HAAGSE AGENDA Café-Rest. „Zomerzorg' 1<4(£ 4 15 MOHAIR SJAALS Met een enkel woord PICTOGRAM ma Agenda VRIJDAG 4 NOVEMBER 1960 Bezinning (Van onze t.v.-medewerlcer) Vooral voor de liefhebbers, maar voor hen niet alleen, was de vijfde aflevering van de documentaire over religieus ge ïnspireerde vormgeving erg boeiend. ZU, die gebrand waren veel te vernemen over de monnikenrepubliek in Griekenland op de berg Athos, die der stilte, kwamen echter door de praatlustigheid van Jan Willem Hofstra een beetje bedrogen uit, Jammer voor de bij uitstek deskundige gast. We weten wel, dat het zUn voordeel heeft om aan de praat gebracht te wor den. maar dan moet de gespreksleider het ingang gezette proces meer z(jn eigen loop laten nemen. Het voornaamste van de avond was natuurlijk de stoute onderneming van de KRO om ter gelegenheid van de her denking van de Hongaarse opstand het spel van Rod Serling op het scherm te brengen. Met medewerking van Albert van Dalsum in de hoofdrol! Het stuk is griezelig van hardheid en scheurde de Uittekens onzer kleine schaafwonden, veroorzaakt door verontwaardiging, weer open. Staatslieden leren ons, dat senti ment in de politiek geen rol mag spelen. Maar als dat sentiment zo diep gekwetst is als destijds, dan lijkt het onbegrijpe lijk, dat we zo snel vergeten, ook en vooral op het terrein der wereldpolitiek, waarin immers welhaast toegewijde aan dacht aan alles, wat Russisch is. wordt besteed. Deze aantekening stelden we. toen het spel aan de gang was. Het was een daad van de KRO om na afloop zo wel de Nederlandse weigering om aan de O.S. te Melbourne mee te doen, alsook een nuchter krantebericht over een bij zonder grote Nederlandse rulltransactie met het nieuwe bewind in Hongarije te releveren. Hulde voor die houding, waar- Bonn's defensieplan in Russische handen... (Van onze correspondent in Bonn) Het de vorige week gearresteer de sociaal-democratische Bonds daglid Frenzel, heeft ervoor ge zorgd, dat het Westduitse verde digingsplan voor het jaar 1961 te Praag, Oost-Berlijn en Moskou bekend is geworden. Dit verklaar de gisteren in Bonn de Westduitse minister voor Defensie Strauss. Dit plan was vervat in het streng ge heime NAVO-document MC-70, waarvan delen aan de Westduitse Bondsdagcommissie voor Defensie, waarvan Frenzel lid was, bekend zijn gemaakt. Strauss zelf heeft, zoals hy meedeelde, destijds de commissie op de hoogte ge steld van bepaalde facetten van MC-70. De tekst ervan hebben de leden van de commissie gelukkig, zoals de minister zei, niet onder ogen gehad, maar wel moest hü hun details over het plan tot verdediging van de Bondsrepubliek in de jaren 1959, 1960 en helaas ook 1961 ver tellen. Strauss is thans niet in staat zonder meer de in de geheime delen van de Westduitse defensiebegroting vastgeleg de defensieplannen te veranderen omdat ze haarfijn overeenkomen met de eisen en aanbevelingen van de NAVO. De consequenties uit het verraad van Fren zel moeten derhalve zijns inziens door de NAVO worden getrokken. Door dit alles is het geval-Frenzel voor Bonn tegenover de Westelijke partners van de Bondsrepubliek volgens de minister uiterst pijnlijk geworden. Eiland in Po-delta loopt onder water Zesduizend Italiaanse boeren zijn op de vlucht geslagen, toen het water van de door zware regenval gezwollen Po gisteren oVer hun landerijen en bedrijven in de laag gelegen Po-delta bij de Adriatische Zee raasde. In deze delta ligt het eiland Ariano. in het oostelijk deel waarvan de Goro Po een zijrivier van de Po woens dag een gat in een dijk maakte. Dit gat was aanvankelijk 30 meter breed, maar zou nu al een omvang van 180 meter hebben bereikt. Het water raast door de opening in westelijke richting. Honderden brand weerlieden, politiemannen en soldaten werken onafgebroken aan de aarden wal die de drie grootste plaatsen op het eiland. Ariano Polesine, Tagiio di Po en Corbola, tegen het woedende water moet beschermen. Brandweerlieden in amfibie vaartuigen zoeken het gebied, dat door de bewoners verlaten is, af. Men wil de zekerheid hebben, dat niemand achter is gebleven. De geëvacueerde bevolking en haar vee is in 200 vrachtauto's van het Italiaan se leger naar veiliger oorden gebracht. In de omliggende steden zijn noodver- blijven ingericht. De Italiaanse minister van Openbare Werken heeft het getroffen gebied be zocht. Hij achtte de toestand minder somber dan een dag tevoren en hoopte, dat de overstroming tot het eiland be perkt zou blijven. Kardinaal Mindsienty vier jaar in gezantschap Het is vandaag vier jaar geleden dat de r.k. primaat in Hongarije, kardinaal Mindszenty, zijn nog altijd voortdurende ballingschap in het Amerikaanse ge zantschap in Boedapest begon. De kar dinaal zocht zijn toevlucht op de le gatie kort na het aanbreken van de dag op 4 november 1956, toen Russische strijdkrachten Boedapest binnentrokken om de Hongaarse revolutie neer te staan. Revolutionairen hadden de kardinaal die in 1949 door een communistische rechtbank tot levenslange gevangenis straf was veroordeeld, op 30 oktober bevrijd. De kardinaal, die politiek asiel in de legatie verkreeg, heeft vrijwel geen con tact met de buitenwereld. Hij beperkt zijn activiteit tot de gewone plichten van een parochie-geestelijke. uit spreekt, dat het spel meer betekende dan alleen een succesvolle vulling van een programma. Over dit spel kunnen we overigens kort zijn, Van Dalsum, gewend breed en op de lange afstand te spelen onder raadpleging van zware registers, heeft een intiem, klein spel ten beste gegeven, waaruit blijkt, dat hij met één slag de korte baan heeft aangevoeld. Hij werd daarin gestimuleerd en geassisteerd door Elisabeth Versluys, die haar fijne rol zonder pretentie neerzette. Vooral de tamelijk lange eerste helft was treffend, dieper indringend dan veel zinnen ooit vermogen. Niet door de radio, maar ook niet in de schouwburg kan dit resultaat worden bereikt. Dit was pure televisie. Advertentie TELEFOON 21444 Weekeind menu's f3.50, f4.50, f6.—. Menu f 4.50 LONDONDERRY SOEP 'i PIEPKUIKEN v. d. GRILL APPELMOES - POMMES FRITES CHIPOLATA PUDDING (minimaal 2-pers.) VOOR KINDEREN hebben wU een speciaal menu h t 3. Ruime overwinning voor Hugh Gaitskell Maar weinig reden voor grote tevredenheid Hugh Gaitskell heeft bfj de verkie zingen voor het Leiderschap van de Labourfractie ruimschoots de overwin ning behaald, maar hg heeft thans na een vijfjarige leiderschap niet minder dan een derde van zijn partijgenoten tegen zich, een nogal bedenkelijke stand van zaken, al Is naar alle waar schijnlijkheid de tegenwoordige crisis van tijdelijke aard. Op Gaitskell werden 166 stemmen uitgebracht, zijn tegen stander Harold Wilson kreeg 81 stem men, veel meer dan verwacht werd. Daartegenover staat dat er zo goed als geen onthoudingen waren, welke in de omstandigheden ook als anti-Gaitskell stemmen zouden hebben moeten gelden. Op het moment moet Gaitskell op drie fronten strijden, namelijk tegen de partijconferentie aan welke hij zelf de oorlog heeft verklaard wegens haar be sluit tot eenzijdige afschaffing van kern wapens door Engeland; tegen een deel van het partijbestuur, dat sterk links gericht is en tegen een groot deel van zijn eigen fractie. Er zijn in de Labourfractie tussen de 50 en 60 voorstanders van een een zijdig opgeven van de kernwapens met Inbegrip van 30—35 onverzoenlijke leden van de linkervleugel, die bijna allen Wilson hebben gesteund hoewel deze het in defensieopzicht met Gaitskell eens is. Wilson poseerde echter als de man die de vlag van de partijeenheid ondanks alle schrille tegenstellingen wil hoog houden. Zijn invloed op de rest van de fractie was weliswaar niet zo groot als hij mocht hopen doch niettemin heeft hij Gaitskells leiderschap ernstige af breuk gedaan, hoewel Gaitskell meer stemmen op zich verzamelde dan toen hij in 1955 het leiderschap aanvaardde. Minister antwoordt op request libs-ers Het aantal leden van de Provinciale Staten van Limburg zal. bij het aan vaarden van het ontwerp provinciewet, worden verhoogd. Dat heeft de minister van Binnen landse Zaken in een brief aan zeven leerlingen van het Grotius College in Heerlen meegedeeld. „Er is Limburg destijds bij het samenstellen van de provinciewet van 1850 onrecht aange daan. Men ging bij het bepalen van het aantal statenleden voor de andere provincies uit van een recente volkstel ling. maar voor Limburg werden vroe gere cijfers als maatstaf aangenomen, waardoor men het in Limburg sedertdien met een statenlid minder moet doen, dan waarop men recht had". Zo was in het kort de inhoud van het request van de hbs-leerlingen uit Heerlen. In het kort, want ze deden deze zaak bijzonder uitvoerig uit de doeken. Minister Toxopeus was blij met dit initiatief uit Heerlen. „De daaruit blij kende interesse van een aantal jonge ren in de Inrichting van ons staatsbestel verheugt rnjj, en dat te meer nu de in uw adres gesignaleerde fout Inderdaad is gemaakt", aldus zei hij in zijn brief aan de leerlingen. Wanneer de fout goed gemaakt wordt? Ook daarover gaf de minister uitsluitsel. Reeds bij de volgende verkiezing van de leden der Staten in 1962. Indien ten minste de nieuwe provinciewet tijdig wordt aangenomen! De fractie telde toen 23 leden meer dan thans. Gaitskell kreeg toen 157 stemmen tegen Aneurin Bevan 70 en Herbert Morrison 40. Maar toen was Gaitskell als partijleider en Attlee's opvolger nog een onbekende grootheid. Hij heeft daarom niet al te veel reden om te vreden te zijn over de uitslag van de jongste stemming. VRIJDAG 4 NOVEMBER Kon. Schouwburg: Haagsche Comedle met „Heeft Constance gelijk?" 8 uur. Gebouw voor K. en W.: Nederlands Bal let oi.v. Sonla Gaskell 8 uur. ZATERDAG 5 NOVEMBER Gebouw voor K. en W.: Concertgebouw orkest o.l.v. Pierre Monteux m.m.v. Mas- tlslaw RostropowltsJ8.15 uur. Dlllgentta: J. Olevsky (viool) en W. Rose (plano). 8 uur. ZONDAG 6 NOVEMBER Kon. Schouwburg: Haagsche Comedle met „Jaloezie" 2 uur. Gebouw voor K. en W.: Operettevereni ging „Mascotte" met „Het lied der woes tijn8 uur. MAANDAG 7 NOVEMBER Kon. Schouwburg: „Theater" met „Het Zuiden" 8 uur. Gebouw voor K. en W.: R.-K. Residen tiekoor o.l.v. Kees Stolwijk. 8 uur DINSDAG 8 NOVEMBER Kon. Schouwburg: Nederlandse Come dle met „X Cyprienne" 8 uur. Gebouw voor K. en W Residentieorkest o.l.v. Willem van Otterloo m.m.v. Tlnl Bresser (plano) 12.45 uur. Dillgentia-Salzburger Marionettenthea ter met "Die Entführung aus dem Serail" en "Die Fledermaus". 8 uur. WOENSDAG 9 NOVEMBER Gebouw voor K. en W.-Residentie Or kest o.l.v. Willem van Otterloo m.m.v. Willem Noske (viool). 8.15 uur. Dillgentia-Nederlandse Impresariaat: Blazersensemble van Brussel. 8 uur. Maurltshuls-Kammer-Trlo-Köln. 8 uur. DONDERDAG 10 NOVEMBER Kon. Schouwburg: Haagsche Comedle met „Heeft Constance gelijk?" 8 uur. Gebouw voor K. en W.: Nederlandse Opera o.l.v. Alexander Krannhals m.m.v. Erna Spoorenberg. 8 uur. Kurzaal-Bamberger Symphoniker o.l.v. Joseph Kellberth. 8.15 uur. Lutherse Kerk-Jubileumconcert Ev. Lutherse Zangkoor o.l.v. H. D. Baank. 8 uur. BIOSCOPEN Apollo: „Mein Kampf" (18 Jaar). Dage lijks 12.15, 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Asta: "Can-can" (14 jaar). Dagelijks 2 en 8 uur; zondag: 1.30, 4.30 en 8 uur. Bijou: "Wlr Wunderkinder". (A.I.). Dage lijks 2, 7.15 en 9.30 uur; zondag 2, 4.15, 7.15 en 9.30 uur. Camera: 'Tam all right Jack" (14 Jaar). Dagelijks: 2,30. 7 en 9.15 uur; zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Capltol: en zij schaamden zich niet" (18 Jaar). Dagelijks 2 en 8 uur; zaterdag 2. 6.30 en 9.15 uur; zondag 4, 6.30, 9.15 uur; woensdag 8 uur; donder dag 2 uur; zondag 1.30 uur en woens dag 2 uur „Clrcusbloed. (A.l.). Donder dag 8 uur „Het Trottoir". (18 Jaar). City: „Makkers staakt uw wild geraas. (14 jaar). Dagelijks 2.30, 6.45, 9.15 uur; zaterdag en zondag 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Corso: „Simson en Delila" (14 Jaar). Da- §elijks 2.15 en 8.15 uur: zaterdag 2.15, 45 en 9.30 uur; zondag 2.15, 6.45 en 9.30 uur. Du Midi: „Het verborgen leven van Wal ter Mltty". (14 Jaar). Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zaterdag: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 12 uur „Onvergetelijke melodie" (AI.). Flora: „Geen uitweg" (14 jaar). Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2. 4.30, 7 en 9.15 uur. Hollywood: „Als het bloed kook" (18 Jaar). Dagelijks 2.30, 6 45 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.30, 6.45 en 9.15 uur. Zon dag 12 uur „Hongkong, broeinest van het oosten". (14 Jaar). Kriterion: „Rebecca" (18 jaar). Dage lijks 2.15. 6.45 en 9.15 uur; zaterdag en zondag 1.30, 4, 6.45 en 9.15 uur. Metropole: „Ben-Hur" (14 Jaar). Dage lijks 1.30 en 7.30 uur. Muslca: „Meisjes van de Mambo-bae" (18 jaar). Dagelijks 2.15 en 8 uur; za terdag en woensdag 7 en 9.30 uur; zon dag 3, 7 en 9.30 uur. Odeon: „Babette op het oorlogspad" (14 jaar). Dagelijks 2.30 en 8 uur: zaterdag 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Olympia: "Les quatre cent coups" (18 jaar). Dagelijks 2 en 8 uur; zondag 2, 5 en 8 uur. Passage: De zaak MP (A.I.). Dagelijks Rembrandt: .Mag lk deze dans van u". (18 Jaar). Dagelijks 2 en 8 uur; zaterdag 2. 6.45 en 9.15 uur; zondag 4, 6.45 en 9.15 uur; donderdag 2 uur. Zondag: I.30 uur „Rusty's verjaardag". (A.l.) Donderdag 8 uur „van het westelijk front geen nieuws". (18 Jaar). Rex: "Let's make love". (14 jaar). 9.30, II.30, 1.30, 3.30. 5.30, 7.30 en 9.30 uur; zondag van 1.30 uur af; zondag 11.30 u. „Droomreis door Amerika". Roxy: „Opstand ln de Kaukasus" (14 Jaar). Vrijdag t/m zondag 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur; maandag t/m donderdag 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag 12 uur „S.O.S. aan de Zuidpool" (14 Jaar). Seinpost: „Malgret en het raadsel van St.-Flacre" (14 jaar). Dagelijks 2.15, en 8.15 uur; zondag 2.15, 5 en 8.15 uur; donderdag 2.15 en 8.15 uur „Hoffmann's vertellingen (14 jaar). Studio: "Striptease en gangsters" (18 Jaar). Dagelijks 2. 4. 7 en 9.15 uur; zon dag 11.30 „Zanzaboektoe". (AI.). Thalia: „Java 1942" (14 Jaar). Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur: zaterdag 2.30, 4.30 7 en 9.15 uur; zondag 3, 5. 7 en 9.15 u. zondag 1 uur "Come on cowboys". (A.l.) Donderdag 2.30. 7 en 9.15 uur "King Creole". (18 Jaar). De Uitkijk: „Het zevende zegel" (18 Jaar) Vrijd., zaterd., maand., 2, 7 en 9.15 uur; dinsdag, woensdag, donderdag 12 uur; zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. West-End: „Nooit op zondag" (18 Jaar). Dagelijks 2.15 en 8.15 uur; zaterdag 2.15 6 45 en 9.15 uur; zondag 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur: woensdag 8.15 uur; don derdag 2.15 uur. Cineac: Nieuws uit binnen- en buiten land. Dageiyks 924 uur; zondag van 11.30 tot 24 uur. Zeer exclusieve BINNENLAND Het Russische persbureau Tass, heeft femeld dat de Nederlandse ambassadeur n de Sovjet-Unie, dr. H. A. Helb, gisteren op zijn verzoek een gesprek heeft gehad met de Russische eerste vice-president Kosygin. Bij de Tweede Kamer is een nader gewijzigd ontwerp van wet voor regelen op het gebied van de prijzen van goede ren en diensten (prijzenwet) ingediend. Deze wijziging beoogt een nadere aan sluiting bij het prijsbeleid enerzijds en anderzijds het vaststellen van opsporings bevoegdheid alsmede waarborgen voor rechtszekerheid der betrokkenen. De ambassadeur van Israël, de heer H. A. Cldor, heeft gisteravond te zijnen huize een ontvangst gegeven ter ere van de Nederlandse delegatie, die het congres van de internationale organisatie van ge meenten In Tel-Aviv zal gaan bijwonen. Tientallen burgemeesters, wethouders en gemeentelijke functionarissen, die deel uitmaken van de delegatie, woonden de ontvangst bij. Het tweejarig zoontje van de familie DIJksma te Oosterwolde is levenloos ln zijn bedje gevonden. Een dag tevoren wa ren de amandelen van het kind geknipt. Vermoedelijk is het jongetje gestikt ln geronnen bloed. Het ligt ln de bedoeling dat Prinses Margriet zaterdag a.s. bij de scheepswerf „De Merwede" te Hardinxveld-Glessendam de doop en de tewaterlating zal verrich ten van het naar haar te noemen vracht en passagiersschip van de Oranjelijn. De Koningin is voornemens op zater dag 19 november een gedeelte van de her denking van het derde lustrum van „Kerk en Wereld" te Doorn bij te wonen. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ss Alnati (6/11), Australië: ss Almkerk (8/11), Brazilië: ss Alnati (6/11), ms Westland (7/11) Brits-Oost- Afrlka: ss Si-Klang (10/11), Canada: ss. Rijndam (6/11), ms. Noordam (10/11), Chili: ms. Anatlna (10/11), Indonesië: ss Glaucus (9/11), Ned. Antillen: ss Baarn (8/11), Nleuw-Zeeland: ss Rangl- tata (9/11). Suriname: ms. Marathon (9/11), Unie van Z.-Afrtka en Z W.-Af- rlka: ms Randfontein (8/11). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. BUITENLAND Richard Nlxon. de republikeinse kan didaat voor het Amerikaanse president schap. heeft gisteren ln een telegram aan de gouverneur van Rhode Island laten weten, dat hy, in geval hy tot president wordtg ekozen, het Congres zal aanbevelen de lmlgratiebepalingen te verruimen. De Oostduitse communistische par tij heeft haar leden geïnstrueerd de lid maatschapskaarten in december en januari in te leveren. De nieuwe lidmaat schapskaarten zullen worden uitgege ven. wanneer de party-organisatie, waarbij elk lid of kandidaat-lid is aangesloten, daartoe toestemming geeft. Alle leden zullen ln december en januari twee partijvergaderlngen moeten bywonen. De leidende figuren zullen er intussen op moeten toezien, dat tijdens deze periode van kaartenverwisseling een ieder zijn po litieke, ideologische, economische en cul turele plichten nakomt! Het uit 1616 daterend dodenmasker van William Shakespeare Is op een velling In Heidelberg aangekocht door de Lands- bibliotheek van Hessen tegen een prys van 46.000 mark of ongeveer 41.000 gul den. Er bestond veel belangstelling voor van de zyde van Engelse, Zwitserse, Bel gische, Nederlandse en Franse kunsthan delaren De politie ln Hamburg heeft een man en een vrouw aangehouden, die in het bezit van valse papleren bleken te zijn. Bij het onderzoek is komen vast te staan, dat dit paar, waarvan de man met een legerpistool gewapend was, met ge stolen auto's vrijwel geheel Europa heeft doorgereisd. Vermoedelijk hebben zy zich aan autodiefstallen en Inbraken ln N e- d e r 1 a n d, Oostenrijk, Frankrijk. Bel- gle en Zwitserland schuldig gemaakt. Koning Phoemlbol en Koningin Si- riklt 'van Siam zijn gisteren uit Genéve voor een officieel bezoek aan Spanje naar Madrid vertrokken. Algerijnen behorend tot het Natio nale Bevrijdlngsfront (FLN) hebben woensdagavond in de Parljse voorstad Pantin een oude goederenwagon waarin Algerijnen woonden die aanhangers zyn van de Nationale Beweging (MNA) met een machinegeweer beschoten. Drie be woners van de wagon kwamen om het leven, vijf werden gewond. Het Kruppconcern heeft ten behoe ve van zijn hoger personeel dat zich snel moet verplaatsen een straalvliegtuig ge kocht, een Lockheed Jet Star. Het toestel biedt plaats aan acht personen en kost ca. 4 miljoen gulden. Het zal volgend Jaar worden afgeleverd en wordt gestationeerd op het vliegveld van Dlisseldorf. Vier leden van de Israëlische com munistische partij en de kassier van een bank zijn. verdacht van verduistering van een kwart miljoen Israëlische ponden, ge arresteerd. BIJ het onderzoek is gebleken dat zij het geld hadden belegd in bedrij ven in Tel Avlv, hetgeen voor de pers aanleiding was om te schrijven over „com munistisch kapitalische investering van gestolen kapitaal ln particuliere bedryven! Zeven artsen van de chirurgische kliniek van de Karl Marx universiteit ln Leipzig zijn dit Jaar naar West-Dultsland gevlucht omdat de geneesheer-directeur prof. dr. Herbert Uebermuth van zyn per soneel een verklaring van trouw aan de Duitse democratische republiek verlangde, aldus bericht het Westberiynse Informa tiebureau „West". De Griekse regering heeft besloten de woensdag in Milaan overleden dirigent en componist Dimitri Mltropoulos een staatsbegrafenis te geven. Het stoffeiyk overschot zal met een legervliegtuig naar Griekenland worden vervoerd en ln de kathedraal van Athene worden opgebaard. Robert Gunawardene, een lid van de oppositie ln het Ceylonese huls van Af gevaardigden, ls gisteren voor een week geschorst na een stormachtige scène ln het parlement, toen hy met een schoen ln de hand naar zyn voormalige leider. Pe rera. van de Trotskistische Lanka Sama SamaJ-partlJ. wilde toesnellen. Hij werd echter door de leider van de oppositie, oud-premier Dudley Senanajake, ln zyn zetel teruggeduwd. Van alle kanten kwa men de parlementsleden aangestormd en de voorzitter schorste de bijeenkomst onder groot tumult. President Adolf Scharf heeft gister ochtend het „nieuwe" Oostenrijkse coalitie kabinet van de conservatieve volkspartij en de socialistische partij beëindigd. De samenstelling van dit kabinet is geheel gelijk aan het vorige kabinet, dat op 22 oktober zijn ontslag aanbood in verband met meningsverschillen tussen de twee partijen over de staatsbegroting voor 1961. Nadat de twee partijen een compromis hadden bereikt, aanvaardde de president het ontslag, waarna onmiddellijk een nieuw kabinet met de oude samenstel ling werd gevormd. De Amerikaanse actrice Elizabeth Taylor heeft vandaag de Londense kliniek verlaten waarin zij gedurende vier dagen onder observatie is geweest. Een van de behandelende geneesheren, Lord Evans ïyfarts van Koningin Elizabeth zei dat het onderzoek van mrs. Eddie Fisher niet tot een einde was gebracht en dat nog geen diagnose kan worden gegeven van de ziekte die haar kwelt. Miss Taylor, ln Londen voor het maken van „Cleopatra", heeft opnieuw met man en kinderen haar intrek genomen ln het Londense Dorches ter Hotel. Het Zuidengelse graafschap Kent wordt door overstromingen bedreigd. In Whitstable reed de politie door de stra ten om de bevolking te waarschuwen. Bij Maidenhead is de Theems bulten haar oevers getreden. Grote stukken bouwland staan hier onder water en vele boerenge zinnen moesten geëvacueerd worden. De Severn ln West-Engeland ls weer bulten haar oevers getreden. De wegen ln de om geving staan blank. Zeventien landen van Latyns-Amerl- ka hebben gisteren bij de speciale politieke commissie van de V.N. een ontwerp-reso- wordt gekozen, het Congres zal aanbevelen binnen drie Jaar het Handvest ln die zin te wijzigen, dat het aantal leden van de Veiligheidsraad van elf tot dertien wordt uitgebreid, door het aantal nlet-perma- nente leden van zes tot acht te vergro ten. De meerderheid, noodzakeT'k voor aanvaarding van een resolutie door de raad zou dan acht ln plaats van zeven stemmen worden. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.20 Licht progr. 18.50 Rege- rlngsultz. De heer B. M. van Orlethuysen, chef afd. vryetijdsbesteding van het Min. van O. K. en W„ spreekt over: Recreatie. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.15 Gevar. progr. 21.30 Samenzang. 22.00 Gram. 22.25 Wereldkam- ploensch. dammen. 22.30 Nws. 22.40 wyd als de wereld, lezingen. 23.00 Metropole- ork. en koor. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Lichte muz 18.50 De puntjes op de 1, le zing. 19.00 V. d. kina. 19.10 Kinderkoor. VPRO: 19.30 De stad nu. lezing. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 50 Jaar kweek en leerschool van het Haagsch genoot- sohap, reportage. 20.20 Toneel kron. 20.30 Sopr. en piano. 20.50 Regerlngsultz.: De wereld vergadert. VARA: 21.00 Quizprogr. 21.45 Lichte muz. 22.15 Buitenl. week- overz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens. gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. ln Esperanto. 23.10 Vergelijkenderwijs, muzikale lezing. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.30 De toestand in de wereld, lezing. 20.45 Met het oog op 21.00 TV-kron. 21.30 Gevar. progr. overgenomen v. d. Amerikaanse TV. 22.20 Einde. iwni 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen I In den Vergulden Turk: Efficiency- demons tratie. 10 uur voorma.10 uur nam. Leger des Hells (Hooigracht): Installa tie nieuwe korpschef. 8 uur nam. Pieterskerk (consistorie). Oecumenische gesprekskrlng. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed 7.15—7.50 uur nam. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Rehoboth: Chr. Hlst. Studentenwerk groep. Spr. mr. F. Porthelne over de WD. 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Excursie Bond van Oud-stryders en dragers Mo- blllsatiekruis. 8 uur nam. Sociologisch Instituut: K. en O.-studie- cursus psychologie „De mens ln onze maatschappy". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Herdenkings concert Hongaarse opstand door Ned. Ma drigaalkoor. 8 uur nam. Wassenaar. Johannahulswyk- avond Rem. Gemeente. 8 uur nam. ZATERDAG Beestenmarkt: Openluchtsamenkomst Leger des Hells. 8 uur nam. Den Burcht: Feestavond Accordeonver. „Accordanto". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk. 10-11 uur voorm., Bijbelstudie; 11 uur ds. K. C. van Oossanen. Gymnasium (Frulnlaan)Propaganda- avond Gymnasiastenbond U.S.A. 8 uur nam. StadsgehoorzaalL.J.A. Optreden van Scaplno-ballet. 2.30 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Jublleumultvoe- ring Chr. Muziekver. Concordia. 8 uur nam. ZONDAG Leger des Hells (Hooigracht)Afscheid kapitein en mevr. R. J. Schurink. 7.30 uur nam. Schouwburg: A'dams Volkstoneel „Rooie Slen". 8 uur nam. Rapenburg 61K. en O.-cursus over het ontstaan van het Christendom. 8 u. nam. Stadhuis: Gemeenteraad 2 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Bazaar. 810 uur nam. Het Gulden Vlies: Receptie gouden Ju bileum Coöp. Ralffeisenbank Lelden- Oegstgeest. 35 uur nam. Rehoboth; Chr. Plattelandsvrouwen. Spreekster mei. Lugtlgheid over „Wat ls beleefdheid". 7.30 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Breestraat 81„Kennis is Macht". In leiding over bankwezen. 8 uur nam. Den Burcht: Film „Kringloop". Ned. Ver. voor Sexuele Hervorming". 8 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Bazaar. 210 uur nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Theater" speelt „Het Zuiden". 8 uur nam. School Obrechtstraat: Opening filiaal „Reuvens". 5 uur nam. Steenschuur 6: Ver. voor Suikerzieken. Inleiding over: „Insuline uw leven". 8 uur nam. DONDERDAG Stadszaal (kleine zaal): Lelds Chr. Vo caal Ensemble. Jubileumuitvoering mevr. Tllly Stenz-Leenlng. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Theater" speelt „Het Zuiden". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN LakenhalSchilderijenexpositie Wedg- wood-prys 1960 (tot 28 nov.). LakenhalTentoonstelling grafisch werk van Chris en Laurent van der Windt. Werkd. 104 uur. zondags 14 uur (tot 6 december). Rijksmuseum van Oudheden; Tentoon stelling „Panorama der prehistorie". Werk dagen 105 uur; 'e zondags 15 uur nam (tot 15 december) Rilksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen 7an 10 12 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur. BIOSCOPEN Trianon: „De muls die brulde". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur: zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. VOOR ZATERDAG 5 NOVEMBER Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewyde muz. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgen gebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw (9.35-9.40 Wa- terst.). 10 00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Zon newijzer. 13.20 Lichte muz. 13.50 Voor de Jeugd. KR< RO: 14.00 Mannenkoor. 14,20 Kunst- kron. 14.50 Gram. v. d. Jeugd. 15.10 Fran se les. 15.30 Voor de Jeugd. 16.00 Grego riaanse zang. 16.30 Instrum. octet. 16.60 Sportpraatle. 17.00 V. d. Jeugd. 18.00 Lich te muz. 18.16 Journalistiek weekoverz. 18.25 Jazzmuz. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Lichte muz. 19.50 Lichtbaken, lezing. 20.00 Radlo-Fllharm. ork. en solist. 21.00 U bent toch ook van de partij?, praatje. 21.10 Ge var. progr. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gewijde muz. 22.45 Samenspraak der herders, lezing. 23.05 Muz. lezing. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor U en Uw Sezln, lezing. 9.00 Gym. voor de vrouw. .10 Gram. VPRO: 10.00 Samen thuis, le zing. 10.05 Morgenwydlng. VARA: 10.20 Gevar. progr. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Hammondorgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Sportultz. 13.40 Gram. VARA: 14.00 Voor de Jeugd. 14.35 Gram 15 45 Boekbespr. 16.05 Amateursork. 16.25 Welvaart van toen en nu, lezing. 16.40 Streekuitz. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Week- Iourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Een iwarteeuw geleden: het Plan van de Ar beid. lezing. 18.30 Lichte muz. 19.00 Ar tistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepar tout, lezing. 19.40 Christus, zyn leerlin gen en de mensen, lezing. 19.55 Deze week. lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Dit is uw leven. 21.40 Soc. comm. 21.55 Ver andert de tijd verandert de mens, klankb. 22 45 Nws. 22.55 Wereldkamp. dammen. 23.00 Gevar. muz. 23.25 Gram. m. comm. 2365-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 17.00-17.30 Voor de kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Actueel progr. 20.30 Spelen met vuur, een spel v. tekst en muz. 20.55 Film. 21.20 Gevar. progr. 22.05 Dagsluiting. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Ork. conc. 12.30 Ooggetulgeversl. 13.00 Automobillstenkron. 13.30 Zang. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Interviews 14.40 Gram. 15.10 Hoorsp. 16.10 Hoogte- ?unten uit de progr. v. d. afgelopen week. 7.00 Wetensch. forum. 17.30 Planorecital. 17.45 Voor de kleuters. 18.00 Voor de kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Sportoverz. 19.45 Lichte muz. 20.15 Pari. overz. 20.30 Gevar. progr. 21.30 Hoorsp. 23.00 Nws. 23.10 Boekbespr. 23.45 Avondgebeden. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Kamer- muz. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 11.00 Gevar. progr. 13.00 Wedstr. tussen scholen. 13.31 Gevar. muz. 13.45 Sport overz. 14.10 Latijns-Amerikaanse muz. 15.00 Pianorecital. 15.15 Races. 15.35 Lich te muz. 16.00 Voetbal. 17.05 Sportultal. 17.10 Ork. muz. 18.00 Sportrep. 19.00 Sa menzang. 19.30 Lichte muz. 20.00 Nws. en Journ. 20.24 Voetbal. 20.31 Gevar. progr. 21.00 Gram 22.00 Ork. conc. 23.00 Jazz muz. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Popul. muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ham mondorgelspel. 13.30 Jazzmuz. 14.00 Ge var. muz. 16.30 Gevar. progr. 17.30 Pop. muz. 19.00 Nws. 19.30 Koorzang. 20.00 Die lustige Wltwe. operette. 21.45 Nws. 22.10 Ork. conc. 22.30 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.05 Dansmuz. 1.00 Jazzmuz. 2.00 Weer ber. en gevar. muz. Frankrllk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws.12.10 Ork. conc. 13.25 Gram. 14.40 Kamermuz. 23.05 Gram. 23.52-24.00 Weerber. en nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Pop. muz. 12.30 Weerber. 12.35 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Muz. kaleldoskoop. 14.30 Gram. 15.00 Akkordeonmuz. 16.15 Klankb. 15.45 Akkordeonmuz. 16.00 Gevar. muz. 17.00 Nws. 17.10 Dagklapper en Ut. kal. 17.20 Liturgische gezangen. 17.30 Gram. 17.45 Gram. 18.00 Pianorecital. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.45 Vrol. muz. 20.30 Dansmuz. 21.15 Amus. ork. 22.00 Nws. 22.15 Verz. progr. 23.00 Nws. 23.05 Dans muz. 24.00 Einde. 484 m.: 11.55 Gram. 12.52 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Bel canto. 17.00 Nws. 18.38 Gram. 18.55 Gram. 19.30 Nwa. 20.30 Hoor spel. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Ge var. muz. 23.55 Nws. Casino: „Porte des lilas". 14 Jaar. Werk dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Makkers, staakt uw wild geraas!" 14 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De onderwereld van Montmartre" 18 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur, zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Wilde aardbeien". 18 jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30 4.45, 7 en 9 15 uur. Rex: „Ridders van het zwaard". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4 45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Green Mansions". 14 Jaar. Astra-theater Wassenaar: Vrydag 8 uur zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur „De roemrijke daden van Kanny". Alle leeft. Maandag - dinsdag - woensdag 8 uur ,.Het begon In Parys" (The last time I saw Paris). 18 Jaar. Donderdag 8 uur ..Het loon van de angst". 18 jaar. Zon dag en woensdag 2,30 uur „Op glad ya". Alle leeft. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden ls geopend de Centraal-Apo- theek Breestraat 74, tel. 20552. B(j geen gehoor bU Ow hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllsslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Beriyn Frankfort MUnchen Zürlch Genève Locaxno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome AJacclo Madrid Mallorca Lissabon I geh. bew. zwaar bew. zwaar bew. half bew. half bew. zwaar bew. geh. bew. regen regen gen. bew. regen regen regen regen regenbul regenbul regen Sfi%w. zwaar bew. zwaar bew. half bew. zwaar bew. zwaar bew. mist geh. bew. regen mist geh. bew. licht bew. onbewolkt licht bew. zwaar bew. regen zwaar bew. regen s a Isffa fiïil* 9 7 6 5 6 10 7 6 zzo 5 z 8 nnw 5 z 5 zzw 4 9 6 03 i 6 4 14 11 10 1 10 4 13 13 6 2 13 10 13 1 2 14 12 16 18 12 0 16 7 0 18 11 0 14 9 15 11 zzo 2 wstil W.6tll zzo 3 wnw 4 w.stll no 1 w.stll o 4 wstll W.6fcil - wzw 17 2 15 4 0 19 11 0 25 22 11 0 20 8 0 11 8 1 - 9 a

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2