Eerste applaus in de Kikkerpolder voor burgemeester Van Kinschot UVS-voorzitter: „Waar blijft de steun van de industrie Eervolle nederlaag van VVS; draw voor Kangeroes-dames Yankee Maid de beste driejarige Eerste nederlaag voor Scylla in vlak duel tegen Maasstad MAANDAG 24 OKTOBER 1960 Het gemeentebestuur is attent t (Van onze sportredacteur) Het eerste applaus dat van de Kikkerpolder-tribunes opsteeg was niet bestemd voor een held van het groene veld. Die primeur was voor burge meester Van Kinschot, toen deze zaterdagmiddag, die in zijn kraag gedoken, want het weer zette be paald geen luister bij aan de fees telijkheden, het nieuwe sportpark voor geopend verklaarde. Trom ge roffel van K. en G. begeleidde deze lang verbeide woorden van Leidens eerste burger, terwijl UVS-junio- ren plechtig de vlaggen in top lieten gaan. In zijn openingsrede zeide de heer Van Kinschot, dat met de ingebruik neming van het Kikkerpolder-complex de achterstand in sportaccommodaties wel enigermate is ingelopen, maar dat het gemeentebestuur desondanks attent blijft in deze zaak. In dit verband wees de burgemeester op de drie voetbalvel den, die in het Plan-Noord zullen wor den aangelegd. Met de Leidse Hout vormt de Kikker polder een groenstrook welke van groot belang is voor de recratie, aldus spreker, die vervolgens, na eerst dank te hebben gebracht aan allen die hebben medege werkt aan de aanleg, het sportpark offi cieel overdroeg aan het beheersinstituut, de Leidse Sportstichting. „Pas op uw jeugd" De voorzitter van deze Stichting, de heer J. C. F. Coers, wees op de tentoon stelling „Pas op uw jeugd", die in het Waaggebouw wordt gehouden. De jeugd vraagt van ons haar op te vangen en daarom achtte spreker het uitermate be langrijk dat dit sportcomplex geopend kan worden. De jeugd meldt zich in groten getale bij de sportverenigingen aan, maar deze moeten door ruimtegebrek vele jongens en meisjes terugwijzen. De heer Coers onderstreepte zijn woorden met enige voorbeelden. Zo hebbend de voetbalver eniging Roodenburg (27 elftallen) en de hockeyclub SIZEO (16 elftallen) elk zes teams moeten terugtrekken uit het com petitieverband. En deze verenigingen staan beslist niet alleen. Nadat de heer Coers een dringend be roep had gedaan op publiek en spelers om de velden en opstallen in goede staat te houden, droeg hij het complex over aan de vereniging UVS .welke bij monde van haar voorzitter, de heer J. Wonder- gem, dank bracht aan het gemeentebe stuur. Waar blijft industrie? De voorzitter van de blauwwitte ver eniging richtte prettige woorden aan het adres van DOCOS, dat medebespeler is en hoopte op een intensief contact met de overige Leidse KNVB-verenigingen Want men zal samen moeten werken om de Leidse voetbalsport die plaats te geven welke haar toekomt. Te betreuren vond de heer Wondergem het, dat de Leidse industrie de sport haar steun nog onthoudt. In vele plaatsen van ons land hebben de bedryven het belang van een goede lichamelijke vorming van hun werkers reeds onderkend en de sport verenigingen daadwerkelijk steun ver leend. Na deze toespraken en een keurige sh *w van Kunst en Genoegen, verplaat st e het gezelschap genodigden zich naar de kantine, waar men zich welgemoed aan een nieuwe spraakwaterval zette. Mr. J J. de Jongh, sprekende namens het bondsbestuur van de KNVB en de Afdeling Leiden van de KNVB. bracht onder woorden dat de voetbalwereld bij zonder grote bewondering heeft voor het werk van de heer Coers. die, aldus spreker, een brug heeft geslagen tussen het gemeentebestuur en Oi sport. Spre- UVS-junioren hijsen de vlag in top: het Kikker polder-complex is geopend. (Foto L.D./Holvast) kende over de Leidse voetbalprestaties, deze vond de heer De Jongh bedroevend slecht. Een le divisie-club en een eerste klasser bij de amateurszijn toch echt noodzakelijk. Tenslotte bood de heer De Jongh aan het driemanschap Coers Sportstichting- Wondergem (UVS) - Biegstraten (DOCOS) de officiële vlag van de Afdeling Leiden aan. Deze zal bij thuiswedstrijden van UVS of Docos aan de hoofdingang komen te wapperen. Krachten bundelen De heer J. vanWaveren, sprekende namens de Leidse Belangencommissie van KNVB-verenigingen, wekte op tot een bundeling van de krachten om het 14 kruiwagens Voor het aanleggen van de voet- balvelden in de Kikkerpolder heeft de Nederlandse Heide Maatschap- pij 85.000 kubieke meter grond moe- ten verzetten. Als het gcmeentebe- stuur van Leiden dit karwei had J willen opdragen aan de honderd- duizend inwoners van onze stad had elke Leidenaar 14 kruiwagens voor zjjn rekening moeten nemen Dit rekensommetje had ir. Koop- mans van de Heide My gemaakt. Hij bracht ook nog een prachtige beker mee en verzocht de heer Coers voor deze „Kikkerpolder- trofee" een bestemming te zoeken. niveau van de Leidse voetbalsport om hoog te brengen. De verstandhouding tussen de semiprofclubs en amateurver enigingen is thans zeer goed. Zelfs de grootste chauvinist begrijpt nu wel, dat het een normale zaak is wanneer een betalende vereniging goede amateur- spelers benadert. De heer Van Waveren overhandigde de heer Wondergem een geschenk onder couvert. Vervolgens dankte de heer Coers de werkers, in het bijzonder de heren Gal- jaart (supervisie complex) en Korswa- gen (ontwerper clubhuis). De aanne mers. de firma's Nagtegaal (Leiderdorp) en Stam en Visser (Nieuwkoop), boden een prachtige elektrische klok aan Het woord werd voorts gevoerd door de heren Huner (Afdelingsclubs), Bieg straten (DOCOS), ir. Koopmans (Ned. Heide Mij.), F. v. d. Velden (scheids rechters), De Vries (Delftse Sportraad), J. P. Ouwerkerk (namens oprichters en ereleden van UVS), A. Neuteboom (con tactcommissie UVS), A. Spierenburg (jeugdcommissie UVS), Wassenaar (Supportersvereniging VVU) en Zon- derop (Leidse Sportpers). Vrijwel alle sprekers lieten hun woor den vergezeld gaan van fraaie geschen ken. De heren Coers en Wondergem, beiden zeer goed van de tongriem gesne den, spraken beurtelings de dankwoor den en met al deze vlotte kout werd de openingsplechtigheid een zeer genoeg lijke bijeenkomst. Stagnatie in de korfbalcompetitie Van de Leidse clubs kwamen alleen de 3e klassers Crescendo en de Danaïden in het veld. De overige teams hadden gedwongen rust tengevolgde van de slechte weers- en terreinomstandighe den. Crescendo won in een slechte wed strijd op het laatste nippertje van Kiod. Voor een 3e-klasse-wedstryd vonden wy het peil maar matig, doch spannend was deze ontmoeting in elk geval wel. Direct na de uitworp nam Crescendo door een doelpunt van Leni Kok een 1-0 voorsprong. Na 20 minuten slaagde Kiod er in gelijk te maken. C. Corne- lisse gaf de groenwitten met een schot van achter de paal weer de leiding (2-1), doch de rust kwam toch met ge lijke stand (2-2). Een foutloos begin na de hervatting bezorgde onze stadge noten een 2-4 achterstand. Daarna her stelde de thuisclub zich enigszins en kwam door Schouten op 3-4. Toen de Hagenaars daarna opnieuw scoorden (3-5), dachten wij dat de strijd beslist was, doch het liep anders af. Van ach ter de paal scoorde C. Cornelisse 4-5 en Lepelaar bracht vervolgens de schaal in evenwicht (5-5), terwijl H. Hogen- boom in de laatste seconden nog een overwinning voor de Leidenaars uit het vuur sleepte (6-5). Schiedam en De Da naïden gaven elkaar weinig toe. Het terrein was wel glad, maar overigens goed bespeelbaar. Het begin was voor Schiedam, dat al spoedig met 2-0 leid de. Broersma bracht via een strafworp en een doorloopbal de schaal weer in evenwicht (2-2). <De ruststand kwam met 4-5 voor de gasten, waarbij de da mes Nap, Verhoeckx en van Rhijn voor Danaïden scoorden. Wel werd het na de hervatting eerst gelijk (5-5), doch daarna kwamen de Leidenaars pas goed op dreef. P. Kop (2x), F. Pasman en Bleyi bezorgden de blauwwitten een grote voorsprong 5-9, doch Schiedam gaf het niet op en liep haar achter stand tot 8-9 in. Met een ver schot be reikte P. Kop voor zjjn club de dubbele cijfers (8-10). Het werd weer spannend toen Schiedam opnieuw scoorde (9-10), doch verder kwam de thuisclub niet. Korfbaluitslagen Hoofdklasse B: Ons EibernestDee- tos 7-4; SportlustRigtersbleek 5-7. Zuid-Holland I: HKV 2—Ready 18-2; Zuid-Holland IIIA: SchiedamDe Danaïden 9-10; Zuid-Holland IIIB: CrescendoKiod 6-5: Reserve le kl.: Ready 2Die Haghe 3 7-3: Reserve 3e kl.A: HSV 2—KNS 2 5-4; L.K.B.: le kl.: De Danaïden 2Zuiderkwar tier 2 6-2. Adsp. 3e kl.: De Danaïden cZijl- kwartier a 2-2. Volleyba Icom peti tie VVS heeft het conform de verwach ting tegen DES 2 niet kunnen bolwer ken. Het werd met 1115, 1115 en 17 19 een eervolle nederlaag. Toch zullen Bram Favier en zijn ploeggenoten na deze derde nederlaag in successie vorige week zegevierde, ORAWI in Dordrecht met 31 niet met sombere gedachten huiswaarts zijn gekeerd. Het peil dat WS in deze ontmoeting be reikte was alleszins redelijk. Het opvangen van de serve b.v. en de pass waren beduidend beter dan in de twee voorgaande wedstrijden. Piet Wal- top en Jaap Pronk weerden zich zeer verdienstelijk. Met wat meer routine zullen zij voor VVS zeker een waarde- Koersen te Duindigt Le Faquin won Cambridgeshire (Van onze medewerker) Dat Yankee Maid een onzer beste driejarige dravers is bewees zij in de stayers- prijs. Toen Ypermoron aan de overzijde een fout maakte, viel ook Yankee Maid in galop, waardoor zij terrein verloor. De Vries kreeg zijn paard echter spoedig weer in balans en zette de achtervolging in op de leidende, buiten weddenschappen lopende. Youthful Nora Spencer. In het rechte eind kwam Yankee Maid de koploopster terzijde en ondanks heftig verweer van deze, moest Youthful de eer toch aan Yankee Maid laten. Ybe van Papenhoef, die steeds bij de kop lag, werd voor de derde plaats nog geklopt door Yemen. In de openingsdraverij had Wilco Maire (Leeuwenkamp) spoedig de kop en liep meerdere lengten van zijn 11 achtervolgens weg. Wilco Maire bleet steeds op de ereplaats en zegevierde in 1.29.3 km-tijd. De favoriet Windy Hanover fouteerde in de rechte lijn. De strijd om de tweede plaats was hevig en deze viel op foto ten deel aan Xiphias W (v. Dooyeweerd). Xessidor werd derde. In de Julia-prijs begon Xavero met een fout en Wanda (De Vlieger) stelde zich aan het hoofd, doch moest deze positie prijsgeven aan Vrijbuiter (Smit). Tezamen met Xavero liep deze van het veld weg. Xavero stelde alles in het werk, doch kon Vrijbuiter toch niet voorbij komen. Vico BS werd een uitste kende derde. In de Prijs der Besten voor 2-jarige dravers, nam Geersen met Z.H. Hollan- dia de leiding voor Zampa van Papen- hoef, Zephyr Magowan en Zilverreiger S. Zilvervos fouteerde en was kansloos. Tot de laatste bocht bleef Z.H. Hollandia aan het hoofd, toen viel hij terug en A. Knijnenburg stuurde Zephyr Magowan naar een zekere 1.28.6 zege. Zampa van Papenhoef werd als tweede aankomende wegens te veel galopperen uitgeschakeld, zodat Zilverreiger S diens plaats innam vóór Zombro Pluto. Er was spanning over de vraag of Theo Messidor 40 meter aan zijn entraine- mentgenoot Iniopile zou kunnen geven. De crack liet daarover echter geen twijfel bestaan. Hoewel Iniopile tezamen met Rudolf G een snel tempo voorlegde, plaatste Theo aan de overzijde een flit sende tussensprint en dit bracht hem een fraaie 1.21.8 zege. Iniopile werd tweede voor Sammy Mars, die op foto voor Double Six M bleef. In de ren om de Multicoloreprijs gaven Leone (Groos) en Agram (Bier) in den beginne de toon aan. Kort na de bovenbocht nam Agram de leiding, doch Kammerzelt zette met Mystic Boy een felle eindsprint in, die hem een 3 leng ten zege op Cold Water opleverde, die 2 lengten voor Agram finishte. Het tweede deel van de Multicolore prijs gaf een verrassende zege voor Good Books, gereden door de Belgische jockey Scherlinck, die 'n steeds groeien de voorsprong op zyn 7 tegenstanders nam en op fle streep vele lengten voor deel had op de lichtgewicht Mistinguette (Egee). Parnassian <v. d. Kraats) werd met een hoofd verschil derde. De Hollandse Handicap, voor 2-jarige volbloeds, werd na fraaie strijd gewon nen door Antonio, gemonteerd door Kammerzelt, die zich na spannende strijd met 3/4 lengte de meerdere toonde van Sultan (v. Dijk). Op 2 lengten volgde Expectation als derde. Ondanks de slechte start van Le Faquin (Delbrassinne), waardoor hij aan de staart van het peloton belandde, was het niet te snelle tempo in het voordeel van Le Faquin. Hij verbeterde gaande weg zijn positie en zegevierde na mooie strijd met The Serpent of Iran met een halve lengte. Mangala werd derde op 4 lengten. De uitslagen lulden: Hollyrood Nimble-prfjs: 1. Wilco Maire (W. Leeuwenkamp) (1.29.3); 2. Xiphias W; 3. Xessidor. Tot.: w. f4.30; pl. f 1.60, 10.70, 1.50; koppel f 12.10; cov. f 19.70. Stayers-prijs: 1. Yankee Maid (B. de Vries) (1.29.2); 2. Youthful Nora Spen cer (bulten weddenschappen); 3. Yemen. Toto: w. f2.-; pl. f 1.30, 3.-; koppel f6.70; cov. f 4.90. Julla-prijs: 1. Vrijbuiter (P. M. Smit) (1.27.9); 2. Xavero: 3. Vico BS. Tot.: w. f7.90; pl. f2.50, 1.60, 2.30; koppel f4.60; cov. f4.90. Prijs der besten: 1. Zephyr Magowan (A. Th. Knijnenburg) (1.28.6); 2. Zilver reiger S; 3. Zombro Pluto. Tot.: w. f6.80; pl. f 2.10, 2.60, 1.90; koppel f9.10; cov. f 7.70. Kaiserln-prijs: 1. Theo Messidor (F. J. Eerenberg) (1.21.8); 2. Iniopile; 3. Sam my Mars. Tot.: w. f 1.40; pl. f 1.10, 1.10; koppel fl.60; cov. f 1.90. De rennen: Multlcolore-prljs, le afdeling: 1. Mystic Boy (A. Kammerzelt); 2. Cold Water; 3. Agram. Tot.: w. f2.70; pl. f 1.30, 1.80, 4.60; koppel f 4.80; cov. f 4.30. 2e afdeling: 1. Gooi Books (L. Scheer- llnck); 2. Mistinguette; 3. Parnassian. Tot.: w. f 11.-; pl. f2.40. 1.90, 1.30; koppel f36.80; cov. f 10.10. Hollandse Handicap: 1. Antonio (A. Kammerzelt); 2. Sultan; 3. Expectation. Tot.: w. f3.90; pl. f 1.70, 1.60, 2.60; koppel f6.-; cov. f 3.70. Cambridgeshire: 1. Le Faquin (F. Del brassinne): 2. The Serpent of Iran; 3. Mangaln. Tot.: w. f3.30 (stal); pl. f2.10, 2.20; koppel f 10.90; cov. f 4.80. Totalisator-omzet f 117.742,50. volle steun worden. Het is overigens toch jammer dat WS niet wat meer volgens de regel „Safety first" speelt. Wij zijn ervan overtuigd, dat er dan eerder gun stige resultaten zullen worden geboekt. Vaak ziet men in wedstrijden van WS, dat juist op de momenten, dat het erom gaat, riskante twee-slag smashes worden afgevuurd, terwijl een simpele opzet Van de aanval via de set-up heel goed mo gelijk is. DES 2 heeft technisch het beste spel geleverd en de zege komt de Hage naars dan ook toe, maar met dat al zat er voor WS zeker wel een puntenver deling in. In de derde set kwam WS op 14—10. Via 14—14 werd het 17—17. Twee jammerlijke fouten, met de pass beslis ten de strijd, 1917 voor DES 2. De Kangeroes-dames hebben tegen OVC een keurige puntenverdeling be vochten. OVC startte overdonderend. De Haagse serves, bovenhands, sloegen het ene na het andere gat in de Kangeroes- defensie. Tot 81 liep OVC uit, voordat Kangeroes zich wat had hersteld. Via 135 kwam Kangeroes nog dreigend naar 139. De serve redde echter voor OVC de eerste set, 159. Maar in de tweede set had Kangeroes zich op die serve ingesteld. Zonder man keren werden de kogels opgevangen en in soepele passes omgezet. OVC onder vond dat ook Kangeroes op de smash van wanten weet. Onder Leidse druk ging OVC fouten maken. Het serveren werd zienderogen slechter omdat men te scherp en te hard wilde slaan. De OVC-aanval bleef weliswaar gevaarlijk maar de Kangeroes-verdediging werkte, vooral in het achterveld, prima. Wan neer de verdediging aan het net even goed verzorgd was geweest, dan zou de tweede set met groter verschil door Kangeroes zijn gewonnen. Nu werd het 15—12. OVC was nergens in de derde set. Kangeroes liep zonder veel moeite naar een 15—7 set-winst. Jammer ge noeg kreeg Loes v. d. Eist in de beslis sende set een duimblessure en was daar door voor de verdediging uitgeschakeld. Bij het opvangen van de serve moest zij worden afgedekt en dat veroorzaakte natuurlijk gaten in de defensie, waarvan OVC dankbaar gebruik maakte, 15—5 voor OVC. Standen; DAMES Blokkeer 4—6 CSVD 3—3 OVC 4—6 PW 3—2 MVC 4—4 PVC 4—2 Smash 4-^ Argos 2—0 Kangeroes 2—3 HEREN Punch 4—8 Kangeroes 3—2 DES 2 36 Libanon '50 2 32 HVL 3—6 Celebes 3—1 PW 2—4 VPSV 3—1 ORAWI 3—4 Concordia 2 3—0 Voorburg 22 VVS 30 Jeugd-judo in Voorhout Sportschool Luiten hield gisteren in Voorhout teamwedstrijden voor de jeugd. De jonge judoka's waren onder verdeeld in leeftijdsklassen: klasse A van 10 t/m 13 jaar klasse B van 14 t/m 16 jaar. De deelnemende teams waren: Yu-Wa (Den Haag), Velo (Wa teringen), BNS (Voorhout), Don Bos- co (Roelofarendsveen) en sportschool Luiten (Leiden). De heer Van Pola- nen, voorzitter van de judoclub sport school Luiten opende de middag, waar na de heer en mevrouw Hoogendam, beiden zwarte-banddragers, het judo principe demonstreerden. Na de pauze gaven de 14-jarige Adri van Polanen en J. v. d. Horst een demonstratie van het Nage-no-Kata. De uitslagen in de A-klasse waren: 1. Velo, 82 punten; 2. BNS, 75 pnt; 3. Yu-Wa en Leiden met 60 pnt. In de B-afdeling: Leiden (125 punten), 2 Yu-Wa (151 pnt, 3. Velo (67 pnt), Tafellenniscompetitie In een vlakke wedstrijd incasseerde Scylla aan de Hoge Morsweg haar eerste verlies tegen de Rotterdamse Maasstad. Piet van der Laken zorgde voor de Leidse tegendoelpunten door zijn drie enkelspelen te winnen. Samen met Van Zoelen had hij ook een werkzaam aan deel in het vierde punt, het dubbel spel, waardoor de nederlaag nog tot een draaglijke 46 kon worden terug gebracht. Het feit, dat ook de Scylla-reserves thuis speelden, gaf aanleiding tot boze gezichten en niet geheel ten onrechte. Teams spelend in de landelijke compe titie en zeker uit de ereklasse hebben recht op een aparte zaal en hoewel het dit keer echt niet anders kon, verliep de strijd thans in een wat rommelige sfeer die goede prestaties onmogelijk maakte. Spanning was er wél. Verkerk en De Mey hadden drie games nodig om te beslissen wie er met het eerste punt zou gaan strijken. In de laatste game kreeg Verkerk op 20 gelijk met een wanhoopsslag een voorsprong (2120). De volgende klap op een te hoge bal van De Mey zou de zege aan Scylla gegeven hebben als Verkerk niet onbe grijpelijk gemist had. (2121). Weer kreeg Scylla een mooie kans, maar de kogel die Verkerk afvuurde kwam terug en de volgende ging uit (21—22)Een fore-hand van Verkerk werd door de netband juist voldoende van richting veranderd om De Mey vervolgens de overwinning te geven (0—1). Van der Laken won van Bllimer en dat maakte 1-1. Van Zoelen zag zich op de streep geklopt door de alles terugbrengende v. d. Bogaart (2115, 1621, 2123), maar de zege van Van der Laken op De Mey bracht de stand op 22. Verkerk noch V.d. Bogaart wenste tot de aanval over te gaan en dat gaf de Rotterdammer na veel geschuif (14—21) Ook aanval lend kon Verkerk het getij niet keren (1321) en Van Zoelen moest nu tegen Blümer voor de gelijkmaker zorgen. In de laatste fase van dit duel gaf de goede backhand van Blümer de doorslag (21 Competitie C.K.B. Het programma van zaterdag vond in Pluvius de grootste tegenstander. In de hoofdklasse west kon alleen de wedstrijd DESExcelsior, de Delftse aangelegen heid, op een half-verhard veld gespeeld worden. Dat werd nog een onregelmatige wedstrijd ook. Bij een 3—5 stand na rust moest Excelsior met 11 man verder spe len en dat had tot gevolg dat DES een verrassend gelijkspel kon bereiken. Hierdoor is de positie van VES nog meer versterkt. Het best kwam de le-klasse A ervan af. Van de vier wedstrijden werden er twee gespeeld en ook hier werd de po sitie van de leider versterkt. Daar zorgde Pernix 2 in Delft voor. Excelsior 2 keek tegen een 1—6 achterstand bij rust aan en de Leidenaren namen het toen te ge makkelijk op. Het werd 37 en ten slotte konden de oranjeploegen de winst nog net behouden met 7—8. Overigens zeer verdiend. KVSFluks leverde de thuisclub een belangrijke 21 zege op. Het gevolg is, dat de spanning aan de staart sterk vermindert. Fluks en Tone go staan er slecht voor. Ijsvogels 612 Ons Eiland 2 65 VES 4— 7 KVS 6—5 Ons Eiland 57 Pernix 2 5—4 Excelsior 2 6—7 Fluks 7—2 Fiks 66 Tonego 5—1 In 2A heeft Pernix 3 terrein moeten prijsgeven. De lastige uitwedstrijd tegen DES 2 werd met 84 verloren, waardoor Pernix 3 de tweede plaats aan haar tegenstander moest afstaan. Het Sassenheimse TOP maakte in 2B een mooie sprong door na veel spanning met 76 van Fiks 2 te winnen. Wie hier uiteindelijk leider Warmond het meest gaat bedreigen is nog de vraag. Dat zal vooral van ASSO en Excelsior 3 afhan gen. HVL-aanval was niet op schot (Van een onzer verslaggevers) HVL heeft het belangrijke treffen met Quintus, mede-kandidaat voor het kam pioenschap, niet met winst kunnen af sluiten. Met een aan duidelijkheid niets te wensen latende 511-nederlaag kon den de mannen van Albert Rijnsburger de kleedkamer weer opzoeken. Wanneer een dergelijke nederlaag zou zijn geleden tegen een superieure tegen stander, dan zou men zich daarbij hebben neergelegd. Er is nu eenmaal al tijd baas boven baas. Maar de nederlaag zal niet alleen de spelers van HVL zwaar op de maag liggen, maar ook de rood witte supporters, want, het bepaald niet oogstrelende spel van de Leidse voorhoe de in aanmerking genomen, een kans op een zege heeft er dik ingezeten. Om van een puntenverdeling maar niet eens te spreken. De schutters van formaat als Lucas en Duursma konden echter met geen mogelijkheid de knikker achter de Quintas-doelman in het net deponeren. Singerling leek in de eerste helft hun taak over te zullen nemen toen hij uit twee fraaie boogballen de achterstand voor HVL tot 4-5 verkleinde, 'maar ook hij liet het spoedig daarna afweten. De malaise werd in de tweede helft alge meen. Bonte, Rijnsburger, Singerling. zij kregen kansen als huizen zo groot, maar benutten was er niet bij. Zelfs de Quin- tus-verdedigers liepen bij het vertoon van schotloosheid in de HVL-aanval met het hoofd te schudden. Naast de schot loosheid van de HVL-aanval is er nog een oorzaak te noemen voor het HVL- échec. Op het zware veld moesten de spelers zich natuurlijk heel wat meer in spanning getroosten om het tempo op peil te houden als op een droog veld. En tot die meerdere inspanning waren de gasten wel bereid en HVL niet. Gevolg, geen bezetting van het middenveld. Al met al voor HVL een dure les, dat over winningen niet altijd even gemakkelijk worden behaald, maar dat er ook wel eens voor moet worden gevochten. Intus sen, de kans op het kampioenschap is nog volop aanwezig. 4. Don Bosco (59 pnt) en 5. BNS (42 pnt). Na afloop van de wedstrijden reik te de heer Van Polanen de prijzen uit. Aanstaande zondagmiddag organiseert sportschool Luiten judo-teamwedstrij den in de Stadsgehoorzaal. Er is een competitie speciaal, waaraan Anton Geesink zijn medewerking zal verlenen. 19, 1921, 1421). Scylla had de boot gemist (24). Van der Laken verkleinde de achter stand wel tot 34 door eerst een 1913 voorsprong van Blümer in puin te knal len (2119) en daarna snel de tweede game te winnen (2113), maar Van Zoelen moest ook voor de tactische De Mey buigen (35). Verkerk kon tegen de aanval op twee vleugels van Blümer niet op (3—6), zodat alleen de Leidse winst in het dubbel de nederlaag nog een verguld randje kon geven. DOCOS 1—BATSWINGERS 2 Toen de gasten de Docos-burcht met een invaller betraden, was voor insiders reeds duidelijk, dat een Haagse zege zeer onwaarschijnlijk was. Steenbergen en Van Veen wonnen van Meyer en invaller Hoek (20), maar tot aller verrassing zegevierde de jonge André Klein over Bakker die hiermede zijn eerste nederlaag in de competitie in casseerde. (21) Meyer en nogmaals Klein profiteerden van de begrijpelijke consternatie in het Leidse kamp door resp. Steenbergen en Van Veen te ver slaan (23), maar captein Bakker maak te met een forse zege (2114, 2110) op Hoek, dat de partijen weer op ge lijke voet kwamen (33). Van Veen en Klein streden verwoed om de leiding voor hun team en met 2J.16 in de laatste game won Docos dit duel. 43. Bakker maakte tegen Hoek geen fout (53) en Steenbergen gaf Docos de volle winst via een drie games zege op Hoek. 63. De dubbel tenslotte bracht de score op 73 voor Docos. SCYLLA 2—SMASH 3 De Scylla-reserves trokken zich niets aan van het strijdgewoel der ereklassers naast zich en lieten hun Amsterdamse gasten geen illusies. Al spoedig leidde Scylla met 40 door overwinningen van Kanbier, Anker, Karamoy en nogmaals Anker op resp. Neep, Welsink, Leeuwarden en weer Wel- sink. Leeuwarden snoepte Kanbier echter het volgende punt af. maar Karamoy gaf Scylla de halve winst door Welsink terug te wijzen (51) Anker werd even overbluft door de va banque spelende Leeuwarden en dat gaf Smash het tweede winspunt (52). Verder liet Scylla zijn gasten niet komen. Karamoy zegevierde over Neep (62) evenals Anker over Welsink. (72) en via de dubbel sloot Scylla de wedstrijd af met een 8—2 zege. Tafeltennis-uitslagen EreklasseBatswingersWibo 44 (voorl.), ScyllaMaasstad 46, Smash AMVJ 2 8—2. Hoofdklasse A: TOR—DDC 7—3; Bel- crumBatswingers 3 64; IreneLuck Raek 64; UBTV—Atoom 9—1; Wibo 2 Maasbree 27. Hoofdklasse B: DocosBatswingers 2 73; OlympiaSprenger UC 91; Po- vacSmash 2 100: TreffersDTTC 4—6; UBTV 2—A VGA 5—5. Stand: Povac 4-8; Docos 3-6; DTTC 4-5; Olympiade 4-5; Smash 2 4-4; Tref fers 4-4: Batswingers 2 4-3; UBTV 2 4-3; AVGA 3-1; Sprenger UC 3-1; Ned- lloyd 2 3-0. Overgangsklasse G: AMVJ 3-TYBB 6-4; Scylla 2—Smash 3 8—2; AVGA 2— Treffers 82; DisnieNedlloyd 3 37. Eerste interland werd overwinning Het Nederlandse team, bestaande uit Onnes, Schoofs en Hogendoorn open de het interlandseizoen op uitstekende wijze door een sterke Belgische for matie met 5-4 te kloppen. Deze zege kwam alleen tot stand door overwin ningen van Onnes en Schoofs, want Jan Hogendoorn, wellicht meer met zijn gedachten bij zijn komende hu welijk, dan bij deze wedstrijd, slaag de er niet in tot winst te komen. Vooral Onnes speelde schitterend en zijn spel herinnerde sterk aan de dagen van de Utrechtse wereldkampioenschap pen. De wijze waarop hij de zeer ster ke Belg Dujardin na een verloren eer ste game zijn wil oplegde, was prach tig. Ook tegen Roland moest hij de eerste game gebruiken om warm te draaien, maar daarna had de Brusselse geleerde ook niet zo veel meer in te brengen Deze veteraan op zijn beurt verraste met een uitstekende overwin ning op Schoofs, in twee games nog wel. Tegen Dujardin echter speelde de Nedlloydman bijzonder sterk, tegen wie trouwens ook Hogendoorn het beste resultaat bereikte. Andermaal werd be wezen. dat het spel van Eertrand en vooral Roland, Hogendoorn bepaald niet ligt. De uitslag doet veel spanning ver moeden, maar die was er niet, want bij de stand 2-5 werden de resterende partijen voor de vorm uitgespeeld en het laat zich begrijpen, dat er toen voor de Nederlanders geen prikkel meer aanwezig was. De gedetailleerde uitslagen luiden: OnnesBertrand 2115; 2117; Onnes -Roland 17-21, 21-16 ,21-18; Onnes- Dujardin 21-23; 21-17; 21-14; Schoofs- Roland 11-21, 18-21; Schoofs-Dujardin 21-9, 16-21, 21-19; Schoofs-Bertrand 29-27, 21-11; Hogendoorn-Roland 8-21, 16-21; Hogendoorn-Dujardin 19-21, 22- 20, 13-21; Hogendoorn-Betrand 15- 21, 10-21. Classificatie-toernooi Aan het eerste classificatie toernooi van de NTTB hebben ook Leidse spelers deelgenomen. In de Sporthal te Delft, met de ver eniging DHC als gastheer, werd tot laat in de avond gestreden. Van Zoelen kwam via Massini (AMVJ) en Bronsgeest (Wibo) door zijn poule, won vervolgens fraai van Hoefnagel (Batswingers) en sneuvelde daarna tegen de uiteindelijke kampioen, E. Goudsmit (AMVJ). Bakker kwam ten koste van Stoop en Colthof (AMVJ) uit zijn poule. Hij strandde echter op J. Scheffer (Ned- Lloyd) die in de finale tweede werd. Van Veen won zijn poule door Westhof en A. Hogendoorn (Wibo) te slaan, bond vervolgens Vrees (AVGA) aan zijn zege kar en dreef de wedstrijdleiding tot wanhoop door pas na ruim één uur in Nederpelt (Wibo) zijn meerdere te er kennen. Rio Martin heeft zondag in Milaan de Grand Prix van de Jockeyclub, een ren over 2400 meter, gewonnen. De eigenaar van het paard mocht door deze overwinning een bedrag van 20.000.000 lires (120.000 gulden) in ont vangst nemen.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 14