kinderen zoveel mogelijk op de hoogte te stellen van al het kwaad, dat er is. Als het fout gaat ligt de schuld meest al bij de ouders. Zij lichten hun kinde ren immers niet voldoende ln. WASSENAAR Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het doctoraal examen wiskunde onze plaatsgenoot J. Koolho ven. van Vrijzinnige Hervormden Leiden/ Oegstgeest, mevrouw M. C. Hubeek- Bergvelt allen welkom heette, in het bij zonder de leden van het Orgaan van Bijstand, de heren J. Kalsbeek en H. J. Memelink Spreekster stelde de belangstelling van de aanwezige bestuursleden zeer op prijs, maar meence aa, er van de zijde van de Handwerkclub evenzeer waar dering is voor de wijze, waarop het be stuur het schip van de vereniging mate- riëel ln de vaart weet te houden. Het is het besef, dat het doel van hun arbeid is, om met dit materiële de hogere waarden in het leven te dienen, dat de dames van de Handwerkclub met zo veel ijver voor de vereniging doet wer ken. De voorganger van de vereniging, ds. W. J. H. Hubeek, zei er dankbaar voor te zijn dat de hervormde gemeente het wijkgebouw voor deze bazaar beschik baar heeft gesteld. Moge dit een teken zijn van een beweging in de goede rich ting. namelijk dat de Hervormde Kerk de vrijzinnigen ruimte zal geven in haar Kerk. Ds. Hubeek herinnerde aan de door Tagore beschreven bedelaar, die de ko ning ontmoette. Tot zijn verwondering gaf deze niets, maar vroeg juist hèm iets. De bedelaar gaf de koning het aller kleinste korreltje, dat hij in zijn zak kon vinden, 's Avonds vond de bedeloar dezelfde korrel in een goudkorrel ver anderd terug. Toen speet het hem, niet meer gegeven te hebben. Tagore doelde hiermede op de ontmoeting met God, wie men niet moet vragen, doch moet schenken. Voor deze bazaar heeft ieder op eigen wijze gegeven; er is soms jaren aan ge werkt en het is met liefde en zorg ge daan. Als het met hetgeen hier bijeen is gebracht gaat als met de gave aan de koning, dan zyn wij ervan overtuigd, dat deze verkoopdagen een succes zullen worden, aldus ds. Hubeek. De bazaar is hedenavond geopend van 79.30 en morgen van 2.305.30 en van 7—930 uur. Lezers schrijven Hogere boeten wenselijk Hoewel het naleven van de verkeers regels te Leiden in vergelijking met andere steden misschien nog niet eens zo slecht is, blijft er toch nog genoeg te wensen over. Bromfietsers en wiel rijders schijnen het veelal als verspil ling van energie te beschouwen een duidelijk teken te geven als zij van richting willen veranderen. Vooral de fietsers annexeren bovendien de trottoirs naar believen. Van verkeersborden trekt men zich vooral in de buitenwijken uitermate weinig aan. Ga maar eens een ogenblik staan kijken op het kruis punt Thorbeckestraat-de Laat de Kan terstraat. Heel zelden ziet men daar een weggebruiker, die zich aan het voor schrift om daar te stoppen iets gelegen laat liggen. Zolang echter de boeten op verkeersovertredingen niet drastisch verhoogd worden, zal de situatie niet veranderen, want goede raad legt men naast zich neer. Voor elke overtreding als hiervoor bedoeld zou de boete mini maal op f 25.- gebracht moeten wor den. De verkeersveiligheid ware er mee gediend. En mogelijk zou de minister zelfs door de binnenstromende gelden het salaris van de onderbetaalde poli- tie-ambtenaren eindelijk eens op he dendaags peil kunnen brengen C. B. Dekker. - De directie van de NV Het Motor- huis verzoekt ons opname van het vol gende In de garage van de NV Het Motor huis, Hoge Rijndijk 5, bevond zich een benzinetank, waarin reeds geruime tijd bij peiling verschillen- werden gecon- stateeerd. In de maand juni namen deze verschillen een zodanige omvang aan, dat de betreffende tank door een nieuwe werd vervangen. Door onverklaarbare oorzaak is de verloren gegane benzine in het hoofdriool terecht gekomen. Prins Jean van Luxemburg vanochtend vertrokken Prins Jean van Luxemburg, die giste ren met Prins Bernhard op de Veluwe gejaagd heeft, is vanochtend met zijn echtgenote. Prinses Josephine Charlotte, in een lijnvliegtuig van de KLM van Schiphol naar Kopenhagen vertrokken. Zij brengen een particulier bezoek aan de Deense hoofdstad. Het oudste begijntje Het oudste begijntje van Nederland is zuster P. Razenberg in Breda. Het beroemde Begijnhof in die stad is de enige plaats in ons land waar nog echte begijntjes wonen. De oudste volgelinge van Sint-Begga. aan wie de begijnen hun naam danken, heeft nu haar zestig jarig professiefeest gevierd. Dit zeldzame jubileum hield tevens in dat ze zestig jaren kosteres was van de kapel van het Begijnhof. Zuster Razenberg is ter gelegenheid van haar unieke feest hartelijk gehul digd en ze mocht tijdens de receptie zelfs de gelukwensen van de bisschop van Breda persoonlijk in ontvangst ne men. Om in de sfeer van het zestigjarig jubileum te blijven er waren toevallig, welgeteld. 60 familieleden bij de viering van het feest aanwezig. BEURSOVERZICHT Teleurstellende markt Amsterdam., 17 november Het Damrak stelde vanmiddag teleur. De koersen die de internationale waar den bij de opening te zien gaven lagen over de gehele linie beneden die van het vorige slotniveau. De handel had over het algemeen niet veel te betekenen. AKU was op 476 circa 5 punten lager. Unilever op 801 circa 9 punten beneden het slot van gisteren. Kon. Olie f. 1- la ger op f. 124.80. Aan de koersstijging van de voorgaande dagen voor Hoogovens kwam vanmiddag een einde. Deze stuk ken liepen weliswaar op van 850 tot 858. doch deze koers betekende toch altijd nog 'n koersverlies van bijna 11 punten vergeleken bij het voorgaande slot. Phi lips, waarvan nabeurs de derde kwar taalcijfers 1960 bekend worden gemaakt, noteerde op 1226, na een opening op 1222, 10 punten lager. De zwakke stem ming in Amsterdam moet worden toege schreven aan Wall Street, dat gisteren lager sloot. Verder veroorzaakte het be vel (bezuinigingsmaatregel! van presi dent Eisenhower, dat de bijna 300.000 Amerikaanse familieleden van de in Europa gestationeerde Amerikaanse sol daten naar Amerika moeten terugkeren, op de Europese beurzen lagere koersen. In West-Duitsland bevinden zich circa 196.000 van deze familieleden. Cultures waren ongeanimeerd. De scheepvaarten een weinig lager. Voor beide afdelingen was de handel zeer ge ring. Staatsfondsen iets gemakkelijker. Voor de inschreving op de f. 100 min. 4V\% obligaties 1960 Bank voor Ned. Ge meenten k 98%% bestond een zeer bevre digende belangstelling. Vandaag was het de laatste verhandeldag van aandelen Nat. Handelsbank (morgenochtend vrij dag moeten deze aandelen worden aan gemeld als gevolg van het bod van de Rotterdamsche Bank op deze aandelen». De stukken liepen op van 217 tot 222, tegen gisteren 217%. Vanaf morgen zal alleen nog handel plaatsvinden in niet aangemelde aandelen Nat. Handelsbank. Claims Rotterdamsche Droogdok kregen *n lagere adviesprijs op f. 3.000 (f. 3175). WISSELKOERSEN AMSTERDAM, 17 november Londen 10.62%—10.62%, New York 3.77%—3.77 Montreal 3.85%—3.85%, Parijs 77.01— 77.06, Brussel 7.60—7.60%, Frankfort 90.51%—90.56%, Stockholm 73.02—73.07. Zürlch 87.65—87.70, Milaan 60.81%— 60.86%, Kopenhagen 5482—54.87. Oslo 52.9853.03, Wenen 14.52%—14.53%, Lissabon 13.22%—13.24% BEURS VAN AMSTERDAM Donderdag 17 november ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 101% 101% Ned. '59 4% 101% 101% Ned. *60-1 4% 101% 101% Ned. '60 II 4% 101% 101% Ned. 59 4% 99ft 99 ft Ned. '53 3% 95% 95% Grootboek obi. 3% 81% Ned. '47 3% (3) 94% 94% Ned. '51 3% 96% 96% Ned. '53 (3%) 95% 95%. Ned '56 3% 9511 95% Ned. '48 3% 89% 89% Ned. bel. cert. 3y4 89 89%GB Ned. '50 3%89% 89% Ned. '54 3% 90A 90% Ned. '55 I 3% 90ft 90% Ned. '55-11 3% 93 93% Ned. *37 3 91% 91% Ned. grtbk obi. '46-3 92% 92% Ned. doll. ln. 47 3 88% 88% Ned. Inv. cert. 3 98% 98ft Ned. 62-64 3 99ft 99ft Indië "37 3 98% Indië *37 A 3 94 ft 94% Ned. won.bJ. '57 6 109% 1097'8 Ned. won.bJ. *58 4% 100% 100% ACTIEVE AANDELEN Cultuur bank 29% 29% Nat. Handelsbank 217% 221% Ned. Handelmij296 298 Amst. Rubber 114% 114% H.V.A148% 151% Senembab 540 540 A.K.U 480% 477% Berkel's Patent (v.) 364GB 348G.L. Calvé Delft cert. 810 800 Dell Mij.en (Ver.) 174 10 175 Kon. Pap. v. Gelder 333GB 335GJ3. Hoogovens cert868 856 MUller en Co. N.B 430% 435% Ned. Kabelfabr644%GB 636 Philips 1236 1227 Philips pref.330 334 Unilever 810% 803 Wilton Feyenoord 209GB 206% Biliton 2de r431 430 Dordtse OUe gew. 592 589 Kon. Olie (f20.—) 128.10 127.40 idem (50 k f20.—) 125.85 125.10 Holl. Amer. UJn 140GB 141 Java China Paket 156% 155% KXiM 101 101.10 Kon. Ned. Stmv Mi) 184% 183G.B. Kon. Paket MU 133% 134 Stoomvaart MU Ned 167 167% Nievelt Goudr cert 141% 141 v. Ommeren cert. 315QL 309% Kon. Rott. Lloyd 146% 146% Ned. Scheepv Unle 148 147 NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 94% idem '48 (3%) 94% R'daro "52-1 (4%) 99% id. id. "37 I-n (3%) 95 Z.-Holland *56 (4%) 98% Bankwezen Vorige Slotkoers koers v. heden Bank N. G *58 (5%) 105 ft 105 ft id. N.WJ3 '52 (4%) 99ft 99ft BVGrspbr f500 179% 179%. BVGrspbr '52 131% 131% Indnstr. Obligaties Phüips Dollarlng '51 90% 90% Premieleningen A'dam '53 3 100% 100% A'dam '51 12% 82% 82% A'dam *53 I 2%82 82% A'dam *56 II 2% 88% 89 A'dam '56 III 2% 88% 88% EindhoveD '54 2% 82 82 Enschede'54 2% 79% 79% Den Haag "52 1 2% 86% 87 Idem n 2% 89 89% R'dam *52 I 2% 89% Idem n 2% 89 90% Idem '57 2% 100% 100% Utrecht '52 2% 91 92% Z.-HoU. 1957 2% 9611 97 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 237 236.50 Amst. Bank 385 395 H.B.U. cert230 230 Rott. Bank 312 320 Twentsche Bank 315 315% Industrie Ondernemingen Albert Heyn445 440 L Borsumij 60 59 Electrolasml) 347 Kon Ned Grofsm 187 188 Holl. Constructie 560 Ing. bur v Bouwnijv 262 263 Internatlo 159% 155 Int. Kunststof! Ind 58 61 v. Kempen en Begeer 120% 121% Leldse Wolspinnery 530 528 Rott. Droogdok Mij 815 B Sikkens Groep 858 Ver. Touwfabrleken 330 330 Walvisvaart 108% 110 Wernink's Betonm 164 164 Van Wijk en Heringa 121 121 Zaalberg 121% 121% Spoorwegen Dell Spoorweg MU 3 B 3 B Amerik fondsen Canadian pacific R 21% 21 ft Intern Nickel 54% 54 Anaconda 47% 46% Bethlehem Steel 41 41% Cities Service 47% 47% General Motors 42% 42 Kennecott 79% 78% Republic Steel 56% 55% Shell Oil 80% 81% Union Pacific 26% 27 ft Un. States 8teel 74% 74%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 13