mk* „Laat landen zonder kernwapens ook zonder kernwapens blijven" Kerkelijk Leven Hervormden van Leiden Amerikaanse meubelindustrie kan ons al heel weinig leren nieUW RATTEN- MUIZEN Met een enkel woord g/T \RAT VLOKKEN V JWÖfWf PASTA Agenda DINSDAG 1 NOVEMBER 1960 Ontwerp-resolutie van Ierland Pakistan: ondersoek gevolgen ontwapening Bulgarije dreigt weer Ierland heeft in de politieke commissie der V.N. een ontwerpresolutie inge diend, waarin op staten die geen kern wapens bezitten, een beroep wordt ge daan dergelijke wapens niet te vervaar digen of te trachten deze op andere wijze in hun bezit te krijgen. De kern- mogendheden wordt verzocht om geen kernwapens te verstrekken aan landen die niet over deze wapens beschikken. Bulgarije heeft opnieuw gedreigd zich uit het ontwapeningsdebat te zullen te rugtrekken, als de afgevaardigden de Sovjetrussische voorstellen voor „con crete" maatregelen voor een algemene en volledige ontwapening niet steunen. De leider van de Bulgaarse delegatie, Tarabanof, doelde op een Russische-re- solutie, waarin gevraagd wordt om dui delijke richtlijnen voor de grote mo gendheden voor het bereiken van een ontwapeningsverdrag. Pakistan heeft gisteren bU de eco nomische commissie der V.N. een ont werp-resolutie ingediend, waarin de vor ming wordt beoogd van een commissie van deskundigen, die de economische en sociale gevolgen zal onderzoeken van ontwapening en vooral het bestemmen van militaire kredieten voor burgerlijke uitgaven ten behoeve van de ontwik keling van de handel. Dag der reformatie Verstandhouding reformatie Rome In een uitzending voor Nieuw-Guinea. Azië. Afrika en Noord en Zuid-Amerika heeft Radio Nederland Wereldomroep gisteren een gesprek uitgezonden over de verstandhouding „Reformatie-Rome" als „en bezinning op de hervormingsdag van het jaar des Heren 1960." De cal vinist prof. dr. P. A. van Stempvoort uit Groningen trad als leider op in het gesprek tussen pater dr. Lescrauwaet uit het Limburgse klooster Steyn en de Lutherse hoogleraar prof. dr. J. C. Mönnich uit Amsterdam. Maarten Luther, zei prof. Stempvoort, had niet verwacht dat zijn daad op 31 oktober 1517 het ontstaan van zoveel kerken tengevolge zou hebben. De ge voelswaarde van deze dag, 443 jaar later, is er een van dankbaarheid, aldus prof. Mönnich, maar dan gemengd met een zekere droefheid. Pater Lescrauwaert zei er lang van te zijn uitgegaan dat 31 oktober een typisch protestantse dag was en dus voor de Rooms-Katholieke Kerk van geen belang. Zyn mening is echter ver anderd, vandaar zijn bereidheid om aan het gesprek deel te nemen. Waar moet het brandpunt van de his torie rondom deze dag gezocht worden? Op deze probleemstelling door dr. Stempvoort verklaarde prof. Mönnich, dat het naar zijn mening ligt in het kerkbegrip en de schrift. Beide zijn niet los van elkaar te denken. Het komt na tuurlijk wel aan op de uitleg. Pater Lescrauwaert: ik zou niet dur ven zeggen dat de Heilige Geest niet werkte in de historische hervorming, maar Luther kwam in botsing met de bevoegde uitlegger van de schrift, name lijk de hiërarchie. Beide sprekers achtten het geloof in de Heilige Geest primair, het geloof dat de verbindende factor is tussen profeet en ambt. Als conclusie hierop volgde de overtuiging, dat zolang de protestant nog niet precies weet wat de ambtsop vatting in de katholieke kerk is en, om gekeerd, de rooms-katholiek het nog niet weet van de protestantse, de hoop op een overbrugging van het verschil tussen de opvattingen niet mag worden uitgesloten. Fishers bezoek aan de Paus Het Britse blad „Daily Telegraph" schrijft vandaag over het bezoek, dat de aartsbisschop van Canterbury aan Paus Johannes zal brengen, dat dit bezoek niet louter een beleefdheids kwestie is. Het is ongetwijfeld een teken van het bewustzijn, zowel in Rooms-Katholieke als in Anglicaanse kring, dat het gebrek aan eenheid onder de christenen zo'n groot schandaal is, dat het niet gene geerd kan worden en zo'n ernstige zwak heid, dat men er niet aan voorbij kan gaan zonder iets te doen. In het verleden heeft men te dikwijls van hoger hand samenwerking tussen Anglicanen en Rooms-Katholieken ver boden. Vrees en achterdocht zijn de eni ge gevolgen ervan, aldus de „Daily Tele graph" De „Guardian" prijst het besluit van aartsbisschop Fisher als moedig. Ieder een, die voorstander is van eenheid van de christenheid, moet het besluit toe juichen en dr. Fisher veel geluk toe wensen. Het blad voegt er echter aan toe, dat als de Rooms-Katholieke Kerk niet be reid is minder star te zijn dan in het verleden, er niets bereikt kan worden. Terwijl in de Algemene Vergadering der V.N. het ontwapeningsdebat werd gevoerd, ging maandag de Geneefse con ferentie inzake staking van de proeven met kernwapens haar derde jaar in. De Amerikaan Stelle verklaarde, dat zijn land zich gedwongen zal kannen zien, de conferentie te verlaten, als de Sovjet-Unie zich blijft verzetten tegen elk werkelijk doeltreffend controlestelsel. De Brit Sir Michael Wright zei dat het onwaarschijnlijk is, dat dit jaar of zelfs volgend jaar een akkoord wordt bereikt, als de twee partijen onwrikbaar aan him huidige standpunten vasthou den. Volgens hem hebben de V.S. en Engeland vóór het jongste reces con cessies gedaan, doch de Russen hadden hier niets tegenover gesteld. De Rus Tsarapkin was van oordeel, dat het Wes ten de tweede jaardag van het overleg schijnt te gebruiken om de Sovjet-Unie nieuwe concessies af te dwingen. Hieruit bleek zijns inziens een duidelijk gebrek aan goede wil van de Westelijke kant. NED. HERV. KERK Bedankt voor Langezwaag L. J. van der Kam te Berkenwoude. Benoemd tot bij stand ln het pastoraat te Bodegraven J. Enkelaar te Sluipwijk. Beroepen te Aal- sum G. van der Ree te Hemelum. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Barneveld J. W. Vlaanderen te Delfzijl; naar Oosterzee P. J. Westerneng, kand. te Edam, die be dankte voor Arum, Exmorra-Alllngawler en Tjerkwerd en voor Wlssenkerke. Aan genomen naar Gorlnchem (vac. A. C. Mooy) W. G. Scheeres te Weesp. Aange nomen naar Koog aan de Zaan C. H. Koetsier, kand. te Amsterdam, die be dankte voor Baarland. Westerlee (Gron.) en voor Wons. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Rotterdam-Charlols C. Verhage te Hllversum-Centrum. Beroepen te Sint Thomas (Canada) (Free Chr. Ref. Church) (2de maal) G. Bllkes te Amster dam-Zuid, die dit beroep ook aannam. Bedankt voor Woerden P. H. Seggelink te Maarssen. REM. BROEDERSCHAP Benoemd als medewerker te Oosterbeek S. Vuyk, proponent te Lelden. BAPT. GEMEENTEN Advertentie Is in het binnengekomen bedrag ook reeds Uw bijdrage begrepen? Helpt mede de f. 200.000.te bereiken 31 okt. 1960 27 okt. 1960 24 okt. 1960 18 okt. 1960 f. 144. 000.— i. 140. 000— f. 132. 000— f. 125. 000— f. 100. 000— De Amerikanen zijn Europa niet voor nieuwe wereld. Zij boden in het Witte in de meubelindustrie, althans niet wat de vormgeving aangaat. De Amerikaanse smaak is conservatief. De hyper moder ne lün ziet men er zelden. Wel imite ren de Amerikanen dikwijls de Scan dinavische styl. maar hoofdzakelijk be perken zij zich tot stijlmeubelen, die overigens bijzonder goed zijn afgewerkt. Dit was de algemene indruk van een groep van 44 Nederlandse meubelfabri kanten. die gistermiddag uit New York op Schiphol terugkeerde na een 17- daagse groepsreis door 17 steden in de Huis in Washington een zitbank aan, die bestemd is voor president Eisen hower, en overhandigden mevr. Wagner, echtgenote van de burgemeester van New York, in diens ambtswoning een gebeeldhouwd paneel, dat „De Nacht wacht" voorstelde. Omgekeerd ontvingen zijn zelf van een meubelfabriek in Altax Vista een cadeau, dat bestemd is „voor een zeer hoog geplaatst persoon in Nederland", zo deelde mr. J. Wasch, die als groeps leider fungeerde, op Schiphol mede. Vervolg van pag. 1 Bloedige strijd in Algerije gaat voort Het hoofdkwartier van het Franse leger in Algerije heeft gisteravond be kendgemaakt dat bij acties in de afgelo pen week 604 rebellen gedood, gewond of gevangen gemaakt zijn. De oorlog in Algerije is zijn zevende Jaar ingegaan. De mohammedaanse tuinman van een Frans hospitaal nabij.BUda is doodge schoten, zijn vrouw en hun twee kinde ren werden eveneens vermoord. Een Franse officier, die zijn verlof door bracht op de boerderij van zijn vader nabij Algiers is ontvoerd en vermoord. Twee handgranaten werden gisteren in een café te Or an geworpen. Ze explodeerden niet. Zes jaar geleden, op 1 november 1954, sneuvelden vijftig soldaten, politieman nen en burgers by een gecoördineerde aanval, welke door dertig groepen van het FLN op even zovele plaatsen in Algerije begonnen werd. Het Franse leger heeft in de zes Jaren van strijd 13.000 officieren en manschappen ver loren, terwyi de rebellen meer dan 100.000 man verloren. Het optreden van de terroristen van het FLN heeft 12.200 moslims en 1.800 Europeanen het leven gekost. Het Franse leger van het ogenblik geldt als het best-geoefende ter wereld. Maar het bezet geen frontiynen of ge bieden. Vanuit hun schuilplaatsen opere ren de rebellen overal in Algerije en vooral het Vreemdelingenlegioen staat onder druk. Nooit eerder zyn zoveel deserties voorgekomen. Men was er in Parys nog niet al te gerust over hoe de Algerijnse nationa listen en de Franse activisten in Algerije en misschien zelfs in Frankrijk de „ver jaardag" van de oorlog zouden vieren. Donderdag beleggen de aanhangers van Frans Algerije als Soustelle, Lacoste er de beide oud-premiers Bidault en Bour gès—Maunoury een nieuwe manifestatie in Vincennes, terwijl diezelfde dag het proces in Parijs wordt geopend tegen het Kamerlid Pierre Lagaillarde, die op 24 januari van dit jaar met de stilzwij gende toestemming van het leger zijn protest-voorstelling tegen De Gaulle op de barricades van Algiers opvoerde. En tenslotte moet dan vrijdagavond gene raal De Gaulle persoonlijk zyn nieuwe toespraak voor radio en televisie houden die hij in zijn buitengoed Colombey-les- deux-Eglises sinds een paar dagen voor bereidt en waarin hij het Algerynse drama uiteraard eveneens bespreken zal. Of hij dan echter nieuwe voorstellen of plannen aan zal kondigen werd in Parijs de laatste dagen weer steeds sterker betwyfeld. Vrijwilligers uit Jordanië? De vertegenwoordiger in Jordanië van de „voorlopige Algerijnse regering", Abdoel Rahman Aquon, heeft gisteren in Amman verklaard, dat binnenkort 2.500 vrywilligers uit Jordanië voor dienst in Algerije zullen worden opge roepen. Voorts heeft Jordanië volgens deze vertegenwoordiger dit jaar voor een bedrag van 800.000 gulden aan finan ciële hulp aan de Algerynen gegeven. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.30 Radlo- volksunlverslteitOorlog en vrede: Jurl- disch-polltieke aspecten in heden en toe komst. door prof. mr. B. V. A. Röllng. 19.00 Nws. 19.10 Benelux een feit, lezing. 19.25 Memojandum. 19.30 Heiligen van morgen, lezing. 19.45 Gram. 20.30 Radio- Phllharm. Ork. en solist. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Avondgebed. 22.55 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.40 Gram. 22.00 Lie deren. 22.25 Toernooi wereldkamp. dam men. 2.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 2.45 Journ. 23.00 Gram. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Intern, agrarisch nws. 20.00 Journ. VARA: 20.20 Actueel progr. 20.30 Film. VOOR WOENSDAG 2 NOVEMBER Hilversum I. 402 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gitaar- Advertentie PICTOGRAM m- 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde ora de oplossing te lezen! Ook in de prille jeugd kan het leven ernstige moeilijkheden ople veren, bijv. bij het eten van spa ghetti. BINNENLAND In het bouwcentrum te Rotterdam is gisteren een studiecommissie geïnstal leerd. die de bouw zal voorbereiden van een algemeen internaat voor ernstig zwak zinnigen te Schaarsbergen. Daartoe heeft de stichting „het Sociaal Pedagogisch Cen trum te Den Haag, het landgoed ,,'s Koo nings Jaght" aan de Koninginneweg te Wolfsheze-Schaarsbergen aangekocht met 16 hectaren grond, waarop tien paviljoens elk voor 40 patiënten zullen worden ge bouwd. Het eveneens aangekochte land- huls, dat tot voor kort als hotel heeft gediend, kan onmiddellijk worden inge richt voor de opneming van 70 tot 80 pa tiëntjes. - In Den Haag is op 72-Jarige leeftijd overleden prof. dr. P. B. van Steenis, hoogleraar ln de Tropische Geneeskunde aan de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam. Prof. Van Steenis. die in 1924 een van de samenstellers was van het ste Nederlanders, die deze tak van medische wetenschap onderzocht en ont wikkelde. Zijn stoffelijk overschot zal morgenmiddag om half drie ter aarde worden besteld op de begraafplaats „West- duin" in Den Haag Tot geneesheer-directeur van het An- toni van Leeuwenhoekhuis te Amsterdam is benoemd de heer C. R. Post, huisarts te Haarlem. De Amsterdamse kinder chirurg, dr. M. Schoorl, legt deze functie neer, die hij gedurende vyf Jaar. als over gang, naast zyn werk aan het Emma- Kinder Ziekenhuis heeft vervuld De heer N. vyibrlef, uit Arnhem, oud-voorzitter van de nu 76 000 leden tellende Algemene Bond van Ambtenaren, heeft gisteren de eerste steen gelegd voor het nieuwe kantoor van de bond. dat ver- 3)st aan de Stadhouderslaan te Den aag. HIJ metselde daarbij een oorkonde in. waarbij gevoegd was een enveloppe met alle gangbare zilveren Nederlandse munten. Het kantoorgebouw zal aan het einde van 1961 in gebruik kunnen wor- j den genomen. j De gemeenteraad van Groningen j heeft maandagavond met 28 tegen tien stemmen besloten tot algehele demping van de Westerhaven. In een vorige ver gadering staakten de stemmers by deze aangelegenheid. Het complete plan zal 1 miljoen 66 duizend gulden kosten Het 4-1arig zoontje Zwerus van schipper L Verheij uit werkendam (Bra bant) is gistermiddag spelende in de Zuid vaart te Emmeloord geraakt en verdron ken. Dadeiyk na de vermissing werd met dreggen begonnen en vrijwel direct werd het kind gevonden. Het was echter toen al overleden. ze-Rijen wegens motorstoring een nood landing gemaakt op een weiland ten noordoosten van Ammerzoden. De beide Inzittenden, kapitein-vlieger Instructeur J. van Kemenade uit Rijen en luitenant ter zee tweede klasse (oudste categorie) T. J. H. Heijnders uit Rijswyk. bleven on gedeerd. Het toestel werd licht bescha digd. Een onderzoek wordt ingesteld. De eerste manschappen van de elfde gevechtsgroep der eerste lnfanterle-dlvi- sle hebben gisteren het kamp te La Cour- tme verlaten. De vertrokken groep, waar toe 488 voertuigen en 3100 manschappen behoren, bestaat uit een staf compagnie, een bataljon Garde-Grenadiers, een ba taljon Garde-Jagers en een bataljon Gar- de-fusiliers „Prinses Irene". Morgenmid dag zullen zy in de legerplaats Oirschot aankomen. De laatste Nederlanders zou den vandaag het kamp „La Courtine" ver laten. Het plus minus 300 ton metende motorschip „Trio" is vannacht om half twee op de strekdam ten oosten van de haven van Zierikzee gelopen. Het voor schip zit over een lengte van tien meter op de dam, terwijl het achterschip nog het water raakt Getracht zal worden het schip hedenmiddag bij hoog water vlot te trekken. De kans op succes is gering. Men vreest dat het schip zal doorbreken. De bemanning is vannacht van boord ge haald en in Zierikzee ondergebracht. BUITENLAND De leden van de politie in New-York hebben maandag gedreigd zich op 8 no vember, de dag van de Amerikaanse pre sidentsverkiezingen, allemaal ziek te mel den als zij op sociaal gebied hun zin niet krygen. De politie-agenten mogen niet staken Het arbeidsconflict is ontstaan nadat de politiechef de leden van zijn korps verboden heeft een tweede betrek king te hebben. Een onderzoek had na melijk aangetoond dat een groot deel van de agenten een tweede werkkring heeft. Het hoofd van de politie, Kennedy, heeft gezegd, dat hy, indien de agenten hun filan uitvoeren, het leger zal verzoeken ijdens de verkiezingen politiediensten te New-York te doen. De technische directeur van het Oostberiynse elektrlciteitsbedryf. Siegfried Keck, is naar West-Beriyn uitgeweken. Van 1953 tot 1958 was hy plaatsvervan gend staatssecretaris van het Oostduitse ministerie voor Energie. Na een week van intensief speur werk heeft men in Nepal een priester ge arresteerd. die ervan verdacht wordt dat hy een opstand heeft willen uitlokken te gen de Nepalese regering. Zoals bekend heeft een groep rebellen dinsdag gepoogd de provinciale regering van Forkha ln West-Nepal omver te werpen. Bh een ge vecht met regeringstroepen zouaen zeven mensen gesneuveld zyn. In Cairo zyn drie kinderen van Loemoemba aangekomen, zy zullen hier naar school gaan. In oktober hebben zich 15.751 vluch telingen uit Oost-Dultsland en Oost- Berlijn ln West-Beriyn gemeld. Dit aantal is omstreeks 1.500 meer dan ln september en bijna tweemaal zoveel als in oktober van vorig Jaar. In West-Beriyn zyn 13 Jongeren ln staat van beschuldiging gesteld wegens nationaal-soclallstl6che activiteit. Zy wa ren lid van de Inmiddels ontbonden „Bond van Nationale Studenten" en de „Nationale Jeugd van Duitsland", die te zamen 55 leden telden. Het Amerikaanse ministerie van De fensie heeft maandag nog 155 miljoen dollar ter beschikking van de luchtmacht gesteld voor de ontwikkeling van de su personische B-70 straalbommenwerper. Eerder dit Jaar heeft het Congres meer geld voor de bouw van dit zesmotorige toestel beschikbaar gesteld dan Eisen hower had gevraagd. Gehoopt wordt dat dit toestel een snelheid van 3.200 kilo meter per uur zal kunnen behalen en raketboinmen zal kunnen lanceren van een afstand van 2.500 kilometer van het doel. De actieradius zal 11.200 kilometer bedragen. Terwijl het water ln het westeiyk deel van Engeland gaat zakken, komen uit het zuiden, oosten en noordoosten be richten van nieuwe overstromingen. In East-Anglia is de situatie slechter gewor den. De moerassen bij Earsham. Norfolk, zijn veranderd in een groot meer, en ook in Kent en Sussex Is de toestand ver slechterd. Talryke wegen staan onder wa ter, sommige treinverbindingen zyn ver broken. President Tsjang Kai-SJek van Na- tionalistlsch-Chlna heeft gisteren zijn 73- ste verjaardag gevierd. Stephen Leslie Bradley, die in Co lombo werd aangehouden in verband met de ontvoering van een moord op de Au stralische Jongen Graeme Thome ln Syd ney. is door de rechtbank ln Colombo "tot vijftien dagen gevangenisstraf veroordeeld, in afwachting van zijn uitlevering aan Australië rooms-katho- lieke missionarissen, die zich ln Noord- Vietnam bevonden, zyn uitgewezen. Ten huize van Salah SJlsJakll, een broer van het vroegere Syrische staats hoofd kolonel Adlb SJlsJakll, ln Beiroet heeft de Libanese politie een hoeveelheid wapens en munitie alsmede documenten over het Syrische deel van de Verenigde Arabische Republiek ln beslag genomen. De Libanese politie ging tot optreden tegen SJlsJakll over nadat de regering van de V.A.R zich had beklaagd over de acti viteit van Syrische ballingen. SJlsJakll wist te ontkomen. ROEIT ZE GENADELOOS UIT Hotel Central: Ledenverg. Broederschap van oud-padvinders. 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr. K. Schlabow over weefkunst. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)K. en O. Popu lair concert Rotterdams Philharmonisch Orkst olv. Eduard Fllpse. Solist Daniël Wayenberg. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Chr. Geref. Kerk: Dankdag voor het ge was. 3 uur (ond. Lof den Heer mijne ziel....") en 8 uur (onderwerp: Offert Gode dank) ds. C. v. d. Weele. Luth. Kerk (kerkekamers)Verkoopdag t.b.v. Orgelfonds. 1012 uur voorm. 26 en 710 uur nam. Rehoboth: Verkoopdag herv. Rem- brandtwijk. 210 uur nam. Zomerzorg: Ned. Ver. van Tweelingen. Sprekers dr. J. Neyenhuis en de heer Vens. 8 uur nam DONDERDAG Doelenkazerne: Cabaretvoorstelling Koks- school. 8 uur nam. Wassnaar. De Burght: H. J. Sme ding over: „De visie van de Arabische wereld" voor Ned. Protestantenbond. 8 u. nam. VRIJDAG Pieterskerk (consistorie). Oecumenische gesprekskring. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed 7.157.50 uur nam. Christengem. nam. Rehoboth: Chr. Hlst. Studentenwerk- roep. Spr. mr. F. Portheine over de VVD. uur nam. Ryksmuseum van Oudheden: Excursie Bond van Oud-stryders en dragers Mo- blllsatlekruls. 8 uur nam. Sociologisch Instituut: K. en O.-studle- cursus psychologie „De mens in onze maatschappy". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Herdenkings concert Hongaarse opstand door Ned. Ma drigaalkoor. 8 uur nam. Wassenaar. JohannahulsWijk- avond Rem. Gemeente. 8 uur nam. ZATERDAG Den Burcht: Feestavond Accordeonver. „Accordanto". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk. 10-11 uur voorm., Bijbelstudie; 11 uur ds. K. C. van Oossanen. Gymnasium (Fruinlaan): Propaganda- avond Gymnaslastenbond U.S.A. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: L.J.A. Optreden van Scaplno-ballet. 2.30 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Jubileumuitvoe ring Chr. Muzlekver. Concordia. 8 uur nam. MAANDAG Stadhuis: Gemeenteraad 2 uur nam. TENTOONSTELLINGEN LakenhalSchllderyenexposltie Wedg- wood-prys 1960 (tot 28 nov.). Lakenhal: Tentoonstelling grafisch werk van Chris en Laurent van der Windt. Werkd. 104 uur, zondags 14 uur (tot 6 december). Rijksmuseum van Oudheden; Tentoon stelling .Panorama der prehistorie". Werk dagen 105 uur; 'e zondags 1—5 uur nam (tot 15 december) Rllksmuseum Geologie en Mineralogie d Werfpark l: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen 7an 10 12 en 2—4 Zon- en feestdagen 2—4 uur BIOSCOPEN Trianon „Am Tag als der Regen kam". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Opstand ln de Kaukasus". 14 Jr. Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Don derdagcyclus: „Drie Franse katjes". 18 Jaar. Casino „Vertigo". („De vrouw die twee maal leefde"). 18 Jaar. Werkdagen: 7 en 9.15 uur. Zondag: 4.45, 7 en 9.15 uur Dagelijks 2.30 uur „Dik Trom". Lido „Makkers staakt uw wild geraas". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Slmson en Delia" 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio „Wilde Aardbeien". 18 Jaar. Werkdagen: 2 30. 7 en 9.15 uur Zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra-theater Wassenaar Vrydag 8 uur, zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur Slavinnen van Carthago, 18 Jaar. Maan dag, dinsdag, woensdag 8 uur: Opmars naar de galg, 18 Jaar. Donderdag 8 uur: Hiroshima mon amour, 18 Jaar. Zondag en woensdag 2.30 uur: Sissl de longe keizerin, alle leeftijden. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden is geopend de Centraal-Apo- theek Breestraat 74, tel. 20552. By geen gehooi by Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. muz. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad. praatje. 13.20 Koperork. 13.40 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.45 Pia nospel v. d. Jeugd. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Regerlng6ultz.Ultwisse- lingsprogr. In samenw. met Radio Neder land Wereldomroep. 18.10 Koorzang. 18.30 Lezing. 18.45 Gram. 19.00 Nws. en weer- ber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Pianorecital. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Geref. kerkdnst. 21.15 Kamer- muz. 22.00 Lichte muz. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Platennieuws. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. en act. 8.00 Nws. 8.18 Gram. en act. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA 10.20 V. d. vrouw. 1100 Gevar. progr. 12.00 Orgelspel. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het platteland, lezing. 12.38 Gram. 13.00 Nws. en tentoonst.agenda. 13.20 Lichte muz. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Kamermuz. 14.40 Kamerkoor. 15.00 Toespr. 15.10 Voor de Jeugd. 17.00 Hammondorgelspel. 17.20 Lichte muz. 17.50 Regeringsuitz.Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Ge var. muz. 18.40 Ik hoor de roep, toespr. 18.50 V. d. kind. 19.00 Promenade--ork. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20 05 Gevar. muz. 20.40 Schakels, hoorsp. 22.30 Nws. 22.40 Zestig Jaar le venservaring, lezing. 22.50 Zang en gitaar. 23.10 Wereldkamp. dammen. 23.15 Jazz- muz. 23.55-24.00 Nws. (Over de 4e Hjn, van 1820 uur) Un peu... si peu (Pourcel), Orkest Franck Pourcel; Rainy night in Paris (Black), id Dis-mol qui Je suis (Dela- noë), Gilbert Bécaud; C'est un homme terrible (Moulin), Edith Piaf; Reviens Lisa (Degefult), Les Compagnons de la Chanson; Petite fleur (Bechet). Orkest Georges Jouvin; Pilou... Pllou... hé (Ama- de), Gilbert Bécaud; Je me souvlens d'une chanson (Marten), Edith Piaf; Ve nus (Broussole), Les Compagnons de la Chanson; Tout l'amour (Sotkln), Orkest Georges Jouvin; Le Jour oü la plule vlen- dra (Delanoë), Gilbert Bécaud; Eden blues (Moustakl). Edith Piaf; Cindy (Larue). Les Compagnons de la Chanson; Oul oui oul (Glraud), Orkest Franck Pourcel; Tango militaire (Kötscher). ld.; Apam- bichao. Los Espanoles; El reloj (Canto- ral), ld.; La paloma (Yradler), id.; Car- rapicho (Teixeira). Steve Bernard; Flor de canele (Granda), Yma Sumac; Gallito callente (Cuentas), id.; La pampa y la puna (Stubbs), id.; Chóro nr. 2 (Campos) Steve Bernard; Te qulero dyiste (Grever), Nat King Cole; Qulzas qulzas qulzas (Farres), id.; Maria Elena (Barcelata), Id.; Venezuela (Correnzo), Orkest Ray Martin; Shall we dance (Gershwin), id.; Where or when - Easy to love - Get out of town - They can't take that away from me, Sentimental Journey (Brown) id.; I've got my love to keep me warm (Ber lin). Orkest Les Brown; Twilight time (Ram), id.; Cheek to cheek (Berlin). Frank Sinatra: How little we know (Springer). Id.: Long ago and far away (Kern). Don Elliott Quintet; Imagination (Nichols). Id.; Love Is Just around the corner (Robbln), Orkest Buck Clayton; I got it bad an that ain't good (Elling ton). Orkest Urble Green; Lullaby of bordland (Shearing), id. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 17.00 Jeugdjourn. KRO: 17.10 en 17.20 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Actueel progr. 20.35 Documentaire. 20.55 Inleiding tot de21.00 Dreigroschenoper. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Volksdansen. 13.30 V. d. landb. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Quiz. 14.40 Gram. 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoorsp. 17.00 Vespers. 17.45 Lezing. 18 00 V. d kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Gram. 20.30 Round Britain Quiz. 21.00 Symf.ork.. en sol. (Om 21.50 Lezing). 23.00 Nws. en comm. 23.30 Voordr. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Plano recital. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Gevar. muz. 13.31 Popul. muz. 14.31 Ge var. muz. 14.45 V. d. kleuters. 16.00 V. d. vrouw. 16.00 Verz.progr. 16.45 Lichte muz. 17.31 Mrs. Dale's dagb. 17.45 Ultsl. races en gram. 18.31 Lichte muz. en ber. 19.40 Sportber. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. en Journ. 20.25 Sport. 20.31 Hoorsp. 21.00 Hoorsp. 21.31 Gevar. progr. 22.31 Verz. progr. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Lichts muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 1200 Kamermuz. 13.00 Nws. 13.15 Ork- conc. 14.15 Pianorecital. 15.00 Koor en lnstrum. ens. 16.05 Symf.ork. en sol. 17.00 Nws. 17.45 Kamermuz. 19.00 Nws. 19.15 Kamermuz. 19.50 Hoorsp. 21.45 Nws. 22.15 Pianorecital. 23.00 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.10 Gevar. muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork.conc. 13.25 Gram. 14.20 Kamermuz. 15.10 Gevar. muz. 19.00 Nws. 19.16 Gram. 19.30 Gevar. muz. 21.00 Hoorspel. 22.15 Gram. 23.10 Liederen. 23.52-24.00 Weerber. en nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold 14.00 Kamermuz. 14.45 Vocaal ens. 15.15 Gram 15.30 Kamermuz. 16.00 Koersen. 16.06 Gram. 16.15 Omr.ork. en sol. 17.00 Nws. 17.10 Orgelrecital. 17.50 Gram. 18 00 Lekenmoraal en filosofie. 18.20 Zangre- cital. 18.30 Godsd. halfuur. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 20 00 Symf.ork. 22.00 Nws. 22.15 Literaire kron. 22.30 Gram. 22.55- 23.00 Nws. 481 m.t 11.55 Gram. 12.52 Gram. 13.00 Nws. 14.17 Gram. 14.30 Instr. kwart 15.30 Gram. 16.00 Gram. 17.00 Nws. 17.10Gr,a.?- 18.30 Gram. 19.30 Nws. 22.10 Gewyde muz 22.55 Nws. 23.00 Kamermuz. 23.55 Nieuws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) a a ff 8 a S 2 -9 1 ÏS S3 a BB cS Amsterdam regen zo 7 13 7 2 Den Helder regen zo 5 13 7 5 Ypenburg Vllssingen regen regen ZO 6 OZO 12 12 12 6 10 4 5 Eelde mist OZO 4 12 5 2 De Bilt regen zo 4 13 5 1 Twente regen OZO 4 12 7 1 Eindhoven regen OZO 4 13 7 3 Z.-Limburg regen O 5 13 8 5 Helsinki '•wolkt no 5 -2 -9 0 Stockholm onbewolkt nno 2 3 -4 0 Oslo onbewolkt no 3 3 -2 0 Kopenhagen regen OZO 10 7 6 1 Aberdeen regenbul o 8 9 4 3 Londen motregen zo 4 12 11 7 Brussel regen OZO 8 13 11 7 Luxemburg regen z 6 10 8 11 7 Parijs regen z 6 14 8 Bordeaux geh. bew. z 8 15 13 2 Grenoble zwaar bew no 2 18 10 0.1 Nice zwaar bew. nnw 1 17 11 0 Beriyn ml6t z 2 9 8 3 Frankfort mist w.»Ul 11 7 3 München zwaar bew. azo 3 12 3 0 Zürlch regen w 2 15 5 1 Genève zwaar bew. w.stil 16 7 1 Locarno zwaar bew. nno 1 14 5 0 Wenen mist zo 2 16 0 0 Innsbruck geh bew. zo 1 9 -0 0 Belgrado regen w.stil 19 10 0 1 Athene zwaar bew. n 2 24 16 0 Rome zwaar bew. w.stil 18 11 7 AJacclo Madrid geh. bew. O 2 20 12 3 licht bew. wstll 20 11 0 Mal lor oa ml6t z 4 21 15 0 Lissabon regen zw 8 20 16 33

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2