De Gaulle bezweert de Fransen de rijen krachtig te sluiten Prins Bernhard prijzen uit aan reikte Erasmus- twee schilders Zet niet door! Protest tegen vliegbasis ZATERDAG 22 OKTOBER 1960 Nieuw initiatief inzake Algerije is niet uitgesloten, ook met oog op binnenland Pflimlin is verre van optimistisch (Van onze Parijse correspondent) Tijdens zijn nieuwe en elfde tournee door Frankrijk, die hem deze keer naar de zuidelijke Riviera bracht, heeft het Franse staatshoofd, generaal Charles de Gaulle, gisteren een pathetische oproep gericht tot zijn landgenoten de eenheid te bewaren. Wanneer de Franse natie op dit uur opnieuw uiteen mocht val len, dan zal ons lot gevaarlijk worden bedreigd, zo riep de generaal in Gap uit. Indien we daarentegen slagen onze tegenstellingen te overbruggen dan. ik zeg het u, is de toekomst van Frankrijk verzekerd. Ik verklaar u ook dat ik, in wiens handen de leiding van ons land is gelegd, uw aller hulp en sym pathie nodig heb. Fransen, helpt mij. In Parijs worden deze dramatische woorden in direct verband gebracht, ten eerste met de ernstige parlementaire ma laise, die momenteel heerst als uit vloeisel van de debatten over de kern bewapening en, ten tweede, met de hard nekkige geruchten, die deze dagen weer circuleren met betrekking tot nieuwe komplotten. die door hoge militaire krin gen in samenwerking met fascistische elementen tegen de staat en de gene raal zouden worden gesmeed. De rooms- katholieke Volksrepublikein Pierre Pflim lin, die in 1958 minister-president van Frankrijk was tijdens de militaire „putsch" in Algiers, heeft tegenover zijn partijgenoten verklaard, dat de Franse kalender opnieuw op 12 mei stond (op 13 mei 1958 deden de generaals Salan en Masu in Algiers de greep naar de macht en moest Pflimlin korte tijd la ter in Parijs het veld ruimen voor De Gaulle) Inzake Algerije heeft generaal De Gaulle onverwachts optimistische klan ken doen horen door aan te kondigen dat de vrede nu voor de deur staat. Er is weinig nodig de vrede te herstel len, zo liet hij weten. Helaas, en met die woorden plaatste de generaal on middellijk weer een domper op de blijd schap, wordt dat weinige gevormd door de ambitie van een groep, die gesteund wordt door totalitaire machten. Na die beschuldiging aan het adres van het FLN heeft het staatshoofd nog maals een toespeling gemaakt op een referendum, dat met betrekking tot de Algerijnse politiek in Frankrijk zou kun nen worden gehouden. Vrijwel alle waar nemers in Parijs zijn het er over eens dat de generaal spoedig een nieuw ini tiatief zal moeten lanceren wil hij, be halve de vrede, ook zijn regime nog handhaven. Meer staal in KSG dan in Sovjet-Unie Ondanks de geweldige inspanningen van de Sovjet-Unie om haar staalpro- duktie snel te vergroten wordt in de KSG-landen (de zes landen van de KSG, de Kolen- en Staal Gemeenschap, Frankrijk, W.-Duitsland, Italië en de Benelux) nog steeds meer staal gepro duceerd dan in de Sovjet-Unie. De eco nomische commissie voor Europa (ECE) van de Verenigde Naties heeft statis tieken gepubliceerd waaruit blijkt, dat er in de KSG-landen in het afgelopen jaar 63.168.000 ton ruw staal geproduceerd en in de Sovjet-Unie 59.916.000 ton. Voor 1960 wordt in de KSG-landen een pro- duktie verwacht van 73.770.000 ton ruw staal en in de Sovjet-Unie een produk- tie van 64.920.000 ton. Engeland produceerde verleden jaar 20.511.000 ton ruw staal, de landen van het oostelijk blok 19.387.000 ton en de overige Europese landen buiten de KSG 10.021.000 ton. De produktie van ruw staal in de Ver enigde Staten, die verleden Jaar door de staking in de staalindustrie werd ge remd, bedroeg toen 84.773.000 ton. De produktiecapaeiteit voor 1960 wordt op 134.8 miljoen ton geraamd. De wereld- produktie van ruw staal beliep verleden jaar 305.475.000 ton. „Held van het uur" op Cuba gearresteerd De Amerikaan William Morgan, die met Fidel Castro gestreden heeft tegen ex-dictator Batista, is gisteren op Cu ba gearresteerd. Hij wordt ervan be schuldigd gemene zaak te hebben ge maakt met de contra-revolutionairen, die opgetreden zijn in Sierra el Escam- bray en de provincie Las Villas. Majoor Morgan heeft het Amerikaan se staatsburgerschap verloren, omdat hy heeft deelgenomen aan de strijd van Castro tegen Batista. Het vorig jaar werd Morgan op Cuba nog de „held van het uur" genoemd. Hij zou toen een contra-revolutionair komplot ontmaskerd hebben dat door Batista in de Dominicaanse republiek zou zijn georganiseerd. Oostenrijks kabinet vandaag afgetreden De Oostenrijkse regering-Raab is hedenochtend vroeg afgetreden; omdat de beide coalitiepartijen (de r.-k. Volkspartij en de socia listische partij) het niet eens zijn kunnen worden over de begroting van het komende jaar. Van officiële zijde is meegedeeld dat de financiering van de voorge stelde pensioenverhoging een van de belangrijkste wrijfpunten tussen beide partijen is. Het geschil tussen beide partyen vloeit in eerste instantie voort uit de eis van de socialisten om het ouderdoms pensioen met ingang van 1 januari 1961 te verhogen. De vertegenwoordigers van de R.-K. Volkspartij, die een orthodoxe politiek van budgettair evenwicht voor staat, hebben vergeefs getracht de socialisten te bewegen een pensioenver hoging in etappen te aanvaarden. Daar bij komt nog, dat de Volkspartij de be nodigde gelden voor deze verhoging bijeen wil krijgen uit een verhoogde bijdrage voor de sociale verzekeringen, hetgeen vooral van invloed zou zijn ge weest op de lonen en salarissen. De socialisten daarentegen willen een direc te heffing. Londense speculanten wèl ontnuchterd De officiële verklaring in Washing ton, dat de Verenigde Staten ook in 1 de toekomst goud tegen 35 dollar per ounce fijn zullen kopen en verkopen heeft de Londense speculanten ontnuch terd. Hoewel deze verklaring tijdelijk niet ernstig werd genomen en als een haussefactor werd beschouwd, is intus sen de overtuiging ontstaan, dat een devaluatie van de dollar onwaarschijn lijk is. Men ziet in dat de „goudkoorts" in verregaande mate speculatief is en dat de „zeepbel" vermoedelijk spoedig uiteen zal spatten. In Londen is men er echter niet zeker van of er niet in de toekomst een voortdurend hiaat zal blijven bestaan tussen de officiële en de vrije goudprijs. Uit dit hiaat blijkt, zo zegt men. het wantrouwen in de dollar. Daar de meeste valuta's direct of indirect op de dollar gebaseerd zijn zou een dergelijke ontwikkling ern stige terugslagen kunnen hebben op de waardering van andere valuta's. Vrijwel alle effectenhandelaars in Johannesburg trachtten gisteren zaken te doen in de goudaandelen, waarin een hausse was ontstaan, en dit leidde tot fantastische tonelen op de beurs, die bij tyden aan een krankzinnigen gesticht deed denken. Volgens ervaren makelaars is de activiteit op de beurs niet meer zo koortsachtig geweest se dert de devaluatie van het pond ster ling in 1949. Beursmensen vormden een verwarde en dringende massa, waaruit geschreeuw opklonk. Er werd gevochten, een aantal ma kelaars werd de das van de hals ge rukt en nu en dan zag men kluwen mannen op de grond. Soms maakte iemand zich los uit de stompende en schreeuwende massa om zich het voor hoofd af te drogen en zyn kleren recht te trekken. „Ik heb nog nooit iets ge zien, dat zoveel op een georganiseerd oproer leek", verklaarde een der aan wezigen Overigens keerde de rust later terug toen de invloed van bovengenoemde Amerikaanse verklaring zich deed ge voelen. Marc Chagall en Oskar Kokoschka Prins Bernhard heeft vandaag, de laatste dag van het congres der „Fon- dation Européènne de la Culture" in Kopenhagen, de Erasmus-prijzen 1960 van de aan de „Fondation" verbonden stichting Praemium Erasmianum. in zyn kwaliteit van regent dier stichting uit gereikt aan de schilders Marc Chagall en Oskar Kokoschka. Voordat hij de prijzen uitreikte hield Prins Bernhard een rede, waarin hij ver telde dat van Erasmus bekend is, dat hij zich graag met schone zaken om ringde. De wijsgeer, wiens naam de door de stichting uitgereikte prijs draagt, toonde voor de schone kunsten een grote belangstelling. Sommigen hebben ge vraagd waarom de Erasmusprijs ditmaal aan kunstenaars is toegewezen. Waar in bevorderen zij de eenheid van Euro pa, die toch in de doelstellingen van de stichting genoemd worden? Maar Eras mus heeft de kunst en de schoonheid als een onvervreemdbaar deel van zijn persoonlijkheid beleefd. Doch, huisden bij Erasmus wellicht onbewust dat Euro pese denken en die zin voor het schone samen, wij hebben welbewust de schep pende kunstenaars willen beschouwen als een onmisbare factor in de saam horigheidsontwikkeling van een groep, van een volk, van een continent. In de statuten der stichting staat dat personen onderscheiden kunnen worden, die door hun werk de geestelijke eenheid van Europa hebben bevorderd of ge manifesteerd. Onder deze geestelijke eenheid, aldus de Prins, verstaan wij ook dat de in Europa levende mens zich be wust wordt van een Europese geest en cultuur. Helaas heeft nog niet ieder die bewustwording reeds ondervonden. Dik wijls horen wij dat mensen daar voor het eerst iets van beleefd hebben, als zij naar een ander werelddeel reisden. Nederland aanvaardt Franse uitnodiging (Van onze Haagse correspondent) Naar wy vernemen, is de Nederlandse ambassadeur te Parys, mr. J. W. Beijen, gemachtigd aan de Franse regering mee te delen, dat de uitnodiging voor een conferentie van regeringsleiders der Europese gemeenschap door Nederland wordt aanvaard De minister-president, prof. dr. J. E. de Quay, zal vergezeld worden door de minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns. De bijeenkomst vindt vermoedelijk plaats op 5 december a.s. Of de West- duitse Bondskanselier, Adenauer, de Franse uitnodiging al aanvaard heeft, is niet bekend. In welingelichte kringen in Bonn had men eerder gezegd, dat de Bondskanse lier ook de Britse minister-president, Macmillan, aan de conferentie wil laten deelnemen. West-Duitsland hoopt nog altyd op Britse deelneming, eventueel door uitstel van de topconferentie tot de vooravond van de ministersconferentie van de NAVO, die op 16 december be gint. Advertentie Een opkomende pijn, gevatte kou of griep zet niet door bij tijdig gebruik van de veelzijdig samengestelde Sanqplrln (Mijnhard)) Koker 90 en 60 ct Jubileum Vereniging „Ridders der M.W.O." Het bestuur der Koninklijke Vereni ging van officieren, ridders der Militaire Willems-orde, heeft gisteravond in het gebouw van de luchtmachtstaf in Den Haag ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de vereniging een ontvangst gegeven. De vereniging telt thans 86 leden, van wie twaalf 80 jaar of ouder zUn. De vereniging telt onder meer ne gentien actief dienende officieren en tien civiele leden. Tot deze laatste groep behoort me vrouw B. J. Fick-Gemmeke, aan wie de militaire Willemsorde is verleend voor haar moedig gedrag tijdens het verzet. Na de drukbezochte receptie volgde een diner voor de leden. Gisteravond is op initiatief van de hervormde kerkvoogdij van Jelsum, een dorpje onder de rook van Leeuwarden, een protestvergadering gehouden, waar in is aangedrongen op de opheffing van de vliegbasis Leeuwarden. De bij eenkomst, die een zeer rustig en zake lijk karakter droeg, werd bijgewoond door bewoners van de dorpen Jelsum, Engelum en Marssum, alle vier in de onmiddellijke omgeving van de vlieg basis. In een uitvoerig protest schrijven, waarvan een exemplaar zal worden ge zonden naar Prins Bernhard in diens kwaliteit van inspecteur-generaal van de Koninklijke Luchtmacht, wordt be toogd dat laag overvliegende straal jagers een bedreiging voor de geeste lijke volksgezondheid vormen. Bovendien wordt in het schrijven aandacht ge schonken aan het gevarenrisico. Dit risico acht men vooral voor Jelsum bijzonder groot, aangezien de kern van dit dorp precies in het verlengde van de startbaan ligt. Het is de bedoeling, dat zoveel mogelijk inwoners van de dorpen rond de vliegbasis Leeuwarden op maandag 7 november naar de Friese hoofdstad reizen om daar ten provin ciehuize hun grieven mondeling toe te lichten. Trygve Lie bezocht Yerolmes bedrijven De voormalige secretaris-generaal van de Verenigde Naties Trygve Lie heeft gisteren in gezelschap van de Noorse ambassadeur in Nederland, de heer L. J. H. Norstad. een langdurig bezoek gebracht aan de bedrijven van Verolme. 's Ochtends was de Noor de gast op de machinefabriek in IJsselmonde en op de scheepswerf in Alblasserdam. Na de lunch bezichtigde hij de werf op Ro zenburg. Trygve Lie heeft deze week, in zijn nieuwe functie van „ambassadeur en mission speciale", reeds verschillende be sprekingen gehad met vertegenwoordi gers van het ministerie van Economi sche Zaken, en enkele industriëlen. Het doel van het bezoek is kapitaal aan te trekken voor zijn land. Concentratie sigarenindustrie De N.V. sigarenfabriek gebroeders Garvelink (Aida) en de Kon. Ver. Ta baksindustrieën Mignot en De Block N.V., beide in Eindhoven gevestigd, heb ben een overeenkomst aangegaan, waar bij de Aida-sigarenindustrie zal worden opgenomen in de N.V. Senator Sigaren fabrieken, die deel uitmaken van de Kon. Ver. Tabaksindustrieën Mignot en De Block N.V. De overeenkomst is een gevolg van een huidige ontwikkeling in de sigarenindustrie, die een steeds grote re rationalisatie en concentratie beoogt. Maatregelen zijn getroffen om de overgang van het personeel van Aida (ca. 120 personen» zo soepel mogelijk te laten verlopen. Bij Mignot en De Block zijn in totaal 1500 werknemers in dienst, van wie 700 800 bij de Senator fa brieken. Britse atoomonderzeeër te water gelaten Koningin Elisabeth heeft gisterochtend op de scheepswerven van Vickers Arm strong te Barrow-in-Furness de eerste Britse atoomonderzeeboot te water ge laten, de „Dreadnought". Het schip meet 3.500 ton en heeft een lengte van 85, en een breedte van 11 meter. De „Dreadnought" is uitgerust met de modernste apparatuur voor navigatie, communicatie en de opsporing van vijandelijke onderzeeboten. Het schip heeft torpedo's aan boord, doch zal voorzover bekend niet met atoomwapens worden uitgerust. Hoewel de „Dread nought" geheel in Engeland werd ont worpen en gebouwd, is de kernreactor van Amerikaanse oorsprong. Een tweede ondrzeeër van hetzelfde type, waarvoor de bouwopdracht reeds is gegeven en waarvan de kiel vermoedelijk binnen en kele weken zal worden gelegd, zal echter van een Engelse kernreactor worden voorzien. De totale kosten van de beide duikboten worden begroot op ruim 400 miljoen gulden. De algehele voltooiing van de „Dreadnought" zal nog ongeveer twee jaar in beslag nemen. Prof. H. Wagenvoort commandeur in Orde van Oranje-Nassau In een hedenmorgen in het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen gehouden vergadering van de raad voor het Zuiver-Wetenschappelijk Onder zoek, die werd bijgewoond door minister mr. J. M. L. Th. Cals, heeft de bewinds man de voorzitter van deze raad, prof. dr. H. Wagenvoort uit Utrecht, meege deeld, dat het Hare Majesteit de Konin gin behaagd had hem te benoemen tot Commandeur in de Orde van Oranje- Nassau. Dit was de laatste vergadering van de raad voor het Zuiver-Wetenschappe lijk Onderzoek, die Prof. Wagenvoort presideerde, omdat hij met ingang van heden zijn voorzitterschap heeft neer gelegd. Ook de ondervoorzitter van de raad prof. dr. W. H. Arisz uit Gronin gen, heeft vanmorgen deze functie neer gelegd. Minister Cals gewaagde in de ver gadering van zijn grote waardering voor het vele werk, dat de Nederlandse or ganisatie voor Zuiver-Wetenschappelijk Onderzoek in de afgelopen tien jaar heeft verricht. Hij hoopte, dat de daarbij opgedane ervaringen van nut konden zijn voor de Academische Raad, die tot MARKTBERICHTEN LEIDEN, 22 oktober. Leldse Coöp. Groente- en Fruitveiling. Prijzen per 100 kg: andijvie 15-26, pronkbonen 45-65, snijbonen 105-152, stambonen 80-149, kro ten 5.50-10, id. gekookt 25. rode kool 7-15 §roene kool 7-13, prei 10-20, spinazie 44- 5, spruiten 25-60, tomaten 20-56, uien 5-10, waspeen 10-23, witlof 75-142, per 100 stuks: bloemkool 20-48, knolselderie 11-18 komkommers 8-28. sla 5-13.40, per 100 bos: bospeen 10-28, peterselie 4.70-11.70, selderie 2-10.70 bos: bospeen 10-28, peterselie AALSMEER, 21 oktober. C.V. Cen trale Aalsmeerse Veiling G A.Snijbloe men: Gerbera per stuk 35-00, Clematis 40 90, Calla 40-60, Chrysanten gr. bl. 65- 100, ld. kl. bl. 25-43. Euphorbia 45-90, Fresia per bos 95-195, Iris 95-200, Cycla men 75-115, Ornithogalum 50-95. Anjers: rood 10-21. roze 15-39, wit 15-34, Or chid Beauty 25-44. Rozen: Better Times 12-26, Roselandia 12-34, Parel van Aals meer 12-24. Geh. Duisberg 20-37, Pechtold 10-20. Verschuren 1020, Towny Gold 15- 30, Mad. Ofman 15-39, Baccarat 50-78, Omstreeks het middaguur is gis teren de nieuwe Rijnbrug die de verbinding vormt tussen Bodegraven noord en zuid, zij het officieus en ook zonder uiterlijk vertoon, voor het verkeer opengesteld. De offi ciële ingebruikneming zal, zo als men weet, op 10 november plaats hebben. De vele weggebruikers be hoeven nu niet meer de grote om weg via Zwammerdam of Nieuw er- brug te maken. Ook de verkeers veiligheid is ermee gediend, omdat vooral de omweg over Zwammer dam via Buitenkerk en Schoordijk gevaar opleverde en er al verschei dene auto's via de grasberm in de naast de weg gelegen sloot zijn be land. Het lag eerst in de bedoeling de brug reeds eerder op dedag vrij te geven, maar daar een duiker niet eerder met zijn werk onder water kon klaar komen, is het toch nog by na middag geworden. Naturlijk betekent dit niet, dat de brug nu ook helemaal gereed is. Zoals bekend mag worden geacht, zal de brug straks elektrisch be diend kunnen worden. Nu gebeurt dat nog met de hand. (Foto Leldsch Dagblad) Londen had dit jaar de primeur voor een modeshow van strandkle ding voor de aanstaande lente en zomer. Dit ongebruikelijke strand- pakje doet in sommige opzichten wat denken aan de badmode van de jaren rond de eeuwwisseling. stand zal komen als de wet op het wetenschappelijk onderwijs, die op het ogenblik in de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal behandeld wordt, is aan genomen. Deze Raad zal onder andere tot taak hebben belangrijke aspecten van het wetenschappelijk onderzoek aan onze universiteiten en hogescholen te bestuderen. Binnenkort zal bekend gemaakt wor den wie de nieuwe voorzitter en wie de nieuwe ondervoorzitter van de Raad voor het Zuiver-Wetenschappelijk Onderzoek zijn. Minister van Zuid- Afrika is tevreden De Zuidafrikaanse minister van Eco nomische Zaken, dr. N. Diederichs, is hoogst tevreden over de belangstelling, die hij in Nederland, en ook in België, Duitsland en Engeland, heeft aange troffen voor investeringen in Zuid- Af rika. De minister heeft op een Westeuropese studiereis een bezoek van drie dagen aan ons land gebracht, o.a. om in gesprekken met Nederlandse autoriteiten en zaken lieden belangstelling voor nieuwe inves teringen in Zuid-Afrika, of uitbreiding van bestaande investeringen, aan te moedigen. Op een persconferentie in Den Haag verklaarde hij gistermiddag, dat hij by mensen, die Zuid-Afrika kennen geen terughoudendheid op dit gebied wegens de Zuidafrikaanse apartheids politiek had aangetroffen. Jongen verdwenen De commissaris van politie te Middel burg verzoekt namens de moeder te worden bekendgemaakt met de verblijf plaats van de 15-jarige Janis Boogaard uit Middelburg. Hij is sedert 6 oktober 1960 spoorloos verdwenen en een onge luk wordt gevreesd. Signalement: lang plus minus 1,80 me ter, slank postuur, donkerblond achter overgekamd haar, bruine ogen, normale neus en lippen, vrjj van elkaar staande tanden, loopt iets slungelachtig. Was gekleed in grijze ribfluwelen Jack, blauwe spijkerbroek, grijszwarte trui, zwarte Instapschoenen. „Telefooncentrale" in de ruimte De American Telephone and Tele graph Company heeft de Amerikaanse regering toestemming gevraagd om bin nen het jaar een „telefooncentrale" in een baan om de aarde te brengen. Men wil hiermee oefenen in het tot stand brengen van telefoongesprekken, tele visieuitzendingen e.d. tussen Amerika en Europa. Het zou de eerste commerciële satelliet zijn. Ontploffing op Noorse tankboot: 15 vermisten Aan boord van de Noorse tankboot „Polyanadie zich in de Perzische Golf bevindt, heeft zich gisteren een ontplof fing voorgedaan. Het schip staat in brand: 28 opvarenden konden tot nu toe worden gered, 15 worden vermist. Hel schip meet 15.980 ton en is afkomstig van Kristiansand. Montezuma 20-38, Stokman 10-20, Sweet heart 8-16, Nymph 40-66. BOSKOOP, 21 oktober. „De Bo6koop- sche Velling". Butterfly 380-420, Duis burg 280-320, White Butterfly 380, Pech told 440-360. Better Times 240-380, Off- man 520-260, Vterlanden 640, Hadley 300 Geplozen Chrysanten geel 340-250. rood 210, roze 190, wit 240, brons 260, grootbl. Chrysanten 360-320, Clematis: Prins Hen drik 310, Cotoneaster 100-95-220, Malus met be6 130, Sweetheart 230-280, Nymph 250-360, Fire King 160-130, Aria 150-120, Wolfsglorle 100-85, Else Poulsen 130-75, 25, Phyllea 45, Flcus Repens 43. ifades 27-25, Begonia 90-105, Peperonlca 40, Hangplanten 35, Pittsburg 32. Adlanthum KATWIJK AAN DEN RLJN. 21 oktober. Groenteveiling: waspeen Al 2.70-4 30. A2 2.20-5.20, Bl 1.50-2.70. B2 1 60-1.80, Cl 1.60-1.80, alles per kist, breekpeen per kist 1.10-2.10, bloemkool Al (per 100 stuks) 39.00-63.00. A2 24.00-30.00. Bl 15.00-30.00. andijvie 17.00-29.00. bospeen fer 100 bos 16.00-25.00, prlnsessenbonen 8.00-86.00, spruiten 38.00-55.00. sla por 100 stuks 8.00-9.00, peterselie per 100 bos 3.00-10.00. selderie 11.50-12.50, knolselde rie per 100 stuks 12.00-15.00, prei 11.00- 17.00, tomaten 10.00-25.0. Aanvoer waspeen 74.000 kg. waarvan 26.000 kg. voor export werd verkocht. ROELOFARENDSVEEN. 21 oktober. Bloemenveiling: Fresia's 45-2.00. Ornitho galum 37-83. Irissen 80-1.05, Troschrysan- ten: Carnaval 70-1.00, Joke 63-99. New Princess 70-1.18, Suzy 59-82, Chastity 48- 87. Devllscape 80-92, Filmster 62-1.00, Dr. Wasser 80-1.31. Crimson Champion 67- 1.03, Beryl 69-1.15, Horwood 71-1.00, Oranjefeest 52-75, Mlgoll 63-76, Goldene Sonne 71-88, Popcorn 90-1.04, Chatsworth 58-79, White Hope 80-1.20. White Joy 83- 1.15, Snowfall 65-73. Golden Glint 1.19- 1.24, Clazlna Mary 85-97. Evelyn Bush 90- 1.19, Derek Ellis 83-1.10. Hllde 85-1.00, Sa- teliet 92-1.36, Breltner 93-1.10, Pinksmoor 95-1.12, Slnl Buls 77-92, Roland 1.00-1.22 Shirley 60-1.01 per bos; Idem geplozen: Bornholm 23-25, Carnaval 15-19, Bill Speet 25-31. Evelyn Bush 10-29, Millers- dale 11-21, Champion 14-27, Witte Veder 18-26, Kauffman 16-18, Perfection 20-25. Devils Cape 15-19, Medallion 17-35, South down Pink 19-30, Diplomaat 27-43, New Princess 13-19. White Joy 16-30, Mlgoli 11-31, Breltner 16-26; Am. Anjers: rode Sim 18-26, roze Sim 19-26, Brenner 17-21, Fanfare 14-23, Rozen 7-28, Babyrozen 10- 31. Cyclamen 65-1.10 per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 21 oktober. Groenteveiling tomaten A 62. 55.00-69.00, Idem afw. 20.00-49.00. krop sla 1 4.00-10.00, ld. 2 3.00-5.00, andijvie 8 00-10.00, kassnybonen 130.00. pronk bonen 21.00-38.00, dubb. stambonen 59.00 80.00 per 100 kg. RIJNSBURG, 21 oktober. Bloemen veiling Flora. Troschrysanten: Born- holm 110-115, Beryl 115-120, Chatsworth 85-105, Babs 85-90, Carnaval 135-140, New Nerlne 120, Troschrysanten: roze 110-135 rood 75-130, geel 115, brons 95, wit 95, ge mengd 100, bruin 110, Pernettya rood 170 340, id. wit 130-180, gemengd 160-330, ld. plant 160-120, Callcarpa 24.00-19.00- 14.00-11.00-6.00, Generlumpluimen 150, In pot: Kalanchoë 39, Cyclamen 70. Herts hoorn 4.90-5.10, Phylodendron 68, Pot- hedera 52, Hedera 36-46, Coleus 18, Varens Princess 120-125,_Dr. Wasscher 105-110. ng: Aardbeien 1 56 per doosje 62.00-73.00, B 63,00-75.00. C Shirley wit 85. Wendy geel 75. Bright Eye 55-60. Peter Pan 105-115, Soucy 95- 1Ö5. Jacob Marls 140-145, Oranjezon 115- 120, Horwood 100-110, Fresia: Golden Yellow 130-135, Buttercup 85-95, .Iris: Van Vllet 125 per bos. Anemonen 4.90- 5.30, Ornithogalum 3.60-4.00, Dahlia's: Passepartout 3.00-3.20, Lipoma 3.40-3.60. Maria 3.60-3.80, Am. Anjers: Elisabeth 18.00-22 00, Sim Derby 22.00-26.00, roze 22.00-23.00 Wit 19.00-22.00. Shocking Pink 21.00-24.00. Flamingo 20.00-21.00, Tange- rlna 24.00, Scania 25-26. Middelgrote Chry santen: Amy Shoeswlth 33-35, White Joy 28. Choco 30-32, Southern Pink 28-30, p. stuk. RIJNSBURG. 21 oktober. Groente- velling: breekpeen 8.50 per 100 kg, was peen 12.50-16.50, rode kool 4.50-5.80, prei 18.00, andijvie 16-17, bospeen 37.00 per 100 bos. radys 10,60. peterselie 9.00-11.00, selderie 12.00, herenbonen 63-71 per kg. kervel 8-9 per bos. TER-AAR, 21 oktober. Groentevei ling: tomaten export A 57-77. B 57-71, C 62-75. tomaten A 20-41, B 20-47, C 20-39 CC 20-22, BB 22. kassnybonen 1.13-1 36 stamprlnsessenbonen 66-70. B 42-47, ld. 2 23. witte pronkers 19-45, andijvie 10-18. uien 2-8, witlof 77, Idem afw. 56, ld. stek j waspeen 20. groene kool 15. kroten 7. orulten 27 alles per kg, sla 3-7, bloem bol A 28-47. B 10-31. komkommers 10-21 illes per stuk. bospeen 12-18, selderie 5- 10, radys 15 alles per bos, druiven 1 per kg.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 13