Krantenbezorgers B. en W. op bezoek bij de Kokschool Jo van Eyken Symbolische binding tussen Leidse burgerij en garnizoen Begrotingstekort Wassenaar bedraagt wederom f 400.000 Flatgebouw van 69 woningen in Venlo komt in openbare verkoop Sportief en warm- gekleed VRIJDAG 4 NOVEMBER 1960 Hedenochtend had het voltallige College van B. en W., waarbtf zich ook de gemeente-secretaris, mr. J. Bool, had aangesloten, zich vry gemaakt voor een bezoek aan de Boksschool. Een bezoek, waarvan de commandant van deze school, kolonel Th. H. Wessels, zich voorstelt een traditie te maken. Hy wenst hierin een symbolische binding tussen burgerü en garnizoen te zien. Een binding, welke door de burgerij kon worden toegejuicht, aangezien in de Leidse Koksschool geen typische oorlogs- taken worden geïnstrueerd. Na een hartelijke begroeting door ko lonel Wessels, zei de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, deze ontvangst op hoge prijs te stellen. Tussen de Koksschool en het gemeentebestuur be staat een zeer goede verstandhouding. Officieren en manschappen van de Koksschool doen op verschillend terrein zeer veel voor de gemeente. Aan dit woord van waardering en dank verbond de burgemeester een hartelijke geluk wens aan het adres van de commandant, die sinds 31 oktober j.l. is bevorderd tot Militairen amuseerden zich In de manschappenkantine van de Doelenkazerne werd gisteravond een amusementsvoorstelling gegeven, waar aan, dank zij de bemiddeling van de Dienst Welzijnszorg, verschillende ar tiesten medewerkten. Honderden militai ren, al of niet dienstplichtig, genoten van het gevarieerde programma, dat met veel vaart werd afgewerkt. Truus Koopmans vertelde tussen de bedrijven door enkele grapjes en zong, zichzelf op de gitaar begeleidend, een aantal vrolijke liedjes. Vrolijk waren ook de accordeonklan ken van Ted Valerio, die het ene popu laire melodietje na het andere ten ge hore bracht. Voor veel spanning, sen satie en charme op de rolschaats zorg den The Dutch Roling Stars. Wat dit tweelat, een man en een meisje, presteer de grenst aan 't ongelofelijke. Als tollen draaiden en wentelden deze jongelui op een (ronde) tafel in het rond. Op een gegeven ogenblik sleepten zij zelfs twee onverschrokken soldaten mee in hun wilde vaart. Een spectaculair nummer! Persoonlijk konden wij het optreden van het zangduo, waarvan de vrouw zowel over een sopraan als over een te nor beschikte, minder waarderen. Van enige artisticiteit was geen sprake, wel van een eigenaardige vertoning. Het duo oogstte bij de militairen in ieder geval veel succes. De pianist Jip Vogel bege leidde vrijwel alle medewerkende ar tiesten, o.w. een equibrilist en een mani pulator. Voor het werk van de twee laatstgenoemde bestond zoals gebruike lijk veel waardering. MARKTEERICHTEN LEIDEN, 4 november. Veemarkt. Aangevoerd 7 stieren, 85 melkkoeien, 400 vette koeien, 128 varekoeien, 30 pinken, 19 raskalveren, 86 vette kalveren, 44 nuch- ere kalveren, 30 vette schapen, 1381 vet te lammeren. 27 varkens (zeugen), 269 schrammen, 649 biggen, 1 paard en 10 geiten. Totaal 3166 stuks. Notering: melkkoeien f 800-1150, vette koeien schoon gewicht f 2.50-3.15, vare koeien f450-875, pinken f326-550, gras kalveren f 200-375, vette kalveren levend gewicht f 2.20-2.75, nuchtere kalveren lev. gewicht f 1.20-1.65, vette schapen f 85-115 vette lammeren f 80-105, zeugen, drachtige f 250-325, schrammen f 65-85, biggen f 36- 40 tot f42. Handel: melkkoeien rustig, vette koelen zeer stil, varekoelen stil, pinken en gras kalveren kalm, vette kalveren en nuchtere kalveren kalm, vette schapen en vette lammeren vlug, zeugen, schrammen en biggen slepend. LEIDEN, 4 november. Kaasmarkt. Aangevoerd 12 partijen Goudse kaas: 1 partij Leidse kaas. Notering: Goudse extra kwal. geen no tering, Goudse eerste kwal. f 2.16-2.25, Goudse tweede kwal. f 2.10-2.15, Leidse kwal. had geen notering. Handel goed. AALSMEER, 3 november. C.V. Cen trale Aalsmeerse Veiling G.A. Snijbloe men: Gerbera per stuk 80-63, Seringen 4 kop 80-120, Calla 45-85, Clematis 75-115, Bouvardia 25-42, Euphorbia 80-120, Chrys. (gr.) 25-40, id. (kl.) 30-46, Iris per bos 80-150, Fresia 75-160, Ornithogalum 40-80, Cyclamen 75-135, Rozen: Better Times 15- 30, Roselandia 20-32, Parel van Aalsmeer 20-40, Geh. Duisberg 20-53, Pechtold 12- 24, Verschuren 15-27, Towny Gold 15-32, Mad. Ofman 20-41, Baccarat 85-155, Mon tezuma 20-42, Stokman 10-22, Sweetheart 20-32, Nymph 40-72. POTPLANTEN: grote pot: kleine pot: Adianthum 120-150 50-65, Anthurlum 300 500 130-185, Aphelandra 130-180 80-100, Asplenium 30-40, Azalea 150-175, Begonia Eges 150-240 40-140, Bladbegonia 35-40, Cactussen en Vetplanten 80-200 12-30, Aralea 100-120 12-18, Croton 75- 85, Cyclamen 250-400 100-185, Cissus 150- 250 30-50, Euphorbia Splendens 80-100 30- 35, Ficus 200-260 Gemengde Planten 90-105, Hedera bont 150-170 50-70, id. Pittsburg 60-80 20-30. Kalanchoë 60- 105, Marantha 30-45, Nephrolepis 300- 450 35-40, Primula Obconica 130-180 60- 100, St -Paulia blauw 40-60, Plilloden- dron 300-540 id. Scandens 35-45, Platycerium 180-330 60-130, Sansevieria 180-350 85-125, Scindapsus groen 40-55 ld. bont 65-75, Tradescantia 50-60 12- 15, Varens gemengd 30-45, St.-Paulia roze 105-120, Primula Sinensis 30-40. kolonel. Een hoge onderscheiding voor een eervolle carrière! Namens het col lege bood de burgemeester (zie foto) aan kolonel Wessels een oude gravure van de poort van de Doelenkazerne aan. Een ge schenk, waarmee de kolonel zich zeer verrast toonde. Het college ontving tijdens deze ont vangst, waaraan ook een lunch verbon den was, voorlichting over de plaats, welke de Koksschool in het Nederlandse leger inneemt. Deze tot een traditie uitgroeiende ont vangst, werd muzikaal opgeluisterd door de Marine Luchtmacht Kapel uit Val kenburg. Stukadoor viel 17 meter Gistermiddag is in het St.-Elisabeth Ziekenhuis te Tilburg de 51-jarige stuka door A. C. L. Boeren uit Tilburg aan de gevolgen van een bedrijfsongeval overleden. De stukadoor was een dag tevoren op een bouwwerk bezig met het afdichten van een luchtkoker. Tijdens deze werkzaamheden viel het slachtof fer zeventien en een halve meter naar beneden en kwam op een betonnen vloer terecht. Hij werd ernstig gewond naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij is overleden. De gemeentebegroting van Wassenaar voor 1961, die de volgende week woensdag aan de gemeenteraad zal worden aangeboden en in december a.s. in een openbare vergadering behandeld zal worden, geeft een tekort aan van iets meer dan 400.000. In hun toelichting op de cijfers zeggen B. en W., dat zij er bewust naar gestreefd hebben, het feitelijke begrotingstekort te beperken tot ongeveer 4 ton, dat is gelijk aan het tekort van de begroting van 1960, Zouden echter de inkomsten en uitgaven op dezelfde basis zijn geraamd als voor het jaar 1960, dan zou het tekort zijn opgelopen tot ongeveer f. 540.000. Dit kon bereikt worden door de uitgaven tot het uiterste te beperken. Met name werd een beperking doorgevoerd bij het ramen van investeringen. De in komsten zijn tot een zo hoog mogelijk niveau opgevoerd. Zolang de nieuwe financiële verhouding tussen Rijk en gemeenten, welke voor Wassenaar een belangrijke verbetering van de financiële positie zal betekenen nog niet is doorgevoerd, willen B. en W. niet overgaan tot belastingverhoging. Wel zal het verhoogde tarief voor de straatbelas ting, dat voor 1959 en 1960 gegolden heeft, ook in 1961 gehandhaafd dienen te blijven. gevraagd voor wijkbezorging in VOORSCHOTEN. Zij moeten in Voorschoten wonen. Leeftijd boven 17 jaar. Aanmelden: bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1, Leiden of bij de agent M. Ruytenbeek, Papelaan 182, Voorschoten. N.V. Socrates betaalt niet Overzicht Uit een overzicht van de cijfers blijkt, dat de uitgaven ten opzichte van het vorige jaar gestegen zijn met f 422.000.-, terwijl de inkomsten f 409.000.- meer zullen bedragen dan voor 1960 geraamd was. In feite is het begrotingstekort dus toegenomen met ongeveer f 13.000. Het tekort zal gedekt kunnen worden door te putten uit de reserves, die op 1 januari 1960 ongeveer f 1 miljoen beliepen. De stijging van de uitgaven is vooral veroorzaakt door hogere kapitaalslasten, hogere salarislasten en hogere uitgaven M. Zonderop nam afscheid van de journalistiek Na 43 jaar als redacteur bij de Leidse Courant werkzaam te zijn geweest, nam de heer M. Zonderop gistermorgen af scheid van dit bedrijf. De heer Zon derop werd vergezeld door zijn echtge note en enige familieleden. Er werden vele woorden van waardering en dank gesproken. Als eerste voerde de president-com missaris, de heer M. P. van der Weyden, het woord. Het speet de president-com missaris een afscheidstoespraak te moe ten houden. „Een afscheid van iemand me wie men vele jaren heeft samenge werkt, valt niet gemakkelijk". Vanaf 1917, toen de heer Zonderop bij de Leidse Courant in dienst trad, heeft de journalistiek en in het bijzonder de sportjournalistiek een grote ontwikke ling doorgemaakt. Maar naar de over tuiging van de heer Van der Weyden had de scheidende redacteur zich goed weten aan te passen aan de omstandig heden. Het werk van de heer Zonderop onderscheidde zich door een grote voor uitstrevendheid. Spreker herinnerde aan de waardering van diverse sportbonden en verenigingen voor het werk en vooral de onpartijdige weergave van sportge beurtenissen van de heer Zonderop. Ook de heer J. F. J. M. Koens, direc teur, uitte zijn spijt over 't vertrek van de heer Zonderop. „Wij zullen uw ver trouwde persoon, uw goede humeur en uw bedrijvigheid missen". Als aandenken j bood de heer Koens namens de NV een j bromfiets aan. j De hoofdredacteur, de heer L. C. J. Roozen, zei, dat de redactie heeft gepro fiteerd van de praktische, nuchtere kijk j op de gang van zaken van de heer Zon derop, die hij als voorbeeld stelde voor iedereen. Namens de redacteuren over handigde de heer Roozen een kristallen vaas. Vervolgens spraken de heren C. P. de Heiden (administratie) H. de Graaf (technisch personeel), J. C. J. Lamber- mont (gedelegeerd commissaris! en L. J. v. d. Meer (abonnementenafdeling) de scheidende sportredacteur toe. De heer Zonderop prees in zijn dankwoord het vak van de journalist. Alleen als men de taak van de journalist begrijpt, is men zeker van slagen. In de eerste plaats was de heer Zonderop vrouw en kinde ren dankbaar. „Alleen dank zij hen ben ik in mijn taak geslaagd". Na een heil dronk drukten de aanwezigen de schei dende journalist de hand. 's Middags vond ten huize van de heer Zonderop (Da Costastraat) een druk be zochte afscheidsreceptie plaats. Tijdens deze receptie heeft de voorzitter van de Leidse Sportstichting, de heer J. C. F. Coers, de heer Zonderop de gouden pla quette van deze stichting aangeboden. Voorts waren deze middag aanwezig de burgemeester en echtgenote, de wethou ders J. C. van Schaik, A. J. Jongeleen en S. Menken, de chef van de afd. Onder wijs ter gemeentesecretarie, dr. J. M. Roosenschoon, prof. dr. P. J. Gaillard en E. H. Moens, resp. voorzitter en pen ningmeester van de afdeling Leiden van het Ned. Roode Kruis, vertegenwoordi gers van tal van gymnastiekverenigin gen, een deputatie van de Leidse voet balbond, de Kath. Sportbond, UVS, van de Belangencommissie voor Leidse KNVB-verenigingen, de Kon. Zeil-, Roei- en Motorsportver. „De Kaag" en de Watersportver. „Braassemermeer" en vele collega's en andere vrienden. Tal van geschenken getuigden mede van de sympathie, welke de heer Zon derop in brede kring geniet. Broedend? duif trotseert storm en regen Onverstoorbaar zit een duif al enige weken in een boom voor perceel 112 aan de Herenstraat. De razende stormen en de striemende regen hebben het dier niet van het nest weg kunnen verjagen. Vanmorgen kwam het ei, waarop de vogel sinds enige tijd zat te broeden tot grote verrassing van de bewoners van dat stukje Herenstraat uit. Een klein met dons bedekt jonge duivekopje stak over de rand van het nest uit Vleesdiefstal Het Gerechtshof in Den Haag heeft vanmorgen een 53-jarige Leidenaar con form de eis van de procureur-generaal en het vonnis van de rechtbank in Den Haag veroordeeld tot een gevangenis straf van acht maanden met aftrek van preventieve hechtenis. De Leidenaar had op 28 april van dit jaar omstreeks half vijf 's nachts in totaal 50 kilogram vleeswaren uit het slachthuis van een slagerij te Voorhout gestolen De verdachte had ontkend vleeswaren gestolen te hebben. Wel zou hij vroeg in de ochtend altijd op straat zijn op zoek naar lompen. De opbrengst van de lompen besteedde hij aan drank, zodat hij hiervoor zoals hij verklaarde geen geld aan zijn vrouw hoefde te vra gen. In het reclasseringsrapport werd de verdachte een periodiek drinker ge noemd, die een dubbel leven leidt. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doet. ex. Ned. recht mevr. J. C. Lapré—De Bruyn te Leiden en de heer P. Bakker te Leiden. met een STURKA- of HAZEWIND-COAT. Zeer mooie kwaliteiten in moderne MULTI-COLOURS, zowel voor heren als jongens. EERST KIJKEN BIJ HET MODEHUIS HAARLEMMERSTR. 87 - LEIDEN LEIDERDORP AANTAL LEERLINGEN CHR. ULO GROEIT Gisteravond was er een ledenvergade ring in de aula van de chr. uloschool. De voorzitter, de heer M. Splinter, leidde de bijeenkomst. De jaarverslagen van penningmeester en secretaris wer den voorgelezen. Financieel staat de ver eniging er niet slecht voor. De heren S. J. v. d. Stoel en C. Ver- wey, die aftredend waren, werden bij acclamatie als bestuursleden herkozen. Tenslotte gaf het hoofd der school, de heer D. Groeneveld, een verslag over het afgelopen jaar. Bijzonder verheugend was het feit, dat er van de 30 examen kandidaten slechts één afgewezen is. Ook het leerlingental groeit, zodat de school binnenkort uitgebreid kan wor den. WARMOND TAFELTENNIS TTV Steeds Vooruit De uitslagen van de deze week gespeelde wedstrijden voor de competitie luiden: Heren: DTS 1 (Den Haag)Steeds Vooruit 1 46; Steeds Vooruit 2Scylla 6 73. WASSENAAR Aan de Ned. Economische Hoge school te Rotterdam is geslaagd voor het doctoraal examen economische weten schappen onze plaatsgenoot F. van Dam. De directeur van het post- en tele graafkantoor te Schagen, mej. A. M. M. Derks, is ingaande 1 november 1960 be noemd tot directeur van het post- en te legraafkantoor te Wassenaar. De directeur van het post- en tele graafkantoor te Wassenaar, G. H. Vaags, is ingaande 1 november benoemd tot di recteur van het post- en telegraafkan toor te Velp (Gld.). voor gemeentewerken. Daartegenover staan aan meerdere inkomsten hogere uitkeringen van het rijk voor politie kosten, woningwetbouw en onderwijs en een hogere winst van de gemeentebedrij ven. Het gasbedrijf zal, zo wordt ver wacht, een winst opleveren van f 77.500.-, het elektriciteitsbedrijf een winst f75.000.-, het waterbedrijf een winst van f 16.500,- Het verlies van het bedrijf buitenplaatsen zal naar ra ming f 68.500 - bedragen, dat is bijna f 25.000 minder dan het vorige jaar. Kritiek B. en W. maken enkele kritische op merkingen over het uitblijven van de nieuwe verhoudingsregeling tussen rijk en gemeenten. De datum van invoering is verschoven van 1 januari 1959 naar 1 januari 1960. Het nadeel dat hier door veroorzaakt wordt blijft niet tot een jaar beperkt. Want opgeschoven is ook de kortingsregeling die op de nieuwe uitkeringen zal worden toegepast. Daar door zal het volledige voordeel van de nieuwe regeling, dat voor Wassenaar op f 535.000 geraamd wordt pas na vier jaren volledig de gemeente ten goede komen. Te bevoegder plaatsen hebben B. en W. de aandacht op deze onbil lijkheid gevestigd, aldus de toelichting op de begrotingscijfers. Volgens de thans bekende gegevens zal de inkomstenvermeerdering volgens de nieuwe regeling voor Wassenaar in 1961 ruim f 214.000.- bedragen. B. en W. hebben gerekend dat als het begro tingstekort voor de komende jaren op f 400.000.- gefixeerd kan worden aan het einde van de periode van vier jaren de reserves der gemeente zullen zijn ingekrompen tot bijna f 400.000.- Uiter aard moet er rekening mede gehouden worden, aldus B. en W. dat deze stand nog ongunstig kan worden beïnvloed door lasten van nieuwe investeringen in de komende jaren, terwijl er voorts geen enkele aanwijzing is, dat het hui dige uitgavenpeil stabiel zal blijven. Nieuw kernwapen is „revolutionair en fantastisch" Een vroeger lid van de Amerikaanse Commissie voor Atoomenergie, Thomas Murray, heeft er bij Nixon en Kennedy op aangedrongen hervatting van de kernproeven te overwegen teneinde de Sovjet-Unie voor te blijven bij de ont wikkeling van wat hij noemt „de derde generatie van kernwapens". Deze wapens noemt Murray „revolu tionair en fantastisch" en „even ver schillend van de H-bom als die verschilt van de eerste atoombommen". Zij zou den speciaal geschikt zijn voor het uit schakelen van troepen te velde en een veel grotere militaire betekenis hebben dan de tot nu toe bekende kernwapens, die voornamelijk op massale vernietiging zijn ingesteld. Door de afspraak geen kernproeven te nemen, kan het nieuwe wapen, nog niet worden geprobeerd, al dus Murray. Ongewijzigde prijzen voor de winterkolen (Van onze Haagse correspondent) Hoewel het inderdaad de bedoeling is en zoals ook is overeengekomen in het overleg tussen het ministerie van Eco nomische Zaken en de brandstoffen- detailhandel, n.l. dat de huidige winter- kolenprijzen niet mogen uitstijgen boven het peil van het vorige winterseizoen, kunnen zo vernemen wij nader in verband met hogere importprfjzen de noteringen in enkele incidentele geval len, met name voor enkele (betere soor ten) Duitse antracietkolen, iets hoger liggen. Als afnemer van deze categorie brandstof komt men deze winter dus iets duurder uit. Nederlandse kolen mogen in geen ge val in prfjs stygen. Wanneer het publiek klachten heeft over te hoog in rekening gebrachte prij zen, dient zulks aan het directoraat- generaal voor Handel en Nijverheid in Den Haag te worden gemeld. De gefun deerdheid va nde klacht kan dan wor den onderzocht. „Veilig verkeer alleen met goed betaalde politie" In haar actie tot het wekken van publieke belangstelling voor de sa larisachterstand, is de Amsterdamse politie overgegaan tot het slijten aan bevriende automobilisten of onder nemingen van gele plakplaatjes met het opschrift Veilig verkeer alleen met goed betaalde politie". De politiemensen stellen bij het uitrei ken van de plaatjes nadrukkelijk op de voorgrond, dat deze geen vrijbrief vormen voor overtredingen. (Van onze Limburgse correspondent) Volgende week dinsdag zal een flat gebouw van 69 woningen te Venlo, in openbare verkoop komen, zulks in op dracht van het Beambtenfonds van de Staatsmijnen te Heerlen. Het in 1952 voor het genoemde fonds gebouwde com plex werd in 1957 verkocht aan de bouw- en handelsmaatschappij N.V. So crates, voor f 875.000,Het Beambten- fonds verstrekte daartoe een hypotheek van f 700.000, De N.V. Socrates heeft echter de ver plichtingen aan rente en aflossingen niet voldaan en ingevolge het bepaalde in de hypotheekakte gaat het fonds nu over tot openbare verkoop. De Amsterdamse Bank, die bij de fi nanciële manipulaties van de in beta lingsmoeilijkheden geraakte N.V. Soera- BEURSOVERZICHT Nat. Handelsbanken vast Amsterdam, 4 november Voor de laatste beursdag van deze week werden aandelen Nat. Handels bank tegen oplopende koersen verhan deld. Er werd in deze hoek gespecu leerd op een hogere koers voor aandelen Rotterdamsche Bank, waardoor dan, door het omwisselingsaanbod, aandelen Nat. Handelsbank als vanzelf in koers zouden moeten stijgen. Het buitenland heeft belangstelling voor de aandelen Rotterdamsche Bank. Deze worden op 324 geadviseerdd, tegen gisteren 312. Nat. Handelsbanken liepen op van 219 tot 224, tegen gisteren als slotkoers 216',2. Aandelen Centrale Suiker waren in reactie op de gepubliceerde waarschu wing van de directie van dit concern, dat er niets bijzonders met de maat schappij aan de hand is. Gisteren stegen de aandelen ruim 30 punten op o.a. emissiegeruchten. De koers van vandaag daalde van 426 tot 420, tegen gisteren als 'hoogste koers 432 bij het slot. Ook aandelen Wester Suikerraffinaderij wer den enige punten lager geadviseerd. De handel voor de hoofdfondsen was wederom gering. De markt werd goed gesteund door de iets hogere koersen uit New York van gisteren en de vaste stemming van vandaag op de Westduit- se beurzen. Niettemin was de stemming voor de hoofdfondsen bij de opening door elkaar goed prijshoudend zonder meer. Alleen aandelen Kon. Olie lagen opnieuw vast in de markt door publieke vraag, ingevolge Wall Street. De olie aandelen noteerden op f 127,70 twee gulden boven de slotkoers van donder dag. Gedurende het laatste beurskwar- tier liepen de koersen voor de interna tionals op als gevolg van de vastere tes nauw betrokken is, heeft óók op de Venlose etageflat hypotheken ver strekt namelijk van f 300.000,en vier maanden later nog eens van f 200.000, Op het complex dat voor f 875.000, door Socrates werd overgenomen rusten dus drie hypotheken van in totaal f 1.200.000,—. Er is op dit complex moge lijk nog een uitkering te wachten van het Rijk van ongeveer f 250.000,we gens niet rendabele gedeelten van de bouwkosten, maar uitbetaling daarvan is niet zeker in verband met mogelijke huurverhoging voor 1962. waardoor de verplichting tot uitbetaling door het Rijk vervalt. Slechts een Rijksuitkering van nog geen f 10.000,op grond van de financiële regeling woningbouw 1948 staat vast, maar deze bijdrage zal het verschil tussen de drie hypotheken en de te verwachten opbrengst bij lange na niet kunnen dekken, hoe groot de belangstelling voor de openbare verkoop a.s. dinsdag in „National" te Venlo ook zou zijn. Ir. W. H. Kruyff voorzitter Stichting van den Arbeid Ineen gehouden vergadering van het bestuur van de Stichting van den Arbeid is als opvolger van mr. F. H. A. de Graaff benoemd tot voorzitter van de Stichting van den Arbeid, ir. W. H. Kruyff. stemming op de Westduitse beurzen. De markt sloot op vrijwel het hoogste punt van de dag. Philips: 1220 (1212)Aku's plus 2 op 475; Unilever plus 2 op 800; Hoogovens goed prijshoudend. De slot- koersen van de vorige week vrijdag wa ren voor Aku 4681/4, Philips 1194, Uni lever 789%, Hoogovens 826 en voor Kon. Olie f 124.20. Van de cultures werden iets lagere koersen voor certificaten Deli en Am sterdam Rubber geregistreerd. De scheep vaarten schommelden rond het vorige slotniveau. Staatsfondsen nagenoeg on veranderd bij kalme handel. Aandelen KLM, die gisteren in Wall Street 11/4 dollar lager sloten, werden op f 100 ex. f2,50 interimdividend geadviseerd, tegen gisteren f103 cum f2.50 interimdivi dend. De omzetten voor deze stukken van gisteren was zeer ruim op 640 stuks. WISSELKOERSEN Amsterdam, 4 november Londen 10.61%—10.62%; Montreal 3.87A 3.87H: Brussel 7 59%—7.60%; Stock holm 73.13-73.18; Milaan 60.76-60.81 Oslo 52.98-53.03; Lissabon 13523/4-13.241/4 New York 3.77A—3.77A: Parijs 76.96— 77.01; Frankfort 90.41 90.46%; Zürich 87.57%-87.62Kopenhagen 54.82-54.87; Wenen 14.51 V*-14 52 BEURS VAN AMSTERDAM Vrijdag 4 november ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 101A 101A Ned. '59 4% 101A 101A Ned. '60-1 4% 101 lè 101% Ned. '60II 4% 101% 101A Ned. '59 4% 99A 99 Ned. '53 3% 95\i 9512 Grootboek obi. 3% 80% Ned. '51 3% 94}j} 94% Ned. '51 3% 96% 96%GB Ned. '53 (3%) 95% 95% Ned. '56 3% 95A 95% Ned. '48 3% 89 89B. Ned. bel. cert. 3% 88% 88% Ned. '50 3% 88% 89HGB Ned. '54 3% 90% 90 Ned. '55 I 3% 90% 90 Ned. '55-n 3% 92A 92% Indië '37 3 91% 91% Ned. grtbk. '46 3 92}& 92f£ Ned. doll. In. 47 3 89 89% Ned. Inv. cert. 3 98% 98% Ned 62-64 3 99A 99% Indië '37 3 98% 98% Indië '37 A 3 94%GB 94% Ned. won.b.l. '57 6 109%GB 109% Ned. won.bJ. '58 4% 100A ACTIEVE AANDELEN Cultuurbank 29% 29% Nat. Handelsbank 215% 224G.B. Ned. Handelmy293% 295G.B. Amst. Rubber 115% 115% H.V.A148% 149 Senembah 540 545 AK.U473 GB 474 %GB Berkel's Patent (v.) 337 GB 345GB. Calvé Delft cert. 789 790 Dell Mij .en (Ver.) 172 GL 171.50 Kon. Pap. v. Gelder 325 330G.B. Hoogovens cert847 851 Miiller en Co. NB. 426% 429% Ned. Kabelfabr618 625 Philips 1211GB 1218 Philips pref316 GB 317 Unilever 798 800% Wilton Feyenoord 200 200% Biliton 2de r 438 439 Dordtse OUe gew. 588% 595% Kon Olie (f20.—).. 126.20 129.90 Idem (50 f20.—) 125.70 127.60 Holl Amer RJn 143%GB 144% Java China Paket 159% 159 KBJV1103 lOOexdiv. Kon Ned. Stmv Mij 184 184% Kon Paket MU 135% 135% Stoomvaart MU Ned 171 171% Nlevelt Goudr eert 142% 143% v Ommeren eert. 298 GB 300G.B. Kon Rott Lloyd 149% 149 Ned Scheepv Unie 149 GB 149% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen A'dam 47 (3%) 3 95% 94% Idem '48 (3%) 95% 94% R'dam '52-1 (4%) 98% 99% ld ld *37 I-n (3%) 95 Z.-Holland '56 (4%) 99% 99% Bankwezen Vorige slotkoers koers v. heden Bank N. G. *58 (5%) 105 id. N.WB '52 (4%) 99% BVG rspbr. f500 179 179 BVGrspbr '52131% 131% Industr. Obligaties Philips DoUarlng '51 91% 91% Premieleningen A'dam *33 3 lOOB. 100% A'dam '51 12% 81% 82% A'dam '56 12%.. 81% 81% A'dam '56 II 2% 887/8 88% A'dam '56 III 2% 88% 88% Eindhoven '54 2% 80% 81% Enschede '54 2% 79% Den Haag '52 I 2% 87% L 87% Idem n 2% 88% 89L. R'dam '52 I 2% 89% 89% Idem II 2% 90% Idem '57 2% 99% 100% Utrecht '52 2% 92% 92 Z.-Holl. 1957 2% 95% 95% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 232 233.50 Amst. Bank 400 408 HB.U. eert 234 234 Rott. Bank 312 323% Twentsche Bank 300 300 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 498 499 Borsumij 58 60 K. N Ed met A-AA 105 Idem prei wd 104% ElectrolasmU 332 B Kon Ned Urofsm 190 192 Holl. Constructie 530 530 Ing. bur v Bouwnfjv 262% 262% Internatlo 156 160 Int. Kunststoff Ind 59 60 Leidse Wolspinnerij 518% Rott. Droogdok MU 698 648 Slkkens Groep 880 884 Ver Touwtabrleken 325 324 Walvisvaart 108 107 Wernlnk's Betonm 163 163B. Van '/Ijk en Heringa 120% 120% Zaalberg 121% 122 Spoorwegen Dell Spoorweg MU 3% Amerlk fondsen Canadian Pacific R 21% 21A Intern NickeJ 51% 51% Anaconda 94 A 45} 8 Bethlehem Steel 40% 40% Cities Service 47 47% Genera] Motors 42% 42 Kennecott 78 79% Republic SteeJ 53 54% Shell Ol) 75% 76% Union Pacific 26 27 Ua States Steel 73% 74%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5