Duidelijke winst voor PW en de Kaugeroes MAANDAG 81 OKTOBER 1960 KNMV moet eerst cijferen Nog geen kampioenen bekend na vijfentwintigste kampioensrit Alleen bromfietsers zonder strafpunten De 25ste kampioensrit van de KNMV heeft nog geen kampioenen opgeleverd. Want toen zaterdagavond de jury na lang cijferen een voorlopige uitslag had samengesteld, bleef de mogelijkheid tot protesteren nog ruimschoots open. Pas als de voorlopige uitslag definitief zal zijn geworden, zal de sportcommissie de kampioenen 1960 aanwijzen. Maar ook daarvoor zal nog het nodige cijferwerk verricht moeten worden, want bij de vaststelling van de titels gelden ook de resultaten van zes voorgaande betrouw- baarheidsritten van dit jaar. Geen enkele deelnemer slaagde er overigens in de kampioensrit zonder Btrafpunten uit te rijden. Dat lukte wel een aantal bromfietsers, die voor het eerst aan de kampioensstrijd deelnamen. Maar zij behoefden dan ook niet zater dagochtend de strijd aan te binden met het zware terreinparcours, dat met veel deskundigheid in de Zuidlimburgse heu vels in de buurt van Kamerig was uit gezet. De motorrijders moesten hier een circuit van 15 km met steile, glibberige klimmen en gevaarlijk snelle afdalingen Judo-stedenwedstrijden in Leidse Stadsgehoorzaal Anton Geesink velde 10 man in 4 minuten Gistermiddag hield de Sportschool Luiten in de Stadsgehoorzaal judo-wed strijden, waaraan Anton Geesink, Euro pees kampioen alle categorieën, mede werking verleende. Er werden teamwed strijden gehouden tussen teams uit Den Haag, Dordrecht, Utrecht en Leiden. Voor een volle Stadsgehoorzaal opende de voorzitter van de judoclub Sport school Luiten, de heer Van Polanen, de middag, waarna als eerste punt van het programma de 14-jarige A. van Polanen en B. Oord (2e dan) het Nage- no-Kata demonstreerden. Hierna waren de teamwedstrijden aan de beurt. Enkele judoka's waren op gesteld, die hun sporen in het judo op internationaal gebied verdiend heb ben. Zo was in de Haagse gelederen opgenomen J. Bonte, oud-Europees kam pioen in het lichtgewicht. Het Leidse judoteam bestond uit de judoka's: P. Goederaad (3e dan), A. Oord (2e dan), H. Raar (1ste dan), J. de Wolf, J. v. d. Blom, A. Weerthof, J. Bizot, J. Bakker, Dit wös de KNMV-kampioensrit. tweemaal afleggen. Vooral in dit stuk vielen de strafpunten. De spectaculaire strijd in de soloklasse tot 250 cc tussen Siem Schram en Frits Selling werd op deze heuvels beslist. Beiden waren ook na het nachttraject van vrijdagavond strafpuntloos gebleven. In de eerste om loop kregen zij zaterdag elk 1 strafpunt. Toen de twee cracks voor de tweede maal in Roth aankwamen bleek Frits Selling 4 seconden te laat te zijn, zodat hij opnieuw een strafpunt kreeg. Schram zat op fluweel en het was eigenlijk voor de bezetting van de eerste plaats niet meer van belang, dat Selling een paar kilometer verder met een over de kop gedraaide versnellingsbak moest uitval len. In de klasse tot 175 cc bgonnen Mul ler, Van Dobben en Ton Bakker met een schone lei aan het laatste traject, waarin zij respectievelijk 3, 4 en 5 straf punten opliepen, zodat hier over de uit slag geen twijfel bestond. In de zwaarste soloklasse echter ein digden Witberg en Heijboer met 9 straf punten. Hier besliste het derde traject ten gunste van Witberg, die zaterdag 1 strafpunt minder kreeg dan zijn rivaal. Bij de zijspannen moest nog verder worden gegraven om Emmelkamp tenslotte als winnaar te kunnen aan wijzen. Want zowel de Biltse politieman als Van Donkelaar hielden in elk traject hun strafpuntenscore gelijk. De beslis sing bx-acht hier het betere totaalresul taat van Emmelkamp in de terrein- proef en de later op de dag bij Berg- haren gehouden acceleratie-remproef. Uitslagen De uitslagen van de kampioensrit wa ren: Bromfietsen junioren: 1. Selling (NSU), Koog aan de Zaan 6 strafpnt. Bromfietsen senioren: 1., 2. en 3. Hul- sink (Union), Wierden; Mooij jr. (HMW), Loenen aan de vecht; en Mulder (DKWVoorburg; allen 0 strafpnt. Junioren tot 175 cc: 1. Benak (Maico), Ruinerwold 23 strafpnt. Junioren 175250 cc: 1. Immink (Maico), Nieuw Vennip 28 strafpnt. Senioren tot 175 cc: 1. Muller (CZ), Amby 3 strafpnt., 2. Van Dobben (CZ), Zwammerdam 4 strafpnt., 3. Bakker (CZ), Wassenaar 5 strafpnt. Senioren 175 tot 250 cc: 1. Schram (Maico), Wolvega 3 strafpnt; 2. Van der Hoek (Puch), Amsterdam 9 strafpnt; 3. Boom (Greeves), Amsterdam 11 strafpnt. Senioren boven 250 cc: 1. Witberg (Velocette), Monster 9 strafpnt; 2. Heij boer (BSA), Moei-kapelle 9 strafpnt; 3. Hartelman BSA Hengelo 17 strafpnt. Witberg werd als eerste geklasseerd, 3. Van Dis (BSA), Duivendrecht 142 i omdat hij in het laatste traject een strafpnt. strafpunt minder kreeg dan Heijboer. Emmelkamp kreeg de eerste prijs, om- Zijspannen: 1. Emmelkamp (Zun- dat zijn totaalprestatie in een terrein- dapp), De Bilt 13 stx-afpnt; 2. Van Don- I proef en een acceleratieremproef beter keiaar (BMW), Hilversum 13 strafpnt; 'was dan die van Van Donkelaar. Voetbal in Engeland Spurs handhaafden ongeslagen record De spelers van het Engelse elftal dat woensdag zo'n verrassende overwinning behaalde op Spanje, waren zaterdag tijdens de compe titiewedstrijden vol zelfvertrouwen. Bobby Smith, de robuuste mid- voor van Engeland en een van de „helden van Wembly", scoorde het winnende doelpunt voor Tot tenham Hotspur in de met 4—3 ge wonnen wedstrijd tegen Newcastle United, waardoor de Spurs hun ongeslagen record handhaafden. De Londenaren behielden vier punten voorsprong op Sheffield Wednesday dat op eigen terrein met 20 zegevierde over Bolton Wanderers, voornamelijk door het goede spel van de internatio nals Ron Springett en Peter Swan. Burnley, dat in de laatste negen wed strijden achtmaal het zoet van de over winning had gesmaakt, verloor op eigen terrein van rode lantaarndrager Black pool. Rechtsback Jimmy Armfield, de man die woensdag j.l. Gento bedwong had door zijn solide spel een groot aan deel in de zege. De uitslagen in de eerste divisie luiden ArsenalManchester United 21 Birmingham City Wolverhampton Wanderers 12; BurnleyBlackpool 1—2; Fulham—West Ham United 1—1; Manchester CityBlackburn Rovers 40Newcastle UnitedTottenham Hotspur 34; Nottingham Forest Everton 12; Preston North End Chelsea 02; Sheffield Wednesday Bolton Wanderers 20; West Bromwich AlbionAston Villa 02. Lisser Boys liet punt bij SIZO (Van onze correspondent) Een ongetwijfeld sterker Lisser Boys heeft bjj SIZO toch het grootste ge deelte van de strjjd tegen een 10 ach terstand aan moeten kijken, omdat de Lisser voorhoedespelers het doel te vaak op de verkeerde plaats zochten en het pechduiveltje de zwart-witten voorts parten speelde. Er bestond begrijpelijk voor dit span nende streekduel grote belangstelling. Een direct iets stex-ker Lisser Boys moest al in de zevende minuut toezien hoe de door de zwart-witte verdediging zig zaggende Sizo midvoor Van der Plas, doelman Langeveld het nakijken gaf. 10. De protesten van de gasten, dat Van der Plas de bal met de hand zou hebben meegenomen, werden door de heer Verhoef weggewuifd. Van dit moment af heeft de Sizo- defensie het zwaar te verduren gehad. Het pleit echter voor de Hillegommers dat zij Gijs Hagen c.s. in de eerste drie kwartier van een geldig doelpunt hadden afgehouden, zodat zij met een 1—0 voorsprong aan de thee begonnen. Na de thee ging de strijd meer gelijk op en moest ook doelman Langeveld enkele malen in actie komen. Al moest rechtsbuiten Monderiaan zijn meerdere nog al eens erkennen in linksachter De Gier, toch werden de aanvallen van de Boys juist in deze pex-iode gevaarlijker. Het duwde toch nog tot een kwartier voor het einde voor Gijs Hagen met BASKETBALL Leiden krijgt tweede basketballvereniging „Bona Stars" doet het goed Nog steeds kent Leiden maar één bas ketballclub nl. „The Bona Stars", maar het zal nu niet zo lang meer duren. Na december nl. zullen de Leidse Studenten (LUSV) uitkomen in de nieuw te vor men derde klasse van het district Den Haag van de Nederlandse Basketball- bond. Overigens doen de jongens van „The Bona Stars" het voortreffelijk. Vorig jaar promoveerde het eerste team naar de eerste klas van het Haagse district, maar ook in deze hogere regionen schij nen zij zich uitstekend thuis te voelen. Na de derde ronde staat de Leidse ploeg nog steeds ongeslagen op de ranglijst, waar het team de eerste plaats deelt met Argus 2. De reserves van „The Bona Stars" doen het even goed. In de tweede klas zijn zij na drie wedstrijden eveneens nog ongeslagen. Alleen delen zij de eei-sste plaats met Argus 3 en Vodo 2. De standen in het district Den Haag van de NBB: EERSTE KLAS gesp. gew. verl. pnt Argus 2 3 3 0 6 The Bona Stars 2 3 3 0 6 Punch 2 3 2 1 4 HVT 2 1 1 2 Alexo 1 3 1 2 2 Vodo 1 2 1 1 0*) DSBC 3 0 3 0 Esso 3 0 3 0 Vodo 1 2 punten in mindering we gens niet opkomen. TWEEDE KLAS Argus 3 The Bona Staars 2 Vodo 2 Vodo 3 The Bona Stars 3 Argus 4 Punch 3 Te Werve 2 Alexo 2 gesp. 3 3 3 3 3 2 2 2 3 gew. verl. pnt 0 6 0 6 0 6 1 4 2 2 2 0 2 0 2 0 ATLETIEK Uurlopen in Rotterdam Gisteren zijn te Rotterdam de jaar lijkse uwlopen snelwandelen en hardlo pen gehouden. Het parkoers was uitge zet door het Kralingse Bos en rond de Kralingse Plas. De uitslag luidt: Hardlopen: 1. J. Boelens (GAC, Hil- vei-sum) 17.943 meter en 20 centimeter; 2. Kluivers (ASC, Eibergen) 17.864.20 meter; 3. Rewijk (Bataven, Leiden) 17.390 meter; 4. Smits (AAV '36, Alphen a. d. Rijn) 17.983.70 meter. Snelwandelen: 1. Zethof (TVA, Aals meer) 11.479,80 meter; 2. Van der Goes (RVW, Rotterdam) 10.965.40 meter. een bikkelhard schot de zaak gelijk trok 11 .De kans er ook nog een over winning van te maken liet de Boys linksbuiten zich in de laatste minuten nog ontnemen, toen hij het Sizo-doel op nauwelijks enkele meters genaderd was. Het bleef derhalve bij 11, waar mee Sizo zeker het meest tevreden zal zijn. *<1 verten tie ANTON GEESINK Leidse kaas F. Sandor, G. Boon en J. de Wit. Al hoewel een wedstrijdmat van 7x7 meter aanwezig was, bleek deze bij de enerve rende wedstrijden af en toe nog niet groot genoeg, zodat de scheidsrechters Anton Geesink, J. Bontje en W. Luiten soms tijdig moesten ingrijpen. Dordrecht won in de eerste ontmoeting van Utrecht, terwijl Leiden het Haagse team klopte. Vervolgens maakte de heer Luiten een competitie tegen de jeugd. Het werd een vermoeiende wedstrijd voor de heer Luiten, die tenslotte in een houdgreep terecht kwam, waarna alle twintig jeug dige judoka's zich als een man op hem wierpen. De teamwedstrijd Dordrecht- Den Haag eindigde in het voordeel van Dordrecht. Leiden verloor met gering verschil van Utrecht. Na de pauze maakte Anton Geesink een competitie-speciaal tegen tien tegen standers. Met fraaie worpen rekende de Utrechtse reus in vier minuten met hen af. Als overwinningsgeschenk werd hem een grote Leidse kaas aangeboden, om dat zoals de heer Luiten zei, „Anton Geesink wederom had bewezen kaas van judo te hebben gegeten". Utrecht versloeg in de teamwedstrijd Den Haag en Leiden eindigde dank zij een fraaie Tsuri-komi-Goshi van Goe deraad gelijk met Dordrecht. De einduitslag was: 1. Dordi-echt, 2. Utrecht, 3. Leiden en 4. Den Haag. Volleybalcompetitie PW en de Kangeroes hebben zaterdagavond respectievelijk in Rotterdam en Dordrecht op over tuigende wijze de volle winst bin nengehaald. PW deed dat zonder setverlies tegen de Libanon-reserves, de Kangeroes verspeelden de tweede set tegen ORAWI. Libanon '50 2 begon op eigen grond voortreffelijk. Sterk serveren en enkeje daverende smashes bezorgden PW in een oogwenk een 26-achterstand. Maar de Leidse formatie is niet een, twee, drie omver te spelen. Laconiek werden de Li banon-treffers geïncasseerd. De eigen aanval ging zich roeren. Bas Leurink de moraliseerde de Libanon-defensie, zowel aan het net als in het achterveld, met kogels, die naast een gave opvangtech- niek mede een dosis moed vroegen bij het retourneren. Na enige mislukte po gingen konden de Rotterdammers, al thans in het achterveld, die invloed niet meer opbrengen. Plichtmatig werden de handen uitgestoken, maar er werd zorg vuldig voor zewaakt dat de bal niet werd beroerd. Naast Bas Leurink deed vooral Jan Bont jr. zich gelden. Met 15—9 wa ren de illusies van Libanon '50 2 na het goede begin, volkomen weggevaagd. Zon der overtuiging begonnen de Rotterdam mers aan de tweede set. PW hield de teugels dan ook stevig in handen. Onder de bezielende leiding van Frans Mulder ontplooide PW een soepel aan- valsspel waartegen Libanon '50 2 geen verweer kon vinden. Links en rechts za gen de Libanezen de PW-treffers in-' slaan, 157 voor PW. De beslissende set, bracht gelukkig voor de toeschouwers wat meer strijd, maar PW bleef toch domineren, 1512. Debutant in de overgangsklasse, de Kangeroes, had het tegen mede-debu tant, ORAWI, niet zo moeilijk. De Dor- drechtenaren beschikken wel over goede aanvallers, die aan het net geboden kan sen naar waarde weten te waarderen, maar in het achterveld laten zij nog te veel steken vallen. Op dit punt toonden de Kangeroes zich duidelijk beter. Na 6 serve-beurten had ORAWI nog geen punt gescoord. Weliswaar waren de armbewegingen die de Kangeroes- smashes lieten zien ook niet direct im ponerend, maar er kwamen toch enkele treffers op de score-bordjes. Met 15-12 ging de set tenslotte naar de Kangeroes ORAWI diende fel van repliek. Een se rie onhoudbare molenwiek-serves sloeg de Leidse verdediging aan gruzelemen ten. De ORAWI-smashes kregen bruik bare set-ups en benutten die, 155 voor ORAWI. Gespannen begonnen de Kan geroes aan de derde set, om echter ras tot de geruststellende ontdekking te ko men, dat ORAWI zijn kruit inééns had verschoten. Zonder ook maar even te worden bedreigd speelden Jan Wille c.s. zich naar een 21-set-voorsprong, 15—8! In de beslissende set ging de strijd tot 66 gelijk op. Toen drukten de Kange roes, bij wie Peter Danz, in de laatste fase gewisseld voor Kees Schooneveld. zich zeer verdienstelijk weerde, door naar een 1511 winst. Competitie C.K.B. Ook zaterdag moest een viertal wed strijden worden afgelast, waarvan maar liefst drie in de hoofdklasse west. In deze hoogste klasse nam de spanning aan kop en staart niet toe. VES won voor de zoveelste keer, al was het dan met rustige cijfers tegen DES (63). De Hagenaars liggen zo langzamerhand een straatlengte voor. Voor DES (en Merwede) was de winst van R'darn Zuid op PKC met 75, be paald ongunstig. Een goede prestatie van de Rotterdammers, die daarmee tevens duidelijk maakten niet voor de gradatie te voelen en bovendien PKC passeerden. De andere di-ie wedstrijden gingen niet door. Daar was ook VEOPernix bij: Voor Des en Merwede zien we niet veel lichtpunten meer. VES 7—14 Vr'schaar 4—4 Excelsior 68 R'dam Zuid 54 Pernix 6—7 PKC 3—2 Kinderdijk 5—6 DES 7—1 VEO 34 Merwede 40 Heel wat aardiger werd de wedstrijd in IA. Ijsvogels zag zijn positie aan de kop zwakker worden door een 28(!) nederlaag tegen Excelsior 2. Ons Eiland pi-ofiteerde daar tenvolle van, want de lastige uitwedstrijd tegen FIKS werd tot een goed einde gebracht. De roodbroeken wonnen met 4—7 en gaan met Ijsvogels strijden om promotie. VES 2 behield kansen op de titel door een teleurstel lende 45 winst op KVS. Pernix 2 kon wegens het slechte veld niet aantreden tegen Tonego. IJvogels 712 VES 2 5—9 Ons Eiland 69 Excelsior 2 79 FIKS 7— 7 Ons Eiland 2 65 KVS 7—5 Pernix 2 54 Fluks 72 Tonego 5—1 In 2A gaat Pernix 3 inderdaad geen grootse rol spelen. Velocitas bleef op eigen terrein de Leidenaren, volgens ver wachting baas. Het werd 5—2, waarmee de Leiderdorpers weer in de running zijn. Fluks 2 liet een punt zitten in de Strijd tegen DSVP (5—5). DES 2 5—6 Fluks 2 5—4 VEO 2 3—5 DSVP 3—3 Velocitas 4—4 VES 4 3—2 Pernix 3 54 De spanning in 2B tussen Warmond en ASSO spitste zich nog meer toe. War mond had geen moeite met DES 3 in Delft, hetgeen uit de 18 wel blijkt. ASSO wist zich juist staande te houden TAFELTENNIS Tafeltennis-uitslagen Ereklasse: WiboMaasstad 100; AMVJ 2Scylla 8—2; PSV—Elan 7—3; BatswingersNedlloyd 37Smash AMVJ 5—5. De stand is hier nu: Nedlloyd 36; AMVJ 2 4—6; AMVJ 1 3—5; Batswingers 44; Smash 44; Maasstad 44; Treffers 3—3; Scylla 4—3; Wibo 3—2; Elan A—~0 Hoofdklasse A: Maasbree UBTV 37; Atoom—DDC 73; Luck Raek—Wibo 2 46; Batswingers 3Irene 46. Hoofdklasse B: Docos—Olympia 8—2; Sprenger UCPovac 19; Smash 2 Treffers 19; Nedlloyd 2UBTV 2 64; A VGA—Batswingers 2 6—4. Overgangsklasse G: VTCScylla 46; Smash 3—A VGA 2 2—8; Maccabi—Dis- nie 55; Nedlloyd 4TYBB 46. Overgangskklasse K: v. HessenCTH 18; Wibo 3—Excelsior 4—6; Treffers 2 Twenty-one-up 2 28; Maasstad 2 Salamanders 64. Scylla verloor zwaar van AMVJ Een uitstekend spelend AMVJ 2 over klaste in nog geen twee uur het Leidse hoofdklasse-team van Scylla, dat spe lend zonder zelfvertrouwen een willige prooi werd voor de Amsterdammers, die hun gasten pas na acht overwinningen de twee laatste punten lieten veroveren (6—2). Verkerk noch Van Zoelen kon Clae- sens, H. Onnes en Colthof een game af handig maken. Van der Laken kwam tegen H. Onnes éénmaal heel dicht bij gamewinst (20-20) en in zijn wedstrijd tegen Claes- sens, slaagde de Leidenaar erin tot sco ren te komen. Zijn tegenstander moest in de eei'ste game voor de felle Leidse aanval capituleren. In de tweede game riskeerde Van der Laken net iets teveel (2220), maar in de laatste had hij meer succes (1921). Helaas bleef dit het enige Leidse suc ces in de enkelspelen. De dubbel was echter weer een Leidse zege. Van Zoelen en Van der Laaken combineerden uitste kend en wonnen met 19-21, 12-21 van Claessens en Colthof, waardoor het twee de Leidse tegenpunt tot stand kwam (8—2). DOCOS—OLYMPIA Met groot machtsvertoon heeft Docos ook deze week gezegevierd. Olympia, uit Emmercompascum, gehavend door twee invallers en de lange reis uit Drente nog in de benen, kwam pas tot een overwin ning toen de volle winst (60) een feit was. Toch werd er vaak verwoed strijd geleverd. Bakker bleef ongeslagen, maar Van Veen bijvoorbeeld verloor tegen Abela (21—9, 19—21, 17—21). Er dient bij vermeld dat de zege toen reeds vast stond. Tegen Ritsema won de Leidenaar pas in de beslissende game (21-14, 15-21, 21-9) terwijl Steenbergen tegen Stoker idem drie games moest kampen om on geslagen te blijven. Het tweede punt dat de gasten maakten was de laatste partij, waarin Ritsema-Stoker in drie games zegevierden over Bakker-Steenbergen (6-2). VTC—SCYLLA 2 Met het kleinst mogelijke verschil is Scylla 2 in Velsen over VTC de baas ge bleven. De Leidse reserves doen het best in de overgangsklas, al zal het kam pioenschap wel niet voor hen zijn weg gelegd. Kanbier verloor van Oort (10), An ker maakte met bijna de zelfde cijfers tegen V. d. Pol gelijk (2110, IA21, maar v. d. Voort verloor ongedacht van v. Weelderen. De Leidenaar ging met 2523, 21—18 naar de kant en VTC leid de met 21. Goed verdedigen gaf Kan bier tegen v. d. Pol de gelijkmaker (2-2) en van der Voort gaf Scylla de leiding (3—2), door snel Oort terug te wijzen. Anker bezorgde vervolgens van Weelde ren diens enige verliespunt door met prachtige backhand smashes zijn ver dediging keer op keer relief te geven (24)van der Voort zorgde voor de hal ve winst door v. d. Pol in twee games de baas te blijven (25) Wel wist van Weelderen de Velsense achterstand in te lopen via 21-19, 21-17 op Kanbier, maar Anker bleef ongesla gen door ook Ooit aan zijn zegekar te binden, hetgeen Scylla de volle winst op leverde (36). V. d. Pol-van Weelderen bevochten met succes het dubbelspel op Anker en d. Voort, waardoor de eindstand op 64 voor Scylla werd gebracht. BILJARTEN Biljartmarathon 71/2 Wijneii-Wafflartl Als het Belgische biljartfenomeen Emile Wafflard toestemming van de Koninklijke Belgische Biljart Bond krijgt, zal biljartend Nederland op 19 en 20 november a.s. een unieke bil jartpartij kunnen bijwonen. Tijdens dat weekeinde zal dan namelijk in Lochem een marathonpartij kader 71/2 tussen Wafflard en de Nederlandse kampioen Tini Wijnen over 3.000 punten wor- gelijke lengte is in ons land nog nooit gehouden. Wel worden dergelijke mon sterpartijen af en toe door beroeps spelers in Frankrijk en de Verenigde Staten gespeeld. Wijnen en Wafflard zullen zowel za terdag als zondag 1500 punten spelen. Telkens als de partij afgebroken wordt voor een pauze zal de positie van de ballen op het laken afgetekend wor den- HOCKEY Kallat vertrekt (Speciale berichtgeving) Voor de tweede maal in vijf dagen heeft het Spaanse voetbalteam, dat woensdag in Wembley met 42 van Engeland verloor, een nederlaag gele den. In het prater-stadion te Wenen boekte Oostenrijk een verrassende 30 zege op de Spanjaarden. tegen Excelsior 3 door met 4—3 te win nen. Overigens zijn Excelsior 3 en zelfs VES 3 nog niet uitgeschakeld. Ves 3 won met 11—6 van DSO. Ook TOP blijft meetellen, evenals FIKS 2. Warmond 69 VES 3 ASSO 5—8 Fiks 2 TOP 6—7 O DO Excelsior 3 34 DES 3 4—0 4—0 NABI AGMAD KALLAT verlaat Nederland Nabi Agmad Kallat, de trainer van het Nederlands hockey-elftal, zal vrij dag a.s. ons land verlaten. Voordat Kal lat, die in september 1959 in ons land arriveerde, naar Pakistan terugkeert, zal hij een half jaar trainer zijn van de hockey-afdeling van „Real Madrid" Spanje. Ook hoofdklasse in hockeycompetitie? De Koninklijke Nederlandse Hockey- bond hield zaterdag in Amsterdam zyn jaai-lijkse algemene vergadering. In zijn openingswoord kondigde voorzitter W. F. Westermann een reorganisatie van de bonds-structuur aan. Voorstellen hier toe zxillen in een buitengewone alge mene vergadering in het voorjaar aan de verenigingen worden voorgelegd. Bij de bestuursverkiezing werd af scheid genomen van de bestuursleden mej E. de Josselin de Jong en de heer J. G. Harkema, die lange jaren in de bondsleiding hebben gewex-kt. Zij wer den benoemd tot ere-leden van de K.N.H.B. De elftal-commissie heren werd her kozen, waaruit mag worden geconclu- deerd dat het driemanschap mr. J. M. Elink Schuurman, J. Anjema en P. Nefkens ook voor de volgende Olym pische Spelen in 1964 in Tokio de voor bereiding van de nationale ploeg zul len leiden. Bij de rondvraag drong jhr. L. J. Quarles van Ufford aan op een zo spoedig mogelijke invoex-ing van een landelijke hoofdklasse, zoals hij zei: een absolute vooi-waarde voor het ver hogen van het spelpeil. Hockey-uitslagen Heren, le-klasse: Be FairLaren 12, BMHC—DSHC 1—1 (o.p.v. DSHC). Overgangsklasse A: AllianceHilver sum 2 20. 2e-klasse E: Kieviten 3—BMHC 5 0-1. Dames, le-klasse: Be FairRBC 31, BDHC—Kieviten 0—0. 2e-klasse B: BDHC 3Kieviten 2 02. Om de wereldtitel dammen Damcircus begon aan tweede lielft He: rondtrekkende dam-gezelschap is zaterdag in Helmond aan de tweede helft van het toernooi om de wereldtitel be gonnen, hetgeen betekende dat de par tijen uit de eerste ronde werden her haald. Een mooie gelegenheid om de voorlopige balans te gaan opmaken. De Russische spelers hebben comfor tabele plaatsen ingenomen. Hun positie lijkt vrjjwel ongenaakbaar, alleen de donkere geweldenaar Baba Sy kan nog roet in het eten gooien. Ook in Helmond speelde hij weer schitterend en als een echte kampioen. Sen A Kaw blijft verrassen. Deze on berekenbare speler snoepte in zijn typi sche stijl lijstaanvoerder Tsjegolev een punt af. De uitslagen van de 14e ronde luiden: Sen A Kaw (Suriname)Tsjegolev (Rus land) 11, Dukel (Nederland)—Dionis (Frankrijk) 11, Vex-se (Frankrijk) Saint Fort (Haiti) 02, Baba Sy (Sene galVerpoest (België) 20, Gordijn (Ned.)Delauriers (Canada) 02, Agli- ardi (Monaco)Bom (Ned.) 11, De Descallar (Marokko)Koeperman (Rus land) 02, Saint FortGordijn 20 (in- haalpartjj De stand na de veertiende ronde luidt: 1. Tsjegolev 24 pnt.; 2. Koeperman 22 pnt.; 3. Baba Sy 21 pnt.; 4. Deslauriers 17 pnt.; 5. Bom 15 pnt.; 6. Gordijn 14 pnt.; 7/8 Sen A Kaw en Verpoest 14 pnt.; 9/10. Dukel en Saint Fort 13 pnt.; 11. Dionis 11 pnt.; 12. Verse 9 pnt.; 13. De Descallar 5 pnt.; 14. Agliardi 4 pnt. Korfbal-uitslagen Hoo asse BRigtersbleekHet Zui den 57. L.K.B.: 2e-klasse: Vitesse 1Fluks 6 9—3. Adspiranten: le-kl.: Danaïden aDe Algemene a 47. 2e-kl.: KNS bNoorderkwartier a 0-4, Fluks bDe Algemene b 141. 3e-kl.: De Algemene cZuiderkwar tier a 08, Zijlkwartier aFluks d 5-2. 4e-kl.: Fluks fFluks e 42. Alle andere wedstrijden werden afge last. Het Oostduitse voetbalelftal volgend voorjaar tegenstander van Ne derland in de voox-ronden van het toer nooi om het wereldkampioenschap 1962 heeft zondag te Rostock revanche genomen voor de 3—2 nederlaag, die het in het vooi'jaar tegen Finland heeft geleden. Dimaal zegevierde de Oost duitsers met 51. Uwe Seeler, midvoor van het Duitse elftal en van de kampioensploeg Ham burger S.V., is door de sportjournalis ten van West Duitsland uitgeroepen tot Duitse „voetballer van het jaar".

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 14