Fascinerend optreden van Josephine Baker Jonge moeder verdrinkt liaar twee kinderen Kerkelijk Leven BELGISCHE BLAUWBAARD JALOERS OP BOUDEWIJN Moeder en dochter gaven eten aan twee denkbeeldige mannen t eel verrot voedsel in ironing gevonden BINNENKORT RAPPORT WV Betere verstandhouding tussen Horeca en huizenverhuurders Redding slaagde helaas niet Opgericht 1 maart 1860 Maandag 14 november 1960 Derde blad no. 30202 Onvergetelijke show in Amsterdam In 65 minuten meer dan twintig liedjes (Van onze Amsterdamse correspondent) Bijna kwart voor drie zaterdag nacht barstte in het City-Theater te Amsterdam een ovatie los voor een in een met zilveren lovertjes bedekte lange pantalon geklede vrouw, die met omhoog gestoken armen haar publiek begroette. Precies 65 minu ten later verliet ze de armen vol bloemstukken het toneel. In die tijd had ze 26 liedjes gezongen, honder den danspassen gemaakt en tiental len spontane grapjes door haar con ferences geweven: Josephine Baker, 54 jaar oud, blijkt over een energie, vitaliteit en uithoudingsvermogen te beschikken, waarop menige jonge vrouw jaloers zou zijn. Zij ivas 14 mille, maar haar auditorium een mooie herinnering rijker. Haar stem is hees en komt soms wat gebarsten door, maar heeft zij ooit mooi kunnen zingen? Heeft zü ooit goed kun nen dansen? Haar zang- en danscapaci- teiten brengen haar nauwelijks in de klasse der middelmatigheid. Waarom dan dat enthousiasme? Waar om dan een vrijwel geheel bezette zaal met mensen, die 25 gulden voor een plaats hadden gegeven? Die vrouw in haar zilveren flonkerpakje, met de glin sterende oorhangers en de blinkende diadeem in het opgestoken anthraciet- grijze kapsel, met de zilveren oogleden en de centimeters lange wimpers teert toch beslist niet meer op de oude roem, die zij 35 jaar geleden als het pittige mulattenmeisje in het Casino de Paris begon op te bouwen, waar zij met een overrompelende charme en op de ne ger jazz, gebaseerde liedjes de starheid doorbrak, waarin de Franse revue was vastgelopen. Josephine Baker tracht niet het wer velende, lichtzinnige revuesterretje van weleer te zijn. Ze zou het trouwens niet kunnen, daarvoor heeft het leven haar teveel veranderd, want in de tjjd dat ze sinds haar eerste huwelijk (1933) tot haar „come-back" na de oorlog te ruggetrokken leefde, heeft zij zich met terdaad ingezet voor de stryd tegen de rassendiscriminatie en verwierf zy in de oorlog de hoogste onderscheiding die het Fanse leger kent. De kapita len, die zij destijds had verdiend, smol ten weg in die strijd voor haar idealen en straatarm vond zij de weg terug naar het theater om het onderhoud te verdienen voor haar gezin van elf ge adopteerde kinderen van velerlei huids kleur die zij in haar kasteeltje „Les Milandes" opvoedt in één groot ge zin om te bewijzen, dat de wereldbe volking ongeacht ras tot één grote fa milie behoort. Aangrijpend De Josephine Baker die wij zater dagnacht in 't Amsterdamse City-Thea ter zagen (gisteravond trad zij in Den Haag op en vanavond brengt zij haar repertoire in „Bristol" te Rotterdam) was een door het leven gerijpte vrouw met een aangrijpende stem. Achter ieder woord dat deze rasartieste zong en sprak, stak voelbaar een groot mens. Dat is het geheim van het succes van deze bewonderenswaardige vrouw, die ruim een uur achtereen haar publiek weet te hypnotiseren met haar sterke persoon lijkheid, zelfs wanneer zij liedjes als bijvoorbeeld „Mustapha" zingt, die eigen- ljjk niet in haar repertoire thuishoren. Wanneer wij echter aan dit optreden zullen blijven terugdenken zal dat voor namelijk zijn vanwege haar onverge telijke voordracht in „Pauvre Noir" (arme zwarte), de bede van de kleur ling, die recht uit het hart op de zaal werd overgedragen. Ondeugend Hoe is het mogelijk, dat een vrouw van in de vijftig een ondeugend liedje als „Don't touch my tomatoes" kan zingen zonder dat het weerzin opwekt? Josephine is hiertoe in staat en wij kunnen dat niet anders verklaren dan Abdoel Rahman in Londen aangekomen De premier van de Maleise federatie, Abdoel Rahman, is zaterdagochtend in Engeland aangekomen na zijn officiële bezoek aan de V.S. en Canada. Hij zal daar ongeveer tien dagen blijven. Di plomatieke waarnemers in Londen ver wachten, dat hij o.a. overleg zal plegen met verscheidene Britse ministers, onder wie premier Macmillan en Duncan San dys, de nieuwe minister voor betrekkin gen met het Gemenebest. Abdoel Rahman verklaarde, dat hij in Londen tien dagen vakantie zal hou den en dan naar huis zal terugkeren. Aarzelend voegde hij daaraan toe: „mis schien blijf ik enkele uren in Neder land". Op de vraag of hij concrete voorstel len had ter voorlegging aan de Neder landse regering betreffende het geschil met Indonesië over Nieuw-Guinea, ant woordde Abdoel Rahman: „Ik heb be slist geen voorstellen". Hij bevestigde dat hij in Amerika over de kwestie-Nieuw Guinea heeft gespro ken. „Alleen maar gewcne conversatie". Het waren geen officiële besprekingen geweest. Vijf en dertig mille voor Hong Kong In heel het land legt men thans de laatste hand aan de actie „Tolong Hong Kong" waarvoor het initiatief binnen de Haagse Oecumenische Jeugdraad geno men werd. In totaal wil men per eind december ongeveer 35.000 gulden 50.000 Hong-Kong-dollars binnen hebben, een bedrag dat geheel ten goede zal ko men aan het vluchtelingenwerk in Hong Kong. Inmiddels is reeds circa f. 18.000 ontvangen. Het resterende bedrag zal naar de initiatiefnemers vertrouwen, spoedig binnenkomen daar diverse plaat selijke comité's nog niet afgerekend heb- den. Bij de inzameling is om. de Ikor-nt- briek „Wilde Ganzen* Ingeschakeld. dat de fascinerende persoonlijkheid die erachter steekt een aansluiting met het publiek geeft, welk voorrecht uitslui tend de grote kunstenaars is voorbehou den. Dit stelde haar ook in staat het contact met de zaal te behouden als ze enkele seconden achter de coulissen verdween om zich met een verentooi te laten behangen. En zij kan het zich veroorloven haar programma een grappige mengeling van Engels en Frans te onderbreken voor spontane opmer kingen of impulsieve handelingen. Een nummer apart was haar conver satie met een niet begrijpende fotograaf, die als maar plaatjes knippend op het toneeltrapje bleef zitten en tenslotte na talloze liefkozingen de weg naar de zaal voor haar vrij maakte. In tegenstelling tot hetgeen men zou verwachten ver sterkten deze onderbrekingen de band met het publiek. Voor haar optreden nam men gaarne het gehele voorprogramma op de koop toe: Corry Brokken en Willy Alberti, die via op maximum voiume geschakelde luidsprekers een aanslag op de trommel vliezen deden, de bijdrage van Rita Reys met de combo van Pim Jacobs, het barbaarse lawaai van het orkest van Eddie de Latte dat na de pauze overigens voortreffelijk begeleidde en de verschijning van de band van Roy Bradley, die uit louter krankzinnigen schijnt te bestaan en die eerder mede lijden dan lachlust opwekte. Rangeerder gedood De 27-jarige rangeerder G. J. Voors uit Amsterdam is zaterdag op het rangeerterrein Watergraafsmeer in de hoofdstad op noodlottige wijze om het leven gekomen. Hij wilde twee goede renwagens aan elkaar koppelen, waar bij hij met zijn hoofd bekneld raakte tussen de koppelingen. De man was op slag dood. Zaterdagmiddag is de 79-jarige J. H. Vermeulen op de spoorbrug over het Merwedekanaal nabij Weesp door een sneltrein uit Amsterdam overreden en cp slag gedood. De man. die onder aan de spoorbrug woont in het buurtschap je Kleinemerwede (gemeente Tiemen) was de spoorbrug overgelopen. Hij was slecht ter been en heeft vermoedelijk de trein niet opgemerkt. KARDINAAL ALFRINK EN MGR. NIERMAN NAAR ROME. Met een lijn-toestel van de Alitalia zijn zondagmiddag kardinaal Alflink en mgr. Nierman, bisschop van Groningen, van Schiphol naar Rome vertrokken, gehoor gevend aan een verzoek van de Paus. die de leden en consultoren van de verschillende commissies van voor bereiding voor het algemene concilie naar Rome heeft geroepen voor een eerste contact. Vandaag heeft de Paus hen in een grote audiëntie ontvangen. De kardinaal is naar Rome gegaan als lid van de centrale commissie, mgr. Nierman als lid van de commissie voor de eenheid der christenen. Man mishandelde en bedreigde zijn vrouw (Van onze Brusselse correspondent) ,,Op de dag van de verloving van Koning Boudewijn met Dona Fabiola heeft hij me afgeranseld omdat ik, zoals hij beweerde, te lang naar het portret van de Koning heb gekeken". Aldus de 47-jarige mevrouw Marie-Antoi nette Dupont, nadat zij eindelijk Tragische ontdekking in Rotterdam (Van onze Rotterdamse correspondent) Bewoners van een flatgebouw aan de Maaskade te Rotterdam ontdekten dezer dagen, dat ongedierte door het pand kroop. Men vermoedde, dat het uit de woning kwam, welke door een 52 jarige weduwe met haar 17-jarige en haar 12-jarige dochter wordt bewoond. De politie werd gewaar schuwd, die op onderzoek uitging en daarbij een alle fantasie te boven gaande ontdekking deed. In de grootste kamer van de woning lagen enorme hoeveelheden voedsel te rotten. Er lagen sigaretten op de grond en er stonden flessen wijn, zelfs cham pagne, in het vertrek. Torren, vliegen en ander ongedierte krioelden over het vergane voedsel. Het plafond zag er zwart van. Nadat de politiemannen enigzins van hun verbazing waren be komen, begon hun taak om uit te zoe ken, wat dit allemaal had te betekenen. Wat zij daarbij van moeder en dochters vernamen, bracht hun reeds spoedig de overtuiging bij, dat zij hier met een bijzonder tragisch aangelegenheid had den te maken. Waandenkbeeld In 1956 is de echtgenoot van de vrouw gestorven op een scheepswerf, waar hij een expertise verrichtte. Zijn oudste dochtertje was toen 13 en de jongste 8. Het gezin bleef een behoorlijk inko men genieten, zodat het de moeder en kinderen aan niets behoefde te ontbre ken. In november vorig jaar kreeg het oudste meisje het waandenkbeeld, dat er twee huwelijkskandidaten voor haar wachtten in een van de kamers van de flat aan de Maaskade. Zij moest de mannen nog een tijdje laten wachten, voordat zij een beslissing zou nemen. Het mocht de gasten echter aan niets ontbreken. De denkbeeldige mannen kregen volop voedsel, dat op de grond werd gezet. Biefstukken, taarten, aard appelen, van alles. De moeder geloofde al even hard in het bestaan van de gasten als haar 17-jarige dochter, die geen onderwijs meer genoot en ook geen werkkring had. Uiteraard groeiden er zo langzamer hand enorme bergen voedsel, zodat zelfs een van de deuren, die toegang tot de kamer gaf, bijna niet meer open kon. Niemand mocht in het vertrek komen. Er kwamen trouwens toch weinig men sen op visite. In het overige deel van het huis was het beslist niet onordelijk. Niets bijzonders De bewoners van de Maaskade heb ben eigenlijk nooit iets bijzonders aan het gezin gemerkt, of het moet zijn, dat het 17-jarige meisje wat schuw was. Op financiëel gebied is er niets op de moeder aan te merken. De huishuur werd prompt op tijd betaald en ook aan andere geldelijke verplichtingen vol deed zij zeer correct. Men vindt het ge beurde dan ook bijzonder tragisch. De oudste dochter is naar het Deltazieken huis gebracht. De moeder is zaterdag door psychiaters onderzocht. Wat er ver der met het 12-jarige meisje, dat door haar moeder uitstekend werd verzorgd, zal gebeuren, is nog niet bekend. Zelfs geharde politiemannen waren ontroerd door zoveel leed, dat het waandenkbeeld van de „twee huwelijkskandidaten" heeft teweeg gebracht. De reinigingsdienst is urenlang bezig geweest met het verwijderen van het vergane voedsel, waarna de flat werd gezuiverd van ongedierte. had kunnen ontvluchten aan de dreigementen en mishandelingen van haar echtgenoot Valéry Dupont, vijf jaar jonger dan zij en in de wandeling: ,,de Blauwbaard van Flenu" (een plaatsje in Zuid- België) genoemd. Deze heer Dupont placht te slapen met zijn sleutelbos onder zijn hoofdkus sen. Alle uitgangen van de echtelijke woning waren afgesloten en wanneer hy van huis was, zorgde zijn moeder of zijn dochter uit zijn eerste huwelijk er voor dat Marie-Antoinette het huis niet kon verlaten. Deze beide vrouwsperso nen stonden namelijk eveneens onder zyn verschrikkelijke invloed. Enige dagen geleden gelukte het de on gelukkige vrouw echter die sleutels te bemachtigen en „nooddruftig gekleed" ontvlood z(j de echtelijke woning en vond heul en hulp bij een vriendin. Concentratiekamp Thans wordt zij verpleegd in een zie kenhuis er langzamerhand herstelt zij zich van haar vreselijke ervaringen, die zich uitstrekken over verscheidene jaren. De dokter die haar behandelt, zei: „Het leek net of zij zojuist uit een concentra tiekamp was ontslagen. Hoewel zij een redelijk sterke constitutie heeft, had het toch geen twee weken langer moeten duren." Daarna somde hij een trieste reeks verwondingen op. Valéry Dupont, genaamd ..de mooie Milo", zit nu achter slot en grendel. Deze Blauwbaard uit de Borinage zegt, dat de verwondingen van Marie-Antoi nette het gevolg zijn van een val van de trap en, zo beweert hij, haar opge zette neus had zij reeds toen hij haar leerde kennen. De politie heeft hem eraan herinnerd dat zijn eerste vrouw die naar de ro mantische naam van Rose Focan luis terde, in 1951 is gestorven en dat hij toen werd gearresteerd, omdat haar lichaam met wonden was overdekt. We gens gebrek aan bewijs is hü toen vry- gesproken.Thans zal hij wel enige ja ren in de gevangenis van Bergen (nog steeds dezelfde waarin eens de dichter Paul Verlaine was opgesloten) moeten verblyven. Kast viel op meisje Het ruim anderhalf jarig meisje Sietske Rozema, dochtertje van een arts te Al melo. is zaterdagmiddag door een om vallende kast dermate ernstig aan het hoofd gewond, dat het naar een zieken huis moest worden overgebracht, waar het enkele uren later is overleden. NED. HERV. KERK Aangenomen naar Amsterdam met bij zondere opdracht voor het Jeugdwerk (Seer. AM.V.J.) W. J. Koole. thans secr. A11.V.J. te Geleen. Beroepen te Poortugaal (toez.) H. F. Zwart te Nieuw-Helvoet te Barneveld (toez.) P. J. F. Lamens te Kamerlk te Biezellnge (toez.) mr. Q. Rovers te Warns. Bedankt voor "s-Gravenhage (wljkgemeen- te XIII, vacature wijlen H. J. Drost) dr. G. Snijders te Haarlem voor Wezep G. M. van Dieren te Ede. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Tholen J. van Haaren te Kampen. Nieuwe psalter in februari gereed Het nieuwe psalter ten dienste van de reformatorische kerken in ons land zal in februari gereed zijn. Enige tijd geleden werd reeds een proeve van be rijming de kerken aangeboden, waarin een groot deel van de 150 psalmen in nieuwe berijming met handhaving van de traditionele melodieën was opgeno men. Het laatste gedeelte van de psal men is nu ook nieuw berijmd. Deze nieuwe berijming is vrucht van inter kerkelijke samenwerking, met name tus sen hervormden en gereformeerden. Begrafenis ds. Finkesieper Zaterdagochtend is onder zeer grote belangstelling te Zetten het stoffelijk overschot ter aarde besteld van ds. K. O. Finkesieper, president-directeur van de Heldring-gestichten. De uitvaart dienst in de Vluchtheuvelkerk aldaar werd geleid door ds. J. R. Wolfensber- ger uit Amsterdam. De meisjes van de Heldringgestichten droegen een schat van bloemen voor de baar uit naar de begraafplaats, waar ds. Wolfensberger het begrafenisformulier aan de groeve heeft gezegd. Daarna werd het Onze Vader gebeden. Een zoon van de overledene, de heer O. Finkesieper. dankte voor de belang- stellone. Een groot aantal vertegenwoor digers van de gehele Nederlandse kin derbescherming alsimede van het minis terie van Justitie, gaven van hun be langstelling blijk. Advertentie. voor 'n fijne neus: Dit jaar geen Henriette Roland Holst-prijs De Henriëtte Roland Holst-Stichting deelt mee: Door onvoorziene omstan digheden zal dit jaar de Henriëtte Ro land Holstprijs niet worden uitgereikt. Deze zou dit jaar worden toegekend aan een schrijver van een hoorspel of een televisiespel. De stichting hoopt het volgend jaar twee prijzen te kunnen uitreiken, een voor een hoor- of tele visiespel een een voor grafisch werk. Gruwelijk drama in Limburgs dorp In een brief aan de leden geeft het bestuur van de Noordwijkse Vereniging van Villa- en Huizenverhuurders zijn visie op de huidige situatie in de V.V.V. en motiveert voorts waarom tot heden niet de gebruikelijke najaarsvergadering is gehouden. Toen eind mei j.l. het op twee leden na geheel vernieuwde bestuur zijn werk begon, mocht de toestand van de V.V.V. op zijn zachtst gezegd als zorgelijk worden beschouwd, zo wordt in de brief opgemerkt. Sindsdien valt een verbe tering te bemerken. Zo is de verhouding tot de Horeca veel prettiger geworden; er wordt door beide participanten geregeld overlegd en samengewerkt. prima, zodat veel werk verzet kan wor den. Vragen Het bestuur begrypt dat vele leden met belangstelling uitzien naar de ge bruikelijke najaarsvergadering, temeer nu een grotendeels nieuw team de ver eniging leidt en verscheidene vragen op een antwoord wachten. Hoe werken de organisatorische wyzigingen, die sinds 1 juli j.l. aan de balie in het VVV-gebouw zyn aangebracht? Wat is waar van het gerucht, dat aan de Stichting het predi kaat „V.V.V." zou worden ontnomen? Hoe gaat het financieel nu de loketten door de Stichting zyn overgenomen? Belangrijke beslissingen werden geno men onder de voorwaarde „behoudens de goedkeuring van de algemene ledenver gadering". Zolang die goedkeuring er niet is, remt dit het verder werken van het bestuur. Bovendien kan een ledenverga dering een afdoend middel zijn tegen gefluister van halve of hele onjuistheden. Toch meent het bestuur dat het beter is nog even met het houden van de na jaarsvergadering te wachten. Huidige situatie VVV Noordwijk Oe overgang van de lokettendienst aan de Stichting waaraan de ledenverga dering van de V.V.H. nog haar goedkeu ring moet hechten ls naar genoegen verlopen en voldoet goed. De gasten wa ren tevreden. Uit de waarderende uitla tingen van vele leden, concludeert het bestuur dat de overdracht geen nadelige invloed op de verhuur door de leden heeft gehad. De samenwerking in het bestuursteam, dat sinds eind mei de V.V.H. leidt (met als gast-oud-voorzitter C. van Vliet) is (Van onze Limburgse correspondent) Een 30-jarige vrouw, echtgenote van een spoorwegemployé R. uit het dorpje Bunde op 6 kilometer van Maastricht langs de spoorlijn naar Sittard, heeft gistermorgen haar beide kinderen, twee meisjes van M/2 en \}/2 jaar in het Julianakanaal verdronken: zij wierp de kleinen van de acht meter hoge brug in het watér. De achtergrond van dit gruwelijke drama moet, naar hetgeen de vrouw na haar arrestatie tegenover een adjudant van de Rijkspolitie te Bunde heeft verklaard, te zoeken zijn in een reeks moeilijkheden in het huwelijk van de vrouw. De eigenaar van een meubelfabriek I len voor zeer eenvoudige hand gre in Houston (V.S.) is van plan drie pen. Een van de dieren krijgt win- chimpansees in het arbeidsproces istructie'1 voor zijn werk. iaan de lopende band In te schakelt Het echtpaar was enkele maanden ge leden van Maastricht naar Bunde ver huisd en woonde in een nieuwe woning aan de Papenweg aldaar. Reeds zater dagavond heeft de vrouw, naar zij tegenover de politie verklaarde, getracht uit wanhoop wegens allerlei conflicten en zich opstapelende moeilijkheden het hele gezin te vergassen. Ze had in de keuken de gaskraan opengezet, maar voordat het uitstromende gas gevaarlijk kon worden had zij spijt gekregen van haar daad en de kraan weer dichtge draaid. Haar man die boven sliep had van dit alles niets gemerkt. Gistermorgen was de vrouw met de twee kinderen uitgegaan en naar de Kanaalbrug gewandeld waar ze om streeks kwart voor elf aankwam. Ze had de kinderen gegrepen en vlak na elkaar in het water geworpen. Volgens haar verklaring lag het in haar bedoeling het lot van haar kinderen te delen. Juist toen ze deze wanhoopsdaad ten uitvoer wilde brengen kwam op het Ju lianakanaal een boot in zicht. De vrouw- begon plotseling om hulp te schreeuwen, roepende dat haar twee kinderen te wa ter waren geraakt. Voordat de opvaren den konden helpen had een 23-jarige jongeman die toevallig voorbijkwam zich al te water begeven. Hij slaagde erin de beide drenkelingetjes aan de kant te brengen. Kunstmatige ademha ling mocht echter niet meer baten. De vrouw had de reddingspoging aan vankelijk van de brug af met smart aangezien, maar vluchtte daarna in een wilde ren naar haar woning. De Rijks politie had. zodra zy d feiten vernam, direct argwaan tegen de vrouw en ging onmiddellijk tot haar arrestatie over waarna zy spoedig een volledige beken tenis aflegde. In de loop van gistermiddag waren de ©fftcter van -jJusmre, hoofd vaiv hel Ar rondissementsparket van Maastricht, mr. A.Receveur en de substituut ofi- cier van Justitie mr. P. van Mierlo ter plaatse. De vrouw die na het gebeurde volkomen overstuur was is ter beschik king van de Justitie in verzekerde be waring gesteld. De stoffelijke overschot ten van de kinderen werden overge bracht naar het ziekenhuis St.-Annadal te Maastricht voor een nader gerechte lijk onderzoek. Het gruwelijke drama heeft bij de be volking van het stille dorpje in het Maasdal grote ontsteltenis teweeg ge bracht. R.A.I. waarschuwt: „PAS OP MET OPGELAPTE KNEUSJES In de eerste negen maanden van dit jaar zijn 12.500 gebruikte perso nen- en vrachtauto's ons land bin nengebracht. Dit heeft de Neder landse Vereniging de Rüwiel- en Automobielindustrie R.A.I.) becy- ferd. De erbarmelijke staat waarin deze voertuigen veelal verkeren trekt steeds sterker de aandacht Daarom heeft de RA I. er bij de officiële instanties op aangedrongen het aantal douaneposten, waar gebruikte auto's en autowrakken worden ingeklaard, te beperken en de inspectie van opgelapte auto's door de Rijksdienst voor het wegverkeer te cen traliseren. Zoals bekend heeft ook de AJJ.W B. reeds de noodzaak van een dergelijke preventieve maatregel be- Binnenkort rapport Binnenkort kan namelijk het rapport over de Stichting V.V.V. worden ver wacht, dat de heer Vet, provinciaal directeur van de V.V.V. Gelderland en plaatselyk directeur van de V.V.V. Arn hem, mede op aandrang van de Noord- wykse gemeenteraad, aan de Stichting zal uitbrengen. Het bestuur van de V.V.H. neemt als zeker aan, dat de richtlijnen, die de heer Vet zal aangeven, grote blijvende invloed op de Stichting en dus ook op de V.V.H. als participant zullen hebben. Daarom is het bestuur van mening dat een ledenvergadering na het bekend wor den van het rapport meer doelmatig is. Hoofdbrekens De overdracht van de lokettendienst heeft financieel veel hoofdbrekens ge geven. De voorlopige resultaten van de gecombineerde lokettendienst, zyn nog niet alle verzameld omdat nog enkele zaken afgewikkeld moeten worden. Ook deze resultaten wenst het bestuur aan de ledenvergadering te overleggen. Om deze redenen bleef de najaarsverga dering tot nog toe achterwege. De R A I. waarschuwt ook het publiek kritisch te zijn bij de aankoop van een gebruikte auto. „Let altijd op het ken tekenbewijs" adviseert de R A.I. Wordt op het kentekenbewijs het bouwjaar ge noemd, dan is de herkomst van de auto onzeker. Wanneer een auto via de nor male kanalen van de autohandel 'nieuw) wordt ingevoerd wordt een tvpe- keuring gehouden, waarbij op het ken tekenbewijs geen bouwjaar wordt ge noemd. Bij een ingevoerde auto staat cp het kentekenbewijs rechts onder „code" en „bijzonderheden" he»t bouw jaar wel aangegeven. Dit is volgens de RA.I. een aanwijzing dat de wagen is ingevoerd na gebruik elders c.q. voor de eerste maal ls geregistreerd na te zijn opgelapt. Door kritisch te zyn bU de aankoop van gebruikte auto's kan worden le gegaan. dat tal van „opgelapte kneus jes" op de weg komen, met gebreken die pas aan het licht komen als de koop onherroepelijk is geworden", ad - viseert do RAL

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5