EERSTE ZEGE VAN ALGEMENE IN HOOFDKLASSE Vicus verloor van Die Haghe Twee spelers hielden Foreliolte van overwinning tegen lisse af Ria van Velsen leidt bij dames Willy Jaegers bij de heren BURGEMEESTER LEIDERDORP WERD NIEUWE VOORZITTER MAANDAG 14 NOVEMBER 1960 Rondom de korf In een goede wedstrijd heeft De Algemene Rigtersbleek verslagen en daarmede de eerste zege in de hoofdklasse behaald. Onze stadge' noten waren vooral voor de rust goed op dreef. Binnen de minuut had mevrouw Peters—v. d. Pluijm voor 10 gezorgd en er waren nauwelijks 3 minuten verstreken toen P. Kruit 2—0 liet aantekenen. Mevrouw Herbering zorgde weliswaar voor een tegenpunt voor de gasten (2-1), doch De Algemene bleef een overwicht behouden, waaruit J. van Iterson en B. Lambooij de voorsprong tot 41 konden opvoeren. G. Hart scoorde vervolgens voor de Enschedese club (42), maar De Algemene hield het heft in handen en kwam door A. van Duyl en P. Kruits zelfs op 62. Mej. Rendink bracht de ruststand op 63. Een fel offensief van de Twentenaren leverde opnieuw een doelpunt van mej. Rendink op (64) en nadat J. v. d. Water het zevende punt van de thuisclub had gescoord (74) volgde er nog een spannend slot, daar de gasten zich nog niet gewonnen gaven. Toen G. Hart en mej. Bloemsma de ach terstand van de Enschedse roodwitten tot 76 terugbrachten, zat de spanning er weer volop in. P. Kruit, gisteren uit stekend op dreef, stelde de overwinning van onze stadgenoten, die volkomen ver diend was, veilig (86). Slecht resultaat Een slecht resultaat boekte Vicus Oriëntis in de Residentie tegen Die Haghe. Niet zozeer vanwege de vry ste vige nederlaag (72), doch vooral om dat er mentaal iets mis was in de wit- zwarte gelederen en waaraan dan ook dit resultaat voornamelijk te wyten was. Voor de rust ging alles vrü normaal. Meüer zorgde al spoedig voor een 01- stand en na een gelükopgaande strijd kwam de rust door doelpunten van Vis ser en Korporaal met 21 van Die Haghe. In de tweede helft ging het echter gaandeweg slechter bij onze stadgenoten. Korporaal, De Vos en Van Herk brach ten de voorsprong van de thuisclub op 51. Kees Sommeling probeerde nog de kansen te doen keren (52), doch de homogeniteit was zoek in de Leidse ge lederen en door doelpunten van Berens en Korporaal werd het tenslotte 72. Een wedstrijd om gauw te vergeten, want de witzwarten kunnen veel beter! Zuiderkwartier won ook de return- match van 't Zuiden 3, hoewel op het laatste nippertje. Aanvankelijk paste de thuisclub zich veel beter aan de terrein- omstandigheden aan dan onze geelblau- we stadgenoten. Na 10 minuten leidden de Rotterdammers reeds met 2—0 en het moest eerst 30 worden, voordat onze stadgenoten eraan te pas kwamen. Zirkzee scoorde tegen (31) en na het vierde doelpunt van de thuisclub bracht Gressie de ruststand op 42. Direct na de hervatting werd het door van der Kaaü reeds 43. 't Zuiden kwam nog eenmaal aan bod (53), doch daarna waren onze stadgenoten sterk in het of fensief. Schipper zorgde voor 5-4. Broers miste eerst een strafworp doch schoot even later toch raak (55) en Gressie bezorgde de geelblauwen kort voor het Competitie CKB Het viel zaterdag wel mee. Vrijwel alle terreinen waren juist goed genoeg om te korfballen en alleen daar waar meer dere wedstrijden waren vastgesteld, moest wel eens tot afkeuring worden overgegaan. In de Hoofdklasse west moest echter het Vr'schaar-terrein worden afgekeurd en zo kon leider VES thuis blijven. De Hagenaars kwamen echter nog vaster op kop. want Excelsior—Pernix werd in Delft evenals in Leiden een gelijk spel. Een aardige strijd waarin Excelsior met 3—1 leidde, maar een ruststand t.g.v. Pernix liet zien (3—4). In de slotfase moest Pernix echter een 54 achter stand wegwerken en dat lukte meer dan verdiend (55). Toch verspeelde Pernix zijn tweede plaats aan Kinderdijk, dat een matige 4—6 zege op DES boekte. PKCVEO leverde min of meer verras- rend een 56 zege voor VEO op en op papier is VEO nog de enige concurrent van VES. R'dam-Zuid won wel van Merwede, maar dat ging met pijn, ge zien de 76 uitslag. VES 7—14 R'dam-Zuid 6—6 Excelsior 7—9 Vr'schaar 44 Kinderdijk 6—8 PKC 4—2 Pernix 7—8 DES 8—1 VEO 46 Merwede 50 Een teleurstellend Pernix 2 ging in IA kansloos ten onder tegen het eerste team van Ons Eiland. De verwachte roodwitte zege kwam dan ook met on verwacht grote cijfers (4—13). Ons Eiland 1 boekte echter dubbele winst en dat was te danken aan Ons Eiland 2. Op eigen veld zorgden de reserves voor een grote verrassing met een 31 zege op leider Ijsvogels. Door deze beide resultaten heeft Ons Eiland 1 thans betere kansen op promotie dan Ijsvo gels. Door een tegenvallende 5—3 winst op Tonego bleef VES 2 de grootste ge gadigde voor de titel. Een verrassing van minder formaat was de nederlaag, die Fiks in Scheveningen tegen KVS leed. Het werd 4—1. Fluks—Excelsior 2 werd uitgesteld. Ijsvogels 8—12 KVS 8—7 VES 2 6—11 Fiks 8—6 Ons Eiland 7—11 Pernix 2 64 Excelsior 2 7—9 Fluks 7—2 Ons Eiland 2 7—7 Tonego 6—1 Een wedstrijd in 2A was voor VEO 2 een goede gelegenheid om de leiding te heroveren. Dat gebeurde met een grote 91 zege op DSVP. In 2B verviel ODOExcelsior 3 door terreinafkeuring. ASSO kon de winst op VES 3 niet verwezenlijken. Het werd na veel spanning 66 en dat was net niet genoeg om Warmond te onttronen. Met een 86 zege van Fiks 2 op DES 3 werd het aantal kanshebbers op de titel en promotie maar liefst 6. Warmond 6—9 VES 3 5—5 ASSO 69 Excelsior 3 34 TOP 6—7 ODO 4—0 Fiks 2 5—6 DES 3 5—0 einde nog de zege (56). Een der Rot terdammers werd in de tweede helft we gens ruw spel uit het veld gezonden. KNS heeft bij Velox, dat puntloos on deraan staat, meer moeite gehad dan verondersteld mocht worden. Voor de rust liep het althans niet vlot, hetgeen ook te wijten was aan de ruwe spelwijze van de thuisclub. De ruststand kwam met 11, waarbij Kooien voor de oranje- witten had gescoord. In de tweede helft ging het aanmerkelijk vlotter. Riezen- kamp bezorgde KNS met een doorloop bal een 12-voorsprong. Wel werd het eerst nog 2—2, doch de oranje-witten waren nu beduidend sterker. P. Azier maakte er 2—3 van. W. Oudshoorn be nutte vervolgens een strafworp (24) en Westbroek had spoedig hierna met een doorloopbal succes (25). Velox scoorde nog eenmaal tegen (3—5) en P. v. d. Linden maakte 5 minuten de Leidse zege tot een voldongen feit (3—6). TrekvogelsCrescendo was van Leidse zijde dikwijls een slappe, futloze wed strijd. Met wat meer enthousiasme had den de groenwitten deze ontmoeting ze ker kunnen winnen. Thans werd het door gebrek aan geestdrift een 43- nederlaag. Voor de rust was het een ge- lijkopgaande strijd, waarbij Schouten voor een 01-voorsprong zorgde. On danks goed verdedigen werd het toch ge lijk (11). C. Cornelisse had zowel voor als na de rust eenmaal succes (13), doch daarna ging het mis bij Crescendo. Grove verdedigingsfouten brachten Trekvogels naast onze stadgenoten (3-3) en ook het doelpunt, waarmede de Leid se nederlaag een feit werd, had met wat meer oplettendheid voorkomen kunnen worden (43». Reserve 3A: HSV 2—Fluks 3 4- Quick 3—Ons Eibernest 5 54; KNS 2 Regenboog 3 2—5. Reserve 3B: ODO 2—'t Zuiden 5 3—1; Trekvogels 2Spangen 3 45; Achilles 3—Deetos 4 3—1. Leidse Korfbalbond lste klasse: Danaïden 3Danaïden 2 1—6; KNS 3—Crescendo 2 4—2. 2de klasse; Vitesse 2—Zijlkwartier 2-1 Vic. Oriëntis 5Vic. Oriëntis 6 251. ADSPIRANTEN lste klasse: Vic. Oriëntis aKNS a 51; Fluks aDe Algemene a 20. 2de klasse: Vic. Oriëntis bDe Alge mene b 40: Morskwartier aFluks b 4—9. 3de klasse: Crescendo a-Vitesse a 1-0; De Danaiden cZuiderkwartier a 18; KNS c—Fluks d 0—6. 4de klasse; Vic. Oriëntis cZuider kwartier b 3—1; Zijlkwartier b—Fluks f 1—1. Korfbaluitslagen Hoofdklasse B; De Algemene-Rigters- bleek 8—6; Spangen—ZKC 7—7; Die Haghe—Vic. Oriëntis 7—2; HKV—'t Zui den 85; SportlustOns Eibernest 56. Z.-H. lste klasse: QuickZwervers 10—2; Regenboog—HKV 2 3—8; Ons Eibernest 2Rozenburg 44. Z.-H. 2A: Vic. Oriëntis 2Gymnasias ten 44; ODO—'t Zuiden 2 4—6; OSCR Swift 64. Z.-H. 2B: Olympiaan—Sperwers 5—6 (o.p.v. Olympiaan); Eureka—HSV 53; Deetos 2Actief 51't Zuiden 3Zui derkwartier 56. Z.-H. 3AVelox—KNS 3—6; Blauw Wit '51Schiedam 47; PhoenixRa ven 36; Ons HuisSpartaan 94. Z.-H. 3B; TrekvogelsCrescendo 43; UnicumCharlois 45. Reserve lste klasse: Ready 2Zwer vers 2 38; Rozenburg 2De Algemene 2 1—2; Sperwers 2—Fluks 2 3—3. Gelukkige club (Speciale berichtgeving) Wie een goede kans wil maken op een prijs in de voetbaltoto, doet er verstan dig aan zün formulier in te leveren via de Almelose voetbalvereniging La Pre mière. Op 23 oktober jl. won een lid van deze vereniging de eerste prys, op 30 ok tober een ander de tweede, op 6 novem ber was er vreugde om een tweede en derde prijs, en deze zondag was er een lid dat 15 punten meldde, een ander met 14 punten en een derde met dertien punten. BASKETBALL Ruime overwinning van Bona Stars De cijfers, waarmee de Leidse Bona Stars van het Delftse Alexo wonnen (8964) laten aan duidelijkheid niets te wensen over. Alexo moest het van enthousiast spel hebben en in de begin fasen van iedere helft kwam dat de Stars op tegenpunten te staan.. De Leid se aanval was echter ruim voldoende om de eenmaal verkregen voorsprong vast te houden en te vergroten. De eer ste helft werd afgesloten met een 4020 stand voor de gastheren. De felle Delftse aanvallen, die de tweede fase inluidden, werden vakkundig door de verdediging van de gastheren opgevangen, hoewel de steun van Baily wel gemist werd. Haven en Dennis Hollander stuwden hun aan val echter voldoende om de ruststand met nog meer dan het dubbele te ver groten. Scores: Pley: 27, Ashley Hollan der 21, Meel 24, Dennis Hollander 17. Bona Stars en Argus 2 staan nu samen aan de kop in de eersteklasse. Zaterdag a.s. speelt het eerste team thuis tegen DSBC 1. Lisse won streekduel met 2-0 Fel, maar sportief (Van een onzer verslaggevers) De 20 zege, waarmee Lisse als overwinnaar uit Het streekduel tegen Foreholte in Voorhout te voorschijn trad, hebben de oranje hemden in de eerste plaats te dan ken aan twee spelers: stopperspil Van der Poel en doelman Hoogen- doorn, die door hun uitstekende vorm v. d. Lans c.s. volkomen in bedwang hielden. Vooral na de rust, toen de Voor- houters veel beter speelden in het begin, stak Van der Poel letterlijk en figuurlijk met hoofd en schou ders boven de anderen uit. Vooral het kopwerk van de lange stopper werd een wanhoop voor de rood witte voorwaartsen. Fel en sportief werd er om de pun ten gestreden. Daarbij smaakte Lisse het genoegen om reeds vijftien minu ten na het begin het eerste doelpunt te mogen begroeten. Een goede voorzet van rechtsbinnen A. Bon werd door de naar binnengezwenkte linksbuiten Vink in eens op de schoen genomen (10). Voor rust speelde Lisse rustiger en ook Gewijzigd Wassenaar verloor bij Archipel Een enigszins gewijzigd Wassenaar met vervangers voor rechtshalf Ver boon en midvoor Buitelaar heeft de winst aan Archipel moeten laten. Met 32 trokken de Hagenaars aan het langste eind. Een uitslag, die de ver houding uitstekend weer geeft. Het begin was voor de Kerkehouters ongetwijfeld hoopvol, want al na vijf minuten deponeerde Veninga met een listig hakje de bal onverwachts langs enkele Hagenaars in het net (01). Archipel sloeg echter terug. Aanval op aanval rolde op de Wassenaarveste, waar doelman Pesch weinig of geen tijd kreeg wat dieper adem te halen. Het verwon derde dan ook niemand, dat nog voor men aan de thee toe was het scorebord al een gelijke stand aangaf, zulks dank zij een juiste prik voor de Haagse midvoor. Na de rust had de thuisclub het snel bekeken. Eerst suisde uit een vrije schop het leer steenhard langs Pesch in het net en kort daarop werd het 3—1, toen de Wassenaar-defensie uit verband werd gespeeld en de Haagse linksbinnen oog in oog met Pesch kwam. Wassenaar probeerde daarna nog wel een betere uitslag te verkrijgen, maar er moest toch een strafschop aan te pas komen om de man aan het scorebord aan het werk te zetten. Van Eijk mocht het vonnis vellen voor een overtreding van een der Haagse verdedigers tegen Ele- gens, die bij een vrije schietkans onder uit werd gehaald. 32. Tot de overigens niet verdiende ge lijkmaker liet de thuisclub het daarna niet meer komen. beter dan de thuisclub, waarvan het linker verdedigingsblok een niet al te betrouwbare indruk maakte. Na rust ging het een styk beter met de Voor- houters, die ook meerdere kansen kre gen. Doch in de tweede helft groeide de vorm van doelman Hoogendoorn naar een ongekende hoogte. De tweede helft was beslist voor Foreholte, maar de be woners van de Leidse Vaart konden het goede werk niet in doelpunten omzetten, daar de weg naar het doel steeds door dezelfde twee spelers van Lisse werd afgesloten. Na een ongelukkige botsing moest spil Van Dijk na twintig minuten het veld ruimen met een dijbeenblessure. Dit betekende een geduchte verzwakking in de achterhoede. De verzwakking bleek, toen rechtsbuiten C. v. d. Zwet alleen door de Foreholte defensie heenliep en Lekkerkerk verloor op eigen terrein met L—2 van beter Alphen Weinigen zullen verwacht hebben, dat Alphen by Lekkerkerk kans zou zien de volle winst te behalen. Immers van de thuisclub Is bekend, dat het op eigen terrein maar heel moeilyk is te verslaan. Op dit buitengewoon zware veld, waarop scheidsrechter PUper eerst nog de krütlünen moest laten trekken, trok Alphen meteen na de aftrap ten aanval. Reeds in de derde minuut beukte een hard schot van midvoor Henk Hagen de deklat. Alphen bleef ook hierna de betere ploeg en met goed sluitend samenspel hield het de thuisclub op eigen speel- helft. Toch namen de zwartwitten in de 22ste minuut de leiding, toen doelman Proost bij een hard schot het leer nog slechts kon wegstompen en de inlopende midvoor de bal keihard inkopte: 10. Dit werd ondanks krachtige pogingen van Alphen ook de ruststand. Direct in de tweede helft was Alphen weer in het offensief en sneden de goed opgezette aanvallen door de Lekker- kerkse defensie. Doelpunten konden on der deze omstandigheden niet uit blij ven. Toen Henk Hagen dan ook na twintig minuten spelen snel op een diep tepas doorliep, was hij de spil juist iets te vlug af en kwam het volgend ogen blik de bal in het net tot stilstand: 11. Alphen bleef hierna succesvol doordruk ken, want toen rechtsbuiten Bon Zaal een kans kreeg was het snel bekeken en lag de bal voor de tweede maal in het net: 12. Alphen speelde hierna een gewonnen wedstrijd. Diverse kansen wist het zich te scheppen, maar het schieten was te nonchalant, zodat de Lekkerkerkse doelman er niet eens zo vaak aan te pas behoefde te komen. Het einde van deze stevige, maar spor tieve en goed geleide wedstrijd, kwam met een alleszins verdiende 12 over winning voor Alphen. Lezing van Aussem Hedenavond om 8 uur houdt de be kende scheidsrechter Aussem in de Klei ne Burcht een causerie over „Het ont staan en voorkomen van „rommelige" wedstryden". Iedereen is welkom. Hockey-uitslagen Heren, le-klasse: TOGOBMHC 02, DSCHHDM 01, AmsterdamBe Fair 2—0, Laren—SCHC 3—0. Overgangsklasse AAllianceHHYC 21, Groen GeelHGC 01, Hilversum 2Amsterdam 2 01, KievitenLeiden 1—2. 2e-klasse D: HHYC 4—Wilhelmus 2—3, HDM 4VCL 3—2, Leiden 3—HDS 2 10. 2e-klasse E: ZandvoortAlliance 2 21, BMHC 5Zuidwijck 10, Leiden 2 —Kieviten 3 2—0. Dames, le-klasse: AllianceBe Fair 0—1, Groen Geel—BDHC 0—0, RBC Gooi 4—1, Kieviten—Laren 01. 2e-klasse B: Alliance 2Strawberries 0—4, TOGO 2—BDHC 3 0—2, Ever Swift Rood Wit 24, Kieviten 2Leiden 32. ATLETIEK Callioun amateur af De hordenloper Lee Calhoun, die zowel te Melbourne als te Rome Olym pisch goud won op de 110 meter, heeft afstand gedaan van zyn amateurstatus. Aan 'n banket, dat aangericht was ter viering van zün overwinning in de Italiaanse hoofdstad is aan Calhoun een som van 3000 dollar overhandigd, bijeen gebracht door de inwoners van de industriestad Gary, waar Calhoun ge studeerd heeft. Calhoun heeft voorts een baan ge kregen als directeur van de parken en de stadions van Gary. plotseling een dermate hard schot af gaf, dat de Voorhouter doelman kans loos was (02). Foreholte zette alles op alles om een tegenpunt te forceren, maar ondanks het feit dat een gelijk spel de verhouding beter zou uitdrukken bleef de 20 stand tot het einde on gewijzigd. Even dreigde de wedstrijd nog door enig rumoer verstoord te worden, maar zowel de goedleidende scheids rechter als de spelers van beide ploegen gebruikten het hoofd goed en bepaalden zich tot voetbal. Nationale tnrnkampioenschappen Te Leeuwarden zijn gisteren de halve finales verwerkt van dè kampioenswed strijden heren en dames van het KNGV. Bij de heren was de uitslag als volgt: 1. Willy Jaegers, Wilhelmina Bocholtz 57.20 pnt; 2. J. van der Sande, Astrow Sonburg, 54.25: 3. J. Blits, Olympia Am sterdam, 53.35; 4 G. Salle, DOS Am sterdam, 51.55; 5, H. Kaaks, Hercules Hengelo, 50.95; 6. G. ten Bos, Hercules Hebe Enschede. 50.90; 7. N. Valkenburg, Sparta Driebergen, 50.80; 8. R den Broeder, De Halter Alkmaar, 5045. Deze 8 turners plaatsten zich in de finale. Samen met 12 jeugdturners en met L. Franken van Wilhelmina Bocholtz zullen zij een keurkorps vor men dat oefenen zal onder leiding van de Duitse trainer Harry Vrenger en van de Nederlandse oud-keurturner G. van Galen. De eerste vijf van de halve finale, dus Jaegers, Van der Sande, Blits, Salie en Kaaks zullen met Klaas Boot van De Halter Alkmaar de ploeg vormen voor de landenwedstrijd tegen Rijnland te Coevorden op zaterdag a.s. Dames By de dames heeft Ria van Velsen van Hercules (Bodegraven) de leiding genomen, vóór de kampioene Bep Ipen- burg-Drommel. De voorsprong die de turnster uit Bodegraven al by haar eerste oefening (ringen) nam, heeft zy uitstekend verdedigd en zelfs nog iets vergroot. Rini de Wolf thans vierde maakte aan het slot van haar laatste nummer (vrye oefeningen) bij een sal to een lelijke val. ZR moest de zaal wor den uitgedragen. Na de halve finale is de stand: 1. Ria van Velsen (Hercules, Bodegra ven) 47,25 pnt; 2. Bep Ipenburg-Drom- mel (DOS, Amsterdam) 46,75 pnt, 3. Grietje van Essen (Quick, Huizen) 46.20 pnt; 4. Ria de Wolf („Heemstede") 46,05 pnt; 5. Nel Reinecke (Kralingen, Rotterdam) 45,95 pnt; 6. Nel Fritz (VTT, Vlissingen) 45,90 pnt. Voor de finale van de dames, die 4 december in Zwolle wordt verwerkt, RIA VAN VELSEN hebben zich de vijftien hoogst-geklas- seerde turnsters van de halve finales geplaatst. Behalve de reeds genoemde dames zullen ook nog de volgende negen turnsters in Zwolle uitkomen: Alie van Essen-Zondervan (Quick, Huizen); Ria Meyburg (Kralingen. Rotterdam); Nel Salle (DOS, Amsterdam); Lieneke Mul ler Majole (Doves, Heilo); Corrie Val ken (Kralingen, Rotterdam); Elly Wie- schen (Sparta, Dordrecht); Dini Val kenburg (Sparta, Driebergen); Ineke van Amersfoort (Pro Patria, Den Hel der) en Femmy van der Pal (Quick, Huizen). De finale van de heren wordt 11 de cember in Den Haag gehouden. Getvest Zuid'Hollaiid KNSB De zaterdag in „Avifauna" te Alphen aan den Rijn gehouden jaarvergadering van het Gewest Zuid-Holland van de Kon. Schaet- senrijdersbond kenmerkte zich weer door die sfeer van gemoedelijkheid, welke deze bond de laatste jaren steeds heeft gesierd. De wnd. voorzitter, de heer J. C. F. Coers, verklaarde in zijn openingswoord evenwel voor 'n moeilijke situatie te staan, omdat hij de taak moest overnemen van mr. J. Heusdens, burgemeester van Vlaardingen, die enkele maanden geleden door ziekte gedwongen was voor het presidium te moeten bedanken. Hij herinnerde voorts aan het over lijden van de bondspenningmeester, de heer J. P. Stroombeek. die de ziel was van het gewest en om wie het gehele gewest draaide. Met enige ogenblikken van stilte werd het heengaan van de heer Stroombeek herdacht. Ondanks deze verliezen en ondanks het feit dat ook de afgelopen winter geen ijs bracht, was de schaatssport toch in het middelpunt der belangstel ling, vooral door de prestaties der beide Nederlandse kunstrijdsters Sjoukje Dijk stra en Joan Haanappel en het. optre den der hererminegen bij diverse kampioenschappen en Olympische Spelen. De afwerking der agenda nam on gemerkt nog heel veel tijd in beslag doordat op verschillende punten door tal van afgevaardigden inlichtingen werden gevraagd. De verzekering der rijders vormde daarbU een voornaam punt van bespreking, maar de verga dering besloot de algehele verzekering te handhaven. Ook de W.A.-verzeke- ring voor de deelnemers aan de trai ningscursussen kwam daarby in het geding, waarbR op voorstel van de heer Th. Hijdra (Langeraar) werd besloten een commissie te benoemen, die e.v. voorstellen voor de vorming van trai ningcentra onder ogen zal zien. Het financieel beheer van de wnd. penningmeester, de heer C. J. Halver hout te Wateringen, werd tenslotte on veranderd goedgekeurd. Vanzelfsprekend vormde de bestuurs verkiezing het voornaamste punt op deze jaarvergadering. Op voorstel van het bestuur werd de heer K. van Die- peningen, burgemeester van Leiderdorp, tot voorzitter benoemd in de plaats van de afgetreden mr. J. Heusdens. De nieuwgekozene, door de heer Coers hartelijk welkom geheten, dankte voor het vertrouwen, dat de vergadering in hem stelde en deelde mede aan sluitend op enkele reeds tijdens de lunch gehouden redevoeringen, da* h?°- niet de burgemeester, doch de mens Van Diepeningen de hem ver leende opdracht aanvaardde. In har- telyk en geestige woorden betoogde spr., dat hR in vriendschap en saamhorig heid met allen en tezamen als gewone mensen aan de verdere opbouw en bloei van het gewest zou willen mede werken. De heer J. de Ren, secretaris van het Merendistrict, en de heer H. Wes- selo, als afgevaardigde van de KNSB, richtten hierna hartelijke woorden van welkom tot de nieuwe voorzitter. Op voorstel van het bestuur werd vervolgens mr. J. Heusdens benoemd tot erelid van het gewest, van welke be noeming hem met tevens de beste wen sen voor algeheel herstel, telegrafisch mededeling werd gedaan. Tot penningmeester werd vervolgens benoemd de heer A. Maat, secretaris Alphia deed laatste plaats over aan VVP Door met 31 van VVP te winnen heeft Alphia niet alleen twee kostbare punten aan het totaal toegevoegd, maar dit aantal was ook voldoende om de laatste plaats te verlaten en de rode lantaarn aan de tegenstanders van de deze middag over te dragen. De Heulbewoners danken deze ver diende overwinning voor een groot ge deelte aan het prima spel van links achter Wim de Jong, die met hoofd en schouders boven de rest uitstak. Spoedig na de aftrap moest de Haagse doelman in actie komen voor schoten van S. Bouthoorn en C. Blauw. De gas ten brachten daarna enkele bezoeken aan het Alphia-doel, waarby vooral Wim de Jong enkele malen uitstekend ingreep. In de twintigste minuut slaagde de niet al te best op, dreef zijnde Koe nekoop er in, een pass van Keizer te benutten: 10. Alphia bleef ook hierna sterker, maar de uitvallen van de gasten bleven toch de aandacht van de ach terhoede vragen. Er kwam wat meer lucht voor de oranjehemden toen C. Blauw in de 35ste minuut uit een pass van G. van Laar via het been van een tegenstander hard inschoot: 2—0. De wat overmoedig spelende Alphia defen sie, drong daarna te ver op. Toen spil Thomasse ergens in de voorhoede rond zwierf bereikte een verre pass de vrij staande midvoor, die dankzij de mede werking van doelman Rietveld, de ach terstand kon verkleinen tot 21. De tweede helft gaf aanvankelijk een Haagse overwicht te zien. Gelukkig hield de Alphia-verdediging onder aanvoering van De Jong het hoofd koel. In de voorhoede van de Alphianen lieten voor al Koenekoop en Van Wieringen enkele doelpuntrijpe kansen onbenut. De tijd, verstreek en velen hadden reeds het veld verlaten, toen S. Bouthoorn met nog enkele minuten te spelen de eindstand op 31 bracht. Tafelrennis-uitslagen Ereklasse: PSVWibo 45 (voorl.); Batswingers—Treffers 8—2; Maasstad— AMVJ 4—6; AMVJ 2—NedUoyd 5—5; SmashElan 91. Stand: Smash 7—10; AMVJ 1 5—9; AMVJ 2 77; Wibo 5—6; Batswingers 66; Scylla 55; Maasstad 54; PSV 6—3; Treffers 4—1; Elan 5—0. HENGELSPORT Visclub KNG hield een wedstrijd in de Ringvaart te Sassenheim. Er werden in totaal 33 visjes aan de schaal ge bracht (totaal 2232 gram). Uitslag: 1. J. Roman 13 st. 972 gr., winnaar van de wisselprijzen; 2. D. Hoogstraten 412 gr.; 3. W. Hamerling 227 gr.; 4. I. v. d. Rey- den 173 gr.; 5 J. v. d. Leek 142 gr.; 6. P. Kooien; 7. P. v. Egmond; 8. E. Vo gelenzang; 9. P. Neuteboom; 10. P. Ben- ning. van de afdeling Vlaardingen, terwijl het bestuur werd aangevuld door de be noeming van de heer L. A. L. Maison- Van den Berg. secretaris van de af deling Rotterdam. Ter voorziening van een vacature van een vertegenwoordi ger uit de Krimpenerwaard zal nader overleg worden gepleegd. De gewestelijke kampioenschappen werden voor het komend seizoen als volgt verdeeld: a. lange afstand (100 km) Oud Alblas te Alblasserdam; b. lange baan heren :Zoeterwoude-ijeider- dorp; idem dames Kralingen, idem ju nioren Reeuwijk met Zoeterwoude-Lei- derdorp als reserve; c. korte baan heren Zuid Beijerland; idem dames Oud Ade; idem junioren Bodegraven; d. schoonryden Giessenburg met Bode graven als reserve. Besloten werd tenslotte de volgende jaarvergadering in Gorinchem te hou den. Jubileum-uitvoering 15-jarig „Victorie" „G is de letter van de gymnastiek, daarom zijn wy nu zo lenig en kwiek", zo zongen zaterdagavond in de Stadsge hoorzaal enkele meiskes, terwijl een groep van 24 anderen de letter „G" uit beeldden. Er was hiermee geen woord teveel gezongen, want wat de leden van de 15-jarige jubilerende r.-k. damesgym nastiekvereniging „Victorie* Van acht uur tot kwart over elf hun ouders en andere belangstellenden hebben voorgeschoteld was èf. Dankzij een perfecte organisatie werd een zwaar beladen programma in een snel tempo afgedraaid en wat veel wil zeggen: het publiek heeft zich geen ogenblik verveeld. De demonstrerende „Victorientjes", onder leiding van de dames T. van Dyk, M. Laken en J. de Vos en de heer J. Delfos, hebben met hun prestaties iets byzonders geleverd en laten zien wat uithoudingsvermogen en doorzetten betekent. „Victorie" maakte vanuit de. verschil lende hoeken van de zaal een aardig entree onder de pittige klanken, aan de vleugel ontlokt door de heer A. A. M. Walter. De voorzitter, de heer W. A. Bergers, sprak een begroetingswoord, waarin hy zyn spRt tot uitdrukking bracht over de geringe belangstelling der ouders. HR kon niet begrijpen, dat zo veel ouders een dergelijke avond lieten lopen voor een „aardige televisie". Het was de voorzitter een genoegen, te kunnen meedelen, dat „Victorie" haar 500ste lid had ingeschreven. Het was de 11-jarige Mary Jansen, die op het podium werd geroepen en een compleet club uniform kreeg aangeboden. Er werd nog door een der leden een gedichtje op het jubilerende „Victorie" gezegd en toen kon het programma beginnen. In het lichtblauw geklede meisjes van 13 tot en met 16 jaar openden met een ritmische oefening, een reeks bewegingen vol gratie en souplesse met opvallende variaties. De kleuters leefden zich uit in een vrije les. Tweeëntwintig oefeningen werden door de dames en meisjes op de houten vloer van de zaal uitgevoerd. En alles op blote voeten. By de genereale repetitie de dag tevoren waren er meer dan 60 maal splinters verwRderd moeten worden. „Een uitgesproken slechte vloer", vonden de bestuursleden, maar waar vind je een grotere zaal voor een grootse jubileum uitvoering? Een half jaar geleden waren de oefe ningen voor deze uitvoering reeds begon nen, Er is door de leden hard aan gewerkt en voor een trotse ouderschaar werden thans de vruchten geplukt. SPORTSPLINTERS Op het fraai gelegen familieland goed van de Van Kambeeks „De Eese" by Steenwijk is de heer G. J. Wagelaar uit Enschede zaterdag met het paard „Eddy" kampioen van Nederland ter reinrijden geworden. Ruiter Wagelaar won de cross in ver reweg de snelste tyd en reed in het springconcours foutloos, waardoor hij zijn achterstand in de dressuur op L. B. H. van der Slikke, H. J. van der Wal en J. van Zomeren ruimschoots goed kon maken. Het geroutineerde team van de Vrije Wapen Broeders uit Den Haag heeft gistermiddag in de zaal van de Haagse Dierentuin met 14 matchp. en 53 gewonnen wedstrijden beslag gelegd op de Challenge Van Leeuwen, een schermtoernooi. waarin elke ploeg op elk der drie wapens drie partyen trok. De uitslag was: Tweede werd Zaal Abrahams (Den Haag) 14 matohD. 51 gewonnen partijen 3 Prade et Riposte (Den Haag) 6 matchp. en 4 K.O.S. (Den Haag) 2 matchp. De voetbalinterland tussen Honga rije en Polen, die gisteren in Boeda pest werd gespeeld is geëindigd in een 41 zege voor de Hongaren. By de rust was de stand 20 voor Hongarye. Dalnamein heeft zaterdag te Man chester de november handicap, een ren over anderhalve myi (2414 m) gewon nen. De tweede plaats was voor Windyedge en de derde voor favoriet Pandofell. Wout Wagtmans heeft zaterdag in de „Deutschland-Halle" in Beriyn een wedstrijd achter motoren over 20 km gewonnen in 18 min. 15.9 sec. Wereld kampioen Timoner legde beslag op de tweede plaats. I. F. K. Malmoe, de kampioen van Zweden, heeft zich geplaatst in de kwart finales van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor clubs. Gisteren speelde I. F. K. te Sofia, in de tweede wedstrijd tegen C. D. N. A. voor de achtste fina les. met 1—1 geiyk. By de rust leidde het Bulgaarse team. Aangezien I. F. K. de eerste wedstrijd, te Malmoe gespeeld, met 1—0 heeft ge wonnen gaat de Zweedse kampioen over naar de kwart finales, waarin zich ook al Aarhus. dat Frederikstadt uitscha kelde, heeft geplaatst. Er zyn dit weekeinde enkele wed strijden om het wereldkampioenschap 1962 gespeeld. Tunesië won in Tunis met 21 van Marokko. Alle doelpunten wer den na rust gescoord. De eerste ontmoe ting een week geleden te Casablanca gespeeld eindigde in een 21 zege voor Marokko, zodat een derde ontmoeting noodzakehjk is. Cyprus en Israël speelden gisteren in Nicosia met 1—1 geiyk. Beide doelpun ten werden voor de rust gescoord. Na in de eerste wedstryd een 3—3 ge- lük spel te hebben bereikt, behaalde Mexico gisteren te Mexico City een 3—0 zege op Amerika, dat dus uitgeschakeld is voor verdere deelneming aan het wereldkampioenschap.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 17