Russisch Moissejef-Ballet komt eind deze maand naar Nederland 5 Zwarte Kippen bewaren... 2,46 BESPAREN Agenda Met een enkel woord ZATERDAG 12 NOVEMBER 1960 TN Azië blijft de democratie of wat daarvoor doorgaat maar een zwak plantje. Geen wonder, want het is er nog slechts kortgeleden ingevoerd en bovendien is de bodem niet of nauwe lijks geschikt voor dit gewas uit vreem de streken. Trouwens, laten wU Wester lingen eerst eens de hand in eigen boe zem steken! Hoeveel moeite kost het ons de diepe zin te begrijpen van wat de jonggestorven Nederlandse dichter Jacques Perk zo kernachtig formuleer de in die ene regel: „De ware vrijheid luistert naar de wetten". Daarmee be doelde hü niet alleen de uiterlijke voor schriften, hoe belangrijk ook, maar veel meer nog de innerlijke discipline, die men alleen bij volwassenen (van onver schillig welke leeftijd) pleegt te vinden. Zolang het derhalve in (Zuid-) Europese landen een hooggewaardeerde sport is op alle denkbare manieren de belasting te ontduiken op een schaal waarvan men zich hier te lande niet de flauwste voorstelling kan maken! en zolang er oude cultuurlanden zijn, die. naast ge bieden met een zeer moderne industrië le apparatuur, grote landstreken kennen, waar het ergste pauperisme schering en inslag is och, zolang is het maar beter, dat sommige „democratische" sta ten in het vrije Westen geen al te hoge toon aanslaan. Er mocht eens een ont wikkelde Aziaat zijn, die de vinger bij de wonde legt MISSCHIEN is het een gunstig te ken, dat er thans in Zuid-Viet- nam verzet gerezen is tegen het regime van premier Ngo Dinh-djem, bij afkorting bekend als Djem. Misschien... want het is nog niet helemaal duidelijk wat de rebellen, die op het ogenblik, dat wij dit schrijven, de hoofdstad Saigon goeddeels in handen hebben, nu eigen lijk voor ogen staat. Het kan zijn, dat zij naar het voorbeeld van Zuid-Korea, waar de overigens zeer verdienstelijke Syngman Rhee verzuimd had de macht tijdig over te dragen aan anderen, in opstand zijn gekomen tegen een auto cratisch bewind. Maar anderzijds is het evenzeer denkbaar, dat het er alleen maar om gaat zelf nu eens een plaats je te verwerven aan de staatsruif. Op dit laatste wijst een verklaring van een der opstandige officieren, die tegenover een journalist te kennen gaf, dat Djems politiek teveel het midden des lands be voordeelde, met verwaarlozing van het zuiden, waartegen de militairen uit die omgeving in verzet waren gekomen. Als dit juist is, gaat het dus niet om een principiële verbetering, maar om stui vertjewisselen van de wacht bij de schatkist! VOOR een juiste beoordeling van Djem moge herinnerd worden aan een zestal jaren geleden: aan het wanbeheer van de verwoede gokker keizer Bao Dai, die, toen zijn land een zeer ernstige crisis doormaakte en door de communisten verslonden dreigde te worden, de voorkeur gaf aan de Riviera en de verdediging overliet aan Franse soldaten. Op de internationale confe rentie in Genève van juli 1954 werd Vietnam verdeeld in het communis tische noorden waar Ho Tsji-minh de knoet hanteerde en dat trouwens nog doet en het vrije zuiden. Tengevolge van Bao Dai's snel slinkend aanzien verkeerde dit laatste in een deplorabele toestand. Met behulp van de Ameri kanen slaagde Djem erin de toestand wonder boven wonder in de hand te houden. In januari 1955 werd Bao Dai afgezet, een besluit, dat in oktober bij een volksstemming bekrachtigd werd. Djem stond intussen voor de zeer moei lijke taak nog iets te redden uit het faillissement van het keizerrijk. Hij pak te de zaken krachtig aan, reorganiseerde het leger, versloeg de legertjes van de „secten" en probeerde voedsel te ver schaffen aan de twaalf miljoen Zuid- vietnamezen, wier magere dis bovendien nog gedeeld werd door een klein miljoen hongerlijders uit het rode paradijs in het noorden DJEM heeft de afgelopen jaren met ijzeren hand geregeerd, al drukte die niet zo zwaar op de bevol king als die van Ho Tsji-minh in het noorden. Niettemin was het b.v. met de persvrijheid niet al te best gesteld. Om dat het niet gemakkelijk was betrouw bare medewerkers te vinden, verdeelde de premier-dictator heel wat hoge func ties onder familie en vrienden. Politieke tegenstanders kwamen niet aan bod en de belastingen, waaruit de defensie- kosten betaald moesten worden, drukten zwaar en werden zonder veel omhaal geincasseerd op een wijze, die nogal eens het karakter van terreur placht te dragen. Toch is de premier erin ge slaagd in die enkele jaren heel wat op te knappen in het geteisterde land. Zo als gezegd: hij genoot daarbij de finan ciële steun van Amerika. Toen echter de voorzitter van de Amerikaanse Kamer van Koophandel, Clement Johnston, be gin 1957 een zeer kritisch rapport uit bracht over die dollarhulp en vermin dering van vijftig procent bepleitte, om dat er teveel aan de strijkstok bleef hangen, haastte Djepi zich naar Was hington. Hij werd er door president Eisenhower zeer vriendelijk ontvangen en slaagde erin de critici van zijn bewind duidelijk te maken, dat het niet aanging in zijn land hetzelfde maatlatje te ge bruiken als voor de besteding van over heidsgeld in Amerika zelf. ■pi EN zwak punt in het bewind-Djem J- is overigens, dat hU er niet in ge- 1—J slaagd schijnt te zijn de commu nisten de wind uit de zeilen te nemen. Over de grens in het noorden was Ho Tsji-minh immers blUven loeren op het vrije zuiden, dat hem, nu zes jaar ge leden. toch nog ontgaan was. In de af gelopen twee jaar is herhaaldelijk mel ding gemaakt van schermutselingen met Noordvietnamese indringers en in het begin van deze maand maakte Saigon gewag van hevige strijd in het bergach tig gebied in het centrum des lands tus sen regeringstroepen aan de ene kant en guerilla-strijders van de communisten aan de andere kant. En al werd juist dezer dagen bericht, dat er van die rode opstandelingen tachtig waren gedood, tevens moest worden toegegeven, dat hun sterkte op ongeveer vijf bataljons werd geschat Vooral in legerkrin- gen bleek men zeer ontevreden over deze gang van zaken. De premier is er niet in geslaagd de roden een halt toe te roepen, zo werd geconcludeerd, en uit die ontevredenheid zou de wens zijn voortgekomen eerst Djem terzijde te schuiven en vervolgens zodanige maat regelen te nemen, dat er een einde komt aan het binnensijpelen van communis tische handlangers uit het noorden. HET ware onjuist Djem te verwij ten. dat hU niets heeft gedaan aan dit vraagstuk. Zo heeft hij in de delta van de Mekong (in het zuidwes ten des lands en dichtbij Saigon) een poging ondernomen om er de levens standaard van de boerenbevolking te verbeteren. Daar hadden de communis ten ten tijde van de gevechten omstreeks 1954 sterke steunpunten. Nadien zorgde Djem voor landverdeling en onlangs was hij begonnen met het oprichten van een soort landbouwcoöperaties, die de be doeling hebben het welvaartspeil nog wat te verhogen. Maar geslaagd is dat experiment tot op heden niet. Het be zwaar van de boeren was o.a. dat zij te Volksdansen in spectaculaire vorm Treedt soms op in voetbalstadions (Van onze Amsterdamse correspondent) De spectaculairste dansgroep, waar over de Sovjet-Unie beschikt, het staats- ensemble Moissejef-Ballet zal eind deze maand een aantal voorstellingen geven in Rotterdam en Amsterdam. Het Nederlandse bezoek, dat plaats heeft op initiatief en onder het zakelijk be heer van de Amsterdamse impressarlo Meyer Hamel kan zich slechts tot dese twee steden beperken, omdat elders geen mogelijkheden waren om 4000 plaatsen voor toeschouwers (noodzake lijk voor een lonende exploitatie) te creëren. Het gezelschap komt van 19 t/m 23 november in de Ahoy-Hallen te Rotterdam en van 25 t/m 30 novem ber te Amsterdam. Het Moissejef-Ballet, dat in totaal circa 125 medewerkers omvat waar van een deel een eigen symphonie- orkest ter begeleiding van het dansen vormt heeft een synthese gevonden tussen de folkloristische dans en het klassieke ballet. De nu 54-jarige leider Igor Moissejew streeft nog steeds naar nieuwe uitdrukkingsvormen waarbU hij met zijn combinatie van danstechniek, dramatisering, montering, muziek, kos tuums enz. tot resultaten is gekomen, die zijn werk reeds internationaal tot een begrip maakten nog voor men het in de Verenigde Staten en in West- Europa had leren kennen. Kennismaking In de laatste jaren is die kennis making geschied: het gezelschap heeft triomfen gevierd op tournees door de Verenigde Staten, Engeland. Frank rijk en België. Op het ogenblik is het in de Duitse Bondrepubliek, waar het optreedt tegen het honorarium van 16.000 mark per voorstelling en voor een televisievoorstelling zelfs 60.000 mar ken werden aangeboden. In 1936 is Igor Moissejef, die toen een der eerste dansers van het Bols- joi-theater te Moskou was, begonnen met de vorming van zijn groep, welke zich ging toeleggen op het opbouwen van een repertoire van volksdansen uit de verschillende delen van de Sovjet- Unie. Die dansen werden niet zonder meer gecopieerd maar rijker van vorm gemaakt en ontwikkeld, zodat de be langrijkste karakteristieke elementen beter naar voren kwamen. Eigen school Uit de duizenden volksdansgroepen, die de Sovjet-Unie telt, koos Moissejef enige tientallen van de beste dansers, waarna hy dat gezelschap versterkte met jonge dansers uit balletscholen. Al lengs vond hij zijn eigen vormen, sticht te een dansschool om de toevloed van nieuwe krachten te verzekeren en bouw- Opstand in Nicaragua Naar in Managua, de hoofdstad van Nicaragua, verluidt is gisteravond in Jinotepe, een plaatsje op ca 50 km ten zuiden van de stad. een opstand uitge broken. De nationale garde heeft alle toegangswegen tot Managua afgezet. Ji notepe ligt op de weg naar Costa Rica, waar groepen ballingen en Cubanen zich voorbereiden op een inval in Nicaragua. De regering van Nicaragua heeft de bewaking van de grens met Costa Rica versterkt, maar tot nu toe hebben zich geen incidenten voorgedaan. Een woordvoerder van de regering van president Luis. Somoza heeft meegedeeld dat tegenstanders van het bewind zien gistermiddag hebben meester gemaakt van de barakken van de nationale garde in Jinotepe. De regering heeft troepen versterkingen naar de stad gezonden om de orde te herstellen. de hij een repertoire op, dat nu meer dan 160 balletten omvat. Het Moissejef-Ballet is er aan ge wend om op te treden in ruimten als de Ahoy-hallen en het RAI-gebouw, waar zij dansen op een podium van 16 bij 12 meter. Te Parijs trad het gezelschap op in een circus, te Brussel in het Velodrome en in de Sovjet- Unie bespeelt het omvangrijke ensem- U.A/ial' Voor hel here j^OCySÏ- Baby-huidje ble zelfs voetbalstadions. Dat werd mede aanleiding tot een van zijn balletten „De Voetbal" dat min of meer een pa rodie werd op het optreden van voet ballers, waarbij Moissejef de befaamde ploeg Dynamo voor ogen stond. Dit ballet staat ook in Nederland op het programma. Dat programma omvat voor de pauze een aantal dansen uit het verleden en na de pauze drie bal letten uit het heden, waaronder die pa rodie op een voetbalmatch. Oude en nieuwe bekenden (Van onze t.v.-medewerker) Het was niet alleen een weerzien van oude bekenden, maar het was tevens een vreugdevolle ervaring. Daar was in de eerste plaats de lange Freddy Albeck, die ditmaal beter „gebekte" liedjes zong dan de vorige maal. Zijn stem kwam er te vens meer mee tot recht. Een andere hernieuwde kennismaking betrof het Salzburger Marionetten theater. Die zwevende Cupido hadden we eerder gezien, maar het was bepaald geen bezwaar om die prachtige „Kleine Nachtmusik" nog eens te horen en te zien. De andere stukken pakten ons vi sueel tenminste veel minder, maar een pracht stunt was het biseren van het ballet Blaue Donau, gezien vanachter de schermen, waarbij de poppenstuurders het druk hadden. Zeer boeiend en origi neel gevonden. „Attentie'' gaf sterke kost. Na de fabel van het duo Pola-Doeve wel aardig gevonden, want Je moet er maar op ko men en goed uitgevoerd Nederlandse bedrijvigheid in Afrika met goed film materiaal en modernisering van de vis sersvloot. Een heerlijk menselijk trekje vertoonde een ondervraagde reder, die een stel angsten had. die hij door inge bruikneming van betere uitrusting nu hoopte kwijt te raken. De man was een moment zo gebiologeerd door de camera, dat hij vragen moest: Welke angst had ik verder ook weer? De randstad kwam daarna in het cen trum, vooral haar belager. De burge meester van Rozenburg toonde zich ook hier een goede leider en ir. Schut een heftig bestrijder. De bekende dr. Luning Prak liet het bepaald niet op zich zitten, want die repte van een schertsfiguur als een regenboog (Je ziet hem wel, maar hij is er niet). We hadden er allemaal wel over gelezen, maar dit was toch weer een echte t.v.-benadering. Prima werk. Pro fessor Van der Blij wiskunde, Utrecht vond zijn vak een methode om de na tuur en de samenleving te begrijpen. Een serieus mens, een geboren docent, maar een sprankje humor hadden we wel op prijs gesteld, al ging het om ernstige za ken. Advertentie Beestenmarkt: Openluchtsamenkomst Leger des Heils. 8 uur nam. St.-Antoniusclubhuls: Jaaruitvoering Mondaccordeon-orke6tver. „Crescendo". 8 uur nam. Maranathakerk: Eerste lustrum C. J. C. „Eendracht". 7.30 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. „Lltterls Sa crum" „Daar moet Je een vrouw voor zün". 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Receptie gouden Ju bileum afd. Lelden Kath. Bond van Adm. en Verkopend Personeel. 34.30 uur nam. Luxor-theater: Bijz. kerkewerk Herv. Gemeente. Spr. prof. dr. L. J. van Holk. 10.30 uur voorm. Schouwburg: A'dams Volkstoneel. „Roole Sien". 8 uur nam. StadsgehoorzaalCabaretavond gouden Jubileum afd. Lelden Kath. Bond van Adm. en Verkopend Personeel. 8 uur nam. Zomerzorg: Jaarfeestviering Ned. Kath. Kapperspatroonsbond. 7.15 uur nam. Wassenaar. R.-K. Verenigingsge bouw: Ballet- en fllmmlddag „Snel en Le nig". 2 uur nam. Wassenaar. Verenigingsgebouw: Feest r.-k. bejaarden. 2.30 uur nam. MAANDAG De Doelen: Jaarvergadering Amateur Fotografenver. 8 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstelling Ned. Comedle. „Kasteel in Zweden". 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Wim Noordhoek ver toont kleurdia's van Frankrijk en Spanje. 8 uur nam. Tearoom Van der Heijden: Ledenverg. Chr. Hist. Kiesver. Spr. J. W. van Hulst en D. de Loor. 8 uur nam. DINSDAG ds. Jong. 8 uur nam. Den Burcht: Toneelavond SelskipFrys- lftn. 8 uur nam. Lakenhal: K. en O. Kon. Ned. Toon kunstenaarsver.. Concert van hedendaagse Nederlandse muziek. 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing Cl. Poinssot over de ruïnes van Dougga. 8 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstelling Ned. Comedle. „Kasteel in Zweden". 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Wintersportfilms en -mode. 8 uur nam. H 111 e gom (Treslong): Feesteiyk sa menzijn 50-jarig bestaan Coöp. Ralffeisen- bank Lelden-OegBtgeest. 6.30 uur nam. WOENSDAG St.-AntonlusclubhulsDe Timdelerclub. Opvoering van .Maggy van de ouwe Doe". uur nam. Baptistengemeente (Oude Rijn 3): Spr. ds. M. de Jong. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Ledenvergadering afd. Leiden Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren. 8 uur nam. Rapenburg 61: K. en O. Lezing dr. Jozef Jansen „De waterwolf bedreigt Egyptische tempels". 8 uur nam. Schouwburg: Kon. Ver. Litteris Sacrum. „Daar moet Je een vrouw voor zijn". 8 uur nam. Stadhuis: Behandeling gemeentebegro- ting. 2 en 8 uur nam. Steenschuur 6: Ledenverg. „De Natuur vriend". 8 uur nam. DONDERDAG Baptistengemeente (Oude R(jn 3): Spr. ds. M. de Jong. 8 uur nam. Casino-theater: K. en O.-film „Een ter dood veroordeelde ontsnapt". 7 uur nam. Casino-theater: K. en O.-film voor Jon geren uit de bedrijven. „Een ter dood ver oordeelde ontstapt". 9.30 uur nam. Kerkgebouw Qude Rlln 3: Maranatha- samenkomst. Spr. ds. M. de Jong over: „De leeuw en het lam". 8 uur nam. DONDERDAG Rehoboth, Rapenburg 10: Verkoopdag Handwerkclub Vereniging v. Vrljz. Her- "30 en 79.3f BINNENLAND Een Griek heeft geprobeerd als ver stekeling mee te reizen met de „Kam- perdljk" van de Holland Amerika Lijn. Voor het schip goed en wel buitengaats was. werd de man echter ontdekt. De loodsboot bracht hem aan land, waar hy werd overgenomen door de marechaussee. Gisteren is in Amsterdam het 75- jarig bestaan gevierd van de Nederlandse Vereniging van Marineofficieren. In de Marinekazerne werd een receptie gehou den, die werd bijgewoond door meer dan 500 Marineofficieren en oud-Marineoffi cieren. Ook de staatssecretaris van Ma rine. kapitein ter zee P. J. S. de Jong, was hierbij aanwezig. De voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Marine officieren. kapitein ter zee C. E. baron van Asbeck deelde tijdens deze receptie mee, dat Prins Bernhard, die tot zijn spijt niet aanwezig kon zijn. het be schermheerschap van de vereniging heeft aanvaard. In de avonduren trok een uit meer dan 1000 personen bestaande gezel schap naar de Stadsschouwburg, waar de Nederlandse Opera een opvoering gaf van „Der Bettelstudent" van Carl Mlllöcker. De 47-Jarige landbouwer A. van Asch uit Deil (nabij Geldermalsem) is gister avond door een verkeersongeval om het leven gekomen. De heer Van Asch reed met een paard-en-wagen op de Deilse Dijk, toen hy van achteren werd aangereden door een vrachtauto. Hij viel van de bok en overleed ter plaatse Het paard sloeg op hol en stortte met de resten van de wagen van de dijk. De bestuurder van de vrachtauto heeft aan de politie verklaard, dat de remmen van zijn voertuig niet vol doende werkte, toen hij wilde afremmen ver van hun land kwamen te wonen. Bovendien schijnt het aan de geschikte leiders voor deze centrale landbouwdor- pen ontbroken te hebben, afgezien nog van het enigszins vreemde verschijnsel, dat er niet voldoende geldmiddelen ble ken te zijn om deze zaak royaal aan te Êakken. En dat ondanks de financiële ijstand van Amerika. Het is niet on denkbaar, dat ook deze (halve) misluk king een zekere rol speelt. Het zal wel spoedig duidelijk worden waar het pre cies aan schort Uit een oogpunt van ge zag voor de vrije wereld in Zuidoost- Azië is het overigens gewenst, dat er zo snel mogelijk orde op zaken wordt ge steld. om een tegenligger te laten passeren. De weg ter plaatse is glad ten gevolge van het Intensieve transport van bieten. -De directie van de N.V. Centrale Suiker Maatschappy taxeert de schade, ontstaan door het instorten van de voor gevel van het suikermagazijn op de fa briek in Sas van Gent, op een kwartmil joen gulden of meer. In dit magazijn lag. twaalf meter hoog, 12.000 ton suiker op gestapeld. Hiervan is door de Instorting 400 a 500 ton naar buiten gekomen. De verzekering dekt groot deel van de schade. BUITENLAND In het Polytechnisch Museum in Moskou is een tentoonstelling geopend van medische en wetenschappelijke instrumen ten uit Nederland. Een negental Neder landse bedryven neemt aan deze exposi tie deel Een dochter van generaal Franco, de markiezin van Villaverde, zal in Brussel het huwelijk van Koning Boudewljn en Dona Fabiola bywonen. aldus is in Ma drid vernomen. De Spaanse regering zal waarschyniyk worden vertegenwoordigd door een commissie onder leiding van de minister van Buitenlandse Zaken. Cas- tiella. Eisenhower heeft gisteren een tele gram gestuurd aan de bekende filmac teur Clark Gable, die wegens een hart- aandoening in een ziekenhuis bij Holy- wood is opgenomen. Eisenhower, die zelf enige jaren geleden een hartaanval te boven is gekomen, adviseerde Gable: zich niet opwinden, zich geen zorgen maken en naar de dokter luisteren Op last van de Westduitse Justitie is in Bielefeld de voormalige SS- en Gesto- po-officler Rudolf Batz, gearresteerd, op beschuldiging van het doen executeren van 265 verzetsstrijders en buitenlandse arbeiders in Dortmund tijdens de laatste dagen van de oorlog. Batz was destyds in Bielefeld de voormalige SS- en Gesta- ln het Roergebied en hac deze executies gegeven. Op een veiling in Westduitse deelstaat Hessen, heeft een brief van Maarten Luther uit het Jaar 1529 een prijs van 11.600 mark of ruim 10.000 gulden opgebracht. Tot de andere geveilde documenten behoorden brieven van ojn. Schiller, Goethe, Thomas Mann en Johannes Brahms, die pryzen opbrach ten variërend van 1500 tot 6000 mark. In de Poolse stad Wroclaw, het voor malige Duitse Breslau. zyn 769 overlij densakten gevonden van terdoodveroor- deelden, die tussen 1939 en 1945 in een gevangenis van de Gestapo in Breslau zyn onthoofd. In Breslau werd na 1944 o m. een aantal Franse verzetsstrijders ter dood gebracht. vormden. 2.305.30 en 79.30 uur nam Schouwburg: Kon. Ver. Litteris Sacrum „Daar moet Je een vrouw voor zyn" 8 uur nam. Stadhuis: Behandeling gemeentebegro ting. 2 en 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Residentieorkest o.l.v. Willem van Otterloo. Pianist Eduar- do del Pueyo. 8 uur nam. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Vrou wenbond naar „Hollandla" te Alphen. 9.30 uur voorm. VRIJDAG Breestraat 19: Ned. Chr. Vrouwenbond. Spr. R. Kramer over gezag en vryheld van kinderen. 8 uur nam, Hooigracht 18: Receptie zakenjubileum A. Zwart. 35 uur. Prediker: Chrlstengem. „Ecclesia". 8 u. nam. Rehoboth, Rapenburg 10: Verkoopdag Handwerkclub Vereniging v. Vryz. Her vormden. 2.305.30 en 79.30 uur nam. Stadszaal (grote zaal): My. voor Toon kunst. Concert Maureen Forrester en Felix de Nobel. 8 uur nam. Zomerzorg: Cursus kynologische kennis „Rijnland". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN LakenhalSchllderyenexposltle Wedg- wood-prys 1960 (tot 28 nov.). LakenhalTentoonstelling grafisch werk van Chris en Laurent van der Windt. Werkd. 104 uur. zondags 14 uur (tot 6 december). Rilksmuseum vaD Oudheden Tentoon stelling .Panorama der prehistorie" Werk dagen 10— fi uur: 's zondags 16 uur nam (tot 16 december) Rilksmuseum Geologie en Mlneralog» v d Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen ran 10 -12 en 2—4 Zon en feestdagen 24 uur BIOSCOPEN Trianon ..On the Beach" (14 Jr.). Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Het spookhuis op de heuvel" (18 Jr.). Werkdagen: 2,30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.16 uur. Casino „De havenmeid". (14 Jr.) Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur; donderdagavond: K. en O. Lldo „Terreur" (18 Jr.). Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Freddie und die Melodie der Nacht". (14 Jr.). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 ni. KRO14.00 Fanfarekorps. 14.20 Kunst- kron. 14.50 Kamermuz. 15.10 Franse les. 15.30 V. d. jeugd. 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 Instr. oktet. 16.50 Sportultz. 17.00 V. d. Jeugd. 18.00 Gram. 18.15 Jour nalistiek weekoverz. 18.25 Lichte muz. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Amateursprogr. 19.60 Lichtbaken, lezing. 20.00 Omr.-ork. en solist. 21.00 U bent toch ook van de artij, lezing. 21.10 Gevar. progr. 22.25 oekbespr. 22.30 Nws. 22.40 wy luiden de zondag in. 22.45 Samenspraak der Her ders. lezing. 23.05 Meesterwerken van de religieuze muz., muzikale lezing. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 14.00 V. d. Jeugd. 14.35 Gevar. muz. (Om 15.30-15.50 Boekbespr.). 16.45 Vragenbeantw. 17.00 Jazzmuz. 17.25 Week- Journ. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Jazz muz. 18.35 Zigeunermuz. 19.00 Kunstact. VPRO: 19.30 Passepartout, lezing. 19.40 Christus. Zhn leerlingen en de mensen, lezing. 19.55 Deze week, lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Soc. comm. 21.30 Lichte muz. 22.00 Scaramou- che, hoorsp. (dl. 5). 22.30 Nws. 22.40 Ca- baretprogr. 23.05 Oude gram. 23.25 We reldkamp. dammen. 23.30 Gram. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 17.00 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Act. progr. 20.50 Gevar. progr. VOOR ZONDAG 13 NOVEMBER Hilversum I, -102 m. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.25 Inlei ding Hoogmis. 8.30 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nws. en waterst. 9.45 Gram. IKOR: 10.00 Muziek v .d. zondag. 10.15 Inl. kerd. 10.30 Herv. kerkd. 11.30 Vragenbeantw. 11.45 De kerk i. d. spiegel v. d. pers, lezing. NCRV: 12.00 Gram. KRO: 12.15 Chan sons. 12.30 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.05 De hand aan de ploeg, lezing 13.10 De Wadders, hoorsp. 13.30 Lichte muz. 13.50 Boekbespr. 14.00 V. d. Jeugd. 14.30 Phil- harm. Ork. en sol. (I. d. pauze: De Vlie gende Hollander, lezing). 16.00 Sport. 16.30 Nabye en verre horizonten, gesprek. CONVENT VAN KERKEN: 17.00 Gereform. kerkd. NCRV: 18.30 Gewijde muz. 19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Gewijde liede ren. 19.30 Weg en werk der Kerkehrvor- mers, lezing. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Licht progr. 20.30 Act. 20.35 Omr.ork. en sol. 21.30 Gram. 21.40 Fête accomplie, hoorsp. 22.20 Gram. 22.26 Boekbespr. 22.30 Nws. Hilversum II. 298 m. VARA: 8.00 Nws. 8.18 Voor het platte land, lezing. 8.30 Gevar. progr. 9.45 Gees- teiyk leven, toespr. 10.00 Pianorecital. 10.30 Gevar. progr. AVRO: 12.00 Gram. 12.30 Sportsplegel. 12.35 Orgel en piano. 13.00 Nws. 13.07 De toestand in de wereld lezing. 13.17 Meded. en gram 13.25 Knip perlicht. 14.00 Boekbespr. 14 20 Planoduo. 14.55 Toneelbeschouwing. 15.10 Viool en plano. 15.40 Intern, ontmoeting van stu dentenkoren. 16.00 Lichte muz. VARA: 17.00 Gevar. progr. (verv.). 17.30 V. d. jeugd. 17,50 Nws., sportuitsl. en sport- journ. VPRO: 18 30 Huisgemeentedienst uit Utrecht. IKOR: 19.00 V. d. Jeugd. 19.30 De open deur. lezing. AVRO: 20.00 Nws. 3P-05 Muzikale biografie. 21.00 De prediker en z(jn prooi, hoorsp. (dl. 5). 21.40 Intern, volksliederen. 21.55 Pianorecital. 22.30 Nws. en meded. 22.45 Journ. 23.00 Lichte muz. 23.15 Sportuitsl. 23.20 New York cal ling. 23.25 Gram. 23.55-24.00 Nws. Radio Bloemendaal (golflengte 245.3 m.) 9.30 uur ds. G. Toornvliet te Bloemen daal: 11 uur ds. G. Toornvliet, uitzen ding van dienst voor belangstellenden op 6-11-1960: 12.15 uur ds. G. Mevnen te Utrecht, uitzending van jeugd-appèldienst In de Raphaëlpleinkerk te Amsterdam op 9-10-1960: 2.45 uur klnderdienst; 3.30 uur ds. C. Goeman te Haarlem. TELEVISIEPROGRAMMA CONVENT VAN KERKEN: 17.00 Geref. kerkd. KRO: 20.00 Anno. 20.20 School voor volwassenen, t.v.-spel. 2100 Kunst- maandorkest en solist. 21.40 Filmmedita tie. NTS: 22.00 Sportact. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service 330 ni. 12.20 Muzik. lezingen. 13.10 Kritieken. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Vragen beantw. 14.40 Lezing. 15.00 Wenken v. d. tuin, 15.30 Ork.conc. (Om 16.30 lezing). 17.15 The Brains Trust. 18.00 V. d. kind. 18.50 Money Matters. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. en journ. 19.45 Lichte muz. 20.30 Brief uit Amerika. 20.45 Godsd. progr. 21.25 Lief dadigh .oproep. 21.30 Hoorsp. 22.00 Reith Lecture. 22.30 Pianorecital. 23.00 Nws, 23.10 Lezingen. 23.40 Gram. 23.50 Epiloog. 24.00 Nws. en weerber. 0.06- 0.30 Kamermuz. PICTOGRAM 60 seconden om dit „woordbeeld" te oncaadselenof 1 •ecoude om de oplossing te lezen Studio „Wilde aardbeien" (18 Jr.). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra-theater, Wassenaar Vrijdag 8 uur en zaterdag 7 en 9.15 uur. zondag 2.30. 7 en 9.15 uur, woensdag 2.30 uur: .Jerry hou Je roer recht" (alle leeft.). Maandag, dinsdag, woensdag 8 uur: „The last train from Gun Hill". 18 Jaar. Donderdag 8 uur: „The trouble with Harry" (Herrie om Harry) 14 Jaar. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Leiden is geopend Apotheek Reyst. Steenstraat 35, tel. 20136. Bovendien is geopend tot zaterdagmiddag 6 uur Apo theek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. De Oegstgeester Apotheek, Wilhelmina- park 8. tel. 26274 is 's zondags geopend van 1213 en 's avonds na 18 uur. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgevallen zyn van zaterdag middag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de doktoren: Wij- dlcks, tel. 30177; Van Alphen. tel. 22268; Roodenburg Vermaat, tel. 26655; Meel, tel. 22522 en Stoffers, tel. 26193. Te Oegstgeest de doktoren Van Wal- chren, tel. 22030 en Van der VlietDe Vries. tel. 22331 Br geen gehooi t>y Uw huisarts ot specialist (of dien9 waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 in. 12.20 Gram. 12.30 Kath. kerkd. 12.55 Pro- gr.overz. 13.00 Verz.progr. 14.15 Gevar. progr. 14.45 Hoorsp. 15.15 Gevar. progr. 15.45 Filmprogr. 16.30 Gevar. muz. 1800 Interviews en gram. 19.00 Popul. liedjes. 19.30 Gevar. progr. 20.00 Nws. 20.05 Hoor spel. 20.35 Verz.progr. 21.30 Samenzang. 22.00 Gevar. progr. 23.00 Popul. muz. 23.30 Nws. 23.40 Gram. 0.30 Gevar. muz. 0.50 Avondgebeden. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Kamermuz. 13.00 Nws. 13.10 Opera- fragm. 14.30 Barokmuz. 15.00 Symf.ork., koor en sol. 16.30 Lichte muz. 17.15 Ste- del. ork. 18.40 Gewijde liederen. 19.00 Nws. 21.00 Ork.conc. 21.45 Nws. 22.15 Kamer muz. 23.00 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.05 Symf.-ork. 1.00 Weerber en gevr. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork.conc. 15.55 Madame Favart, operette. 17.45 Ork.conc. 19.35 Lichte muz. 20.00 Hedendaagse Franse musici. 22.45 Gram. 23.52-24.00 Weerber. en nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Verz.progr. 12.15 Amus.ork. (Om 12.30 Weerber.) 13.00 Nw. 13.15 V. d. sold. 14.00 Opera- en bel- canto-conc. 15.30 Sportrep. 17.00 Sport en nws. 17.05 Lichte muz. 17.45 Sportuitsl. 17.50 Gram. 18.00 Gewyde liederen. 18.30 Godsd. halfuur. 19.00 Nws. 19.30 Plano en orgel. 20.00 Gevar. progr. 21.30 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Lichte muz. 22.45 Gram. 23.00 Nws. 23.05 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. 484 m.: 13.00 Nws. 13.15 Verz.progr. 17.00 Nws. 17.35 Gram. 17.45 Intern, festival, v. Montreux: Ork.conc. 18.30 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Chansons. 20 30 Gram. 21.50 Gram. 22.00 Wereldnws. 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nws. VOOR MAANDAG 14 NOVEMBER Hilversum I, 402 111. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.13 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewüde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.85 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Theologische etherleergang. 11.00 Gram. 11.25 Quiz- progr. 12.00 Gram. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.63 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Promenade-ork. en soliste. 13.45 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.30 Gevar. progr. 15.30 Gram. 16.00 Bybeloverden- king. 16.30 Kamermuz. 17.00 V. d. kleuters 17.15 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beuxs- ber. 17.45 Regeringsuitz.: Economische projecten voor de Ned. Antillen, door drs. A. Jonkers. NCRV: 18.00 Orgelsp. 18.30 Gram. 18.55 Openbaar kunstbezit. 19.00 Nws. en weer ber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Gram. 19.25 Versterk die eenheid, lezing. 19.30 Radiokrant. 19.50 Blaasork. 20.20 De schat en de roest, hoorsp. 21.15 Zangre cital. 21.35 Gram. 21.45 Kamermuz. 2,00 Pari. comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.65 Boekbespr. 23.05 Muziekkritiek in de loop der tyden. 23.35 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8 00 Nws. en hammondorgelsp. 8.35 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Morgenwydlng. VARA: 10.20 Gram. 11.15 Voordr. 11.35 Gram. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het platteland, lezing. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.16 Voor de middenstand. 13.20 Planoduo. 13.45 Wikken en wegen, lezing. 14.00 Pianorecital. 14.25 Opa Draadnagel grijpt in. hoorsp. 15.35 Gram. 15.45 Zestig minuten voor boven de zestig 16.45 Oude liedjes. 17.00 Gram. 17.20 Lichte muz. 17.50 Mllit. comm. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.50 Openbaar kunstbezit, lezing. 1900 Pari. overz. 19.15 Regeringsuitz.: De Zilvervloot, met het Leedy-trio en Me neer Jacob. 19.30 Gevar. progr. 21.30 Lichte muz. 21.55 Marimba. 22.30 Nws. 22.40 Concertgebouwork. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lijn, van 1820 uur) I. Sergei Prokofiev. 1. Concert voor piano en orkest nr. 5 in g gr. t. op. 55. Allegro con brio. Moderato ben accen- tuato. Toccata: Allegro con fuoco (piu- presto che la prima volta). Larghetto. Vivo. SJatoslav Richter, piano. Symphonie Orkest van de Nationale Phllharmonie Warschau olv. Witold Rowickl. 2. Delen uit de Balletmuziek Romeo en Julia op. 64. De Montagues en de Capuets. Dans. Graf van Romeo en Julia. Dans van de Antilliaanse meisjes. Dood van Tybalt. Philharmonlsch Orkest van Beriyn olv. Lorin Maazel. II. Richard Strauss. Burlesque in a kl. t. voor piano en orkest. Margrit Weber, piano. Symphonie Orkest van de Beriyn- se Radio olv. Ferenc Fricsay. III. Paul Hindemlth. 1. Vijf stukken voor strijkorkest op. 44 nr. IV. Langsam. Langsam, schnell. Lebhaft. Sehr langsam. Lebhaft. Festival Strings Lucerne olv. Ru- dolf Baumgartner. 2. Concertmuziek voor Dlano. koperblazers en harpen op. 49. Ruhig gehende Viertel attacca Lebhaft. Sehr ruhig. Varlationen attacca Masig schnell, kraftvoll. Monique Haas. piano. Philharmonlsch Orkest van Berlijn olv. Paul Hlndemith. 3. „Amor und Psyche", balletouverture voor orkest. Philharmo nlsch Orkest van Beriyn olv. Paul Hin demlth. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Actueel progr. 20.30 Kleinkunst- progr. 20.50 Film. 21.15 Intern. Journalls- tenforum. 22.00 Dagsluiting. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork.conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gram. 14.40 Schoolradio. 16.00 Hoorsp. 17.30 Zangre cital. 17.45 Lezing. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South- East. 20 00 Gram. 20.30 Gevar. progr. 21.30 Hoorspel. 22.15 Rep. 23.00 Nws. en comm. 23.30 Voordr. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.41 Viool-recital. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 ni. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Samenzang. 13.00 Gevar. muz. 13.31 Gevar. muz. 14.00 Gevar. progr. 14.45 V. d. kleu ters. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Lichte muz. 16.45 Gevar. muz. 17.31 Mrs. Dale's dagb. 17.45 Uitsl. races en gram. 18.31 Lichte muz. en ber. 19.40 Sportber. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en journ. 20.25 Sport. 20.31 Gevar. progr. 21.31 Bokswedstr. 22.00 Gram. 23.00 Lichte muz. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Lichte muz. 0.55-1.00 Nws. Op ieder half uur: nws. (van maandag t/m. zaterdag). Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 in. 12 00 Jazzmuz. 13.00 Nws. 13.15 Ork., koor en sol. 16.00 Ork.conc. 17.00 Nws. 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.30 Gevar. muz. 20.05 Dansmuz. 20.20 Ork.conc. en sol. 21.45 Nws. 22.15 Jazzmuz. 22.30 Licht'» muz 23 00 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevr. muz. Frankr(|k 3. 280 en 23.» m. 12 00 Nws. 12.10 Ork.conc. 13.30 Gram. 13.50 Gram. 14.25 Gram. 14.30 Gewijde muz. 15.00 Gram. 15.30 Ork.conc. 16.00 Gram. 18.05 Kamermuz. 19.00 Nws. 19.56 Gram. 20.00 Ork.conc. 22.15 Gram. 23.10 Sollstenconc. 23.35 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws. 12.03 Gram. 12.30 Weerber 12.35 V. d. landb. 12 42 Gram. 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13 15 Amus.muz. 14.00 Schoolradio. 15 45 Gram. 10 00 Koer sen. 16.06 V. d. zieken. 17 00 Nws. 17 10 Lichte muz 17.35 Boekbespr. 17 *5 Franse les. 18.00 Gram. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkroniek. 19.00 Nws. 19.40 20 00 Gram. 21.05 Operamuz. 21.30 Amus - ork. 22.00 Nws. 22.15 Pianorecital. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelleden. 484 m.: 12.02 Lichte muz. 12.40 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14.03 Ballet- muz. 14.20 Omr koren. 14.50 Gram. 15.15 Lichte muz. 16.07 Gram. 16.30 Gevar muz. 17.00 Nws. 17.10 Belg. muz. 17.20 Orgelconc. 18.45 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Popul. klass. muz. 21.15 Gevar. muz. 22.00 Wereldnws. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2