Lustrumfeesten 10 jaar „De Ratel" in het Leidse Volkshuis besloten Huldigingen en geschenken voordracht muziek en zang TIG IN SCHOUWBURG MET „ZWARE BESCHULDIGING" Dr. J. Brugman Leids hoogleraar IN 1959 RUIM 130 LEIDSE KINDEREN GEVERBALISEERD Wethouder J. C. vanSchaik opent politietentoonstelling in Waag Opgericht 1 maart 1860 Maandag 24 oktober 1960 Tweede blad no. 30134 Met Jules de Corte en Freek Sachs Het zeer aantrekkelijke en gevarieerde feestprogramma dat de werk gemeenschap „De Ratel'' in het kader van haar 10-jarig bestaan samenstelde en dat o.m. een voordrachtsavond van Freek Sachs, twee speciale voorstellingen van „Het Nederlandse Marionettentheater" van Bert Brugman en een driedaagse feestelijke verkoopmarkt omvatte, kreeg zaterdag met de officiële herdenkingsavond in de overvolle grote zaal van het Leidse Volkshuis, een sluiting, waarop bestuur, leden en donateurs nog lange tijd met groot genoegen zullen terugzien. Volkshuis mocht rookartikelen in ont vangst nemen. De feestvreugde bereik ten het hoogtepunt met de overhandi ging van de „De Ratelvlag" door de heer Derks aan de voorzitter. Feestprogramma Met het hierna volgende feestpro gramma hebben allen zioh enige uren zichtbaar en hoorbaar geamuseerd. Daarvoor stonden Jules de Corte en Preek Sachs tot de laatste minuut vol komen borg. Hoewel het optreden van Jules de Corte zowel voor als na de pauze de hoofdschotel van het „feestmenu" vormde, waaraan men zich vanzelfsprekend rijkelijk te goed heeft kunnen doen. werden de „bijgerechten" door Freek Sachs en de jeugdige talen ten, die deze ditmaal om zioh heen had geschaard, eveneens op voortreffelijke wijze geserveerd. Preek Sachs vertelde en zong weer met groot succes verhalen en liedjes, waarbij vooral „Het grote bal van tante Jane" van Oscar Wilde, „Was ik maaralsmede „De Franse gouver nante" (Jean Louis Pissuisse) en „Het aristocraatje" .(Eduard Jacobs) de no dige bijval oogstten. Naast de „Hobre- hoko's" (vier jongens en een gitaar), de leudige gitaar-solist Bob Naber en de kleine voordrachtkunstenaar- in-de-dop, Bert Eradus met Annie Schmidt's „Meester van Zoete", was het vooral het accordeonduo Ria Stol en Annie Mul der (beiden 11 jaar oud), dat met een tweetal walsen, het „Aan de Amster damse grachten" en „Le Comparsa" een ovationeel succes behaalde. Aanrijding Hoge Rijndijk Op de Hoge Rijndijk is zaterdagmid dag omstreeks drie uur een personen auto in botsing gekomen met een drie- wielige motorbakfiets. De bakfiets reed in de richting Zoeterwoude en wilde linksaf de Meerburgkade oprijden. De personenauto remde af om de carrier rechts te kunnen passeren. De wagen slipte echter en een aanrijding was het gevolg. De bakfiets werd tegen de gevel van perceel Hoge Rijndijk 183 aange drukt, waardoor een sigarettenautomaat welke daar was bevestigd, werd ver nield. De auto werd aan de voorzijde ingedeukt. De houten bak van de car rier werd ernstig beschadigd. Aan goe deren ging verloren: 6090 liter melk, 22 flessen melk en yoghurt, 5 flessen cider, 200 eieren en 35 pakjes margarine en roomboter. Dr. Gerbrands onderdirecteur van Volkenkunde Dr. A. A. Gerbrands thans weten schappelijk hoofdambtenaar, is be noemd tot onderdirecteur in vaste dienst bij het Rijksmuseum voor Vol kenkunde te Leiden. Deze benoeming wordt geacht op 1 januari van dit jaar te zijn ingegaan. Dr. Gerbrands vertoeft thans voor ongeveer een jaar in Nieuw-G-uinea, waar hij deel neemt aan een expedi tie. Maandag, dinsdag en t woensdag van 2.30 tot 5 J en van 7 tot 10 uur nam. t belangrijke t politie-tentoonstelling „PAS OP ONZE JEUGD") in de Waag. Het teas waarlijk Tot ieders genoegen" In zijn openingswoord sprak de voor zitter, de heer C. L. Marks, er zijn grote vreugde over uit, dat zovelen van hun medeleven bij de herdenking van dit tweede lustrum blijk gaven en dat hier mede nog eens bijzonder werd geaccen tueerd, dat „De Ratel" een betekenis volle plaats in het Leidse culturele- en ontspanniingareaal is gaan innemen. In dit verband herinnerde spreker aan het feit, dat de slechts enkele leden tellende werkgemeenschap, die in 1950 als pril begin een rijwielloodsje op het buiten centrum in Langeveld bouwde, thans is uitgegroeid tot de grote werkgemeen schap „De Ratel" met een werkpro gramma. dat op velerlei gebied zowel nut als ontspanning in zich verenigt. Onder grote bijval maakte spreker bekend, dat de verkoopmarkt f 1732 had opgebracht, zodat met de f 300 aan giften en de f 625 van de loterij, de Bouwfonds-actie een bruto-op- brengst bevatte van f 2657. Namens het bestuur van het Leidse Volkshuis, sprak de vice-voorzitter, de heer ir. M. P. Schutte, hierna over de grote waardering, die „Het Volkshuis" voor „De Ratel" koestert. „Wij hadden niet gedacht, dat die tien man in 1950 de basis zouden leggen voor een werk gemeenschap, welke thans niet minder dan ruim 500 leden en donateurs telt en die, dank zij een prettige samenwer king, een graag geziene gast in ons huis is", aldus ir. Schutte. Als blijk van waardering mocht „De Ratel" dan ook van „Het Volkshuis" een stencil-ma chine in ontvangst nemen. Na een woord van dank, bood de heer Marks „Het Volkshuis" een „De Ratel"-geschenk aan t.w. een toegangshek tot het bui- tenoentrum in Langeveld. Vlag De wijze waarop de heer W. Derks, voorzitter van het Lustrmn-comiét, de gevoelens voor „De Ratel" vertolkte, zal leden en donateurs ongetwijfeld grote voldoening hebben geschonken. In een vlot en geestig toespraakje feliciteerde hij de heer Marks en zijn staf met dit 10-jarig familiefeest. Een langgekoes terde wens van de voorzitter het be zit van een eigen vlag kon spreker DR. J. B. SCHUTE LEIDS LECTOR Voor de toegepaste farmaceutische analyse Dr. J. B. Schute, thans lector aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam, is bij K.b. van 12 oktober benoemd tot lector aan de Leidse Universiteit in de faculteit der wis- en natuurkunde voor het onderwijs in de toegepaste farma ceutische analyse. Dr. Schute werd In 1916 te Breda ge boren. Hij studeerde farmacie en chemie te utrecht, alwaar hfj in april 1949 het apothekers examen aflegde. Van 19451 wt 1949 was hij werkzaam als assistent van prof. dr. O. F. Uffelie aan het far maceutisch laboratorium te Utrecht. In ®ei 1949 werd hy conservator van prof. ar. E. H. Vogelenzang aan het farmaceu tisch laboratorium te Leiden, alwaar hy m juni 1953 cum laude promoveerde tot doctor in de wis- en natuurkunde. Medio september 1954 volgde zijn benoeming mt lector in de propedeutisch-analyti- j sche chemie aan de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam. De voorzitter van het lustrum comité, de heer W. Derks, biedt voorzitter C. L. Marks een „Ratel vlag" aan. (Foto L.D./Holvast) in vervulling doen gaan met de aanbie ding van een miniatuur „De Ratel"- vlag, waarna een fraaie voorzittersha mer ook dit gemis tot het verleden deed behoren. Het dagelijks bestuur, bestaan de uit de heren Marks, H. Cossee (bei den 10 jaar in functie) en H. Kindt ont vingen een persoonlijk geschenk terwijl het bestuurslid, de heer C. Zirkzee, die door ziekte verhinderd was. een fruit mand toegezonden kreeg. De dames van de bestuursleden ontvingen een bloe menhulde en de concierge van het De amateur-toneelvereniging TIG heeft het zaterdag de aanwezigen in de Schouwburg tot een waar genoegen gemaakt. Zij deed haar naam „Tot ieders genoegen" alle eer aan, met de opvoering van het spel „Zware be schuldiging" van Philip King. Er werd uitstekend geacteerd. De spelers en I speelsters kregen volop de gelegenheid zich zowel in lichte als dramatische rollen uit te leven. Wat dat betreft was de keuze van het stuk zeer goed te noemen. Philip King heeft namelijk in zijn stuk zowel voor het komische als het dramatische een plaatsje ingeruimd. In het laatste van de vijf bedrijven cul mineert deze dramatische spanning in een climax, die bijzonder boeiend is uitgewerkt en even boeiend werd ge speeld. Het gegeven voor „Zware be schuldiging" is gegrepen uit het dage lijks leven. Het leven in een conser vatief dorp, zo'n dorp van de oude stempel. Elke verandering wekt in een dergelijk boerenmilieu achterdocht. Ves tigt iemand zich in het dorp dan is hij overgeleverd aan de willekeur van de bewoners. „Mogen zij hem of haar niet" dan is het onmogelijk in te bur geren. Zelfs een dominee ondervindt dat. De jonge predikant Howard Phi lips is nog maar enkele maanden in zijn nieuwe gemeente of er gaan al praatjes. Hester Byfield doet hardnek kige pogingen bij de knappe, jonge dominee in de gunst te komen. Ja, zij is zelfs verliefd op hem. Koopt ca deautjes en doet schuchtere toenade ringspogingen. Tevergeefs. Dominee is in het geheel niet op haar gesteld. En zijn moeder, die het huishouden voor hem In Arabische taal- en cultuurhistorie Tot hoogleraar aan de Leidse Universiteit in de faculteit der letteren en wijsbegeerte voor het onderwijs in de Arabische taal- en cultuur geschiedenis is bij K.b. van 12 oktober benoemd dr. J. Brugman, thans hoofd van het Bureau Afrika van de Directie Afrika en Midden-Oosten van het Ministerie van Buitenlandse Zaken. In verband met deze benoeming op een nieuwe leerstoel is de leer opdracht van prof. dr. G. W. J. Drewes, thans luidende „de Arabische taal en letterkunde", gewijzigd in „de Arabische taal- en letterkunde en de Islamologie". doet, evenmin. Die „heidense" moeder van ds. Philips, voortreffelijk tot leven gebracht door M. Boom-Schild, neemt geen blad voor de mond, ook al is zoonlief dan dominee. Zij is modern en houdt zich niet bezig met parochiale aangelegenheden. Moeder en zoon la ten Hester duidelijk merken, dat zfj beter de pastorie voorbij kan gaan. Maar de verliefde zondagsschooljuf frouw krijgt gelegenheid zich te wreken. Een stoere jongeman Larry Thomp son beschuldigt namelijk Howard Phi lips „zwaar, heel zwaar". En de ja loerse zondagsschooljuffrouw helpt mee het verhaal rond te vertellen, hoewel zij toch niet helemaal overtuigd is van de schuld van de man, die zij aan bidt. Als eenmaal de openbare mening tegen iemand is, vooral in zo'n kleine gemeenschap, wordt het leven hem on draaglijk gemaakt. Dominee Philips ont vangt dreigbrieven, er worden stenen door de ruiten van zijn huis gegooid, de auto wordt beschadigd. Maar de stoere Larry verraadt zijn ware natuur als hij probeert geld te stelen van Hester, de vrouw die hem in bescherming nam. Hij wordt op he terdaad betrapt en er ontstaat een wor steling, waarbij Hester gewond wordt. De jongen denkt, dat zij dood is en biecht zyn leugens op in tegenwoor digheid van de dominee en de dorps onderwijzer. Alle blaam valt nu af van de jonge predikant. Maar Howard Phi lips voelt zich niet meer geroepen zijn ambt nog langer uit te oefenen, om dat hij niet kan vergeven. Een van de eerste beginselen van het christelijk geloof „Vergeef ons onze schulden, gelijk ook wij vergeven onze schuldenaren", is niet van toepassing op een dominee. Maar diezelfde „hei dense" moeder weet haar zoon te over tuigen zich juist nu een waar chris ten te tonen en in het dorp te bly- ven. Zo eindigt dit op het laatst uiterst dramatische toneelstuk. De manier, waarop dit stuk op de planken werd gezet was af. Met de bekwame hulp van Riek Koreman, Corry Boom, Ton Arentsen, Piet Horrée, Trudy v.d.Hecke, E. A. de Wekker, J. A. Bodenstaff en M. Boom-Schild heeft regisseur A. Arentsen eer van zijn werk. Wegens ernstige misdrijven Wethouder J. C. van Sehaik heeft zaterdagmiddag in het Waaggebouw de politietentoonstelling „Pas op onze jeugd" waarover wij in ons blad van vrijdag reeds uitvoerig schreven geopend. Hij kwam aan het woord na de inleidende toespraak van de voorzitter van de afdeling Leiden van de Vereniging voor Pedagogiek, de heer H. A. Vriend, die o.m. wees op het preventieve karakter, dat deze ex positie draagt. Zoals bekend is het initiatief van deze vereniging uitge gaan. De Leidse wethouder sprak zijn blijd schap uit over de totstandkoming van een tentoonstelling: welke de opvoe ding van kinderen slechts ten goede kan komen. Interessant waren de cijfers, welke in de toespraak van de heer van Schalk voorkwamen. In het jaar 1959 werden niet minder dan 134 jongens en meisjes beneden de 18 jaar wegens ern stige misdrijven geverbaliseerd. (De in- speotrice van de kinder- en zedenpolitie, mej. mr. Zeelenberg, vertelde ons even later, dat door de baldadigheidspa trouille van de politie het vorige jaar in totaal 6700 kinderen op het bureau werden ontboden, van wie echter de meeste met een vermaning en/of onder bepaalde voorwaarden weer naar huis terug mochten keren). Schoolverzuim Wat het schoolverzuim betreft, er waren in 1959 102 kinderen tegen wie procesverbaal opgemaakt moest worden. Dertien van deze jongens en meisjes werden tijdens de schooluren op straat aangetroffen Vernielingen De schade, welke dit jaar (1960) werd aangericht aan bomen, bloemheesters, Kerkelijk Leven GEREF. KERKEN Beroepen te Londen P. Popma te Laren (N.-H.)te Leiderdorp A. Reen te Alk maar. R.K. in Franeker mogen hervormde kerk gebruiken In Franeker zal een nieuwe rooms-ka tholieke kerk worden gebouwd. Zondag 6 november zullen voor de laatste maal diensten worden gehouden in de oude kerk, die zal worden afgebroken. De rooms-katholieken van Franeker zullen tijdens de nieuwbouw voor hun diensten gebruik mogen maken van de hervormde Martinikerk. Pastoor N. Ruisch te Fra neker sprak, toen hij dit zondag in de kerkdienst aan zijn parochie meedeelde, zijn waardering uit voor deze hervormde gastvrijheid, waarin hü een oecumeni sche daad zag. De oude Franciscaner kerk van Franeker toonde al vele jaren tekenen van ernstig verval. Eerst heeft men nog plannen gehad om kerk en to ren te restaureren, maar tenslotte heeft men toch de voorkeur gegeven aan af braak van de oude kerk en de bouw van een geheel nieuwe kerk en toren. Prof. dr. J. Brugman, die op 9 mei 1923 te Zaandam werd geboren, bezocht het gymnasium te Arnhem en studeerde vervolgens aan de Leidse Universiteit in in de Semitische letteren en de rechts wetenschap. In beide richtingen legde hij het doctoraal examen af, in eerstge noemde wetenschap in 1948, in laatstge noemde in 1947. Hij was geruime tijd assistent van de bekende Arabist thans wijlen prof. Kramers In 1948, na het afleggen van zijn daagse Egypte." laatste doctoraal examen, trad hij in dienst van het Ministerie van Buiten landse Zaken, waar hij thans de functie bekleedt van hoofd van het Bureau Afrika van de Directie Afrika en Mid den-Oosten. Op 2 maart 1960 promoveerde prof. Brugman, die vloeiend Egyptisch en Arabisch spreekt, cum laude op een proefschrift getiteld „De betekenis van 't Mohammedaanse recht in het heden- KOLENDAMPVERGIFTIGING IN PERCEEL GORTERLAAN. Zaterdagmorgen is de 24-jarige J. Stokhuizen wonende aan de Gorterlaan in de fabriek van Clos en Leembrugge onwel geworden. De man voelde zich thuis al niet prettig, maar ging deson danks toch naar de fabriek. Spoedig bleek, dat de man kolendamp had in geademd. Thuis trof men de vrouw ver suft in bed aan. Het kind, dat op de eerste etage sliep, had geen nadelige gevolgen van de kolendampontwikke ling. De kachel is vrijdagavond vermoe delijk na het opgooien te vroeg getem perd. waardoor kolendamp ontstond. „Het straatje" TONEELUITVOERING D.O.B. De toneelvereniging „Door Oefening Beter", die reeds haar zilveren jubi leum achter de rug heeft, gaf zaterdag avond in de grote zaal van „Den Buroht" een opvoering van het door Hans Nesna geschreven spel in vier be drijven „Het straatje". De vice-voorzitter van D.O.B., de heer Ohr. de Graaf, sprak een kort inleidend woord, waarin hij speciaal de afgevaar digden van enkele toneelverenigingen welkom heette. Teneinde een goede in druk te krijgen van het spel, waarvoor de familie De Graaf niet minder dan vier van de negen spelers(sters) leverde, gaf de regisseur, de heer D. Vijlbrief, vooraf een beschrijving van de inhoud van het stuk. Een stuk. dat weliswaar in een havenwijk speelde, doch een milieuschildering geeft van een straatje en zijn bewoners, zoals er in iedere stad zijn te vinden. Hoewel het geen drama is. stelt het gegeven het sociale pro bleem van mensen, die in „het straatje" wonen, ernstig en ook actueel aan de orde. t.w. de strijd om boven het milieu van de aohterafbuurt uit te komen. Met een goede typering van het familie - milieu waarin men leeft, werd het spel hierna over het voetlicht gebracht. De opvoering bleek voor amateurs goed voorbereid te zijn, met op slechts enkele momenten een minder juiste interpre tatie van de tekst. Na afloop van de opvoering volgde o. 1. v. de heer J. Alphenaar en met medewerking van het orkest van Lou Boellaard een geanimeerd bal. VERKOOPDAG „STAALWUK". Morgenmiddag om 2 uur wordt in het hervormde wijkgebouw „Staalwijk" aan de Herenstraat een verkoopdag geopend, waarvan de opbrengst is bestemd voor de aflossing van de restauratieschuld van dit wijkgebouw. Het afgelopen weekeinde hadden in Leiden 20 aanrijdingen plaats. Een daarvan gebeurde zaterdag avond omstreeks kwart voor elf op het Noordeindeplein. Twee per sonenauto's kwamen met elkaar in botsing, omdat de bestuurder van de uit de richting Noordeinde ko mende wagen bij het linksafslaan naar de Witte Singel geen voor rang zou hebben verleend aan een van de Haagweg komende tegen ligger. Er ontstond een frontale botsing, tengevolge waarvan de 54- larige bestuurder van deze laatste auto, de heer P. F. M. v. d. Broek, wonende aan de Mare. zijn rech terknieschijf brak. De E.H.D. ver voerde het slachtoffer naar het Academisch Ziekenhuis. Op deze foto ziet men de zwaar beschadig de auto's. (Foto L-D./Holvast) rozestruiken. hagen en gazons bedroeg in totaal f8500. Vernielingen aan ge bouwen en straatlantaarns kostten de gemeente ongeveer f4000. Dit betreft dan alleen nog maar het zg. kleine kwaad. De wethouder deed een dringend beroep op de ouders om hun kinderen dit kleine kwaad heel goed onder ogen te houden .want men vervalt nu een maal gemakkelijk van kwaad tot erger. De overheid op haar beurt doet ook wat zij kan. De heer Van Sehaik memoreer de in dit verband de openstelling van verschillende jeugdhonken in het recen te verleden. Veel belangstelling Na deze officiële opening was er voor een ieder gelegenheid de expositie, voornamelijk uit fotomateriaal bestaan de. te bezichtigen. De commissaris van politie de heer J. Dreeuws.. hoofdinspec teur D. J. Verzijden (voorzitter van het organisatiecomité) en vele anderen woonden deze opening bij. In een speciaal voor deze gelegen heid afgesloten ruimte werden reeds op deze eerste middag veilig ver- keersfilms vertoond. Over gebrek aan belangstelling had men niet te klagen: ongeveer 1100 bezoekers wer den genoteerd. De tentoonstelling duurt tot en met woensdagavond. Betrokken bij twee rellen Amsterdamse agent werd overgeplaatst (Van onze Amsterdamse correspondent) De Amsterdamse politie-agent, die be trokken is geweest b|j de rel met de jour- nalist Bram Brakel en nadien bij een conflict met de vrachtautochauffeur A. Boots, is door de hoofdcommissaris van politie overgeplaatst van de straatdienst van het Bureau Warmoesstraat naar groep C, de administratieve afdeling van de recherche. De betrokken agent deed de eerste maal van zich spreken op 3 Juli jl. toen hy op de O.Z. Achterburgwal, waar de heer Brakel door een hotelhouder en de onderwereldfiguur .Utrechtse Appie' was mishandeld, zich op een onheuse wijze had uitgelaten tegen het slachtoffer en tegen twee andere verslaggevers. De drie journalisten dienden daarop een klacht in. De hoofdcommissaris zei nadien geen termen aanwezig te achten om maatregelen tegen de agent te ne men. Op 21 juli raakte de man, die toen het verkeer regelde bij de Ingang van de Haarlemmerstraat slaags met de heer Boots. Deze diende een klacht in wegens mishandeling. Het gerechterlijk vooron derzoek in verband met deze zaak is nog gaande. Op het hoofdbureau werd ons meegedeeld, dat de overplaatsing van de agent een psychische achtergrond heeft. Winst voor Adenauer in Hessen en Palts In de Westduitse deelstaten Hessen en Rijnland-Palts zijn gisteren gemeente raadsverkiezingen gehouden waarbij de christen-democratisch party van Bonds kanselier Adenauer als winnaar uit de strijd kwam. Verrassend was haar succes voorak in het traditioneel sociaal-demo cratische Hessen. In Rijnland-Palts versterkte de CDU haar tot dusver leidende positie van 41,1 procent in 1956 tot 45,3% bij een onge veer gelijke opkomst van ongeveer tach tig procent der kiesgerechtigden. De so ciaal-democraten kregen daarentegen 37,7% in plaats van 39,5 in 1956. De Vrije democraten (liberalen) konden hun po sitie handhaven (12,5% tegen 12,3). De Vluchtelingenparty (BHE) had met 0,1% even weinig succes als in 1956. De rechtsradicale Duitse Rijkspartij <DRP> boekte stemmenwinst (1,1% tegen 0,3%). Ook in Hessen won de CDU aanzien lijk stemmen (27,4%) tegen 21,2%, by een opkomst van ongeveer 80% der kies gerechtigden). De sociaal-democraten konden echter met 47,5% (tegen 47,1%) hun meerderheden met succes verdedi gen. De Vrye democraten kregen 10.8% (8,6%), de Vluchtelingenparty 7,5% (7j8 De winsten der grote partyen zün te danken aan het grotere aantal kiesge rechtigden en de verliezen der kleinere groepen. Oud SS-ers klagen over miskenning In Rendsburg (Sleeswyk-Holstein. West-Duitsland) hebben ongeveer 600 oud-SS-ers een mars door de stad ge maakt en bloemen gelegd bij het gedenk teken voor de gevallenen. De voorzitter van de „Hilfsgemein schaft der ehemaligen Soldaten der Waffen-SS" (HIAG), de vroegere gene- raal-majoor Kurt Meyer, leverde scher pe kritiek op de Westduitse filmindustrie en de televisie wegens „onophoudeiyke en kenneiyk zeer profyteiyke belastering van de SS". Dit draagt er niet toe by „de door vooraanstaande militairen erkende wapenfeiten in het juiste dagücht te stellen," aldus Meyer BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Maria Josepha Bernardlna. dr. van J van de Poel en C. M. Vollebregt; Jeltje Eva, dr. van G. de Jong en E. Hoekstra Inge Janny. dr. van L. N. M. Duysens en W. A. Kesler; Johanna Maria, dr. van A. Munnlk en Z. J. Liezen. Margaretlia Anna, dr. van P. J. Kortekaas en M. J. Kret; Dorlne. dr. van T. Jansma en G J v. Schouwenburg: Franciscus Theodorus. zn. van F. T. de Swyger en W. Dlersman; Adrlana Katharlna, dr. van L. G. Nijssen en A. C. M. v. d. Berg; Geertrulda Maria, dr. van C. C. van Leeuwen en W. M. Hoogervorst: Magdalena Elisabeth Aafina. dr. van J. Sloos en J. W. Penthum. OVERLEDEN G. J. Haasnoot, 2 weken, zoon; C. G. M. Renkers, 22 Jaar, man.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3