K^evïïi75^jwde Bloemrijke felicitatie uit Teheran Militaire hulp aardappeloogst Nieuwe tegenslag Seheveningse Pier: een betonnen kolom verzakt Er verschijnen dagelijks zo'n 250 miljoen ex. van dagbladen 't Eiwitonderzoek melk moet per provincie worden gesubsidieerd MAANDAG 24 OKTOBER 1960 Minister Toxopeus te Hollandia Soevereiniteitsoverdracht binnen tien jaar zou „onverstandig" zijn Minister Toxopeus van Binnenlandse Zaken heeft zaterdag: na terugkeer te Hollandia van zijn rondreis over Neder lands Nieuw-Guinea een persconferen tie gehouden, waarin hij o.m. zei, dat verlening van soevereiniteit na contact met leden van de Ver. Naties ongetwij feld te zijner tijd zal gebeuren, mits de zekerheid bestaat, dat er van Indonesi sche zijde geen bedreiging meer aanwe zig is. Hij ontkende, dat hij beweerd zou hebben, dat „een van de allereerste din gen, die aan de in te stellen Nieuw-Gui- nearaad zal worden voorgelegd, de streefdatum is". Dit is een zaak, waar over de Raad zelf zal moeten beslissen. Maar volgens de minister bestaat er bij de autochtonen hiervoor veel begrip. Zij zien de Nieuw-Guinearaad als een soort leerschool. De minister wees er nog eens op, dat het volgens hem „onverstandig" zou zijn een overdracht vóór 1970 te doen plaats hebben. Dit in verband met de internationale politieke ontwikkelin gen. Ook op economisch gebied moet er nog veel gebeuren, want - aldus de be windsman - „aan zelfbeschikking heb je niets als er geen onderbouw is van de economie". In dit verband zeide spre ker, dat bepaalde objecten, die thans in Nieuw-Guinea zijn begonnen, in econo misch opzicht bepaald hoopgevend zijn. De bewindsman is voorts voornemens het contact tussen Den Haag en Hol landia te verbeteren en te intensiveren. Ook acht hij het bepaald nuttig dat hoge Nederlandse ambtenaren in Nieuw-Gui nea bepaalde zaken rechtstreeks komen afhandelen. De Kweekschool voor de Zeevaart te Amsterdam bestaat vandaag 175 jaar. Hoewel de Navigationsschule in Ham burg dertig jaar ouder is, meent de Amsterdamse kweekschool toch enig recht te kunnen laten gelden op het predikaat „oudste zeevaartschool ter wereld". Het lesrooster van de Ham- burgse zeevaartschool beperkt zich na melijk tot onderwijs in de zeevaart kunde gedurende enkele uren per week. De Kweekschool voor de Zeevaart in Amsterdam daarentegen is van het be gin af een school met internaat ge weest, waar o.m. ook aandacht werd besteed aan de karaktervorming en li chaamsontwikkeling van de leerlingen. De Kweekschool voor de Zeevaart, die thans ruim 180 leerlingen huisvest, is ondergebracht in een ongeveer 80 jaar oud gebouw, dat op dezelfde plaats werd gebouwd waar de school haar geschiedenis begon. Op verzoek van het Landbouwschap heeft de minister van Defensie be sloten om met ingang van morgen mi litaire hulp te verlenen bij de werk zaamheden verbonden aan de aard appeloogst. Met het Landbouwschap is overeenstemming bereikt ten aanzien van de huisvesting en voeding van de deelnemende militairen. De betrokken kosten zullen door het landbouwschap worden gedragen. Het vervoer van de aardappelen wordt met militair tran sport uitgevoerd. Het contingent mili tairen, dat door de minister van Defen sie ter beschikking wordt gesteld, ligt tussen de 400 en 500 man en bestaat uit militairen van de luchtdoelartillerie uit de nationale sector en parate troe pen van de genie en veldartillerie, be horende tot de eerste divisie; 120 mi litairen worden op Overflakkee aan het werk gezet. De overigen, waarbij zioh een aan tal Wageningse studenten zal voegen, op de Zeeuwse eilanden. De hogere melkprijs per 1 januari a.s. Naar de ministeries van Landbouw en Visserij en van Sociale Zaken en Volks gezondheid mededelen, heeft de regering besloten het nog uit het eerste oorlogs jaar stammende vetgehalte van 2 pro cent van de gestandaardiseerde melk. met ingang van 7 november 1960 te verhogen tot drie procent. De daaruit voorkomende stijging van de melkprijs voor de consument zal beperkt blijven tot één cent per liter. Deze prijsstijging zal echter pas ingaan op 1 januari 1961. Met een half procent meer vet in de melk komt het vetgehalte dan eindelijk weer op een normaal peil, dat ook in andere Europese landen geldt. Cuba betrapt op een „streek" tegen V.S. Cuba heeft zaterdag een Amerikaanse nota als „huichelachtig" van de hand gewezen. In deze nota had Washington melding gemaakt van het feit, dat vijf of zes vliegtuigen met Amerikaanse ken tekenen op een Cubaans vliegveld ge reed stonden, kennelijk met minder no bele bedoelingen. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken verklaarde later, dat men uit de snelheid en de bitterheid waarmee de Cubaanse regering op de Ameri kaanse nota had gereageerd, zou kun nen afleiden, dat de Verenigde Staten 'n Cubaanse poging om de een of andere minne streek uit te halen, aan het licht hadden gebracht. Het schijnt de bedoe ling te zijn geweest deze „Amerikaanse" vliegtuigen een aanval op een grote Cubaanse demonstratie te laten doen teneinde de anti-Amerikaanse stemming op het eiland te vergroten. Voldoende mensen hebben de vliegtuigen met de Amerikaanse kentekenen gezien, aldus een Amerikaanse mededeling, om elke twijfel zinloos te maken. OP SLAG GEDOOD Wassenaars meisje aiet sportwagen tegen boom gevlogen Door een misverstand zgn zaterdag middag, na een botsing op de rijksweg Arnhem-Zevenaar, ter hoogte van de Helhoek, op de grens van de gemeenten Zevenaar en Duiven, een dode en een zwaar gewonde ongeveer drie kwartier op de weg blijven liggen. Het ongeluk gebeurde om ongeveer 20 minuten voor 3 en het duurde tot omstreeks 20 over 3 voordat er een ambulance-auto arri veerde. De slachtoffers waren inzittenden van een sportwagen, welke bestuurd werd door de 18-jarige mejuffrouw Ellen Jochems, uit Wassenaar. Haar mede- inzittende was haar verloofde, de 21-ja- rige heer Strohmenger uit Graz (Oosten rijk). Mejuffrouw Jochems, die in de rich ting Zevenaar reed, wilde een voor haar rijdende bestelauto passeren, juist op het moment, dat deze auto op zyn beurt uitweek om een zijspan van de Wegen wacht voorbij te rijden. De sportwagen werd daardoor van de weg afgedrukt en vloog tegen een boom. Mejuffrouw Jochems was op slag dood. De naast haar zittende verloofde werd zeer zwaar gewond. Dr. Terschure uit Duiven verleende de eerste hulp. Doordat men in de ver onderstelling verkeerde dat de gewaar schuwde marechaussee de portier van het R.-K. Ziekenhuis te Zevenaar had verzocht om een ambulance-auto het geen nadien echter door de portier werd ontkend ontstond een misverstand waardoor de slachtoffers ongeveer drie kwartier op de weg zijn blijven liggen. Teneinde raad, rekening houdende met de mogelijkheid dat de ambulance van Zevenaar misschien voor ander vervoer was uitgerukt, riep men de hulp in van de GGD te Arnhem, waarna de Arn hemse ambulance spoedig arriveerde. Beide slachtoffers werden naar het R.-K. Ziekenhuis te Zevenaar vervoerd. De ouders van mejuffrouw Jochems. die op dat moment per vliegtuig op weg naar Parijs waren, werden zo spoedig mogelijk van het gebeurde in kennis gesteld. Mejuffrouw Jochems en haar verloofde waren op weg naar Duitsland. Zaterdagavond nog is de kwestie van het misverstand door de betrokken in stanties besproken. Van de zes betonnen kolommen die bij de werkzaamheden aan de Pier het eerst in de weke zeebodem werden ge heid, is er één verzakt. Daardoor is in het betonnen dek dat op de kolommen rust een „knik" van twee centimeter ge komen. Nu zet men om alle zes kolom men een „krans" van dennestammen, die vlak onder de waterlijn worden afge zaagd en dus niet zichtbaar zullen zijn. De verzakking van de betonnen paal is een tweetal weken geleden aan het licht gekomen. De oorzaak ervan is, dat op één plek de zeebodem niet sterk genoeg was om het gewicht te dragen. Iets, dat men overigens onmogelijk kon weten. Het laboratorium voor grond mechanica in Delft heeft de zeebodem nauwgezet onderzocht voordat geheid zou worden. Thans is gebleken, dat op één klein plekje de structuur afwijkend is geweest. Het ls overigens een minimale ver zakking die is opgetreden. De bouwers hebben nu het zekere voor het onzekere genomen en ook de andere kolommen in die omgeving met asfaltslakken en dennestammen versterkt. De werkzaam heden aan de Pier worden door deze tegenslag echter opnieuw bemoeilijkt. Het is dan ook in dit stadium nog geenszins zeker te noemen, dat de Pier op de gestelde datum gereed zal zijn. Daarnaast een enorm aantal tijdschriften Noord-Amerika spant wel de kroon -DE HOMGER MAAR NIEUWS* Uiteenlopende „krantendichtheid" Zo groot is de honger naar nieuws, dat er in de wereld dagelijks 253 mil joen exemplaren van dagbladen worden gedrukt. Buiten de dagbladen verschij nen er dan ook nog de nieuwbladen die niet dagelijks, maar één of meerdere malen per week verschijnen. De totale oplage over de wereld van deze nieuws bladen is 196 miljoen, zodat duidelijk blijkt, dat ook de nieuwsbladen een zeer belangrijk voorlichtende taak ver vullen. Naast deze stroom van bladen, bezit de wereld ook nog een ontstellend - groot aantal tijdschriften, periodieken z°veel ochtendbladen worden uitgegeven als avondbladen. In de Soviet-Unie ver en blaadjes. Een juiste opgaven van het aantal van dergelijke publikaties is zeer moeilijk te geven. Er is eens een schatting gemaakt, die zegt dat er per land (in de ontwikkelde gebieden) zeker een 1000-4000 verschillende tijdschrif ten etc. verschijnen. Daarbij zijn dan niet geschat de talrijke contactorganen van sportclubs etc. maar louter die pe riodieken, die ondergebracht zijn bij een uitgever. Het aantal exemplaren dat er totaal van deze tijdschriften wordt gedrukt, valt slechts bij benadering te schatten. Per land schat men de totale oplage op 10-50 miljoen stuks. De nieuwsvoorziening is echter nog groter, want over de gehele wereld vin den we een steeds groeiend aantal radio- en televisiemedewerkers, cineasten, uit gevers, etc. Deze mensen zijn voor het grootste deel in beroepsorganisaties ge organiseerd. Over de hele wereld tellen wij dan ook meer dan 1000 van deze vakorganisaties, waarin zich de publi- citeitsmensen van de pers tot de tele visie hebben verbonden. Uiteraard ma ken de journalisten het grootste deel van de leden uit. Wat het aantal zelfstandige kranten betreft, spant Noord-Amerika wel de kroon. Hier verschijnen niet minder dan 2400 dagbladen en 8000 nieuwsbladen. In Europa verschijnen 2200 dagbladen en 3500 nieuwsbladen. De totale oplage van dit geheel is maar liefst 176 mil joen stuks! Het is merkwaardig te constateren, dat er in onze wereld bijna tweemaal als avondbladen. In de Sovjet-Unie ver schijnen zelfs 390 ochtendbladen tegen over 10 avondbladen. Er verschijnen daar dus totaal 400 dagbladen, het aantal nieuwsbladen bedraagt 4700. In onze grafiek geven wij nu een duidelijk overzicht van de „kranten dichtheid" in de diverse landen. Als we de grafiek zo bezien, valt het direct op, dat er zulke grote verschillen in de wereld van de krant bestaan. Deze verschillen zijn te verklaren uit de om vang van het analfabetisme, de duurte en de gewoonten in de diverse landen. SLUITING VAN HAAGSE INTERNATIONALE SCHOOL? De internationale school in Den Haag, waar op het ogenblik 600 leerlingen van ongeveer 40 nationaliteiten dagelijks on derwijs krijgen, zal waarschijnlijk aan het einde van de lopende cursus, per 1 september volgend jaar, worden geslo ten. Dit heeft gistermiddag de voorzitter van het schoolbestuur, de heer P. C. baron Van Aerssen Beijeren van Voshol, meegedeeld in een toespraak bij het af scheid van de schoolmedewerker, dr. D. M. E. Habbema. Een vroegere minister van Economische Zaken heeft indertijd beaamd, dat de instandhouding van de school een eco nomisch dus nationaal belang dient en heeft een gunstig advies voor steunver lening verstrekt, zei hij. Ondanks de verstrekking van alle gewenste gegevens met cijfermateriaal, waaruit het stijgend financieel tekort van de school blijkt, is echter ook dit jaar op de Rijksbegro ting geen subsidie uitgetrokken, aldus de heer Van Aerssen. Het aantal leerlingen aan de school neemt jaarlijks toe. zo voegde hij hier aan toe, „een bewijs, dat het denkbeeld om in Den Haag met haar talrijke bui tenlandse inwoners een internationaal onderwijsinstituut te stichten volkomen gerechtvaardigd was". Waarom t. v.-beeltlen uit verre streken? Vol trots staan televisiebezitters soms bij hun toestel, als zij daarop beelden ontvangen die kennelijk van héél ver komen. Het doet de bezitter van het toestel goed, te zien dat zijn apparaat tot zulk een voortreffelijke prestatie in staat blijkt, dat het soms verre Duitse of Franse zenders haalt. Een enkele maal zelfs nog verder, tot Italiaanse en Russische zenders toe. Nu moeten wij deze trotse eigenaars echter even licht teleurstellen, want deze ontvangst van verre zenders wordt niet veroor zaakt door hun toestel, hoe goed dit ook is, maar door een verschijnsel in onze dampkring dat de wetenschap „tempe- ratuurinversie" noemt. Wat is tempera- tuurinversie? Dat is een verloop van de temperatuur in onze atmosfeer, precies omgekeerd aan de normale gang van zaken, die de temperatuur voorschrijft. Inplaats van met een fraaie regelmaat te dalen, gaat de temperatuur in een inversie zich te buiten aan een plot selinge temperatuurstijging. Dan krij gen wij meestal een soort „kussen" van warmere lucht in een omgeving van koudere lucht. Het is nu dit „kussen" dat er de oorzaak van is dat duizenden televisie- bezitters op een avond verheugd op springen als zy plotseling ontdekken dat zij mysterieuze televisiestations ont vangen, uit verre streken. De oorzaak is dus niet het apparaat maar de tem- peratuurinversie plusde televisiegolven van de zender. Protest tegen de regeling van eindexamens gymnasia Curatoren van het Gymnasium Eras- mianum te Rotterdam hebben zich met een rekest tot de minister van O. K. en W. gewend, waarin zij verzoeken te wil len bewerkstelligen dat het K. B. tot vaststelling van een reglement en een programma voor de eindexamens der openbare en aangewezen bijzondere gymnasia wordt ingetrokken. Door het bij loting laten vervallen van het mon delinge examen in onderdelen van de oude talen en de wiskunde wordt een toevalsfactor ingevoerd, terwijl juist het elemineren daarvan bij elk examen dient te worden nagestreefd, aldus cu ratoren. Stevige straf voor Italiaanse bouwers De architect, de financier en de bou wer van een blok woningen van vijf verdiepingen te Barlette in Zuid-Italië zijn zaterdag tot zware gevangenisstraf fen veroordeeld. Het blok stortte in sep tember in, waardoor 58 bewoners om het leven kwamen. De bouwer kreeg 18 jaar, de architect 15 jaar en zes maanden en de financier 15 jaar en acht maanden. Hethoofd van de gemeentelijke techni sche dienst kreeg 15 jaar en zes maan den. Hy is wegens slechte gezondheid voorlopig op vrije voeten gesteld. Belangrijke vergadering in Alphen Onder voorzitterschap van de heer P. van Vliet werd een vergadering gehou den. waarin over enkele belangrijke aan gelegenheden van gedachte werd gewis seld en ten aanzien waarvan pricipe- besluiten vielen. Het betrof in de eerste plaats een voorstel voor de bondsraadsvergadering om het eiwitonderzoek van de melk per provincie te subsidiëren. Er wordt tot dusver een subsidie van f. 1.per koe verleend voorzover het dier in onderzoek en controle is voor het vetgehalte. Die gulden wordt volgens de plannen ver laagd tot f. 0.80. De resterende 20 ct. wil de regering bestemmen voor de kosten van het eiwitonderzoek van de melk. Men is in agrarische kringen van mening, dat het eiwitonderzoek juist is, maar de desbetreffende bedrijven dan ook zelf de kosten moeten opbrengen en dat dus dit onderzoek niet mag gaan via een gemeenschappelijke heffing. Zoals de situatie dan komt te liggen betaalt het westen voor het oosten. Dit wil men voorkomen. Niet eens Niet alle aanwezigen waren het met genoemd voorstel eens. Een van de leden betoogde, dat het subsidiëren van agra rische zaken niet een kwestie is van alleen de veehouder of de landbouwer. Het is namelijk zo, dat heel de gemeen schap daartoe financieel bijdraagt, door de prijsverhoging van zuivel-artikelen. Een ander lid herinnerde eraan, dat de maatregelen met betrekking tot de DIT IS DE OORZAAK NORMAAL VERLOOP VAN EEN TELEVISIEGOLF [Televisiegöif] VERLOOP VAN EEN TELEVISIEGOLF B'J EEN TEMPERATUURINVERSIE lelevisiegoivcn ueuüen n.l. de eigen aardigheid dat zij zich rechtlijnig door de dampkring voortplanten. Onze aarde is echter een bol, dus op een bepaald moment gaat de televisiegöif „op reis" de ruimte in. omdat de aarde nu eenmaal rond is. Is er nu toevallig een tem- peratuurinversie aanwezig op de „reis route" van de televisiegöif, dan werkt deze inversie als een „spiegel" en wordt de televisiegöif naar de aarde terugge kaatst, zie tekening. Op deze wijze kun nen televisiegolven dus soms zeer grote afstanden afleggen over de aarde, om dat de gebieden van een temperatuur- inversie soms zeer groot en hoog lig gen De omvang en de hoogte van de temperatuurinversie is dan ook van het grootste belang voor de ontvangst van de verre televisiebeelden. verhoging van het vetgehalte van de melk zijn geslaagd. Waarom zou nu ook niet het streven naar het verbeteren van het eiwitgehalte nationaal kunnen worden gesteund. Als deskundigen ver hoging van het eiwitgehalte noodzake lijk achten dan moet de veehouder dit aanvaarden. Men dient daarbij niet meer lokaal, districts noch provinciaal of landelijk te denken, maar alles gaan zien in het kader van de Euromarkt, dus internationaal. De voorzitter merkte n.a.v. het e.e.a. op, dat het vetgehalte- onderzoek vrijwel onmiddellijk in gelde lijk voordeel kon worden omgezet. De veehouder zag dus direct voordeel in de zaak; dit is evenwel nog niet het geval met het eiwit. Overigens was noch de voorzitter, noch het bestuur tegenstan der van dit laatst genoemde onderzoek. Zij zagen dit liever buiten een gemeen schappelijk opgebrachte subsidie vallen. „Laat ieder het zelf maar betalen", was de mening van de voorzitter daarbij ondersteund door de overige bestuurs leden. Bedrijfshulpdienst Een aangelegenheid van meer plaat selijk karakter waaronder men heel lang discusieerde betrof de instelling van een bedrijfshulpdienst. een initiatief, die men in L.T.B.-verband. zo mogelijk in samen werking met de Hollandse Maatschappij van Landbouw en de Christelijke Boe ren- en Tuindersorganis^tie wil verwe zenlijken, een streven, hoewel plaatselijk, een navolging verdient in andere ge- j meenten en afdelingen van agrarische; organisaties. Men overwoog, dat de eenmansbedrij ven in de agrarische sector hand over hand in aantal toenemen. De behoefte aan hulp in nood, zoals bij ziekte, wordt daarmee urgenter dan ooit. De vlucht van werknemers uit het agrarisch be drijf naar industrie e.d. neemt eveneens toe en dit probleem wordt straks nog verzwaard als de 5-dagen werkweek in andere sectoren van het maatschappe lijk leven wordt ingevoerd. De gedachte hulpdienst in allernood zakelijkste gevallen zaj constant moeten kunnen beschikken over vakmens, die aan alle problemen waarvoor ze zich in die omstandigheden geplaatst zouden zien, zelf het hoofd kunnen bieden. Dat er aan een dergelijke dienst be hoefte is werd door de vergadering unaniem onderstreept. Alleen de wijze waarop die dienst zal moeten worden opgebouwd en geleid, welke extra ver goeding hieruit voor de aangesloten be drijven zou kunnen voortvloeien, liepen de meningen dermate uiteen, dat met niet verder kon komen dan een principe besluit tot een concreet voorstel van het bestuur, dat tot een definitief besluit tot stichting van een bedoelde hulpver leningsdienst in nood kan leiden. De familie Opdam te Zoeter- woude keek vrijdagavond vreemd op, toen op de verjaardag van me vrouw Opdam een charmante ver tegenwoordigster van de Felicita- tiedienst een pakket met cadeaus en een bloemstuk kwam overhandigen, afkomstig van haar zoon, de heer M. Th. Opdam, die zich met zijn gezin te Teheran bevindt. Een en ander was voor de familie een gro te verrassing. Hoewel de Felicitatiedienst uit sluitend a.s. bruidsparen bezoekt, had men bij deze dienst gemeend in dit geval het verzoek van de heer Opdam om van verre zijn geluk wensen aan zijn moeder over te brengen, te moeten inwilligen. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN, 22 oktober Groenteveiling: waspeen Al (per kist) 2.20-3.20, idem A2 3.20-5.20, idem BI 1.90- 2.80. idem B2 1.80, idem C2 1.70, bloem kool A2 (per 100 st.) 12-26, idem B2 (per 100 st.) 12-31, andijvie 26-27, Prinsessen- bonen 76-87. prei 12-18, breekpeen (per kist) 1.10-1.20. Aanvoer: waspeen 20.000 kg., waarvan 6.000 kg voor export werd verkocht LISSE, 22 oktober Plantgoedveiling: De aanvoer van plantgoed by de Coóp. Veilingvereniging H.B.G. was minder dan verleden week. Voor de goede soorten ls nog steeds veel animo, deze brengen nog goede prijzen op. Tulpen per mand: Rijn land 140. Edith Eddy 53. Motherday 54. Apeldoorn (zaad) 70. Electra 45, Roland 70. Proserpine 45, Van der Eerden 52. Preludium 50. Nizaa 70. Couleu1 Cardinal 55. Golden Harvest 70. Albino Tulpen zift 10 per 100 Ph de Comenls l 50. Wil liam Copland 2 50 Kleurenpracht 2 25 Rose Copland 2.50. China Pink 4 50. Blue Poolse limiet voor proeven kernwapens De voorzitter van de Amerikaanse Commissie voor Atoomenergie, McCone, heeft zaterdag te Hot Springs in de Amerikaanse staat Virginia gezegd dat de Verenigde Staten weer met onder grondse kernproeven moeten beginnen als de Russen niet ophouden met hun obstructie door al maar te praten op de drie-mogendheden-besprekingen te Ge- nève over beëindiging van proeven met kernwapens. De Verenigde Staten kunnen maar niet blijven onderhandelen als zij niet weten of de Russen wel inderdaad zijn opgehouden met hun proeven. De Rus sen zouden een voorsprong kunnen krij gen door clandestiene proeven, aldus McCone. De Poolse afgevaardigde in de poli tieke commissie van de Verenigde Naties heeft een ontwerp-resolutie ingediend waarin 1 aDril 1961 als limiet wordt ge steld voor het bereiken van overeen stemming over een verdrag over het staken van proeven met kernwapens. Wanneer deze limiet wordt overschreden zou een speciale zitting van Algemene Vergadering moeten worden bijeenge roepen. De chemicus en Nobelprijswinnaar dr. Linus Pauling heeft op een persconfe rentie gezegd, dat Amerika naar zijn schatting al 20.000 kernbommen van de megaton-klasse in voorraad heeft, „ter wijl 300 voldoende zijn om de Sovjet- Unie te vernietigen". Cabot Lodge: nog 25 jaar internationale spanning Henry Cabot Lodge, voormalig leider van de Amerikaanse afvaardiging naar de V.N. en thans kandidaat voor het Amerikaanse vice-presidentschap, heeft in een uitzending van het televisiesta tion van Wilwaukee voorspeld dat de wereld „nog 25 jaar van internationale spanning" staan te wachten. „De communisten streven vastbesloten naar wereldoverheersing, en zij zyn niet voor rede vatbaar", aldus Cabot Lodge. Oostenrijkse president weigert onstlag regering President Scharf heeft de ontslagaan vrage van de Oostenrijkse coalitierege ring, waarin de twee grote Oostenrijkse partijen, de katholieken en de socialis ten, samenwerken, niet ingewilligd. HU verzocht Bondskanselier Raab de onder handelingen over de begroting voor 1961, welke uitliepen op een regeringscrisis, voort te zetten. Deze heeft erin toege stemd aan het bewind te blyven en nieuwe onderhandelingen met de so cialisten te openen over het begrotings- verschiL (Deze pag. is gedeeltelijk gecorrigeerd) Parrot 2.30, Campflre 2.10, Montgomery 2.65, Orange Favourite 2.30, Rynland 3.40 ROTTERDAM24 oktober Veemarkt: Aanvoer in totaal 2085. Vette koeien 1234, varkens 851. Notering: vette koeien le kw. 300-320, 2e kw. 260-295, 3e kw. 245-260; varkens (lev. gew.) 170, 168, 165 per kg. RIJNSBIHïG, 22 oktober Bloemen veiling Flora: Tros-chrysantenMinerva 130-140, Peter Pan 105-110, Chatworth 85-95, Susy 95-100, Shirley wit 90-95, White Hope 115-125, Jacob Marls 135-140, New Princess 110-115, Evelyn Bush 120-125. Dokter Wasshrer 105-110. Reforma 105- 110, Bornholm 110-15, Bright Eye 65-70, Wendy geel 6C ~u. Joke 105-110, Judas- penning 65-7( Phvsalls 75-80, Fresias: Golden Jellow uO-125, Buller Cup 75-85. ales per bos. Dahlia's: Passe Partout 31.10, Lipoma 320-340, Parity 340-360, per 100. Maïskolven 10-12 per stuk.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 10