flmtoua \MÊëÊMS3M ih 'n aristona Met een enkel woord PICTOGRAM DINSDAG 8 NOVEMBER 1960 Schokkende meningen (Van onze t.v.-medewerker) Schapen of wolven, of wolven in schaapsvacht, zo vroeg de voorzitter van het forum van t.v.-journalisten bij de aanvang van de gedachtenwisseling. De meningen botsten nogal ferm en dat kan de levendigheid ten goede komen, maar ook wel eens wat verwarrend werken. Vooral tijdgebrek (nog geen half uur voor 6 mensen, die zich over 6 vragen bogen) was er de oorzaak van, dat de antwoorden niet goed uit de verf kwa men. Voor de regie was het een aanzien lijke handicap, dat de heren naast het gebrek aan geestelijke ruimte ook ruim telijk er wat benard bij zaten. Maar ja. het kan nu eenmaal lastig anders, omdat de technische faciliteiten voor de uit zendingen op maandag maar schraaltjes zijn. Beishuizen was natuurlijk voorzit ter. Daarop had hy recht, haast een ge boorterecht, maar of hij daarvan een gepast gebruik maakte door zelf veel duiten in het overvolle zakje te doen. is een tweede. De AVRO verzuimde de ge- interesseerde kijker even op verhaal te laten komen door als tussenspel een nogal indringend, maar ook wat een zijdig filmpje over Berlijn te draaien. De objectieve toets, die commentator Van der Zee had kunnen aanbrengen, had hij helaas vergeten. Nu werd het een zwart wit geval. Of hierdoor een vertekening van de realiteit plaats vond. kunnen we wegens gebrek aan eerstehandse waar neming niet beoordelen. Maar het is voor ons wel een vraag. De controverse brak eerst goed los. hotsend, botsend en schokkend in de muzikale bijdrage van Willem O. Duys. We willen niet ingaan op de menin gen, die erin verkondigd werden, maar duidelijk stellen, dat we het een heer lijk fris programma-onderdeel vonden, omdat de brokken (haast letterlijk: arme Corrie) ervan af vlogen. Duys kwam telkens in de touwen te recht. maar krabbelde onvervaard en met mannenmoed weer op. Hij hield zich naar onze mening tenslotte goed staande, al verloor hij op punten. Het werd echt geen knock-out. De stemmige peroratie van Cruys Voorbergh was 'n juweel van schertsende ernst, mevrouw Vincent sprak naar het hart van de élite en Leo Riemens werd er zelfs warm van en levendig! Prins Bernhard voor radio Prins Bernhard zal maandagavond 14 november a.s. van 19.10 tot 19.15 uur met een korte radiorede de radio-actie in leiden voor inschrijving op de cursus 1961 van de Stichting Openbaar Kunstbezit. Deze toespraak wordt als gezamenlijk programma uitgezonden over de zender Hilversum I. Onder de rook van Leiden (Van onze t.v.-medewerker) In de regel wordt het programma rus tig in de huiskamer bekeken. Gisteren was het echter voor een aantal lieden, die zich aan het nieuwe medium verslin gerd hebben, een bijzondere dag. Een aantal van hen keken in eikaars pre sentie. Dat zit zo: de actieve leiding van het vormingscentrum van kasteel Oud Poel geest heeft in de lente 1960 een paar t.v.-studiedagen georganiseerd, waarin het plan naar voren kwam geregeld bijeen te komen. De herhaling vond en vindt gisteren en vandaag plaats. Eerste programmapunt was een bijzonder knappe en belangwekkende causerie van Henk Schaafsma, één der meest ge zaghebbende en best gedocumenteerde televisiejournalisten van ons goede vaderland. Hij sprak over t.v. als infor matiemedium en de deelnemers kregen dus des avonds, toen zij gemeenschap pelijk onder „leiding" van ds. J. A. van Nieuwenhuyzen het programma kritisch bekeken, wel boter bij de vis. En dat niet alleen, omdat de gehele uitzending was afgestemd op informatie, maar ook de informatie, die televisiecritici geven, aan een kritisch oordeel werd onderworpen. Daarin kon dezelfde Schaafsma, dankzij een snelwielig transportmiddel, weer zijn stem laten horen. Niet alleen de VPRO, maar ook de VARA en de KRO gaven actes de pré- sence door aanwezigheid van de heren Te Nuyl en Casteleyns. Het programma van vandaag belooft een causerie van dr. K. van Dijk uit Gro ningen over voorlichting en in de mid dag van ds. C. M. de Vries over de kerk, alles in verband met de televisie na tuurlijk. Een andere t.v.-predikant, ds. Van den Bosch uit Ginneken, is ook één der deelnemers, terwijl ook professor Van Hoek van zijn acheve belangstelling blijk gaf. Vandaag wordt nog verwacht de heer Schüttenhelm, voorzitter van de NTS. Als de voortekenen niet bedrie gen, kunnen de t.v.-studiedagen op Oud- Poelgeest een waardevolle traditie wor den en wat belangrijker is een milieu, waar deelhebbers zich bezinnen over de televisie, wat de uitingen van ons bestel alleen maar ten goede kan komen. Extra NTS-joumaal over presidentsverkiezing in V.S. De Nederlandse Televisie Stichting zal op morgenmiddag om 13,00 uur in een extra NTS-Journaal van ongeveer een kwartier aandacht besteden aan de uitslag van de Amerikaanse presi dentsverkiezing. De NTS heeft met deze beslissing tot deze extra uitzending zo lang gewacht, teneinde een zo groot mogelijke zekerheid te hebben omtrent de beschikbaarheid van actuele opna men. Door o.m. gebruik te maken van de transatlantische kabelverbinding tussen de Verenigde Staten en Groot Brit- tannië middels de BBC alsmede van de beeldverbinding London-Bussum kan thans redelijkerwijs worden aangeno men, dat reeds tussen de middag al thans een deel van het Amerikaanse nieuws van enkele uren daarvoor op het Nederlandse televisiescherm in beeld kan worden gebracht. Gedeelten uit deze extra uitzending zullen worden herhaald in het avond journaal van die dag te 20.00 uur. De KLM nodigt tien Papoea's uit voor reis naar Nederland Het ligt in de bedoeling, dat ter gele genheid van de nieuwe luchtverbinding tussen Amsterdam en Biak met de DC-8 vliegtuigen, een tiental vooraanstaande Papoea's een reis van twee weken naar Nederland zal maken. Het gezelschap zal zodanig worden samengesteld, dat het in zo ruim mogelijke mate een vertegenwoordiging vormt van de be volkingsgroepen in Ned. Nieuw-Guinea en zal verder bestaan uit mensen, die diverse beroepen uitoefenen. De lucht reis naar Nederland geschiedt op uit nodiging van de K.L.M. Het verblijf gedurende twee weken zal worden be kostigd door het gouvernement van Nieuw-Guinea. Als gegadigden zyn twee dames en acht heren aangewezen. m'n verloofde zegt dat het de beste is! Uw verloofde heeft het bij 't rechte eind. In een nieuw-ingericht flatje hoort een nieuwe ARISTONA. Perfect van beeld, geluid en vorm! En U kunt rekenen op een prima service. Iederéén ziet meer in 'n ARISTONA IN ÉÉN WOORD: FANTASTISCH» Mao Tse-toeng in Russische ambassade De voorzitter van de Chinese commu nistische party, Mao Tse-toeng, heeft gisteravond een receptie op de Sovjet- russische-ambassade te Peking bezocht ter gelegenheid van de verjaardag van de Russische Oktoberrevolutie. Mao, die slechts sporadisch in het openbaar ver schijnt, kwam met een uitgebreide dele gatie partijleiders en regeringsautori teiten. De Chinese premier. Tsjoe En-lai, bracht een dronk uit op het Russische Volk en zei: „De vrienschap en de eenheid tussen het Chinese en het Rus sische volk, gebaseerd op de beginselen van het Marxisme-Leninisme en het proletarische internationalisme, is be stand geweest tegen langdurige beproe vingen, zowel in de jaren van revolutie en oorlog als in die van de vreedzame opbouw. Onze volkeren zijn zich duide lijk bewust van de enorme betekenis van hun grote vriendschap en eenheid voor de gemeenschappelijke zaak van het beveiligen van de wereldvrede en het verzekeren van de vooruitgang." Het Pekingse Volksdagblad schreef gisteren ter gelegenheid van de herdenking van de oktoberrevo lutie: „Het Chinese volk zal altijd ver enigd zijn met het Russische volk en de vriendschap en eenheid tussen beide is onverbrekelijk." Alle Pekingse bladen besteedden veel aandacht aan de her denking in China en de Sovjet-Unie. Zij brachten uitgebreide verslagen over een bijeenkomst te Peking op zondag avond waarop de Chinese minister van Buitenlandse Zaken, Tsjen Ji, en de Russische ambassadeur, Tsjerwonjenko, redevoeringen hebben gehouden. televisie grammofoons - BINNENLAND De particulier secretaris van Prins Bernhard, dr. P. A. de Graaff is benoemd tot commandeur in de Huisorde van Oranje. Dr. De Graaff vervult sedert 1 november 1950 de functie van particu lier secretaris van Prins Bernhard. De thans uit meer dan 2500 leden bestaande Vereniging van Marine-Officie ren gedenkt vrijdag a.s. te Amsterdam het feit. dat precies driekwart eeuw geleden werd besloten tot uitgave van het Ma rine-blad. Het bestuur van de Vereniging van Marine Officieren biedt ter gelegen heid van deze gebeurtenis, die tevens het iets langer dan 75-jarig bestaan van de vereniging markeert, de leden een ont vangst in de kantine van de Marineka zerne te Amsterdam. BUITENLAND In een tweede proces tegen dr. Ber nard Finch, een vooraanstaand chirurg in Los Angeles, en diens vriendin Carole Tregoff. die beschuldigd worden van moord op de vrouw van de chirurg, ls de Jury niet tot een uitspraak kunnen komen. Ook het eerste proces eindigde omdat de Jury niet tot een eensgezinde uitspraak kon komen. In het tweede pro ces beraadslaagde de uit elf vrouwen en één man bestaande jury zeventig uren en er waren 59 stemmingen gehouden alvo rens de Jury haar onmacht bekende. Op 3 Januari a.s. begint een derde proces. Een matroos van een Engels vracht schip. die slaap had, was in de haven van Kopenhagen in een met stro gevulde kist gekropen en vervolgens ingedut. Hij werd wakker toen het schip in volle zee en de kist dichtgespijkerd was. Door een loeiende storm hoorde niemand zijn ge schreeuw en gebeuk op de wanden van de kist. Het duurde twee volle dagen voor dat een collega zijn vingers opmerkte, die h(J door een gaatje in de kist kon steken De laatste Britse ..Gloster Gladiator" een 26 Jaar oud gevechtsvliegtuig van het type waarmee tijdens de tweede wereld oorlog de eerste vijandelijke vliegtuigen boven Engeland werden neergeschoten, heeft gisteren zijn laatste vlucht gemaakt en wel van de Glosterfabrieken naar een museum in Bedfordshire. Drie van deze toestellen, die onder de namen „geloof, hoop en liefde" vlogen, verworven grote faam door hun aandeel ln de verdedi ging van Malta. Toevia Friedmann. de directeur van het documentatiecentrum van Haifa, dat zich bezig houdt met door nazi's gepleeg de oorlogsmisdaden, heeft onthuld, dat een Argentyn, die Indertijd het adres van Eichmann heeft verstrekt, een beloning van 10.000 dollar heeft gekregen. Binnen kort verschijnt ln New York het boek „De Jager", waarin Friedmann van zijn erva ringen vertelt. André Jacomet, een hoge bestuurs ambtenaar. verbonden aan het bureau van de algemene gedelegeerde voor Algerije, heeft gisteravond zijn functie neergelegd uit protest tegen de Algerijnse politiek van president Dc Gaulle. In de zomer van 1963 hoopt men ln Frankfort een hotel gereed te hebben, dat met ongeveer duizend bedden het groot ste van West-Dultsland zal zijn. De kos ten worden geraamd op veertig miljoen mark (omstreeks 36 miljoen gulden). Het gebouw krijgt vergaderzalen voor 700 per sonen en een ondergrondse garage voor minstens 400 auto's. In de Westlondense voorstad Bays- water hebben onbekenden in het afge lopen weekeinde de kluis van een bank geforceerd en 30.000 pond (ruim 300.000 gulden» gestolen. De vroegere Guatemalteekse ambas sadeur ln Den Haag en Brussel. Mario Rosal. heeft voor een Newyorkse rechter verklaard zich niet schuldig te hebben gemaakt aan het smokkelen van verdo vende middelen in de Verenigde Staten. Drie personen die met hem werden ge arresteerd, zeiden eveneens onschuldig te zijn. Alle vier bevinden zich tegen een borg van 250.000 dollar (ca. een miljoen gulden) op vrije voeten. De rechter wei gerde de borgsom te verlagen. Het Franse ministerie van Finan ciën en Economische Zaken heeft be kendgemaakt, dat de industriële produktie van Frankrijk in september groter was dan ooit tevoren. Dit was hoofdzakelijk het resultaat van een hogere produktie in de chemische Industrie, de staalindustrie, de metaalindustrie en de energiesector. Doordat de trein Cuenca-Valencia in een tunnel tot stilstand kwam zijn vijf personen door rookvergiftiging om het leven gekomen. Zesendertig personen, onder wie de machinist, lijden aan min of meer ernstige vergiftigingsverschijn selen. Volgens het Amerikaanse blad „News week" zijn de vroegere commandant van de Russische raketstrydkrachten. maar schalk Nedelln en talrijke officieren en geleerden wellicht honderd ten ge volge van de ontploffing van een projec tiel om het leven gekomen, en niet bij een vliegtuigongeluk, zoals het Russische persagentschao Tass heeft bericht Naar schatting 140.000 personen, van wie ongeveer 40.000 een beroep uitoefen den. hebben dit Jaar Cuba verlaten. De vakbonden voeren thans een campagne om hun leden ervan te weerhouden naar elders te vertrekken. De Sovjetrussi8Che premier Kroesj- tsjef heeft een antwoord aan Bondskan selier Adenauer op diens schrijven om trent de repatriëring van Duitsers uit de Sovjet-Unie in het vooruitzicht gesteld. Dit heeft, volgens een woordvoerder van het Westduitse ministerie van Buiten- Landse Zaken, de Westduitse ambassadeur ln Moskou, dr. Hans Kroll, de Bondsre gering meegedeeld. Leden van de Verenigde Onderwij zersbond waarvan ongeveer een kwart van de 40.000 onderwijzers ln New York lid ls, zijn gisteren in staking gegaan. De sta kende onderwijzers postten gisterochtend bij scholen en het gebouw van de onder wijsraad. Volgens de stakers heeft de on derwijsraad beloften over een collectief arbeidscontract, ziekengeld en andere punten geschonden. 9 Vervolg van pag. 1 Twee verdachten voor het hekje in barricadenproces Ingevolge de alfabetische orde viel de lijnpiloot Auguste Arnould gisteren de eer te beurt als eerste beschuldigde voor he - hekje te mogen verschijnen. Een atletische verschijning, net als zijn va der en grootvader in Algerije geboren. Toen de president hem zijn activistische bedrijvigheden verweet, vroeg Arnould wat hij onder een activist eigenlijk wel precies moest verstaan. Wel, definieerde de president even wat beteuterd en wat losjes, dat is iemand die zich erg druk maakt en veel aandacht probeert te trekken. Dan is het goed, vond Arnould. Ja, wij maken ons druk en we willen aandacht trekken, niet voor ons zelf, maar om alle Fransen te doen begrijpen welke misdaden zich nu dreigen te vol trekken. Algerije is Frankrijk en het staat met zoveel letters in de grondwet. Met het Franse Algerije verdedigen we dus tevens de constitutie. Niet wij staan op de grondslag van de illegaliteit. Daar heeft de regering zich op geplaatst Na die bazuinstoot voor Frans Alge rije werden de activiteiten van deze eer ste beschuldigde eens op de keper ge nomen. Arnould was bij de januari-ge- beurtenissen betrokken geweest als be stuurslid van het comité, dat de vele „patriottische" liga's, partijen en bewe gingen in Algerije overkoepelde, is dat nu ook alweer verboden, zo vroeg hij met onschuldig gezicht de rechter. Onze sa menkomsten vonden plaats in het open baar meestal in een café. Die openhar tigheid zal er ook wel de oorzaak van zijn, dat er zulk een zwaar dossier te gen mij kon worden samengesteld. De president haalde uit een inderdaad vo lumineus pak papieren een vlugschrift, dat door het comité was uitgegeven en dat op het stuk van opruiende taal be paald zéér duidelijk was. Heeft U dat allemaal geschreven, wil de de president weten. Nee. in de tekst kon Arnould, die niet op zijn mondje is gevallen, onmogelijk zijn eigen stijl te rug herkennen. De naam van het co mité wilde, zo legde hij uit, ook hele maal niets zeggen. Er waren zoveel traktaten in omloop en heel wat werden op last van de autoriteiten zelf gedrukt. De president besloot toen verder maar niet aan te dringen. Demarquet in colbert Nummero twee was het Poujadistische Kamerlid Demarquet. Een andere reus, die zich vorige week al onderscheidde door te weigeren in burger voor de mili taire rechtbank te verschijn. Nu droeg hij echter een stemmig donker colbert waarvoor hij zich, voor zichzelf intussen, wenste te verontschuldigen. Ik ben in hart en nieren soldaat, ofschoon geen beroepsmilitair en in burger voel ik me net of ik me vermomd heb. Demarquet is een redenaar of beter een demagoog uit de Poujadistische school, waaruit alle hout nog wel plan ken gezaagd kunnen worden. Hij aar zelt niet de regering in Parijs er van te betichten in januari op de derde dag van het beleg het vuur te hebben doen ope nen waardoor een veertigtal gendarmes en gardisten werd gedood. Nog enkele andere enormiteiten werden door De marquet geloosd alvorens hij tenslotte een mislukte poging deed tenminste wat lachers op zijn hand te krijgen. In een wel wat kreupele beeldspraak vergeleek hij zichzelf met de gebakken aardappe len bij de biefstuk waarmee Algerije werd bedoeld Erg duidelijk was hy niet, zelfs niet toen hy na de zitting de jour nalisten tekst en uitleg van zyn per soonlijk en symbolisch taalgebruik pro beerde te geven. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 ni. KRO: 18.00 Pianospel. 18.20 Pol. lezing. 18.30 RVU: Oorlog en vrede: integrerende krachten en de internationale betrekkin gen, door dr. B. Landheer. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Gram. 20.30 Avondcollege: radiolessen. 21.00 De Bruid van Saint-Jean de Luz, hoorsp. 22.25 Nws. 22.45 Gehuwd en ongehuwd, lezing. 23.00 Wereldkamploensch. dammen 23.05 Nwe gram. 23.50 De Amerikaanse presidentsverkiezingen. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. AVRO: 18 00 Nws. 18.15 Kamermuz. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 20.00 Nws. 20.05 QQulzprogr. 22.00 Kamermuz. 22.3 Nws. en meded. 22 45 Journ. 23.00 Swing-expres. 23.25 De presidentsverkie zingen ln de Ver. Staten, rep. 23.30 Caba ret. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. 20.20 Fllmprogr. 20.30 -22.10 Speelfilm. VOOR WOENSDAG 9 NOVEMBER Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8 00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. 11.10 De Wilkinsons, hoorsp (her haling). 12.00 Gram 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Radiokrant. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad. lezing. 13.20 Lichte muz. 13 50 Gram. 14.20 Gram. 14.50 Con gres 1960 v. d. Jeunesses musicales te Berlijn. 15 40 Muzikale lezing. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. fSw Agenda Doopsgezinde Kerk: Bazaar. 8—10 uur nam. Rehoboth; Chr. Plattelandsvrouwen Spreekster mei. Lugtigheid over „Wat is beleefdheid". 7.30 uur nam. Wassenaar. Clubgebouw S.V. Wasse naar: Jaarvergadering Buurtvereniging „Kerkehout". 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.50—1.20 uur nam. Breestraat 81: „Kennis ls Macht". In leiding over bankwezen. 8 uur nam. Den Burcht: Film „Kringloop". Ned. Ver. voor Sexuele Hervorming". 8 uur nam. Rehoboth: Ver tot bev. der belangen van Slechthorenden. Spr A. Geerlings over maatschappelijk werk voor S.H. 8 u. nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Theater" speelt „Het Zuiden". 8 uur nam. School ObrechtstraatOpening filiaal „Reuvens". 5 uur nam. Steenschuur 6: Ver. voor Suikerzieken Inleiding over: „Insuline uw leven" 8 uur nam. StadsgehoorzaalKindervoorstelling Leid- se Bestuurdersbond. 2 uur nam. Wassenaar. Raadhuis: Vergadering gemeenteraad. 9.15 uur voorm. DONDERDAG Luxor-theater. Filmvoorstelling voor Ulo. Uts en Huishoudscholen (tot 14 jaar). 2.30 uur nam. Stadszaal (kleine zaal): Leids Chr. Vo caal Ensemble Jubileumuitvoering mevr Tilly Stenz-Leening. 8 uur nam Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Theater" speelt „Het Zuiden". 8 uur nam. 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof I seconde om de oplossing te lezen Idee van: F. C. Chaudron, Leiden. Den Burcht: Ver. tot behartiging der belangen van tbc-patlenten. Feestavond. 8 uur nam. Gulden Vlies: Lezing Ned. Fabrikaat voor Ned. Ver. van Huisvrouwen. 2.30 uur nam. Leger des Hells (Hooigracht): Welkom kapiteins C. Vermeulen-v. d. Hoek. 7.30 u. nam. Rem. Kerk: Spr. prof. dr. L. J. van Holk „Christendom en zijn geestelijke mededingers". 8 uur nam. Zomerzorg: Ver. van oud-leerlingen Am bachtsschool. Lezing over persluchtcilin ders. 8 uur nam. ZATERDAG St.-AntoniusclubhuisJaaruitvoering Mondaccordeon-orkestver „Crescendo". 8 uur nam. Doopsgezinde Kerk: 1011 uur voorm. bijbelstudie; 11 uur voorm. ds. K. C. van, Oossanen. Schouwburg: Kon. Ver. „Lltterls Sa crum" „Dqar moet Je een vrouw voor zijn". 8 uur nam. ZONDAG Het Gulden Vlies: Receptie gouden Ju bileum afd. Leiden Kath Bond van Adm. en Verkopend Personeel. 34.30 uur nam. StadsgehoorzaalCabaretavond gouden Jubileum afd. Leiden Kath. Bond van Adm. en Verkopend Personeel 8 uur nam. MAANDAG De Doelen: Jaarvergadering Amateur Fotograf en ver. 8 uur nam. Tearoom Van der Heijden: Ledenverg. Chr. Hist. Kiesver. Spr. J W. van Hulst en D. de Loor. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Schilderijenexpositie Wedg- wood-prljs 1960 (tot 28 nov.). LakenhalTentoonstelling grafisch werk van Chris en Laurent van der Windt. Werkd. 104 uur, zondags 14 uur (tot 6 december). Rijksmuseum van Oudheden. Tentoon stelling „Panorama der prehistorie" Werk dagen 105 uur. s zondags 1—5 uur nam (tot 15 december) Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen 7an 10 12 en 24 Zon en feestdagen 2—4 uur BIOSCOPEN Trianon: „De muls die brulde". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15. 4.30 7 en 9.15 uur. Casino: „Porte des lilas". 14 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2 30 4.45, 7 en 9.15 uur. Op 8 en 9 nov. geen matinee. Lido: „Makkers, staakt uw wild geraas!" 14 jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2 30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De onderwereld van Montmartre" 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4 45, 7 en 9 15 uur. Op 9 en 10 nov. geen matinee Studio: „Wilde aardbeien". 18 Jaar. Werk dagen: 230, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Rev: „Ridders van het zwaard". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Op 8 en 10 nov. geen matinee. Donderdagcyclus: „Green Mansions". 14 Jaar \stra-theater Wassenaar: Vrijdag 8 uur zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur „De roemrijke daden van Kanny". Alle leeft. Maandag - dinsdag - woensdag 8 uur „Het begon ln Parijs" (The last time I saw Paris) 18 jaar. Donderdag 8 uur „Het loon van de angst". 18 Jaar. Zon dag en woensdag 2.30 uur „Op glad ijs". Alle leeft. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Leiden is geopend Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48. tel. 21060. By geen gehooi by Uw .ulsarls ol specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. NCRV: 18.00 Het Spectrum, nws.-over*. en rep. 18.15 Fanfaremuz. 18.35 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Lichte muz. 19.30 Radio krant. 19.50 Lichte muz. 20.15 Carmlna Burana, Scenische cantate. 21.30 Plano recital. 21.55 Vragen v. d. Oekumene. le zing. 22.15 Gram. 2.25 Wereldkamp. dam men. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Platennleuws. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. en act. 8.00 Nws. 8.18 Gram. en act. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 10.55 Gevar. progr. 12.30 Land- en tulnb - meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Hammondorgelspel. 13.00 Nws. en ten- toonst.agenda. 13.20 Lichte muz. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Jeugdconc 14.45 Volksliedjes en -dansjes. 15.00 Toespr. d. mevr. A. v .d. Goes v. Naters v. d. Plaats. 15.10 V. d. Jeugd. 17.00 Orgelspel. 17.25 Lichte muz. 17.50 Regerlngsuitz.Jeugd- uitz.: De brievenbus gaat open. Corresp.- club o.l.v. Reglna Zwart. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. en VARA-Varia. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kind. 19.10 Zang en gitaar. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Cabaret. 20.35 Gram. 20.45 Opa Draad nagel grijpt in. hoorsp. 21.55 Cello-recital. 22.20 Gram. Zestig jaar levenservaring, lezing. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23 00 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 23.15 Muzik. discussie. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP. (over de 4e iyn, van 1820 uur) Born too late (Tobias). Orkest Noël Chl- boust; Julie la Rousse (Lafforque), Phi lippe Clay; Ale mon coeur (Coflner), To ni Jacque; Quand les petits seront ven dus (Legrand). Catharine Sauvage: Donne du rhum a ton homme (Moustakl), Or kest Noël Chiboust: Monsieur William (Caussimon), Les Frères Jacques: La Java boogie (Rey), Toni Jacque: Au prlntemps (Brei), Simone Langlois: Manhattan spi ritual (Maxted), Orkest Noël Chiboust: Le pigeon voyageur (Nohaln). Marcel Amont; La foule (Angel). Toni Jacque; Paris se regarde (Lemarque). Patachou; Impatient lover (Davi6), Toni Jacque: La queu du chat (Marcey), Les Fréres Jacques: Chica chica bum (Moyzakh), Trio Albert Rais- ner; Maracangalha (Caymml). Orkest Ly- rlo Panlcali. Love (Flea), Bob Azzam: Monsieur Big Bamboo (Lampertl). Orkest Armando de la Trinidad; Mathilda take me money (Woiski), Orkest Max Wolski; Revlens Lisa (Marbot). Orkest Armando de la Trinidad; Sweet and gentle (Thorn), Julie Dawn; Duelo crlollo (Rezzano). Or kest Oswaldo Bercas; Doce cascabeles (Frei- re). Los Espanoles; Fora de portas (Pledade) Orkest Bert Kaempfert; Luna caprese (Rlcclardl). Bob Azzam; Por Deus te pe<;o (Fllho), Orkest Bert Kaempfert: El solda- do de Levita (Hinojosa). Gloria Lasse: Fado de vlla franca (Nobre). Orkest Bert Kaempfert: Kwela dance (Wende). Orkest Horst Wende: My blue heaven (Donald son). id With a song in my heart (Rod- Igers). Doris Day; It might as well be spring (Rodgers), Id.; Prelude to a kiss - Do nothing till you hear from me - So litude - Don't get around much anymore - Mood indigo - Take the "A" train, Ed- mond Hall Sextet, My heart stood still (Rodgers), Erroll Garner; Mambo 207 (Garner), Id.; Round midnight (Hanl- ghen), Lionel Hampton, But beautiful (Burke), Just you Just me (Klages), Lio nel Hampton. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 17.00 V. d. jeugd. NTS: 17.30- 17.40 Jeugdjourn. 20.00 Journ. en weer- overz. VPRO: 20.20 Comm. uitslag Ameri kaanse presidentsverkiezing. 20.35 Natio naal Jeugdork. 21.00 De oude draaldoos. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Volksdansen. 13.30 V. d. landb. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Quiz. 14.40 Gram. 15.00 Schoolra dio. 16.00 Hoorspelen. 17.00 Vespers. 17.45 Lezing. 18.00 V, d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws 19.15 In the South-East. 20.00 Gram. 20.30 Quiz. 21.00 Ork.conc. 21.42 Reisverh. 21.57 Ork conc. (verv.) 22.30 The old ContemDtlbles. 23.00 Nws. 23.10 Pol. ultz. 23.20 Gram. 23.30 Voordr. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06- 0.36 Planorecital. Engeland. BBC Light Programme 1500 en 247 ni. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Lichte muz. 13.31 Popul. muz. 14.31 Muz. uit musicals. 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw 16.00 Verz.progr. 16.45 Lichte muz. 17.31 Mrs. Dale's dagb. 17.45 Ultsl. races en gram. 18.31 Lichte muz. en ber. 19.40 Sportber. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws en 1ourn. 20 25 Soort. 20.31 Hoorsp. 21.00 Hoorsp. 21 31 Gevar. progr. 22.31 Verz. progr. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Gevar. muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12 00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 16 05 Liederen. 17.00 Nws. 17.45 Ork.conc. 19.00 Nws. 19.45 Lichte muz. 20.15 Hoorsp. 21.10 Kamermuz. 21.45 Nws. 22.45 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork.conc. 13.25 Gram. 14.20 Intern, sol.conc. 19.00 Nws, 22.30 Gram. 23.10 Ork.conc. 23.53-24.00 Nws. Brussel. 324 eu 484 m. 324 lil.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Koersen. 13.00 Nw6. 13 15 Gram. 14.00 Schoolradio. 14 45 Gram. 15.00 Ork.conc. 15.35 Gram. 16.00 Koer sen. 16.06 Engelse les. 16.21 Operettemuz. 17.00 Nws. 17.10 Kamermuz. 17.50 Boek- bespr 18.00 Lekenmoraal- en filosofie. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.30 Schoolkoor. 19.50 Gram. 20.00 Akademle der diskofielen. 21.30 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Pedagogisch praatje. 22.25 Ork.conc. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.02 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14.17 Gram. 14.30 Ka- merork. 15.15 Gram. 15.30 Pianorecital. 16 07 Gevar. muz. 17.00 Nws. 17.10 Ope rettemuz. 18.30 Jazzmuz 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. 22 00 Wereldnws. 22.10 Symf.- ork. en soliste. 23.00 Nws. WFERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 tur) Amsterdam half bew w.stil 9 -1 1 Den Helder half bew. ozo 2 9 2 1 Ypenburg Vllssingen half bew licht bew. w.stll o 3 9 10 -0 4 1 S Eelde zwaar bew wnw 2 8 0 3 De Bilt mist w.stil 9 -1 0 Twente mist w.stil 0 -1 01 Eindhoven onbewolkt w.stll 9 -1 0 Z.-Limburg mist w.stil 9 -1 0 Helsinki geh bew. ono 4 -2 0 Stockholm sneeuw nno 5 2 1 2 Oslo zwaar oew n 2 5 -2 0 Kopenhagen zwaar bew no 6 6 3 4 Aberdeen half bew. w.stil 7 -2 1 Londen licht bew. w 2 8 -1 0 Brussel mist zzo 2 9 -1 0 Luxemburg mist n 2 7 -1 1 Partis geh bew. w.stlil 10 1 0 Bordeaux onbewolkt no 1 11 0 0 Grenoble geh bew. nw 4 9 4 0 Nice half bew nw 7 14 8 4 Beriyn Frankfort geh. bew. waw 1 8 1 1 zwaar bew. zzw 1 9 0 0.3 MUnchen geh. bew. w 1 7 2 0 ZUrlch geh bew. nw 2 8 3 0 4 Genève zwaar bew. w.stll 9 1 2 Locarno ewolkt w.stll 10 -2 0 Wenen licht bew. wnw 2 10 1 0 Innsbruck regen w.stil 7 3 0.2 Belgrado mist 7 12 4 4 Athene zwaar bew. w 5 24 0 2 Rome licht bew zzo 3 18 5 2 AJaccio onbewolkt ono 3 16 5 3 Madrid zwaar bew nnw 4 11 4 0 Mallorca zwaar bew. w.stll 18 0 0 Lissabon regen nno 7 10 26

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2