^bóllen nuM Sociale Verzekeringsraad adviseert arbeidsongeschiktheidsverzekering' Japonnen Het onderscheid tussen „ziekte" en „ongeval" zal dan verdwijnen „LUCIENNE" Josephine Baker naar Nederland Karei Doorman*' bezocht Sydney VOOR KOUDE NACHTEN MONTY COATS MAISON SPIER TOENEMEND VERZET TEGEN ERHARDS AFREM-PLANNEN Vertegenwoordigers van regering mee met openingsvluchten K.L.M. Ned. Genootschap voor Reclame richt aandacht op West-Europa s\ NI VRIJDAG 21 OKTOBER Voor een ieder, die in loondienst is De Sociale Verzekeringsraad heeft volgens een daartoe in 1954 door de toenmalige staatssecretaris van Sociale Zaken aan hem ge- daan verzoek van advies te willen dienen inzake de overdracht van de uitvoering van de industriële ongevallenverzekering aan de bedrijfs verenigingen ingevolge de organisatiewet Sociale Verzekering dit advies in augustus j.l. uitgebracht. Dit advies is nu voor publicatie vrijgegeven en tijdens een gistermiddag in Den Haag gehouden pers conferentie heeft de voorzitter van de Raad, prof. mr. J. J. M. van der Ven, er een en ander over verteld. Geen uitzonderingen en geen loongrens Het advies van de S.V.R. bepaalt zich voornamelijk tot een nadere uitwerking van de door de S.E.R. geadviseerde in validiteitsverzekering door deze verze kering óók op de bedrijfsongevallen te betrekken. Voorts geeft het aan op welke wijze de bestaande ongevallenwetten (de ongevallenwet 1921, de land- en tuin- bouwongevallenwet 1922 en de zeeon gevallenwet 1919) zouden kunnen worden geliquideerd. De S.V.R. zou het liefst de voorzieningen van de huidige zie kengeld- invaliditeits- en ongevallen verzekering in één wettelijke regeling zien ondergebracht. De binding van de ziekenfondsverzekering aan de zieken geldverzekering en de voor deze geldende loongrens vormen evenwel een beletsel om laatstgenoemde verzekering voorals nog volledig in een wet op de arbeids ongeschiktheid op te nemen. Wie zijn verzekerd? Een arbeidsongeschiktheidsverzekering zal een voorziening dienen te bevatten ter zake van gehele of gedeeltelijke der ving van loon als gevolg van arbeids ongeschiktheid, ongeacht de oorzaak daarvan. Het onderscheid tussen „ziekte" en „ongeval" vervalt, alsook het ver schil in uitkering. Verzekerd zal zijn ieder die in loondienst werkzaam is, alsmede degenen, die daarmee op grond van hun arbeidsverhouding zfjn gelijk te stellen. Dit betekent, dat uitzonderingen, zoals andere verzekeringswetten die wel 'n ma ximum kennen voor ambtenaren, zeelui, mijnwerkers e.d., niet gewenst zo niet on mogelijk worden geacht. De verzekering zal geen loongrens kennen, terwijl even min leeftijdsgrens zal gelden. Wel zal de verzekering bjj het bereiken van de 65-jarige leeftijd een einde nemen. Neemt de verzekering om andere rede nen dan het bereiken van de leeftijds grens een einde, dan zal vrijwillige voort zetting mogelyk moeten zyn. Aanspraken De verzekering zal het karakter van een loondervingsverzekering dragen, in verband waarmee de aanspraken in prin cipe tot geldelijke schadeloosstelling van gederfd loon beperkt zullen zyn. Deze zal in het algemeen ingaan, wanneer de arbeidsongeschiktheid 26 weken heeft geduurd en zal voortduren zolang er gehele of gedeeltelijke ongeschiktheid tot wei-ken bestaat. Dit wil zeggen, dat tijdens de eerste Advertentie Exclusieve Damesconfectie Botermarkt 17 Leiden - Tel. 32765 Josephine Baker komt binnenkort naar Nederland. Op zaterdag 12 no vember treedt zij op tijdens een gala- nachtconcert in het Amsterdamse City theater, waarna zij de volgende avond in het Haagse gebouw voor K. en W. een voorstelling geeft. De contracten zijn thans getekend. De tournee van Josephine Baker, die het middelpunt zal zijn van een programma dat drie uur duurt, wordt georganiseerd door Lou van Rees. In het voorprogramma treden op de volledige zangersploeg, die deelnam aan het Songfestival in Knok- ke, het showorkest van Eddie de Latte met de Franse zangeres Albane en Roy Bradley and His Music Breakers, zes artiesten die „Europa's dwaaste show" zullen vertonen. Tijdens somber en regenachtig weer is de „Karei Doorman" in de ochtend van 18 oktober de baai van Sydney bin nengestroomd, waarna het schip langszij de marinesteiger op Garden Island af meerde. Na uitwisseling van wederzijdse offi ciële bezoeken werd een druk bezochte persconferentie gehouden, waarbij de chefstaf, kapitein-luitenant ter zee J. H. baron Mackay, het woord voerde na mens smaldeelcommandant, A .P. Fer- werda, die direct na aankomst zich naar de wal had begeven voor het afleggen van verschillende officiële bezoeken. In de avonduren werden door leden van de état-major bezoeken gebracht aan schepen en inrichtingen van de Australische Marine, terwyl voor onder officieren en manschappen door Neder landse immigranten-organisaties en di verse kerkgenootschappen ontvangsten werden gehouden. Van de bustochten door Sydney en omgeving werd door de opvarenden druk gebruik gemaakt. Op 19 oktober werd het schip voor bezoek opengesteld. 26 weken recht zal bestaan op zieken geld krachtens de ziektewet. De uitkering krachtens de arbeids ongeschiktheidsverzekering zal bij gehe le arbeidsongeschiktheid gedurende de eerste 26 weken 80 pet. en daarna 70 pet. van het loon bedragen, waarbij een maximum dagloon geldt. Een arbeidsongeschiktheid van minder dan 25 pet. zal geen recht op uitkering geven .terwijl bij ongeschiktheid van meer dan 75 pet. recht op uitkering naar volledige arbeidsongeschiktheid zal bestaan. Waardevast Om aan hun sociale doelstelling te beantwoorden zullen de schadeloosstel lingen de loonontwikkeling dienen te volgen. Zij zullen daartoe gedurende de eerste 2 jaren van de arbeidsongeschikt heid gelijke tred met de loonontwik keling in het beroep van de betrokkene dienen te houden, waarna voor de ver dere duur van de uitkering de algemene loonontwikkeling moet worden gevolgd op dezelfde manier als dit bij de Alge mene Ouderdomswet en de Algemene Weduwen- en Wezenwet het geval is. Hoewel de genees- en heelkundige be handeling tot het terrein van de ge zondheidszorg behoort, zal de voorge stelde verzekering naar de mening van de S.V.R. toch de mogelijkheid van verstrekking van een dergelijke behan deling dienen te bevatten (voor by- zondere gevallen). Premie De premie voor de verzekering zal door de werkgever en de werknemer ieder voor de helft moeten worden ge dragen. De kosten der geldeiyke scha deloosstellingen voor de eerste twee ja ren zullen geheel voor rekening van de betrokken bedrijfstak moeten komen. Daarna zullen de kosten in hun geheel door het bedrijfsleven moeten worden gedragen, zodat daarvoor een uniform premiepercentage zal gelden. Deze pre mie zal door de uitvoeringsorganen wor den gestort in een vereveningsfonds, dat de naam van Algemeen Invaliditeits- fonds zal dragen. Over de medische aspecten, die by de uitvoering aan de orde komen, be staan in de S.V.R. twee meningen. De ene beoogt de instelling van een ge- Advertentie „Rheumanella" LAKENS in wit, ecru en kleuren. PRONONCE LEIDEN, BREESTR. 65 (by bushalte) OEGSTGEEST - GEVERSSTRAAT 41 meenschappelyke medische dienst, de andere wil dit aan de bedryfsvereni- gingen overlaten. De met het advies voorgestelde samenvoeging van de inva liditeits- en ongevallenverzekering zal, naar het zich laat aanzien, in het al gemeen niet tot stijging van de sociale lasten, doch slechts tot verschuiving van die lasten voor de verschillende sociale verzekeringswetten leiden. voor DAMES-, HEREN en KINDEREN. ZATERDAGSE PRUS v.a. 19.75 in blauw - grijs - camel en ruiten. HAARLEMMERSTRAAT 109 t.o. BATA - LEIDEN Minister van Economische Zaken in Bonn aan de vooravond van n niemve nederlaag (Van onze correspondent in Bonn) Veel duidt er thans in Bonn op, dat de minister van Economische Zaken, prof. Erhard een nieuwe politieke nederlaag tegemoet gaat: zijn plannen tot afremming van de overkokende Westduitse conjunctuur zijn zowel in de regering als in de industrie en de Bondsdagfractie van zijn partij, de CDU, op zoveel verzet gestuit, dat zij nog maar weinig kans maken verwezenlijkt te worden. Erhard meent, dat via een soort invoerwonder de hoogconjunctuur van thans met haar neiging tot prijsstijgingen met één klap tot normaler proporties teruggebracht kan worden. Hij wil namelijk een lagere belasting op ingevoerde goederen en het wegvallen van de belasting- vergoeding bij export. Dat zou dan volgens Erhard leiden tot ver hoging van de invoer, vergroting van het aanbod op de binnenlandse markt, prijsdaling en vermindering van de inflatoir werkende export overschotten. Erhard heeft de wind dus helemaal niet mee. Juist nu hij pleit voor een rem op de zyns inziens overkokende conjunctuur, doet zich een verschynsel voor, dat zou kunnen wijzen op een „natuurlyke" benedenwaarts gerichte be weging van de conjunctuur. Immers, in de Westduitse automobielindustrie, van ouds een voorbeeld van conjuncturele stabiliteit genoemd, vertoont zich al vier weken lang een aantal moeilykheden, zich uitend in verminderde export en ontslagen. Daarnaast gevoelt Adenauer er niets voor zo vlak voor de verkiezin gen gebrouilleerd te raken met de in dustrie! De „oude" in actie De oude kanselier deinst er in deze tyd trouwens toch niet voor terug zich met alles en nog wat te bemoeien, ais de CDU-houding in de verkiezingsstryd in het geding komt! Zo greep hy dezer dagen drastisch en dwars tegen de adviezen van Erhard en van minister van Verkeer Seebohm in, toen de spoor wegen hun expresgoedtarieven met 26 percent wensten te verhogen. Prysver- hoging is, zegt Adenauer, met het oog op de verkiezingen en het algemene pryskiimaat volstrekt uit den boze. Maar aan de andere kant zet hü zyn plannen tot verhoging van de kinderbyslag met vaste hand door! Tegen deze door verkiezingspolitiek beheerste achtergrond kan het economi sche vernuft van prof. Erhard blijkbaar niet op. Zijn toch al niet grote politieke gezag begint dan ook steeds meer af te brokkelen. En dat moet de CDU, waar voor hy de tweede verkiezingsman is, eigeniyk betreuren. Of zal de kring rond de vader-figuur Adenauer menen, dat „der Alte" (in januari 85!) het in sep tember 1961 wel in zyn eentje met Willy Brandt zal klaarspelen en dat Erhard maar een blok aan zyn been is Erliartl sluit vrede met de industrie Hedenochtend meldde onze correspon dent in Bonn: Prof. Erhard heeft gisteren te Dinslaken in het Roergebied in het openbaar vrede gesloten met een Bondskanselier wil er niets van weten In het kabinet heeft Bondskanselier Adenauer zich hiertegen fel verzet, waarbij hy de steun kreeg van zyn minister van Financiën Etzel. Ook de president van de Centrale Bank (de Bundesbank) te Frankfort aan de Main, Blessing, is niet geestdriftig voor Erhards plannen. En de industrie voelt er natuurlyk ook al niets voor. In de CDU-fractie zyn die parlementsleden, die uit het economische leven voorko men, evenmin enthousiast: zy spreken van een verkapte herwaardering van de Duitse mark! Wat aan aanhang voor Erhard rest is een kleine groep CDU- Bondsdagleden, die mét de minister zeg gen, dat de conjuncturele situatie uitermate ernstig is en dat afwyzen van Erhards voorstellen hem een enorm prestigeverlies zal bezorgen en in de CDU zal leiden tot een scherpe contro verse Adenauer—Erhard. Tegenwind Inmiddels besloot het kabinet de voorstellen van Erhard nog aan te hou den. De minister moet eerst eens met een reeks vertegenwoordigers van de industrie spreken: hy heeft trouwens al contact gehad met zyn tegenstander Berg, voorzitter van het Verbond der Duitse industrie, en voorts met Paulssen, voorzitter van de werkgeversbonden. Eerst volgende week zal het kabinet na overleg met de fractie en gehoord de industrie en de banken de beslissing Na Assen heeft nu ook Frankfort wijs met het verkeer vertrouwd een verkeerstuin voor kinderen ge- wordt gemaakt, kregen, waarin de jeugd spelender- In november a.s. zullen diverse ver tegenwoordigers van de regering deel nemen aan de openingsvluchten, die de KLM op nieuwe lijnen gaat uitvoeren. Zo zal op 1 november a.s. de eerste vlucht worden gemaakt naar Accra, de hoofdstad van Ghana, via Zürich en Tunis. Aan deze vlucht zullen o.a. deel nemen de minister van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening, R. V. G. M. Marijnen, president-directeur van de KLM. de heer I. A. Aler en enige voor aanstaande industriëlen. Op 5 november wordt Casablanca in het luchtnet van de KLM opgenomen. Aan de eerste vlucht op deze dienst, waarop de Lockheed Electra zal worden gebruikt, zal o.m. deelnemen de staats secretaris van Verkeer en Waterstaat, de heer E. G. Stykel. Dezelfde iyn wordt doorgetrokken naar Las Palmas, Conakry, en Monro via. Naar Monrovia zal meevliegen, dr. G. M. J. Veldkamp, staatssecretaris van Economische Zaken. Op 15 november zullen ter gelegenheid van de indienststelling van de DC-8 op de zuidelyke route naar Tokio meevlie gen: de secretaris-generaal van het ministerie van Buitenlandse Zaken, mr. S. J. baron van Tuyl van Serooskerken, de secretaris-generaal van het ministe rie van Algemene Zaken, mr. C. L. W. Fock, vertegenwoordiger van het minis terie van Economische Zaken en het Nederlandse bedryfsleven. Namens de Nederlandse toneelwereld zal de acteur Albert van Dalsum de reis als gast mee maken, terwyl prof. dr. N. R. R. Vroom is uitgenodigd in zijn kwaliteit als di recteur van de Ryksacademie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam. Naar Sydney in Australië zal van 18 november af wekelyks een DC-8 ma chine vliegen. Tenslotte wordt op 2 december de DC-8 verbinding met Biak geopend. Deze vlucht zal o.a. worden meegemaakt door staatssecretaris van Binnenlandse Zaken mr. Th. H. Bot en de president-direc teur der KLM, de heer I. A. Aler. Nieuwe uitgaven De wereld van Rome, door prof. Michael Grant, uitg. J. M. Meulenhoff, Amsterdam In de serie „Geschiedenis van de beschaving" is bij de Amster damse uitgever Meulenhoff een dubbele pocket verschenen over de wereld van Rome gedurende de 350 jaren, waarin de Romeinen, „op het toppunt van hun onvergetelyke macht, het meest hun stempel op de wereld zetten en daar van op hun beurt het meest ont vingen". De auteur, hoogleraar in Bel fast staat bekend als een voortreffelyk kenner van de Romeinse geschiedenis. Hij is erin geslaagd aan de hand van talrijke citaten uit proza en poëzie een boeiend tafereel te schetsen van Rome's grootheid onder intussen de vele scha- duwzyden van deze oude cultuur te ver- zwygen. De titels der hoofdstukken zeg gen genoeg: na een historisch overzicht behandelt de schryver staat en maat schappij (bestuurders en wingewesten, burgers van Rome. onderdanen en sla ven), het geloof (het Noodlot en de sterren, de religie, de filosofie), de lite ratuur en beeldende kunsten (de grote Latynse schrijvers, beeldhouw- en schil derkunst, architectuur). Bovendien bevat het boek een stamboom van Augustus, kaarten en een vijftigtal foto's. Al by al een prettig leesbare én deskundige inleiding tot een grote cultuur. De Ne derlandse bewerking is van dr. J. C. B. Eykman Een verovering op de Himalaya, door Bernard Pierre, uitg. Broekman en De Meris, Amsterdam Een van de moei lijkst beklimbare toppen van dat reus achtige bergmassief in Azië, dat Hima- laja heet, is de Nun, 7135 meter hoog. Het zyn de Fransen geweest, die er in augustus 1953 in slaagden de twee han den vol toppen van de Himalaja, die door mensen zyn betreden, met één te vermeerderen. Een indrukwekkende prestatie, getuige het feit, dat niemand minder dan Sir John Hunt, aanvoerder van de Engelse expeditie naar de Everest (in hetzelfde jaar '53), een bewonde rende inleiding schreef. Bernard Pierre is niet alleen een groot bergbeklimmer, maar ook een uitstekende verteller. Op boeiende wyze heeft hij in dit boek verteld over de geweldige moeilykheden, die zyn expeditie moest overwinnen al vorens zy tenslotte met succes werd be kroond. Hy heeft ook voor het mensely- ke detail en daardoor zal dit werk, dat een zestiental foto's telt, zeker ook de oudere jeugd weten te boeien. De be- schryving is namelijk avondtuurlijk ge noeg. Het boek is opgedragen aan „de sjerpa's. dat handjevol bewonderens waardige kerels". Marleen, door Jan Mens. Uitg.: Kosmos. Amsterdam Het eiland van Arturo, door E. Moran te. Uitg.: Meulenhoff. Amsterdam gesteld en ingeleid door de bekende t.v.- omroepster Hannle Llps. Uitg.: De Fon tein, Utrecht. Groningse studentenflat De Commissaris der Koningin in de provincie Groningen, mr. W. A. Offer- haus, heeft als president-curator van de Ryksuniversiteit Groningen het eer ste Groningse studentenflatgebouw in het uitbreidingsplan Corpus Den Hoorn aan de Laan van de Vryheid offici eel in gebruik gesteld. In deze nieuwe flat kunnen ongeveer 150 studenten worden ondergebracht. representant van de Westduitse industrie, Fritz Berg, voorzitter van de Industriële Bond. Er zijn wel zakelijke verschillen, zei de minister in een rede bij de opening van een nieuwe raffinaderij, maar wij zijn geen vijanden. Erhard legde er de nadruk op dat de industrie een der partners der regering is. Berg van zijn kant prees de minister als de man van wie niemand mag vergeten, wat hij de afgelopen 12 jaar voor Duits land heeft gedaan Erhard toonde zich deze maal ook heel wat optimistischer over het conjunctuurverloop, dan hij de afgelopen zes weken gedaan heeft toen hij de conjunctuur sterk wilde afremmen met zeer drastische maatregelen, ten nadele van de export-industrie. Tijdens congres te Maastricht (Van onze Limburgse correspondent) Ruim 400 leden van het Nederlands Genootschap voor Reclame congresseren deze week te Maastricht. Schema van het congres is: de Nederlandse reclame in West-Europa. Maastricht heeft de reclamemanagers van de grote Neder landse ondernemingen, exportchefs en marktonderzoekleiders hartelijk ontvan gen. Er kwam woensdagavond zo maar een Maastrichtse, kleurig geüniformeer de harmonie de feestzaal binnenstappen. Ook elders heerste er een charmante sfeer in de stad van ontvangst. Maar gisteren zetten de congressisten zich in de Maastrichtse schouwburg be langstellend te luisteren naar een aantal inleidingen over Europese integratie, Euromarkt, marktonderzoek en reclame voor buitenlandse afzet. De voorzitter van het genootschap, jhr. W. van Andringa de Kempenaer, hield een openingsrede met veel humoristische trekjes, maar ook met veel deskundige ernst over het probleem van de Neder landse voornemens om in de komende Euromarkt een goede positie te verwer ven. In het bijzonder wees de voorzitter erop, dat de ondernemingsleiding met zakendurf, praktische kennis en doorzet tingsvermogen alleen het in het huidige bedryfsleven niet meer kan rooien. Nieuwe tyden en snelle evoluties vragen ook hier nieuwe Inzichten en initiatie ven. Er dienen zich daarvoor reclame technieken te ontwikkelen om het com mercieel offensief van Nederland op de Euromarkt mogelyk te maken en de afzet voor te bereiden. Gezien het thema van het congres hebben zowel directeur- generaal van Handel en Nyverheid van het departement van Economische Za ken, de heer J. H. D. van der Kwast, als de inleiders van de eerste congresmor gen het Tweede Kamerlid, mr. P. A. Blaisse en de heer H. Hartoung van de Raad van Bestuur van Philips zeer veel aandacht besteed aan de betekenis van Europese integratie en het belang van de Euromarkt. In de middagzitting heb ben de directeur van een Frans opinie onderzoekinstituut, mr. Coland Sadoun uit Parijs en de Elida-manager R. Rykens uit Hamburg een op het recla meprobleem gerichte inleiding gehouden. De heer Sadoun putte voor zyn beschou wingen over de behoeften van verschil lende Westeuropese landen uit ervarin gen van onderzoekingen. Hij verbond daaraan algemene aanwyzingen in welke richting het marktonderzoek geleid moet worden, hoe vraag en aanbod zich ver houden en door welke media de sociolo gische omstandigheden van bepaalde afzetgebieden zyn na te gaan. Ten aan zien van de reclame zelf gaf de heer Rykens nog een meer directe visie op de reclameproblemen voor de Neder landse fabrikant, die de Euromarkt wil gaan „doen". ATLETIEK Leidse Singelloop De Bataven organiseren zaterdagmid dag weer hun traditionele Leidse Singel loop. Er wordt gestart by de Morspoort en evenals voorgaande jaren bereiken de ruim 40 deelnemers de eindstreep voor de bureaus van ons blad, dus op de hoek Witte Singel Noordeinde. Het „gevecht over zeven singels" zal in hoofdzaak gaan tussen de Rotter dammer Aad Steylen (Shell) en de Lei- denaar Piet de Haas <AV .Holland"). Alhoewel Steylen een van de sterkste middenafstandlopers is, die ons land bezit, geven wy hem toch een goede luns op deze lange afstand. By de traditio nele veldloopkampioenschappen behaal de hy vorige week de vierde plaats. De Haas werd toen zevende. De winnaar van vorig jaar, de Haar lemmer Kortekaas komt zijn wissel beker niet verdedigen. De start vindt plaats om 3.30 uur (half vier). \l li 'Ar Nu heeft Uw haodelaar nog alle soorten hyacinten, tulpen en narcissen voorradig. Bestel meteen Sportclub grijpt met harde hand in (Speciale berichtgeving) Het bestuur van Sportclub Enschede heeft Pierre Kerkhoffs en Gerrit Voges een boete van 200 gulden opgelegd, als straf voor hun lakse houding en geringe opofferingsgezindheid in de laatste twee thuiswedstrijden van het eerste elftal. Men is bij Sportclub Enschede voorne mens de spelers, die zich niet volledig wensen in te zetten voor hun elftal, met harde hand aan te pakken. IJSHOCKEY HYC contracteerde vier Canadezen De Haagse IJskockeyclub „HYC heeft voor het komende seizoen, dat op 2 november in Den Haag met een wed- stryd tegen de Raiders, een ploeg van de Canadese luchtmacht in Duitsland, wordt geopend, vier Canadese profes sionals gecontracteerd. Het zyn keeper Gary Wade Millman, die ook zeer goede kwaliteiten als voorhoedespeler bezit en de spelers Don Cook, Wayne John Litzgus en Leonard George Campbell. De Canadezen zullen morgen ln Soest (Duitsland) tegen een Canadees Infan terie team voor het eerst de Haagse kleuren verdedigen. De Haagse club is uitgenodigd voor twee belangrijke buitenlandse toer nooien, namelyk om de Coupe de la Chevere in Lausanne en de Westfalen- halle Trofee in Dortmund. Tydens de laatste week van december maken de Hagenaars een trip door Zuid-Slavië, Oostenryk en Italië. Er zullen dit seizoen in Den Haag vyftien wedstryden gespeeld worden tegen sterke buitenlandse teams: onder andere de nationale ploeg van Finland en de nationale kampioen van Zweden Vasteraas. SPORTSPLINTERS Voor de ontmoeting tegen Oosten ryk op zondag 30 oktober a.s. in Llnz bestaat de Nederlandse herenploeg uit de volgende turners: Jagers (Bosholz), Klaas Boot (Alkmaar), Van der Sande (Vlissingen), Blits en Salie (beiden Am sterdam) en Rob den Broeder (Alk maar) De Italiaan Franco Costantino heeft op de baan van het Olympisch wielerstadion te Rome het wereldrecord open banen (staande start) over de 5 km voor amateurs verbeterd en ge bracht op 6 min 13.4 sec. Het oude record stond sinds 5 september 1956 met 6.15.4 op naam van zyn landgenoot Leandro Faggin, die dit vestigde op de Vigorellibaan te Milaan. Het Tsjechische voetbalelftal, dat op zondag 30 oktober te Praag een inter landwedstrijd zal spelen tegen Nederlanc zal worden geformeerd uit de volgend zestien spelers: Schrlif, Javorek, Safranek, Popluha: Novak, Tichy, Masopust, Bubernik, Plus- kal, Stlbranyi, Molnar, Kacani, Scherf Masek, Ademec en Kadraba,

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 13