Berucht inbrekerstrio in Amsterdam gegrepen Laatste nieuws Krantenbezorgers Brand gesticht in blauwe tram. KNAC wil rijkskeur veiliglieiclsgordels ZWO SUBSIDIEERT STUDIE WASSENAARS HISTORICUS STADSNIEUW S Zoon stak vader: 2% jaar geëist Ministers van eerste kabinet 11a bevrijding kwamen weer bijeen Perzische keizerin voedt zoontje zelf Personeelsverloop in ambtelijk Den Haag Salan niet van plan naar Algiers te gaan Nieuwe uitgaven BEURS VAN AMSTERDAM DINSDAG 1 NOVEMBER Vanmiddag hebben de slopers op het terrein van de N.Z.H.-remise aan de Rijnsburgerweg een tram in brand gestoken. Dit was geen ongeluk, maar opzet. De uitgebran de karkassen zijn namelijk veel makkelijker te slopen. Eén van de bewoners van de in de buurt gelegen flats dacht echter wel de gelijk, dat er sprake was van een echte brand. De brandweer werd gealarmeerd en verscheen onder sirenegeloei met drie wagens op de .plaats des onheils". Ze stonden er wat bedremmeld bij, de spuitgasten. Ze voelden zich echt wel een beetje bij de neus genomen. Toch waren ze niet voor niets ge komen. De brandweercommandant vond het namelijk in verband met de nogal harde wind toch maar meter de vlammen te doven. De nabijgelegen malen zou anders wel licht door overvliegende vonken ge vaar lopen. (Foto L.D./Holvast) Verdacht van lange reeks hrandkastkraken (Van onze Amsterdamse redacteur) In de cellen van het Amsterdamse hoofdbureau van politie verblijven sinds vanmorgen drie zware jongens, verdacht van een inbraak in de pastorie van de R.-K. Kerk te Weesp, maar tevens van een grote serie onopgehelderde hrand kastkraken in tal van plaatsen. De leider van het drietal is de 34-jari- ge Amsterdammer, in zijn milieu beter bekend als „De Manke", een zeer zware jongen, die sinds zijn negende jaar vele malen is aangehouden o.a. wegens de geruchtmakende juwelendiefstal uit het kasteel „Zoelen" te Zoelen (Betuwe). Zijn partners zijn een 47-jarige Am sterdammer eveneens met een uitgebreid strafblad en de 27-jarige Rotterdammer, een goede bekende van de Rotterdamse politie, die onlangs werd vrijgelaten van een straf van 3% jaar, wegens een tien tal inbraken. LEIDERDORP LEIDERDORPSE DAMVERENIGING Voor de competitie speelde LDC tegen HDC uit Alphen. De ontmoeting eindig de in een 128 nederlaag voor de Lei derdorpers. De uitslagen luiden: C. Deegenaars (LDC)C. Zijlstra (DHC) 02, D. HassefrasH. de Vos 20, H. v. d. VechtC. Verboom 20, A. v. d. ZwanG. van Winkel 02, J. v. SandijkW. Verboom 20, L. Matze J. Baerveld 0—2, C. de Koning—A. v. d. End 02, A. DorsmanD. Ravensberg 20, C. Verwey—J. Dissel 02. G. A. v. d. Zwan—P. Kalshoven 0—2. VOORSCHOTEN BURGERLIJKE STAND Geboren: Kat ja, dr van J. Verberne en E. M. Maas. Jeltle E., dr van G. de Jong en "E. Hoekstra. Ronald, zn van G. Pater én H. van Elswijk, Catharlna M. A.. dr v. H. van Mulligen en A. P. M. den Hol lander. Marry M., dr. van C. Geel en M. de Fu(jk. Getrouwd: A. Neuteboom en J. M. W. Verboon, J. L. Ju en A. Alblaa, H. C. M. de Koning en G. M. Koot. Overleden: M. de Fuijk. 26 Jaar. echt- gen. van C. Geel. Oliebollenslag De „Oliebollenslag" in Voorschoten is gewonnen door de jeugd. Zaterdagmid dag zwermden honderden kabouters, welpen, gidsen, padvindsters, verkenners en padvinders, leden van de gezamenlij ke padvindersgroeperingen, uit over het dorp en trokken aan de bel. Tienduizend oliebollen, grillig van vorm maar goed van smaak, werden met zwier aan de man gebracht. In de tent bij de tram halte Dorp werden de oliebollen per stuk verkocht. De zeeverkenners maak ten „overuren", omdat het „zo lekker liep". Voordat al de bollen kant en klaar voor verkoop gereed waren, ging er heel wat rook door de pijp van de Kimshoeve en zat menig leider of leidsters met bla ren op de handen. Vrijdagmorgen ging de eerste bol in de gloeiende olie. Na deze bollen volgde een schier eindeloze rij. Zelfs de nacht van vrijdag op zater dag kwam er geen rust in de Kimshoeve. De laatste bollen werden zaterdagmor gen uit de olie gevist door enige leiders en leidsters met rood omrande ogen. maar toen waren 125 liter slaolie, 200 kg bloem. 7 kg gist, 2% kg krenten, 30 kg poedersuiker en 100 liter melk schoon opgegaan. Burgemeester L. de Kool, die traditie getrouw als burgemeester de eerste bol consumeerde tijdens de raadsvergade ring, bracht hulde aan de padvinders groeperingen voor hun werk, dat ver richt wordt en alleen gedaan kan wor den door de samenwerking tussen de groepen ongeacht hun religie of over tuiging. ZOETERWOUDE BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornells Th. E., zn van P. Oudshoorn en P. A. Homan, Johanna W. M dr. van P. P. Turk en C. M. van der Meer, Arnolda M. J., dr. van P. P. Turk en B. A. van Klink. Jacqueline W„ dr. v. L. J. van Haastrecht en M. J. van der Maat, Inge C. M., dr van E. W. van Klink en P. M. Schrama, Slrlklt, dr van J. Gout en L. J Bakkevoll Ondertrouwd: J. M. Wesseline, 25 Jr en J. J. M. van Cromvoirt, 22 Jr, N. Boot, 23 Jr en A. M. C. de Jong, 21 Jr. Getrouwd: Th. A. C. van der Werff, 23 Jaar en C. S. F. van Velzen, 19 Jr. Overleden: F. J. A. J. van Dyk. 1 Jaar. Het drietal heeft vannacht een vak kundige inbraak in de Weesper pastorie gepleegd door via een kerkraam en de kerk te komen in de kamer waar de brandkast met de collectegelden stond. Het slot werd met een breekijzer gefor ceerd, maar de buit viel tegen: f 1.000,—. Hoe omzichtig de inbrekers te werk zijn gegaan blykt uit het feit. dat de aan de andere kant van de muur sla pende huishoudster en twee logerende kinderen niets hebben gemerkt. Vannacht om half drie werd de uit Weesp terugkerende auto met de drie mannen in een Amsterdamse buitenwijk aangehouden. De politie vond een tas met inbrekersgereedschappen en het geld. Op zichzelf is deze inbraak niet zo belangrijk. De Amsterdamse centrale re cherche heeft echter op deze arrestatie mogelijkheid gewacht om de inbrekers nader aan de tand te voelen. Sinds het begin van dit jaar zyn vier groepen brandkastkrakers opgerold. Niettemin bleef een serie brandkastdief- stallen onopgehelderd o.a., die in Rot terdam, waar de buit f. 40.000 bedroeg. Besprekingen tussen de recherche-afde lingen van gemeente- en Rijkspolitie van Amsterdam, Rotterdam, Breda en Eind hoven en van de afdeling opsporings- bystand te Den Haag, hebben geleid tot de conclusie dat „De Manke" en zijn kornuiten de enige bekende vakinbrekers waren, die tot deze diefstallen in staat zyn. De mannen, die zich kooplieden noemen, werken vrijwel nooit, doch zij leven opvallend royaal. Men besloot de gangen van het drietal nauwkeurig na te gaan en zo constateerde de Amster damse rechercheurs, dat hun klanten gisteravond laat richting Weesp vertrok ken. By hun terugkomst werden zij op gewacht. Vanmiddag zal de eerste van een lange reeks verhoren plaats hebben, waaraan o.a. door de recherche van Breda. Eind hoven en Rotterdam wordt deelgenomen. „De Manke" dankt zyn bijnaam aan een houten been, dat hem niettemin in staat stelt een reputatie als „de klim mer" te hebben. Het been moest worden geamputeerd, nadat hij 10 jaar geleden bij een ontsnappingspoging in Noord- Holland in het been werd geschoten. Daarna slaagde hij er desondanks nog in te ontsnappen uit het huis van bewa ring te Arnhem. Hij werd verleden jaar van zijn twaalfde vrijheidsstraf vrij ge laten, maar heeft nog een voorwaarde lijke veroordeling van 22 maanden. De K.N.A.C. heeft in een brief aan de minister van Verkeer en Waterstaat gevraagd voorschriften te laten ontwer pen voor de constructie van veiligheids gordels in auto's. De automobielclub zou willen zien, dat op basis van deze voor schriften een rijkskeur werd ingesteld en dat het verboden werd veiligheids riemen zonder een dergelijk rijkskeur, in Nederland in de handel te brengen. Buitenlandse onderzoekingen hebben aangetoond, dat veiligheidsriemen van zeer positief nut zijn voor de inzitten den van auto's. In 'Amerika heeft dan ook kort geleden de Federale Raad voor de Veiligheid aan de federale regering geadviseerd de circa 250.000 federale „dienstauto's" met veiligheidsriemen uit te rusten. In Zweden zijn grote propaganda- compagnes gehouden voor het gebruik van veiligheidsriemen, met als resul taat, dat thans meer dan 50 van de Zweedse personenauto's ermee is uit gerust. De K.N.A.C. verzoekt de minister van Verkeer en Waterstaat de financiële mo gelijkheden te scheppen voor soortge lijke propagandacampagnes in Neder land. De K.N.A.C. pleit er verder by de minister voor. dat een bevoegde in stantie <b.v.: T.N.O.i een inventarisatie maakt van alle reeds verrichte onder zoekingen op het gebied van veiligheids gordels en zonodig nog een aanvullende research verricht. Derde winterdienst KNAC- wegeninformatiedienst De Wegeninformatiedienst van de KNAC is vandaag zijn derde wintersei zoen ingegaan. De secretaris-generaal van het ministerie van Economische Za ken, professor G. Brouwers, heeft van morgen per telefoon de eerste inlichtin gen ingewonnen en daarbij tevens de dienst officieel geopend. De komende vijf maanden zal de dienst dag en nacht weer ter beschikking van alle weggebruikers staan. Via telefoon nummer 070614241 kan men tot 1 april alle inlichtingen krijgen over de toe stand van de wegen in Nederland en de andere Westeuropese landen. Voorts zullen de belangrijkste gegevens 's och tends na de nieuwsdienst van acht uur via de radio worden doorgegeven en zo nodig ook op andere tijdstippen. Vorige winter kreeg de dienst soms meer dan 700 gesprekken per dag te ver werken met in totaal over het gehele seizoen ruim 29.000. De Nederlandse Orqanisatie druk gelegd zou worden op Thomas V .Toffprcnn Hp crhriivpr von Hp nnofhun. voor Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek heeft dr. J. W. Schulte Nordholt, leraar in de geschiedenis aan het Rijnlands Lyceum te Was senaar, een subsidie verleend voor een studie, welke de Amerikaanse geschiedenis uit Nederlands oog punt beziet. Dit onderzoek, dat te zijner tijd even tueel in het „Tijdschrift voor Geschie denis" gepubliceerd zal worden, is be doeld als een voorstudie voor een groot werk, dat dr. Schulte Nordholt eens over Thomas Jefferson wil schrijven. Door de ZWO-subsidie is het de his toricus mogelijk geworden om elke week enige dagen studieverlof te nemen. In een onderhoud met het ANP ver telde dr. Schulte Nordholt, dat hij zich al enige jaren in de Amerikaanse ge schiedenis specialiseert. Zo ging hij in 1954 met een beurs van de Amerikaanse regering naar de Verenigde Staten om na zijn terugkeer in Nederland, een boek over de geschiedenis van de negers in Amerika te schrijven. Dit werk, dat in 1956 van de pers kwam. draagt de titel: „Het volk dat in duisternis wan delt". Van dit boek is een Amerikaanse, een Duitse en een Engelse editie ver schenen. Vervolgens verdiepte hij zich in de figuur van Abraham Lincoln, over wie hy in 1959 een boek publiceerde. Hierna besloot dr. Schulte Nordholt een studie te maken van de vroegere ge schiedenis van Amerika, namelijk van de tijd voor Lincoln, waarbij alle na- Jefferson, de schrijver van de onafham kelijkheidsverklaring. Toen de histori cus indertijd zijn studie over Jefferson begon, vroeg hij zich af, of er geen goede Nederlandse bronnen zouden be staan over deze staatsman, zo bijvoor beeld de brieven die de Nederlandse gezanten destijds uit Washington naar Holland stuurden. Speurende in het algemeen Rijks-ar chief. vond dr. Schulte Nordholt daar om te beginnen de brieven, die de eerste twee Nederlandse gezanten van 1783 tot 1795 aan de Staten-Generaal schreven. De correspondentie dezer gezanten, die de naam Van Berckel droegen zij waren vader en zoon is tamelijk interessant, hoewel niet overweldigend. Als pikante bijzonderheid zij hier ver meld, dat vader Van Berckel, die in 1783 als Nederlands gezant naar Wash ington was gekomen, daar in het be gin van 1788 werd afgezet, omdat hij „staatsgezind" was. Zijn opvolger werd toen zijn zoon, een echte „Oranjeklant", die echter op zijn beurt in 1795 het veld moest ruimen voor de patriot R. G. van Polanen. Futiliteiten Naast belangrijke aangelegenheden bevatten de brieven van de gezanten mededelingen over allerlei futiliteiten. Zo heeft een gezant eens weken lang gecorrespondeerd over het feit, dat hij een man bij de autoriteiten had aan geklaagd. die zijn knecht op straat be ledigd had. Soms kwamen de brieven in drie weken over, maar als de sche pen met storm en slecht weer te kam pen hadden, dan kon het wel eens een half jaar duren. R.-K. MIDDENSTANDERS ZAGEN FILMS De afdeling Leiden van de Neder landse R.-K. Middenstandsvereniging hield gisteren in „Het Gulden Vlies" een filmavond, welke werd verzorgd door de leden. Er werden opnamen vertoond, ge maakt tijdens vakantiereizen en parti culiere gelegenheden. De aanwezigen konden een kijkje nemen in verschil lende landen als: Zweden. Engeland, Italië, België en Zwitserland. Bijzonder geslaagd was de film van Spanje. Eén filmpje was gewijd aan de Expo. terwijl als laatste een filmpje over de eerste dagen na de bevrijding in 1945 werd ge draaid. Na het openingswoord van de voorzitter van de afdeling Leiden, de heer J. C. J. Lambermont, en enkele or ganisatorische mededelingen, werden de overleden leden, de heren Bergers, Zand vliet en Van Berge Henegouwen her dacht. Een 26-jarige Amsterdamse bankwer ker heeft vanmiddag voor het Amster damse Gerechtshof een gevangenisstraf van 2bi: jaar met aftrek tegen zich horen eisen wegens zware mishandeling van zijn vader. Op 6 januari j.l. diende de jonge man zyn vader na een woorden strijd in de ouderlijke woning aan de Hillegomstraat in Amsterdam met een kampeermes 17 steken toe. Enkele uren later overleed de man in het ziekenhuis. De patholoog-anatoom dr. J. Zelden- rust noemde een hartkwaal als doods oorzaak. De officier van Justitie, die een ge vangenisstraf van vfjf jaar had geëist, ging in hoger beroep nadat de recht bank die deze zaak met gesloten deuren behandelde de Jongeman had veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar waarvan twee maanden voor waardelijk. De procureur-generaal mr. A. S. de Muinck Keizer achtte geen termen aan wezig om de eis van de officier van Justitie te volgen. Hij noemde deze ver dachte een fatsoenlijke, ijverige en be klagenswaardige man. Omstandigheden hebben tot het familiedrama aanleiding gegeven, aldus de procureur-generaal. (Van onze Haagse correspondent) Een vriendschappelijke bijeenkomst van een groot aantal ministers uit het eerste kabinet van na de bevrijding heeft hier en daar aanleiding gegeven tot speculaties omtrent samenspraken tussen „vooraanstaande figuren uit de Party van de Arbeid en uit de Katho lieke Volksparty". De plaats van de byeenkomst, het jachtslot op het land goed „De Hoge Veluwe", waar al meer een belangrijke politieke byeenkomst is gehouden, gaf aan dergeiyke veronder stellingen nog meer voedsel. In feite ging het om een reünie van ministers uit het kabinet Schermerhorn- Drees, die in de omstandigheid dat het vijftien jaar geleden is dat de regerings ploeg optrad, een aanleiding vonden nog eens bijeen te komen. Zeer veel oud ministers hebben dan ook aan de uit nodiging van prof. dr. ir. W. Schermer- horn gevolg gegeven. Onder hen waren dr. W. Drees, prof. dr. L. J. M. Beel, mr. H. A. M. T. Kolfschoten, prof. mr. P. Lieftinck, ir. Th. S. G. J, M. van Schaik, ir. H. Vos en dr. S. L. Mansholt. De reünie, welke in het afgelopen weekeinde plaats had, werd gekenmerkt door een hartelijke sfeer. Volgens een onzer zegslieden werd er niet over poli tiek gesproken, volgens een andere wa ren er voortdurend politieke onderwer pen in discussie. De zich in het midden bevindende waarheid is waarschijnlijk, dat men wel over „politiek" heeft ge sproken, maar meer als belangstellende buitenstaanders dan als rechtstreeks be trokkenen. Ter gelegenheid van de geboorte van een troonopvolger heeft het Perzische ministerie van Financiën bepaald dat de belasting tot het einde van het Per zische jaar (21 maart) met twintig pro cent zal worden verlaagd. Keizerin Farah Dibah en haar jong geboren zoon hebben een rustige nacht gehad. Zij maken het beiden zeer goed, aldus werd hedenochtend door de lei ding van de kraamkliniek, waarin de keizerin zich bevindt, meegedeeld. Kei zerin Farah voedt haar zoontje zelf. De Sjah kwam vanochtend in de kraamkliniek aan, waar hy de gehele dag zou blijven. Hy zou van daaruit de staatszaken leiden. Vandaag mochten de eerste foto's van de vorstenzoon worden gemaakt. Per sonen, die hem reeds hebben gezien, verklaren dat hy zeer levendig is en grote ogen heeft. Engelse troonrede legt nadruk op band met V.S. Koningin Elizabeth heeft vandaag in de troonrede gezegd dat een verbetering van de betrekkingen tussen Oost en West een der belangrykste doelstellingen van de Britse regering blijft. Engeland zal het werk van de Ver enigde Naties blijven steunen en streeft naar veelomvattende ontwapening onder doeltreffende internationale controle en het welslagen van de Geneefse conferen ties over het staken van proeven met kernwapens. „De vriendschap die ons verbindt met onze grote bondgenoot, de Verenigde Staten van Amerika, is een belangrijk element in de verdediging van de vrede", aldus Koningin Elizabeth, die voorts op merkte dat Engeland zyn verplichtingen jegens de NAVO en andere verdragen zal blijven nakomen. De regering hoopt, dat het zelfbestuur van Malta kan worden hersteld en dat de economie van het eiland kan worden versterkt. De Koningin liet doorscheme ren dat de regering wellicht zal deelne men aan de bouw van een schip ter ver vanging van de 81.000 ton metende „Queen Mary". gevraagd voor wijkbezorging in VOORSCHOTEN. Zij moeten in Voorschoten wonen. Leeftijd boven 17 jaar. Aanmelden: bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1» Leiden of bij de agent M. Ruytenbeek, Papelaan 182, Voorschoten. (Van onze Haagse correspondent) In Haagse ambteiyke kringen werd ons het aangekondigde vertrek van de heer J. H. D. van der Kwast uit zyn functie van directeur-generaal voor Han del en Nyverheid by het ministerie van Economische Zaken (Men zie elders» ronduit als een „verlies gekenschetst. Zyn heengaan, dat van de directeur- generaal voor de Energievoorziening en Industrialisatie (mr. De Bock) en dat van een aantal andere hoge en minder hoog geplaatsten in het ministerie van Economische Zaken, vormen tezamen een personeelsverloop, dat ongetwyfeld de bewindsman van het betrokken de partement, minister De Pous, aanlei ding zal geven tot zorgen. Generaal Raoul Salan, de vroegere be velhebber van de Franse strijdkrachten in Algerije, heeft verklaard dat hy niet van plan is naar Algerije te gaan. Zoals op pagina 1 gemeld heeft de Franse regering hem verboden zich naar Algerije te begeven, nadat hy felle kri tiek op het regeringsbeleid had uitge oefend. Salan verbiyft momenteel in Barcelona. Hy wil donderdag naar fami lie in Madrid vertrekken. Men acht het niet uitgesloten dat Sa lan eenvoudig niet op de zesde verjaar dag van de opstand in Algerije (van daag) en op vrydag, wanneer De Gaul le een rede houdt, in Frankryk wil zyn. Debré naar Rome Premier Debré en de Franse minister van Buitenlandse Zaken Couve de Mur- ville zullen op 25 en 26 november in Rome besprekingen voeren met premier Fanfani en de Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken Segni, aldus is van gezaghebbende zyde in Parijs vernomen. Zuid-Korea wil algemene verkiezingen, ook in noord De Zuidkoreaanse Nationale Vergade ring heeft vandaag met algemene stem men een resolutie aanvaard, die aan de Algemene Vergadering der Ver. Naties zal worden voorgelegd. Hierin wordt het communistische voorstel om Noord- en Zuid-Korea in één statenbond te verenigen, verworpen, evenals het voorstel der communisten om Korea te neutraliseren. In de resolutie is vastgesteld, dat de beste wyze om Korea te herenigen be staat uit het doen houden van algemene verkiezingen in Noord- en Zuid-Korea onder toezicht der Ver. Naties. Dit is ook de enige herenigingsmethode, die door Zuid-Korea kan worden aanvaard. Gedenkboek Winkler Fallert en Co. Ter gelegenheid van het vyftig jarig bestaan van de NV Winkler Fallert en Co. te Amsterdam is een fraai uitgevoerd gedenkboek verschenen, waarin prof. dr. M. Rooy schryft over de krant, de popu lairste vorm van het gedrukte woord, de heer Th. H. Oltheten, directeur der Staatsdrukkerij over woord en beeld, dr. K. F. Bauer, artistiek leider van een lettergieterij in Frankfurt over de lees baarheid en het uitdrukkingsvermogen van drukletters en de heer F. P. dHuy, voorzitter van de Nederlandse Bond van Boekbinderspatroons over de eindbewer king van het boek en de industrialisatie van het boekbinden. BEURSOVERZICHT Internationals en nieuwe Staatslening vast De grootste belangstelling van de beurs ging vanmiddag naar de staatsfondsen- hoek, waar de nieuwe 41; procent Staatslening 1960 werd verhandeld op circa 99%. Van het gisteren ingeschre ven bedrag op deze lening groot f. 350 miljoen k 98% pet. wordt 9 procent toe gewezen. De beurs had met een toewy- zing van 10 procent rekening gehouden en daarnaar het bedrag der inschryving bepaald. Hoewel men hier en daar nog wel stukken tekort kwam, viel dit tekort toch erg mee, aldus de beurs. De stuk ken openden in een ruime handel op 98U en liepen daarna op tot 99^. Gedurende de officiële ochtendhandel van vandaag ging in deze lening veel om op circa 99 pet. De overige staatsfondsen noteerden vandaag goed prijshoudend. De internationale waarden waren aan de vaste tot zeer vaste kant, waarby de gisteren geleden koersverliezen door- elkaar konden worden ingelopen. Hoog ovens kwam hier zelfs nog een paar punten bovenuit. De handel was kalm wegens „Allerheiligen" en morgen „Aller zielen", waardoor vele buitenlandse beur zen vandaag gesloten bleven Toch viel de omvang van de affaire niet tegen. Aandelen Philips liepen op van 1187 tot 1192, tegen gisteren als slotprijs H57. Unilevers stegen van 787% tot 193 (776). Aku's 472 na een opening op 464 en een slotkoers van gisteren op 459%. Hoog ovens 835 (811). Kon. Olies f. 123.5— f. 123.30 (f. 122.10). Nationale Han delsbanken noteerden, zonder de steun van zekere zyde, circa 215 (215%). Van de leidende cultures bestond een flinke belangstelling voor aandelen Amsterdam Rubber. De koers steeg van 113 tot 115, tegen gisteren als slotkoers 106%. Scheepvaarten over de gehele linie een weinig hoger met kalme handel. WISSELKOERSEN Londen 10.61%-10.62%: Montreal 3.85»- 3.86A: Brussel 7.59%-7.60%Stockholm 73.101,b-73.15% Milaan 60.75%-60.80% Oslo 52.96%-53 01%; Lissabon 13.22%- 13.23%; New York 3.76f|-3.77A; Parijs 76 94%-76.99%; Frankfort 90.39-90 44; Zürich 87.57%-87.62%; Kopenhagen 54.80 54.85; Wenen 14.51%-14.52%. Dinsdag 1 november ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Ned. '58 4% Ned '59 4% Ned '60-1 4% Ned. '60II 4% Ned. '59 4% Ned. '53 3% Grootboek obi. 3% Ned. '51 3% Ned. '51 3% Ned. '53 (3%) Ned. '56 3% Ned 48 3% Ned bel. cert. 3% Ned. '50 3% Ned '54 3% Ned '55 I 3% Ned. '55-11 3Vi Indië '37 3 Ned. grtbk. '46 3 Ned. doll. In. 47 3 Ned. Inv. cert. 3 Ned 62-64 3 Indië '37 3 Indië '37 A 3 Ned won.bJ. '57 6 Ned. won.bl '58 4% Cultuur bank Nat. Handelsbank Ned. Handelmy Senembah A.K.U Berkel's Patent (v.) Calvé Delft cert Deli My .en (Ver.) Kon. Pap. v Gelder Hoogovens cert Müller en Co NB Ned. Kabelfabr Philips Unilever Wilton Feyenoord Dordtse Olie gew. Kon Olie (f20.—) Idem (50 f20.—) Holl Amer üjn Java China Paket K.L.M Kon Ned Stmv My Kon Paket My Stoomvaart My Ned Nlevelt Ooudr eert v Ommeren eert Kon Rott Lloyd Ned Scheepv Unie NIET - ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen A'dam 47 (3%) 3 95% 95% idem '48 (3%) 95 94% R'dam "52-1 (4%) 98% 99 ld id -37 I-n (3%) 94% Z.-Holland '56 (4%) 99% Vorige Slotkoers koers v. heden 101 %GB 101% 101 %GB 101» 101% GB 101% 101 %GB 101» 99,V 99% 95% 95% 80% 94%GB 94» 96% 96% 95% 95,', 95% 95 ,V 88% 88% 87% 88% 88% 90% 90% 90% 90 A 92% 92% 91% 91% 92% 93 98?* GL 99% 98% 99% 98% 94% 94 A 109% 109% 100» 100% INDELEN 30 29% 215% 215% 298% 106% 114% 146% 147%GB 544 545 460 470 340 GB 341 766 782 GB 172.50 173 320 321 GB 811 841 423 421 602 604 1157 1197 314 315% 776 792% 198% 199% 435 435 573% 573% 125.10 125.30 122.10 123 10 142% 144% 156 156% 104.80 105.50 180% 182% 136 GB 136% 169 170 142 143% 288% 289% 149% 149% 147% 151 Bankwezen Vorige slotkoer* koers v. heden Bank N. G. *58 (5%) 10411 104% ld. N.W.B. '52 (4%) 97% 98A BVG rspbr. f500 179 BVG rspbr. *52131% Industr. Obligaties Philips Dollarlng ïl 91 91 Premieleningen A'dam *33 3 100 B 100% A'dam "51 I 2% 83 A'dam '56 12%.. 81 A'dam '56 H 2% 88% 88% A'dam '56 m 2% 88% 88% Eindhoven "b4 2% 80% Enschede *54 2% 79% Den Haag *52 I 2% 87% 87% Idem n 2% 88% 88% R'dam '52 I 2% 89% Idem n 2% 90 Idem '57 2% 98% 99% Utrecht '52 2% 92% Z.-Holl 1957 2% 95% 95» NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 230 230 50 Amst. Bank 400 394% H.B.U. eert233 232% Rott. Bank 310 307 Twentsche Bank 300 300 Industrie Ondernemingen Albert Heyn500 499 Borsumy 57% 58 K. N Edjnet. A-AA 105 Idem pref wd 104% Electrolasmy 327 Kon Ned Grofsm 184 184 Holl Constructie 525 526 Ing. bur v Bouwnyv 261% 263% Interna tlo 152 150% Int. Kunststof! Ind. 57 57 Leldse Wolspinnerij 316 B Rott. Droogdok My 620 630 B Sikkens Groep 867 861 Ver. Touwfabrieken 325 322 Walvisvaart 109 107% Wernlnk's Betonm 160 161 Van *vyk en Heringa 121% 121% Zaalberg 124 122% Spoorwegen Dell Spoorweg My. 3% Amerik fondsen Canadian Pacific R 20% Intern Nickel 48% Anaconda 44» Bethlehem Steel 39% Cities Service 46% General Motors Kennecott Republic Steel Shell Oü Union Pacific Un. States Steel 41% 76 52 74% 24% 71% 20% 49% 43% 39% 46 41% 76% 52 73 25 72

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9