HAAGSE AGENDA Café-Rest. „Zomerzorg" Met een enkel woord en da VRIJDAG 14 OKTOBER 1960 Verzonnen waarheid (Van onze t.v.-medewerker) Een nieuw gezicht, een verse onder vrager in „Televizier". HU zal de bijnaam van chimpansee wel krijgen, want hij had de weinige zinnige taak om de baas van een schaatsenrijdende aap aan het praten te krijgen. Wel iets bijzonders, maar niet veel bijzonders tegelijkertijd. De heer Hans Jonges deed het overi gens best op het scherm. Hij kon wel eens een aanwinst blijken. Het echtpaar Denis nam de kijkers mee naar Hongkong, waarvan een ont hullende film werd vertoond. Vooral het geduld, waarmee het kunstambacht werd bekeken, was zeer te loven. Dat was alles maar voorspel tot het stormachtige produkt van de Franse blij spelschrijver André fioussin „Nina", die ook het bekende „Bobbeltje" en zoveel meer op zijn lichtvaardig geweten heeft. „Nina" was vertaald door Mary Dres- selhuys en werd door haar gespeeld. Rondom 1950 bracht ze het, in het sei zoen '58/'59 weer en nu werd een succes volle arbeid bekroond met de t.v.-op- voering. We vinden het stuk voor t.v. iets te lang, maar dat is dan ook het enige kwaad, dat we van deze uitzending kunnen zeggen. De vaart, waarmee de kolder gebracht werd, de ernst ook, het was formidabel. Het was bepaald niet zo, dat er pas pit in kwam, nadat Nina zelf ten tonele verscheen, want ook de in leiding was knap en boeiend. Oster en Rigters gaven alles, wat ze hadden en dat bleek heel wat. Oost-Duitslahd tot overleg bereid De Oostduitse ministerraad heeft zich gisteren bereid verklaard tot nieuwe onderhandelingen over de handel tus sen Oost- en West-Duitsland. Volgens het Oostduitse persbureau ADN ver wacht de Oostduitse regering een voor stel tot het openen van onderhande lingen van de Westduitse regering. Het Oostberlijnse ministerie voor de Bui tenlandse Handel en de Duitse handel is gemachtigd tot het voeren van on derhandelingen en kan ook met de Westberlijnse Senaat onderhandelen. De Oostduitse regering heeft even wel tegelijkertijd geprotesteerd tegen het opzeggen van de handelsovereen komst met Oost-Duitsland door de Bondsrepubliek. Naar haar mening is deze opzegging ongegrond en heeft zij de verbreding van de scheuring van Duitsland ten doel. 9 Vervolg van pag. 1 Kroesjtsjef kreeg een stevige les Nog eenmaal, gistermiddag, gaf Kroesj tsjef een afscheidsvoorstelling van zijn tafelgedreun. Maar daarmee accentueer de hij alleen maar welk een meesterlijk antwoord Hammarskjöld hem gegeven had. Opnieuw had Kroesjtsjef de secretaris generaal aangevallen en gezegd dat hij zich in Kongo gedragen had als vertegen woordiger van de kapitalisten. Hij deed tenslotte toch wat gemoedelijker, want hij herinnerde Hammarskjöld eraan.dat hij hem eens over de Zwarte Zee had voortgeroeid. Hij zei nog altijd op weder kerigheid te hopen. Dit gaf Hammars kjöld de kans voor een eclatant antwoord. Een antwoord dat hij als een elektrische stroom door de zaal liet gaan: ik hoop nog eens de gelegenheid te hebben u te roeien, en u te tonen dat ik al roeiende alleen mijn eigen kompas volg. Hierop volgde een groots applaus, terwijl Kroesj tsjef krachtig op tafel beukte Nadat het koloniaal onderwerp naai de plenaire zitting was verwezen, stond nog een ander procedure-punt op de agenda: de Russen wilde ook de zaak van de U-2 en de RB-47 tijdens de ple naire zitting behandelen. De Amerikanen zijn niet tegen de bespreking van dit onderwerp doch wensen voor de behan deling daarvan eerst een commissie. Voor Kroesjtsjef betekent een discussie alleen maar een nieuwe kans om uitvoe rig te kunnen spreken over wat hij Ame rikaanse agressiviteit noemt. HÜ eiste wederom excuses voor de vlucht van de U-2 plus de belofte dat dit nooit weer zou gebeuren. Hij ontkende dat de RB-47 was neergeschoten boven internationaal water, doch weigerde een onpartijdig onderzoek. Ruslands veiligheid wordt be hartigd door de minister-president en niet door een internationaal hof, betoog de hij. Soms klonk er in zijn betrekkelijk gematigd betoog een lugubere ondertoon door: hij had zelf tijdens de laatste twee dagen van zijn zeereis een onderzeeër in de nabijheid van de Baltika waargeno men. Hij veronderstelde dat dit een Ame rikaans schip was. Hij riep uit: „Wilt ge mij soms torpederen? Goed, dan ga ik naar de bodem, maar ik zal u meesleu ren!" Opluchting Tot veler opluchting is Kroesjtsjef tenslotte vertrokken. Hij gaf de vergade ring zijn beste wensen voor succes plus zijn preciese voorschriften in de ont werpresolutie om de ontwapenings kwestie aan te pakken. Handelt men niet naar die voorschriften, dan weigert de Sovjet-Unie haar medewerking aan elk forum, dat zich met dat bewuste onder werp zou willen bezighouden. De Philip- pijn Sumulong sprak weliswaar voor zichzelf, maar had namens elke vertegen woordiger in de Verenigde Naties kun nen spreken, toen hij in de ochtendzit ting opmerkte: Wanneer lk het Sovjet- voorstel steun, noemt Kroesjtsjef mü „geen slechte man", maar als ik het niet met hem eens ben, dan heet ik een lakei van de kapitalisten. Na Kroesjtsjefs afscheidsspeech zelde de Amerikaan Wadsworth dat de As semblee nu serieus aan het werk kon gaan. De Brit Ormsby-Gore had tevoren reeds opgemerkt, dat de vergadering er goed aan zou doen, toe te zien dat het debat van nu af aan op ordelijke wijze zou worden gevoerd, overeenkomstig de regels van discussie, die onder vrije men sen gebruikelijk zijn. De regie van Johan de Meester werd speciaal vermeld. Hij verdient dit ook, want die leek sterker dan de televisie regie. De camera's konden het zo nu en dan niet bijhouden, maar het was soms ook zo, dat de spelers uit het beeld ren den, vanzelfsprekend gevolg van de her innering aan het ruimer toneel. Het was een avond om van te smullen. Iedere man zal blij zijn geweest niet een vrouw te hebben als Nina, die de waar heid verzon en daardoor zo onkwetsbaar was. ADVERTENTIE TELEFOON 21444 Weekeind menu's f3.50, f4.50, f 6. Menu f 6. HELDERE KIPPESOEP KALFSVLEESPASTEITJE HAZEBOUT ROOMSAUS - APPELMOES PURÉE CHIPOLATAPUDDING VOOR KINDEREN hebben wij een speciaal menu a f3. V er taaicentrum in T.H. Delft Het Internationale Centrum voor Ver talingen uit Oosteuropese Talen, tot de oprichting waarvan de O.E.E.S. enige jaren geleden het initiatief heeft ge nomen, zal worden gevestigd in de bi bliotheek van de Technische Hogeschool in Delft. In de wereld van wetenschap en techniek bestaat dringend behoefte aan een centrum, waar men inlichtingen kan krijgen over het al dan niet be staan van vertalingen van wetenschap pelijke en technische boeken en arti kelen, die in Oosteuropese talen zijn geschreven. Het centrum zal een re gistratie bijhouden van alle vertalin gen die in Westeuropa beschikbaar zijn, zodat zij die er behoefte aan hebben snel en met weinig kosten er de be schikking over kunnen krijgen. Behalve Delft was ook Londen ge gadigde voor dit centrum, doch de En gelsen hebben zich ten behoeve van Delft teruggetrokken. Greenwood treedt af als Labourleider (Van onze Londense correspondent) De crisis in de Labour-partij is ver scherpt door het besluit van Anthony Greenwood, een van Gaitskells felste tegenstanders, om het zogenaamde scha duwkabinet te verlaten. Dit bestaat uit de officiële woordvoerders van de op positie in het Lagerhuis en vormt het belangrijkste orgaan van de fractie. Greenwood kondigde zijn aftreden aan in een brief aan Gaitskell, waarin hfj zfjn leiderschap aanvalt en hem ervan beschuldigt een scheuring in de partij te hebben veroorzaakt en deze naar de afgrond te leiden. Greenwoods aftreden wordt gezien als een poging om zich in het Lagerhuis aan het hoofd te plaatsen van de rebellie tegen Gaitskell. De eerste botsing in de fractie tussen rechts en links wordt binnenkort verwacht, wanneer de oppo sitie een nieuw schaduwkabinet moet kiezen. Verwacht wordt dat twee-derde van de fractie achter Gaitskell staat, zodat Greenwood onder de huidige om standigheden weinig kans had herkozen te worden. Hij was het enige lid van het schaduwkabinet dat zich verzet te gen Labours officiële defensiepolitiek welke in Scarborough door het partij congres met een kleine meerderheid werd verworpen. Greenwood maakte in zijn brief aan Gaitskell duidelijk dat de re den van zijn besluit niet de defensie kwestie is, maar Gaitskells leiderschap dat volgens hem niet in staat is de eenheid te herstellen, hoewel Greenwood gewaagt van Gaitskells grote kwaliteiten. Kroesjtsjef liuldigt Algerijnse rebellen Op de laatste avond van zijn verblijf in New York heeft premier Kroesjtsjef een receptie bijgewoond, welke door de minister van Buitenlandse Zaken van Irak werd gegeven ter ere van de in New York aanwezige leden van de „voorlopige Algerijnse regering", n.l. vice-premier Belkacem Krim, de minis ter van Financiën Ahmed Francis, de minister van Voorlichting Mohammed Yazid en de „waarnemer bij de Verenig de Naties" Abdel Kader Chanderli. Bij zfjn binnenkomst begroette Kroesjtsjef de Algerijnen bijzonder har telijk, waarna hij met behulp van een tolk een geanimeerd gesprek met hen voerde, waarin hij o.m. zei te zijn geko men „ter ere van de Algerijnse regering die wij hebben erkend". Kroesjtsjef maakte echter niet duidelijk of hij een erkenning „de jure" dan wel „de facto" (in feite) bedoelde. De Amerikaanse en Engelse V.N.-ver- tegenwoordlgers hadden de uitnodiging voor de receptie afgeslagen. Betoging en botsing in Japanse hoofdstad Ruim 30.000 studenten en vakbonds leden hebben gisteren in Tokio een be toging gehouden uit protest tegen de moord op de socialistische-leider Asa- noema. Zij eisten het ontslag van pre mier Ikeda en van alle hoge politie functionarissen, die belast zijn met het handhaven van de orde. Communistische sprekers beschuldiden de politie van samenspanning met de uiterst-rechtse elementen bij de moord aanslag op Asanoema. Zij pleitten voor een „eenheidsfront" bij de komende ver kiezingen om de conservatieven te kun nen verslaan. In de loop van gisteren hebben zich nog botsingen voorgedaan tussen de po litie en leden van de studentenvereniging „Zengakuren" die „weg met het mini- sterie-Ikeda" schreeuwden. Premier Ikeda heeft na een buiten gewone vergadering van het kabinet verklaard te zullen streven naar „ver wijdering van alle kiemen van geweld pleging". Hij maande het publiek aan de politie hierbij behulpzaam te zijn. Het Japanse kabinet heeft het ontslag aanvaard van de minister van Openbare Veiligheid, Tamazaki, en hem vervangen door Hideo Soeto. VRIJDAG 14 OKTOBER Dlligentia De Haagse fluitiste Ellen MacGillavry en de Amsterdamse klave- cinist Jaap Spigt spelen Fluitsonates van J. S. Bach. ZATERDAG 15 OKTOBER Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Jaloezie". 8 uur nam. Hou trusthallen Residentie-Orkest o.l.v. Willem van Otterloo, solist Zino Francescatti in Tsjaikofski's Vioolconcert. 8 uur nam. Dlligentia Pianist Rudolf Firkusny speelt werken van Bach, Beethoven, Mo zart, Martinu, Flothuis en Smetana. 8 uur nam. Kurzaal Miles Davis Quintet (Jazz). 8,15 uur nam. ZONDAG 16 OKTOBER Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Heeft Constance geiyk?" 2 en 8 uur nam. Dlligentia Piano-recital Lili Kraus. 2.30 uur nam. MAANDAG 17 OKTOBER Kon. Schouwburg - Toneelgroep „Thea ter" met „Als de koekoek roept". 8 uur nam. Dlligentia Heutling Quartett speelt werken van Haydn (Lerchen Quartett), Bartok en Schubert (Der Tod und das Madchen). 8 uur nam. DINSDAG 18 OKTOBER Kon. Schouwbrug - Toneelgroep „Thea ter" met „Het Zuiden". 8 uur nam. Gebouw voor K. en W. Ned. Kamer orkest o.l.v. Szymon Goldberg met als soliste Lili Kraus in Mozarts Planocon cert in Es KV 271. 8 uur nam. WOENSDAG 19 OKTOBER Kon. Schouwburg Nederlandsche Co medie met „Dona Diana". 8 uur nam. Gebouw voor K. en W.: Residentie-Or kest o.l.v. Willem van Otterloo met als solisten Tilly Keessen in Mozarts Piano concert in C KV 467 en Edward Witsen- burg in Handfels Harpconecrt. 8.15 uur nam. DONDERDAG 20 OKTOBER Kon. Schouwburg Haagsche Come die met „Jaloezie". 8 uur nam. Dlligentia Pianist Euardo de Pueyo speelt werken van Bach, Beethoven, De Falla, Granados en Albeniz. 8 uur nam. Dagelijks op liet Malieveld IJsballet Maxi eii Ernst Baier. 8 uur nam. BIOSCOPEN Apollo Mein Kampf (18 Jaar). Dage lijks 10, 12.15, 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Zondags aanvang 12.15 uur. Asta Can-Can (14 Jaar). Dagelijks 2 en 8 uur. Zondag 1.30, 4.30 en 8 uur. B(jou Wir Wunderkinder (A.L.) Dage lijks 2, 7.15 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.15, 7.15 en 9.30 uur. Camera De stille Don (18 Jaar). Dage lijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. City De trottoirs van Chicago (18 jr.) Dagelijks 2.30, 6.45 en 9.15 uur. Zondag 1.45, 4.15. 6.45 en 9.15 uur. Corso - De circusheid (A.l.) Dagelijks 2.15 en 8.15 uur. Zaterdag 2.15, 6.45 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 6.45 en 9.15 u. Du Midi Happy Anniversary (14 jaar). Dagelijks 2.30 en 8.15 uur. Zaterdag 2.30, 7 en 9,15 uur. Zondag 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur. Flora De blanke squaw (14 jaar). Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.3Ó 7 en 9.15 uur. Hollywood Stengun-Kelly (18 Jaar). Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zaterdag en zondag 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur. Ivriterion De ongenaakbaren (18 jaar) Dagelijks 2.15, 7 en 9.15 uur. Zaterdag en zondag 1.45, 4, 7 en 9.15 uur. Muslca Jacht op blond (18 Jaar). Da gelijks 2.15 en 8 uur. Zaterdag 7 en 9 30 uur. Zondag 3, 7 en 9 uur. Odeon Pa krijgt de klappen. (A.l.) Dagelijks 2.30 en 8 uur. Zaterdag 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Olympla zy waren nog geen 20. (18 jaar). Dagelijks 2 en 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. Passage De zaak MP (A.l.) Dagelijks 2.30, 6.45 en 9.15 uur. Zondag 1.45, 4 15. 6.45 en 9.15 uur. Capitol La dolce vita. (18 Jaar). Da gelijks 7.30 en 8 uur. Zondag 4 en 8 u Rembrandt Idem. Rex The naked city (18 jaar) Dage lijks 9.30. 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30 en 9.30 uur. Zondag van 1.30 uur af. Roxy Blanke lading uit Parijs (18 Jr.). Vrijdag tot en met zondag 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur. Maandag tot en met don derdag 2.30, 7 en 9.15 uur. Seinpost The horse's mouth (A.l.). Da gelijks 2.15 en 8.15 uur. Zaterdag en zondag 2.15, 6.45 9.15 uur. Studio De Maffia slaat toe (18 Jaar). Dagelijks 2, 4. 7 en 9.15 uur. Thalia Mijn revolver was sneller (18 Jaar). Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Za terdag 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 7 en 9.15 uur. De Uitki,jk Het zevende zegel (18 Jaar) Dinsdag 18 en donderdag 20 oktober alleen 2 uur. Vrijdag, zat., maand, en woensd. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. West-End Nooit op zondag (18 jaar). Dagelijks 2.15 en 8.15 uur. Zaterdag 2.15. 6.45 en 9.15 uur. Zondag 1.45. 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Cineac Nieuws uit binnen- en buiten land, afgewisseld door een tekenfilm en een documentaire van A. Koolhaas: „25 jaar wereldgeschiedenis". PICTOGRAM jaa— 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen l BINNENLAND Ter hoogte van het Boshuis te Noordbergum is gistermorgen de 58-jarige bromfietser, M. Elzinga uit de Jacobi-Pa- rochie, dodelijk verongelukt bij een po ging om de drukke Rijksweg Leeuwarden- Groningen over te steken. De bromfietser werd gegrepen door een tegemoetkomende vrachtauto van de Viha-maatschappij uit Leeuwarden. De Amerikaanse plaatsvervangende minister van Defensie, James H. Douglas, zal maandag 17 oktober om 13.20 uur op het vliegveld Ypenburg bij Den Haag aan gekomen voor een kort bezoek aan ons land. Gistermiddag is in de Stationsstraat te Deurne het 7-jarig zoontje van de fa milie F. Dekker-Fransen door een vracht wagen gegrepen en op slag gedood. In de St.-Laurentiuslaan in Arnhem is gistermorgen het 4-jarig meisje H. Meyrink uit de Boterbloemstraat bij het oversteken van de weg door een trolley bus overreden. Het kind overleed ter plaatse. De 48-jarige heer P. J. Kivits uit Hank (N.-B.) is gisteren op de Velserweg te Amsterdam om het leven gekomen toen hij, om een plas te ontwijken, op de rybaan stapte en werd aangereden door een achterop komende personenauto. Het stoffeiyk overschot is naar het Wilhel- minagasthuls overgebracht. Bij K.B. is Ingesteld het bedrljfs- schap voor de binnenlandse groothandel in margarine, spijsvetten en oliën. Tengevolge van kortsluiting in een door hem bediende machine is gisteren de 31-Jarige G. Erren uit Siebengewald op slag gedood. De heer Erren was werkzaam op een fabriek van plastic draadproduk- ten in Bergen (L.). Het slachtoffer was gehuwd. Kapitein H. Hogervorst, gezagvoer der van de „Maasdam", die al meer dan 40 Jaren bij de Holland Amerika Lijn in dienst is, is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Ir. F. Posthuma, directeur van het havenbedryf te Rotter dam, deelde hem dit aan boord van zijn schip mee en overhandigde hem de bij behorende versierselen. Deze onderschei ding werd kapitein Hogervorst verleend wegens byzondere verdiensten voor zlln maatschappij en voor de Nederlandse scheepvaart in het algemeen. BUITENLAND In de Slciliaanse stad Catania zullen aparte autobussen voor mannen en vrou wen gaan rijden, omdat vele vrouwen zich erover beklaagd hebbenx dat zy door mannen werden lastig gevallen. Een Columbiaanse tandarts heeft zyn werkterrein vergroot door het ver vaardigen van kunstgebitten voor koeien, die anders tengevolge van een gebrekkig gebit geleidelijk zouden verkommeren, doordat zij niet voldoende voedsel kunnen verwerken. In Ruthin in Noord-Wales staat een 65-jarige weduwe, mevr. Sarah Jane Har vey, terecht op beschuldiging van moord op een verlamde vrouw wier lichaam zy twintig jaar lang in een kast verborgen had gehouden. Volgens de openbare aan klager had zij de moord bedreven nadat zy een machtiging van de inwonende vrouw had gekregen om wekelijks twee pond sterling (ongeveer twintig gulden) te innen. Zij was er al die tijd in geslaagd de indruk te wekken dat haar huurster nog in leven was. Een wervelstorm, die de codenaam Lola heeft gekregen, is donderdag over Manilla getrokken. Volgens de eerste be richten zijn in dit gebied ongeveer 25 mensen om het leven gekomen. Driekwart van de Philippljnse hoofdstad staat on der water. De storm, waarin windsnelhe den van 130 km. per uur voorkomen, trekt nu naar midden-Luzon. Het is de tweede tyfoon in een week tijd die over de Philippijnen trekt. Het proces tegen Pierre Lagaillarde, de afgevaardigde uit Algiers, die een van de leiders was van de opstand in die stad In Januari, zal op 3 november worden geopend. Met hem zullen nog ongeveer twintig mensen terechtstaan. De zittin gen zullen openbaar zijn, maar waar schijnlijk zullen de deuren worden geslo ten als de toenmalige opperbevelhebber van de Franse strydkrachten in Algerije, generaal Challe en de algemeen-afgevaar digde, Delouvrier, hun verklaringen zullen afleggen. Men verwacht dat het proces vier of vilf weken zal duren. Een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Za ken heeft bekendgemaakt, dat de Ver. Staten de kwestie van hun economische betrekkingen met Cuba bestuderen. In diplomatieke kringen te Washington wordt voorspeld, dat de Ver. Staten spoedig een embargo op de uitvoer van bepaalde goe deren naar Cuba zullen leggen, van de zelfde aard als het embargo dat geldt voor de uitvoer naar bepaalde landen van goederen, die kunnen bijdragen tot het opbouwen van de militaire kracht van het Chinees-Russische blok. Een dertigtal Cubanen is gisteren het Cubaanse consulaat in Miami (V.S.) binnengedrongen uit protest tegen de te rechtstelling van twaalf landgenoten en een Amerikaan op Cuba. De consul weid afgeranseld en het consulaat geplundeid. De Cubanen gingen er met blanco pas poorten vandoor. Een Westberiynse inspecteur van po litie is gearresteerd op de beschuldiging van hoogverraad en het prysgeven van beroepsgeheimen. In september J 1. was de Inspecteur, toen hij in de ondergrondse spoorweg zat en een aantal documenten bij zich had, in slaap gevallen. HU werd door de Oostberlynse politie aangehou den en moest, om zyn papieren terug te krijgen, een verklaring tekenen waarin hij zich verplichte voor de Oostduitse ge heime dienst te werken. Ook »twee an dere Oostduitse agenten zyn in West- Beriyn aangehouden. In het afgelopen jaar zyn vyftien Westduitse rechters en openbare aankla gers, die van gerechtelijke misdaden in de nazi-periode waren beschuldigd, uit hun functie getreden, aldus een mede deling van de minister van Justitie van de Westduitse deelstaat Noordrijnland- Westfalen. Het hooggerechtshof in Cairo heeft gisteren drie mensen ter dood veroor deeld op beschuldiging van spionage voor Israël. Deze uitspraak betrof drie Egyp- tenaren, van wie er twee by de staats luchtvaartmaatschappij werkten als piloot en boordwerktuigkundige, terwijl de derde personeelschef van de Fordfabriek in Alex- andrië was. Deze vonnissen waren de eer ste in een reeks splonageprocessen, waar bij in totaal zeventien mensen, onder wie dé Nederlander Meeuwis Goudswaard, be trokken zijn. Een Amerikaanse maatschappij zal binnenkort een draagbare telefoon op de markt brengen, een zogenaamde „lnfra- foon", die kan worden gebruikt binnen een straal van enkele honderden meters. De prijs bedraagt ongeveer tachtig gulden. In Kangoen, aan de Perzische Golf. is een negentig-Jarige kinderrover aan gehouden, die zijn slachtoffers in de ver schillende vorstendommen aan de Perzi sche Golf verkocht. De man stond op het punt zich in te schepen met twee Jon getjes en twee meisjes. President Eisenhower viert vandaag, vrijdag, zyn zeventigste verjaardag. Ter gelegenheid hiervan zal op de terreinen va r het Witte Huis een jonge eik worden geplant, het symubool van hoge ouderdom. Hierna zou Eisenhower naar z'n boerderij in Gettysburg vertrekken, waar hy het week einde in familiekring zal doorbrengen. De New York Times meldt uit Los Angeles, dat een hoge functionaris in de verkiezingscampagne voor Nixon heeft ge zegd, dat Elsenhower zich bereid heeft verklaard na zijn vertrek uit het Witte Huis als reizende goodwill-ambassadeur voor de nieuwe Republikeinse president op te treden. Of hij dat ook voor een Demo cratische president wil doen, zou afhan gen van de Internationale toestand. VOOR HEDENAVOND: Hilversum I, 402 m. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. KRO: 18.15 Zeeuws klankb. 18.50 Re- geringsuitz.: Emigratierubriek: Het emi gratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Pol. lezing. 19.40 Verz.progr. v. d. sold. 20.30 Avondcollege. 21.00 Cabaretprogr. 21.40 Jong-oud-eeuwig, gods. gedachtenwisse- llng en beantwoording muzikale vragen. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Be scherming van de Nublsche monumenten, lezing. 22.50 Kaleldoscoop. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse noti ties. 18.20 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i, lezing. 19.00 V. d. kind. 19.10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 Het platteland nu, gesprek. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Kernvragen van ons geloof, lezing. 20.20 Waarheen, waarom en hoe, gesprek. 20.50 De wereld vergadert, lezing. VARA: 21.00 Gram. 21.50 Quizprogr. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. In Esperanto. 23.10 Muziekrevue. 23.55—24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekoverz. NCRV: 20.30 Film. 20.55 Licht progr. 21.25 Act. progr. 2.05 Dagsluiting. Advertentie Doezastraat 2a: Voorlichting over Au stralië. 8 uur nam. Rem. Kerk: Spr. prof. dr. L. J. van Holk „Christendom en zijn geestelijke mededingers". 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. „Wim Kan en zyn ABC-cabaret". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Chopln-recltal Stefan Askenase. 8 uur nam. Zomerzorg: Kynologenver. Rynland. Spr. H. J. Stol over: „Anatomie". 8 uur nam. ZATERDAG St.-AntoniusclubhuisFeestavond 15- Jarig bestaan Amusementsver „TOP". 8 u. nam. BeestenmarktOpenluchtsamenkomst Leger des Heils. 8 uur nam. Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk 1011 uur voorm.; bijbelstudie, 11 uur, ds. B.Slond. Schouwburg: K. en O. „Wim Kan en zyn ABC-cabaret". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): FeestavondPer- soneelsver. „De Spil" Van wyk en He ringa. 8 uur nam. Station N.S.: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar natuurtentoon- stelling in Vlees- en Vishal te Haarlem. 2.22 uur nam. Noor d wij k-Binnen (Café „De Beurs"): Congres Ver. van Zeewater- aquariumhouders. Spr. dhr. De Graaf: „Reis naar Ceylon". 2.30 uur nam. Oegstgeest (Endegeest): Lustrum feestavond Pieca. 7.30 uur nam. (receptie 45.30 uur). Luxor-theater: Byz. kerkewerk Herv. Gem. Spr. prof. dr. A. J. Rasker over de derde chr. vredesconferentie te Praag. 10.30 uur voorm. MAANDAG Het Gulden Vlies: Modeshow Futura voor Bond van Plattelandsvrouwen. 7.45 uur nam. Schouwburg Abonnementsvoorstelling R'dams Toneel. „Huwelijkslessen". 8 uur nam. Staalwljk: Vijftien-Jarig bestaan Leids Volkszangkoor. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): L.K.K. „Voor Allen". Klavierduo Kurt Bauer en Heidi Bung. 8 uur nam. Steenschuur 6: K. en O. Lezing over de expeditie naar Ned. Nieuw-Guinea. 8 uur nam. DINSDAG Doopsgezinde KerkConcert Henny Ravestein, Lucius Voorhorst en Addie de Jong. 8 uur nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus over de kunst in de loop der eeuwen. 8 uur nam. Ryksmuseum van Oudheden: Lezing prof. dr. H. Brunsting „De Romeinse le gioensvestiging te Nijmegen". 8 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstelling R'dams Toneel. „Huweiykslessen". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): JeugdconcertMy. voor Toonkunst Zuidwestduitse Kamer orkest. 2.30 uur nam; 's avonds te 8 uur lste seizoenconcert. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Endegeest: K. en O.-cursus over de be handeling van de psychiatrische patiënt. 8 uur nam. In den Vergulden TurkLedenverg. Kon. Ned. MIJ. voor Tuinbouw en Plantkunde. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 u. nam. Steenschuur 6: Ned. Ver. voor Sexuele Voorlichting. Film „Kringloop". 8 uurnm. DONDERDAG Gebouw K. van K.: Herdenking 25-jarig bestaan Stichting Rijnlandsch Borgstel lingsfonds. 3 uur nam. Gulden Vlies: Forum Ned. Ver. van Huisvrouwen. 2.30 uur nam. Stadszaal (grote zaal)K. en O. R'dams Phllharmonisch Orkest o.l.v. Eduard Fllpse; soliste Edith Gabry. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling van oude en moderne grafiek uit de verzameling A Taevernler werkd. 124 uur; 's zondags 14 uur (Tot 17 oktober). Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Panorama der prehistorie" Werk dagen 106 uur: 's zondags 15 uur nam (tot 15 december) Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen 7an 10 12 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur. Ryksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling over Ruanda en Urundi. Werkd. 104, zond. 14 uur; (t/m 31 oktober). Rijksmuseum vooi Volkenkunde Ten toonstelling „zeg het met bloemen In het Chinees". (Tot 31 oktober). VOOR ZATERDAG 15 OKTOBER Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewyde muz. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Promenade- ork. en sol. (12.30-12.33 Land- en tuinb.- meded.) 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zon newijzer. 13.20 Platennieuws. 13.30 Vrou wenkoor en soliste. 13.50 V. d. Jeugd. KRO: 14.00 Harmonle-ork. 14.20 Kunst- kron. 14.50 Sopr. en piano. 15.10 Franse les. 15.30 Lichte muz. 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 Instr. octet. 16.60 Sportact. 17.00 V. d. Jeugd. 18.00 Pianospel. 18.15 Journ. weekoverz. 18.25 Lichte muz. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Amateursprogr. 19.50 Licht baken, godsd. lezing. 20.00 Concertge- bouwork. en solist. 21.00 U bent toch ook van de partij?, lezing. 21.10 Gevar. progr. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 2.40 Wij lui den de zondag in! 2.45 Samenspraak der Herders, lezing. 23.05 Muzikale lezing. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor U en uw gezin, lezing. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Samen thuis, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gevar. progr. 12.00 Orgel, hamondorgel en zang. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Nwe gram. 13.00 Nws. 13.15 Sportnws. 13.40 Lichte muz. VARA 14,00 V .d. Jeugd. 14.35 Gevar. muz. (Om 15.26-15.45 boekbespr.) 16.45 Vragenbeantw. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Week- Journ. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.35 Zigeunermuz. 19.00 Kunstact. VPRO: 19.30 Vrijzinnige Protestanten in den vreemde, lezing. 19.40 Christus, Zijn leerlingen en de mensen, lezing. 19.55 Deze week, lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Soc. comm. 21.30 Lichte muz. 22.00 Scaramouche, hoorsp. 2.30 Nws. 22.40 Cabaretprogr. 23.05 Brass band Festival te Londen. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 17.00 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Act. progr. 20.50 Gevar. progr. NTS: 22.35- 23.30 Eurovisie: kampioensch. ballroom- dancing voor amateurs. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Gram. 12.30 Ooggetuigeverslagen. 13.00 Automobillstenkron. 13.30 Zang. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Inter views. 14.40 Gram. 15.10 Hoorsp. 16.10 Hoogtepunten uit de progr.'s v. d. afgelo pen week. 17.00 Wetensch. quiz. 17.30 Pianorecital. 17.45 V. d. kleuters. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Sportprogr. 19.45 Lichte muz. 20.30 Ge var. progr. 21.30 Hoorsp. 23.00 Nws. en rep. 23.30 Pianorecital. 23.45 Avondgebe den. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Ka mermuziek. Engeland. BBC Light Programme 1500 en 247 m. 11.00 Gevar. progr. 13.00 Wedstr. tussen leerlingen v. scholen. 13.31 Koperork. 13.45 Sportprogr. 14.10 Latyns-Amerikaanse muz. 15.00 Gevar. muz. 15.30 Lichte muz. 15.50 Races. 16.05 Gram. 16.15 Fanfare- ork. 16.45 Voetbal. 17.05 Sportuitsl. 17.45 Pianospel. 18.00 Sportrep. 19.00 Samen zang. 19.30 Gevar. muz. 20.00 Nws. en journ. 20.24 Voetbal. 20.31 Gevar. progr. 21.00 Gram. 22.00 Ork.conc. 23.00 Fan- fare-ork. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Popul. muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Gevar .muz. 13.00 Nws. 13.15 Ge var. muz. 15.30 Koorzang. 16.30 Gevar. progr. 19.00 Nws. 19.30 Koorzang. 20.10 Dansmuz. 21.45 Nws. 2.10 Ork.conc. 23.05 Lichte muz. 24.00 Nws. 1.00 Gram. 2.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork.conc. 14.40 Kamer- muz. 17.05 Gram. 18.00 Ork.conc. 19.00 Gram. 19.40 Jeugdconc. 22.30 Gram. 23.05 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 in.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Muzikale kaleldoscoop. 15.00, 15.15 en 15.45 Gram. 16.00 Lichte muz. 16.10 Gram. 16.20 Lichte muz. (verv.) 16.30 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Liturgische gezangen. 17.30 Gram. 17.45 Engelse les. 18.00 Piano duo. 18.30 V. d. sold. 19,00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Cabaret. 21.00 Filmmuz. 21.15 Amus.ork. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 23.00 Nws. 23.05-24.00 Gram. 484 m.: 12.17 Lichte muz. 12.52 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Bel Canto. 16.02 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.10 Jazzmuz. 18.55 Gram. 19.30 Nws. 20.30 Hoorsp. 21.00 Ope- rettemuz. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Gevar. muz. 23.55 Nws. DE BIOSCOPEN Trianon „Als het bloed kookt" (14 Jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Glimlach en sterf" (18 Ir.). Werkd.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Casino „Op het spoor der verdwenen vrouwen" (14 Jr.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido „Opgejaagd door de liefde" (14 jr.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „De zaak M.P." (Alle leeft.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „Wilde aardbeien". (18 Jr.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra-theater (Wassenaar: Van vrijdag t/m. woensdag dagelijks 8 uur; zaterd. en zond. 7 en 9.15 uur „En eeuwig zingen de bossen (14 Jr.); donderdag 8 uur „Peyton Place" (18 Ir.); zondag en woensdag 2.30 uur „Dik Trom en het circus". (Alle leeftijden). AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Leiden is geopend Apotheek Kok, Rapenburg 9. tel. 24807. Bij geen gehoor bU Uw huisarts of specialist (cl diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nur) 3. CL 00 3 a f 3 a Ti* weer S k a a£ 2 3 öw Amsterdam zwaar bew. z 4 13 6 13 Den Helder half bew. wnw 8 13 8 10 Ypenburg regenbul wzw 4 13 7 8 Vlissingen half bew. zw 5 12 7 4 Eelde regen ZW 6 12 6 4 De Bilt zwaar bew wzw 2 13 6 16 Twente regen zzw 3 12 5 8 Eindhoven wolkt zw 2 12 3 7 Z.-Limburg zwaar bew. z 4 10 3 3 Helsinki geh. bew. n 1 7 3 0 Stockholm geh bew nno 4 11 6 3 Oslo geh. bew. w.stll 6 5 2 Kopenhagen half bew. no 4 11 6 0.6 Aberdeen regenbul nnw 2 10 7 4 Londen zwaar bew. wnw 2 12 2 0 Brussel onbewolkt zw 2 11 3 0 Luxemburg zwaar bew. wzw 2 12 1 0 Parijs zwaar bew. watil 13 5 0 Bordeaux licht bew. w.stll 13 2 0 Grenoble mist w.stll 13 4 0 Nice zwaar bew. n 5 17 9 8 Berllln Frankfort regen zzw 2 10 4 01 geh. bew. wnw 2 10 0 3 München onbewolkt zzw 2 10 -1 0 Zürich mist wnw 2 11 -2 0 Genève mist w.stll 11 -1 0 Locarno zwaar bew. O 1 16 1 0 Wenen onbewolkt zzw 2 11 1 0 Insbruck onbewolkt w.stll 13 -4 0 Belgrado onbewolkt w.stll 4 0.2 Athene onbewolkt n 1 17 0 Rome zwaar bew w.stil 19 11 0 Ajaccio regen licht bew, ono 1 18 11 2 Madrid w.stll 17 5 0 Mallorca zwaar bew w 3 21 10 46 Lissabon onbewolkt nnw 4 21 14 0

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2